• kindzal 28 August 2014, 21:45 Kołomojski rozszerza swoją władzę

    A co Rosjanie teraz poluja na Zydow?

  • Atakując redakcję i nas tutaj piszących, forumowiczów frankista i jego kolega redakcyjny doskonale wiedzą co robią a gazeta niby polska nie jest polską bo nigdy nie była ich, redaktorki niech uważają i ważą, swoje słówka! bo najwyższa pora zrobić z tym porządek każdy wie kim on jest więc nie damy się z prowokować.

  • koben44 28 August 2014, 21:20 Kołomojski rozszerza swoją władzę

    To dobrze, że Jewish mącą na ukrainie - Rosjanie będa mieli powody by zgnieść huntę kijowską...

  • Przynajmniej coś pożytecznego zrobią zamiast obijać się 2 tygodnie i chlać w opór bo jest all inclusive. A przy okazji na urlopie trochę świata zwiedzą.

  • nosz k....!

  • jaroslaus 28 August 2014, 20:25 Kołomojski rozszerza swoją władzę

    Tu jest jego o wiele lepsze zdjęcie. W jarmułce jak łoi wódę z rabinem. http://davidduke.com/passing-favor/ Przypomnijmy, że Kołomojski ma obywatelstwo tzw. Izraela. Został namaszczony "gubernatorem" przez żyda Jaceniuka. A tu coś NAPRAWDĘ DOBREGO. Żydowski Dziennik the Jewish Daily Forward przyznał, że "Poroszenko" jest co najmniej częściowo żydem (zapewne chodzi o tatusia Valtzmana). Macie http://forward.com/articles/198758/ukraine-presidential-frontrunner-petro-poroshenko/

  • moze babcia byla okupantem i agentem putina zanim sie putin urodzil?

  • flacha88 28 August 2014, 20:17 Ukraina chce szerokiej pomocy wojskowej z UE

    Szkoda tylko, że obecnie robimy za falochron dla UE. Jak na razie to rosja bedzie w nas widziec pierwszego do ubicia - bo jako jedyni szczekamy a jednoczesnie nie mamy jak tego szczekania poprzeć argumentem sily (czy to militarnej czy gospodarczej). Jak lata wokolo ciebie wkurzajacy gowniarz i cie ciagle kopie, to nawet jak ci nie robi krzywdy to mu w koncu liscia wyplacisz. I my tu robimy za takiego wlasnie gowniarza, ktory nic nie wskora ale za to na liscia zasluzy.

  • Miałem kontakt z Ukraińcami wykształconymi, po służbie wojskowej (desant), rozumnymi i zaradnymi. Ale nigdy z ich strony nie spotkałem się z wzajemnością mojej szczerej otwartości czy spontaniczności. Jeden z nich był lojalnym pracownikiem, "podręcznym" w wielu różnych sprawach. Ale z chwilą wyjazdu na Ukrainę zginął jak kamień w wodę, zero odzewu. Jak ja dzwoniłem to byli zainteresowani czy jest jakaś korzystna praca czy interes. Osobistymi kontaktami nie byli absolutnie zainteresowani. Nawet osoba której załatwiliśmy darmową operację ratującą Jej życie (udała się) też zginęła na Ukrainie, zero odzewu, byliśmy z żoną już chyba niepotrzebni, więc i po co.

  • W USA, biali Amerykanie, którzy jeszcze myślą, od dawna obserwują bardzo niepokojące zjawisko ze strony żydów w postaci formowanie przez nich pseudo opozycji. Dotyczy to właśnie "neo-konserwatystów" (czytaj "dawnych" komunizujących żydów), ale też mediów, zwłaszcza niektórych gazet. Myśmy w Polsce już przerobil,i z TRAGICZNYMI skutkami, "wsparcie" żydowskiego KORu dla Solidarności, tj. żydów prosto od ekipy stalinizującej Polskę. Dla Gazety Polskiej działa też niejaki Antoni "Zambrowski", Syn Romana "Zambrowskiego" (Krajkieman), jednego z głównych odpowiedzialnych za ten proces. Ja za taką opozycję serdecznie dziękuję. "Antysemityzm" to tylko puste słowo przy pomocy, którego chcą z Polaków zrobić psa Pawłowa. Prof. Jasiewicz - choć sam wcześniej uczestniczył w żydowskiej hucpie szkalując własny Naród na temat Jedwabnego przejrzał na oczy. Polacy muszą wiedzieć co to za "prawica" szkaluje ten wspaniały portal oraz [pierze im mózgi. Nie możemy sobie pozwolić na KOR2 bo to będzie gwóźdź do naszej trumny.

