• Każdy ma swoją Canosse :) Widocznie prezydent Poroszenko myślał że można rozpętać burzę a potem spokojnie wygasić konflikt nie ponosząc za to żadnych konsekwencji.

  • Pewnie się dogadali że obie strony chcą pokoju. Jednakże jako że Rosja nie jest stroną konfliktu ( he,he,he) to wszystko pozostanie po staremu.
    Pan Poroszenko musi się jeszcze dogadać z "separatystami".
    Karawana jedzie dalej....

  • Dość ciekawy wywiad.
    http://www.bibula.com/?p=49717

  • pewnie tak, wyglądo na to ze zachód zadowoli i połowa ukrainy i ruskich pewnie też.

  • Możliwe że w pewnym sensie jest to wspieranie Rosji. Ale nic nie robienie w obecnej sytuacji wydaje się mniejszym złem przynajmniej na chwilę obecną niż wspieranie faszyzującej Ukrainy w której coraz większe znaczenie zdobywają nacjonaliści z Prawego Sektora. Nie zapominamy o zbrodniach jakie popełniali na przestrzeni wieków Rosjanie bo zapomnieć nam nie wolno, ale nie wolno nam także przemilczać potwornych zbrodni jakie wobec nas dopuszczali się Ukraińcy. Obie te nacje to dla nas jak wybór pomiędzy dżumą a cholerą. Zwalcza się obie choroby bo obie są śmiertelne. Pozdrawiam

  • zachód nie wejdzie bo nikt nie będzie umierał za Donbas. Choć zapewne parchaci chcieliby by było inaczej.

  • 'bob' napisał chyba o 'Dzikim Kamieniu', nie o 'jaroslausie'

  • Rozmowa Putina z Poroszenką, pozytywny komentarz Putina i Jego apel o racjonalizację dalszych sankcji wobec Rosji. Putin chce zyskać na czasie i zmniejszyć zasięg ew. sankcji nałożonych na FR przez UE. A gadać to on może, zespoły, komisje i dalsze maksymalne ograniczenie gospodarki Ukrainy. V kolumna i wojna informacyjna FR w Internecie idą pełną parą. Podręcznikowy przykład działań pozorowanych, w tym Rosjanie są mistrzami.

  • Wojna jeszcze będzie długo iść a jeżeli wejdzie zachód, to dójdzie i do trzeciej światowej.

  • Tertium datur: patriota ardens.

  • Zakatowali ponad 400 000 Polaków , kobiet, dzieci, starców - głównie z rodzin rolniczych w wołyńskiem, tarnopolskiem i stanisławowskiem (W. Poliszczuk: 'Gorzka prawda', str. 279). Teraz temu zaprzeczają. Kto o tym pisze jest nazywany na forach 'ruskim agentem'. Naszą nadzieją jest, że walka z Noworosją osłabi obecne faszystowskie państwo ukraińskie. W przeciwnym razie będzie przez granicę silne faszystowskie państwo ukraińskie - gniazdo terroryzmu, szowinizmu i nienawiści do Polaków, Rosjan, Wegrów, Greków, Cyganów i innych nie-Ukraińców. Noworosja nie wysunęła żądań terytorialnych wobec Polski. Obecni politycy kijowscy to zrobili a ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: "Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону" - staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Niech szanowni użytkownicy sprawdzą sobie na mapie Polski ile powiatów nad Sanem i na wschód od Sanu i z jaką ilością polskiej ludności Ukraińcy zamierzają utopić we krwi.

  • Rosjanie ogłosili oficjalnie że nie ma żadnego porozumienia bo nie są stroną konfliktu.

  • @ xes23: 03.09.2014 02:04). Stawianie znaku równości pomiędzy ZSRR -Rosja to celowa robota ukrów i idiotów forumowych , Tak jat twierdzenia OUN-UPA to heroje walczący o ukrainę . W sumie ma to utrwalić stereotyp Rosja zła -ukry dobrzy.

