• Bardzo trafnie przytoczyłeś Dmowskiego. Niestety, ale wielu ludzi z PIS udając patriotów, sieje ferment ruskich, dla swoich celów politycznych. Najgorsze jest to, że Polacy są zastraszani i szantażowani wojną z ruskimi.

  • Wszystko to pięknie, tylko co ma to wspólnego z faktem że jesteśmy dla USA kamikaze, którego nie wahają się użyć do dopieprzania ruskim? ;) Z nas po tej akcji już nic zostać nie musi :D

  • Zgoda Panie Kwezal, będę go miał na oku z wrodzoną sobie delikatnością i spolegliwością dla ruskiego agenta wpływu. Do piersi nie ma go co tulić, zaraz by człeku ubranie i buty upaprał.

  • Komu kwezal, komu? BANDEROPITEKOM? Bo jak nie to napisz, że Lwów znów będzie w granicach Rzeczpospolitej...

  • Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi. - Józef Piłsudski.

  • Tak jest kwezal widzę, że wracamy na właściwe tory... I nie zapomnijcie wpisać mnie na listy proskrypcyjne... Jak już mi tu groził Pan Iwanow, jak tylko PIS dojdzie do władzy, to takich ja ja wyślecie na Madagaskar... Wiem kwezal, ty glosujesz na PO... Ale jak widać, różnica nie wielka, gdy w grę wchodzi nienawiść do myślących inaczej - wręcz żadna... Może wreszcie będziemy mieli POPIS...?

  • Nie raczej chodzi o to,że wtedy Zachód miał jaja i rekoma tureckimi i własnymi działami utarł nosa Rosji, tak ze to dłużej zapamiętała.

  • Prawda. My rządzimy na Kresach!I nikomu ich nie oddamy. Lwów, semper fidelis!

  • Uwaga Panie Wilk... "sympatia" Pana Tutejszym'ego na pstrym koniu jeździ... A jak taki Hyde wyjdzie z niego?

  • Panie Tutejszym, Jan_De jest podstepny. Idzie dokładnie po tej linii(partyjnej)o której Pan pisze , głównie siać destrukcję, dzielić,itd. Lekceważyć go, to zbyt wielkoduszne dla niego. Chyba nalezy go miec na oku :-)

  • Tak jest, lekceważyć! Ci którzy milczeniem odpowiadają na argumenty, nigdy się nie zmęczą... I wysłać go na Madagaskar... To NASZE FORUm, prawda kwezal?

  • "Jest grupa Polaków, którzy bardziej nienawidzą Rosji, niż kochają Polskę"
    R.Dmowski

  • Witam Panie wilku. Dawno temu wzbudziłeś Pan we mnie dużą sympatię. Jak było za Pańskiej strony to nie wiem, ale odczucia miałem pozytywne. Czy przyjmie Pan zaproszenie do Kompanii?. Pozdrawiam.

  • ... i obrony polskiej racji stanu... A co nią jest, powiem Panu, jak już zgłosi pan akces do naszej "konfidencji..."

  • No właśnie, "zdaje się" ci...Tyle razy się myliłeś, więc autorytetom ORALNYM nie zostaniesz... Ale widzę postęp... "Zdaje się..." to już nie WIEM. Jeszcze tylko do okulisty, a może i to twoje "widać" zostanie skorygowane... Tak trzymaj - kierunek w każdym razie dobry...

  • Panie Kwezal. Jan_De nic do Pan nie ma, wykonuje tylko wytyczne: Niszczyć autorytety i samoorganizację. Są to niezmienne dyrektywy naszych wrogów. Rozbijać wspólnotę, szukać tego co nas dzieli a nie łączy. Stąd atak Pana Jana_De na Pańską osobę. Jest to podstępny i wredny typowy wielkorus. Lekceważyć go?

