Problem jest taki że ja całkiem dobrze znam historię wojny na Pacyfiku i fakt iż Amerykanie nie planowali zrzucenie jednej bomby atomowej na Japonię ale co najmniej kilkanastu bomb atomowych około października 1945. Z Niemców by nic nie zostało.
A wiersz zamieściłem ,własnie dlatego ,że znam historię.Dzis jest 70 rocznica jego powstania w Powstaniu Warszawskim NIEUKU. Warto go znać i dopasować do dzisejszych czasów i jaka armia stała na Pradze.To nie była ukraińska,ani taki czy inny Chmielnicki.Tylko mówiła po rusku.
Ha ha ha ha ha ha ha.Zawsze mnie bawisz ty antypiłsudczyku. Pomijam te twoje pomyjki, nie ruszaja mnie.Ty sie chcesz dogadywac z Putinem????Dogadywać, to sie możesz na podwórku pod trzepakiem z równym sobie,badź słabszym i mniejszym małolatem. A jak przychodzi paker dwa na dwa z duzo wiekszgoo podwórka który ma o wiele większy trzepak, i lepsze zabawki,to sie z nim nie dogadujesz, tylko bierzesz łaskawie, co ci ewentualnie da,a jak nie to w mazak i wyjazd z piaskownicy.Takie rzeczy NIEUKU to wiedza dzieci w podstawówce.A ty sobie poczytaj ABC negocjacji i na czym polega"negocjowanie"miedzy wielkimi a małymi.Co za nieuk z ciebie,to ze historie słabo znasz, to wiem,ale ze proste zasady rywalizacji sa ci obce, to nie wiedziałem
Okrucieństwa z jaką UPA mordowało ofiary nie przebije nikt.To jest poza dyskusją. Podam ci tylko niektóre: wyłupywanie na żywca oczu, rozrywanie końmi, rozpruwanie cieżarnym kobietom brzuchów i zaszywanie im tam żywego kota, zszywanie warg, ćwiartowanie.Skala zdziczenia i okrucieństwa była tak wielka że ofiary błagały i modliły się o śmierć od kuli.Dlatego ten co przemilcza, zakłamuje lub twierdzi że to wszystko ,,mały szczegół'' jest wart żeby mu splunąć z pogardą w twarz.
Hahaha, byłaby to liberalizacja na grobach dziesiątków jeśli nie setek milionów ofiar. Po narodzie polskim pozostało by tylko wspomnienie. A ty jeśli twoi rodzice mieliby szczęście to pasałbyś teraz o chlebie i wodzie niemieckie krowy gdzieś pod uralem.
Asdar41 Widać ze jesteś sowieckim politrukiem ,bo napisałeś specjalnie Rusini. Tak mówia Rosjanie, by umniejszać Ukraińcom gdzie mogą. Proponuje ci zobaczyc przedruki map z tamtych czasów.Jest wyraźnie,Ukraina,ówczesne cztery województwa Rzeczypospolitej I zobaczyc pierwsze karty Ogniem i mieczem Sienkiewicza.Ta mnie jakiejś Rusi ,tylko Ukraina. To prawda ,ze Rosja"pomagała"Chmielnickiemu,ale nie po to by stworzyć mu niepodległe państwo,tylko by podzielić Ukrainę i zagarnac Kijów Polsce.Gdy już to zrobiła,wtedy Kozaków powbijała na pal i pognała knutami na wschód A caryca Katarzyna zmiażdżyła Sicz i Zaporoże ostatecznie.
Jak chcesz się Pan ruskich z naszego Internetu czy strony pozbyć? Czy aby na podstawie zapisów Konwencji Genewskiej z 1949, na tereny Polski mogą wejść regularne oddziały armii rosyjskiej?.
Tylko jakoś nie zauważyłem żebyś jakoś o tym wspominał. Poza tym chcę ci przypomnieć że bolszewikami byli także Ukraińcy.Największym z nich był Nikita Chruszczow.
