@Przebraze - a to nie lepiej w tych bazach mieć 250 tys polskich żołnierzy? Co gorzej będą się bić od bambusów i meksykańców? Żadnych wojsk USA w Polsce!
Zastanawiam się, czy właśnie krety w rodzaju Tutejszych nie działają po to aby odwrócić uwagę od naszej granicy zachodniej. Niestety dla Polski to właśnie Niemcy są głownym wrogiem a nie Rosja. A co tam w Szczecinie i z natowską szpicą - miasto przejdze pod zarząd niemiecki, tak mówią niektórzy?
@strona. Oby się ziściło co Pan piszesz. Przy czym bez rozwiązania siłowego kwestii banderowskiej niestety się nie obejdzie. Nie ma co owijać w bawełnę - popieram stanowisko św. Tomasza z Akwinu: „grzeszników zabijać nie tylko wolno, ale należy to czynić, jeżeliby okazali się szkodliwi lub niebezpieczni dla społeczeństwa”. Niestety tak z nimi jest i jakoś nasi przodkowie nie mieli nigdy dylematów moralnych wobec tych zajadłych wrogów Najjaśniejszej RP.
Dlaczego Polska wrcoci na kresy wschodnie ... takze z powodu ekonomicznego. Polska gospodarka rosnie, mimo problemow wiekszych lub mniejszych, ta gospodarka rosnie i sie rozwiaja. Jednoczesnie brakuje rak do pracy, co jest widoczne. 2 mil Polakow wybralo wyjazd za chlebem, do innych krajow. Bez zwiekszenia ludnosciowych zasobow mozna spodziewac sie powaznego zwolnienia gospodarczego, potrzeba bedzie ludzi od sprzatania po produkcje zawansowanych technologii. W efekcie czego, potrzeba chwili bedzie ich znalezienie. Wybor miedzy .... wielka mniejszoscia islamska z Afryki a Ukraincami ktorych znamy od wiekow jest oczywista. Wole mieszkac w kraju z Ukraincami jak z emigrntami z Magrebu. Dla nich to takze, interes. Ukraincy z Malopolski Wschodniej, nie maja zadnych szans na integracje europejska bez Polski i Wegier. W duzo mniejszym zakresie Rumunii, ktora w Europie nie liczy sie wiele. Wiec lepiej dla nich i ich wlasnego rozwoju wejsc do panstw ktore sa w pelni w Europie jak byc na obrzezu zdarzen.
I jedna sprawa. Nebawem ma odbyc sie referendum w Szkocji .... w Szkocji !!! w sprawie niepodleglosci. Przy madrej polityce wschodniej wrocimy do siebie bez wiekszych problemow.
Zanim nastanie czas kiedy pierwsza łopata mogłaby być wbita w ziemię pod tą utopijną budowę Poroszenki już w Kijowie nie będzie (i nie wiadomo czy na tym świecie).
"Anarchista", już w głowie się Tobie pieprzy. Weź psychotropy i daj na wstrzymanie, zrób sobie przerwę. Ja na prawdę Tobie z całego serca dobrze radzę. Co Tobie i "Sylwia" nasza konfederacja tak się nie podoba. Coście w tajemnicy uradzili, dostaniesz działkę za wspomaganie ruskiej agentury? Musi im być kiepsko, skoro po Ciebie sięgają. Agent "Sylwia" będzie miał ekstra kasę za udany werbunek, wariat czy idiota nie ma znaczenia, byle dał się zwerbować. Powiedz co w ostatnim poście do Ciebie napisał, żadne przekierowanie nic nie da jak Cypis weźmie się na parę minut do roboty.
@TW "Tutejszym". Gratuluję "autorytetów"! Widać, że wybiera Pan podobnych sobie. Ks. Tischner jako wyznawca herezji modernizmu prawdopodobnie smaży się w piekle. Ten stały publicysta mediów wrogich wierze katolickiej takich jak "Gazeta Wyborcza" i "Tygodnik Powszechny" (co za obrzydlistwo!!!) został dobrze opisany w książce pt. "Leksykon modernistów polskich". Nie dziwię się, że z ludźmi zdeprawowanymi Panu po drodze. Jest Pan do szpiku kości przesiąknięty kłamstwem. Odrażające Adamiec!
Nie mam polskiej a pisze jakies 3500 km od Stanislawowa... Wiadomo ze nie kochaja nas Ukraincy, w dodatku banderowcy wszelkiej masci nawoluja od lat aby Lachow riazac. Jednak to tylko awangarda a nie wiekszosc. W Karpackiej wsi natkolem sie na sprzedawce ubranego w mundur UPA, juz czulem niemalze jak siekara spada na moj kark.... Mimo wszystko do zakupow doszlo w przyjaznej atmosferze. Wielu Ukraincow chce normalnosci a normalnoscia jest wlasnie Polska dla nich.
@Zbychu Adamiec vel TW "Tutejszym" - co do zrywania umów przed zimą: SRALIS MAZGALIS REFERENDUS DUPTUS! FR zmniejszając możliwość kradzieży gazu ukropom utrudnia juncie kijowskiej mordowanie miejscowych Rosjan na Ukrainie. A nóż wybuchną zamieszki w Kijowie i tym razem powywalają samochody przed ambasadą USraela żydowski agencie!
Dziękuję za pozdrowienia. Mam prawie wszystkie wydania Jego książek, sporo w audio. Czytałem, słuchałem, wracam. Znaczy się łączność telepatyczną z zaświatami Pan nawiązałeś? Taki podlec i idiota jak Pan nie ma żadnych obecnie szans na spotkanie z tym Kapłanem. Ale staraj się Pan, ćwicz poprawę i pokorę. Dziękuję Panu za wspomnienie tego Kapłana i filozofa. Kawalera Orderu Orła Białego.