  • Dzieki Tutejszym!Dobrze wiedzieć! :-)

  • Myślałem, że wraz z odrodzeniem Polski materialnym i duchowym Polska odradzać się zacznie, że wyzbywać się zacznie tchórzostwa i wyzwalać się zacznie od pracy agentur, że przestanie pracę dla obcych uważać za najrozumniejszą pracę dla Polski. - J.Piłsudski

  • Panie szanowny wilk, zapraszam Pana do naszej konfederacji w imie obrony polskich wartości :-)

  • Anarchista, gdybys nie był takim nieukiem, to bys dawno pojął.A widziałes kiedys Ukraińca zawiązującego konfederację????????To tylko Polacy wymyślili. Lwów zawsze wierny i zawsze polski. Jesli nie faktycznie na mapie to przynajmniej w sercach. Ale żebyś nie myslał,ze chce miec z toba cokolwiek wspólnego.Żal mi ciebie , to wszystko.

  • Myślałem, że wraz z odrodzeniem Polski materialnym i duchowym Polska odradzać się zacznie, że wyzbywać się zacznie tchórzostwa i wyzwalać się zacznie od pracy agentur, że przestanie pracę dla obcych uważać za najrozumniejszą pracę dla Polski. - J.Piłsudski

  • Towarzysze, jechałem czerwonym tramwajem socjalizmu aż do przystanku \"Niepodległość\", ale tam wysiadłem. Wy możecie jechać do stacji końcowej, jeśli potraficie, lecz teraz przejdźmy na \"Pan\"! - J.Piłsudski

  • DOKŁADNIE.Szkoda jedynie,że Piłsudski tak szybko odszedł.

  • Zdaje się,że ty to wiecznie tylko przekręcasz.widać że masz dywersję ruska we krwii

  • KONFEDERACI.Szable z pochew.Lance przed siebie.Kosy na sztorc i do boju!!! :-D Bolszewika goń, goń, goń,aż za Podole. Pozdrawiam wszystkich.Konfederatów oczywiście :-D

  • Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym. - J.Piłsudski

  • @Kwezal:
    08.09.2014 22:19A gdzie zginęło miasto zwane Semper fidelis zawsze POLSKI LWÓW nie przeszło przez gardło że fo było jest j będzie POLSKIE miasto???

  • Biedny nasz kraj, ze po 1989 roku przejeli go byli czerwoni, jak ty. A teraz pieja do Rosji i cara Putina.

  • Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym. - J.Piłsudski

  • Panie Kwezal, Polecam Panu: http://www.kresy.pl/?forum/wojsko-polskie-w-sumach,13,0,1076#
    Mohort1772: 08.07.2012 09:50 ",, na koń siadali'' po karkach lepszych od ciebie." Pan Janusz S. "Anarchista", "Mohort1772" i kilkanaście innych nicków był uprzejmy zacytować swój post sprzed dwóch lat. Wysypał się pacjent dając dowód na ciągłość swoich nicków. Jest to psychicznie chora osoba pełna nienawiści i chorego poczucia wyższości. Byłem bardzo wdzięczny Redakcji że usunęła tego Pana razem z jego nickiem i awatarem. Swego czasu dostałem od dzieci na swoje urodziny obraz Mohort - Piotra Michałowskiego, kopia specjalnie dla mnie wykonana została w Muzeum Krakowskim. Do tej pory wnuki i goście są przekonani że to jest mój portret. Podobieństwo jest uderzające!. Jestem z tego bardzo dumny. No i "Mohort1772" poszedł w długą drogę nicków.

  • No, jeszcze nie wiadomo czy go przyjmą... Tzn czy go przyjmie kwezal, bo zdaje się, że wprowadzili tam "model" autorytarnej demokracji...

  • Zużył t się twój kałmucki,lumpenproletariacki mózg. Gdzie to ruscy takich kałmuków-najmitów rekrutuja, jak ty.

  • Po pierwsze kwezal, z Tuska jesteś dumny, bo wybrali go do Brukseli... To, że jeden z jego ministrów mówi, że Polska istnieje tylko formalnie, a drugi, że robimy laskę USA wcale ciebie nie rusza... Ale w porządku, napisz tu, że nie czytasz GW, i na PO nie glosujesz... Jedno kłamstwo więcej, czy mniej... Tutejszym się ucieszy, a dla ciebie to jak splunąć... Po drugie, mam rozumieć ze zsyłki na Sybir (tylko dlatego, że ktoś miał taką wizję "proporcjonalności", w gruncie rzeczy nie różnią się od wysyłek na Madagaskar? Bo twoja kwezal, wizja "proporcjonalności" tak ci podpowiada? I dlatego "Wysyłanie gdziekolwiek nie stoi w sprzeczności z demokracją"?. No i te twoje "zasady wojenne..." Jak Maria Stepan uważasz, że jesteśmy w stanie wojny? Biedny nasz kraj, jeśli takich politologów kształci...