Dziekuję data 1 Bo Polacy wcale nie zapominają swoich krzywd.Ale tez nie będa dawali sie sterowac i napuszczać jak jakieś matoły. To własnei zachowało nasz naród w ciezkich czasach,mądrość i odwaga.Dorzuciłbym do tego jeszcze dziśiaj spryt.
Ale stwierdzenie że "z korzyścią dla czeskiej polityki zagranicznej udało się z antyrosyjskich sankcji wyłączyć te elementy, które mogą zaszkodzić czeskim interesom narodowym" jest kwintesencją czeskiej polityki. Powszechne podnoszenie rąk do góry na widok czeskich wojaków było i jest typowym "salutem" wojaków innych nacji.
Niczego człowieku nie przyznali de facto Ty sledzisz dzisiejszą polityke? Do końca sie prosesowali w Strasburgu, chcieli to uznać za zwyła zbrodnie wojenną, archiwów nie chcieli pokazac i w końcu proces wygrali ruscy prawnicy. A jak chcesz wiecej wiedzy to proponuję na strony rodzin katyńskich.
Anarchista ty NIEUKU.No z jakiej Ukrainy był Petlura,sojusznik Piłsudskiego?No z jakiej Ukrainy byli Kozacy, którzy walczyli razem z polskimi ułanami w najwiekszej bitwie kawaleryksiej tamtych czasów, przeciwko Armii konnej Budionnego. Raz Piszesz ze Ukraina to wymysł Niemców, potem piszesz Ze tylko była Ukraina wschodnia.No przeciez jak Wchodnia,jak na wschodzie nie ma Ukrainy tylko Noworosja?A Ukrainia to tylko wymysł.I pisałeś ze ten naród w ogóle nie isnieje ,że Chmielnicki i jego kozacy to tylko czerń chłopska.To co sugerujesz że Piłsudski,którego masz w awatarze podpisał sojusz z jakąś czernią chłopską?????????????????Aż tak Piłsudskiego obrażasz? I oczywiście ,że Piłsudski własnie powiedział,że nie ma wolnej Rzeczypospolitej bez wolnej Ukrainy i dlatego chciał z Ukraińcami mieć podpisany pakt obronny przed Rosją!Własnie po to,by nie byc pierwszym celem ataku, tego walca pancernego. Jego zamysł się nie udał i dlatego ZSRS w 1939 wkroczył od razu w granice Rzeczypospolitej bezposrednio, Ukrainy zdobywać nie musiał, bo byla w jego granicach.
Pan Kwezal właściwie i na miejscu zacytował wiersz Józefa Szczepańskiego "Czerwona zaraza". Dla mnie był i jest rodzajem manifestu mojego pokolenia. Dla mnie jest też faktem że "Janusz S. jest psychicznie chorym człowiekiem". Twoje uwagi jako zmanipulowanej przez ruskich agitatorów jednostkę nie mają jakiejkolwiek wartości i nie podlegają ocenie moralnej ani sądowej. Zamilcz i weź swoje psychotropy. Pewien mój znajomy, dawno temu, próbował nawiązać telepatyczny kontakt z Mao Tse Tungiem. Prawie mu się udało ale wcześniej zamknęli go w zakładzie w Tworkach. Ty już w Zakładzie jesteś, próbuj kontaktu z Putinem, ale dlaczego my musimy cierpieć?
Oj a teraz poczytaj sobie o zbrodniach rosyjskich na terenach Litwy z czasów wojny 1654-1667, albo o wyczynach Rosjan w czasach wojen za Stefana Batorego, o rzezi Pragi w 1794, o wywózkach na Sybir, o mordowaniu powstańców styczniowych, o mordowaniu polskich jeńców w czasie wojny 1920 roku itd.
Prezydent czech...czekaj, czekaj to te same czechy, ktore w zdrawdliwy sposob zajely polski Slask Cieszynski w czasie gdy Polska bronila Europy przed bolszewia? Czy to te same czechy, ktore nie przepuszczaly transportow broni i amunicji dla Polski walczacej z czerwona zaraza?
