Wolak ale nikt w nic takiego nie wierzy jak tu wypisujesz. Na przykład ja oczekuję likwidacji banderowskiej Ukarainy i ogarniczenia hegemonii USA. Tylko świat wielobiegunowy jest w miarę normalny. A że Rosja jest wrogiem...No cóż dopóki będziemy utrzymywać u władzy zdrajców którzy nie chcą zrozumieć, że 40 mln kraj jakim jest Polska może mieć tak silną armię, żeby odstraszać zarówno Rosjan jak i Niemców to nikt nie będzie się z nami liczył. Zdrajcy nam wmawiają że musimy sprowadzać obce wojska na nasze terytorium i to jest ich recepta.
Bardzo interesujące są zdjęcia części skrzydeł samolotu ,widać na nich ślady lecących po stycznej do ich powierzchni odłamków rozdzierających pokrycie skrzydła , leciały pod pewnym kątem od tyłu samolotu mniej więcej na tej samej wysokości co samolot.
Nawet nie chcą za bardzo pokazywać tego u siebie. To agitka na użytek wewnętrzny ukrainy. Tym razem prawie 300 osobom nie udało się uciec spod ukraińskiej siekiery.
Na stronie separatystów jest informacja o staranowaniu busem z ładunkiem wybuchowym
posterunku kontrolnego w miejscowości Kamionka (?) .Trzech zabitych siedmiu rannych.
Z informacji nie wynika czy kierowca był do końca w wozie.
Jest dokładnie tak jak Pan mówi. Moim dziadkom ( 1920 rok + AK ) udało się przeżyć na ziemiach odzyskanych, ciężko fizycznie pracowali. Nie wychylali się. Ojciec po wyjściu z więzienia w 1956 roku żył nie cały rok. Matka nie mogła dostać pracy, prosiła w imieniu dzieci, była sama - mąż w więzieniu. Dostała odpowiedź: " Taki wilczy pomiot powinien już dawno wyzdychać". Tutaj też jestem wyzywany od banderowców i jako nienawidzący Rosjan. Jak nie kochasz rządu FR czy też Putina to znaczy że nienawidzisz Rosjan. Ot takie proste myślenie ruskich agentów wpływu. Pozdrawiam.
Nie powinno się karmić trolli, ale mój interlokutor może być po prostu niezrównoważony psychicznie - uraczę go więc odpowiedzią. Tak więc Użytkowniku Tutejszym, przecież upa walczyła o niepodległą i wolną Ukrainę... nie wiem co może być obraźliwego w przynależności do tej sławetnej organizacji. Cóż takiego napisałem co raczyło dotknąć Użytkownikowego dziada? Użytkownik Iwanow, którego tak zaciekle bronisz Użytkowniku, nie potrafi nawet sklecić poprawnie zdań po polsku, a "wyciera pysk" dziadkiem z AK podczas bezsensownych utarczek, chyba celem nadania sobie "polskości". Zwróciłem na to uwagę w jednym z mych postów, ale bezosobowo, raczył się odezwać - pewnie dlatego, że doskonale zrozumiał o co mi chodziło. ------ Polecam Użytkownikowi coś na nerwy - jakieś leki lub terapię. Cieszę się, że po zwróceniu uwagi stal się Użytkownik oględniejszy w słowach, ba nawet raczył się sam ocenzurować. Pochwalam ten krok w dobrą stronę. ------ Dodam na marginesie, że świat nie jest biało-czarny jak to próbuje Użytkownik go malować. ------ Racz więc Użytkowniku pluć jadem w inną stronę, widzę bowiem, że nie jesteś osobą na poziomie, nie poświęcę więcej uwagi na te żenujące dzieła umysłu twego postami zwane.
ja Panu wytłumaczę - mój dziadek był w AK - został wrogiem ludu i został zamordowany przez siepaczy z Moskwy - a teraz jak pisze źle o Sowietach to wyzywają mnie putlerfaszyści od banderowców - dla nich każdy przeciwnik Moskwy to banderowiec i upowiec - taka faszystowska logika - na miłość do pogrobowcy Lenina, Stalina, kbisty nic nie poradzę
Jeżeli zginęło tylko trzech ,bezpośrednio kontrolujących to nie był to "pełen furgon" na
taki efekt wystarczyły by pociski artyleryjskie 120 lub 150 mm i efekt byłby godny szacunku.
Przy naprawdę dużym ładunku fala uderzeniowa zniszczyła by obozowisko ,które lokują
w pobliżu i ofiar było by więcej.
Inne zwroty do ciebie łachudro nie dotrą. Obrażanie przodków interlokutorów jest moralną nekrofilią. Odpieprz się od dziadka Pana Iwanowa czy też mojego. Dla mnie jesteś moralną gnidą. Słuchaj kreaturo, obrażanie, upadlanie przodków " Napisz jeszcze w której sotni ten dziad z "AK" służył. :* " jest typowe dla podłej ruskiej kreatury. "należy dbać o poziom oraz kulturę słowa i zwalczać internetowe chamstwo. " Z prostytutką o moralności a z tobą o kulturalności można gadać. Z k#### jeszcze ostatecznie pogada, z tobą nie idzie, chyba że o ruskiej agenturalnej moralności. Poszła stąd.
