• tagore 3 September 2014, 15:00 Polska sprzedaje węgiel Ukrainie

    Ukraina właśnie ogłosiła o podpisaniu umowy na dostawę węgla 1 000 000 ton z Afryki Południowej.

    tagore

  • Oczywiście informacje rosyjskich mediów o tym fakcie putlerowska cenzura skrzętnie usuwa z przestrzeni medialnej, ale dobrzy ludzie archiwizują:
    http://web.archive.org/web/20140902154652/ http://gubernia.pskovregion.org/number_706/00.php

  • anarchista 3 September 2014, 14:46 Ukraina nie dostanie broni od NATO

    @ amstaf358: 03.09.2014 15:54). Nerwy puszczają i ,,dyskusja" w ojczystym języku lepiej ci wychodzi

  • To jak w Syrii. Najpierw zachód zbroił rebeliantów przeciw Asadowi, bombardował Asada, a teraz jak rebelianci przystąpili do ISIL itd, to Black Man form White Home mówi, ze nie wyklucza pomocy zbrojnej dla Asada. Dziwne, że zachód zawsze pomaga zbrojnie, pomoc humanitarna ich nie interesuje. Dla zachodu nie ważne z kim , ważne by po myśli gospodarczej i finansowej. To samo teraz na Ukrainie, banderowiec to najlepszy przyjaciel USA, Niemców, bo Kanady już był od dawna. A Polska jak zwykle, nawet swoim niedawnym oprawcom musi się kłaniać i uważać żeby czasami nie obrazić. Czasami myślę, że mój dziadek niepotrzebnie walczył z niemcem, ukraińcem i ruskiem. I tak jako naród jesteśmy zerem nic nie znaczącym, nawet we własnym kraju. Pracujemy dla Niemca, kredyt od Niemca, towary z chin i zachodu, o wszystko prosimy USA jak dawniej ruskich. A oni nam nawet tych wszawych wiz nie chcą dać.

  • No, ruch jest w obydwie strony. Dwa tysiące rosyjskich żołnierzy już opuściło Ukrainę. Jedna rota (kompania) pskowskich spadochroniarzy nawet w całości.

  • Coi ty bredzisz dares3013 ?? Poroszenko broni granic państwa ! A jak Polska ma się zachować jak śląsk będzie chciał się oderwać ???

  • Moskale to Sku.....syny i tyle ! nie są strona a wysyłają wojsko to są kim ??
    Banda czerwonych kmerów

  • .Lewatywa, tylko lewatywa i to co godzina może pomóc czemuś takiemu chachłowi przyjdzie już niedługo czas i rozleci się ta twoja faszystowska ukraina . i znikniesz z tego forum

  • @Kaliszanin1, nie nie robie se jaj, moim zdaniem Putin to taki sam zbrodniarz jak ta banda, wiec niech sie nawzajem wyrzynaja!

  • Kłopot w tym ,że przy pomocy tych metod i ideologii już raz podbito znaczną część świata ,wszystkie kraje basenu morza śródziemnego były w kręgu kultury chrześcijańskiej i pozostałości antycznej.
    W Egipcie zabito ok. 25-30% ludności ,na innych obszarach podobnie ,to jest poważna sprawa.
    W Konstantynopolu są insygnia ostatniego kalifa to naprawdę nie są żarty. Przygłupy z Niemiec ,Francji i
    geniusz z Waszyngtonu umożliwiły Erdoganowi z Turcji wyhodowanie potwora ,który jest nieobliczalny.

    tagore

  • tagore 3 September 2014, 14:07 Kolejne wielkie ćwiczenia wojskowe w Rosji

    Obawiam się ,że jest to zgrywanie zespołów lotniczych ,które mają atakować obszary chronione przez sprawną obronę przeciwlotniczą i antyrakietową.

    tagore

  • @Tutejszym).Lewatywa, tylko lewatywa i to co godzina może pomóc czemuś takiemu

  • kaliszanin1 3 September 2014, 14:03 „Państwo Islamskie” grozi Putinowi [+VIDEO]

    Chyba sobie jaja robisz. Nie lubię Putina, ale gdzie mu do tych dzikusów, co wycinają chrześcijan i jazydów. Oni chcą podbić cały świat, a kto nie przejdzie na islam straci życie.

  • @Tutejszym ). .Lewatywa, tylko lewatywa i to co godzina może pomóc czemuś takiemu .A w międzyczasie elektrowstrząsy.

  • Tytuł trochę nie pasuje do video. Przecież to nie państwo islamskie grozi Putinowi, a jeden brudas. Z tym sprzętem z epoki mogą jedynie sobie zdjęcia przy nim robić. W jeden dzień robią zdjęcia i video przeciw Putinowi, na drugi przeciwko Obamie, a na trzeci w zależności czego tam się najarają.

