• votum_separatum 9 September 2014, 19:02 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    @Tutejszym - a ja sobie poczekam jak pan zbluzgasz pana Antyfaszystę. Być może w kretowisku w którym pan wysadujesz jakaś prohibicja dzisiaj, bo dwa dni wstecz to jakaś delirka musiała być. Dziwię się, że nie dostał Pan bana po tych wyzwiskach.

  • antyfaszysta 9 September 2014, 19:02 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    A czym się dla Wikingów kończyły ich łupieskie wyprawy?Nigdy nie przegrywali,nawet jak bitwę przegrali.

  • antyfaszysta 9 September 2014, 19:01 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    Mi sie nic nie myli. Porszę nie mówić, co ja mam pisać.To co napisałem, to fakty, prosze sięgnąć do historii,choćby polskiej.I niech mnie pan sam nie zaczepia, bo wyraźnie Pan to robi.Jesli tak to panu nie odpowiada, nie musi pan czytać i zadawać mi pytań.Bo najpierw pan pyta,a jak nie otrzymuje pan odpowiedzi dogodnej dla siebie, to robi sie pan nieprzyjemny.Nie musi pan ze mna wchodzic w polemikę.

  • anarchista 9 September 2014, 19:00 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    @Antyfaszysta:09.09.2014 20:42 I czym sie to dla Szwecji skończyło???

  • tutejszym 9 September 2014, 18:58 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    Widzi Pan, Panie Antyfaszysta, jest pan groźnym małym, uczciwym człowiekiem dla rosyjskiej polityki. Pan Votum_separatum jest rosyjskim agentem wpływu, na zrozumienie ani litość z jego strony nie ma Pan co liczyć. Celem Rosji ( moim zdaniem ) jest wzięcie całej Ukrainy w plen. O to idzie ta cała wojna. Pojednanie pomiędzy Ukrainą a Rosją może być tylko w ciszy, w cmentarnej ciszy na grobie wolnej Ukrainy. Rosja zna tylko jedno prawo: prawo batoga i upodlenia narodów. Współczuję Panu, pisz Pan do nas swoje uczciwe słowa spod Pańskiego serca. Pozdrawiam serdecznie Pana.

  • votum_separatum 9 September 2014, 18:56 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    @Antyfaszysta - to proszę nie rozpisywać się tutaj o przyczynach, skutkach i historiach. To ludzie czytają i na pewno część się z Panem nie zgadza. Wydaje się Panu że jest Pan obiektywny? A może ma Pan już na końcu klawiatury jakiś epitet pod moim adresem? Co Pana powstrzymuje? Nienawiść do ogółu jakiegoś narodu jest absurdalna. Ale Panu widzę zdrowy rozsądek myli się z nienawiścią.

  • anarchista 9 September 2014, 18:55 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    @Antyfaszysta: 09.09.2014 20:37). Czy aby ta aczkolwiek jak piszesz skrajna interpretacja JEST ZGODNA Z PRAWDĄ ? nie posługuj się kłamstwem . WOJNA OBRONNA W POLSCE SKOŃCZYŁA SIĘ NIE PO 2 TYGODNIACH , LECZ PO OK 35 DNIACH I TYLKO DLATEGO ŻE SOWIECI ZADALI NAM CIOS W PLECY..Jesli przyjmowac skrajnie niekorzystne interpretacje, to mógłbym powiedzieć,że Polacy w 1939 uciekali jak mogli i w dwa tygodnie stracili cała Polske,a tak głosno krzyczeli ,ze nie oddadza piędzi ziemi. POŁOWA EUROPY POSIADAJĄCA WIĘKSZY POTENCJAŁ MILITARNY BRONIŁA SIĘ ZNACZNIE KRÓCEJ . (BELGIA ,DANIA ,HOLANDIA FRANCJA I NA DOKŁADKĘ ANGIELSKI KORPUS EKSPEDYCYJNY.) ROSJA GDYBY NE POMOC MATERIALNA I MILITARNA ANGLII I USA BYĆ MOŻE OBECNIE MÓWIŁABY W J.NIEMIECKIM.