  • @ No i jest następny ,,konfederat" iwanow:08.09.2014 22:13Kwezal: 08.09.2014 19:13 Się zużył na ten raz i następuje zmiana ,,patryjotów"'

  • Oj pamiętają. Zwłaszcza jak sowieckie czołgi dudniły po wileńskim i grodzieńskim bruku!

  • @Tutejszym: 08.09.2014 21:41 Czyżby twoje zadufanie i głupota dotarły do korony Himalajów . Czy aby na pewno jesteś jedynym ,,polakiem" na tym forum . Kto dał ci trepie prawo do wypowiadaniu się w imieniu ogółu A może napiszesz prawdę o sobie w stylu my chachły ,ukry i żydy za Bugiem, witali ruskich kwiatami i listami Polaków do wywózki. czas zatarł już wiele w pamięci ludzi z Kresów ale jakoś ciebie tam nie pamiętają jako polaka.

  • konfederacja to przede wszystkim wspólnota róznych ,ale jednak zblizonych pogladów i jakis w miare wspólny cel.Na tej zasadzie wiele sił w kraju, od narodowych po ludowe uczestniczyło w Armii Krajowej.Ale była jeszcze jedna siła Gwardia Ludowa. Ona nie ogła w tym uczestniczyć, bo jej chodziło o poddanie Polski ZSRS. Cięzk z taką siła mieć jakakolwiek wspólnotę poglądów. Po tym co tu wczesniej wypisywałeś pasowałbys do Gwardii Ludowej.wiec co mam ci odpowiedzieć?Sorry?

  • sowieckie bydło było/jest/będzie zawsze fałszywe - 17 września zbliża się - kresowiacy pamiętają "bratnią" pomoc sowieckiej swołoczy

  • Ty jesteś na szczęście marginesem w kraju. Jedyne co zauważyłem,ze zaczynasz robić niemrawę postepy dzięki mnie.

  • mam nadzieję, że po wygranych wyborach, PiS się weźmie tez za sowieckich agentów wpływu, będących zdrajcami narodu polskiego, będą zlokalizowani oraz spisani...

  • A ja myślałem, że ty jesteś Żydem z Łodzi Widzewa.

  • @ Kwezal: 08.09.2014 21:52 ). Pamiętaj chachle że jesteś w POLSCE ,,gościem" nie chcianym i nie zapraszanym lecz jednak . Znaj swoje miejsce chamie i zwracaj się w odpowiedni sposób przez PAN chłopi to na ukrainie.....Pomyliłeś demokrację z anarchią chłopie......

  • Wiesz po tym jak ja napisałem że wole juz Tuska od twojego Putina,stwierdziłeś że jestem admiratorem PO. co jak co,ale nauczyli sie tochę przekręcać, tyle jeszcze ogarniasz. Wysyłanie gdziekolwiek nie stoi w sprzeczności z demokracją.Poza tym konfederacja, to wojenna demokracja, skoro do tego juz pijesz, zasady są równniez wojenne.jak na barykadzie Można go wysłać do zamiatania ulic.A ja napisałem że najlepiej byłoby wystrzelić na Marsa. A wywód masz:demokracja może ograniczać pewne wolności obywatelskie w imię wyższych racji,choc na zasadzie proporcjonalności.Dlatego proporcjonalne dla Anarchisty do skali jego głupoty byłoby wysłanie go na Madagaskar :-D Areszt jest zabraniem wolności.Więzienie tez jest pozbawieniem prawa do wolności.W niektórych demokracjach istnieje nawet kara śmierci. Decyzja konserwatora zabytków jest ograniczeniem prawa własności, wywłaszczenie jest ograniczeniem prawa wolności. Wysłanie do szpitala psychaitycznego jest naruszeniem prawa do nietykalności osobistej. Ale to jest za zgoda niezawisłych i bezstronnych sądów. I na tym polega m.in.demokracja. czego w twojej ukochanej Rosji nie uświaczysz, bo tam nie ma podstawowej rzeczy :zasady równowagi władz.Ale wykładu ci robił nie będę.Musisz sie sam douczyć.