Kolejny "prawdziwy polak" będzie wystawiam "laurki" z zaświadczeniem kto jest a kto nie jest Polakiem. Użytkowniku Tutejszym - dajesz o sobie świadectwo tymi zwrotami: "sraj", "odpieprz się" - przepraszam ale nie przywykłem do takiego słownictwa - proszę zachować je dla żony, dzieci czy znajomych. SZANOWNA REDAKCJO - Proszę o zwrócenie uwagi na język. Wiem, że są tu ludzie chcący zrobić z tego forum kloakę - najwyraźniej takie środowisko najbardziej im odpowiada - myślę jednak, że należy dbać o poziom oraz kulturę słowa i zwalczać internetowe chamstwo.
Wepwawet: 23.07.2014 01:01 Słuchaj ty ruski najmito, poszedł won od naszych przodków. Sraj na swoje ruskie korzenie, od Polaków odpieprz się. Panie Iwanow, tutaj teraz takie bagno się stworzyło. Masz Pan pecha, trafiłeś pan na nawiedzonego Hawranka ( to n - krotny nick wyrzucanego wariata ) oraz grupę płatnych ruskich agentów biorących udział w wojnie Ukraińsko - Rosyjskiej. Jest tutaj sporo normalnych ludzi, ale dyskusja zawsze będzie defekowana przez te ruskie swołocze. Pozdrawiam Pana.
@budzik:Pierwsze przesiedlenia z rejonu Bieszczad na sowiecka Ukraine zaczely się po przejściu frontu na zachod i trwaly od października 1944r do grudnia 1946r.Powolano wtedy specjalna Grupe Operacyjna "Rzeszow" pod dowództwem gen.Rotkiewicza.Wysiedlono wtedy w ramach tzw.obmiany z Ukraincami ok.500tys.ich obywateli a do nas przyjechalo z tamtych terenow ok.1,3mln.Polakow.To wlasnie wtedy była okazja aby ich wszystkich wyslac do ukochanej macierzy,jednak komunistyczne władze były bardzo opieszale w tym względzie a sowiecka wladza rekwirowala caly transport dla potrzeb 'wyzwolicielki armii robotniczo-chłopskiej".Druga okazja była w 1951r podczas tzw.Akcji H-T w 1951r.Wtedy to bolszewicy z Ukraincami znow robili korektę naszej granicy oczywiście na nasza niekorzyść.Zabrano nam czesc woj.lubelskiego(ok.600km2) ponieważ był tam wegiel a dostaliśmy pare kamienistych gorek w Bieszczadach(Ustrzyki Dolne + okolice)Przy tej zamianie dostaliśmy jeszcze w "prezencie" liczna grupe greckich komunistow.Wtedy można było zalatwic sprawę przesiedlenia reszty towarzystwa do sowieckiej macierzy.Ani w pierwszym ani w drugim przesiedleniu/repatriacji Stalin miał to gdzies ponieważ zajęty był nowymi czystkami w armii i partyjnym aparacie.
Polecam Panu zas przeczytać wydawany "Przeglad Prawoslawny" nr.8 z 2007r.gdzie dowie się Pan ze "przesiedlenia i eksterminacja" narodu ukraińskiego były planowane jeszcze za Pilsudskiego na bagienne tereny Polesia i Wolynia aby tam tych "biednych ukraińskich gorali" potopić na mokradłach tych województw II RP.
Pan Michalkiewicz manipuluje i uprascza. Nie ZNALEZIONO broni chemicznej w Iraku, co nie znaczy, że jej nie było. Kilka tysięcy wymordowanych przy jej pomocy ludzi świadczy o tym. Samo nie odnalezienie narzędzia mordu nie robi z mordercy aniołka. Ponadto, nawet "omyłkowe" strącenie samolotu nie oznacza radosnej niewinności. Ci, którzy kreują tam burdel, odpowiadają za swoje "panienki".
Po co mają głupoty wypisywać, skoro to po ich myśli? Zaraz jeden się pochwali "dziadkiem z AK" - ten to pewnie rzeźnik tych bezbronnych Ukraińców wymordował. ;)
ha ha ha ... TO MI PRZYPOMINA TEKST PIOSENKI KAZIKA STASZEWSKIEGO....'"" czekam na ostateczny upadek systemu korporacji.....ale dopiero jak wrócę z wakacji "".....
ZWRÓCCIE UWAGĘ NA PIERWSZE SŁOWA TEGO MINISTRA RFN...." MIESZKAŃCY POLSKI I PAŃSTW BAŁTYCKICH "......CZY ON OCHUJAŁ ???.....MY NIE JESTEŚMY LOKATORAMI TYCH PAŃSTW !!!!!....MY JESTEŚMY NARODAMI ( POLSKIM , LITEWSKIM I.T.D..)....A NASZE PAŃSTWA TO WŁASNOŚC ICH NARODÓW !!!.....DEBIL...........ALBO.. ??..... no właśnie...
