Pieprzony idioto. Tych maili Pan Michał Osiej wysłał najprawdopodobniej parę tysięcy, z automatu. Pewne gremia zgodziły się na tą akcję. Nie zaśmiecaj tej pożytecznej inicjatywy, nie rozmydlaj jej. Ty idioto grosza na pewno nie dasz, na tym Forum też plujesz za darmo, ja za ciebie płacę. Nie niszcz inicjatywy.
@Tutejszym:07.09.2014 23:34 ). PROSZĘ FORUMOWICZÓW O PORÓWNANIE TEKSTÓW I OCENĘ MORALNA TUTEJSZEGO JEŚLI POSIADA JAKĄKOLWIEK MORALNOŚĆ -PRZECIEŻ TO ukraińska prostytutka.
"Sylwia", słuchaj ruski pedalski agencie. Palaków na Rosjan napuszczać nie trzeba. Mamy parę wieków krwawych doświadczeń z ruskim imperializmem. Walka z nim leży w naszym dobrze pojętym interesie. Dostałeś w dupę na poprzednim temacie gdzie wykazano że tekst twój jest fałszywką i znowu go powielasz?. Byłeś ruski geju z odbytem u ginekologa, co ci powiedział? Spieprzaj rusku z tego Forum, ty gejowska ruska kokietko.. http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901
Tutejszym:07.09.2014 23:34). TY KRĘTACZU I OSZUŚCIE NAWET W TEJ SPRAWIE POTRAFIŁEŚ SWOIM PODŁYM ZACHOWANIEM NARAZIĆ JĄ NA OŚMIESZENIE . KORYGUJĘ TWÓJ PODŁY WPIS ORYGINALNĄ TREŚCIĄ PRZESYŁANEJ KORESPONDENCJI W TEJ SPRAWIE ........................................................................................................................................
Dnia 7-09-2014 o godz. 1:09 Michał Osiej <[email protected]> napisał(a):
Wysłano dzięki:
Szanowna Pani Ireno,
miałem ostatnio okazję opowiedzieć Pani o szkole innej niż wszystkie â o Liceum Polonijnym Kolegium Św. Stanisława Kostki. W poniedziałek powróciły do nas Orły z Kresów i ze Wschodu. Mowa oczywiście o zdolnych uczniach tej szkoły, którzy przyjeżdżają do naszej Ojczyzny, aby zdobywać tu wykształcenie i nowe umiejętności. Mało jest szkół, które posiadają tak wybitną kadrę nauczycielską, która uczy z taką pasją młodych ludzi polskiej historii i kultury. Czerpią oni z przebogatej historii polski i twórczości wielkich Polaków, których warto naśladować. Wiem, bo sam miałem okazję rozmawiać z uczniami przed wakacjami. Szkoła bardzo mocno rozwija się z każdym rokiem szkolnym. Ogromna liczba osób zgłasza się w okresie rekrutacyjnym, aby się w niej uczyć. Chętnych do nauki jest zdecydowanie więcej niż pozwalają na to obecne warunki.
W lipcu posłanka PO Joanna Fabisiak mówiła na antenie radiowej Jedynki, że zmieniona ustawa repatriacyjna może trafić do laski marszałkowskiej pod koniec wakacji. Wakacje za pasem, dlatego będziemy bacznie przyglądać się pracom legislacyjnym co do udoskonaleń prawnych dotyczących sprowadzania Polaków ze Wschodu. Spotkałem się również w tej sprawie z Członkiem Zarządu Fundacji Republikańskiej - Stanisławem Knaflewskim, który obiecał przygotować raport na ten temat i propozycje rozwiązania tego problemu.
Jak widać zmiany w prawie idą bardzo opornie. Jednak nie możemy zapominać o wspomnianym przez nas wcześniej, drugim modelu sprowadzania Rodaków â o modelu edukacyjnym. Wróćmy jeszcze raz do tej szkoły, która świetnie wpisuje się w tę propozycję.
Po szczegółowej rozmowie z Panią Ewą Petrykiewicz â Dyrektorką tej szkoły dowiedziałem się, że w szkole niestety nie jest aż tak kolorowo. Pisał o tym zresztą kilka dni temu Pan Marcin Pieńkowski w Rzeczpospolitej:
Kampania PowrotDoPolski.pl pokazała, że udało nam się wspólnymi siłami zorganizować grupę ponad 25.000 osób, którym bliska jest idea pomocy Polakom na Wschodzie. Wierzę z całego serca, że ta grupa ma ogromny potencjał. Dlatego Szanowna Pani Ireno, chciałbym, aby zaangażowała się Pani we wsparcie modelu edukacyjnego sprowadzania Polaków ze Wschodu. Ośmielę się prosić Panią o zostanie Mecenasem jednego z uczniów tej szkoły. Nie możemy dopuścić, żeby prawnukom naszych Rodaków zabrakło posiłków podczas 10-miesięcznego pobytu w Polsce. Najlepszym sposobem na udzielenie im pomocy jest ustawienie stałego zlecenia przelewu na poniższe dane:
Fundacja â Dla Poloniiâ
Ul. Wałuszewska 48
03-005 Warszawa
Nr konta:
86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytułem:
Darowizna na cele statutowe - mecenat szkolny
Dla szybkich przelewów z Polski:
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ Z POLSKI
Dla przelewów z zagranicy:
Nr konta IBAN:
PL 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Nr SWIFT (BIC): PKOPPLPW
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ Z ZAGRANICY
Tak przedstawia się w przybliżeniu kwotowe zapotrzebowanie miesięczne na śniadania, obiady i kolacje dla młodzieży:
100 zł - zapewnienie tygodniowego pobytu 1 uczniowi
140 zł - zapewnienie posiłków na cały tydzień dla 1 ucznia
240 zł - zapewnienie wyżywienia i pobytu na cały tydzień dla 1 ucznia
400 zł - miesięczne utrzymanie 1 ucznia w internacie
600 zł - śniadania, obiady i kolacje dla 1 ucznia na cały miesiąc
1000 zł - objęcie mecenatem szkolnym ucznia przez miesiąc (wyżywienie, pomoce naukowe i internat)
Zdjęcia, historie i opisy niektórych uczniów znajdzie Pani na tej stronie: www.WitajcieWdomu.pl/mecenat/ Niebawem zostaną opublikowane opisy kolejnych licealistów.
Jeśli ma Pani pomysły na to, w jaki sposób moglibyśmy wspólnymi siłami im pomóc, to bardzo proszę je przesłać na adres mailowy podany w stopce. Ta szkoła to istna kuźnia talentów. Każdego roku wychodzi z niej trzydziestka znakomicie przygotowanych absolwentów, którzy świetnie radzą sobie na dalszym etapie nauki. Większość z nich kontynuuje naukę na najlepszych polskich uczelniach. Dzięki temu w Polsce nie zabraknie lekarzy, inżynierów, tłumaczy, prawników i przyszłych ambasadorów naszej Ojczyzny.