  • Ciekawe czy zmienią nazwę zestawu Na "Gromas"?

  • @ Tutejszym: 03.09.2014 00:20).Forumowy błazen Adamiec) Schizofrenia to ciężka i nieuleczalna choroba w połączeniu z alkoholizmem to klęska . Pod ilu jeszcze nickami odkrywczo stwierdzisz MOJĄ obecność na forum.??? .

  • Nie może być żadnego poruzomienia i nie będzie.

  • Niech Ukraińcy oficjalnie przyznają ludobójstwo na Polakach, Żydach, Grekach i Rosjanach i potępią Banderę i UPA a wtedy im szczerze sprzyjać zaczniemy. To jest niestety mało prawdopodobne. Wiemy o Uchwale Krajowego Prowidu OUN o konieczności poróżnienia Polaków i Rosjan. Ukraińcy jej zaprzeczają. Wiemy dlaczego na forach agenci i sympatycy OUN-UPA jak uri, amstaf, kwezal, data1, iwanow, Tutejszym i inni szczodrze sypią fałszywymi, agresywnymi i szyderczymi oskarżeniami o 'ruską agenturalność.' Przeczytajmy poniższy i uświadamiający wpis P. Koben44. Ukraińcy to nasi śmiertelni wrogowie. Na razie prowadzą wojnę propagandową. Potem dojdzie do aktów terrorystycznych. Naszą obroną winno być popieranie wszystkiego tego co może osłabić Ukrainę. Odpowiedzią Polaków na ich banderowskie hasła niech będzie 'Słaba Ukraina! Chora i słaba!'. W osłabianiu banderowskiej faszystowskiej Ukrainy jest nasz ratunek. Tu jest nasz kraj i nasza ziemia. Brońmy jej. Bądźmy czujni.

  • Wyjściem z sytuacji jest odcięcie przez samych ukraińców dwóch chorych organów który ich trawi - jeden to ideologia banderowska a drugi to tereny które zawsze będą pod wpływem Moskali - Krymu (co się stalo) i zagłębia donbaskiego. Po takim zabiegu i oczyszczeniu się mają szanse na życie- na ich miejscu sam bym zaproponował formę federacji z Polską na mocy której pewnie bez większych przeszkód zostaliby członkami NATO a i pewnie z krótkim opóźnieniem UE. Zyskują Ukraińcy bezpieczeństwo , zyskują Polacy terytorium, zyskują oba narody stając się największym krajem Europy. Tylko do tego trzeba wizjonerów i cięzkiej pracy społeczeństw żeby zakopać podziały. Inaczej bedziemy gnić z faktycznych wrogiem (Rosja) i z potencjalnym ale bardzo prawdopodobnym (Ukraina) .Polska gesty wykonała az nadto teraz czas na ukrów. Wątpie żeby byli do tego zdolni ale innego wyjscia nie widze.

  • Wyjściem z sytuacji jest odcięcie przez samych ukraińców dwóch chorych organów który ich trawi - jeden to ideologia banderowska a drugi to tereny które zawsze będą pod wpływem Moskali - Krymu (co się stalo) i zagłębia donbaskiego. Po takim zabiegu i oczyszczeniu się mają szanse na życie- na ich miejscu sam bym zaproponował formę federacji z Polską na mocy której pewnie bez większych przeszkód zostaliby członkami NATO a i pewnie z krótkim opóźnieniem UE. Zyskują Ukraińcy bezpieczeństwo , zyskują Polacy terytorium, zyskują oba narody stając się największym krajem Europy. Tylko do tego trzeba wizjonerów i cięzkiej pracy społeczeństw żeby zakopać podziały. Inaczej bedziemy gnić z faktycznych wrogiem (Rosja) i z potencjalnym ale bardzo prawdopodobnym (Ukraina) .Polska gesty wykonała az nadto teraz czas na ukrów. Wątpie żeby byli do tego zdolni ale innego wyjscia nie widze.