Ah tak, to ten sam zdradliwy i tchorzowski kraj, ktory bez walki oddal sie pod protekcje niejakiego Adolfa H. w 1938 roku. Doprawdy zalosne...
Trudno to przewidzieć prof.Wieczorkiewicz przewidywał, że w Niemczech szybciej by doszło do liberalizacji bo jest kraj kultury europejskiej. Nie wiemy tego fakty są takie że komunizm wybił więcej ludzi niż nazizm.
Nie jest powszechny. To po pierwsze. Isnieją oczywiście ,są głosni i chamscy,drą gęby,jak to takie grupki nacjonalistów,ale to nie oni walczą za Ukraine, bo oni umieją głównie krzyczeć,nacjonaliści ze wszytkich krajów mają pewne cechy wspólne.Ale na pewno nie są powszechni. I byłem na zachodniej Ukrainie nie raz.We Lwowie, Łucku,i trochę dalej w Żytomierzu Spotkałem wielu ludzi ,którzy mi pomagali itd. To co UPA robiła w 1943 i w latach kolejnych roku to jedna kwestia,a to co sie dzieje teraz to druga.Na tej zasadzie musiałbym totalnie nienawidzieć Niemców, bo oni nie zabili 180 tys ludzi na Wołyniu tylko generalnie 6 mln Polaków.I Szwedów, bo najbardziej ograbili Polskę i od wtedy datuje sie jej upadek na zupełne dno.Ostatnio w Wiśle w Warszawie znaleziono nawet figury lwów, spod jakiegoś pałacu, ktore Szwedom z barki wypadły.Nawet to kradli.A Tatarzy wyludniali Rzeczypospolitą jak nikt inny. Jestesmy dwoma średnimi narodami w obliczu dużego mocarstwa. I akurat własnie teraz w tym momencie jest niezbędne i konieczne nawalac na Ukrainę jak w bęben,akurat jak Rosja na nią wjeżdza i my im mamy skakać do gardeł,nie??Po co,by Ruskim pomagać????Jak nie przeproszą, to Polska nie musi sie z Ukraina przyjaźnić i w przyszłości możemy kształtowac nasze stosunki w zależności od tego co Ukraina w tym temacie postanowi ,czy przeprosi,czy wypłaci odszkodowania dla rodzin, czy uczci ofiary. Ale to nie znaczy ,by sprowadzać całą Ukrainę i dzisiejsza wojnę która prowdzi z Rosją do kwestii OUN-B. Polska to nie jest byk który bedzie tłuc rogami,tylko dlatego ze mu czerwona płachte pokaża. Trzeba umiejętnie i sprytnie kształtowac politykę, własnie jak to robia Ruscy.Dla nich Ukraińcy to raz faszyści, raz bratni naród, raz to żaden naród, tylko Noworosja,a jeszcze innym razem wielcy przyjaciele Słowianie. A dzisiejszy czas mówi, by nie kłóć się sasiadem w potrzebie, bo sam możesz w czerep zarobić,jak i on. Tak właśnie mocni i cwai jak Putin rozgrywaja małych i słabszych od siebie.Oczywiście te sztuczki absolutnie by sie mu nie udały z Chinami.
to w......p z Polski do swojej ukrainy ukrolu!!@@ 5 kolumna , będziecie emigrować na sicz.........słoniecznik skubać , żyją na garnuszku podatników polskich
Jak cie widze i twoja działalnośc, to ty ty głównie ubliżasz.Jednego bandyty mniej, jednego faszysty itp.,itd.Jeżyk jadowity i pełen nienawiści, chyba ci ona uszami paruje już. Ty byś ich pewnie wymordował wszystkich w obozie koncentracyjnym gdyby ci dać brzytwę do ręki.
@ amstaf358: 30.08.2014 18:26 . A przynajmniej wiesz Pan o jakiej ukrainie tak powiedział Marszałek bo z moich informacji wynika że była to WSCHODNIA ukraina . A chachłów z zachodniej widział w celi więziennej ich zbrodnie zaczęły się już od 1918 r. Niech pan zweryfikuje swoją wiedzę i zrozumie że Wschód i zachód ukrainy to dwa różne światy .