Mam nadzieję, że miała Pani okazję wypocząć w czasie tych wakacji i nabrać sił na kolejne miesiące. Czeka nas wiele pracy, a na jesieni wybory samorządowe. Warto już dziś obserwować zachowania polityków i ich stosunek do spraw nie tylko ekspatriacyjnych, ale i kresowych. Wiem, że tworzy i integruje się właśnie środowisko Ruchu Kresowego, który ma zadbać o interesy Kresowian i spraw właśnie takich jak nasza. Miejmy nadzieję, że ten głos będzie coraz bardziej donioślejszy i słyszalny, zwłaszcza w kręgach wpływowych osób.
Z nadzieją na pomoc
Michał Osiej
Fundacja Dla Polonii
tel. +48 535-050-590 [email protected]
P.S. Jeszcze raz dziękuję za Pani poparcie i poświęcenie kilku minut na przeczytanie tej wiadomości. Warto "zarazić" również innych misją modelu edukacyjnego. Być może kiedyś doczekamy się sieci takich placówek w Polsce.
P.S.2. Serdecznie Panią zapraszam w imieniu Dyrekcji Liceum na Święto Patrona szkoły, które odbędzie się 18 września w Warszawie. Więcej szczegółów znajdzie Pani w załączniku.
Sprawa Krymu jest przesądzona. Sprawa Donbasu natomiast wymaga rezolutnej decyzji nieingerencji i 'niewystępowania przed szereg'; tak jak to robią z dobrymi rezultatami Węgry i Słowacja. Pan Korwin-Mikke (Goldberg) winien się wypowiedzieć i na ten ważny temat.
Panie Tutejszym za ten "komentarz" powyżej moderator powinien dać Panu bana nieodwołalnie. Można mieć inne poglądy, spierać się, wytykać błędy ale jakieś granice kultury obowiązują. A Pan złamał wszelkie zasady. Język z rynsztoka - aż przykro to czytać. Więcej kultury można się spodziewać od pijaczka pod budką z piwem.
W Ameryce Łacińskiej sympatie prokomunistyczne są oczywiste, to tak jak Alliende ten, którego Pinochet obalił był sowieckim agentem. A we Francji była potężna komunistyczna partia, która popierała Sowietów. Podała Pani jednoznaczne przykłady popierające tą tezę. Całe te kościoły wyzwolenia w Ameryce Łacińskiej to była sowiecka agentura. I cała amerykańska lewica była prokomunistyczna. Strzeliła Pani kulą w płot.
Tutaj toczono dyskusje, że ci co popierają Rosjan to nie osoby wywodzące się z aktywu dawnego komunistycznego reżimu. A tutaj informacje: https://twitter.com/cezarygmyz/status/508636472350867457
P. Jan_De: Poznać ich po ich chamskich wypowiedziach, zawsze udających polski patriotyzm i zawsze atakujących Rosjan, nawet wbrew polskim interesom politycznym i ekonomicznym, w myśl decyzji Prowidu OUN z 1990 r. by zawsze skłócać Polaków z Rosjanami i na odwrót w celu osłabienia państwa polskiego. Po tym ich Pan pozna. Od ich akcji lepiej się trzymać z daleka. Nawet jeśli dostarczą pomoc to będzie to powiązane z jakąś banderowską propagandą by polskiej młodzieży wyprać mózgi i ją przekonać, że ludobójstwa nie bylo albo że zrobili je Niemcy albo że zrobił je ktoś inny, a Bandera to nasz heroj; polski i ukraiński. Ukraińcy zachodni to nasi śmiertelni wrogowie. http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Dziękuję za uwagę. Doszło do mnie że ten wielkorus raczej g#### spod siebie zje niż polskim dzieciom grosz da. Prostytuuje się dla grosza dla ruskiej agentury ale jak się sadzi. Typowy wielkorus, ale wybitnie podły, nawet jak na ruskiego agenta. A groszem sypnąć trzeba w miarę swoich możliwości. Zobaczę jaki jest schemat organizacyjny, jakie umocowanie prawne tej organizacji pomocy dzieciom ze wschodu. Mam u kogo poprosić o miarodajną opinię. Dziękuję za życzliwą uwagę.
"Sylwia", słuchaj ruski pedalski agencie. Palaków na Rosjan napuszczać nie trzeba. Mamy parę wieków krwawych doświadczeń z ruskim imperializmem. Walka z nim leży w naszym dobrze pojętym interesie. Dostałeś w dupę na poprzednim temacie gdzie wykazano że tekst twój jest fałszywką i znowu go powielasz?. Byłeś ruski geju z odbytem u ginekologa, co ci powiedział? Spieprzaj rusku z tego Forum, ty gejowska ruska kokietko.. http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901
Rozumiem Panią... "Nie można wykluczyć..." Dlatego napisałem, że się zastanawiam... Gościłem już - 3-krotnie - Polaków z Białorusi i z Ukrainy... Chętnie pomógłbym i w inny sposób... Nie sądzę, żeby między organizującymi tę akcję, a BANDEROPITEKAMI obecnymi na tym forum, była jakakolwiek więź... Ale pomyślę o tym, idąc spać... Pozdrawiam Panią. Dobranoc.
Apologeci ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na Polakach i innych narodach, propagatorzy ukraińskiego faszyzmu i jego obrońcy automatycznie, często agresywnie i ordynarnie wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości, również na tym forum. Banderowcy są wierni rozkazowi. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
P. Jan_De: Nie można wykluczyć, iż sympatycy ukraińskiego banderowskiego faszyzmu pod przykrywką akcji charytatywnej będą wspomagać wytyczne Prowidu OUN (b) i realizować jego cele. Już teraz umówili się 'przejąć to forum.' Ich ordynarne i złośliwe wypowiedzi dalekie są od łagodnego uduchowienia św. Franciszka z Assyżu. Są zuchwali bo czują się anonimowi. Apologeci ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na Polakach i innych narodach, propagatorzy ukraińskiego faszyzmu i jego obrońcy automatycznie, często agresywnie i ordynarnie wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości, również na tym forum. Banderowcy są wierni rozkazowi. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Groźby kwezal? I co znaczy ostrzej? Wiesz, że w państwie prawa - a przecież za takie, Polskę uważasz - to karalne? Mamy kwezal jakieś dojścia do SBU? A może do ABW? Zresztą, czy w obecnej sytuacji to jakaś różnica? Czy ktoś z redakcji to czyta?
Miałeś chamie złoty róg. Tak mógłbym rzec do Ciebie. Ale ty jestes orędownikiem Jedynej Rosji. I jesteś sprawnym agitatorem. Kłamiesz baranie. A jak dalej bedziesz przekręcał no to cóż,trzeba będzie z toba ostrzej :-)
Co się temu Sylwia popieprzyło. Odbiło mu, zaraz zacznie "Kodeks kar głównych i naprawczych" idiota tutaj wklejać. Chce zerwać akcję pomocy polskim dzieciom ze wschodu, pieprzona skatina ruska. Won rusku z tego tematu. Co za bydle.