  • tagore 3 September 2014, 13:57 Ukraina nie dostanie broni od NATO

    Stosunki z Polską Rosja kształtuje od lat na potrzeby wewnętrzne jako złe ,wedle swoich potrzeb
    i nie zmieni tego bo jest to dla niej wygodne. A za broń w krytycznym momencie możemy otrzymać licencje i technologie ,których USA i zachód nigdy nam nie sprzeda.

    tagore

  • amstaf358 3 September 2014, 13:54 Ukraina nie dostanie broni od NATO

    Idy ty ruski anarchisto biednemu na ch..

  • anarchista 3 September 2014, 13:50 Kolejne wielkie ćwiczenia wojskowe w Rosji

    @ amstaf358:). Tym razem na ukrainie???

  • anarchista 3 September 2014, 13:49 Ukraina nie dostanie broni od NATO

    @tagore: Sądzi Pan że będziemy głupsi od wszystkich krajów w NATO?.

  • amstaf358 3 September 2014, 13:48 Kolejne wielkie ćwiczenia wojskowe w Rosji

    Czyli znowu pokazywanie swojej siły,oraz straszenie innych....który to już raz...

  • anarchista 3 September 2014, 13:47 Ukraina nie dostanie broni od NATO

    @amstaf358:).Lewatywa, tylko lewatywa i to co godzina może pomóc czemuś takiemu

  • tagore 3 September 2014, 13:46 Ukraina nie dostanie broni od NATO

    Kto chce ten sprzeda.

    tagore

  • thorin 3 September 2014, 13:44 Ukraina nie dostanie broni od NATO
  • amstaf358 3 September 2014, 13:43 Ukraina nie dostanie broni od NATO

    Od NATO jako sojuszu nie,ale poszczególne kraje mogą bez problemu....sprzedać Ukrainie broń do walki z okupantem...

  • tagore 3 September 2014, 13:43 Studium o prowokacji

    Pan Mackiewicz nie wiedział o istnieniu niemieckiego planu OST i dlatego widział jakieś pole manewru dla Polski.Banderowcy empirycznie sprawdzili możliwość współpracy z Niemcami z
    wiadomym skutkiem.

    tagore

  • thorin 3 September 2014, 13:40 Ukraina nie dostanie broni od NATO

    Wygląda na to, że to koniec pieśni o nazistowskim państwie banderowców. Nikt za takie towarzystwo nadstawiać tyłka jak widać nie chce.

  • tagore 3 September 2014, 13:39 Ukraina nie dostanie broni od NATO

    Taka wypowiedź znaczy tylko tyle ,że kraje NATO sprzedają lub nie broń Ukrainie z własnych
    zasobów.

    tagore

  • Jak sprzatna tego KGBiste z Kremla, to ja zadnego rozczarowania nie bede mial;)))

  • Dwie pieczenie na jednym ogniu ,ośmieszenie Poroszenki i poderwanie jego pozycji na Ukrainie
    ,a drugi bonus to ogłupienie zachodu i propagandowa amunicja dla Merkel.

    tagore

  • I pomyśleć ,że nałożenie płaszcza Kalifa marzyło się Erdoganowi ,który ich żywił ,a teraz takie rozczarowanie.

    tagore

  • Widać ,że nie lubią turystów.

    tagore

  • kwezal 3 September 2014, 12:42 Rocznica ataku na Truskaw

    Historia oczywiście niesamowita. Grupa"Kampinos" była największym zgrupowaniem polskim na Mazowszu, na pewno w 1944 r. Cały Kampinowski Park Narodowy i jego otoczenie to właściwie żywa historia Niesamowita jest historia przebicia się ponad 900 osobowego oddziału z Nowogródczyzny. Dowódca oddziału por. Adolf Pilch „Góra" "(..)zarządził coś co wydawało się czystym szaleństwem – rajd do Warszawy. 29 czerwca 1944 roku oddział Naliboków wyruszył z Nowogrodu do Warszawy(...)". Odział musiał uciekać przed zajadle go atakująca partyzantką sowiecką, która otrzymała prikaz zniszczenia polskich organizacji "faszystowskich". A że partyzantka sowiecka była chojnie wspierana przez swojego sponsora dostawami broni, polskie odziały musiały się wycofać, by uniknąć rozbicia. I polski dowódca przeprowadził odział przechodząc przez niemiecki most na Wiśle i de facto zmuszając Niemców do pertraktacji i przepuszczenia olbrzymiego zgrupowania partyzanckiego. Siła i determinacja naszych zrobiła na nich wrażenie!Jesli ktoś chce przeczytać m.in.o kulisach tej akcji polecam link : http://akkampinos.pl/historia-1.html

  • Takie stare wraki im wysłał. U nas ten model jest już wystawiany na pomnikach

  • tuskchuj 3 September 2014, 12:24 Sybiracy pukają do premiera

    Niech lepiej dobrze poszukają czy przez przypadek nie mieli jakiegoś krewnego który ucierpiał w Hollycauście. To gwałtownie przyśpieszy procedurę

  • Widać wpływ nowych sojuszników Specjalistów od ścian i murów

  • ot durny naród :)

  • tutejszym 3 September 2014, 11:54 Polska sprzedaje węgiel Ukrainie

    Ja za Panem, zgadzam się. Wtedy Putin chcąc sprzedawać węgiel i niszczyć nasz przemysł węglowy, darmo by go dawał i na plecach nosił chcąc obniżyć koszty dostawy. A wystarczy podnieść cło na rok, jak oni na jabłka.