Ho ho ho.Jak obserwuję twoją wiedze w dziedzinie historii i co tu wypisujesz, ty kryptoadmiratorze Piłsudskiego to na pewno jestes w stanie wpaśc na pochodzenie,ale pijaczków w bramie na warszawskiej Pradze. Ze pochodzą z najbliższego monopolowego.
amstaf358 Spokojnie,Iwanow jest po dobrej stronie mocy. To wejście ruskich i kwiaty to prawdopodobnie ironia, dla neosowieckich politruków na tym portalu :-) Także spokojne wyluzuj, jest dobrze napisane. A Anarchista NIEUK jeden znowu nie wykupił recepty na psychotropy,albo tylko udaje,że ich nie bierze. Generalnie jawnie to on obraża Józefa Piłsudskiego.Wsadził sobie jego zdjęcie jako awatar,ale nawijkę to ma jak mieszanka nacjonalisty, który oberwał ruskim obuchem w głowę.
@Kwezal: 30.08.2014 12:33). Panowie to my POLACY wy ukraińskie chachły i potomki pańszczyżnianych chłopów .( A wnuczkowieie panów z OUN ) tak ci każą pisać Każdy POLAK wie że to synowie i wnuczkowie rezunów i morderców z OUN i właśnie takie drobne sprawy zdradzają twoje pochodzenie.
Mamy w Polsce ok. 15 tysięcy Rosjan i ok. 400 tysięcy Ukraińców. Licząc wszystkich - od etnicznych mniejszości z obywatelstwem RP, przez studentów na wymianach i pracowników zarobkowych. Warto wiedzieć.
Bzdura! Niema wolnej Polski bez niepodległej Ukrainy,to ruskie matoły słowa Śp.Marszałka Piłsudskiego kto jest kumaty to to rozumie,kto nie nie to szkoda słów.....
@ kindzal: 30.08.2014 18:13). Krętaczu pospolity ,szubrawcze zapluty . Od wczoraj wiadomo że nie przyjęli warunków i próbowali się przebić siłą no i dostali odpowiednie baty .Na złożenie broni nie zgodził się Kijów no to mają to na co sobie zasłużyli . A jako że jest to ,,Donbas " Powstańcy powinni zrobić im proces i za popełnione zbrodnie postawić pod ścianą. ( "Damy korytarz, tylko zostawcie ciezka bron i was przepuscimy z kotła")
Redakcjo czy to jeszcze Polski Kresowy Portal ??????????? czy całkiem oślepliście na takie wpisy jawnie propagujące faszyzm to przeciez jest karalne a dla portalu duży problem ( iwanow: 30.08.2014 09:46 )
Problem jest taki że ja całkiem dobrze znam historię wojny na Pacyfiku i fakt iż Amerykanie nie planowali zrzucenie jednej bomby atomowej na Japonię ale co najmniej kilkanastu bomb atomowych około października 1945. Z Niemców by nic nie zostało.
I co to zmienia? Czy to go rozgrzesza?
A wiersz zamieściłem ,własnie dlatego ,że znam historię.Dzis jest 70 rocznica jego powstania w Powstaniu Warszawskim NIEUKU. Warto go znać i dopasować do dzisejszych czasów i jaka armia stała na Pradze.To nie była ukraińska,ani taki czy inny Chmielnicki.Tylko mówiła po rusku.