  • Pytanie tylko kto jest tym Hitlerem 2. Nikt nie twierdzi, że putin nie jest zbrodniarzem. Problem w tym, że destabilizację ukrainy rozpoczęło pewne światowe mocarstwo posiadające "wyluzowanego" prezydenta obame, któremu tacy jak ty "robią laskę za nic" jak to określił radek s. Gąbka zamiast mózgu nie pozwala skojarzyć takich faktów jak to, że USA destabilizuje również i kraje arabskie wspierając kozojebiącyh arabów-rebeliantów (tam o dziwo byli bojownikami o wolność a na ukrainie są już terrorystami) w walce przeciw Syrii czy Iranowi - pozostałościach po cywilizacji arabskiej która w ciągu kilku dziesięcioleci amerykanie zdążyli wyniszczyć. Ponieważ Rosja uniemożliwiła destabilizację Syrii to w pierwszej kolejności USA zdestabilizować ukarinę i tam ustanowić swoją strefę wpływów. Tam ludzie są znacznie bardziej prymitywni i za niewielką kasę pójdą na majdan rozpierniczać własny kraj (do którego finansowania USA się zresztą otwarcie przyznała). Ponieważ Putin podobnie jak USA dba o swoje strefy wpływów zaczął bronić swojego terytorium. Tyle, że USA ma za nic zycie cywilów na wschodzie ukrainy i mimo klęski humanitarnej dalej podburza region. Tak dawno było soczi jak jankesy krążaownikiem na morze czarne wpływneli? Tak dawno usa sie chwalily ile to kasy nie przeznaczyly na kryzys w ukrainie i "zaprowadzanie demokracji"? A sprawa malezyjskiego samolotu juz ucichla - a takie dowody to mieli amerykanie, ktorych do dzis boja sie pokazac. Pytanie zasadnicze - gdzie we wspieraniu ukrainy jest interes dla Polski? Gdzie tu nasza racja stanu? tacy jak ty doprowadza z glupoty kraj do dziadostwa a kazdy kto im w tej glupocie bedzie przeszkadzal to od razu "ruski agent". Pomysl czasem o wlasnym interesie a nie o pierdolach nie majacych nic wspolnego z rzeczywistoscia.

  • Albo po prostu zazdroszą źródeł i obiektywności waszych artykułów.....zresztą nazwiska mówią za siebie.... http://joannamucha.pl/?p=4201 albo https://www.facebook.com/david.wildstein/posts/668876633139179
    Amen.

  • adamos1939 28 August 2014, 19:23 Ukraina: zdezerterował cały batalion [+VIDEO]

    Odpowiedź załączyła się przed zakończeniem edycji - przepraszam - i kończę.
    A więc wracając - jakakolwiek istniejąca tam "wspólnota" kończy się u zdecydowanej większości wraz z obudzeniem się najniższych instynktów, do jakich w tamtym społeczeństwie można zdecydowania zaliczyć materializm - prostą CHĘĆ POSIADANIA. Za to owszem - są w stanie zabić, ale wyższe idee bywają tam dla wielu całkowicie obce. Dawniej szokowało mnie to szczególnie, że ludzie których tam znam są w sumie dobrze wykształceni. A jednak...

  • adamos1939 28 August 2014, 19:19 Ukraina: zdezerterował cały batalion [+VIDEO]