Tak, nie wierzcie w żadne banderowskie kłamstwa. Wierzcie w kłamstwa koloradsko-putlerowskie. Wierzcie, że Rosja zbawi Polskę i świa t. Wierzcie, że putinowska demokracja jest potrzebna Europie, wierzcie święcie w to wszystko. Im prędzej w to uwierzycie, tym prędzej Polska wyrzeknie się was (oczywiście, jeżeli jesteście jej obywatelami, śmierdzące koloradskie putinowcy).
Proponuję zorganizować konkurs. Niech każdy zainteresowany kraj wystawi swoją reprezentację rysowników....czyja grafika będzie najlepsza ten wygrywa spór o to,kto wystrzelił rakietę i skąd. Głosować na najlepszą grafikę będą mogli czytelnicy i telewidzowie poprzez audio-tele,lub wysyłając SMS-y na numer 0-700-...
By jednak zdać sobie sprawę, jak groźna może być wojna internetowa, wystarczy spojrzeć za naszą wschodnią granicę. Niedawno ukraińscy dziennikarze przytoczyli wywiad, który ukazał się w czasopiśmie „Afisza”, poświęcony manipulowaniu informacjami na temat Ukrainy w rosyjskich mediach i internecie. Jego bohaterem był „żołnierz” tej wojny, który zawodowo zajmuje się manipulacją w internecie za pieniądze rosyjskiej władzy. Jak sam opowiada – jego dzień zaczyna się wcześnie rano od otrzymania wytycznych. Są one wysyłane też każdego dnia do wszystkich tzw. żołnierzy. Tam wymienione jest, jak i na co ma zwracać uwagę w ciągu dnia, jak pisać, co akcentować, gdzie co wstawiać (rozmówca Ukraińców chwalił się, że dostawał codziennie plan działań z samej „góry”, czyli z kręgów administracji rosyjskiego prezydenta). Oczywiście na kilku postach się nie kończy. Jak zaznacza ten internetowy żołnierz, wszyscy mają intensywnie pracować, wciąż pisać, reagować, odpowiednio kierować dyskusją na danej stronie internetowej. Na początku pisał komentarze po 85 rubli za sztukę, potem stawka się podwyższyła. Jako przykład wytycznej podaje, że w informacjach o obecnych władzach na Ukrainie miały być stosowane następujące słowa: „banderowcy” oraz „nacjonaliści”. Zgodnie z tymi wytycznymi piszą nie tylko „anonimowi” komentatorzy, ale także wpływowi blogerzy. Rosyjski przemysł propagandy cały czas pracuje.
Węgiel, był tylko przykładem. Faktycznie w importowanym węglu jest kamień, ale nie wykluczone, że jest to wina dystrybutora. Zapewne są sposoby oddzielenia węgla od kamienia, ale trzeba chcieć. Mój patriotyzm zapewne wynika z tego, że przez większą część życia byłem żołnierzem i musiałem przekonywać moich żołnierzy, że warto walczyć o ojczyznę w razie potrzeby. a proszę mi uwierzyć nie było to łatwe.
Bołotow zapowiada ofensywę? Hm. fajny film wczoraj widziałem, "Rzeczy, które robisz w Denver będąc martwym". A dzisiaj jakby deja vu - "Rzeczy, które Bołotow robi w Ługańsku będąc martwym". Bo wyrok na Kremlu już zapadł.
http://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/3395922-rosiiski-spetssluzhby-planuuit-znyschyty-strielkova-biesa-i-bolotova-mvs
Szanowny Panie.Zeczywiscie trzeba mieć armie a nie dezerterow.Rowniez sprzet,bron i amunicja by się przydala.Armia poborowych?Przeciw wyszkolonym w bojach najemnikom?No to zeczywiscie krwi byłoby sporo - tylko czyjej?Bledem była nie Wisla,lecz skoro był okres tzw.repatrjacji(wypedzen) nalezalo ich wyslac na sowieckie tereny.
Szanowny Użytkowniku - mobilizacja to nie "pospolite ruszenie". Po drugie ochotnicy to też ludzie, giną, odnoszą rany, meczą się czy też wypalają psychicznie. Rząd Kijowski dawno powinien zalać wschód Ukrainy armią poborowych topiąc ją w krwi separatystów i tych mniej uświadomionych Ukraińców. W walce z terrorystami i bandytami powinna zostać użyte wojsko a nie "ochotnicy" czy najemnicy. Chyba, że Ukraina nie ma armii... -------------------------------------------------------------------- Takie utarczki mogą trwać miesiącami, a miesiące przerodzą się w lata jeśli jest dopływ gotówki. Za PRL aby poradzić sobie z terrorystami i bandytami którzy chcieli wykroić sobie trochę polskiego terytorium (to jest chyba podobna sytuacja jak na Ukrainie) przeprowadzono za pomocą wojska akcje "Wisła" (błędem było wysiedlanie... a szczególnie jego kierunek).