  • Jak pamiętam, ty też używałeś hitlerowskiej symboliki. Też jesteś człowiekiem nieszczęśliwym, jak Sylwia/vanderBrook. Ale z innego powodu - z powodu głębokiego upośledzenia umysłowego.

  • @ uri: 03.09.2014 10:19). Widzę że świetnie znasz metody ,,ŚLEDCZYCH" z rRosji czyżby z autopsji . No i wiadomo już kim jesteś ukrze.

  • @ Tutejszym: 03.09.2014 09:40). Forumowy błazen Adamiec ). Linki działają prawidłowo .Dostajesz dodatkowe proszki za pisanie ,,ruski agent" w poście ? .Aleś się upodlił za nędzne korzyści .

  • @ Tutejszym: 03.09.2014 09:40). Forumowy błazen Adamiec ). Linki działają prawidłowo .Dostajesz dodatkowe proszki za pisanie ,,ruski agent" w poście ? .Aleś się upodlił za nędzne korzyści .

  • Raz potępia "faszystowsko-nazistowską juntę kijowską" a następnie sam prezentuje treści antysemickie, nazistowskie, używa (jako vanderBrook) hitlerowskiej symboliki. Co jest grane? Schizofrenia? Nie, Panie Tutejszym. Sylwia/vanderBrook to nieszczęśliwy człowiek, los pietuchow w rosji jest okropny. S./v. został zapewne przyłapany na kontaktach homoseksualnych, a to w kacapstanie karalne jest, jako "nieobyczajne prowadzenie się". Pietuchi wędrują do zony, gdzie są bezwzględnie wykorzystywani, gwałceni i wreszcie mordowani przez worow w zakonie. Oczywiście, można się od zony wykupić, pieniędzmi albo innymi usługami. Śledczy przesłuchujący S./v. stwierdził: "Niedobrze pietuch, kasy nie masz, ale może coś potrafisz, coś umiesz?" No to S./v. przyznał się, że dobrze zna język polski. Śledczy, jako człek inteligentny mruknął "Nu, choroszo, uwidim". Dalszego ciągu zapewne Pan się domyśla. Prawdopodobnie s./v. nie bierze za swoją krecią robotę pieniędzy, no może jakieś jedzenie. Nagrodą ma być odpuszczenie zony. Ale łudzi się nadaremnie, kozłobrodzi obietnic nigdy nie dotrzymują. Jak przestanie być potrzebny, to i tak do zony pomaszeruje.

  • pancerhusars 3 September 2014, 08:16 Tiahnybok: Bierzmy przykład z UPA [+VIDEO]

    Jeżeli jednak doszłoby do tego, że trzeba byłoby szukać, z wielką ochotą i z całą siłą tępiłbym to ukraińskie plemię.

  • Według analizy Dmowskiego (przeczytać, potem dyskutować) nie może to być demokratyczny normalny kraj. I nie był. Stworzyli sobie mafijny kraj bezprawia, którego największym osiagnięciem jest renesans zaborczego, totalitarnego faszyzmu. Po Majdanie mają jeszcze bardziej gangsterska sytuację. Życzylibyśmy Ukrainie dobrze gdyby nie jej zapieranie się winy za ludobójstwo Polaków, żądania terytorialne wobec Polski i powrót do hitleryzmu. Silna neohitlerowska Ukraina jest dla nas wielkim niebezpieczeństwem. To nie są nasi bracia. To są śmiertelni wrogowie. A więc znów: 'Słaba Ukraina! Chora i słaba!'