@Tutejszym: 10.09.2014 15:49). Co wy znowu ględzicie pozdrowienia od ks. Józef Tischner ...........Mieli być zweryfikowani i ew. osądzeni na Zachodzie..............Totalna bzdura i kłamstwo........ Anders wiedział że w razie wydania ich ZSRR ich los zostanie przesądzony, zostaną zabici. .........I na tej wiedzy powinien poprzestać byłoby to historyczne rozliczenie cudzymi rękami za zbrodnie na Kresach tym bardziej że jako Wódz Naczelny miał dostęp do opracowań wywiadu i nie ma podstaw do przypuszczeń że ich nie znał.........Obywatelstwo polskie gwarantowało im nie podleganie pod jurysdykcję ZSRR. W efekcie Mamy ZUwP Diasporę ukraińską w USA i Kanadzie oraz rozwinięte struktury OUN- zagranica . I na koniec Uchwałę ,,Prowydu" z 1990 r. oraz realizację jej zaleceń przez ciebie i koleżków z ,,konfederacii" zdradzieckich idiotów na tym forum . ,,
Myślę że zasada była prosta:" i tego nigdy już więcej nie rób bo efekt żałosny i szkodliwy.
Myślę że zasada była prosta: Byli obywatelami Najjaśniejszej RP, Anders wiedział że w razie wydania ich ZSRR ich los zostanie przesądzony, zostaną zabici. Obywatelstwo polskie gwarantowało im nie podleganie pod jurysdykcję ZSRR. Mieli być zweryfikowani i ew. osądzeni na Zachodzie.
460$ za 1000 m3. Obecna polityka ekonomiczna FR - jeżeli będzie się utrzymywała - powinna dać nam możliwość zerwania umowy gazowej z FR. Możliwe (moim zdaniem) jest osiągnięcie ceny 430$/tyś.m3. To może być ciężka zima dla FR ze zbytem swojego gazu. EU też powinna się czegoś nauczyć, Państwo Niemieckie też.
@tagore: 10.09.2014 15:31. I co w zamian Panie Tagore już żremy jabłka dzięki geniuszowi naszego" rządu teraz mamy jeść kapustę z grochem żeby uzupełnić brak gazu w naszych instalacjach???. A Poważnie to czy Pan napotkał gdzieś informację oficjalną że ,,sprzedajemy" ukraińcom gaz?? nawet na BIP -ie nie ma takiej informacji . Wynika z tego że jesteśmy traktowani jak ubezwłasnowolniona granda . W tym przypadku podzielam i popieram stanowisko Rosji bo działają na naszą korzyść .Po Pierwsze ograniczają koszty .A po drugie jeśli ukraińcy nie płacili i nie płacą Rosji 380 $ za 1000 m3 , to jak nazywa się ten idiota z rządu uważający że to barachło zapłaci Nam ok 590 $ za 1000 m3 ????. Mnie nie stać na takie popieranie banderyzmu i faszyzmu . To jest jawna zdrada stanu .
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony, bez tłumaczenia. Ruski tłumok.
Myślę że zasada była prosta: Byli obywatelami Najjaśniejszej RP, Anders wiedział że w razie wydania ich ZSRR ich los zostanie przesądzony, zostaną zabici. Obywatelstwo polskie gwarantowało im nie podleganie pod jurysdykcję ZSRR. Mieli być zweryfikowani i ew. osądzeni na Zachodzie. Wyszło jak wyszło - zadecydowała polityka. Konieczna dla nas i naszych obywateli - Ukraińców akcja "Wisła" została poprzedzona propozycją wysiedlenia ich na Ukrainę. Ta propozycja została odrzucona, władze Ukrainy szykowały się do akcji zsyłki części własnych obywateli na Sybir, dodatkowe kłopoty nie były im potrzebne. Władze ZSRR zgłosiły chęć przyjęcia tych Ukraińców, ich los był pewny do zgadnięcia. Nawet komuniści nie zdecydowali się na wydanie własnych obywateli w takiej ilości sowietom. Jedynym i koniecznym rozwiązaniem była akcja "Wisła". I znowu wyszło tak jak wyszło, kierowanie się zasadami i ideałami a nie pragmatyzmem kończy się zawsze jak przykładowe u nas. Jeżeli ma się idealistyczne pełne zasad serce to trzeba mieć na prawdę twardą dupę. Trzeba umieć wyciągać wnioski i do nikogo nie mieć pretensji. Howgh Panie amstaf358.
@ stona: 10.09.2014 13:27). Nic tylko przyklasnąć takiej myśli . Wygląda na to że , nie rozumie Pan skrótu myślowego . Nikt w czambuł nie chce rozliczyć ukraińców . Np do wschodniej części nikt z Polski nie ma zarzutów oni mimo ciężkich doświadczeń wielokrotnie ratowali Polaków z rąk banderowców . Natomiast Zachodnia ukraina to inna bajka .Tam na dzień dzisiejszy podobnie jak w Polskim ZUwP rozrasta się Faszyzm i z nim należy się dokładnie rozliczyć . Do czasu aż zamiast okrzyków często słyszanych na zachodniej ukrainie ,,Job twoju mat LACHY priechali mogiłek szukają " Usłyszę takie zdanie po raz kolejny :
Mój ojciec pochował tych ludzi, na drzewie wyciął krzyż i powiedział: kiedyś Polacy przyjdą i będą szukać swoich. Pokaż im to miejsce, jeśli mnie już nie będzie. I z Nimi mogę dyskutować o wspólnej przyszłości oraz podjąć kolejną próbę jej budowania . Jednak osobiście dość ciężko widzę to ,,pojednanie" . W śród wielu dokumentów posiadam relację osoby urodzonej i wychowanej w Stanisławowie a obecnie mieszkającej w Polsce . Przysięga że nigdy nie wróci na ukrainę i to nie ze względów finansowych a faktu powszechnego zawładnięcia przestrezenią publiczną przez Faszystowskie partie.