Ukraińcy nie kłamią - straszna prawda o tysiącach pomordowanych bezbronnych Ukraińców bez skazy, Polskimi zbrodniczymi rękoma wyszła wreszcie na jaw! Haha... :<
Wielce Szanowny Panie - mam co do tego pewne wątpliwości.Gdyby było tych "prawdziwych patriotow" nadmiar to podejzewam ze az tak pospolitego ruszenia p.Poroszenko by nieorganizowal.No chyba ze ma poufne informacje ze carewicz i tak im nieodpusci.
Niepotrzebnie tez rozwiązali KPU.Bylaby okazja wskazać winnego a jej dzialalnosc jako V kolumnę.Teraz będą się zrec miedzy sobą.Napewno będzie ciekawie.
Szanowny Użytkowniku, czuję się wywołany do tablicy (jako, że już ktoś wywąchał że Ukrainiec jestem... przynajmniej w jego wyobraźni ;P) - otóż podam kilka powodów:---------------------------------
Pierwszy powód (I) - Bo kochamy Ukraińców, i to bardzo. Ruskich zaś ścierpieć nie możemy.------------
Drugi powód (II) - Bo bracia nasi Ukraińcy wymordowali mniej Polaków niż Ruscy. I za to właśnie tak ich kochamy... przecież mogli wymordować tyle samo co Ruskie, albo i więcej. Powiedzieli zaś - basta, braci naszych już rizać nie trzeba! Znaczy też nas kochają i szanują, a to zobowiązuje.-------------------
Trzeci powód (III) - wielu banderowców piszących na tym forum "chwali się" swoim polskim obywatelstwem, pisze w liczbie mnogiej "my" czy podobnie, odnosząc to do Polaków. Bardzo mnie to wzrusza - widać solidaryzują się z naszym Narodem i Najjaśniejszą Rzeczpospolitą (dodam, że ich dziadowie z oun-upa też mieli polskie obywatelstwo i jak trzeba było to potrafili to wykorzystać).--------
Czwarty powód (IV) - Ukraińcy stawiają znak równości pomiędzy AK a upa. Jestem uradowany, wiem bowiem jak bardzo cenią sobie pamięć o swych dziadach. Jeden na tym forum to "chwali się", że miał dziadka w AK (pewnie chodzi mu o upa), ale dla nich to najwyraźniej wszystko jedno i to samo, bo obu ugrupowaniom przyświecał ten sam etos oraz duch walki o wolność z znienawidzonym okupantem.----------------------
Piaty powód (V) - krzywdy które wyrządziliśmy Ukraińcom. Setki tysięcy wymordowanych, jako sami twierdzą... mamy więc moralny obowiązek odpłacić im za to co wycierpieli z Polskich rąk.-----------------
Więcej trzeba Ci powodów Szanowny Użytkowniku?
Bulu miałeś okazje wykazac się 4 lata temu.Obecnie pilnuj paskudy z Litwy która oplowa naszych rodakow a pan masz w d......oczy i rzniesz glupa.Pluja ci w oczy a ty chrzanisz ze deszcz pada.
Może okręg o którym Szanowny Użytkownik raczył wspomnieć nie został włączony do mobilizacji pewne z tego względu, że mają stamtąd wystarczającą ilość ochotników... na wojnę trzeba wziąć tych co nie są aż tak ochotni do krwi przelewania.
Nie wierzcie w te banderowskie kłamstwa. Prawosławni nie mają takich tradycji, a muzułmanin musiałby mieć moty religijny, który w tym przypadku nie wchodzi w rachubę. Pewnie po pijanemu spowodowali wybuch arsenału i ucierpiał przy tym kontrolowany przez banderowców samochód.
Wolak ale nikt w nic takiego nie wierzy jak tu wypisujesz. Na przykład ja oczekuję likwidacji banderowskiej Ukarainy i ogarniczenia hegemonii USA. Tylko świat wielobiegunowy jest w miarę normalny. A że Rosja jest wrogiem...No cóż dopóki będziemy utrzymywać u władzy zdrajców którzy nie chcą zrozumieć, że 40 mln kraj jakim jest Polska może mieć tak silną armię, żeby odstraszać zarówno Rosjan jak i Niemców to nikt nie będzie się z nami liczył. Zdrajcy nam wmawiają że musimy sprowadzać obce wojska na nasze terytorium i to jest ich recepta.
Bardzo interesujące są zdjęcia części skrzydeł samolotu ,widać na nich ślady lecących po stycznej do ich powierzchni odłamków rozdzierających pokrycie skrzydła , leciały pod pewnym kątem od tyłu samolotu mniej więcej na tej samej wysokości co samolot.
tagore
Nawet nie chcą za bardzo pokazywać tego u siebie. To agitka na użytek wewnętrzny ukrainy. Tym razem prawie 300 osobom nie udało się uciec spod ukraińskiej siekiery.