  • Tym razem rację ma Ziemkiewicz - im dłużej trwa wojna w Donbasie tym lepiej dla Polski. Podobnie (choc w innej skali) jak było podczas I WŚ. Oba kraje są wrogie Polsce. Silna Ukraina nigdy nie będzie sojusznikiem Polski - a) zawsze dążyła do sojuszu z Niemcami i to ich uważają za swoich mentorów-b) dla Polski to w przyszlosci stworzenie takich "Prus Wschodnich" za naszą wschodnią i południowo wschodnią granicą c) silna Ukraina w starych granicach to strata pozycji Polski na arenie europejskiej jako potencjalnego lidera krajow europy środ.-wschodniej na korzyści Ukrainy. Rosja oczywiście tez jest wrogiem - pewnie nawet groźniejszym ale opieranie na tym bezwarunkowej pomocy rusinom (ukraińcom) jest pomyslem idiotycznym- szczególnie że ukry nie wykazują ani krzty chęci pojednania- już nie mówie o kwestiach historycznych , wyjściem z inicjatywami odciecia się od UPA,symbolicznego choćby zwrotu majątków polskich , upamiętnienia zaoranych wiosek ale embarga, olanie MSZ Polski w rozmowach to silny policzek. Nie pierwszy i nie ostatni. Szanujmy się.

  • P. jaroslaus: Feliks Dzierżyński przyjął to nazwisko od miejscowości Dzierżynowo w obwodzie mińskim. Posiadłość tę nabył ojciec Feliksa o nazwisku Rufin (Rubin), po zesłaniu na Sybir właścicieli Dzierżynowa, prawdziwych Dzierżyńskich. Nieznane są prawdziwe dane osobowe jego matki. Feliks jako dziecko był biegły w jidisz i przyjął potem partyjny pseudonim 'Jakób.' To nie Polak lecz syn narodu żydowskiego, tak jak nimi byli lub są Lenin (Blank), Kiereński (Aron Kirbis), Jagoda (Jahuda), Trocki (Bronsztajn), Beria, Bierut (Rotenszwanc), Cyrankiewicz (Cymerman), Bela Kun (Kohn), Rosa Luxemburg, Karl Liebknecht, Berman, Kwaśniewski (Sztolcman), Balcerowicz (Bucholc), Gieremek (Lewartow), Kuroń (Kornblum), Mazowiecki (Dikman), Grosz (Medres), Michnik (Szechter), Suchocka (Zylbersztajn), Sienkiewicz (Lewi), Korwin-Mikke (Goldberg), Kaczyński (Kalksztajn), Macierewicz (Singer) i Poroszenko (Walcman). Nie jest dla mnie jasne dlaczego niektórzy uważają tę przynależność narodową za coś wstydliwego z czym trzeba się kryć. Przecież okupacja niemiecka już minęła. Tu jest jedna z wielu takich list: http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/09/07/prawdziwe-nazwiska-elity-polskiej/ Tu jest fotografia Feliksa Rufina (Dzierżyńskiego): http://www.vigrid.net/bilder/kommjodemord/Dzerzhinsky.jpg Wzmianki o pochodzeniu Feliksa są tu: http://www.minelinks.com/war/prologue_pl.html http://www.vigrid.net/bilder/kommjodemord/Dzerzhinsky.jpg http://www.vigrid.net/kommjodemord.htm http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/signscorpion/signscorpion07.htm http://www.whale.to/c/takeover.html http://kanada.net/war/prologue_doc1.html http://www.davidicke.com/forum/showthread.php?t=175015