Kwezal, w prostowaniu co najwyżej, a nie w wypaczaniu... ale i tak nie zrozumiesz... Panie Tutejszym, Pan to czytał? Masz tu Pan za przywódcę konfederacji czytelnika GW i członka elektoratu PO... Pan ze swoją GPC i swoim prezesem, będziecie się mogli dogadać? Co zwycięży? Uczciwość, czy nienawiść do wspólnego wroga? A ty kwezal, wiem, że jak zawsze jesteś w błędzie... By zachować wolność, potrzebny jest rozum... Móżdżek, nawet gwatemalskiego ptaszka, do tego nie wystarczy...
Kodeks Karny R.P.: Art. 258. Udział w zorganizowanej grupie lub związku przestępczym.
§ 1. Kto bierze udział w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli grupa albo związek określone w § 1 mają charakter zbrojny albo mają na celu popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 3. Kto grupę albo związek określone w § 1 w tym mające charakter zbrojny zakłada lub taką grupą albo związkiem kieruje,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 4. Kto grupę albo związek mające na celu popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym zakłada lub taką grupą lub związkiem kieruje,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
Art. 18.
§ 1. Odpowiada za sprawstwo nie tylko ten, kto wykonuje czyn zabroniony sam albo wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, ale także ten, kto kieruje wykonaniem czynu zabronionego przez inną osobę lub wykorzystując uzależnienie innej osoby od siebie, poleca jej wykonanie takiego czynu.
§ 2. Odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego.
§ 3. Odpowiada za pomocnictwo, kto w zamiarze, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie, w szczególności dostarczając narzędzie, środek przewozu, udzielając rady lub informacji; odpowiada za pomocnictwo także ten, kto wbrew prawnemu, szczególnemu obowiązkowi niedopuszczenia do popełnienia czynu zabronionego swoim zaniechaniem ułatwia innej osobie jego popełnienie.
Tutejszy daj sobie spokój z Jan_De..............nie wchodzi się w kontakty z kimś takim. Doceniam twoje dobre serce,ale nie warto go otwierać przed takimi typami..
W wypaczaniu jesteś niezły, nie?Tego cie uczono w wydziale propagandy i agitacji?Pamiętaj,że twój prezydent jest wieczny.Dopoki nie zemrze,lub jakiś Brutus nie włozy noża w plecy. Na starośc jak Stalin będzie coraz bardziej podejrzliwy. Natomiast polski"maż stanu" jest taki cienki, że został szefem Rady UE.Może i jest cienki,ale nie jest wieczny i jest demokratyczny.A wiek przejścia na emeryturę przedłuzaja wszedzie,nawet w socjaliźmie,jak np.w Szwecji. Co do ptaszka, to twój ptaszek jest czarny i dwugłowy, szczerze współczuję.Targowiczanie mielię tę samą śpiewkę, co ty. A Kwezal to wolny ptak w niewoli nie wytrzyma.Jak Polska. Twój ptaszek do niewoli jest stworzony i prędko chyba kajdan nie zrzuci.Choć mu tego zyczę.
Będę się czuł bardzo dobrze, przecież będziemy wobec siebie anonimowi. Chyba że postanowimy inaczej. Cel jest szczytny, dołączyć można w każdej chwili... Potem tylko stałe zlecenie. Skomasuję wszystkie stałe zlecenia ( za wyjątkiem kresy.pl ) dołożę i skieruję dla młodziaków. Żona rządzi finansami, wstępna akceptacja jest, kwota będzie dyskutowana.
Sprawiasz mi niekłamaną radość, kwezal... Co wypowiedz, to bzdura i pudło... Dokładnie, jak przewidywałem... Przykro mi (tu świstak siedzi i zawija te sreberka), ale cienki z ciebie "intelektualista..." skoro tak błędne wnioski wyciągasz... Ale w czymś zaspokoję twoją ciekawość... Dzięki temu mężowi stanu, o którym jeszcze nie dawno tak ciepło się wypowiadałeś, do emerytury pozostało mi jeszcze 10 lat.. Gdybym był na emeryturze, nie miałbyś co tutaj robić cieniasie...
Tak ,ponoć jak Cie przesłuchiwało UB to pierwszym stopniem do piekła było pokazanie przesłuchującemu,ze jest sie od niego mądrzejszym. Wtedy przesłuchania robiły sie wyjątkowo cięzkie Gestapo wymiekało.Wiec należało udawać miernotę intelektualną. Czyz nie tak należało z wami postepować Jan_De? Dorabiasz sobie na emeryturce, co?Szpota pamiętasz czyli lata 60-te. Tu cię mam stary komuchu.
Kto jeszcze dołączy do mnie... Otrzymałem przesłanie urywek załączam: " Kampania PowrotDoPolski.pl pokazała, że udało nam się wspólnymi siłami zorganizować grupę ponad 25.000 osób, którym bliska jest idea pomocy Polakom na Wschodzie. Wierzę z całego serca, że ta grupa ma ogromny potencjał. Dlatego Szanowny Panie Zbigniewie, chciałbym, aby zaangażował się Pan we wsparcie modelu edukacyjnego sprowadzania Polaków ze Wschodu. Ośmielę się prosić Pana o zostanie Mecenasem jednego z uczniów tej szkoły. Nie możemy dopuścić, żeby prawnukom naszych Rodaków zabrakło posiłków podczas 10-miesięcznego pobytu w Polsce. Najlepszym sposobem na udzielenie im pomocy jest ustawienie stałego zlecenia przelewu na poniższe dane:
Fundacja „Dla Polonii”
Ul. Wałuszewska 48
03-005 Warszawa
Nr konta:
86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytułem:
Darowizna na cele statutowe - mecenat szkolny
Kontakt: [email protected]
A może mityczna ta ich solidarność, kwezal? Może ma znaczenie, ale tylko do momentu , kiedy staje w sprzeczności z inną zasadą - ważniejszą? Spróbujesz odpowiedzieć, ptaszyno? Chcesz jakąś podpowiedź dla ułatwienia?
Jasne, oni zniszczyli rdzenna ludność Ameryk.A raczej w dużej mierze, bo jednak większośc plemion się uchowała, choć niektóre w szczątkowej formie.....Teraz niszczy je juz tylko kultura. Bo np.po co uczyć się języka własnego plemienia,jak jest angielski. Ale chodziło mi o to,ze przecież nie istniao nic takiego jak naród amerykański.On powstał z ogromnej ilości nacji, które sie umówiły co do tego,ze są Amerykanami, zgodziły sie na pewna wspólna tożsamość. i Polacy m.in.zasilili ten naród..............
Oczywiście, ślimaku intelektu, ale czegóż to innego oczekiwać po tak "oczytanym" ptaszku i "obieżyświacie..." A mówią, że lepiej nie odzywać się wcale, i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości... Ale o tym pewnie cię ukraińscy mocodawcy nie ostrzegali... A propo Konfederacji.... Ukraina w potrzebie... Nie zapominaj! Chyba nie po to ją założyliście, by ględzić na tym forum, co?
