• Kwezal rozumiem, że Tutejszym ma kłopoty z pamięcią, ale ty? Ja tylko stanąłem w obronie Pani Sylwii, może nie wiesz, ale tu u nas szacunek dla dam, to staropolska tradycja... Rozumiem, że schizofrenik Tutejszym może widzieć w niej mężczyznę, ale Ty? Znów zaczynasz bawić się w jasnowidzenie? Jest w twoim wywodzie coś, pod czym i ja mógłbym się podpisać... "Moje wpisy nie są przychylne dla Ukriaińcow,ale nie są im wrogie". Nie wrzucam wszystkich Ukraińców do jednego, "upowskiego" worka... A merytorycznie... czemu nie, wiedzę - nie wątpliwie jakąś masz... Więc jeśli przypomnisz sobie jeszcze, co znaczy kultura, i zaczniesz stosować grzecznościową formę, to proszę...

  • Sprawa jest prosta i oczywista, KONIECZNE są duże bazy NATO w Polsce. Tylko o tym trzeba rozmawiać bezpośrednio z USA a nie z pionkami z Europy. I w bazach oczywiście bez lizodupów putina czyli niemców i żabojadów.

  • Rola wilka jest zjadać owce.Inaczej zdechł by z głodu. Z niedźwiedziem jest jeszcze gorzej, bo on jest wszystkożerny....Padlinę tez chętnie zeżre,jak nie ma co innego w pobblizu. Jesli Polska porównując do świata zwierząt będzie chociaż jeżem (wegetariańskim),ale najeżonym kolcami i bezpiecznym, to bym sie bardzo cieszył.A Ukraina jest w tym momencie zającem.Rosja zawsze jej mówiła o wielkim bratnim narodzie i wiecznej przyjaźni,ale takim narodzie co to miał areszt domowy i nie mógł za daleko odbiegać.Nieby nie za kratami,niby mozna po domu chodzić,na ogród wyjśc.Ale jednak.......nie zadaleko

  • Proszę pamiętać Panie Antyfaszysto o bajkach Krasickiego, zwłaszcza o tej z której - dla Pana ten cytat... "i wśród przyjaciół, psy zająca zjadły..." Tacy to z nich "przyjaciele". Mają nawet wśród siebie wilka, który co prawda własnego głosu nie ma, ale to jednak wilk... - kwezal, dzięki niemu, może spać spokojnie...

  • Sojusznikiem Ukrainy........nie ten kaliber.Od zawsze sojusznikiem Niemiec to była Rosja.Z małymi przerwami w wojnach, do sojuszu wracali.A Ukriaina,to moze byc dla Niemiec co najwyżej rynkiem zbytu i to poślednim,towarów z odrzutu.

  • Metafora polega na tym, że skory ty bierzesz kasę za swoje usługi na rzecz mocarstwa, to pewnie uważasz ,że inni też tak robią.Zaczałes zaczepkę ze mną juz dawno od tego że biore hrywienki.Potem trochę sie opamiętaleś,ale widze,że do tego wracasz.Moje wpisy nie są przychylne dla Ukriaińcow,ale nie są im wrogie.Opieram to na wspomnieniach mojego dziadka, który mi opowiadał,że te walki były najbardziej bezsensowne, w jakich brał udział.Natomiast żaden agent ukraiński by nie napisał polski Lwów,czy polskie Podole.czy Konfederacja Krzemieniecka, czy Upowcy-debile.Wiec skup sie na swoje agentzurze.Choć mam nadzieję,może płonna,ze to nie jest kwestia agentury. I nie truj tak ciągle du..py.Chcesz pogadać to merytorycznie. Bo za bardzo odlatujesz,a tu sa chyba jakies konkretne tematy.

  • Nie tylko nie musi, ale na pewno nie leży, bowiem Ukraina wyciągnięta z orbity Rosji stanie się naturalnym sojusznikiem Niemiec, które to państwo (a nie Rosja) jest obecnie największym zagrożeniem dla integralności terytorialnej Polski.

  • Jakiś tu koleś na forum świerzak nazwał cie polskim banderowcem,czy coś w tym stylu.Pełna zgoda.Jestes polski banderowiec,taki odpowiednik tych debili.