  • Z tego co pamiętam?Zapewne gdzies wypadlo z pamięci ze Polska to 2 tysiąclecia historii a nie 23 lata korupcji,malwersacji i brak jakichkolwiek zachamowan społecznych.Polska nie rozpadla się jak domek z kart.Polska potrafila po 123 latach niewoli powstać od nowa dając przy okazji wolność podłym litvusom oraz Lotyszom i Estonczyka.Ci ostatni akurat nam pomagali w przeciwieństwie do litvuskich kolaborantow.Wybylo tez niektórym z pamięci ze pomimo pomocy Pilsudskiego atamanowi Petlurze oraz zajeciu Kijowa - Ukraincy wypieli d..........na swa wolność i poparli bolszewie.Tak samo jak Chmielnicki 250 lat wcześniej sprzedal się carowi.Tak oni sprzedali się Stalinowi.Prosze nie pisać tylko o ich braku "swiadomosci społecznej i państwowej".Zamiast pracy woleli czekac na bolszewickie obiecanki - każdemu według zasług i potrzeb - nie ciężkiej pracy.Historia i g,,,,,,,,,,,,nauczyla i w 1939r.kolaboracja z III Rzesza a w 1942/43r.mordowanie swych sasiadow na Wolyniu.Gdyby jeszcze chciało się komus pomyslec to wielkość Ukrainy terytorialna nie powstala z powodu ich ekspansji kulturowo-gospodarczej oraz niesienia/krzewienia idei braterstwa i rownosci ale z "darowizn" wujka Koby i jego nastepcow.Galicja,Rus Zakarpacka,Besarabia,Krym,Donbas,Doniec,Lugansk,Odessa itp.Ostatni spisy w 2010/2011r.wykazywaly ze Ukraina to 45mil.narod.Tyle ze 10/15% deklarowalo pochodzenie rosyjskie i j.rosyjski jako ojczysty.Oprocz tego pozostale 5/7% to Tatarzy,Zydz,Czesi,Wegrzy,Rumuni,Polacy,Niemcy czy Ormianie.Ukraincow wyszlo ok.35mln.
    Moje wrogie interpretacje wynikają tylko i wyłącznie na podstawie wspólnej historii oraz zagrożeniu jakie istnieje zarówno ze strony coraz bardziej rosnącego ukraińskiego nacjonalizmu a ta dzicz nie uznaje czegos takiego jak dobrosąsiedzkie wspolistnienie.Podobnie do bolszewikow,wiec dla mnie obie te nacje powinny trwac w stanie wojny jak najdłużej.Poza tym proszę sobie wyobracic,albo już przyjąć do wiadomości ze Ukraina już nie ma Krymu a za miesiąc/dwa powstanie Noworosja rozciagajaca się po Kijow.a przy naszych granicach będzie kilka milionow nacjonalistycznych frustratów którzy będą chcieli gdzies "wyladowac swa zlosc"? Niech rzna się do skutku.Mnie nie zal ani jednych ani drugich.Rusek jest chory na manie wielkości oraz chec posiadania wszystkiego co mu wpadnie w lape oraz gardzi słabymi - z takich robi nioewolnikow.Ukrainiec to dzicz w najgorszym wydaniu której przyjenosc sprawia mordowanie słabych,bezbronnych oraz dzieci czego dali wyraz wielokrotnie w czasie II WS,tak czy owak będziemy mieli wrogow u granic,wiec lepiej gdy jednych i drugich będzie mniej.

  • Nareszcie jakaś chrześcijańska myśl na tym forum... "nie zamierzam nikomu życzyc złego losu..." Jeszcze się Pan przekona, jak bardzo jest tu osamotniony... Tu wszyscy życzą źle, albo jednym, albo drugim, albo i jednym i drugim... Ale cieszę się, i jeszcze na koniec zapytam: dlaczego tak słuszna, międzynarodowa zasada, jak prawo do samostanowienia narodów, stosowana jest w polityce międzynarodowej tylko do momentu, gdy staje w sprzeczności z inną "słuszniejszą" zasadą? Albo wprost: dlaczego Szkoci mają do niej prawo, ale Rosjanie z Donbasu - już nie? Co na to Pańska chrześcijańska wrażliwość?