Mnie nie bardzo interesują twoje czarno-białe fobie. Swiatem rządzi wiele sił i one ze sobą rywalizują. A Co do Żydów, to na pewno nie są jednolici. Jesli nie rządzili by światem, to nie dali by sie wymordować. Mityczna ta ich władza.
Oj tak ,jestes niezwykle uczciwym człowiekiem. Za wypłacony żółdzik sołdacki w rubelkach w pełni wypełniasz swoje obowiązki na tym forum. Moje poglady sa za darmo, i dlatego sa bezcenne. Twoje maja okreslona, niewysoka cenę. Czyzby putin szykował kolejna ofensywe, tym razem na południe Ukrainy,że sie tu znów pojawiłeś, razem z Sylwią?Ale cóż twoja webbrygada ma niełatwe zadanie, bo trafiła na solidną STAROPOLSKĄ konfederację. A "intelektualista"oczywiście ,że jest w cudzysłowiu, to oczywiste,nieprawdaż?
@Kewzal "Jest tu jeden debil żydo-tropiciel i jest i drugi ukraino-tropiciel." Do kogo Pan pijesz? Gdybyś miał Pan IQ powyżej 80 to skapnął byś się, że żydostwo to pojęcie ogólne, określające atlantystów lub jak kto woli neokonserwatystów, wśród których akurat prym ideologiczny wiodą amerykańscy chazarowie. Ich chora ideologia polegająca na chęci wprowadzenia powszechnego porządku na ich modłę za pomocą likwidowania kolejnych opornych państw to przyczyna największego zła przełomu wieków. Mają oni wielu zwolenników - debili którym ta idea kojarzy się zasadniczo z gumą do rzucia i kilkoma dolarami więcej jest cała masa, na tym forum też. Dlatego roboczo nazywam ich USraelską agenturą (akurat dość celnie) - taki odpowiednik zjawiska "Putin". Świadomie lub nie robią swoją krecią robotę, mówiąc bezczelnie że mają na względzie intertes Polski. I jest tu jeden debil żydo-tropiciel i jest i drugi ukraino-tropiciel i trzeci ruso-tropiciel oraz cała zgraja pomagierów, nie zapominaj pan o tym, zwłaszcza o tym trzecim :-D
Widzę, że nie chcesz nawet słuchać swojego ptasiego móżdżku... We wszystkim, co napisałeś powyżej, jest tylko jedno słowo prawdy... "intelektualista" wzięty w cudzysłów. Ani nim nie jestem, ani się nim nie czuję...Ale chciałbym być uczciwym człowiekiem, a to oznacza, że zawsze staram być po stronie ofiar, a nie oprawców... Pewnie znowu nie zrozumiesz, poglądy nie pozwalają stanąć po właściwej stronie, czy hrywienek zbyt dużo, by tak łatwo z nich zrezygnować?
Fakty: ludność Krymu w plebiscycie głosowała za odłączeniem się of Ukrainy. Rosja Noworosji nie najechała. Na terytorium Noworosji od wieków żyją Rosjanie. Słońce ciągle wschodzi na wschodzie i zachodzi na zachodzie.
@amstaf358 to chyba dzisiaj na okoliczność dyskusji masz pan stosunek...! Pewnie że biegam w krótkich spodenkach, bo jak jest ponad 20 st. C to tylko idiota biega w długich portkach. Pan natomiast musi się jeszcze wiele nauczyć lub/i wyjść z matrixu. To co się dzieje na Ukrainie to zasługa tych do których pan rzekomo jest neutralny. Więc bardzo Pana proszę, przestań Pan pieprzyć 3 po 3 i opowiadać banialuki jak to zjawisko "Putin" chce sięgać po czyjeś tam ziemie. Lepiej zapytajmy się głośno gdzie ci pańscy ulubieńcy zamierzają pompować, handlować i drenować w najbliższym czasie? Przy zaatlantyckich bandziorach Rosja to pikuś. Wyprośmy od siebie tych którym wszędzie dobrze byle interes i bożnica była to się wiele zmieni. Ale jak pan chcesz być pożytecznymi idiotą w rękach tej mafii, Tutejszych i Tennenbaumów, droga wolna. Tylko nie biadol Pan potem że będę dawał po łbie, po nie popuszczam żydowskiej agenturze!
Ale ja używam parafrazy nieuku. Więc mówię nożyc, bo jest ich kilka.A ile was jest.Kilku. Kilku agentów,co najmniej ze dwóch, na czele z"intelektualistą"Jan_De.I przypadki kliniczne,jak ty,które agentami co prawda nie są,ale dają sobie w du...pe wchodzić bez pomady.
@ Kwezal:
07.09.2014 22:39 Ukrze (na polaku spałeś ) to wy nacjonalistyczne świnie spicie na 500 000 mogił Polaków . To ile w/g ciebie jest na tym stole NOŻYC 2.3.5.10 sztuk?. W powiedzeniu Jest liczba >>Liczba pojedyncza << powinno być NOŻYCE. się odezwą .Ukraiński trepie. Pozdrów za tydzień Putina jak wejdzie do Kijowa i będzie defilada zwycięstwa tylko się ciepło ubierz bo po niej w będziesz wyprawiony na Kołymę w trybie natychmiastowym..
Donbas i to jego tylko część o nieuznawanej państwowości zniszczony totalnie będzie taką sama czarną dziurą,jak Abchazja. W Suchumi ruscy wykupili wszystkie najlepsze nieruchomości nadmorskie i własciwie Abchzję skolonizowali. Korzystają z tego ze jest zupełnie od Rosji zalezna i dają jej tyle co psu.By nie zdechła,ale by tez nie miała zbyt duzo siły i ie szczekała na pana. i to samo będzie z Donbasem.Podobnie jest w Naddniestrzu.Czarna dziura a bieda aż piszczy.
Czyli prowizorka jako najbardziej trwała forma rzeczywistości? Już to przerabialiśmy krążąc na ruskiej orbicie. Pańskie stwierdzenie na pewno jest prawdopodobne, jeżeli w tej rosyjskiej rzeczywistości można mówić o prawdopodobieństwie i prognozowaniu. Ja nie wiem, nie jestem w stanie zgadnąć tych reguł.
@Kwezal:
07.09.2014 22:07 Nie bądż taki skromny składasz ,,propozycje " a teraz twierdzisz że , to pomyłka .to zobacz twoje wcześniejsze wpisy a może to nie ty je zamieściłeś tylko twój zmiennik pod tym samym Nickiem -ukrze przewrotny?
Pieprzony idioto. Tych maili Pan Michał Osiej wysłał najprawdopodobniej parę tysięcy, z automatu. Pewne gremia zgodziły się na tą akcję. Nie zaśmiecaj tej pożytecznej inicjatywy, nie rozmydlaj jej. Ty idioto grosza na pewno nie dasz, na tym Forum też plujesz za darmo, ja za ciebie płacę. Nie niszcz inicjatywy.
@Tutejszym:07.09.2014 23:34 ). PROSZĘ FORUMOWICZÓW O PORÓWNANIE TEKSTÓW I OCENĘ MORALNA TUTEJSZEGO JEŚLI POSIADA JAKĄKOLWIEK MORALNOŚĆ -PRZECIEŻ TO ukraińska prostytutka.