  • P. Jan_De. '...nie ma potrzeby wyjmować siekier.': Tylko Ukraińcy je wyjmowali a ich popi je święcili przed morderstwami. '...małe skrywane nienawiści' absolutnie nie definiuje uczuć, które mamy do naszych nie-braci Ukraińcow po popełnieniu zbrodni ludobójstwa na Polakach - co najmniej 400 000 barbarzyńsko zakatowanych ludzi. Baczmy na ich retorykę i uważny dobór słow: to jest manipulacja.

  • Analogie to sa dla inteligentnych ludzi. Którzy wyciagaja wnioski i mają otwarty umysł i chcą te analogie zauważyć.A nie zieją ciasnym Nacjonalizmem.Czy jak Bosniak z Serbem sie zażynali na Bałkanach to myslisz ze w głowie były im analogie Turkami i Ormianami?Oczywiście ze nie, nie widzieli żadnych podobieństw.Bo nacjonalistyczne poglady,jakie ty masz to zamkniecie sie w klatce umysłowej,ty z niej nie wysciubisz nosa, bo jest Ci w niej dobrze.nie interesuje cie co jest pod podłoga, bo po co, ty juz wszystko wiesz przecież.Dobrze zczytałes z Wikipedii,zapomiałeś jeszcze tylko o ostatniej wojnie północnej którą wygrała Rosja w 1721 roku ze Szwecja a Rzeczpospolita chcąc niechcac brała w niej udział, dzieki głupiemu Sasowi.A przez Posle przechodziły wojska w te i we w tę.Potop nazywał sie potopem bo w przeciwieństwie do wcześniejszej zawieruchy nie toczył sie na Inflantach, w Zatoce Gdańskiej czy w Prusiech, tylko we właściwiej Polsce i to w koronie.Szwedzi zdecydwali sie na atak frontalny.A wcześnej złupili Niemcy w wojnie 30-letniej.Polska potop niby"wygrała"ale to było purrysowe zwyciestwo.i to potop zapoczątkował upadek Rzeczypospolitej,najpierw materialny i demograficzny,a później kulturowy i juz była równia pochyła tylko.Od tamtego czasu I RP juz nigdy z Rosja nie wygrała zadnej wojny.Rozumiesz to człowieku??????A Szwedzi po porostu sie wycofali.I po drodze zabrali wszystko co sie dało unieść.Nawet spichlerze rozmontowywali.i sie wzbogacili jak nigdy.

  • Ta myśl, kwezal, pewnie ma w sobie dużo prawdy - nie bardzo widzę jak ma się do tego, co napisałem (w końcu "intelektualistą" nie jestem - więc chyba mam prawo...) Bo co chcesz w końcu powiedzieć, że zdradzać to wy, ale nie ja? Weż to sobie do serca - o ile je masz - i zrozum, że inni też mogą tak myśleć... Zwłaszcza, że to od ciebie wyszło... Zaprzeczysz?

  • anarchista 9 September 2014, 19:59 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    @Kwezal: 09.09.2014 21:30). a co ty ,,ukrze "wiesz o tych czasach i ludziach z nimi związanych i ich postawach . Ledwie złozyłes wniosek o prawo pobytu już plujes jadem i szufladkujesz Polaków kanalio. pamiętaj .Najgłośniej­sze hur­ra w orła nie zmieni knura...

  • Nie do końca to miałem na myśli... proszę zajrzeć na pocztę.