Na stronie separatystów jest informacja o staranowaniu busem z ładunkiem wybuchowym
posterunku kontrolnego w miejscowości Kamionka (?) .Trzech zabitych siedmiu rannych.
Z informacji nie wynika czy kierowca był do końca w wozie.
tagore
Bzdet.
Jest dokładnie tak jak Pan mówi. Moim dziadkom ( 1920 rok + AK ) udało się przeżyć na ziemiach odzyskanych, ciężko fizycznie pracowali. Nie wychylali się. Ojciec po wyjściu z więzienia w 1956 roku żył nie cały rok. Matka nie mogła dostać pracy, prosiła w imieniu dzieci, była sama - mąż w więzieniu. Dostała odpowiedź: " Taki wilczy pomiot powinien już dawno wyzdychać". Tutaj też jestem wyzywany od banderowców i jako nienawidzący Rosjan. Jak nie kochasz rządu FR czy też Putina to znaczy że nienawidzisz Rosjan. Ot takie proste myślenie ruskich agentów wpływu. Pozdrawiam.
Nie powinno się karmić trolli, ale mój interlokutor może być po prostu niezrównoważony psychicznie - uraczę go więc odpowiedzią. Tak więc Użytkowniku Tutejszym, przecież upa walczyła o niepodległą i wolną Ukrainę... nie wiem co może być obraźliwego w przynależności do tej sławetnej organizacji. Cóż takiego napisałem co raczyło dotknąć Użytkownikowego dziada? Użytkownik Iwanow, którego tak zaciekle bronisz Użytkowniku, nie potrafi nawet sklecić poprawnie zdań po polsku, a "wyciera pysk" dziadkiem z AK podczas bezsensownych utarczek, chyba celem nadania sobie "polskości". Zwróciłem na to uwagę w jednym z mych postów, ale bezosobowo, raczył się odezwać - pewnie dlatego, że doskonale zrozumiał o co mi chodziło. ------ Polecam Użytkownikowi coś na nerwy - jakieś leki lub terapię. Cieszę się, że po zwróceniu uwagi stal się Użytkownik oględniejszy w słowach, ba nawet raczył się sam ocenzurować. Pochwalam ten krok w dobrą stronę. ------ Dodam na marginesie, że świat nie jest biało-czarny jak to próbuje Użytkownik go malować. ------ Racz więc Użytkowniku pluć jadem w inną stronę, widzę bowiem, że nie jesteś osobą na poziomie, nie poświęcę więcej uwagi na te żenujące dzieła umysłu twego postami zwane.
Dziękuję Panu za wyjaśnienie, dotarło do mnie . Pozdrawiam.
ja Panu wytłumaczę - mój dziadek był w AK - został wrogiem ludu i został zamordowany przez siepaczy z Moskwy - a teraz jak pisze źle o Sowietach to wyzywają mnie putlerfaszyści od banderowców - dla nich każdy przeciwnik Moskwy to banderowiec i upowiec - taka faszystowska logika - na miłość do pogrobowcy Lenina, Stalina, kbisty nic nie poradzę
Jeżeli zginęło tylko trzech ,bezpośrednio kontrolujących to nie był to "pełen furgon" na
taki efekt wystarczyły by pociski artyleryjskie 120 lub 150 mm i efekt byłby godny szacunku.
Przy naprawdę dużym ładunku fala uderzeniowa zniszczyła by obozowisko ,które lokują
w pobliżu i ofiar było by więcej.
tagore
Inne zwroty do ciebie łachudro nie dotrą. Obrażanie przodków interlokutorów jest moralną nekrofilią. Odpieprz się od dziadka Pana Iwanowa czy też mojego. Dla mnie jesteś moralną gnidą. Słuchaj kreaturo, obrażanie, upadlanie przodków " Napisz jeszcze w której sotni ten dziad z "AK" służył. :* " jest typowe dla podłej ruskiej kreatury. "należy dbać o poziom oraz kulturę słowa i zwalczać internetowe chamstwo. " Z prostytutką o moralności a z tobą o kulturalności można gadać. Z k#### jeszcze ostatecznie pogada, z tobą nie idzie, chyba że o ruskiej agenturalnej moralności. Poszła stąd.
Kolejny "prawdziwy polak" będzie wystawiam "laurki" z zaświadczeniem kto jest a kto nie jest Polakiem. Użytkowniku Tutejszym - dajesz o sobie świadectwo tymi zwrotami: "sraj", "odpieprz się" - przepraszam ale nie przywykłem do takiego słownictwa - proszę zachować je dla żony, dzieci czy znajomych. SZANOWNA REDAKCJO - Proszę o zwrócenie uwagi na język. Wiem, że są tu ludzie chcący zrobić z tego forum kloakę - najwyraźniej takie środowisko najbardziej im odpowiada - myślę jednak, że należy dbać o poziom oraz kulturę słowa i zwalczać internetowe chamstwo.