Ha ha ha ha ha ha ha.Zawsze mnie bawisz ty antypiłsudczyku. Pomijam te twoje pomyjki, nie ruszaja mnie.Ty sie chcesz dogadywac z Putinem????Dogadywać, to sie możesz na podwórku pod trzepakiem z równym sobie,badź słabszym i mniejszym małolatem. A jak przychodzi paker dwa na dwa z duzo wiekszgoo podwórka który ma o wiele większy trzepak, i lepsze zabawki,to sie z nim nie dogadujesz, tylko bierzesz łaskawie, co ci ewentualnie da,a jak nie to w mazak i wyjazd z piaskownicy.Takie rzeczy NIEUKU to wiedza dzieci w podstawówce.A ty sobie poczytaj ABC negocjacji i na czym polega"negocjowanie"miedzy wielkimi a małymi.Co za nieuk z ciebie,to ze historie słabo znasz, to wiem,ale ze proste zasady rywalizacji sa ci obce, to nie wiedziałem
Okrucieństwa z jaką UPA mordowało ofiary nie przebije nikt.To jest poza dyskusją. Podam ci tylko niektóre: wyłupywanie na żywca oczu, rozrywanie końmi, rozpruwanie cieżarnym kobietom brzuchów i zaszywanie im tam żywego kota, zszywanie warg, ćwiartowanie.Skala zdziczenia i okrucieństwa była tak wielka że ofiary błagały i modliły się o śmierć od kuli.Dlatego ten co przemilcza, zakłamuje lub twierdzi że to wszystko ,,mały szczegół'' jest wart żeby mu splunąć z pogardą w twarz.
Hahaha, byłaby to liberalizacja na grobach dziesiątków jeśli nie setek milionów ofiar. Po narodzie polskim pozostało by tylko wspomnienie. A ty jeśli twoi rodzice mieliby szczęście to pasałbyś teraz o chlebie i wodzie niemieckie krowy gdzieś pod uralem.
Asdar41 Widać ze jesteś sowieckim politrukiem ,bo napisałeś specjalnie Rusini. Tak mówia Rosjanie, by umniejszać Ukraińcom gdzie mogą. Proponuje ci zobaczyc przedruki map z tamtych czasów.Jest wyraźnie,Ukraina,ówczesne cztery województwa Rzeczypospolitej I zobaczyc pierwsze karty Ogniem i mieczem Sienkiewicza.Ta mnie jakiejś Rusi ,tylko Ukraina. To prawda ,ze Rosja"pomagała"Chmielnickiemu,ale nie po to by stworzyć mu niepodległe państwo,tylko by podzielić Ukrainę i zagarnac Kijów Polsce.Gdy już to zrobiła,wtedy Kozaków powbijała na pal i pognała knutami na wschód A caryca Katarzyna zmiażdżyła Sicz i Zaporoże ostatecznie.
Jak chcesz się Pan ruskich z naszego Internetu czy strony pozbyć? Czy aby na podstawie zapisów Konwencji Genewskiej z 1949, na tereny Polski mogą wejść regularne oddziały armii rosyjskiej?.
Tylko jakoś nie zauważyłem żebyś jakoś o tym wspominał. Poza tym chcę ci przypomnieć że bolszewikami byli także Ukraińcy.Największym z nich był Nikita Chruszczow.
Marszałek myślał o Ukrainie Petlury ......historia , bandera dopiero zaczynał kariere terrorystyczną , Piłusudzki do austryjackich agentów czuł wstręt
Dziekuję data 1 Bo Polacy wcale nie zapominają swoich krzywd.Ale tez nie będa dawali sie sterowac i napuszczać jak jakieś matoły. To własnei zachowało nasz naród w ciezkich czasach,mądrość i odwaga.Dorzuciłbym do tego jeszcze dziśiaj spryt.
Ale stwierdzenie że "z korzyścią dla czeskiej polityki zagranicznej udało się z antyrosyjskich sankcji wyłączyć te elementy, które mogą zaszkodzić czeskim interesom narodowym" jest kwintesencją czeskiej polityki. Powszechne podnoszenie rąk do góry na widok czeskich wojaków było i jest typowym "salutem" wojaków innych nacji.
Bardzo trafnie napisane Kwezal.
Bardzo trafnie napisane Kwezal.
Niczego człowieku nie przyznali de facto Ty sledzisz dzisiejszą polityke? Do końca sie prosesowali w Strasburgu, chcieli to uznać za zwyła zbrodnie wojenną, archiwów nie chcieli pokazac i w końcu proces wygrali ruscy prawnicy. A jak chcesz wiecej wiedzy to proponuję na strony rodzin katyńskich.