    Owszem - piszę, że tam wszystko jest dziś już możliwe, ale to w celu ukazania panującego tam totalnego chaosu i anarchii. Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy w to, aby ekipa kijowska z Poroszenką na czele, która wyłożyła ciężkie pieniądze na przejęcie władzy, pozwoliła sobie na powstawanie jakichś "republik", które nie byłyby im podległe - szczególnie na zachodzie. Tam się tylko dużo mówi, ale strasznie mało robi, choć to akurat jest cechą charakterystyczną dla państw poradzieckich. Cóż - w warunkach takiej biedy faktycznie wystarczy słowo, żeby ludzi podburzyć, a kto to potem będzie pamiętał kto i co obiecał. Że dezerterują, że nie odczuwają chęci walki o Ukrainę - ja się nawet nie dziwię. Tam nie ma i nie było nigdy szerszego, społecznego poczucia wspólnoty narodowej, obywatelskiej i państwowej. Ale to nawet nie dziwi, bo pojęcie Ukrainy w dzisiejszym rozumieniu nie ma nawet 150 lat, a i to pojawiało się jedynie w umysłach nielicznych wykształconych jednostek. Wśród reszty do dziś tego nie ma - od lat, gdy rozmawiam z Ukraińcami, pytania zdecydowanej większości z nich względem UE, strefy Schengen etc. ograniczają się jedynie do tego, czy będą już wtedy mogli wyjechać z Ukrainy, czy będą mogli legalnie pracować zagranicą i czy będą mogli już dożywotnio zamieszkać w innym kraju. Cytując słowa jednego z nich (uważającego się za patriotę): "jakbym tylko miał możliwość wyjechania, to mogę i do Polski, ale wolałbym do Niemiec - tam znajdę pracę, ściągnę żonę i dzieci, a na Ukrainie niech sobie robią co chcą i kradną co chcą - mnie to już nie będzie dotyczyć". To dowodzi, że jakakolwiek istniejąca tam "wspólnota" kończy się wraz z obudzeniem się najniższych instynktów jakimi są przede wszystkim (w tym narodzie to bardzo widoczne)

  • mariusz151 28 August 2014, 19:07 Poroszenko: zdezerterowały dwa nasze oddziały

    Grzegorzu710 Armia ukrainska nie istnieje walcza chlopaki po 2 miesiecznym treningu dlatego uciekaja od rosjan...

    Sylwio czytajac twoje posty jestem pewien ze albo jestes pracownikiem kremla na etacie albo patryjotyczna rosjanka.

    Tak zwany kryzys na ukranie nigdy by sie nie zacza gdyby nie pewien Hitler 2 !!

  • mariusz151 28 August 2014, 19:07 Poroszenko: zdezerterowały dwa nasze oddziały

    Grzegorzu710 Armia ukrainska nie istnieje walcza chlopaki po 2 miesiecznym treningu dlatego uciekaja od rosjan...

    Sylwio czytajac twoje posty jestem pewien ze albo jestes pracownikiem kremla na etacie albo patryjotyczna rosjanka.

    Tak zwany kryzys na ukranie nigdy by sie nie zacza gdyby nie pewien Hitler 2 !!

  • gazeta polska nie polska , gadzinówki popierającej ukrofaszystów nie kupować

  • tutejszym 28 August 2014, 18:58 Ukraińcy: Nowoazowsk stracony [+MAPA]

    Tak jak powiedział pewien mądry Żyd: " Rosja wojny nigdy nie wywoła, ale powiadam wam, jak Rosja zacznie walczyć o pokój, to kamień na kamieniu nie zostanie. " Idzie się bać tej ruskiej walki o pokój, oj idzie...

  • matsilver 28 August 2014, 18:52 Ukraińcy: Nowoazowsk stracony [+MAPA]

    Rosjanie wracają na swoje tereny. Jak pozwolono na połączenie RFN z DDR to co się dziwić , że każdy do swego ciągnie. Będzie rewizja granic w europie oj będzie.

  • tutejszym 28 August 2014, 18:47 Ukraińcy: Nowoazowsk stracony [+MAPA]

    http://ukrainiancrisis.net/news/3468 " NATO has published satellite imagery confirming the invasion of Russia " " 2014-2014-08-28 03:28 PM North Atlantic Treaty Organization published on its official website and social networking satellite images of Russian military equipment, which crosses the border of Ukraine."

  • tutejszym 28 August 2014, 18:34 Ukraińcy: Nowoazowsk stracony [+MAPA]

    Sojusz Północnoatlantycki opublikował zdjęcia satelitarne potwierdzające inwazję rosyjskich wojsk na Ukrainę. Zdjęcia wykonano w ostatnich dniach na terenach przygranicznych Rosji oraz już na terytorium Ukrainy. Na przedstawionych materiałach widać pojazdy wojskowe przekraczające granicę. Wywiad NATO obserwował także ruch w polowych bazach Rosjan. Zdaniem Lunhesku nie ma mocniejszych dowodów na udział rosyjskich wojsk w walkach na wschodzie Ukrainy.