  • Paniczu jaroslaus szykuj się na 17 września - twoje święto - sowieci przyszli wyzwalać kresy...

  • A przyjmując nicka, kwezal nie zastanawiałeś się nad "piskorzem"? Też by się nadawał...Rozumiem, że o tym, kogo uznajemy za anarchistę, a kogo za demokratę, decydujesz w Waszej konfederacji ty - jako, jej główna jej szabla, i co równie ważne, perfekcyjnie obeznana ze słowem TOLERANCJA... Na razie potrafisz je tylko pisać, ale z czasem... może pojmiesz jego treść...

  • @ Kwezal: 08.09.2014 21:34). Kto wam powiedział że jestem z Łodzi barany??? Osoba znająca Polskie realia wie co za instytucja mieści się w Łodzi. Ty jesteś w Polsce nowym ukraińskim nabytkiem i to niechcianym . ,,bo ja Sikorę własnie czytam" Cóż za komitywa". to już jesteś na ty z Panem dr Sikorą.???. to takie swojskie ukraińskie tykanie ,ale w polsce jest obrazą wiesz o tym chachle. Swoją drogą to może ci chachle zaszkodzić bo demaskuje wasze pokrętne i fałszywe historie o pochodzeniu zbrodniczej nacji . Bękarty Niemiecko Austriackie . z orgazmu Szeptyckiego renegata.

  • Kwezal, może ty i masz mózg gwatemalskiego ptaszka, ale jeśli chodzi o odporność na argumenty, to jesteś jednak naszą polską poczciwą kaczką, po której wszystko spływa.... Właśnie przyznałeś - między słowami - że wysyłasz swoich oponentów.... no właśnie, gdzie? Bo chyba nie tam, gdzie cytryna dojrzewa? Możesz przypomnieć? A potem przeprowadź logiczny wywód, który udowodni, że między autorytaryzmem, a demokracją nie zachodzi żadna sprzeczność... Masz okazję wznieść się na wyżyny elokwencji i inteligencji... Tylko nie spiep** tego...

  • Pomyliłeś demokrację z anarchią chłopie. Demokrajca, by była sprawna, nie może mieć "wybitych zębów"a te Rzeczpospolitej Rosja wybiła, czyniąc zeń protektorat. Ja nie potrzebuje wklejek, tym się zajmuja Anarchista z Sylwkiem. A jesli brakuje Ci podstaw z Doktryn Politycznych i prawnych to polecam ci profesora Izdebskiego. Bardzo dobre ksiązki pisze.Choć wątpie, byś sięgnął.aj nie bede korepetycji udzielał. A przejęcie znaczy odpór.Webbrygadom i agentom wpływu, nieukom, starym komuszkom(to ty chyba tu jesteś, choć co jakiś czas na Pismo sie powołujesz) i róznym pro ruskim maniakom.W imie polskich wartości i ideii, równego dystansu do różnych wrogów i trzeźwej oceny sytuacji geopolitycznej.Ale ty przecież wolisz Iwana Groźnego. Także nie mieścisz się w tym gronie.

  • @ Jan_De: 08.09.2014 21:17). PRZYZNAM SIĘ PANU ŻE CHWILAMI ZASTANAWIAM SIĘ ILU TYCH ŚMIERDZIUCHÓW SZUKA W INTERNECIE ODPOWIEDZI NA PEWNE ZARZUTY I ARGUMENTY Z PANA CZY Z MOJEJ STRONY . Może ten ptaszek nie taki mały???? jak Pan myśli ??? Mnie nasuwa się podejrzenie czy to nie cały Ośrodek dla ,,bierzeńców" z ukrainy sporo tego dziadostwa osadzono w okolicach Przemyśla pewnie dostarczono im komputery nie przejmując się do czego wykorzystają . Ale czas porządków w Kraju się zbliża .
    Jan_De:08.09.2014 21:17
    Kwezal:08.09.2014 21:23 . To dość krótki czas na napisanie sensownej odpowiedzi więc piszą bzdury.

  • No i pięknie powiedziane!