Wepwawet: 23.07.2014 01:01 Słuchaj ty ruski najmito, poszedł won od naszych przodków. Sraj na swoje ruskie korzenie, od Polaków odpieprz się. Panie Iwanow, tutaj teraz takie bagno się stworzyło. Masz Pan pecha, trafiłeś pan na nawiedzonego Hawranka ( to n - krotny nick wyrzucanego wariata ) oraz grupę płatnych ruskich agentów biorących udział w wojnie Ukraińsko - Rosyjskiej. Jest tutaj sporo normalnych ludzi, ale dyskusja zawsze będzie defekowana przez te ruskie swołocze. Pozdrawiam Pana.
@budzik:Pierwsze przesiedlenia z rejonu Bieszczad na sowiecka Ukraine zaczely się po przejściu frontu na zachod i trwaly od października 1944r do grudnia 1946r.Powolano wtedy specjalna Grupe Operacyjna "Rzeszow" pod dowództwem gen.Rotkiewicza.Wysiedlono wtedy w ramach tzw.obmiany z Ukraincami ok.500tys.ich obywateli a do nas przyjechalo z tamtych terenow ok.1,3mln.Polakow.To wlasnie wtedy była okazja aby ich wszystkich wyslac do ukochanej macierzy,jednak komunistyczne władze były bardzo opieszale w tym względzie a sowiecka wladza rekwirowala caly transport dla potrzeb 'wyzwolicielki armii robotniczo-chłopskiej".Druga okazja była w 1951r podczas tzw.Akcji H-T w 1951r.Wtedy to bolszewicy z Ukraincami znow robili korektę naszej granicy oczywiście na nasza niekorzyść.Zabrano nam czesc woj.lubelskiego(ok.600km2) ponieważ był tam wegiel a dostaliśmy pare kamienistych gorek w Bieszczadach(Ustrzyki Dolne + okolice)Przy tej zamianie dostaliśmy jeszcze w "prezencie" liczna grupe greckich komunistow.Wtedy można było zalatwic sprawę przesiedlenia reszty towarzystwa do sowieckiej macierzy.Ani w pierwszym ani w drugim przesiedleniu/repatriacji Stalin miał to gdzies ponieważ zajęty był nowymi czystkami w armii i partyjnym aparacie.
Polecam Panu zas przeczytać wydawany "Przeglad Prawoslawny" nr.8 z 2007r.gdzie dowie się Pan ze "przesiedlenia i eksterminacja" narodu ukraińskiego były planowane jeszcze za Pilsudskiego na bagienne tereny Polesia i Wolynia aby tam tych "biednych ukraińskich gorali" potopić na mokradłach tych województw II RP.
Panie Wepwawet: O co chodzi z tym "dziadkiem z AK", umknęło to mojej uwadze. Czy może Pan podać namiar na tą wypowiedź.
Pan Michalkiewicz manipuluje i uprascza. Nie ZNALEZIONO broni chemicznej w Iraku, co nie znaczy, że jej nie było. Kilka tysięcy wymordowanych przy jej pomocy ludzi świadczy o tym. Samo nie odnalezienie narzędzia mordu nie robi z mordercy aniołka. Ponadto, nawet "omyłkowe" strącenie samolotu nie oznacza radosnej niewinności. Ci, którzy kreują tam burdel, odpowiadają za swoje "panienki".
a ze stalinem się nie POLEMIZOAWAŁO !
ODP DLA Jan53....polscy komuniści chcieli ich wysłąc na wschód...ale stalin nie chciał przyjąc
Po co mają głupoty wypisywać, skoro to po ich myśli? Zaraz jeden się pochwali "dziadkiem z AK" - ten to pewnie rzeźnik tych bezbronnych Ukraińców wymordował. ;)
Ot, taki to brat Ukrainiec... ja go chwalę a on kąsa. Cóż, jakoś mnie to nie dziwi. Napisz jeszcze w której sotni ten dziad z "AK" służył. :*
ha ha ha ... TO MI PRZYPOMINA TEKST PIOSENKI KAZIKA STASZEWSKIEGO....'"" czekam na ostateczny upadek systemu korporacji.....ale dopiero jak wrócę z wakacji "".....
ZWRÓCCIE UWAGĘ NA PIERWSZE SŁOWA TEGO MINISTRA RFN...." MIESZKAŃCY POLSKI I PAŃSTW BAŁTYCKICH "......CZY ON OCHUJAŁ ???.....MY NIE JESTEŚMY LOKATORAMI TYCH PAŃSTW !!!!!....MY JESTEŚMY NARODAMI ( POLSKIM , LITEWSKIM I.T.D..)....A NASZE PAŃSTWA TO WŁASNOŚC ICH NARODÓW !!!.....DEBIL...........ALBO.. ??..... no właśnie...
I gdzie są ci wszyscy ukrainscy trolle? Nagle zapadli się pod ziemie. Cóż za zaskoczenie...
nie będę się zniżał do twojego poziomu - wara od mojego dziadka
Gdyby tak zablokować wszystkie żydowskie stacje telewizyjne to nagle mogłoby się okazać, że nie wiele ich w ogóle zostało ;)
dyslektyczny bękart WSI przemówił. Sznur i gałąź.