  • @ Jan53: 28.08.2014 20:00). Mądry człowiek mówi nigdy nie mów nigdy. a szczególnie dotyczy to polityki . Jeszcze 2 lata temu nikt nie mówił o możliwości zmian w układzie po II W,Ś a obecnie Krym Powrócił do Rosji . Z tym stwierdzeniem ma Pan rację ,,,,,dla mnie obie nacje sa siebie warte czyli wrogowie Polski "..... Niestety Polska obecnie jet w takiej sytuacji że ma nikłe szanse wykorzystania tej sytuacji.

  • W tym jest jeszcze jeden czynnik. Ci żolnierze widzieli ogromne zniszczenia miast i osiedli dokonane na rozkaz faszystowskiego reżymu kijowskiego i śmierć, cierpienia i głód zwykłych ludzi, takich jak oni i ich rodziny. Faszystowska szajka kijowska ma szczęście, że wojsko ukraińskie nie zwraca broni przeciwko niej, ale jescze nie jest za późno i to możemy też zobaczyć.

  • anarchista 28 August 2014, 18:24 Ukraina: zdezerterował cały batalion [+VIDEO]

    @Tutejszym: 28.08.2014 19:41). Zmień pieluchomajtki i spać przestań bredzić na forum.

  • anarchista 28 August 2014, 18:22 Ukraina: zdezerterował cały batalion [+VIDEO]

    @ tagore: Prawdopodobnie wpadną na pomysł Proklamowania Przyłączenia zakarpackiej części do Węgier A następnym krokiem będzie Mołdawia.

  • sylwia 28 August 2014, 18:19 Ukraińcy: Nowoazowsk stracony [+MAPA]

    Nie tylko Nowoazowsk. Powstańcy zajęli też strategiczny szczyt kurhanu Saur-Mogiła. Oto sceny z ich tryumfu:

    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3x2RHqFpl14

  • Tak.A swistak siedzi i cukierki zawija.

  • Może być i Królestwo Polskie ze stolicą w Krakowie (przepowiednia tęgoborska), nawet jeśli król byłby wybierany przez Sejm. Aby nie daleka prowincja w Wielkim Europejskim Bankierlandzie.

  • Panie adamos1939: Piszesz Pan " Obecnie nawet najbardziej abstrakcyjne z naszego punktu widzenia scenariusze są tam możliwe do realizacji (niestety)... " A właśnie że stety, a normalna Ukraina i Hałyczyńska Republika?. Co za piękna perspektywa, no i ta uwaga końcowa Pana tagore. Nie wiem co myśli Pan tagore, ale zgodnie z Pańską uwagą w zbiorze możliwych dopuszczalnych rozwiązań powyższe scenariusze mogą się ziścić, Amen!!! Pozdrawiam.

  • grzegorz710 28 August 2014, 17:39 Poroszenko: zdezerterowały dwa nasze oddziały

    Żołnierze Ukrainy bardzo chętnie walczą z bezbronnymi /Wołyń/ a gdy mają uzbrojonych podnoszą ręce. Cóż takie jest śmieszne wojsko

  • Pamiętam jeszcze jak tamtą jesienią litewscy politycy piszczeli i cieszyli się że już niebawem naniosą dla rosji wielki cios i zabiorą im ukrainę, wszystko to było zamyślane nie dla dobra ukrainy tylko jako cios dla rosji, więc kto tu jest agresorem to jeszcze wielkie pytanie.

  • Dawidek Dzikikamień oddał Kresom przysługę, robiąc portalowi darmową reklamę. Jestem pewna, że wzrosła liczba gosci internetowych po jego ataku. Niech atakuje dalej, חֲמוֹר

  • A dla mnie obie nacje sa siebie warte czyli wrogowie Polski niezaleznie od zachwalania przez Pania wyboru eksterminacji narodu polskiego.A tak na marginesie powiem Pani ze moje serducho jest i bije dla RP,zas Pani......?

