• Donbas jest strategiczny: 1. Są tam złoża, na których exploatację Shell Oil podpisał kontrakt z faszystowskim reżymem kijowskim; spełnienie warunków kontraktu nie jest teraz możliwe a Shell Oil i mafijny oligarchat się niecierpliwią. 2. Jest to terytorium nadające sie do stworzenia baz NATO u granicy rosyjskiej; Rosja tego nie chce. Ten 'pewien rosyjski politolog o niemieckim nazwisku' myli się.

  • ems 7 September 2014, 20:39 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Ja tylko podważyłem Twoją teorię o cudownym, pokojowo zaprowadzonym multikulti w USA. Mógłbym na dokładkę nieśmiało wspomnieć o największej hańbie czyli niewolnictwie w Ameryce ... ale nie będę dobijał "znawcę historii".

  • kwezal 7 September 2014, 20:39 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    No nie moge z toba człowieku...............Mówiłem ze na polaku spałeś ,amiałeś mierną, lbo waliłes jabole na wagarach. Nożyc w liczbie mnogiej!!!!!Tak jest odmiana ,zajrzyj sobie do słownika.

  • kwezal 7 September 2014, 20:36 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Anarchista, zaparz sobie melisę i idź już spać. Jutro dzielnie wstaniesz i znowu będziesz tropił tych swoich ukrofaszystów, czy jak tam ich sobie nazywasz. Tylko nie bierz z nich przykładu mimowolnie, bo zaczynasz mi sam przypominać wiernych uczniów Stiepko Bandery, tyle że na wspak. Ale nie truj du...py normalnym ludziom ,którzy chcą sobie fajny portal czytać. Później przez takich jak ty wypisują i wylewają pomyje, że jest to portal skrajnie szowinistyczny. Piszesz te swoje bazgroły i wypociny a psujesz opinie wszystkim.

  • Kwezal:
    Pisanina o nieopłacalności zajęcia wschodniej ukrainy nie zmieni faktu że ukrainy już nie ma została rozebrana na części pierwsze . Wyrok wydany Kat czeka .

  • anarchista 7 September 2014, 20:32 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    @Kwezal:
    07.09.2014 22:17 nożyc sie odzywa. ukrze co to jest ,,nożyc" ???? to jakaś odmiana wideł???

  • anarchista 7 September 2014, 20:29 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    szczekaj szczekaj ukraiński psie w Polsce rozpoczął się sezon polowań na wściekłe psy to i ciebie odstrzelą . Ukrainę szlak trafił .Poroszenko dostał 15 mln $ ma za co wciekać z tego barachła.a ty z ręką w nocniku

  • anarchista 7 September 2014, 20:27 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Kwezal:
    07.09.2014 22:16 Cóż za chamstwo wypowiedzi wiadomo ukry tak maja bez historii tradycji i kultury sztuczna grupa pseudoetniczna . Sprawicie Mi wielką radośc jak zatańczycie na tym sznurze.

    Jest upowska ukraina : a wyrok jest chwilowo odroczony jednak wykonanie jest już zatwierdzone i nieuchronne. KAT już czeka i powróz gotowy.

  • Użytkownicy na różnych forach już spostrzegli, że propagatorzy ukraińskiego faszyzmu i jego obrońcy automatycznie, często agresywnie i ordynarnie wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości, również na tym forum. Banderowcy są wierni rozkazowi. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/

  • kwezal 7 September 2014, 20:24 Ustalcie narrację, panowie

    Anarchista przecież ty dzieki nam istniejesz w ogóle.Bo możesz żerować na zdrowej tkance polskiego narodu. Jak pasożyt. Ale jak juz mówiłem wcześniej,takich wrzodów jak ty nie powinno się wycinac, powinny tkwić ku przestrodze.

  • anarchista 7 September 2014, 20:20 Ustalcie narrację, panowie

    @Tutejszym:
    07.09.2014 22:10

    Tutejszym... Dziwny czlowieczku o rozumku chomika... i mantalności ukraińskiej dziwki Ulotnij się ze stronki....

  • Do 'Azowa' rekrutuje się też więźniow kryminalnych.

  • kwezal 7 September 2014, 20:18 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Nic dodać nic ująć..........

  • kwezal 7 September 2014, 20:17 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Wystarczy uderzyć w stół,a ile nożyc sie odzywa......Czyzby to te same osoby? :-D

  • kwezal 7 September 2014, 20:16 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Zaczynasz przeginać tepy mały gnoju. Szoda,ze na tak dobrym portalu trzeba znosic takie kaleki intelektualne, co nie współgra z jego poziomem.Twoim katem jest pała która co rano masz w d...pie. I tam masz faktycznie najwięcej. We łbie nie za wiele, tyle ze wyartykułowac proste sylaby umiesz. Ale w sumie jest takie powiedzenie,że rolą bydła jest sciagnąc człowieka do swojego poziomu dennego, poziomu jaskiniowca Ja tam nie zejdę. Natomiast ty sobie siedź na dnie.Dla ciebie to żadna róznica. Powróz załóż na siebie, zrobisz tym przysługe normalnym ludziom,ale przede wszystkim sobie samemu :-D

  • tutejszym 7 September 2014, 20:16 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Widzi Pan, Panie Kwezal, już to kiedyś mówiłem: Podłość należy zrozumieć, jest policzalna. Głupotę należy wypalać rozpalonym żelazem, jest nieobliczalna. Te dawne słowa mojego mentora nic nie straciły na aktualności.