Panie stona, Pańska wizja jest chyba trochę niespójna logicznie jak dla mnie: "...wiem ze za lat 20 spokojnie napije sie herbatki w polskim Stanislawowie..." "... "...Zadnej dyskryminacji, oni [ Ukraińcy ] musza w nas widziec ludzi ktorzy wprowadza tam porzadek a nie beda ich dyskryminowac, wtedy sie wszystko uda. ". Może Pan rozwiniesz swoje wizje ucywilizowania Ukraińców wg swoich poglądów?. Jaką klawiaturą Pan się posługujesz i skąd piszesz?
@darek3013;@Anarchista ; Główny animator niebezpiecznych rozrywek w naszej części europy
czyli Rosja jest wrogo do nas nastawiona ,wynika to z powodu postrzegania stosunków wzajemnych pomiędzy naszymi krajami w kategoriach historycznych. Nieprzypadkowo Putin ocenił negatywny stosunek Polski i Szwecji do polityki rosyjskiej w sprawie Ukrainy uzasadniając go utratą przez te dwa Państwa pozycji pozycji regionalnych mocarstw na rzecz Rosji. Politycy rosyjscy w gruncie rzeczy nie postrzegają pozycji naszego kraju inaczej niż zbuntowanej prowincji co doskonale koresponduje z Niemieckimi działaniami wspierającymi regionalizację Polski. My nie mamy pola manewru i tylko dzięki nędznie umacnianym ,ale jednak bronionym interesom USA możemy
jeszcze coś zrobić we własnym interesie ,czy skutecznie to się okaże.
Ukraina już jest słaba i niewiele trzeba do jej unicestwienia ,zapewne utraci teraz co najmniej
Chersoń , zniszczenie jej w niczym się nam nie przysłuży . A co do Węgier ,przyjazne stosunki pomiędzy społeczeństwami i Państwami datują się od czasu Wiosny Ludów gdy Węgrzy utracili
niepodległość. Wcześniej przez setki lat byli naszymi wrogami dążącymi do dominacji w Europie środkowej naszym kosztem działającymi lewem i prawem. Nasz "przyjaciel Moskal" ma swoje siły rozproszone na ogromnych obszarach , próba zastraszenia Kazachstanu stwierdzeniem ,że takiego państwa jak Kazachstan nigdy nie było ,tak krótko po podpisaniu unii celnej z tym krajem o czymś
świadczy. W brew pozorom mamy spore możliwości w obronie naszej gospodarki i pozycji politycznej świat się zmienia i nędza zachodnich polityków daje nam pewne możliwości.
Moze byc i made in China .... Polacy oraz Wegrzy zawsze na tych terenach wnosili pierwiastek cywilizacyjny wiec ludnosc miejscowa jest o dziwo bardzo przychylna aby wrocili.
Boje sie tylko tego ze jacys "prawidziwi polscy patryjoci" beda wzywac do rozprawy z Ukraincami. Zadnej dyskryminacji, oni musza w nas widziec ludzi ktorzy wprowadza tam porzadek a nie beda ich dyskryminowac, wtedy sie wszystko uda.
Nie lubie wypowiadac sie wsrod ludzi ktorzy maja zazwyczaj narodowe hasla na ustach.... Jestem jednak przekonany ze za mojego zycia jeszcze Polska wroci na swoje terytoria wschodnie. Calkowicie zgadzam sie z ponizsza wypowiedzia.
" Nie tylko na tym odcinku rozluźnienie więzi pewnych regionów Ukrainy z Kijowem byłoby opłacalne dla Polski. Można nawet pójść krok dalej i zastanowić się, czy hipotetyczne zajęcie Zakarpacia przez Węgry byłoby dla Polski korzystne. To samo rozważanie może objąć także rumuńską do 1940 roku Bukowinę. Skonfliktowana z Węgrami i Rumunią Ukraina byłaby jeszcze słabsza i jeszcze bardziej zdana na Polskę, nie mówiąc już o bezpośrednich korzyściach z granicy polsko-węgierskiej "
Ukraina bedzie poglebiac sie w coraz wiekszym haosie wewnetrzynym. Calkowity brak wewnetrznej spojnosci, korupcja, arogancja wladzy, niski standard zycia oraz brak mozliwosci rozwoju przedsiebiorczosci doprowadzi do rozpadu tego panstwa na czesci wczesniej czy pozniej. Rosja odbierze sobie spokojnie wschodnia Ukraine, wczesniej czy pozniej. Na tym konic ... nie posunie sie dalej, bo wie ze na zachodznie nie zdobedzie mozliwosci spokojnego administrowania tymi terenami. Ludzi z ktorymi rozmawialem, podkreslali ze Polska dla nich to ostoja praworzadnosci i normalnosci. Wcale sie im nie dziwie (!!!). Maja dobre skojarzenia z Polska takze przedwojenna, do dzisiaj nawet nieodtworzono infrastruktury turystycznej sprzed drugiej wojny swiatowej. Tak wiec dla nich wejscie w orbite polskich i wegierskich wplywow jest kierunkiem sywilizacyjnym (!!!). Sami nie sa w stanie poradzic sobie z wlasnymi problemami. Nie umieli 100 lat temu nie umierja i dzisiaj. Ziemie te ciaza i beda ciazyc do Polski. Powiem szczerze ze bylem zaskoczony jaki sami Ukraincy, byli zaskoczeni tym ze Polska nie wkroczyla jeszcze do nich...Kiedy powiedzialem im ze przeciez bysmy z tad nie wyszli byli z tej okolicznosci zadowoleni.
Reasumujac Polska, Wegry oraz Rumunia w ciagu 20 - 25 lat odbiora to co ich. Gra na oslabianie Ukrainy jest sluszne i niezbedne. Wzmacnianie tego kraju nie ma zadnego sensu ani nie ma takich potrzeb. Czekam spokojnie na rozwoj wypadkow, ale wiem ze za lat 20 spokojnie napije sie herbatki w polskim Stanislawowie.
Niestety, P. Sylwia ma racje.