Twoje otoczenie ma do czynienia z kompletnym nieuctwem.
Nie staraj się, aż tyle Putim ci nie zapłaci.
amerykańskie przygłupy we wszystko uwierzą.
Tylko dzikus sowiecki i moralny faszystowski idiota może wykazywać się tak prymitywną ignorancję i archaiczną spekulację.
kłamstwo - Putler zawsze mówi prawde - mówił, ze taki sprzet mozna kupic w sklepie
Tak, nie wierzcie w żadne banderowskie kłamstwa. Wierzcie w kłamstwa koloradsko-putlerowskie. Wierzcie, że Rosja zbawi Polskę i świa t. Wierzcie, że putinowska demokracja jest potrzebna Europie, wierzcie święcie w to wszystko. Im prędzej w to uwierzycie, tym prędzej Polska wyrzeknie się was (oczywiście, jeżeli jesteście jej obywatelami, śmierdzące koloradskie putinowcy).
Proponuję zorganizować konkurs. Niech każdy zainteresowany kraj wystawi swoją reprezentację rysowników....czyja grafika będzie najlepsza ten wygrywa spór o to,kto wystrzelił rakietę i skąd. Głosować na najlepszą grafikę będą mogli czytelnicy i telewidzowie poprzez audio-tele,lub wysyłając SMS-y na numer 0-700-...
Rosyjska propaganda
By jednak zdać sobie sprawę, jak groźna może być wojna internetowa, wystarczy spojrzeć za naszą wschodnią granicę. Niedawno ukraińscy dziennikarze przytoczyli wywiad, który ukazał się w czasopiśmie „Afisza”, poświęcony manipulowaniu informacjami na temat Ukrainy w rosyjskich mediach i internecie. Jego bohaterem był „żołnierz” tej wojny, który zawodowo zajmuje się manipulacją w internecie za pieniądze rosyjskiej władzy. Jak sam opowiada – jego dzień zaczyna się wcześnie rano od otrzymania wytycznych. Są one wysyłane też każdego dnia do wszystkich tzw. żołnierzy. Tam wymienione jest, jak i na co ma zwracać uwagę w ciągu dnia, jak pisać, co akcentować, gdzie co wstawiać (rozmówca Ukraińców chwalił się, że dostawał codziennie plan działań z samej „góry”, czyli z kręgów administracji rosyjskiego prezydenta). Oczywiście na kilku postach się nie kończy. Jak zaznacza ten internetowy żołnierz, wszyscy mają intensywnie pracować, wciąż pisać, reagować, odpowiednio kierować dyskusją na danej stronie internetowej. Na początku pisał komentarze po 85 rubli za sztukę, potem stawka się podwyższyła. Jako przykład wytycznej podaje, że w informacjach o obecnych władzach na Ukrainie miały być stosowane następujące słowa: „banderowcy” oraz „nacjonaliści”. Zgodnie z tymi wytycznymi piszą nie tylko „anonimowi” komentatorzy, ale także wpływowi blogerzy. Rosyjski przemysł propagandy cały czas pracuje.
Węgiel, był tylko przykładem. Faktycznie w importowanym węglu jest kamień, ale nie wykluczone, że jest to wina dystrybutora. Zapewne są sposoby oddzielenia węgla od kamienia, ale trzeba chcieć. Mój patriotyzm zapewne wynika z tego, że przez większą część życia byłem żołnierzem i musiałem przekonywać moich żołnierzy, że warto walczyć o ojczyznę w razie potrzeby. a proszę mi uwierzyć nie było to łatwe.
rosyjskie grafiki są lepsze ;)
No tak teraz wszystko jasne...ta grafika idealnie obala wszelkie mity. Czy mogli by pokusic sie o podobna w sprawie tupolewa?
Bołotow zapowiada ofensywę? Hm. fajny film wczoraj widziałem, "Rzeczy, które robisz w Denver będąc martwym". A dzisiaj jakby deja vu - "Rzeczy, które Bołotow robi w Ługańsku będąc martwym". Bo wyrok na Kremlu już zapadł.
http://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/3395922-rosiiski-spetssluzhby-planuuit-znyschyty-strielkova-biesa-i-bolotova-mvs
Szanowny Panie.Zeczywiscie trzeba mieć armie a nie dezerterow.Rowniez sprzet,bron i amunicja by się przydala.Armia poborowych?Przeciw wyszkolonym w bojach najemnikom?No to zeczywiscie krwi byłoby sporo - tylko czyjej?Bledem była nie Wisla,lecz skoro był okres tzw.repatrjacji(wypedzen) nalezalo ich wyslac na sowieckie tereny.