  • tutejszym 7 September 2014, 20:10 Ustalcie narrację, panowie

    Lupo22, ależ głęboką myśl przekazałeś. Żaden z Ciebie lupus, jesteś prostackim "Canis vulgaris" czyli mówiąc prosto - szczekającym kundelkiem. Pomyśl co masz do powiedzenia, napisz plan wypowiedzi, skonfrontuj z kimś mądrzejszym i wtedy umieść na Forum.

  • Anarchsta, ty najwyraźniej cierpisz na psychopatie seksulane. To by tłumaczyło twój rozwodniony mózg.

  • Idąc tropem pewnego rosyjskiego politologa o niemieckim nazwisku, który w przypływie szczerości stwierdził:"Putin nie chce wcale wchłonąć Donbasu,jak Krym. Donbas nie jest strategiczny i tylko by obciażył Rosję fiskalnie,a juz Krym ja obciąża, chocby wypłatami rent i emerytur.Putin chce przypalowac Ukrainę, jak koze, by nie chodziła tam gdzie by chciała, tylko stała na sznurku.A pal wbija w Donbasie". Porozumienia o zawieszeniu broni moga trwac dziesięciolecia,jak i w Nadniestrzu.W wersji ruskiej moga sie okazać trwalsze niz jakiekolwiek uroczyste pokoje.

  • anarchista 7 September 2014, 20:05 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    @ Kwezal:
    07.09.2014 21:58 Jest upowska a wyrok jest chwilowo odroczony jednak wykonanie jest już zatwierdzone i nieuchronne. KAT już czeka i powróz gotowy.

  • @Tutejszym:
    07.09.2014 21:57 Tobie ,,wrażenia" zapewnia guru kwezal więc zboczku nie pchaj się z tym swoim wrażaniem gdzie indziej bo będzie ukr aiński zboczek zazdrosny.

  • kwezal 7 September 2014, 19:58 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Ani nie jest upowska,ani jej jeszcze nie rozjechał. A lustrzanym odbiciem upowca to jesteś ty.

  • Wie pan, Panie Jan53, patrząc na ostatnie wydarzenia na ukraińskiej scenie, mam wrażenie że być może nastąpi przewartościowanie zagrożeń. Wrogiem głównym Ukrainy będzie jak zwykle Rosja, wrogiem drugim - banderyzm!!!, Polska ja ko wróg zejdzie na dalsze nieokreślone miejsce. Czyli porozumienie pomiędzy Polską a Ukrainą może stać się bardziej realne. Być może Ukraińcy zrozumieją że największym wrogiem dla Ich państwowości jest banderyzm i zaczną w trybie stanowczym robić z nim porządek. Takie są moje mrzonki, dałby Bóg ...

  • lupo22 7 September 2014, 19:56 Ustalcie narrację, panowie

    Tutejszym... Dziwny czlowieczku o rozumku chomika... Ulotnij sie ze stronki....

  • anarchista 7 September 2014, 19:55 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    @Kwezal:
    07.09.2014 21:47 Ależ to bydło ukraińskie zgodne w swoich popapranych pseudo wywodach . A waszą UPO -wską ukrainę Pan Putin rozdeptał .

  • anarchista 7 September 2014, 19:52 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Kwezal:
    07.09.2014 21:47 Szukaj szukaj Tępaku ja już ciebie ukraińska gnido namierzyłem>

  • anarchista 7 September 2014, 19:50 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    @Tutejszym: Forumowy głupek i szmata07.09.2014 21:38 Spadaj szmato d...lizie ukraińskich HIV-ów

  • kwezal 7 September 2014, 19:47 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Pełna zgoda Niszczą tradycję i to wielu nurtów politycznych wolnej Polski.I piłsudczykowską i narodową. Votum separatum nie kuma nawet z kim po wojnie walczył Narodowy Związek Wojskowy i że wielu AKowców walczyło pod jego sztandarami z ryngrafem Matki Boskiej i że wiekszość z nich polegała na polu chwały w walkach z NKWD, KBW i UB.A Anarchista to jest juz przypadek wyjątkowo cięzki. Bo agenci to agenci wiadomo, maja robote do wykonania, łatwo ich odróżnic od normalnych ludzi na forach. Ale Anarchista to wyjątkowy margines społeczny.Cięzko go nawet jakoś konkretnie zdiagnozować.

  • tutejszym 7 September 2014, 19:38 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Agent ruski "Sylwia" profanuje banderę RP łamiąc prawo, drugi ruski agent wpływu
    "Votum_separatum" profanuje krzyż NSZ, umysłowy popapraniec "Anarchista" ozdabia się podobizną Piłsudskiego. Wszystko to ma doprowadzić do deprecjacji polskich symboli narodowych. Normalna zagrywka mająca na celu wywołanie określonych negatywnych skojarzeń.