  • 1. Wedl1. Według Ban Kim Muna przedstawiającym opinię ONZ, Ukraina nie ma wytyczonych granic.
    2. Po zabronieniu języka rosyjskiego i terrorze soldateski faszystowskiego reżymu kijowskiego na Donbasie, bombardowaniu miast i osiedli i infrastruktury i tysiącach ofiar wśród cywilów, kobiet, dzieci i starców, współżycie ludnosci rosyjsko-jezycznej z zach. Ukraińcami nie jest możliwe.
    3. Procentowość faszystów - banderowców w galicyjskim państwie, które pozostanie po nieuchronnym rozpadzie Ukrainy będzie wysoka.
    4. Procentowość faszystów w zach. Ukrainie wzrasta; młodzież i dzieci są poddane agitacji propagandowej; uczy się nienawiści do Polaków i Rosjan (moskaljaku i poljaku na giljaku, moskali i lahi na nożi); w pochodach ku czci Bandery i SS widać w większosci młodych ludzi; widać dzieci; widać ludzi w mundurach przestępczej i morderczej UPA; widać morze sztandarów UPA; buduje się Banderze pomniki, nosi się jego wielkie portrety, nosi się sztandary z runami AH (Adolf Hitler) - są one oficjalnymi sztandarami ‘Swobody’ i runy te są na naramiennej tarczy batalionu ‘Azow’; skanduje się 'Bandera nasz heroj' a Lwów zostal proklamowany 'bandersztatem'.
    5. Na naszej granicy jest państwo hitlerowsko-faszystowskie. Ono będzie faszystowskie niezależnie od wygranej czy przegranej w wojnie domowej na wschodzie; tam jest i będzie totalitaryzm, bezprawie, szowinizm, mafijność i bandytyzm. To państwo już wysuneło żądania terytorialne wobec Polski. Ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: "Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону" - staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Niech szanowni użytkownicy sprawdzą sobie na mapie Polski ile powiatów nad Sanem i na wschód od Sanu i z jaką ilością polskiej ludności Ukraińcy zamierzają utopić we krwi. Precedens jest: 1941-1946: Ukraińcy zakatowali ok. 400 000 Polaków w wołyńskiem, stanisławowskiem i tarnopolskiem. Dlatego polskim żywotnym interesie narodowym leży aby to było państwo słabe. Obecnie powstańcy Noworosji oddają Polsce niedocenianą przysługę, osłabiając ukraińskie państwo faszystowskie.
    Uchwała Krajowego Prowidu OUN z 1990 r. podała konkretne działania, których celem jest doprowadzenie do rozpadu Rzeczypospolitej Polskiej. Dużą rolę odgrywają w tej toczącej się obecnie kampanii świadomi i nieświadomi ukraińscy agenci wpływu. Prowid OUN de facto rządzi Ukrainą. Można stwierdzić, że Ukraina skrycie wypowiedziała Polsce wojnę.

  • Głodnemu chleb na myśli.Wiesz jacy mezowie sa najbardziej zazdrosni o swoje zony???Tacy, którzy sami je zdradzają.Bo im sie wydaje,że świat własnie taki jest,jak oni sami,że jak oni zdradzają ,to ewnie robią to i inni i są strasznie podejrzliwi.Nie rozumieja,że ktoś może po prostu tego nie robić.Bo ie.I ty jestestakim"zazdrosnym mężem".Oczywiście metaforycznie.

  • anarchista 9 September 2014, 19:47 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    @Jan_De:09.09.2014 21:23Przebieg wojny:
    1600-1611 i lata 1617-1622

    Wojna polsko-szwedzka
    1600-1611 i została wznowiona w II połowie XVII wieku. Trwała ona od 1655 do 1660 roku i potocznie nosi nazwę „potop szwedzki”. CZY MOŻNA WYSNUWAĆ ANALOGIĘ DO KONFLIKTU KTÓRY TRWAŁ DO lat 1622 . Z SYTUACJĄ NA UKRAINIE I ROZPADZIE JEJ W CIĄGU 2-CH MIESIĘCY? W MOJEJ OCENIE NIE MA TAKIEJ ANALOGII STĄD OCENA - wina żle dobranego przykładu.

  • Myślę, że się Pan myli... O to chodzi kwezalowi... Tutejszym - to kliniczny przypadek schizofrenii...