"Sylwia", słuchaj ruski pedalski agencie. Palaków na Rosjan napuszczać nie trzeba. Mamy parę wieków krwawych doświadczeń z ruskim imperializmem. Walka z nim leży w naszym dobrze pojętym interesie. Dostałeś w dupę na poprzednim temacie gdzie wykazano że tekst twój jest fałszywką i znowu go powielasz?. Byłeś ruski geju z odbytem u ginekologa, co ci powiedział? Spieprzaj rusku z tego Forum, ty gejowska ruska kokietko.. http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901
Tutejszym:07.09.2014 23:34). TY KRĘTACZU I OSZUŚCIE NAWET W TEJ SPRAWIE POTRAFIŁEŚ SWOIM PODŁYM ZACHOWANIEM NARAZIĆ JĄ NA OŚMIESZENIE . KORYGUJĘ TWÓJ PODŁY WPIS ORYGINALNĄ TREŚCIĄ PRZESYŁANEJ KORESPONDENCJI W TEJ SPRAWIE ........................................................................................................................................
Dnia 7-09-2014 o godz. 1:09 Michał Osiej <[email protected]> napisał(a):
Wysłano dzięki:
Szanowna Pani Ireno,
miałem ostatnio okazję opowiedzieć Pani o szkole innej niż wszystkie â o Liceum Polonijnym Kolegium Św. Stanisława Kostki. W poniedziałek powróciły do nas Orły z Kresów i ze Wschodu. Mowa oczywiście o zdolnych uczniach tej szkoły, którzy przyjeżdżają do naszej Ojczyzny, aby zdobywać tu wykształcenie i nowe umiejętności. Mało jest szkół, które posiadają tak wybitną kadrę nauczycielską, która uczy z taką pasją młodych ludzi polskiej historii i kultury. Czerpią oni z przebogatej historii polski i twórczości wielkich Polaków, których warto naśladować. Wiem, bo sam miałem okazję rozmawiać z uczniami przed wakacjami. Szkoła bardzo mocno rozwija się z każdym rokiem szkolnym. Ogromna liczba osób zgłasza się w okresie rekrutacyjnym, aby się w niej uczyć. Chętnych do nauki jest zdecydowanie więcej niż pozwalają na to obecne warunki.
W lipcu posłanka PO Joanna Fabisiak mówiła na antenie radiowej Jedynki, że zmieniona ustawa repatriacyjna może trafić do laski marszałkowskiej pod koniec wakacji. Wakacje za pasem, dlatego będziemy bacznie przyglądać się pracom legislacyjnym co do udoskonaleń prawnych dotyczących sprowadzania Polaków ze Wschodu. Spotkałem się również w tej sprawie z Członkiem Zarządu Fundacji Republikańskiej - Stanisławem Knaflewskim, który obiecał przygotować raport na ten temat i propozycje rozwiązania tego problemu.
Jak widać zmiany w prawie idą bardzo opornie. Jednak nie możemy zapominać o wspomnianym przez nas wcześniej, drugim modelu sprowadzania Rodaków â o modelu edukacyjnym. Wróćmy jeszcze raz do tej szkoły, która świetnie wpisuje się w tę propozycję.
Po szczegółowej rozmowie z Panią Ewą Petrykiewicz â Dyrektorką tej szkoły dowiedziałem się, że w szkole niestety nie jest aż tak kolorowo. Pisał o tym zresztą kilka dni temu Pan Marcin Pieńkowski w Rzeczpospolitej:
http://www.rp.pl/artykul/10,1138276-Liceum-dla-Polakow-ze-Wschodu-grozi-zamkniecie.html?p=1
Kampania PowrotDoPolski.pl pokazała, że udało nam się wspólnymi siłami zorganizować grupę ponad 25.000 osób, którym bliska jest idea pomocy Polakom na Wschodzie. Wierzę z całego serca, że ta grupa ma ogromny potencjał. Dlatego Szanowna Pani Ireno, chciałbym, aby zaangażowała się Pani we wsparcie modelu edukacyjnego sprowadzania Polaków ze Wschodu. Ośmielę się prosić Panią o zostanie Mecenasem jednego z uczniów tej szkoły. Nie możemy dopuścić, żeby prawnukom naszych Rodaków zabrakło posiłków podczas 10-miesięcznego pobytu w Polsce. Najlepszym sposobem na udzielenie im pomocy jest ustawienie stałego zlecenia przelewu na poniższe dane:
Fundacja â Dla Poloniiâ
Ul. Wałuszewska 48
03-005 Warszawa
Nr konta:
86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytułem:
Darowizna na cele statutowe - mecenat szkolny
Dla szybkich przelewów z Polski:
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ Z POLSKI
Dla przelewów z zagranicy:
Nr konta IBAN:
PL 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Nr SWIFT (BIC): PKOPPLPW
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ Z ZAGRANICY
Tak przedstawia się w przybliżeniu kwotowe zapotrzebowanie miesięczne na śniadania, obiady i kolacje dla młodzieży:
100 zł - zapewnienie tygodniowego pobytu 1 uczniowi
140 zł - zapewnienie posiłków na cały tydzień dla 1 ucznia
240 zł - zapewnienie wyżywienia i pobytu na cały tydzień dla 1 ucznia
400 zł - miesięczne utrzymanie 1 ucznia w internacie
600 zł - śniadania, obiady i kolacje dla 1 ucznia na cały miesiąc
1000 zł - objęcie mecenatem szkolnym ucznia przez miesiąc (wyżywienie, pomoce naukowe i internat)
Zdjęcia, historie i opisy niektórych uczniów znajdzie Pani na tej stronie: www.WitajcieWdomu.pl/mecenat/ Niebawem zostaną opublikowane opisy kolejnych licealistów.
Jeśli ma Pani pomysły na to, w jaki sposób moglibyśmy wspólnymi siłami im pomóc, to bardzo proszę je przesłać na adres mailowy podany w stopce. Ta szkoła to istna kuźnia talentów. Każdego roku wychodzi z niej trzydziestka znakomicie przygotowanych absolwentów, którzy świetnie radzą sobie na dalszym etapie nauki. Większość z nich kontynuuje naukę na najlepszych polskich uczelniach. Dzięki temu w Polsce nie zabraknie lekarzy, inżynierów, tłumaczy, prawników i przyszłych ambasadorów naszej Ojczyzny.
Mam nadzieję, że miała Pani okazję wypocząć w czasie tych wakacji i nabrać sił na kolejne miesiące. Czeka nas wiele pracy, a na jesieni wybory samorządowe. Warto już dziś obserwować zachowania polityków i ich stosunek do spraw nie tylko ekspatriacyjnych, ale i kresowych. Wiem, że tworzy i integruje się właśnie środowisko Ruchu Kresowego, który ma zadbać o interesy Kresowian i spraw właśnie takich jak nasza. Miejmy nadzieję, że ten głos będzie coraz bardziej donioślejszy i słyszalny, zwłaszcza w kręgach wpływowych osób.