  • kwezal 7 September 2014, 19:29 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Ale wiesz co, sezon polowań na szczury jest zawsze. W stanie zagrożenia Piłsudski wsadzał takich kryptoPolaków jak ty do Berezy Kartuskiej i tam sie robiło z nimi porządek. Siedzieli tam razem ze soba agenci z KPP, Ukraińcy z KPZU i hajlujący idioci z Falangi.Osobiści wytrzeliłbym sie na Marsa,ale że to na razie nie jest technicznie możliwe, więc Bereza Kartuska, na Kresach nomen omen plus dobrze nadzorujący wartownik, którego policyjna pała zapoznawała by sie często z twoim odbytem, by ci sie przydały.A potem deportować taką swołocz jak ty do ruskich, do raju Putina. Dobrze byś się czuł wsród swoich :-) No chyba żęby cię wysłali do koloni karnej nad Amurem :-D W nagrodę za dobrze oddane zasługi. Gdyż nikt nie ceni zdrajców, zwłaszcza ci, dla których zdradzają-ci nimi szczególnie gardzą.

  • anarchista 7 September 2014, 19:10 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    @ Kwezal:07.09.2014 21:04). szczekaj szczekaj ukraiński psie w Polsce rozpoczął się sezon polowań na wściekłe psy to i ciebie odstrzelą . Ukrainę szlak trafił .Poroszenko dostał 15 mln $ ma za co wciekać z tego barachła.a ty z ręką w nocniku

  • kwezal 7 September 2014, 19:07 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Rzadko które państwo powstało w tak krwawy sposób jak USA.Rzadko które państwo to nie powstało w krwawy sposób!Co za znawcy historii ty sie logują.Żeby nie szukać daleko,jak powstało panstwo niemieckie i czym się szczyciła jego marchia Saska. jak powastały panstwa skandynawskie i na czym sie bogaciły.Jak powstała Hiszpania. Jak Wielka Brytania.Jak łupiły Niderlandy swoje kolonie. Nie mówiąc juz o Rosji.Cesarstwo chińskie wbrew pozorom podbijało za pomocą dyplomacji i korupcji.

  • kwezal 7 September 2014, 19:04 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    To chociąz jełopie zdejmij Piłsudsiego z awatara bo wprowadzasz ludzi w błąd, co do stanu swojego usmysłu.

  • anarchista 7 September 2014, 18:49 USA: pomoc dla Ukrainy za 60 mln $

    Telewizja Aljazeera America po raz kolejny odwiedziła europejskich ochotników z „Batalionu Azow”, których reprezentował m.in. Oleh Odnorożenko, przywódca Socjal-Nacjonalistycznego Zgromadzenia (SNA), organizacji, która była pomysłodawcą i inicjatorem stworzenia nacjonalistycznej jednostki specjalnej na wschodzie Ukrainy.

    Do batalionu spływają kolejne zgłoszenia. Jak podkreśla ukraiński bojownik pochodzący z Kirowogradu, nom de guerre „Nemec”, to właśnie wojna sprawia, „że ludzie stają się narodem”.

    Bojownicy Batalionu „Azow” wprawdzie często podkreślają swoje przywiązanie do ukraińskiego nacjonalizmu i narodowego socjalizmu, zaznaczają jednak, że ten ostatni nie ma wiele wspólnego z niemieckim nazizmem. Dementują też pogłoski o rzekomej faszystowskiej nienawiści do Rosjan: „2/3 spośród nas mówi po rosyjsku. Ale jesteśmy przeciwko Putinowi” – mówi Odnorożenko.

    W konflikcie ukraińskim nacjonaliści stoją jednoznacznie u boku nowej władzy w Kijowie, która nie podziela przyświecających im ideałów. Stąd pojawiają się głosy zaniepokojenia odnośnie rozrostu zjawiska nacjonalistycznych brygad na wschodzie kraju. „Historia nowoczesna ukazuje, że jakakolwiek oportunistyczna kooperacja władz ze skrajną prawicą ostatecznie przynosi same problemy władzom i społeczeństwu” – stwierdza Anton Szekowcow z University College London, specjalizujący się w tzw. ekstremizmach politycznych.

    Wśród ukraińskich patriotów nie brakuje emigrantów zza oceanu. Jednym z nich jest Łemko, ochotnik z Kanady. Przybył na Ukrainę, ponieważ jak sami twierdzi, chce walczyć nie tylko przeciw separatystom, lecz także o przyszłość kraju swego pochodzenia, a ona nie może być związana z Unią Europejską. Jego zdaniem, wstąpienie Ukrainy w struktury UE doprowadziłoby do zniszczenia jej narodowej tożsamości, dokładnie tak, jak hordami ekonomicznych nomadów Bruksela doprowadziła do wyniszczenia narodów Europy zachodniej.

    „Ukraina powinna być dla Ukraińców. Nie potrzebujemy europejskiej idei multikulturowego ekstremizmu. Ukraina musi bronić własnej integralności kulturowej i etnicznej.” – stwierdza Łemko.

    I dodaje: ”Mamy tak naprawdę dwóch wrogów: Unię Europejską po jednej stronie i Federację Rosyjską po drugiej. Ale najpierw musimy się zająć separatystami.”