  • nie Piłsudski a Orwell. Jak cytujesz to byś sprawdził chociaż kogo

  • votum_separatum 9 September 2014, 18:49 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    @Antyfaszysta - po prostu jak w starożytności Ameryka i Rosja prowadzą wojnę między sobą na oddalonym (powiedzmy) terytorium. Przy czym amerykańska wojenka wybuchła tuż pod brzuchem Rosji i jest niebezpiecznie blisko. Za to Amerykanie się przejechali i proces US_demokratyzacji został wsadzony w lufę armaty i wystrzelony do czorta. Miejmy nadzieję, że USA nie będą walczyć do ostatniego banderowca. Druga sprawa, że Ukraina straciła ową suwerenność na Majdanie (tzn. o ile można było nazwać suwerennością lawirowanie miedzy wschodem a zachodem). Stała się satelitą z watażką u władzy pokroju Micheila Saakaszwili. Po prostu nie dostrzega Pan geopolitiki i celów wielkich graczy. Przyczyną wojny na Ukrainie jest amerykańska strategia stopniowego okrążania Rosji, której celem jest utworzenie kolejnego reżimku demokratycznego przyjaznego interesom zachodnich hien. Więc proszę nas już nie raczyć opisywaniem jak to biedna Ukraina została napadnięta. Ukrainy mi nie żal. Nie widzę możliwości dalszego istnienia tego państwa. Jedyne co mi żal to ludzi siedzących w tym całym cyrku wywołanym przez światowego podpalacza. Ale coż najpierw Al-Kaida teraz "Prawy Sektor" wszystko pod patronatem CIA.

  • antyfaszysta 9 September 2014, 18:43 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    No cóż jest pan polskim baderowcem.Jestem krótko na forum,ale tylko u pana taką agresję w słowach widzę.

  • antyfaszysta 9 September 2014, 18:42 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    A obiektywnie, to dla Ukrainy był szok i nawet nie wiedzieli ani co robić,anie jak reagować,ani czy zadzierać z Rosja, czy sie poddac, nie byli na to przygotowani.Nikt nie wiedział wtedy ze Rosja tak zrobi,nawet najtężsi analitycy na świecie.To tak,jakby nam silnie uzbrojone wojska szwedzkie zrobiły desant na wybrzeżu.Tez bysmy na początku zgłupieli.Przypominam Panu,że podczas potopu szwedzkiego całe odziały poddawały sie Szwedom i przechodziły na ich stronę.Wielkopolskie pospolite ruszenie szlachty zebrało się i mieli walczyć,po czym poddali sie w zamian za to,ze Szwedzi ne przemaszerują przez ich majątki i ich nie spalą.Sprzedali Rzeczpospolita za swoje pole i folwarki.....O innych Radziwiłach nie będe wspominał.Zanim Pan będzie atakował innych niech pan zobaczy czy inni i także my, nie robili tego samo,a nawet gorszego w obliczu silnego wroga.Łatwo jest klikać w klawiaturę,trudniej jest ginąć.

  • bakerinho 9 September 2014, 18:41 Kobiety w ukraińskiej Gwardii Narodowej [+FOTO]

    Mi tam ich nie szkoda, przecież to ochotniczki, same się zgłosiły na rzeź.

  • bakerinho 9 September 2014, 18:41 Kobiety w ukraińskiej Gwardii Narodowej [+FOTO]

    Mi tam ich nie szkoda, przecież to ochotniczki, same się zgłosiły na rzeź.

  • bakerinho 9 September 2014, 18:41 Kobiety w ukraińskiej Gwardii Narodowej [+FOTO]

    Mi tam ich nie szkoda, przecież to ochotniczki, same się zgłosiły na rzeź.