  • A może wpadniesz na koncept,że tak sam jak my kochamy swój naród i go wychwalamy,często przesadzając i chowając wstydliwe kwestie,to tak samo robią to inni.Problem jest wtedy, gdy sie zetkna dwa nacjonalizmy ze sobą i jeden drugiemu odbiera prawo istnienia i ubliża.Dmowski to chciał mniejszości zasymilować.Taki miał pomysł,dlatego okroił II RP.A może tak zapytasz ich łaskawie,czy one się chca w ogóle zasymilować??Tak jak nie pytano Polaków w ZSRS czy chcą sie zbolszewić.Czy taki koncept tego nie zakłada,takieg pytania strony, która ma być zaasymilowana?Brytyjczycy chcieli wchłonąć Irlandczyków.Nawet im sie prawie to udało.DO tego stopnia,że zapomnieli swojego języka i zaczeli mówic po angielsku, dziś tylko jakieś 1,5% ludzi gdzies na dalekim zachodnim wybrzeżu mówi w celtyckiej mowie.Forumowy pajac i nieuk stwierdziłby coś w stylu:"jak zapomnieli języka i są z czernie(a Irlandczycy byli z chłopstwa)to co to za naród z nich,zasługuja na swój los, do piachu z nimi,lub ich zasymilizowac, nie są narodem to jakiś wymysł,nie zasługuja na to" itd.Dziś z Ukraińcami możemy się dogadac, nie ma potrzeby wyjmowac siekier.A i tak na świecie rządzi geopolityk i duże kraje i to one decydyja o tym co sie dzieje,a nie małe skrywane nienawiści.

  • Kwezal, sięgnąłeś "moralnego" dna... Przecież ty nie wiesz, co to słowo znaczy...

  • Kwezal, nie boisz się, że twoi ideowi pobratymcy cię czytają? Mogą cię uznać za zdrajcę... Odrzucasz wielką tradycję Ukrainy? Jeszcze pomyślą, żeś podwójny agent, hrywnami nie gardzisz, ale i rubelki - choć ci śmierdzą - to bierzesz...

  • Kwezal, ptasi móżdżku - gdyby nie to właśnie (że masz ptasi móżdżek) mógłbym dostać nagrodę Nobla z fizyki... Odkryłem właśnie coś, co przeczy jej (dotychczas) znanym prawom... Oto nowa zasada: Echo wywołać najtrudniej (wbrew zasadom fizyki) w pustych głowach... Im głowa pustsza (tzn. mniej w niej mózgu) tym trudniej...

  • @Thorin. Być może właśnie o to chodzi Tutejszym. O to żeby z nas nic nie zostało.

  • Anarchista-proponuję Ci kabaret.Moralnego niepokoju.Będziesz robił za wieszak,cześć dekoracji.

  • Uhuhu, powalasz mnie siłą swoich argumentów.Zauważyłem że wy tylko od upowców wyzywacie.A moi zdaniem to ty jestes upowiec.Taki sam inteligentny ,jak ukraińscy upowcy.Którym sie wydawało,że widłami rozwiąża swoje problemy.Tak i tobie sie wydaje,że najlepszym lekarstwem na wszystko jest agresja i widły.

  • @Tutejszym. Pan codziennie stosuję tę metodę: nie ujawnia pan swoich zasobów szantażysty. Najpierw hołdy i ukłony a potem "ale żeś się pan skur..." Wóda to jednak potężna broń! Amen.

  • Wie Pan, mnie wysyłał na Madagaskar (nie narzekam - Pana Anarchistę wysyłał na Kołymę) - sam się tam wybrałem, bo wiedziałem, że ptaszki kwezale tam nie funkcjonują... A tu taka niespodzianka... Na Madagaskarze działa internet... I też, jak Pan muszę wysłuchiwać jego "mądrości..."

  • Jan_De, ty pajacem nie jesteś, ty jesteś byłym SBkiem, lub komuszkiem :-) A Anarchista, to pajac, z kompleksami, który wyzywa się na forum,przed klawiaturką, rekompensuje sobie zyciową poniewierkę.Zreszta dobrze,że tu jest, zawsze mnie kusi, by sprawdzić, co tym razem wymyslił.Choć mam co robic na co dzień i czasu szkoda trochę. Jak na razie, to widze,że Antyfaszysta ma poglądy normalne.I niezależne.Wy go raczej do Targowicy swojej nie zaprzegniecie,a czy będzie chciał wchodzić do konfederacji, to jego wola.Generalnie pozdro dla tego pana.