A Rosja była sojusznikiem Chmielnickiego na marginesie.
Ty rusek zważaj sobie.Bo juz na Moście Poniatowskiego w 2012 roku poznaliście ze nie jestescie tu mile widziani.
Anarchista ty NIEUKU.No z jakiej Ukrainy był Petlura,sojusznik Piłsudskiego?No z jakiej Ukrainy byli Kozacy, którzy walczyli razem z polskimi ułanami w najwiekszej bitwie kawaleryksiej tamtych czasów, przeciwko Armii konnej Budionnego. Raz Piszesz ze Ukraina to wymysł Niemców, potem piszesz Ze tylko była Ukraina wschodnia.No przeciez jak Wchodnia,jak na wschodzie nie ma Ukrainy tylko Noworosja?A Ukrainia to tylko wymysł.I pisałeś ze ten naród w ogóle nie isnieje ,że Chmielnicki i jego kozacy to tylko czerń chłopska.To co sugerujesz że Piłsudski,którego masz w awatarze podpisał sojusz z jakąś czernią chłopską?????????????????Aż tak Piłsudskiego obrażasz? I oczywiście ,że Piłsudski własnie powiedział,że nie ma wolnej Rzeczypospolitej bez wolnej Ukrainy i dlatego chciał z Ukraińcami mieć podpisany pakt obronny przed Rosją!Własnie po to,by nie byc pierwszym celem ataku, tego walca pancernego. Jego zamysł się nie udał i dlatego ZSRS w 1939 wkroczył od razu w granice Rzeczypospolitej bezposrednio, Ukrainy zdobywać nie musiał, bo byla w jego granicach.
Pan Kwezal właściwie i na miejscu zacytował wiersz Józefa Szczepańskiego "Czerwona zaraza". Dla mnie był i jest rodzajem manifestu mojego pokolenia. Dla mnie jest też faktem że "Janusz S. jest psychicznie chorym człowiekiem". Twoje uwagi jako zmanipulowanej przez ruskich agitatorów jednostkę nie mają jakiejkolwiek wartości i nie podlegają ocenie moralnej ani sądowej. Zamilcz i weź swoje psychotropy. Pewien mój znajomy, dawno temu, próbował nawiązać telepatyczny kontakt z Mao Tse Tungiem. Prawie mu się udało ale wcześniej zamknęli go w zakładzie w Tworkach. Ty już w Zakładzie jesteś, próbuj kontaktu z Putinem, ale dlaczego my musimy cierpieć?
Dla jasności bardzo mi to przeszkadza, że Ukraińcy czczą UPA. To Hańba. Ale to że Rosjanie czczą bolszewików to taka sama.
Brawo Kindzal super że to przypomniałeś.
Oj a teraz poczytaj sobie o zbrodniach rosyjskich na terenach Litwy z czasów wojny 1654-1667, albo o wyczynach Rosjan w czasach wojen za Stefana Batorego, o rzezi Pragi w 1794, o wywózkach na Sybir, o mordowaniu powstańców styczniowych, o mordowaniu polskich jeńców w czasie wojny 1920 roku itd.
Prezydent czech...czekaj, czekaj to te same czechy, ktore w zdrawdliwy sposob zajely polski Slask Cieszynski w czasie gdy Polska bronila Europy przed bolszewia? Czy to te same czechy, ktore nie przepuszczaly transportow broni i amunicji dla Polski walczacej z czerwona zaraza?
Ah tak, to ten sam zdradliwy i tchorzowski kraj, ktory bez walki oddal sie pod protekcje niejakiego Adolfa H. w 1938 roku. Doprawdy zalosne...
Trudno to przewidzieć prof.Wieczorkiewicz przewidywał, że w Niemczech szybciej by doszło do liberalizacji bo jest kraj kultury europejskiej. Nie wiemy tego fakty są takie że komunizm wybił więcej ludzi niż nazizm.