    Do tej pory w szeregach ukraińskiego batalionu ochotniczego walczą nacjonaliści ze Szwecji, Włoch, Francji, Rosji oraz Kanady. Wśród nich dwóch Szwedów, którzy uważają, że Ukraina to bogaty w surowce i żyzne ziemie kraj, którego okradała kasta prorosyjskich oligarchów, a obecnie to samo robi z nią Poroszenko.

    „Przybyłem tu, by wspierać ideę narodową Ukrainy. Jestem gotów umrzeć pomagając im pozbyć się tych wszystkich bandytów” – powiedział Al-Jazeerze 28-letni Sevren z Gothenburga.

    DK

    Na podstawie: america.aljazeera.com

  • anarchista 7 September 2014, 18:42 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    @Tutejszym: 07.09.2014 20:31) Pijany idioto tak liżesz ukraińska d,,ę że nawet nie wiesz jak brzmi oryginał tego powiedzenia . A co do twojego ulubionego bełkotu ruski geju - agencie wpływu tą ,,przyjemność " na twojej starej wyjechanej D...e zarezerwował sobie ,,Kwezal" obecnie twój prowadzący = forumowy idioto.

  • tutejszym 7 September 2014, 18:31 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    W oryginale jest " Jak świat światem, rusek Polakowi nie będzie bratem" Spieprzaj stąd "vanderBrook" ruski geju - agencie wpływu "Sylwia".

  • anarchista 7 September 2014, 18:30 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Paszoł won ty ukraiński alkoholiku. Kanalio żrąca polski chleb.

  • anarchista 7 September 2014, 18:29 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    @ Tutejszym: 07.09.2014 20:23). Podróbą to jesteś ty sku......u . Spadaj na śmierdzącą ukrainę .

  • tutejszym 7 September 2014, 18:26 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Tyle bełkotu na temat podróby.

  • tutejszym 7 September 2014, 18:26 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Tyle bełkotu na temat podróby.

  • anarchista 7 September 2014, 18:26 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Jeżdżcy Apokalipsy. I pójdą poprzez Polskę i ostre miecze swe obnażą a tych co Naród swój zdradzili osądzą wreszcie i ukarzą . Czas zmian się zbliża nieuchronnie A Polska wypłynie z tej zawieruchy Potęzna jak za czasów Jagiellońskich . A ukrów wdepczemy w ziemię i ślad po nich zaginie.

  • tutejszym 7 September 2014, 18:23 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Jest to kompilacja prof.Prusa czyli podróba. Potwierdził to dr Jacek Wilczur. Ruska agentura dostała polecenie bezwzględnego kolportowania tego tekstu, w celach wiadomych. Temat na kresy.pl http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 A kim jest Pan Sylwia - wystarczy jak wypełnił polecenie kolportażu, http://www.kresy.pl/?forum/rosjanie-pisza-o-kolejnej-strzelaninie-na-przejsciu-granicznym,0,0,3230 . Walił ci mu kazali bez oglądania się na treść i okoliczności. Kliniczny przypadek wpadki ruskiego agenta. Można się pośmiać. Nawet się "Sylwia" (vanderBrook) z ruskiego portalu http://anna-news.info/node/17965#comment-81303 nie chciało przetłumaczyć!!

  • sylwia 7 September 2014, 17:54 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    P. Anarchista. "Jak świat światem, Ukrainiec Polakowi nie będzie bratem.' Tę Uchwałę trzeba jaknajczęsciej i jaknajszerzej nagłaśniać. To jest wypowiedzenie wojny Polsce.

  • anarchista 7 September 2014, 17:39 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Uchwała OUN.

    FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej 22.VI.1990.

    /W.Poliszczuk "Gorzka prawda - zbrodniczość OUN-UPA"- Toronto 1995 - str. 372-379/

    "Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego - do Polski i Polaków. Nakazuje szerzenie kultu Stepana Bandery i Romana Szuchewycza - "Czuprynki" oraz metropolity Andrzeja Szeptyckiego przez upamiętnianie w miastach i wsiach pomnikami, jak i nadawaniem ich imienia szkołom, ulicom i placom. W razie oporu lub sprzeciwu obecnej władzy stosować przymus fizyczny, "pozbywając się dużej ilości Moskali, którzy zaśmiecają nasza ziemię". W razie ociągania się stosować nawet "metoda, wypróbowaną przez UPA na Polakach. OUN wykorzystuje jako awangarda narodu wszystkie partie polityczne oraz komitety cerkiewne Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi, której księża sprzyjają OUN.

    Zgodnie zwczesniejszymi postanowieniami Krajowego Prowidu każda ukraińska rodzina w diasporze wpłaca po 1.000 dol. USA na fundusz "Wyzwolenia Ukrainy". Przegranie przez "Ruch" wyborów na Ukrainie uważane jest za śmierć ukrainizmu nad Dnieprem.

    Sprawy polskie:

    1. na Ukrainie, ze szczególnym uwzględnieniem terenów Ukrainy Zachodniej;

    2. w diasporze;

    3. w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy Zacurzońskiej.

    1. Popieramy gorąco wysiłki wyzwoleńcze narodów bałtyckich, Litwy, Łotwy i Estonii, popieramy wysiłki wyzwoleńcze Mołdawian, Gruzinów i Ormian. Solidaryzujemy się z walką o wolność bratniego narodu białoruskiego, pamiętając jednocześnie, że wywodzi się on z naszego ukraińskiego gniazda - Kijowskiej Rusi i do tego gniazda w przyszłości powinien wrócić.