  • @Kwezal, upowcu jeden, czemu się za Polaków wypowiadasz? Myślisz że znajdziesz tu idiotów chcacych za nazi-ukraińców łba nadstawiać? Bez jaj. Idź na onet, tam trochę debili znajdziesz.

  • anarchista 9 September 2014, 19:27 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    @Kwezal: 09.09.2014 21:15 ). Tutejszym: 09.09.2014 21:18). wołajcie na pomoc pozostałych urich urin - ołków i inną pro banderowską swołocz. We wcześniejszym wpisie widzę że zacząłeś z górnego ,,C" czy aby wytrzymasz w tej tonacji ? i przypominam wam do PANA SIĘ ZWRACASZ WIĘCEJ SZACUNKU CHAMIE O BATOŻYĆ KAŻĘ .

  • votum_separatum 9 September 2014, 19:27 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    A po każym pozdrowieniu kielonek! A potem widać po wpisach że już umysł nie teges...;-)

  • Hyde, wreszcie cię Tutejszym wypuścił, byś sobie pohulał, co? Rozumiem, że rozkaz przywódcy twojej Targowicy: ignorować Jana_De, obowiązuje tylko Tutejszym'ego...?

  • Pajac "forumowy" jest wyżej, kwezal... Nie ten adres... Ale w drugiej części zdania masz rację... Pan Anarchista trochę się zagalopował... Ale jeśli myślisz, że jako ateista i bezbożnik wciągniesz Pana Antyfaszystę do swojej Targowicy, to się pewnie przeliczysz...

  • Mapa bardzo potymistyczna dla rządu w kijowie. Imho nie ma mowy o zostawieniu takiego terytorium banderowcom. Żaden ruski nie zaryzykuje że staną tam bazy nato, raczej im kilka nuke'ów tam sprzedadzą.

  • votum_separatum 9 September 2014, 19:23 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    @Kwezal - a teraz napisz coś po polsku bo trudno zrozumieć ten bełkot. Jestem nieukiem, owszem. Szczególnie nie uczę się mądrości które wypisujesz.

  • Aleś się Pan skurwił, Panie Jan_de...

  • anarchista 9 September 2014, 19:20 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    Spadaj z forum błażnie z obozu przesiedleńców.

  • tutejszym 9 September 2014, 19:18 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    Rosyjski agent wpływu - człowiek piszący za pieniądze teksty według wskazówek propagandy Kremla. Teraz podżegają do nienawiści i ataków pomiędzy Ukraińcami i Polakami. Putin daje na to 30 milionów euro na miesiąc dla Europy. Dobrze płaci za podłość wobec nas - Polaków i Ukraińców. Pozdrawiam.

  • tutejszym 9 September 2014, 19:18 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    Rosyjski agent wpływu - człowiek piszący za pieniądze teksty według wskazówek propagandy Kremla. Teraz podżegają do nienawiści i ataków pomiędzy Ukraińcami i Polakami. Putin daje na to 30 milionów euro na miesiąc dla Europy. Dobrze płaci za podłość wobec nas - Polaków i Ukraińców. Pozdrawiam.

  • Klasyka ;) Za to będą nadawane przemówienia Adolfa Hitlera, wspomnienia dziadków z Galitzien SS i dobranocki z Upowcem rozdającym cukierki ;)

  • votum_separatum 9 September 2014, 19:17 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    Rosyjski agent wpływu to ja + kilku innych użytkowników forum, których Pan Tutejszy zakwalifikował do teczki KGB. Generalnie dla Tutejszego agentami wpływu są Polacy (mamy tu jakiś chyba z FR to ich nie zaliczam, bo nawet słabo po polsku piszą), którzy uważają, że Rzeczpospolita Niepodległa to taka której nie po drodze z USA, Niemcami czy Rosją (w ogóle pojęcie suwerenności wyklucza takie opcje) i upatrują ratunku w odbudowie Ojczyzny własnymi siłami. Widzmy też, że powstanie Noworosji i rozpad Ukrainy jest dla Polski korzystne. Co więcej jesteśmy przekonani, że za zamieszanie na Kresach odpowiada światowy awanturnik jakim są USA. Generalnie jesteśmy w opozycji do wyznawców Sakiewicza i Michnika. Osobiście po drodze mi z Romanem Dmowskim. I to tyle w kwestii agentury wpływu.