Oto jeszcze link. Radykalowie ukrainscy teroryzuja nauczyczeli w Slawiansku. Lekcje jez. rosyjskiego sa zabronione, zamiast nego 0 jez. niemecki. Chyba jest ideologiczne blizej Kijowowi. Zobaczcie, jak nowe wladzy zachowywaja sie wobec nauczyczeli
http://www.youtube.com/watch?v=hC-btP4y3Jc
Panie tagore zazwyczaj zgadzam sie z Pańskimi komentarzami i oceną sytuacji - zazwyczaj ale niestety nie tym razem. Słaba Ukraina jest w interesie Polski. Współpraca z Rosją a nie machanie szabelką i ujadanie jak ratlerek także jest w naszym interesie. Nie mamy sił ani środków aby prowadzić politykę jaka obecnie prowadzimy wobec Rosji, a jak się nie ma możliwości pozostaje jedynie liczenie się z własnymi możliwościami a nie liczenie na wątpliwe wsparcie zaoceanicznych sojuszników. Równie dobrze możemy liczyć na wsparcie Marsjan jak na pomoc Niemiec czy USA. W chwili obecnej Węgry prowadzą najbardziej stonowaną wobec Rosji politykę w UE. Może nam się to nie podobać - gorących głów przecież u nas nie brakuje, a Ruskich przecież tak naprawdę w Polsce prawie wszyscy nie lubią co ma uzasadnienie historyczne ale w polityce nie liczą się uczucia tylko interesy. Na wsparciu Ukrainy niczego nie zyskamy oprócz wrogości Moskwy. Oczywiście nie postuluję wspierania Rosji. Realizm i jeszcze raz realizm w naszych działaniach. Dla Rosji nie jesteśmy równorzędnym partnerem i raczej w przewidywalnej przyszłości nie będziemy - nasz czas niestety minął w XVI wieku, byliśmy kimś ale z własnej głupoty straciliśmy to z podmiotu stając się przedmiotem. Teraz już tak przyzwyczailiśmy się do tej roli że uważamy za rzecz naturalną chodzenie na czyimś sznurku. Od Moskwy do Waszyngtonu. Od Berlina do Brukseli. Pozdrawiam
@amstaf358:10.09.2014 11:30). Nie ,,dostali" a mieli . Do 1945 r te ziemie formalnie należały do Polski Obecnie też należą do Polski tyle że pod czasową okupacją Ukrów.
Panie amstaf358 odpowiedź na Pańskie pytanie jest prosta. Kierował się zasadą która przyświeca niektórym z zabierających głos forumowiczom - wszystko co na przekór Rosji jest dobre dla Polski. Nic niestety nigdy nie jest czarne ani białe i Anders popełnił ogromny błąd ratując co prawda polskich obywateli ale narodowości ukraińskiej nienawidzących i mordujących Polaków od pewnej śmierci w sowieckich ośrodkach wypoczynkowych.
,,Eksperci: UE przyczyniła się do eskalacji konfliktu na Ukrainie
Badacze stosunków międzynarodowych, zajmujący się badaniami nad pokojem, wystawili Unii Europejskiej w dorocznej ekspertyzie mierną ocenę wskazując, że UE przyczyniła się do eskalacji konfliktu na Ukrainie.
Badacze stosunków międzynarodowych zajmujący się analizą konfliktów politycznych i militarnych, ich przyczyn oraz sposobów ich uniknięcia dość negatywnie oceniają politykę zagraniczną UE wobec Ukrainy. Zaobserwowali oni cały szereg błędów w unijnej polityce partnerstwa.
Z dorocznego raportu opublikowanego przez 5 wiodących ośrodków badań nad pokojem wynika, że w związku z możliwością wycofania się Ukrainy z podpisania Umowy Stowarzyszeniowej, postawienie Ukrainy przed alternatywą "wóz albo przewóz" było "błędem z poważnymi konsekwencjami", powiedziała Ines-Jacqueline Werkner z Instytutu Badań nad Pokojem przy Ewangelickim Centrum Badań (FEST). Niemiecka badaczka uważa, że UE przyczyniła się do wybuchu kryzysu na Ukrainie, a potem prawie nic nie zrobiła dla jego rozwiązania".
@Sylwia:10.09.2014 10:06 0. Polecam zapoznanie się ze stroną . Wyjaśni to Pani wiele powodów dla których należy bezwzględnie niszczyć ukraińską diasporę w Polsce . To bydło dąży do przejęcia części naszych ziem . Ich program nie uległ zmianie od 1918 r.
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony, bez tłumaczenia. Ruski tłumok.
Agencie "Sylwia" Twój wódz Putin oświadczył i oficjalnie jest uznane i zapisane: FR jest prawnym i historycznym spadkobiercą ZSRR. Stąd ta próba FR odbudowy ZSRR jako ZSRR-2 i kolejna agresja. Cele FR zostały jasno określone: odbudowa terytorium dawnego ZSRR. Wal się ruski geju - agencie wpływu.
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901
@Przebraze - a to nie lepiej w tych bazach mieć 250 tys polskich żołnierzy? Co gorzej będą się bić od bambusów i meksykańców? Żadnych wojsk USA w Polsce!
@Tutejszym: 10.09.2014 16:35). Nie odpowiedziałeś na pytanie co z twoją taczką w IPN etatowego pracownika SB/UB ?
Zastanawiam się, czy właśnie krety w rodzaju Tutejszych nie działają po to aby odwrócić uwagę od naszej granicy zachodniej. Niestety dla Polski to właśnie Niemcy są głownym wrogiem a nie Rosja. A co tam w Szczecinie i z natowską szpicą - miasto przejdze pod zarząd niemiecki, tak mówią niektórzy?
@strona. Oby się ziściło co Pan piszesz. Przy czym bez rozwiązania siłowego kwestii banderowskiej niestety się nie obejdzie. Nie ma co owijać w bawełnę - popieram stanowisko św. Tomasza z Akwinu: „grzeszników zabijać nie tylko wolno, ale należy to czynić, jeżeliby okazali się szkodliwi lub niebezpieczni dla społeczeństwa”. Niestety tak z nimi jest i jakoś nasi przodkowie nie mieli nigdy dylematów moralnych wobec tych zajadłych wrogów Najjaśniejszej RP.