Z nadzieją na pomoc
Michał Osiej
Fundacja Dla Polonii
tel. +48 535-050-590
[email protected]
P.S. Jeszcze raz dziękuję za Pani poparcie i poświęcenie kilku minut na przeczytanie tej wiadomości. Warto "zarazić" również innych misją modelu edukacyjnego. Być może kiedyś doczekamy się sieci takich placówek w Polsce.
P.S.2. Serdecznie Panią zapraszam w imieniu Dyrekcji Liceum na Święto Patrona szkoły, które odbędzie się 18 września w Warszawie. Więcej szczegółów znajdzie Pani w załączniku.
Sprawa Krymu jest przesądzona. Sprawa Donbasu natomiast wymaga rezolutnej decyzji nieingerencji i 'niewystępowania przed szereg'; tak jak to robią z dobrymi rezultatami Węgry i Słowacja. Pan Korwin-Mikke (Goldberg) winien się wypowiedzieć i na ten ważny temat.
Panie Tutejszym za ten "komentarz" powyżej moderator powinien dać Panu bana nieodwołalnie. Można mieć inne poglądy, spierać się, wytykać błędy ale jakieś granice kultury obowiązują. A Pan złamał wszelkie zasady. Język z rynsztoka - aż przykro to czytać. Więcej kultury można się spodziewać od pijaczka pod budką z piwem.
W Ameryce Łacińskiej sympatie prokomunistyczne są oczywiste, to tak jak Alliende ten, którego Pinochet obalił był sowieckim agentem. A we Francji była potężna komunistyczna partia, która popierała Sowietów. Podała Pani jednoznaczne przykłady popierające tą tezę. Całe te kościoły wyzwolenia w Ameryce Łacińskiej to była sowiecka agentura. I cała amerykańska lewica była prokomunistyczna. Strzeliła Pani kulą w płot.
Francuski aktor Depardieu popiera Rosję. Czy one też się wywodzi się aktywu dawnego komunistycznego reżymu? I prezydent Wenezueli? I premier Brazylii?
Sylwek nie pij tyle :-)
Tutaj toczono dyskusje, że ci co popierają Rosjan to nie osoby wywodzące się z aktywu dawnego komunistycznego reżimu. A tutaj informacje: https://twitter.com/cezarygmyz/status/508636472350867457
P. Jan_De: Poznać ich po ich chamskich wypowiedziach, zawsze udających polski patriotyzm i zawsze atakujących Rosjan, nawet wbrew polskim interesom politycznym i ekonomicznym, w myśl decyzji Prowidu OUN z 1990 r. by zawsze skłócać Polaków z Rosjanami i na odwrót w celu osłabienia państwa polskiego. Po tym ich Pan pozna. Od ich akcji lepiej się trzymać z daleka. Nawet jeśli dostarczą pomoc to będzie to powiązane z jakąś banderowską propagandą by polskiej młodzieży wyprać mózgi i ją przekonać, że ludobójstwa nie bylo albo że zrobili je Niemcy albo że zrobił je ktoś inny, a Bandera to nasz heroj; polski i ukraiński. Ukraińcy zachodni to nasi śmiertelni wrogowie. http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Dziękuję za uwagę. Doszło do mnie że ten wielkorus raczej g#### spod siebie zje niż polskim dzieciom grosz da. Prostytuuje się dla grosza dla ruskiej agentury ale jak się sadzi. Typowy wielkorus, ale wybitnie podły, nawet jak na ruskiego agenta. A groszem sypnąć trzeba w miarę swoich możliwości. Zobaczę jaki jest schemat organizacyjny, jakie umocowanie prawne tej organizacji pomocy dzieciom ze wschodu. Mam u kogo poprosić o miarodajną opinię. Dziękuję za życzliwą uwagę.
"Sylwia", słuchaj ruski pedalski agencie. Palaków na Rosjan napuszczać nie trzeba. Mamy parę wieków krwawych doświadczeń z ruskim imperializmem. Walka z nim leży w naszym dobrze pojętym interesie. Dostałeś w dupę na poprzednim temacie gdzie wykazano że tekst twój jest fałszywką i znowu go powielasz?. Byłeś ruski geju z odbytem u ginekologa, co ci powiedział? Spieprzaj rusku z tego Forum, ty gejowska ruska kokietko.. http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901
Rozumiem Panią... "Nie można wykluczyć..." Dlatego napisałem, że się zastanawiam... Gościłem już - 3-krotnie - Polaków z Białorusi i z Ukrainy... Chętnie pomógłbym i w inny sposób... Nie sądzę, żeby między organizującymi tę akcję, a BANDEROPITEKAMI obecnymi na tym forum, była jakakolwiek więź... Ale pomyślę o tym, idąc spać... Pozdrawiam Panią. Dobranoc.
Apologeci ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na Polakach i innych narodach, propagatorzy ukraińskiego faszyzmu i jego obrońcy automatycznie, często agresywnie i ordynarnie wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości, również na tym forum. Banderowcy są wierni rozkazowi. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
P. Jan_De: Nie można wykluczyć, iż sympatycy ukraińskiego banderowskiego faszyzmu pod przykrywką akcji charytatywnej będą wspomagać wytyczne Prowidu OUN (b) i realizować jego cele. Już teraz umówili się 'przejąć to forum.' Ich ordynarne i złośliwe wypowiedzi dalekie są od łagodnego uduchowienia św. Franciszka z Assyżu. Są zuchwali bo czują się anonimowi. Apologeci ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na Polakach i innych narodach, propagatorzy ukraińskiego faszyzmu i jego obrońcy automatycznie, często agresywnie i ordynarnie wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości, również na tym forum. Banderowcy są wierni rozkazowi. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Nie powołuj sie na polskie służby. Chyba że masz na mysli twoja UBecję,ale to tylko departament zamiejscowy KGB
Groźby kwezal? I co znaczy ostrzej? Wiesz, że w państwie prawa - a przecież za takie, Polskę uważasz - to karalne? Mamy kwezal jakieś dojścia do SBU? A może do ABW? Zresztą, czy w obecnej sytuacji to jakaś różnica? Czy ktoś z redakcji to czyta?
I oby częściej takie akcje promować!Pozdrawiam.
I oby częściej takie akcje promować!Pozdrawiam.
Oby :-)
Myślę że Redakcja włączy się w tą akcję zachęcając do udziału w tym dziele.
Miałeś chamie złoty róg. Tak mógłbym rzec do Ciebie. Ale ty jestes orędownikiem Jedynej Rosji. I jesteś sprawnym agitatorem. Kłamiesz baranie. A jak dalej bedziesz przekręcał no to cóż,trzeba będzie z toba ostrzej :-)
Co się temu Sylwia popieprzyło. Odbiło mu, zaraz zacznie "Kodeks kar głównych i naprawczych" idiota tutaj wklejać. Chce zerwać akcję pomocy polskim dzieciom ze wschodu, pieprzona skatina ruska. Won rusku z tego tematu. Co za bydle.