  • anarchista 9 September 2014, 18:41 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    @Votum_separatum: 09.09.2014 20:28. Przez 23 lata nie udało im się stworzyć nic pozytywnego . I nie ma w tym nic dziwnego Na Śmierci i zbrodni nie można zbudować nic pozytywnego . Wschód wychowany w innej mentalności , długo tolerował odnawianie się Faszyzmu w kraju zwanym ukraina mimo faktu że , dali kart blansz na budowę wspólnej przyszłości na Majdanie wyrażnie im powiedziano będziecie obywatelami II kategorii masz Banderyzm (faszyzm) zlikwiduje was . Czy to nie Tymoszenko proponowała wymordowanie 8000 000 mln obywateli tego państwa. W tej sytuacji otwarcie powiedzieli nasze drogi definitywnie się muszą rozejść .

  • Ale z Pana obrzydliwy lizus, Tutejszym... Ale czego, tacy jak Pan nie zrobią, żeby tylko wprowadzić nową "duszyczkę" do Targowicy... To ile macie już szabel...?

  • antyfaszysta 9 September 2014, 18:37 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    Nie nie pamiętam żle prosze Pana.Bo dobrze to śledziłem.I prosze mi tego nie narzucać,anie pańskiego zdania.Mam prawo mieć swoje poglądy i nie chce by ktoś mnie za to atakował. To Pan pamięta tak jak chce pan pamiętać.Jesli przyjmowac skrajnie niekorzystne interpretacje, to mógłbym powiedzieć,że Polacy w 1939 uciekali jak mogli i w dwa tygodnie stracili cała Polske,a tak głosno krzyczeli ,ze nie oddadza piędzi ziemi.A jak przyjme normalna interpretację , to Polacy bronili się jak mogli,choć w końcu ulegli agresorowi.Jest różnica,prawda?A opisuję to samo zdarzenie.Pan przyjmuje swoją interpretację,negatywna, bo pan nie lubi Ukraińców,a nie dlatego,że jest Pan obiektywny.

  • votum_separatum 9 September 2014, 18:34 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    @Antyfaszysta. Skoro jest Pan nowym użytkownikiem to Panu coś doradzę: specjalistami od wyzwisk, szczególnie do wycieczek osobistych są akurat osobnicy, którzy składają teraz Panu hołdy i chylą czoła. Na razie tak jest, bo wydaje im się, że jest Pan z ich obozu i będą mogli się posłużyć Panem do zaciemniania prawdy. Także trochę ogłady i umiaru bez uwag do użytkowników zaraz na początku obecności na forum. Może tak być, że dostanie pan po głowie od "przyjaciół" odchodząc od linii oficjalnej i rządowej agitki.

  • antyfaszysta 9 September 2014, 18:32 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    Ja uważam,że Ukraina była słabym państwem.Przede wszystkim niewydolnym,i po prostu biednym.A tam gdzie jest bieda, ludzie myslla co włozyc wpierw do garnka(nawet ukraść,ale włożyć), niż myślą o celach wyższych, niz kraj polityka,itd.Bieda zabija w ludziach (wszystkich, moim zdaniem to się tyczy całej ludzkości)wiele cech. Ale wbrew pozorom, to Rosja sprawi ,że to państwo się wzmocni.Zostało szarpnięte i musiało się otrząsnąć.Ukraina zostanie przy Rosji, która teraz pręzy muskuły,ale nie rozpadnie się,wręcz przeciwnie.Poza tym nie zamierzam nikomu życzyc złego losu,ani go wróżyć.Ani Rosji,ani tym bardziej Ukrainie w potrzebie.Oby wyszli cało i żyli w pokoju. Co do Pana pytania, mam nadzieję,że niegdy nie trzeba będzie walczyć.Na wojnach sa tylko przegrani. Rosja nie musiała napadać na Ukraine i organizować rebeli, by ją przy sobie trzymać.

  • anarchista 9 September 2014, 18:29 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    @Tutejszym: 09.09.2014 19:57). Ten to dzisiaj odjechał rozum w prawo pisanina w lewo ...............Pańskie słowa są jak "Pieśń duszy mojej", dziękuję. Panie Kwezal358 a gdyby tak... (składał anse Pani Sylwia ale odrzuciła zaloty.