Rosja wycofuje wojska których nigdy tam nie było hehe. Może żydowska agentura zaraz wklei link do konta SBU na YT? ;-)
Dlaczego Polska wrcoci na kresy wschodnie ... takze z powodu ekonomicznego. Polska gospodarka rosnie, mimo problemow wiekszych lub mniejszych, ta gospodarka rosnie i sie rozwiaja. Jednoczesnie brakuje rak do pracy, co jest widoczne. 2 mil Polakow wybralo wyjazd za chlebem, do innych krajow. Bez zwiekszenia ludnosciowych zasobow mozna spodziewac sie powaznego zwolnienia gospodarczego, potrzeba bedzie ludzi od sprzatania po produkcje zawansowanych technologii. W efekcie czego, potrzeba chwili bedzie ich znalezienie. Wybor miedzy .... wielka mniejszoscia islamska z Afryki a Ukraincami ktorych znamy od wiekow jest oczywista. Wole mieszkac w kraju z Ukraincami jak z emigrntami z Magrebu. Dla nich to takze, interes. Ukraincy z Malopolski Wschodniej, nie maja zadnych szans na integracje europejska bez Polski i Wegier. W duzo mniejszym zakresie Rumunii, ktora w Europie nie liczy sie wiele. Wiec lepiej dla nich i ich wlasnego rozwoju wejsc do panstw ktore sa w pelni w Europie jak byc na obrzezu zdarzen.
I jedna sprawa. Nebawem ma odbyc sie referendum w Szkocji .... w Szkocji !!! w sprawie niepodleglosci. Przy madrej polityce wschodniej wrocimy do siebie bez wiekszych problemow.
Zanim nastanie czas kiedy pierwsza łopata mogłaby być wbita w ziemię pod tą utopijną budowę Poroszenki już w Kijowie nie będzie (i nie wiadomo czy na tym świecie).
"Anarchista", już w głowie się Tobie pieprzy. Weź psychotropy i daj na wstrzymanie, zrób sobie przerwę. Ja na prawdę Tobie z całego serca dobrze radzę. Co Tobie i "Sylwia" nasza konfederacja tak się nie podoba. Coście w tajemnicy uradzili, dostaniesz działkę za wspomaganie ruskiej agentury? Musi im być kiepsko, skoro po Ciebie sięgają. Agent "Sylwia" będzie miał ekstra kasę za udany werbunek, wariat czy idiota nie ma znaczenia, byle dał się zwerbować. Powiedz co w ostatnim poście do Ciebie napisał, żadne przekierowanie nic nie da jak Cypis weźmie się na parę minut do roboty.
@TW "Tutejszym" 10.09.2014 15:22 "Jaką klawiaturą Pan się posługujesz i skąd piszesz? ". Pan jest zboczeńcem!
@TW "Tutejszym". Gratuluję "autorytetów"! Widać, że wybiera Pan podobnych sobie. Ks. Tischner jako wyznawca herezji modernizmu prawdopodobnie smaży się w piekle. Ten stały publicysta mediów wrogich wierze katolickiej takich jak "Gazeta Wyborcza" i "Tygodnik Powszechny" (co za obrzydlistwo!!!) został dobrze opisany w książce pt. "Leksykon modernistów polskich". Nie dziwię się, że z ludźmi zdeprawowanymi Panu po drodze. Jest Pan do szpiku kości przesiąknięty kłamstwem. Odrażające Adamiec!
Nie mam polskiej a pisze jakies 3500 km od Stanislawowa... Wiadomo ze nie kochaja nas Ukraincy, w dodatku banderowcy wszelkiej masci nawoluja od lat aby Lachow riazac. Jednak to tylko awangarda a nie wiekszosc. W Karpackiej wsi natkolem sie na sprzedawce ubranego w mundur UPA, juz czulem niemalze jak siekara spada na moj kark.... Mimo wszystko do zakupow doszlo w przyjaznej atmosferze. Wielu Ukraincow chce normalnosci a normalnoscia jest wlasnie Polska dla nich.
@Zbychu Adamiec vel TW "Tutejszym" - co do zrywania umów przed zimą: SRALIS MAZGALIS REFERENDUS DUPTUS! FR zmniejszając możliwość kradzieży gazu ukropom utrudnia juncie kijowskiej mordowanie miejscowych Rosjan na Ukrainie. A nóż wybuchną zamieszki w Kijowie i tym razem powywalają samochody przed ambasadą USraela żydowski agencie!
Dziękuję za pozdrowienia. Mam prawie wszystkie wydania Jego książek, sporo w audio. Czytałem, słuchałem, wracam. Znaczy się łączność telepatyczną z zaświatami Pan nawiązałeś? Taki podlec i idiota jak Pan nie ma żadnych obecnie szans na spotkanie z tym Kapłanem. Ale staraj się Pan, ćwicz poprawę i pokorę. Dziękuję Panu za wspomnienie tego Kapłana i filozofa. Kawalera Orderu Orła Białego.
@Tutejszym: 10.09.2014 16:10). Nie wcinaj się w dyskusję między mądrzejszymi od ciebie czytaj i ucz się.
@Tutejszym: 10.09.2014 15:49). Co wy znowu ględzicie pozdrowienia od ks. Józef Tischner ...........Mieli być zweryfikowani i ew. osądzeni na Zachodzie..............Totalna bzdura i kłamstwo........ Anders wiedział że w razie wydania ich ZSRR ich los zostanie przesądzony, zostaną zabici. .........I na tej wiedzy powinien poprzestać byłoby to historyczne rozliczenie cudzymi rękami za zbrodnie na Kresach tym bardziej że jako Wódz Naczelny miał dostęp do opracowań wywiadu i nie ma podstaw do przypuszczeń że ich nie znał.........Obywatelstwo polskie gwarantowało im nie podleganie pod jurysdykcję ZSRR. W efekcie Mamy ZUwP Diasporę ukraińską w USA i Kanadzie oraz rozwinięte struktury OUN- zagranica . I na koniec Uchwałę ,,Prowydu" z 1990 r. oraz realizację jej zaleceń przez ciebie i koleżków z ,,konfederacii" zdradzieckich idiotów na tym forum . ,,
Myślę że zasada była prosta:" i tego nigdy już więcej nie rób bo efekt żałosny i szkodliwy.