    ...Z postkomunistyczną Polską należy utrzymywać stosunki przyjazne i na zasadach wzajemności. Aby nie drażnić Polaków i rządu należy przyznać im na Ukrainie pewne uprawnienia w zakresie wiary, kultury i szkolnictwa, bacząc równocześnie, aby te koncesje nie poszły zbyt daleko. Wykluczyć organizowanie się Polaków pod względem politycznym. Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na stosunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanislawów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy.

    Młodzież polską wciągać do patriotycznych akcji związanych z rocznicami patriotycznymi - w tym związanymi ze sławnymi dziejami UPA. Pozwoli to nie tylko zachwiać wiarę w polską propagandę państwową, ale także doprowadzić do rychłej ukrainizacji polskiej młodzieży zrażonej kłamstwami polskiej propagandy odnośnie UPA.

    Koncesje w sprawie szkolnictwa polskiego i kultury uzależnić od podobnych koncesji udzielonych Ukraińcom w Polsce. Głosić, że w Polsce mieszka jeden milion Ukraińców, utrudniać Polakom odbudowę cmentarza Orląt, ale niezbyt nachalnie, aby nie dać im do rąk międzynarodowego atutu propagandowego, że nasze starania o wejście do Europy nie są szczere (chodzi o to, że cmentarz Orląt jest cmentarzem wojskowym, tedy zgodnie z konwencją międzynarodową jest pod ochroną prawa międzynarodowego).

    Oddawanie Polakom kościołów uzależniać od oddawania Ukraińcom w Polsce obiektów cerkiewnych a przede wszystkim oddanie przez Polaków Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi katedry greckokatolickiej w książęcym grodzie Przemyślu. Nie zaszkodzi tego faktu łączyć ze zwróceniem Polakom kościoła Sw. Elżbiety we Lwowie a także obiektów kościelnych w Tarnopolu Stanisławowie. Nie można pod żadnym pozorem dopuścić do reaktywowana polskiej hierarchii, czyli powrotu na nasze ziemie polskich biskupów. To mogłoby oznaczać na przyszłość niebezpieczeństwo odrodzenia na Ukrainie (zachodniej) niepożądanej polskości i polskiego szowinizmu o ambicjach politycznych. Obrządek łaciński na Ukrainie podporządkować hierarchi Ukraińskiej Cerkwi Katolickiej i jej patriarsze z siedziba na Górze św. Jura wt Lwowie. Sporządzać i systematycznie uzupełniać spisy Polaków mieszkających na Ukrainie a przede wszystkim na Ukrainie Zachodniej. Spisy te oraz adres) służyć będą sprawie Ścisłej kontroli ich poczynań. Znając historię i zdolności konspiracyjne Polaków nie można wykluczyć, że w przyszłości zecha konspirować przeciwko samostijnej Ukrainie. Nie można też wykluczyć, że znajdą się w Polsce siły rewizjonistyczne, które zechcą odebrać Ukraińcom Lwów. Pomocnymi w tym mogą być właśnie konspirujący Polacy. Dlatego w najbliższej przyszłości, gdy Ukraina pozbędzie się swoich własnych komunistów, ujawniani Polacy powinni złożyć przysięgę lojalności i wierność samostijnej Ukrainie. To samo uczynić winni polscy księża, zakonnicy i zakonnice.

    Nie utrudniać Polakom wyjazdów do Polski na pobyt stały, lecz je ułatwiać. Pamiętajmy, że odwiecznym celem Ukraińców i naczelnym OUN była depolonizacja ziem zasiedlonych od kilku pokoleń przez Polaków. Ułatwiając maksymalnie wyjazdy do Polski, należy równocześnie ułatwiać im czasowe kontakty z krewnymi i znajomymi w Polsce. Młodym, którzy odwiedzają krewnych w Polsce lub znajomych, utrudniać wstęp na wyższe uczelnie. W ogóle ograniczyć studia Polakom i nie dopuszczać do powstania silnej warstwy inteligencji. Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej...

    2. Mamy wiele dobrych przykładów z przeszłości wspólnej walki ukraińsko-polskiej prowadzonej przeciwko komunizmowi. Te dobre tradycje należy kultywować, zacieśniając więzy z tymi organizacjami, które mają realistyczne podejście do stosunków ukraińsko-polskich. Wykazywać, że we wspólnej walce z komuna Ukraińcy byli stroną aktywną i inspirującą. Innymi słowy aby Polacy uznawali przywódczą rolę Ukraińców. Eliminować wszelkie polskie próby zmierzające do potępienia UPA za rzekome znęcania się jej na Polakach. Wykazywać, że UPA nie tylko nie znęcała się nad Polakami, ale przeciwnie, brała ich w obronę przed hitlerowcami i bolszewikami. Polacy byli też w UPA. Mordy, którym zaprzeczać nie można, byty dziełem sowieckiej partyzantki lub luźnych band, z którymi UPA nie miała nic wspólnego, pomniejszanie roli wyzwoleńczej UPA w skali europejskiej jest niedopuszczalne. Wszelkimi siłami dążyć do tego, żeby w różnych naszych kontaktach z Polakami strona polska przyznawała iż były to przykłady palenia wsi ukraińskich i mordowania Ukraińców przez AK, wykazywać podobieństwo między UPA i AK, podkreślając wyższość pod każdym względem UPA nad AK. Wymuszać na Polakach przyznawanie się do antyukraińskich akcji, potępienia przez nich samych pacyfikacji i rewindykacji przed wojną i haniebnej operacji Wisła po wojnie. Wszystkie te akcje przyniosły wiele cierpień i krwi narodowi ukraińskiemu. Podkreślać to w komunikatach, które koniecznie muszą być publikowane w językach obcych, zwłaszcza w angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim.