Na pewno nie na twoim garnuszku ,bo ŻADEN normalny Polak nie popiera ruskiej dziczy..i agresora..
Nie jest powszechny. To po pierwsze. Isnieją oczywiście ,są głosni i chamscy,drą gęby,jak to takie grupki nacjonalistów,ale to nie oni walczą za Ukraine, bo oni umieją głównie krzyczeć,nacjonaliści ze wszytkich krajów mają pewne cechy wspólne.Ale na pewno nie są powszechni. I byłem na zachodniej Ukrainie nie raz.We Lwowie, Łucku,i trochę dalej w Żytomierzu Spotkałem wielu ludzi ,którzy mi pomagali itd. To co UPA robiła w 1943 i w latach kolejnych roku to jedna kwestia,a to co sie dzieje teraz to druga.Na tej zasadzie musiałbym totalnie nienawidzieć Niemców, bo oni nie zabili 180 tys ludzi na Wołyniu tylko generalnie 6 mln Polaków.I Szwedów, bo najbardziej ograbili Polskę i od wtedy datuje sie jej upadek na zupełne dno.Ostatnio w Wiśle w Warszawie znaleziono nawet figury lwów, spod jakiegoś pałacu, ktore Szwedom z barki wypadły.Nawet to kradli.A Tatarzy wyludniali Rzeczypospolitą jak nikt inny. Jestesmy dwoma średnimi narodami w obliczu dużego mocarstwa. I akurat własnie teraz w tym momencie jest niezbędne i konieczne nawalac na Ukrainę jak w bęben,akurat jak Rosja na nią wjeżdza i my im mamy skakać do gardeł,nie??Po co,by Ruskim pomagać????Jak nie przeproszą, to Polska nie musi sie z Ukraina przyjaźnić i w przyszłości możemy kształtowac nasze stosunki w zależności od tego co Ukraina w tym temacie postanowi ,czy przeprosi,czy wypłaci odszkodowania dla rodzin, czy uczci ofiary. Ale to nie znaczy ,by sprowadzać całą Ukrainę i dzisiejsza wojnę która prowdzi z Rosją do kwestii OUN-B. Polska to nie jest byk który bedzie tłuc rogami,tylko dlatego ze mu czerwona płachte pokaża. Trzeba umiejętnie i sprytnie kształtowac politykę, własnie jak to robia Ruscy.Dla nich Ukraińcy to raz faszyści, raz bratni naród, raz to żaden naród, tylko Noworosja,a jeszcze innym razem wielcy przyjaciele Słowianie. A dzisiejszy czas mówi, by nie kłóć się sasiadem w potrzebie, bo sam możesz w czerep zarobić,jak i on. Tak właśnie mocni i cwai jak Putin rozgrywaja małych i słabszych od siebie.Oczywiście te sztuczki absolutnie by sie mu nie udały z Chinami.
juz ich rozwalili
Brak wiedzy popieranie faszyzmu ,banderyzmu , czy jednak pochodzenie etniczne ????. Niestety nie ma i nie było jednej ukrainy.
to w......p z Polski do swojej ukrainy ukrolu!!@@ 5 kolumna , będziecie emigrować na sicz.........słoniecznik skubać , żyją na garnuszku podatników polskich
Po co powielacie kłamstwa SBU?
Sterowana i nudna w kółko to samo p........
Można i jeszcze na kielicha zaproszą ale też trzeba się trochę wstydu najeść za głupotę rzadzących popierających faszyzm.
Może dla ciebie człowieku...dla mnie jest jedna Ukraina..
byłem w Moskwie , głośno rozmawiając po polsku ,wieczorem, i nic......
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.162932820416340.29944.114426618600294 &type=3
@ Tomek27: 30.08.2014 12:12). Witamy następnego studenta z upowskiej u-krainy za nasze pieniądze od razu zaczynasz na nas szczekać.
Lecz się człowieku,piszesz bajki z mchu i paproci...jak to ruski trol uczeń mistrza łgarstwa Ławrowa...