  • votum_separatum 9 September 2014, 18:28 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    To źle Pan pamięta. W dużej części ci ludzie nie czuli żadnego związku z Ukrainą. Być może byłoby inaczej gdyby władzy w Kjiowie nie przejęła banda sterowana z ambasady przy ul. Kociubynśkego. Mieli po prostu dość. Zobaczyli, że ta tzw. demokracja to tylko przejęcie władzy przez znanych od lat bandytów. Byli też źle dowodzeni, ale nie ma co się dziwić, dowódcy też widać woleli Rosję i przez to pozostała część, która miała jeszcze jakikolwiek związek i sentyment do Ukrainy musiała się pddać.

  • anarchista 9 September 2014, 18:27 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    @Antyfaszysta: 09.09.2014 20:21). Ja to wszystko z miłości do Faszyzmu z Kijowa . uwielbienia dla Bandery , i Szuchewycza, ale wy jako antyfaszysta pewnie rozumiecie i wybaczycie .co???

  • anarchista 9 September 2014, 18:22 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    @Antyfaszysta:09.09.2014 19:35). panie Kwezal358 wasze słowa są jak "Pieśń duszy mojej" i tęcza na Placu Zbawiciela . Piłsudski potrzebny natychmiast http://tomaszsakiewicz.salon24.pl/601698,pilsudski-potrzebny-natychmiast#logged Kwezal358 .Taki sam on patriota i antyfaszysta.

  • antyfaszysta 9 September 2014, 18:21 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    Dziękuję.Jestem od niedawna na forum.Bardzo podobają mi się Kresy.pl.Chciałbym zwrócić uwagę panu Anarchiście,że za bardzo pan wyzywa innych uczestników forum.Nie wiem jakie panują tu stosunki,ale ciągłe pisanie o jakiś "ukrach"nie ma sensu.To tak,jakby ktoś ciagle pisał "Polaczki",albo "Szkopy", czy "Szwaby", lub "Kacapy",czy"Pejsaci".Wszystkie te określenia są obraźliwe panie Anarchista.

  • votum_separatum 9 September 2014, 18:19 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    @Antyfaszysta - pytanie, a gdyby tak stanął Pan przed wyborem walki o swoją ziemie, powiedzmy o tą którą obecnie mamy lub wyjazdu za granicę. Co by Pan wybrał - bilet na samolot, czy też zabijać się i nienawidzieć? Chciałbym wiedzieć, czy jest Pan Tutejszym, człowiekiem któremu wszystko jedno gdzie i jak, byle interes, byle spokój był? Co do banderyzmu na Ukrainie to poza różnymi kozaczyznami i rzeziami za Chmielnickiego to jedyna oś spajająca zachodnich Ukraińców, czyli coś co jest jednoznacznie krwawe, mordercze i niebezpieczne dla Polski, więc myli się Pan w całej rozciągłości. Poza tym sądzę, że niezależnie od pańskich oskarżeń pod adresem osób kierujacych się zdrowym rozsądkiem i tak w przyszłości Ukraina ulegnie rozkładowi i podziałowi.

  • tutejszym 9 September 2014, 17:57 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    Panie Antyfaszysta, chylę czoła przed Panem. Cieszę się że tak uczciwego i rzetelnego człowieka spotkałem. Pańskie słowa są jak "Pieśń duszy mojej", dziękuję. Panie Kwezal358 a gdyby tak... Szanowny Panie, serdeczne pozdrowienia i wyrazy bliskości przyjm Pan. Serdecznie pozdrawiam.