  • P. jaroslaus: Feliks Dzierżyński przyjął to nazwisko od miejscowości Dzierżynowo w obwodzie mińskim. Posiadłość tę nabył ojciec Feliksa o nazwisku Rufin (Rubin), po zesłaniu na Sybir właścicieli Dzierżynowa, prawdziwych Dzierżyńskich. Nieznane są prawdziwe dane osobowe jego matki. Feliks jako dziecko był biegły w jidisz i przyjął potem partyjny pseudonim 'Jakób.' To nie Polak lecz syn narodu żydowskiego, tak jak nimi byli lub są Lenin (Blank), Kiereński (Aron Kirbis), Jagoda (Jahuda), Trocki (Bronsztajn), Beria, Bierut (Rotenszwanc), Cyrankiewicz (Cymerman), Bela Kun (Kohn), Rosa Luxemburg, Karl Liebknecht, Berman, Kwaśniewski (Sztolcman), Balcerowicz (Bucholc), Gieremek (Lewartow), Kuroń (Kornblum), Mazowiecki (Dikman), Grosz (Medres), Michnik (Szechter), Suchocka (Zylbersztajn), Sienkiewicz (Lewi), Korwin-Mikke (Goldberg), Kaczyński (Kalksztajn), Macierewicz (Singer) i Poroszenko (Walcman). Nie jest dla mnie jasne dlaczego niektórzy uważają tę przynależność narodową za coś wstydliwego z czym trzeba się kryć. Przecież okupacja niemiecka już minęła. Tu jest jedna z wielu takich list: http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/09/07/prawdziwe-nazwiska-elity-polskiej/ Tu jest fotografia Feliksa Rufina (Dzierżyńskiego): http://www.vigrid.net/bilder/kommjodemord/Dzerzhinsky.jpg Wzmianki o pochodzeniu Feliksa są tu: http://www.minelinks.com/war/prologue_pl.html http://www.vigrid.net/bilder/kommjodemord/Dzerzhinsky.jpg http://www.vigrid.net/kommjodemord.htm http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/signscorpion/signscorpion07.htm http://www.whale.to/c/takeover.html http://kanada.net/war/prologue_doc1.html http://www.davidicke.com/forum/showthread.php?t=175015

  • Zdjęcia? NIECH BAUMAN WSKAŻE, gdzie są te groby. On wie przecież najlepiej.

  • Cóż to akurat jest KARYGODNE stwierdzenie Poroszenki,i ubolewam nad tym BARDZO,ale nie zmienia to faktu że na Ukrainie toczy się normalna wojna inspirowana i wywołana przez Rosję

  • Linki lewe i nie prawdą jest co ględzi ten ruski agent na temat Dzierżyńskiego. Wystarczy wpisać " genealogia Dzierżyński do wyszukiwarki". Czy ruski agent "Sylwia" ma w żyłach niemiecką krew ? ( po owczarku niemieckim ze sowieckiego gułagu), tak można sądzić stosując Jego "logikę" w powyższych wywodach .

  • Panie amstaf358 a który to prezydent powiedział niedawno że jest dumny z UPA? Zapewne jakiś z Antarktydy bo na pewno nie Poroszenko prezydent Ukrainy. Ukraina już stoczyła się w odmęty nacjonalizmu co na tamtych terenach jest równoznaczne z banderyzmem. Mieli ponad 20 lat na zbudowanie wolnego i demokratycznego państwa a co zrobili? Wyhodowali sobie oligarchów i Prawy Sektor. Mieli naprawdę dużą szansę podczas pomarańczowej rewolucji na zmienienie wszystkiego a co zrobili - przyznali Banderze tytuł bohatera Ukrainy i mordercom zaczęli na potęgę stawiać pomniki. Polska nie może przymykać na to oczu a robi to. Skończy się jak z Litwą w najlepszym wypadku, powtórką z Wołynia tylko że na Zakerzoniu w najgorszym wypadku.

  • Jedziesz starą rosyjską nutą...do znudzenia klepiesz jak mantrę...

  • amstaf358 3 September 2014, 07:27 Tiahnybok: Bierzmy przykład z UPA [+VIDEO]

    Skatina to ruskie bydlę , kto jak kto ale ruski agent powinien to wiedzieć....

  • Zostali powieszeni na latarniach. Stąd wzięła się trawestacja: " Przyjdzie wiosna gdy na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści". Historia kołem się toczy. Co będzie dalej?