  • tutejszym 3 September 2014, 11:48 Polska sprzedaje węgiel Ukrainie

    Bez przesady, nasze PCO (Mińska 25, Warszawa) te wyroby produkuje na górną półkę. Ale jeżeli cena będzie odpowiednio niska to czemu nie. Przemysłowe Centrum Optyki te wyroby traktuje raczej jako produkcję poboczną. Kijowskie noktowizory z czynnym źródłem oświetlania na podczerwień widać z 1.5 km, dobre są dla myśliwych, harcerzy itp. Te z PCO pracują na innej zasadzie, jest to obserwacja bierna, bez oświetlania pola obserwacji. To są tylko zasłyszane informacje, nie znam się na tym. Pozdrawiam.

  • tagore 3 September 2014, 11:31 Rosja: nie jesteśmy stroną w konflikcie

    W wypowiedziach oficjalnych Rosyjskich władz jest coś zabawnego ,odbieram je jako przejaw
    czarnego humoru władców na Kremlu.

    tagore

  • To napisz Pan do Pentagonu że jak nie przedstawią Panu kompletu dowodów to ich Pan na kresy.pl oplujesz. Napisz Pan do swoich mocodawców, jak stwierdzą że to jest imperialistyczne kłamstwo to znaczy się że jest to prawda.

  • darek3013 3 September 2014, 11:26 24 lata faktycznej niezależności Naddniestrza

    Referendum w sprawie niepodległości jest ważne w przypadku Kosowa bo tak pasuje państwom zachodu( nawiasem mówiąc nasz wspaniały minister spraw zagranicznych jako jeden z pierwszych w imieniu Polski uznał Kosowo za niepodległe państwo) ale referendum w Naddniestrzu już nie jest ważne. Ciekawe dlaczego? :) Moralność Kalego zdaje się kłania. Pozdrawiam

  • W Gruzji Rosjanie nie przejeli kodow!
    Co zreszta bylo widac na filmach i zdjeciach z Donbasu: poprostu usuneli polskie "startery" i wmontowali wlasne-rosyjskie.

  • amstaf358 3 September 2014, 11:18 Umowa podpisana, polski Grom wkrótce na Litwie

    Tym szowinistom litewskim sprzedał bym najwyżej łuki......i proce..

  • adinocka 3 September 2014, 10:55 Polska sprzedaje węgiel Ukrainie

    A wystarczyłoby obłożyć cłem ekologicznym ruski skamieniały i zasiarczony szajs do tego sprzedawany po dampingowej cenie (sprzedaż dotowana przez Putina) i po sprawie. No ale do tego Polską musieliby rządzić ludzie wiedzący czym jest polski interes.

  • Dowody na stół proszę.

  • Ten "podręcznik" to skrypt inicjatywa i finansowanie samorządu Lwowa (czyli Swobody).
    A treść ,niestety nie miałem okazji się zapoznać ,lwowscy samorządowcy zapewniają
    ,że uwypukla najważniejsze dla Ukraińskiego narodu działania i idee OUN. Darmowa dystrybucja w szkołach obwodu Lwowskiego.

    tagore

  • Dozbrajac wroga to chore.Bedzie tak jak w Gruzji gdy Ruskie przejeli zestawy wraz z kodami to ponad rok opracowywano nowe i modernizowano aby nie mogly zestrzeliwać własnych/natowskich samolotow.Zmudzin to kanalia i ruskiemu odda wszysto za pocalowanie kacapa w reke.

  • Czyżby obywatele Litwy współpracowali z NKWD w czasie obławy i stąd niecęć do współpracy?

    tagore

  • tagore 3 September 2014, 10:00 Polska współpraca wojskowa z Chinami

    Aktualnie Chiny są strategicznym sojusznikiem Rosji i wchodzenie do współpracy z nimi
    gdy wykupili cywilną część Huty Stalowa Wola jest bardzo ryzykowne. Chiny mogą w najbliższym czasie wejść w zbrojny konflikt z sojusznikami USA na dalekim wschodzie.

    tagore

  • Co za upierdliwy ruski agent - gej. W dodatku intelektualnie niedorobiony.