Myślę że zasada była prosta: Byli obywatelami Najjaśniejszej RP, Anders wiedział że w razie wydania ich ZSRR ich los zostanie przesądzony, zostaną zabici. Obywatelstwo polskie gwarantowało im nie podleganie pod jurysdykcję ZSRR. Mieli być zweryfikowani i ew. osądzeni na Zachodzie.
460$ za 1000 m3. Obecna polityka ekonomiczna FR - jeżeli będzie się utrzymywała - powinna dać nam możliwość zerwania umowy gazowej z FR. Możliwe (moim zdaniem) jest osiągnięcie ceny 430$/tyś.m3. To może być ciężka zima dla FR ze zbytem swojego gazu. EU też powinna się czegoś nauczyć, Państwo Niemieckie też.
@tagore: 10.09.2014 15:31. I co w zamian Panie Tagore już żremy jabłka dzięki geniuszowi naszego" rządu teraz mamy jeść kapustę z grochem żeby uzupełnić brak gazu w naszych instalacjach???. A Poważnie to czy Pan napotkał gdzieś informację oficjalną że ,,sprzedajemy" ukraińcom gaz?? nawet na BIP -ie nie ma takiej informacji . Wynika z tego że jesteśmy traktowani jak ubezwłasnowolniona granda . W tym przypadku podzielam i popieram stanowisko Rosji bo działają na naszą korzyść .Po Pierwsze ograniczają koszty .A po drugie jeśli ukraińcy nie płacili i nie płacą Rosji 380 $ za 1000 m3 , to jak nazywa się ten idiota z rządu uważający że to barachło zapłaci Nam ok 590 $ za 1000 m3 ????. Mnie nie stać na takie popieranie banderyzmu i faszyzmu . To jest jawna zdrada stanu .
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony, bez tłumaczenia. Ruski tłumok.
Myślę że zasada była prosta: Byli obywatelami Najjaśniejszej RP, Anders wiedział że w razie wydania ich ZSRR ich los zostanie przesądzony, zostaną zabici. Obywatelstwo polskie gwarantowało im nie podleganie pod jurysdykcję ZSRR. Mieli być zweryfikowani i ew. osądzeni na Zachodzie. Wyszło jak wyszło - zadecydowała polityka. Konieczna dla nas i naszych obywateli - Ukraińców akcja "Wisła" została poprzedzona propozycją wysiedlenia ich na Ukrainę. Ta propozycja została odrzucona, władze Ukrainy szykowały się do akcji zsyłki części własnych obywateli na Sybir, dodatkowe kłopoty nie były im potrzebne. Władze ZSRR zgłosiły chęć przyjęcia tych Ukraińców, ich los był pewny do zgadnięcia. Nawet komuniści nie zdecydowali się na wydanie własnych obywateli w takiej ilości sowietom. Jedynym i koniecznym rozwiązaniem była akcja "Wisła". I znowu wyszło tak jak wyszło, kierowanie się zasadami i ideałami a nie pragmatyzmem kończy się zawsze jak przykładowe u nas. Jeżeli ma się idealistyczne pełne zasad serce to trzeba mieć na prawdę twardą dupę. Trzeba umieć wyciągać wnioski i do nikogo nie mieć pretensji. Howgh Panie amstaf358.
@ stona: 10.09.2014 13:27). Nic tylko przyklasnąć takiej myśli . Wygląda na to że , nie rozumie Pan skrótu myślowego . Nikt w czambuł nie chce rozliczyć ukraińców . Np do wschodniej części nikt z Polski nie ma zarzutów oni mimo ciężkich doświadczeń wielokrotnie ratowali Polaków z rąk banderowców . Natomiast Zachodnia ukraina to inna bajka .Tam na dzień dzisiejszy podobnie jak w Polskim ZUwP rozrasta się Faszyzm i z nim należy się dokładnie rozliczyć . Do czasu aż zamiast okrzyków często słyszanych na zachodniej ukrainie ,,Job twoju mat LACHY priechali mogiłek szukają " Usłyszę takie zdanie po raz kolejny :
Mój ojciec pochował tych ludzi, na drzewie wyciął krzyż i powiedział: kiedyś Polacy przyjdą i będą szukać swoich. Pokaż im to miejsce, jeśli mnie już nie będzie. I z Nimi mogę dyskutować o wspólnej przyszłości oraz podjąć kolejną próbę jej budowania . Jednak osobiście dość ciężko widzę to ,,pojednanie" . W śród wielu dokumentów posiadam relację osoby urodzonej i wychowanej w Stanisławowie a obecnie mieszkającej w Polsce . Przysięga że nigdy nie wróci na ukrainę i to nie ze względów finansowych a faktu powszechnego zawładnięcia przestrezenią publiczną przez Faszystowskie partie.
Aby skutecznie kogoś zaskoczyć wypada wprowadzić go w błąd co do swoich intencji
trzeba przyznać ,że Rosja robi to skutecznie.
tagore
Jak to miło ze strony Rosjan dostarczają Polsce argumentów do zerwania dotychczasowej
umowy gazowej.
tagore
Panie stona, Pańska wizja jest chyba trochę niespójna logicznie jak dla mnie: "...wiem ze za lat 20 spokojnie napije sie herbatki w polskim Stanislawowie..." "... "...Zadnej dyskryminacji, oni [ Ukraińcy ] musza w nas widziec ludzi ktorzy wprowadza tam porzadek a nie beda ich dyskryminowac, wtedy sie wszystko uda. ". Może Pan rozwiniesz swoje wizje ucywilizowania Ukraińców wg swoich poglądów?. Jaką klawiaturą Pan się posługujesz i skąd piszesz?