Kwezal, w prostowaniu co najwyżej, a nie w wypaczaniu... ale i tak nie zrozumiesz... Panie Tutejszym, Pan to czytał? Masz tu Pan za przywódcę konfederacji czytelnika GW i członka elektoratu PO... Pan ze swoją GPC i swoim prezesem, będziecie się mogli dogadać? Co zwycięży? Uczciwość, czy nienawiść do wspólnego wroga? A ty kwezal, wiem, że jak zawsze jesteś w błędzie... By zachować wolność, potrzebny jest rozum... Móżdżek, nawet gwatemalskiego ptaszka, do tego nie wystarczy...
Lecz się Sylwek :-)
Kodeks Karny R.P.: Art. 258. Udział w zorganizowanej grupie lub związku przestępczym.
§ 1. Kto bierze udział w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli grupa albo związek określone w § 1 mają charakter zbrojny albo mają na celu popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 3. Kto grupę albo związek określone w § 1 w tym mające charakter zbrojny zakłada lub taką grupą albo związkiem kieruje,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 4. Kto grupę albo związek mające na celu popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym zakłada lub taką grupą lub związkiem kieruje,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
Art. 18.
§ 1. Odpowiada za sprawstwo nie tylko ten, kto wykonuje czyn zabroniony sam albo wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, ale także ten, kto kieruje wykonaniem czynu zabronionego przez inną osobę lub wykorzystując uzależnienie innej osoby od siebie, poleca jej wykonanie takiego czynu.
§ 2. Odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego.
§ 3. Odpowiada za pomocnictwo, kto w zamiarze, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie, w szczególności dostarczając narzędzie, środek przewozu, udzielając rady lub informacji; odpowiada za pomocnictwo także ten, kto wbrew prawnemu, szczególnemu obowiązkowi niedopuszczenia do popełnienia czynu zabronionego swoim zaniechaniem ułatwia innej osobie jego popełnienie.
Tutejszy daj sobie spokój z Jan_De..............nie wchodzi się w kontakty z kimś takim. Doceniam twoje dobre serce,ale nie warto go otwierać przed takimi typami..
W wypaczaniu jesteś niezły, nie?Tego cie uczono w wydziale propagandy i agitacji?Pamiętaj,że twój prezydent jest wieczny.Dopoki nie zemrze,lub jakiś Brutus nie włozy noża w plecy. Na starośc jak Stalin będzie coraz bardziej podejrzliwy. Natomiast polski"maż stanu" jest taki cienki, że został szefem Rady UE.Może i jest cienki,ale nie jest wieczny i jest demokratyczny.A wiek przejścia na emeryturę przedłuzaja wszedzie,nawet w socjaliźmie,jak np.w Szwecji. Co do ptaszka, to twój ptaszek jest czarny i dwugłowy, szczerze współczuję.Targowiczanie mielię tę samą śpiewkę, co ty. A Kwezal to wolny ptak w niewoli nie wytrzyma.Jak Polska. Twój ptaszek do niewoli jest stworzony i prędko chyba kajdan nie zrzuci.Choć mu tego zyczę.
Będę się czuł bardzo dobrze, przecież będziemy wobec siebie anonimowi. Chyba że postanowimy inaczej. Cel jest szczytny, dołączyć można w każdej chwili... Potem tylko stałe zlecenie. Skomasuję wszystkie stałe zlecenia ( za wyjątkiem kresy.pl ) dołożę i skieruję dla młodziaków. Żona rządzi finansami, wstępna akceptacja jest, kwota będzie dyskutowana.
Sprawiasz mi niekłamaną radość, kwezal... Co wypowiedz, to bzdura i pudło... Dokładnie, jak przewidywałem... Przykro mi (tu świstak siedzi i zawija te sreberka), ale cienki z ciebie "intelektualista..." skoro tak błędne wnioski wyciągasz... Ale w czymś zaspokoję twoją ciekawość... Dzięki temu mężowi stanu, o którym jeszcze nie dawno tak ciepło się wypowiadałeś, do emerytury pozostało mi jeszcze 10 lat.. Gdybym był na emeryturze, nie miałbyś co tutaj robić cieniasie...
Ja się zastanawiam, też otrzymałem... Ale jak Pan będzie się czuł w moim towarzystwie?
Tak ,ponoć jak Cie przesłuchiwało UB to pierwszym stopniem do piekła było pokazanie przesłuchującemu,ze jest sie od niego mądrzejszym. Wtedy przesłuchania robiły sie wyjątkowo cięzkie Gestapo wymiekało.Wiec należało udawać miernotę intelektualną. Czyz nie tak należało z wami postepować Jan_De? Dorabiasz sobie na emeryturce, co?Szpota pamiętasz czyli lata 60-te. Tu cię mam stary komuchu.
Kto jeszcze dołączy do mnie... Otrzymałem przesłanie urywek załączam: " Kampania PowrotDoPolski.pl pokazała, że udało nam się wspólnymi siłami zorganizować grupę ponad 25.000 osób, którym bliska jest idea pomocy Polakom na Wschodzie. Wierzę z całego serca, że ta grupa ma ogromny potencjał. Dlatego Szanowny Panie Zbigniewie, chciałbym, aby zaangażował się Pan we wsparcie modelu edukacyjnego sprowadzania Polaków ze Wschodu. Ośmielę się prosić Pana o zostanie Mecenasem jednego z uczniów tej szkoły. Nie możemy dopuścić, żeby prawnukom naszych Rodaków zabrakło posiłków podczas 10-miesięcznego pobytu w Polsce. Najlepszym sposobem na udzielenie im pomocy jest ustawienie stałego zlecenia przelewu na poniższe dane:
Fundacja „Dla Polonii”
Ul. Wałuszewska 48
03-005 Warszawa
Nr konta:
86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytułem:
Darowizna na cele statutowe - mecenat szkolny
Kontakt: [email protected]
http://www.rp.pl/artykul/10,1138276-Liceum-dla-Polakow-ze-Wschodu-grozi-zamkniecie.html?p=1
A może mityczna ta ich solidarność, kwezal? Może ma znaczenie, ale tylko do momentu , kiedy staje w sprzeczności z inną zasadą - ważniejszą? Spróbujesz odpowiedzieć, ptaszyno? Chcesz jakąś podpowiedź dla ułatwienia?
Jasne, oni zniszczyli rdzenna ludność Ameryk.A raczej w dużej mierze, bo jednak większośc plemion się uchowała, choć niektóre w szczątkowej formie.....Teraz niszczy je juz tylko kultura. Bo np.po co uczyć się języka własnego plemienia,jak jest angielski. Ale chodziło mi o to,ze przecież nie istniao nic takiego jak naród amerykański.On powstał z ogromnej ilości nacji, które sie umówiły co do tego,ze są Amerykanami, zgodziły sie na pewna wspólna tożsamość. i Polacy m.in.zasilili ten naród..............