  • antyfaszysta 9 September 2014, 17:42 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    Z tego co pamiętam, to oni sie poddawali i nie chcieli walki by nie prowokowac Rosjan do najazdu. Podpowiadano im,że Rosjanie na Krymie się zatrzymają, wiec popełniajcie taie błedu jak Gruzini i nie próbujcie z nimi walczyć.A okazało sie ze Rosjanie wtargnęli i na wschód i chyba po tym ataku już okrzepli. Zdrajcy sa wszędzie. Przypominam panu co utworzyła Rebublika Francuska.Rząd w Vichy, który kolaborował z nazistami, dawał rekruta i tępił Żydów. A jaki to wielki naród europejski z tradycjami i kulturą.Nie to co Ukraina.Przypomnę panu co powiedział Mołotwow 17 września.Polska rozpadła sie jak domek z kart, nie broni sie de facto, to panstwo nie istniej.Ocienił Polskę po tych samych przesłankach,jakich pan uzył w swoim poście.To sa skrajnie nieżyczliwe interpretacje,wręcz wrogie.ne wnie wynikają z oceny faktów, czy Ukraina powinna być niepodległa,czy nie, tylko z osobistych niechęci pana.Tak jak i Mołotow miał interes,by powiedzieć ,ze państwo Polskie nie istnieje,choć przecież jeszcze sie broniło.

  • antyfaszysta 9 September 2014, 17:35 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    Ja piszę jasno i logicznie,wiec prosze się wczytać w to co pisze i tam są odpowiedzi.A co do pana, to jestem krótko na forum,ale to własnie pana posty mi sie rzuciły w oczy najbardziej.Ale nie dlatego,ze sa tak trafne, tylko dlatego,że zieja agresja i nienawiścią(pomijam kwestie jakiś obelżywych słów na innych użytkowników forum) Aż cięzko się pana posty czyta. I własciwie jest to samo w nich. Nie lubi pan banderowców, ok,nikt ich nie lubi.Ale pan sie zachowuje jak ich odpowiednik tylko że w Polsce. Taki polski banderowiec co to nie wynosi wniosków z czystek etnicznych ,tylko najchętniej sam by je przeprowadzał.Ja jestem antyfaszystą,jestem przeciwny takim ludziom,jak oni,ale to nie znaczy ,ze chce bbyc taki sam jak oni. Dla II RP zagrozeniem które je zniszczyło i było bardzo poteżne to stalinowski ZSRS i III Rzesza. Widziałem ty takiego człowieka Wilka zdaje sie, który zadedykował panu słowa Piłsudskiego.......Nie wiem ,czy pan je czytał?Piłsudskiego jak widze ma pan u siebie. To on mówił w 1934 roku na tajnych naradach organizowanych z najbliższym otoczeniem, z którego stołka wpierw Polska spadnie, ze wschodniego, czy zachodniego,w domyśle bolszewickiego, czy nazistowskiego.Spadła z obu na raz. A luzie Bandery byli nam wrodzy,ale to byli chorzy ludzie,zabijali takze Zydów,Rosjan i współpracowali z Niemcami. Oni zabili od 100 do 180 tyś Polaków, my w odwecie zabiliśmy od 80tyś do 10o tyś Ukraińców(dane za najlepszym badaczem tych czasów, czyli za Motyką).Nie oni nam państwo zniszczyli i zniewolili.I co rozumiem że mamy dalej iśc na czystki etniczne, bo kilku facetów,krzykaczy tego sobie zyczy??Łącznie z panem, któremu nienawiśc przesłania trzeźwy osąd rzeczywistości?Na pewno nie,nie zamierzam sie z nikim zabijać i nienawidzieć. A dzisiejsza 40-43 milionowa Ukraina to nie jest panstwo Bandery i ma on bardzo małe poparcie, choć bardzo głośne,jak i pan na tym forum.

  • Co do bytu państwa ukraińskiego pokazalo ostatnie kilkanaście miesięcy jak obywatele w/w państwa sa z nim związani - oddanie Krymu bez jednego strzalu.Dezercja dowództwa Floty Czarnomorskiej.Oddanie bez walki 90% okretow w rosyjskie rece.Przejscie na strone Rosji(dezercja)ponad 20tys,zolnierzy.Dezercja ponad 40tys.milicjantow.Dezercje państwowych urzednikow na każdym szczeblu władzy - ponad 10tys.Idiotyzm rzadzacych - dalsza sprzedaż produkowanej przez siebie broni agresorowi gdy tej brakuje własnej armii.Tolerancja coraz większego nacjonalizmu oraz grozby terytorialne pod naszym adresem nie wyzwalają u mnie ani krzty sympatii u mojej osoby,tymbardziej ze jest to typowy narod kolaborantow.Dzicz jak Rusek.