  • Wolna demokratyczna Ukraina to Utopia. To oxymoron. Marzenie sciętej głowy. Ukraina = faszyzm, banderyzm, neohitleryzm, oligarchat, mafijność.

  • sylwia 3 September 2014, 07:20 Tiahnybok: Bierzmy przykład z UPA [+VIDEO]

    Koszałki opałki. A co to jest skatina? Skaczyna? Skakanie? Skakanka? Zagadki.

  • BRAWO! To oczywista prawda, powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie co wolimy mieć za swoją najbliższą granicą ?Wolną demokratyczną Ukrainę czy agresywną zaborczą Rosję.....kto jest w miarę normalny zna odpowiedż,reszta która sądzi inaczej to zwykłe oszołomy których się powinno izolować,jako szkodników Polskiej racji stanu..

  • P. jaroslaus: Feliks Dzierżyński przyjął to nazwisko od miejscowości Dzierżynowo w obwodzie mińskim. Posiadłość tę nabył ojciec Feliksa o nazwisku Rufin (Rubin), po zesłaniu na Sybir właścicieli Dzierżynowa, prawdziwych Dzierżyńskich. Nieznane są prawdziwe dane osobowe jego matki. Feliks jako dziecko był biegły w jidisz i przyjął potem partyjny pseudonim 'Jakób.' To nie Polak lecz syn narodu żydowskiego, tak jak nimi byli lub są Lenin (Blank), Kiereński (Aron Kirbis), Jagoda (Jahuda), Trocki (Bronsztajn), Beria, Bierut (Rotenszwanc), Cyrankiewicz (Cymerman), Bela Kun (Kohn), Rosa Luxemburg, Karl Liebknecht, Berman, Kwaśniewski (Sztolcman), Balcerowicz (Bucholc), Gieremek (Lewartow), Kuroń (Kornblum), Mazowiecki (Dikman), Grosz (Medres), Michnik (Szechter), Suchocka (Zylbersztajn), Sienkiewicz (Lewi), Korwin-Mikke (Goldberg), Kaczyński (Kalksztajn), Macierewicz (Singer) i Poroszenko (Walcman). Nie jest dla mnie jasne dlaczego niektórzy uważają tę przynależność narodową za coś wstydliwego z czym trzeba się kryć. Przecież okupacja niemiecka już minęła. Tu jest jedna z wielu takich list:

    http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/09/07/prawdziwe-nazwiska-elity-polskiej/

    Tu jest fotografia Feliksa Rufina (Dzierżyńskiego):

    http://www.vigrid.net/bilder/kommjodemord/Dzerzhinsky.jpg

    Wzmianki o pochodzeniu Feliksa są tu:

    http://www.minelinks.com/war/prologue_pl.html

    http://www.vigrid.net/bilder/kommjodemord/Dzerzhinsky.jpg

    http://www.vigrid.net/kommjodemord.htm

    http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/signscorpion/signscorpion07.htm

    http://www.whale.to/c/takeover.html

    http://kanada.net/war/prologue_doc1.html

    http://www.davidicke.com/forum/showthread.php?t=175015

  • tutejszym 3 September 2014, 07:14 Tiahnybok: Bierzmy przykład z UPA [+VIDEO]

    Votum_separatum: 03.09.2014 07:58 A ten ruski agent znowu swoje: "Nie ma dla nas znaczenia jaka flaga będzie powiewała nad Donieckiem. ", " Przy okazji dobrą rzeczą dla całego świata będzie odsunięcie groźby rozmieszczenia wojsk USA na wschodzie ", "Gdy w końcu wywalimy z Polski dywersantów i zdrajców (wszelkiej maści i stron) będzie można odbudować silną armię, wtedy będą się z nami liczyć." - rusek proponuje wojnę domową i stabilizację za pomocą armii FR?. Ot skatina, po prostu skatina.