  • anarchista 9 September 2014, 19:17 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    @Votum_separatum: 09.09.2014 21:02) To pupilek redakcji krzywda go nie spotka nawet jak kompletne szambo tu zrobi. A to jest przednie powiedziane patrz Pan jak (nie pije to nawet pomyśleć potrafi).....Pojednanie pomiędzy Ukrainą a Rosją może być tylko w ciszy, w cmentarnej ciszy na grobie wolnej ukrainy. Proponuję dodać Oby Słowo Ciałem się Stalo.

  • Ty PAJACU forumowy.Ty chcesz komus oceny wystawiać???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????Weź, bo zejdę.Ze smiechu

  • Ja pierdziu.Pojawia sie jakiś nowy typ na forum,a ten się od razu do niego dowala. Votum_separatum to zdaje sie mój ulubiony nieuk Anarchista, forumowy oszołom.Antyfaszysta pozdro.I uwaga,jak jesteś świerzy, to nie licz na to,że nie zaczną cie tu atakowac agenci wpływu.Porzekręcają, powykrzywiaja,zobacza ze inaczej myslisz i juz będa atakować,choćbyś nawet i logicznie pisał.

  • anarchista 9 September 2014, 19:12 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    @Antyfaszysta:09.09.2014 21:02). Ocena ze znajomości przedmiotu- niedostateczny ( 1) brak jakiejkolwiek wiedzy w temacie wypracowania (wprawki).

  • tutejszym 9 September 2014, 19:11 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    Panie Antyfaszysto, widzi Pan jak ma się na tym Forum "Głos o prawdę na puszczy wołający". nie przejmuj się Pan, masz Pan wielu przyjaciół pomimo szczekania różnej maści płatnych kundelków. Pozdrawiam Pana.

  • Piłsudski tak powiedział.Mam to w wykazie jego"aforyzmów".Choć pewnie to nie jest jego największy cytat.Co do Orwella to nie wiem, bo czytałem jego dwa dzieło,ale tego w nich nie było...Natomiast,nawet jesli, to Piłsudski żył sporo wcześniej,więc zdecydowanie jemu przysługuja prawa autorskie ;-D

  • votum_separatum 9 September 2014, 19:08 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    @Antyfaszysta - pan nie odpowiedział na moje pytanie, więc o co chodzi? Jak na razie dowiedziałem się o mojej agresji i nieprzyjazności, o innych że są polskimi banderowcami itd.Tymczasem ja nic takiego o Panu nie napisałem. Jak nie mogę wchodzić z Panem w polemikę, skoro sam Pan zaczyna wypowiadać się ex cathedra (jak mam wrażenie)?

  • anarchista 9 September 2014, 19:08 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    @Antyfaszysta: 09.09.2014 20:43). Jestem krótko na forum ale juz zaczynam pouczać i obrażać co? . Nazwanie POLAKA ,,banderowcem" to obraza i to gruba , pomijam że formę Pan pisze się z dużej litery ze względu na szacunek do respondenta. A dla twojej wiadomości wielokrotnie wielu forumowiczów pisało i wyrażnie podkreślało ,że widzą wyrażną różnicę między wschodem i zachodem ukrainy . Racz Pan o tym pamiętać.

  • antyfaszysta 9 September 2014, 19:05 Polska jednak gotowa sprzedać broń Ukrainie?

    Dziękuje.Nie chce się tu z nikim kłócić.Mam nadzieje,ze są tu kulturalni ludzie.A przepraszam bardzo , kto to jest rosyjski agent wpływu???O co w tym chodzi?

  • @Flacha88: Zdaje się, że powiedzieli to obaj, i Piłsudski, i Orwell... Ale obaj - myśleli, o zupełnie innych typach niż wilk ma na myśli... Jeżeli w ogóle wilk myśli... Bo jak dotychczas jedynie cytuje innych, a do tego "myślenia" nie potrzeba...