    Zmierzać do tego, aby miarodajne czynniki polskie na emigracji zrzekły się wszelkich zamiarów i myśli rewindykacji względem Ukrainy a sprawę Ukrainy Zacurzońskiej (Zasanie, Chełmszczyzna, Podlasie i Łemkowszczyzna) pozostawić otwartą, sugerując, że zostanie ona załatwiona z korzyścią dla obu stron przez narodowe rządy w pełni suwerennych państw samostijnej Ukrainy i postkomunistycznej Polski. Na takim stanowisku stoi już obecnie Konfederacja Polski Niepodległej. Tę organizację i jej ludzi należy wspierać. W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną na obczyźnie, za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Dyskusje prowadzić w duchu heroizmu UPA i nie kwestionowanej ukraińskości Ukrainy Zacurzońskiej ze stolicą w książęcym grodzie Przemyślu.

    3. Obecna Polska przeżywa dobę swojego ponownego odrodzenia, której siłą sprawczą jest ruch znany na Świecie pod nazwą Solidarności. Ruch ten zdobył sobie międzynarodową sławę jako rozsadnik komunizmu na Świecie. Taka opinia o Solidarności krzywdzi nas i nie jest nam potrzebna. Nasza propaganda powinna iść w kierunku wykazania, że Solidarność nie była tą siłą sprawczą, lecz UPA, która zainspirowała siły antykomunistyczne do działania. UPA walczyła z bolszewią ponad 10 lat a jej duch żywy nigdy nie wygasi. Duch UPA zapłodnił Solidarność do czynu. Tak powinien rozumować każdy Ukrainiec, tak samo powinien rozumować świat i my mamy światu w tym dopomóc, bo inaczej znowu naszą chwałę przypiszą sobie Polacy.

    Stosunek zdrowych sił ukraińskich do obecnej polskiej rzeczywistości powinien być zróżnicowany i uzależniony od naszych interesów. Polska jest Ukrainie potrzebna jako sojusznik do rozbicia ZSRR. W tym celu należy popierać w Polsce wszystkimi siłami wszystko co ma posmak antyrosyjski. Katyń, wywózki na Sybir, zbrodnie NKWD i UB. Taki stan rzeczy odwraca uwagę Polaków od UPA, która polscy komuniści przedstawili narodowi polskiemu kłamliwie nie jako zbrojny ruch narodowo-wyzwoleńczy, lecz jako bandy. Podkreślać z całą mocą, ze pełne wyzwolenie Polski nie jest możliwe bez samostijnej Ukrainy (vide Michnik). Oznacza to pełne zaufanie Polaków do antymoskiewskiej polityki Ukraińców, pozwoli na ich zupełny bezkrytycyzm i na pełne ich zaangażowanie po naszej stronie. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym.

    Najpilniejsze zadanie na najbliższą przyszłość: doprowadzić do tego, żeby władze polskie jednostronnie przyznały (złożyły deklarację), że względem samodzielnej Ukrainy nie wysuwają i nie będą wysuwać w przyszłości żadnych roszczeń terytorialnych, a tym wyrzekają się wszelkich pretensji do ziem utraconych na wschodzie w wyniku sowieckiej inwazji dokonanej na okupowane przez Polskę terytoria ukraińskie 17 września 1939 r. Takie oświadczenie jeżeli będzie, należy silnie rozpropagować w różnych językach obcych. To bardzo ważne dla naszych posunięć przyszłościowych. My ze swej strony przyznamy słuszność takiemu stanowisku oświadczając, że kwestia granic, które wytyczył bez naszego udziału (tj. Polski i Ukrainy) krzywdzący układ jałtański (nie mówić o czyją krzywdę chodzi) powinna być załatwiona w przyszłości przez rządy suwerennych państw Ukrainy i Polski. Gdy zaś do tego już dojdzie, to my odczytamy owo jednostronne oświadczenie: tak, wy nie macie roszczeń terytorialnych i mieć nie możecie, ale my je mamy. Polacy bowiem zdają sobie sprawę, iż dotąd okupują część historycznych i etnograficznych ziem ukraińskich a nie odwrotnie. Zatem będzie rzeczą sprawiedliwą dla ukraińsko-polskiego pojednania zwrócenie Ukraińcom ziem, które są przez nas nazywane Ukrainą Zacurzońską. Wtedy, gdy się te dwa fakty zestawi, to świat nam a nie Polsce przyzna rację.