  • Czy aby rzeczywiście stanie z boku nie jest w istocie popieraniem Rosji? Mamy do czynienia z gigantem walczącym ze słabym państwem. Nie chcę się rozwodzić ale Pana darek3013 punkt widzenia jest interesujący ale jednak wydaje mi się za błędny. Po prostu Rosja nie wyrzekła się odtworzenia dawnej strefy wpływów. My będziemy następni.

  • tutejszym 3 September 2014, 07:08 Tiahnybok: Bierzmy przykład z UPA [+VIDEO]

    Nikt nam niczego na siłę nie da. Czasami najlepszą odpowiedzią na podarunek jest kij w rękę i nie wzięcie. Trzeba poczekać na stabilizację a nie reanimować banderowców. Niech sami tą sprawę załatwią. Nie chciał bym po polskich lasach banderowskich bunkrów szukać.

  • A niestety nie ma Pan racji a przykład tego pana profesora jest najlepszy Wydział Polityczny cz Instytut Stosunków Międzynarodowych UW jest (bądź uchodzi) za bardzo lewicowy.
    Wystarczy przejrzeć Trybunę, Przegląd i inne postkomunistyczne gazety, żeby się zorientować, że dawna komuna wspiera Rosję. Jedyną mocno prorosyjską formację zawsze stanowiły betony postkomunistyczne w Polsce

  • Panie data1- nie popieranie Ukraińców nie jest jednoznaczne z popieraniem Rosji. Nic w życiu ani tym bardziej w polityce nie jest ani tylko czarne ani tylko białe. Polska powinna stać z boku i spokojnie przyglądać się jak jej dwóch wrogów wykrwawia się w walce. Ani zwycięstwo Ukrainy i wzmocnienie tego państwa nie jest w naszym interesie ani tym bardziej szybkie zakończenie konfliktu i wzrost potęgi Rosji. Tylko jak zwykle powtarzam - żal normalnych ludzi którzy są wmieszani na siłę w ten konflikt.

  • Pani Sylwio dziękuję za link ale jest to informacja z początków lipca a ja dotarłem do informacji dotyczącej niedzieli 31.08. Mimo wszystko dziękuję za odzew. pozdrawiam

  • votum_separatum 3 September 2014, 05:58 Tiahnybok: Bierzmy przykład z UPA [+VIDEO]

    Też tak to widzę. Powstanie Noworosji jest w interesie Polski. Nie ma dla nas znaczenia jaka flaga będzie powiewała nad Donieckiem. Ważne, że w Kijowie wezmą się za łby i ludzie pokroju Tiachnyboka będą musieli opuscić Europę (oby). Wtedy pojawi się szansa na ustanowienie władzy przyjaznej Polsce, która potępi również banderyzm. Będzie to otrzeźwienie i nowy start dla Ukraińców, którzy będą musieli zbudować na nowo tożsamość historyczną bez skompromitowanych idei. Przy okazji dobrą rzeczą dla całego świata będzie odsunięcie groźby rozmieszczenia wojsk USA na wschodzie i na dłuższą metę odsunięcie groźby konfliktu wielkoskalowego na terenie zamieszkanym przez Polaków. Niech sobie Putin odbudowuje swoją Rosję. Gdy w końcu wywalimy z Polski dywersantów i zdrajców (wszelkiej maści i stron) będzie można odbudować silną armię, wtedy będą się z nami liczyć.

  • tagore 3 September 2014, 05:38 Tiahnybok: Bierzmy przykład z UPA [+VIDEO]

    W razie klęski przemoc może być skierowana na sprawców ewentualnego rozpadu Państwa, neobanderowców ,a wtedy no cóż ,przybyło by Ukraińców w Kanadzie.