@darek3013;@Anarchista ; Główny animator niebezpiecznych rozrywek w naszej części europy
czyli Rosja jest wrogo do nas nastawiona ,wynika to z powodu postrzegania stosunków wzajemnych pomiędzy naszymi krajami w kategoriach historycznych. Nieprzypadkowo Putin ocenił negatywny stosunek Polski i Szwecji do polityki rosyjskiej w sprawie Ukrainy uzasadniając go utratą przez te dwa Państwa pozycji pozycji regionalnych mocarstw na rzecz Rosji. Politycy rosyjscy w gruncie rzeczy nie postrzegają pozycji naszego kraju inaczej niż zbuntowanej prowincji co doskonale koresponduje z Niemieckimi działaniami wspierającymi regionalizację Polski. My nie mamy pola manewru i tylko dzięki nędznie umacnianym ,ale jednak bronionym interesom USA możemy
jeszcze coś zrobić we własnym interesie ,czy skutecznie to się okaże.
Ukraina już jest słaba i niewiele trzeba do jej unicestwienia ,zapewne utraci teraz co najmniej
Chersoń , zniszczenie jej w niczym się nam nie przysłuży . A co do Węgier ,przyjazne stosunki pomiędzy społeczeństwami i Państwami datują się od czasu Wiosny Ludów gdy Węgrzy utracili
niepodległość. Wcześniej przez setki lat byli naszymi wrogami dążącymi do dominacji w Europie środkowej naszym kosztem działającymi lewem i prawem. Nasz "przyjaciel Moskal" ma swoje siły rozproszone na ogromnych obszarach , próba zastraszenia Kazachstanu stwierdzeniem ,że takiego państwa jak Kazachstan nigdy nie było ,tak krótko po podpisaniu unii celnej z tym krajem o czymś
świadczy. W brew pozorom mamy spore możliwości w obronie naszej gospodarki i pozycji politycznej świat się zmienia i nędza zachodnich polityków daje nam pewne możliwości.
tagore
Banderowcy- czego sie spodziewac. Zwykle bydlo. Chala ukrainie i tym "kon by sie usmial" herojom
Znakomite tłumaczenie zatem samolot spadł na teren samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej zatem oni ponoszą odpowiedzialność.
Moze byc i made in China .... Polacy oraz Wegrzy zawsze na tych terenach wnosili pierwiastek cywilizacyjny wiec ludnosc miejscowa jest o dziwo bardzo przychylna aby wrocili.
Tak powinno być....
Tak powinno być....
Żeby to czasami nie był Stanisławów Made in China.....
Batalion rozwiązać, winnych przykładnie ukarać, resztę zweryfikować przed wcieleniem do armii.
A ten nawiedzony dalej w kółko klepie te dyrdymały OUN chyba go tak zaprogramowali Rosjanie...
Boje sie tylko tego ze jacys "prawidziwi polscy patryjoci" beda wzywac do rozprawy z Ukraincami. Zadnej dyskryminacji, oni musza w nas widziec ludzi ktorzy wprowadza tam porzadek a nie beda ich dyskryminowac, wtedy sie wszystko uda.
Nie lubie wypowiadac sie wsrod ludzi ktorzy maja zazwyczaj narodowe hasla na ustach.... Jestem jednak przekonany ze za mojego zycia jeszcze Polska wroci na swoje terytoria wschodnie. Calkowicie zgadzam sie z ponizsza wypowiedzia.
" Nie tylko na tym odcinku rozluźnienie więzi pewnych regionów Ukrainy z Kijowem byłoby opłacalne dla Polski. Można nawet pójść krok dalej i zastanowić się, czy hipotetyczne zajęcie Zakarpacia przez Węgry byłoby dla Polski korzystne. To samo rozważanie może objąć także rumuńską do 1940 roku Bukowinę. Skonfliktowana z Węgrami i Rumunią Ukraina byłaby jeszcze słabsza i jeszcze bardziej zdana na Polskę, nie mówiąc już o bezpośrednich korzyściach z granicy polsko-węgierskiej "
Ukraina bedzie poglebiac sie w coraz wiekszym haosie wewnetrzynym. Calkowity brak wewnetrznej spojnosci, korupcja, arogancja wladzy, niski standard zycia oraz brak mozliwosci rozwoju przedsiebiorczosci doprowadzi do rozpadu tego panstwa na czesci wczesniej czy pozniej. Rosja odbierze sobie spokojnie wschodnia Ukraine, wczesniej czy pozniej. Na tym konic ... nie posunie sie dalej, bo wie ze na zachodznie nie zdobedzie mozliwosci spokojnego administrowania tymi terenami. Ludzi z ktorymi rozmawialem, podkreslali ze Polska dla nich to ostoja praworzadnosci i normalnosci. Wcale sie im nie dziwie (!!!). Maja dobre skojarzenia z Polska takze przedwojenna, do dzisiaj nawet nieodtworzono infrastruktury turystycznej sprzed drugiej wojny swiatowej. Tak wiec dla nich wejscie w orbite polskich i wegierskich wplywow jest kierunkiem sywilizacyjnym (!!!). Sami nie sa w stanie poradzic sobie z wlasnymi problemami. Nie umieli 100 lat temu nie umierja i dzisiaj. Ziemie te ciaza i beda ciazyc do Polski. Powiem szczerze ze bylem zaskoczony jaki sami Ukraincy, byli zaskoczeni tym ze Polska nie wkroczyla jeszcze do nich...Kiedy powiedzialem im ze przeciez bysmy z tad nie wyszli byli z tej okolicznosci zadowoleni.
Reasumujac Polska, Wegry oraz Rumunia w ciagu 20 - 25 lat odbiora to co ich. Gra na oslabianie Ukrainy jest sluszne i niezbedne. Wzmacnianie tego kraju nie ma zadnego sensu ani nie ma takich potrzeb. Czekam spokojnie na rozwoj wypadkow, ale wiem ze za lat 20 spokojnie napije sie herbatki w polskim Stanislawowie.