Oczywiście, ślimaku intelektu, ale czegóż to innego oczekiwać po tak "oczytanym" ptaszku i "obieżyświacie..." A mówią, że lepiej nie odzywać się wcale, i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości... Ale o tym pewnie cię ukraińscy mocodawcy nie ostrzegali... A propo Konfederacji.... Ukraina w potrzebie... Nie zapominaj! Chyba nie po to ją założyliście, by ględzić na tym forum, co?
Mnie nie bardzo interesują twoje czarno-białe fobie. Swiatem rządzi wiele sił i one ze sobą rywalizują. A Co do Żydów, to na pewno nie są jednolici. Jesli nie rządzili by światem, to nie dali by sie wymordować. Mityczna ta ich władza.
Oj tak ,jestes niezwykle uczciwym człowiekiem. Za wypłacony żółdzik sołdacki w rubelkach w pełni wypełniasz swoje obowiązki na tym forum. Moje poglady sa za darmo, i dlatego sa bezcenne. Twoje maja okreslona, niewysoka cenę. Czyzby putin szykował kolejna ofensywe, tym razem na południe Ukrainy,że sie tu znów pojawiłeś, razem z Sylwią?Ale cóż twoja webbrygada ma niełatwe zadanie, bo trafiła na solidną STAROPOLSKĄ konfederację. A "intelektualista"oczywiście ,że jest w cudzysłowiu, to oczywiste,nieprawdaż?
@Kewzal "Jest tu jeden debil żydo-tropiciel i jest i drugi ukraino-tropiciel." Do kogo Pan pijesz? Gdybyś miał Pan IQ powyżej 80 to skapnął byś się, że żydostwo to pojęcie ogólne, określające atlantystów lub jak kto woli neokonserwatystów, wśród których akurat prym ideologiczny wiodą amerykańscy chazarowie. Ich chora ideologia polegająca na chęci wprowadzenia powszechnego porządku na ich modłę za pomocą likwidowania kolejnych opornych państw to przyczyna największego zła przełomu wieków. Mają oni wielu zwolenników - debili którym ta idea kojarzy się zasadniczo z gumą do rzucia i kilkoma dolarami więcej jest cała masa, na tym forum też. Dlatego roboczo nazywam ich USraelską agenturą (akurat dość celnie) - taki odpowiednik zjawiska "Putin". Świadomie lub nie robią swoją krecią robotę, mówiąc bezczelnie że mają na względzie intertes Polski. I jest tu jeden debil żydo-tropiciel i jest i drugi ukraino-tropiciel i trzeci ruso-tropiciel oraz cała zgraja pomagierów, nie zapominaj pan o tym, zwłaszcza o tym trzecim :-D
Widzę, że nie chcesz nawet słuchać swojego ptasiego móżdżku... We wszystkim, co napisałeś powyżej, jest tylko jedno słowo prawdy... "intelektualista" wzięty w cudzysłów. Ani nim nie jestem, ani się nim nie czuję...Ale chciałbym być uczciwym człowiekiem, a to oznacza, że zawsze staram być po stronie ofiar, a nie oprawców... Pewnie znowu nie zrozumiesz, poglądy nie pozwalają stanąć po właściwej stronie, czy hrywienek zbyt dużo, by tak łatwo z nich zrezygnować?
Fakty: ludność Krymu w plebiscycie głosowała za odłączeniem się of Ukrainy. Rosja Noworosji nie najechała. Na terytorium Noworosji od wieków żyją Rosjanie. Słońce ciągle wschodzi na wschodzie i zachodzi na zachodzie.
@amstaf358 to chyba dzisiaj na okoliczność dyskusji masz pan stosunek...! Pewnie że biegam w krótkich spodenkach, bo jak jest ponad 20 st. C to tylko idiota biega w długich portkach. Pan natomiast musi się jeszcze wiele nauczyć lub/i wyjść z matrixu. To co się dzieje na Ukrainie to zasługa tych do których pan rzekomo jest neutralny. Więc bardzo Pana proszę, przestań Pan pieprzyć 3 po 3 i opowiadać banialuki jak to zjawisko "Putin" chce sięgać po czyjeś tam ziemie. Lepiej zapytajmy się głośno gdzie ci pańscy ulubieńcy zamierzają pompować, handlować i drenować w najbliższym czasie? Przy zaatlantyckich bandziorach Rosja to pikuś. Wyprośmy od siebie tych którym wszędzie dobrze byle interes i bożnica była to się wiele zmieni. Ale jak pan chcesz być pożytecznymi idiotą w rękach tej mafii, Tutejszych i Tennenbaumów, droga wolna. Tylko nie biadol Pan potem że będę dawał po łbie, po nie popuszczam żydowskiej agenturze!
Ale ja używam parafrazy nieuku. Więc mówię nożyc, bo jest ich kilka.A ile was jest.Kilku. Kilku agentów,co najmniej ze dwóch, na czele z"intelektualistą"Jan_De.I przypadki kliniczne,jak ty,które agentami co prawda nie są,ale dają sobie w du...pe wchodzić bez pomady.
@Kewzal a Tutejszym odróżnia? Dla niego każdy przejaw zdrowego rozsądku to ruska agentura. Dlatego wolę parówę od Tutejszych ;-)
@ Kwezal:
07.09.2014 22:39 Ukrze (na polaku spałeś ) to wy nacjonalistyczne świnie spicie na 500 000 mogił Polaków . To ile w/g ciebie jest na tym stole NOŻYC 2.3.5.10 sztuk?. W powiedzeniu Jest liczba >>Liczba pojedyncza << powinno być NOŻYCE. się odezwą .Ukraiński trepie. Pozdrów za tydzień Putina jak wejdzie do Kijowa i będzie defilada zwycięstwa tylko się ciepło ubierz bo po niej w będziesz wyprawiony na Kołymę w trybie natychmiastowym..
Tak trzymać kochani. Dobra robota. W Was jest przyszłość naszego Narodu.
Donbas i to jego tylko część o nieuznawanej państwowości zniszczony totalnie będzie taką sama czarną dziurą,jak Abchazja. W Suchumi ruscy wykupili wszystkie najlepsze nieruchomości nadmorskie i własciwie Abchzję skolonizowali. Korzystają z tego ze jest zupełnie od Rosji zalezna i dają jej tyle co psu.By nie zdechła,ale by tez nie miała zbyt duzo siły i ie szczekała na pana. i to samo będzie z Donbasem.Podobnie jest w Naddniestrzu.Czarna dziura a bieda aż piszczy.
Czyli prowizorka jako najbardziej trwała forma rzeczywistości? Już to przerabialiśmy krążąc na ruskiej orbicie. Pańskie stwierdzenie na pewno jest prawdopodobne, jeżeli w tej rosyjskiej rzeczywistości można mówić o prawdopodobieństwie i prognozowaniu. Ja nie wiem, nie jestem w stanie zgadnąć tych reguł.
@Kwezal:
07.09.2014 22:07 Nie bądż taki skromny składasz ,,propozycje " a teraz twierdzisz że , to pomyłka .to zobacz twoje wcześniejsze wpisy a może to nie ty je zamieściłeś tylko twój zmiennik pod tym samym Nickiem -ukrze przewrotny?