    tagore

  • Feliks Dzierżyński ma to nazwisko od miejscowości Dzierżynowo w obwodzie mińskim. Posiadłość tę nabył ojciec Feliksa o nazwisku Rufin (Rubin), po zesłaniu na Sybir właścicieli Dzierżynowa, prawdziwych Dzierżyńskich. Nieznane są prawdziwe dane osobowe jego matki. Feliks jako dziecko był biegły w jidisz i przyjął potem partyjny pseudonim 'Jakób.' To nie Polak lecz syn narodu żydowskiego, tak jak nimi byli lub są Lenin (Blank), Kiereński (Aron Kirbis), Jagoda (Jahuda), Trocki (Bronsztajn), Beria, Bierut (Rotenszwanc), Cyrankiewicz (Cymerman), Bela Kun (Kohn), Rosa Luxemburg, Karl Liebknecht, Berman, Kwaśniewski (Sztolcman), Balcerowicz (Bucholc), Gieremek (Lewartow), Kuroń (Kornblum), Mazowiecki (Dikman), Grosz (Medres), Michnik (Szechter), Suchocka (Zylbersztajn), Sienkiewicz (Lewi), Korwin-Mikke (Goldberg), Kaczyński (Kalksztajn), Macierewicz (Singer) i Poroszenko (Walcman). Nie jest dla mnie jasne dlaczego niektórzy uważają tę przynależność narodową za coś wstydliwego z czym trzeba się kryć. Przecież okupacja niemiecka już minęła. Tu jest jedna z wielu takich list:

    http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/09/07/prawdziwe-nazwiska-elity-polskiej/

    Tu jest fotografia Feliksa Rufina (Dzierżyńskiego):

    http://www.vigrid.net/bilder/kommjodemord/Dzerzhinsky.jpg

    Wzmianki o pochodzeniu Feliksa są tu:

    http://www.minelinks.com/war/prologue_pl.html

    http://www.vigrid.net/bilder/kommjodemord/Dzerzhinsky.jpg

    http://www.vigrid.net/kommjodemord.htm

    http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/signscorpion/signscorpion07.htm

    http://www.whale.to/c/takeover.html

    http://kanada.net/war/prologue_doc1.html

    http://www.davidicke.com/forum/showthread.php?t=175015

  • Za tygodnikiem W Sieci:

    "Militarnie konflikt jest już dla Kijowa przegrany

    — do takiej opinii jednego z wysokich stopniem generałów NATO dotarł zazwyczaj dobrze poinformowany tygodnik „der Spiegel”.

    W ubiegłym tygodniu odbyła się tajna narada NATO poświęcona własnie sytuacji na wschodzie Ukrainy. Wnioski z tej narady są hiobowe dla naszego wschodniego sąsiada: przegrywa wojnę o swój kraj. W zasadzie jedynym wyjściem umożliwiającym uniknięcie totalnej klęski ukraińskiej armii jest jej wycofanie „spoza zasięgu rosyjskich obcęgów”.

    Rolę Rosji w pogorszeniu militarnej sytuacji Ukrainy NATO widzi jako kluczową. Jeszcze kilkanaście dni temu wydawało się, że Kijów wojnę zakończy szybko na swoich warunkach.

    „Spiegel” nie informuje ilu Rosjan operuje dziś na Ukrainie, ale przedstawia szacunki natowskie, z których wynika, że zaobserwowano przy granicy z tym państwem 20 batalionów, każdy składający się z 500 żołnierzy. Możliwe więc, że nagła, w zasadzie z dnia na dzień, utrata kontroli militarnej przez Kijów spowodowana została wsparciem terrorystów przez te siły.

    Sztabowców NATO szczególnie martwi sytuacja na kierunku miasta Mariupol. Jeśli Kijów straci to miasto, Rosjanie zdobędą połączenie lądowe z zaanektowanym w marcu Półwyspem Krymskim. Oficerowie Sojuszu zwracają także uwagę duże straty ludzkie ukraińskie i sporą liczbę jeńców.

    „der Spiegel” nie skonstatował, że sukcesy rosyjskie są skutkiem wielomiesięcznej zachowawczej polityki Berlina, który tym samym de facto pomógł Moskwie w podbojach."