Jak cie widze i twoja działalnośc, to ty ty głównie ubliżasz.Jednego bandyty mniej, jednego faszysty itp.,itd.Jeżyk jadowity i pełen nienawiści, chyba ci ona uszami paruje już. Ty byś ich pewnie wymordował wszystkich w obozie koncentracyjnym gdyby ci dać brzytwę do ręki.
@ amstaf358: 30.08.2014 18:26 . A przynajmniej wiesz Pan o jakiej ukrainie tak powiedział Marszałek bo z moich informacji wynika że była to WSCHODNIA ukraina . A chachłów z zachodniej widział w celi więziennej ich zbrodnie zaczęły się już od 1918 r. Niech pan zweryfikuje swoją wiedzę i zrozumie że Wschód i zachód ukrainy to dwa różne światy .
Ho ho ho.Jak obserwuję twoją wiedze w dziedzinie historii i co tu wypisujesz, ty kryptoadmiratorze Piłsudskiego to na pewno jestes w stanie wpaśc na pochodzenie,ale pijaczków w bramie na warszawskiej Pradze. Ze pochodzą z najbliższego monopolowego.
To zwykłe p........e ruskie trole na pasku Moskwy...powinno się ich posłać tam gdzie ich miejsce -na śmietnik...
amstaf358 Spokojnie,Iwanow jest po dobrej stronie mocy. To wejście ruskich i kwiaty to prawdopodobnie ironia, dla neosowieckich politruków na tym portalu :-) Także spokojne wyluzuj, jest dobrze napisane. A Anarchista NIEUK jeden znowu nie wykupił recepty na psychotropy,albo tylko udaje,że ich nie bierze. Generalnie jawnie to on obraża Józefa Piłsudskiego.Wsadził sobie jego zdjęcie jako awatar,ale nawijkę to ma jak mieszanka nacjonalisty, który oberwał ruskim obuchem w głowę.
@Kwezal: 30.08.2014 12:33). Panowie to my POLACY wy ukraińskie chachły i potomki pańszczyżnianych chłopów .( A wnuczkowieie panów z OUN ) tak ci każą pisać Każdy POLAK wie że to synowie i wnuczkowie rezunów i morderców z OUN i właśnie takie drobne sprawy zdradzają twoje pochodzenie.
Mamy w Polsce ok. 15 tysięcy Rosjan i ok. 400 tysięcy Ukraińców. Licząc wszystkich - od etnicznych mniejszości z obywatelstwem RP, przez studentów na wymianach i pracowników zarobkowych. Warto wiedzieć.
Bzdura! Niema wolnej Polski bez niepodległej Ukrainy,to ruskie matoły słowa Śp.Marszałka Piłsudskiego kto jest kumaty to to rozumie,kto nie nie to szkoda słów.....
@ kindzal: 30.08.2014 18:13). Krętaczu pospolity ,szubrawcze zapluty . Od wczoraj wiadomo że nie przyjęli warunków i próbowali się przebić siłą no i dostali odpowiednie baty .Na złożenie broni nie zgodził się Kijów no to mają to na co sobie zasłużyli . A jako że jest to ,,Donbas " Powstańcy powinni zrobić im proces i za popełnione zbrodnie postawić pod ścianą. ( "Damy korytarz, tylko zostawcie ciezka bron i was przepuscimy z kotła")
Dlaczego jeszcze nie zbanowano tego pustaka iwanowa,to zwykła kanalia...
Nie karmić trolla proszę :)
Tak to jest jak sie wierzy w moskiewskie obietnice...
"Damy korytarz, tylko zostawcie ciezka bron i was przepuscimy z kotla".
Przypomina mi to naiwnosc polskiej kadry oficerskiej we Lwowie w 1939...
Takie ruscy dali im slowo honoru, ze skonczyli w Katyniu.
Redakcjo czy to jeszcze Polski Kresowy Portal ??????????? czy całkiem oślepliście na takie wpisy jawnie propagujące faszyzm to przeciez jest karalne a dla portalu duży problem ( iwanow: 30.08.2014 09:46 )