  • adamos1939 28 August 2014, 17:20 Ukraina: zdezerterował cały batalion [+VIDEO]

    Panie Tutejszym - proszę zauważyć, że kolega tagore ironizuje... Słowo Ukraina powoli staje się synonimem (o ile już nie jest od dawna) słów ANARCHIA TOTALNA, stąd kolegi tagore takie żarty się trzymają. Swoją drogą trudno powiedzieć już gdzie kończy się tam władza a zaczyna samowola, więc ja bym się zgodnie ze słowami Pana tagore nie dziwił niczemu co tam się dzieje i dziać będzie. Obecnie nawet najbardziej abstrakcyjne z naszego punktu widzenia scenariusze są tam możliwe do realizacji (niestety)...

  • Szanowny Panie Anarchisto!
    To chyba ten link do adresu Pana D. Wildsteina ->https://www.facebook.com/david.wildstein
    Pozdrawiam
    Lokis

  • Obaj mordercy. Gdybym miała wybór, wolałabym strzał w potylicę niż piłowanie żywcem, zakopywanie żywcem, palenie żywcem, powolne rzezanie, duszenie, topienie i wypruwanie jelit. Strzał - NKWD i SS. Reszta - UPA.

  • Czy redakcja może podać namiary na strony Facebukowe tych pseudo polaków.????

  • @jazming,@Sylwia : A czym lepszy jest bolszewik od banderowca? Bo pierwszy strzela w tyl glowy a drugi zabija siekiera?

  • To są oszczerstwa i zniewagi. Dochodzić z powództwa cywilnego można. Ale są koszta i Adon Dziki Kamień o tym wie.

  • Co ty ruski agencie ględzisz. Z faktami u nas się nie dyskutuje, Panie rusku w Internetowej delegacji.

  • Nie ma separatystów i nie ma Rosjan. Są powstańcy broniący swej ziemi przed faszystowskim najazdem. Prawie tyleż przyznał ukraiński generał, minus faszyzm.

  • Szanowna Redakcjo kresy.pl !
    Czy takie sformułowania p. D. Wildsteina jak: "ostentacyjni agencji, bydlaki, kresy.ru, banda gnojków", pod adresem Waszym oraz forumowiczów uczestniczących w dyskusjach nie są karalne? Uważam, że powinni Państwo wejść na drogę prawną przeciwko Panu Wildsteinowi.
    Pozdrawiam
    Lokis

  • Panie tagore osobnicy ci nie mają zasad ani normalnych odruchów. Agenci ruskiego wpływu działają według wytycznych. Za to im płacą.

  • Przestańcie powielać banderowską propagandę, jakoby ruscy walczyli na Ukrainie.

  • Można jeszcze mobilizować ich Hitlerjugend - prawoseków i tworzyć Landsturm z upowców - emerytów.

  • "Anarchista" tak, tak: http://mysl-polska.pl/node/192 Zamiast czytać ułomne dwie strony formatu a4 wystarczy wejść pod podany adres..... A adres : Bohdan Piętka http://mysl-polska.pl to zmyłka?

  • Polowanie na kacapow i banderowcow.Miejmy nadzieje ze trup będzie padal gesto z obu stron.

  • jan53 28 August 2014, 16:49 Litewski węzeł [+VIDEO]

    Szkoda ze autor/reżyser nie pojechali do polskiego Domu Dziecka w Podebrodziu i nie pokazali warunków mieszkalnych polskich dzieci.Dla przykładu warto zrobić podobny film o litvusach mieszkających w Punsku i okolicy oraz przedstawić zrodlo finansowania tych dziadow w RP.Film pokazuje jak dba o naszych rodakow Tusek i jego ekipa.Kaczory tez miały nas.........ne w swych pustych lbach i myśleli ze dobrocią cos z litvuskim nacjonalizmem i dziadostwem da się zrobić.G........prawda.Litvus tak jak Rusek.Szanuje tylko tego co wali go batem i za nic ma jego jako człowieka.Wtedy będzie takiego darzyl szacunkiem.I tak trzeba z nimi postepowac.

  • Gdybyś czytał ze zrozumieniem a nie szukał zaczepki personalnej to doczytałbyś pajacu końcowe zdanie Najwidoczniej polski mainstream polityczno-medialny, gorąco wspierający kijowską juntę, pozbył się już wszelkich oporów moralnych. Bohdan Piętka http://mysl-polska.pl

  • Wakacje na polowaniu na faszystów.