    Ważne jest także w obecnej chwili postawienie na porządku dziennym tzw. akcji Wisła. Dążyć aby stanęła ona na forum polskiego parlamentu i żeby sami Polacy ją potępili jako ludobójcza. Inicjatorem sprawy nie może być Mokry, lecz ktoś z Polaków. Przeznaczyć na to 15-20 tys. USD. Gdy to już się stanie to wieść o tym z odpowiednim naszym komentarzem w jęz.. obcych powinna obejść cały Świat. Zainicjować wiece potępiające polskie zbrodnie popełnione na narodzie ukraińskim przez różne cudzoziemskie organizacje. Nasz komentarz do tego powinien nawiązywać do ucisku polskiego przed wojną na obszarze polskiej okupacji ziem ukraińskich (Zamojszczyzna, pacyfikacje, likwidacja szkolnicywa i. kultury, ucisk narodowy), sławne działania UPA w walce z Niemcami i komuną w Bolszewii i w Polsce. Podnieść, że sami Polacy oddają hołd bohaterskiej UPA, prekursorki Solidarności, potępiają komunistyczną akcję Wisła znęcania się nad ukraińską ludnością. Wykazywać ukraińskość Zacurzonii zgodnie z granicą nakreśloną przez OUN-UPA.

    W tym duchu prowadzić propagandę na rzecz historycznosci i etnograficzności ziem ukraińskich okupowanych obecnie przez Polskę, a o które z taką determinacją z komunistyczną władzą polską walczyła UPA -razem z patriotycznymi siłami polskimi WIN. Wynika z tego, że patriotyczne siły pokkie uznawały rolę UPA i jej prawo do ziemi Zacurzonii. Mocno podkreślać, że takie jest stanowisko patriotycznych sił Polski obecnie. Wyciszać wszystko to co nas dzieli, w tym także negatywne patrzenie na UPA. Podkreślać także, iż takie same jest również stanowisko papieża i udowodnić, że gdyby było inaczej to nie przyznałby Mokremu nagordy im. Jana Pawła II za krzewienie przyjaźni między narodami polskim i ukraińskim. Podnosić przyznanie nagrody Ukraińcowi za artykuły zamieszczone na łamach "Tygodnika Powszechnego" oraz "Znak", a w propagandzie światowe] głosić, że reprezentują one najzdrowsze siły narodu polskiego, na które tylko Europa może się orientować. Problematyka rewolucyjnej OUN - awangardy narodu ukraińskiego - powinna być tam zawsze obecna. Głosić prawdę bardziej znanych wydarzeń dziejowych (Grunwald, Wiedeń, Warszawa 1920, Monte Cassino) podkreślając, że odniesione tam zwycięstwa były głównie dziełem Ukraińców, a nie Polaków. Polacy odegrali w nich rolę drugorzędną. Stanowczo rozprawiać się z antyukraińskimi poglądami na historię działaności UPA - E. Prusa, W. Hraniewskiegp, J. Sobiesiaka, H. Cybulskiego, kś. Kuczyńskiego, J. Jastrzębowskiego, W. Romanowskiego, J. Popiela, M. Fijałki, kś. Szetelnickiego, J. Gietrycha, Z. Alberta, A. Oliwy, W. Kalabińskiego, J. Węgierskiego, S. Myślińskiego, M. Juchniewicza, W. Szoty, J. Turowskiego, Siemaszki i j. Sereta. Najlepiej to robić piórem samych Polaków, wśród których znajdą się osoby sprzedajne (obiecać wysokie honoraria i stypednia zagraniczne). Wskazane jest opanowanie niektórych polskich pism, w tym "Semper Fidelis", "Tak i nie" i in. Wejść do władz Archiwum wschodniego, infiltrować Główną Komisję Badania Zbrodni Hitlerowskich (GKBZHwP), przeszkadać w zbieraniu obciążających Ukraińców materiałów z wydarzeń drugiej wojny światowej, nie dopuszczać do publikowania materiałów obciążających ukraiński nacjonalizm rewolucyjny OUN. Zestawić ściśle poufne listy osób (nazwiska i adresy) nieprzychylnych ruchowi rewolucyjnemu. Zestawić także listę Polaków, którzy są przychylni rewolucyjnej OUN. Listy, jako dokumenty ważnej wagi państwowej dostarczyć Prowidowi Krajowemu.

    Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Jeśli Polacy będą się upierać, to Ukraina względem nich bez najmniejszego wahania użyje siły zbrojnej. Doprowadzić do zwrotu przez Kościół Polski katedry ukraińskiej w książęcym grodzie Przemyślu. Tu powinno znaleźć się biskupstwo Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi oraz powinny osiedlić się ukraińskie zakony.

    Poprzeć politycznie, moralnie i finansowo fundację im. sw. Włodzimierza Chrzciciela założoną w Krakowie przez Mokrego. Roli Mokrego nie eksponować, aby nie utrudniać mu działalności parlamentarnej. Nas interesuje punkt programu fundacji, który mówi o gromadzeniu dowodów o zbrodniach Polaków popełnionych na ukraińskim narodzie w okresie ostatniej wojny i w pierwszych latach powojennych (Akcja Wisła). W naszej propagandzie wykazywać, ze podstawę Fundacji stanowi dar Watykanu przekazany przez Ojca sw. na działalność duszpasterską greckokatolicką. Jeżeli będą sprzeciwy ze strony pewnych środowisk ukraińskich czy polskich, to wówczas głosić na cały świat, ze Polacy to pseudokatolicy i działają wbrew życzeniom papieża. Posługując się imieniem Ojca św. doprowadzić stopniowo do przekształcenia Fundacji w Instytut Ukraiński, a z czasem do powołania na bazie tego instytutu Uniwersytetu Ukraińskiego w Krakowie.