  • anarchista 9 September 2014, 17:14 Poza polemiką

    Optymizm i lekkomyślność już dwa razy zgubiły Polskę. Obecnie jesteśmy na dobrej drodze żeby po raz trzeci w Naszej historii państwowości osiągnąć ten sam cel.

  • anarchista 9 September 2014, 16:57 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    @Antyfaszysta: 09.09.2014 18:37). Czy może Pan napisać w sposób logiczny o co właściwie Panu chodzi ??? .....Z samego tylko powodu,że nie wszyscy czują się Ukraińcami,a nie wolno ta takie państwo napadać,niszczyć je i demolować gospodarczo. Pytam czy w takim razie ukraińcy mieli takie prawo w odniesieniu do II RP.???

  • jan53 9 September 2014, 16:55 Donald Tusk złożył dymisję

    Nareszcie.I krzyz mu na droge.

  • Cześć Jego pamięci.

  • antyfaszysta 9 September 2014, 16:37 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    Przede wszystkim to Ukraina jako państwo jest niepodległa od 23 lat. Wcześniejszych epizodów nie liczę.Jak państwo(a nie jako jej margines czyli panowie od Bandery,kozacy i inni, którzy bywali dla nas przykrzy, a my i dla nich tez bywaliśmy nieprzyjemni),nigdy nie była wobec nas wroga w historii najnowszej,czyli od 1991. To nie jest żadna walcząca strona, tak samo równorzędna jak Rosja.Zostały pogwałcone jej granice i jest napadnięta.To nawet nie chodzi o to,czy to jest Ukraina,Estonia,Gruzja czy inne państwo.Tylko o "Pacta sunt servanta". Rosja przez tyle lat uznaje jej granice i niepodległość,a potem część terytorium anektuje,a na innej części prowadzi krwawą wojne i najeżdża sąsiada.Wojna, której by bez środków i pieniędzy Rosji i calego jej wywiadu w ogóle nie było. A Ukraińcy z Donbasu mogliby głosować na dowolne partie.To jest wyjątkowo podstępna wojna i destrukcyjna i toczy sie na terenie Ukrainy,a nie na terenie Rosji.I to Ukraina jest napadnięta i jest DAWIDEM,a nie GOLIATEM.Więc porównywanie tych dwóch krajów,jako równorzędnych stron konfliktu jest bezmyślne. Granice są po to,by sąsiedzi i inne państwa je szanowali i uznawali ich nie naruszali!I państwo ma prawo w nich czuć się bezpieczne.Po to zostały wymyślone przez ludzkość.Ale one nie zakładają,że w ich obrębie muszą żyć 100% jednolite etnicznie społeczeństwa.Multum państw na świecie ma mniejszości etniczne, językowe, religijne. Najlepszym przykładem jest Rosja, na której większość terytorium żyją nie tylko nie-Rosjanie,ale nie-Słowanie,a 20-25% jej mieszkańców to muzułmanie,a nie prawosławni. II RP miała tylko 69% etnicznych Polaków. Z samego tylko powodu,że nie wszyscy czują się Ukraińcami,a nie wolno ta takie państwo napadać,niszczyć je i demolować gospodarczo.Rosja robi to po to,by nie pozwolić Ukrainie na suwerenność. Anie Ukraina odbiera Rosji suwerenność. Rozumie pan różnicę??