Ten wanderBrook kimkolwiek był, to był zwykły k...s
Tutejszym, śmierdzisz potomkiem upaińskich śmierdzieli.
Niestety, P. Sylwia ma racje.
Oto jeszcze link. Radykalowie ukrainscy teroryzuja nauczyczeli w Slawiansku. Lekcje jez. rosyjskiego sa zabronione, zamiast nego 0 jez. niemecki. Chyba jest ideologiczne blizej Kijowowi. Zobaczcie, jak nowe wladzy zachowywaja sie wobec nauczyczeli
http://www.youtube.com/watch?v=hC-btP4y3Jc
Panie tagore zazwyczaj zgadzam sie z Pańskimi komentarzami i oceną sytuacji - zazwyczaj ale niestety nie tym razem. Słaba Ukraina jest w interesie Polski. Współpraca z Rosją a nie machanie szabelką i ujadanie jak ratlerek także jest w naszym interesie. Nie mamy sił ani środków aby prowadzić politykę jaka obecnie prowadzimy wobec Rosji, a jak się nie ma możliwości pozostaje jedynie liczenie się z własnymi możliwościami a nie liczenie na wątpliwe wsparcie zaoceanicznych sojuszników. Równie dobrze możemy liczyć na wsparcie Marsjan jak na pomoc Niemiec czy USA. W chwili obecnej Węgry prowadzą najbardziej stonowaną wobec Rosji politykę w UE. Może nam się to nie podobać - gorących głów przecież u nas nie brakuje, a Ruskich przecież tak naprawdę w Polsce prawie wszyscy nie lubią co ma uzasadnienie historyczne ale w polityce nie liczą się uczucia tylko interesy. Na wsparciu Ukrainy niczego nie zyskamy oprócz wrogości Moskwy. Oczywiście nie postuluję wspierania Rosji. Realizm i jeszcze raz realizm w naszych działaniach. Dla Rosji nie jesteśmy równorzędnym partnerem i raczej w przewidywalnej przyszłości nie będziemy - nasz czas niestety minął w XVI wieku, byliśmy kimś ale z własnej głupoty straciliśmy to z podmiotu stając się przedmiotem. Teraz już tak przyzwyczailiśmy się do tej roli że uważamy za rzecz naturalną chodzenie na czyimś sznurku. Od Moskwy do Waszyngtonu. Od Berlina do Brukseli. Pozdrawiam
@amstaf358:10.09.2014 11:30). Nie ,,dostali" a mieli . Do 1945 r te ziemie formalnie należały do Polski Obecnie też należą do Polski tyle że pod czasową okupacją Ukrów.
Panie amstaf358 odpowiedź na Pańskie pytanie jest prosta. Kierował się zasadą która przyświeca niektórym z zabierających głos forumowiczom - wszystko co na przekór Rosji jest dobre dla Polski. Nic niestety nigdy nie jest czarne ani białe i Anders popełnił ogromny błąd ratując co prawda polskich obywateli ale narodowości ukraińskiej nienawidzących i mordujących Polaków od pewnej śmierci w sowieckich ośrodkach wypoczynkowych.
I to był nasz błąd że dostali.. nie wiem czym się kierował Anders,z tym się zgadzam...
,,Eksperci: UE przyczyniła się do eskalacji konfliktu na Ukrainie
Badacze stosunków międzynarodowych, zajmujący się badaniami nad pokojem, wystawili Unii Europejskiej w dorocznej ekspertyzie mierną ocenę wskazując, że UE przyczyniła się do eskalacji konfliktu na Ukrainie.
Badacze stosunków międzynarodowych zajmujący się analizą konfliktów politycznych i militarnych, ich przyczyn oraz sposobów ich uniknięcia dość negatywnie oceniają politykę zagraniczną UE wobec Ukrainy. Zaobserwowali oni cały szereg błędów w unijnej polityce partnerstwa.
Z dorocznego raportu opublikowanego przez 5 wiodących ośrodków badań nad pokojem wynika, że w związku z możliwością wycofania się Ukrainy z podpisania Umowy Stowarzyszeniowej, postawienie Ukrainy przed alternatywą "wóz albo przewóz" było "błędem z poważnymi konsekwencjami", powiedziała Ines-Jacqueline Werkner z Instytutu Badań nad Pokojem przy Ewangelickim Centrum Badań (FEST). Niemiecka badaczka uważa, że UE przyczyniła się do wybuchu kryzysu na Ukrainie, a potem prawie nic nie zrobiła dla jego rozwiązania".
Aj Waj, i co teraz? :) Nie udało się zniszczyć następnego państwa, podobnie jak z Syrią i Iranem? ;)
@Tutejszym: 10.09.2014 10:48). Czy to prawda że w IPN ostatnio odnaleziono teczkę presonalną etatowego pracownika UB/SB - Zbigniewa Adamca .
@artose: 10.09.2014 10:48). Odmiana chachła już będącego na forum .Pytanie tylko którego.
@Sylwia:10.09.2014 10:06 0. Polecam zapoznanie się ze stroną . Wyjaśni to Pani wiele powodów dla których należy bezwzględnie niszczyć ukraińską diasporę w Polsce . To bydło dąży do przejęcia części naszych ziem . Ich program nie uległ zmianie od 1918 r.
http://www.los.org.pl/index.php?glowna=home
Sylwia --- przestań tu pisać OK
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony, bez tłumaczenia. Ruski tłumok.
Agencie "Sylwia" Twój wódz Putin oświadczył i oficjalnie jest uznane i zapisane: FR jest prawnym i historycznym spadkobiercą ZSRR. Stąd ta próba FR odbudowy ZSRR jako ZSRR-2 i kolejna agresja. Cele FR zostały jasno określone: odbudowa terytorium dawnego ZSRR. Wal się ruski geju - agencie wpływu.
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901