Szanowny Użytkowniku - mobilizacja to nie "pospolite ruszenie". Po drugie ochotnicy to też ludzie, giną, odnoszą rany, meczą się czy też wypalają psychicznie. Rząd Kijowski dawno powinien zalać wschód Ukrainy armią poborowych topiąc ją w krwi separatystów i tych mniej uświadomionych Ukraińców. W walce z terrorystami i bandytami powinna zostać użyte wojsko a nie "ochotnicy" czy najemnicy. Chyba, że Ukraina nie ma armii... -------------------------------------------------------------------- Takie utarczki mogą trwać miesiącami, a miesiące przerodzą się w lata jeśli jest dopływ gotówki. Za PRL aby poradzić sobie z terrorystami i bandytami którzy chcieli wykroić sobie trochę polskiego terytorium (to jest chyba podobna sytuacja jak na Ukrainie) przeprowadzono za pomocą wojska akcje "Wisła" (błędem było wysiedlanie... a szczególnie jego kierunek).
Gdzie Radek niejadek?Gdzie nieutulony w bolu Bulu? Gdzie reszta tych naszych siermiężnych obroncow praw rodakow?
Dokładnie zgadzam się. Niestety Ukraina to wróg Polski taki sam jak Rosja a nawet gorszy bo udaje przyjaciela a potem wbija nóż w plecy.
Dokładnie zgadzam się. Niestety Ukraina to wróg Polski taki sam jak Rosja a nawet gorszy bo udaje przyjaciela a potem wbija nóż w plecy.
Nie reagowanie na plucie ukraińców na pomordowanych Polaków w polskich portalach, powinno być traktowane jak zdrada narodu.
Oo
Ukraińcy nie kłamią - straszna prawda o tysiącach pomordowanych bezbronnych Ukraińców bez skazy, Polskimi zbrodniczymi rękoma wyszła wreszcie na jaw! Haha... :<
Wielce Szanowny Panie - mam co do tego pewne wątpliwości.Gdyby było tych "prawdziwych patriotow" nadmiar to podejzewam ze az tak pospolitego ruszenia p.Poroszenko by nieorganizowal.No chyba ze ma poufne informacje ze carewicz i tak im nieodpusci.
Niepotrzebnie tez rozwiązali KPU.Bylaby okazja wskazać winnego a jej dzialalnosc jako V kolumnę.Teraz będą się zrec miedzy sobą.Napewno będzie ciekawie.
Szanowny Użytkowniku, czuję się wywołany do tablicy (jako, że już ktoś wywąchał że Ukrainiec jestem... przynajmniej w jego wyobraźni ;P) - otóż podam kilka powodów:---------------------------------
Pierwszy powód (I) - Bo kochamy Ukraińców, i to bardzo. Ruskich zaś ścierpieć nie możemy.------------
Drugi powód (II) - Bo bracia nasi Ukraińcy wymordowali mniej Polaków niż Ruscy. I za to właśnie tak ich kochamy... przecież mogli wymordować tyle samo co Ruskie, albo i więcej. Powiedzieli zaś - basta, braci naszych już rizać nie trzeba! Znaczy też nas kochają i szanują, a to zobowiązuje.-------------------
Trzeci powód (III) - wielu banderowców piszących na tym forum "chwali się" swoim polskim obywatelstwem, pisze w liczbie mnogiej "my" czy podobnie, odnosząc to do Polaków. Bardzo mnie to wzrusza - widać solidaryzują się z naszym Narodem i Najjaśniejszą Rzeczpospolitą (dodam, że ich dziadowie z oun-upa też mieli polskie obywatelstwo i jak trzeba było to potrafili to wykorzystać).--------
Czwarty powód (IV) - Ukraińcy stawiają znak równości pomiędzy AK a upa. Jestem uradowany, wiem bowiem jak bardzo cenią sobie pamięć o swych dziadach. Jeden na tym forum to "chwali się", że miał dziadka w AK (pewnie chodzi mu o upa), ale dla nich to najwyraźniej wszystko jedno i to samo, bo obu ugrupowaniom przyświecał ten sam etos oraz duch walki o wolność z znienawidzonym okupantem.----------------------
Piaty powód (V) - krzywdy które wyrządziliśmy Ukraińcom. Setki tysięcy wymordowanych, jako sami twierdzą... mamy więc moralny obowiązek odpłacić im za to co wycierpieli z Polskich rąk.-----------------
Więcej trzeba Ci powodów Szanowny Użytkowniku?
Bulu miałeś okazje wykazac się 4 lata temu.Obecnie pilnuj paskudy z Litwy która oplowa naszych rodakow a pan masz w d......oczy i rzniesz glupa.Pluja ci w oczy a ty chrzanisz ze deszcz pada.
Może okręg o którym Szanowny Użytkownik raczył wspomnieć nie został włączony do mobilizacji pewne z tego względu, że mają stamtąd wystarczającą ilość ochotników... na wojnę trzeba wziąć tych co nie są aż tak ochotni do krwi przelewania.
Nie wierzcie w te banderowskie kłamstwa. Prawosławni nie mają takich tradycji, a muzułmanin musiałby mieć moty religijny, który w tym przypadku nie wchodzi w rachubę. Pewnie po pijanemu spowodowali wybuch arsenału i ucierpiał przy tym kontrolowany przez banderowców samochód.