    (Jak dosniosły oststnio media taki uniwersytet ma zostać powołany w Lublinie. A dlaczego nie we Lwowie ? - P.J.)

    Przed wojną Polacy nie zezwolili na otwarcie Uniwersytetu Ukraińskiego we Lwowie, my zaś przełamiemy wszelkie opory i powołamy Uniwerystet Ukraiński w starożytnej stolicy Polski. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. Robić to należy w sposób jak to czynili Polacy żebraczej Polski przedwojennej z Ukraińcami, Poleszukami, Hucułami i Łemkami. Podsycać aktywność narodową Ukraińców, Białorusinów, Żydów, Czechów, Słowaków a przede wszystkim Niemców. Próby hamowania ich dynamizmu określać jako ucisk, brak demokracji i polską nieszczerość w głoszeniu haseł równości i wolności. Nie dopuszczać do zbliżenia polsko-niemieckiego. Podkreślać aktualność hasła "Jak świat światem, Niemiec Polakowi nie będzie bratem".

    To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej ."

    ***

    "Powyższy tekst po przetłumaczniu Agencja Konsularna RP we Lwowie, pismem z dnia 20 marca 1991 r. przesłała do Komisji Sejmowej d/s Polski w Warszawie, do Ministerstwa Spraw Zagranicznych dept. Prasy i Informacji w Warszawie, do Instytutu Historii PAN w Warszawie i kilku innych miejsc. Poza tym materiał został wydrukowany dnia 12-14 kwietnia 1991 r. w gazecie "Polska Zbrojna", organie Ministerstwa Obrony Narodowej ."

    Jak pisze dalej W.Poliszczuk "Po przeanalizowaniu tekstu fragmentów "uchwały", po skonfrontowaniu ich z innymi publikacjami, doszedłem do wniosku, że "uchwała", a raczej jej fragmenty, jest oryginalną uchwałą OUN-b. Wskazuje na to treść uchwały, która jest adekwatna do strategii, polityki i ideologii OUN-b. Tekst "Uchwały" jest odzwierciedleniem mentalności kierowniczych kół OUN-b ."

  • anarchista 7 September 2014, 17:38 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    igenthe rutheni natione poloni nie oznaczał żadnego tam Ukraińca, proto-Ukraińca i t. p. Rusin to było pojęcie prowincjonalne, jak Mazur (Mazowszanin) czy Litwin albo Ślązak dzisiaj.

  • anarchista 7 September 2014, 17:36 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Anna Walentynowicz była Ukrainką. Tą radosną nowiną podzielił się (........). Nie wierzyliśmy mu, ale sprawdziliśmy w ukraińskiej Wikipedii i teraz już wiemy!
    Анна Валентинович — Вікіпедія
    Анна Валентинович (пол. Anna Walentynowicz, у дівоцтві — Ганна Любчик; *13 серпня 1929 року, с. Сінне (нині Садове) Гощанський район, Рівненська область, тоді Польща — † 10 квітня 2010, Смоленськ, Росія[1]) — колишня робітниця Корабельні імені Леніна (Ґданськ), одна з засновників незалежної профспіл...
    uk.wikipedia.org

  • sylwia 7 September 2014, 17:27 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    C. d. do mego wpisu: oto odnośniki internetowe do tematu wojny skrycie wypowiedzianej Polsce przez de facto tajny rząd ukraiński: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/

  • sylwia 7 September 2014, 17:21 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    P. ems. Celna uwaga. Przejmowanie krajów przez wrogie siły może też się odbywać za pomocą rewolucji lub ewolucji, czyli narastającego pełzającego wplywu. To stało się w wielu krajach Europy. Polska jest celem ataku sztabu (prowidu) OUN. Nadzieja jest tylko w naszym narodowym odrodzeniu i wzrastającej świadomości narodu, że ukraiński nacjonalizm skrycie wypowiedział nam wojnę.

  • ems 7 September 2014, 17:00 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Rzadko które państwo powstało w tak krwawy sposób jak USA. Rdzenni mieszkańcy stanowią margines społeczeństwa bo zostali wybicie prawie co do jednego. Reszta została umieszczona w rezerwatach. To tak jak by muzułmanie zagnali Francuzów do gett do czego zresztą być może kiedyś dojdzie. Cała nadzieja w tym ich narodowym odrodzeniu. Może nie jest za późno.

  • tutejszym 7 September 2014, 16:21 Marine Le Pen polegnie w drugiej turze

    Popieranie partii Le Pen jest na pewno w złym guście, wg przekazów głównego nurtu prasy francuskiej. To tak gdybym historię paru ostatnich lat w Polsce przerabiał. Ale Francuzi za kotarą, sam na sam ze sobą, mogą zagłosować wg tego co im w duszy będzie grało... Oj działo się będzie, działo.