  • tutejszym 9 September 2014, 15:55 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    Czyli Panie Jan53, łączą nas z sąsiadami interesy. I to interesy które nam muszą się doraźnie opłacać. Nie ma sensu słuchać gadki o "perspektywicznej przyjaźni, opłacalnych perspektywach itp." Rozliczenie tych interesów ma być doraźne, tu i teraz opłacalne. Inaczej nas jak zwykle wybziukają. Dotyczy to tak USA, FR,jak i innych naszych kontrahentów. Niech nas znielubią, niech narzekają, jest to podstawowy warunek szacunku. Na ręce naszych decydentów patrzeć należy, nie to żeby zaraz latarnia na Placu Zamkowym, ale gumy medialne na goły tyłek to i owszem. Takie jest dzisiaj moje zdanie.

  • tagore 9 September 2014, 15:16 Cena naszego bezpieczeństwa będzie wysoka

    Jak na razie nie widzę powodu by płacić ,bo nie ma za co. Wydzierżawienie przez USA
    zestawów przeciwrakietowych i elementów systemu opl miało by jakąś wartość.
    Słowa Obamy mają proporcjonalną do jego kompetencji do sprawowania urzędu prezydenta USA.

    tagore

  • Panie Waszczykowski - nie ma czegos takiego co by laczylo Polaka i Ukrainca jak tez Polaka i Ruska.Naszym zadaniem jest "głębokie wspolczucie dla obu walczących stron" a z drugiej podsycanie obu zwaśnionych stron do walki.Zadna z obu walczących stron nigdy nie była i nie będzie ani demokratyczna ani przyjacielska wobec RP.To samo dotyczy litvusow.To ze uważacie ze wspieranie jednych czy drugich to wasz "swiety obowiązek" to g.........prawda.Po prostu istniejecie częściej w mediach i dbacie o swój wizerunek.Zacznijcie się martwic o polska armie a nie pier...........ciagle co by było,gdyby było.

  • Oni ZAWSZE mają wszystko planowe,napady na inne państwa,porwańia, prowokacje graniczne,morderstwa,organizacja ciągłych manewrów wojskowych przy granicach innych państw,oczywiscie WCZESNIEJ planowanych,straszenie bronią atomową,itd itp...a tak ogólnie to kraj kochający pokój...którego inni nie rozumieją...biedna ta matuszka Rassija...

  • "zasrany handel jest lepszy od ciężkiej roboty a nawet tej dobrej".Jezeli będą placic - nie ma sprawy.Trzeba podtrzymać ten "ogien patriotyzmu zarówno banderyzmu jak i bolszewi".Im ich mniej,tym lepiej dla nas.

  • amstaf358 9 September 2014, 14:37 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    Na pewno nie dla ruskich....

  • Litvusom pasuje najbardziej bolszewicki zamordyzm i Grzybowska dzialaczka KPZR jako obciachowa prezydent.

  • kindzal 9 September 2014, 14:31 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    I bardzo dobrze!

  • Separatyści już pewnie nie mogą się doczekać żeby je spotkać. Czyżby dziewczęta nie wiedziały na co się piszą?

  • tutejszym 9 September 2014, 14:15 Kanada oskarża Rosję o wojskową prowokację

    Ta wstrętna Kanada nie słucha Putina, nie realizuje nakazów Rosji. Póki co Morze Czarne nie jest wewnętrznym morzem Rosji. Panie rusek, Pańską niechlujność wobec języka polskiego traktuję jako świadomą obrazę. Jeszcześ Pan nie panem, ruska przywłoko.

  • Czy nie idzie czas wyciągania konsekwencji ze stanu faktycznego, czas aby zacząć żądać od Ukraińców wzajemnie pozytywnych rozwiązań. I to my powinniśmy im te rozwiązania przedstawiać. Rachunek zysków i strat jest po naszej stronie. Jeżeli nawet potrafić będziemy realizować pozytywnie nasze narodowe interesy wobec Ukrainy, to przedział czasowy rozwiązań powinien być wąski, doraźny. Ukraina długo dla nas nie będzie wiarygodnym partnerem

  • Podaj mi choć jeden powód, dla którego ruscy są gorsi niż ukraińcy.

  • Zgadzam się. Znowu obudzimy się z ręką w nocniku.

  • sugarless 9 September 2014, 13:49 Kanada oskarża Rosję o wojskową prowokację

    po co kanada pływa na morzu czarnym