To całkiem realne. Wszak "separatyści" z Charkowa (Odessy i innych okręgów) nie podpisywali żadnego porozumienia. Oczywiście Rosja nie będzie stroną ewentualnego konfliktu, za to będzie dmagać się podpisanie pokoju tak jak z separystami z Doniecka i Lugańska. W ten oto sposób pokroją Ukrainę po kawałeczku.
Po pierwsze kamień spadł mi z serca, już myślałem że jestem osamotniony w swoich poglądach dotyczących Małopolski Wschodniej ( tymczasowo tzw Ukraina Zachodnia ) ale widzę że Anarchista ma takie same . Po drugie: Wielokrotnie pisałem że zarówno Ruscy , jak i Ukraińcy są siebie warci. jedni i drudzy mordowali Polaków. Oczywiście Ruscy wymordowali więcej , bo mieli więcej "możliwości" , ale to nie zmienia faktu że jedni i drudzy to nasi wrogowie. Zgadzam się z autorem artykułu , Polacy ( czyli nasi rządzący) powinni się kierować interesem Polski , a nie USA,U.K czy Niemiec. Niestety dla zbicia doraźnego kapitału politycznego nasze "elyty" polityczne zdają się nie dostrzegać tego faktu . Jestem przekonany że obecny konflikt przyniesie pomimo wszystko dużo korzyści Polsce. Dlatego że będzie się toczył bardzo długo i żadne zawieszenia broni nic tutaj nie zmienią ,oraz dlatego że znając Ruskich to oni po prostu nie odpuszczą i będą jątrzyć tak długo , doputy nie osiągną wyznaczonego przez siebie celu. Mam nadzieję że pozostaniemy neutralni , oraz że będziemy prowadzić taką politykę która będzie wreszcie korzystna dla Polski i Polaków , bez oglądania się na "sojuszników" z UE i NATO
Czyżby ktoś przegrał wyścig zbrojeń w systemach obrony rakietowej ? Swoją drogą ciekawa logika, wpierw wywołać kryzys bezpieczeństwa a później skarżyć się, że wszyscy intensywnie dbają o swoje bezpieczeństwo.
Jaroslaus, pieprzony człowieczku o popapranej mentalności. Napisałeś: " ... WYPIERDOLI żydów, którzy ŁŻĄ, PLUJĄ I SZKALUJĄ NAS...". Takich jak Ty zaprzańców żydowskich należało by "wypierdolić", ale powiedz szujo gdzie. Kto Ciebie weźmie. Tacy jak Ty są plamą na naszym polskim wizerunku wobec innych nacji. Spieprzaj Żydu - wariacie, tylko dokąd? A Redakcja da Tobie wskazówki jak pisać bardziej oględnie na temat Żydów? Redakcja powinna wziąć Ciebie za mordę i wykopać z tego Forum. Pieprzony podlec.
Patologiczna norma wojny. pytanie czy Amnesty International wzięła pod uwagę drugą stroną, jeśli nie to to czekamy. Łatwo zza biurka wygłaszać takie zdania.
Rozumiem że piszesz o potrzebie zbrojeń naszego kraju, o potrzebie maksymalizacji nasze możliwości samoobrony przed agresorem. Ciągle o tym ( i słusznie ) pisze nasza polska prasa. Znasz innego potencjalnego agresora na nasze terytorium. A przykłady ruskiej agresji miałeś i masz na bieżąco. My Polacy mamy aż nadto doświadczeń z przeszłości. Przewrotna i nielojalna Litwa też liczy na naszą pomoc, boi się bardziej niż my. Mam wrażenie że z Ciebie taki Litwin jak ze mnie Marsjanin. Polska prasa nie fakt nieuchronnej agresji ma na względzie tylko potencjalną obronę przed ewentualnym agresorem... Rosja wprost artykułuje swoje zamiary względem państw ościennych. Howgh.
Skoro to dla ukrainofilów takie kardynalne i konieczne niech przeprowadzą składkę i sami dozbroją swoich łżeprzyjaciół. Ba dla Polski korzystniej by było żeby nawet stworzyli legion ochotniczy, ale oni są tylko odważni i ofiarni w deklaracjach. Mądry naród sam siebie zbroi, a nie sąsiada u którego są bardzo silne wrogie mu resentymenty. Tak jak proponują gazpolowcy postępują tylko głupcy. Wara od moich podatków ukrainofile!!!
"Dla własnego bezpieczeństwa nie możemy stać obok i myśleć że banderowcy nie będą chcieli powetować sobie strat..." - widzę to odwrotnie. To właśnie banderowcy mogą się tulic do Polski, bo Rosja by ich rozjechała. A my nie mamy interesu w tym, aby ich ratowac.
Ale w tym jednym zgoda - postępującą dezintegrację Ukrainy mam za scenariusz bardzo prawdopodobny.
Czyli przychodzi czas na powstanie nowego tworu?. Bomby już były. Procedura operacji w toku? Uspokajające porozumienie już nastąpiło, tylko czy pacjent o tym wie?
@Kwezal A pomników Bandery to w Galicji nie widziałeś, tablic ku czci banderowców i dyskryminacji miejscowych Polaków (ile mają kościołów, ile szkół, jaką cieszą się autonomia językową)? To wy jesteście ślepcami, jeśli jesteście Polakami a nie ukraińskim trollami urodzonymi w Polsce. Nie róbcie z nas idiotów, bo poza w/w 2 ruskim trollami każdy widzi rosyjskie zagrożenie ale nie demonizuję go i nie ogranicza się tylko do tego jednego kierunku zagrożenia. Niestety Dmowski wiecznie aktualny: „Niektórzy bardziej nienawidzą Rosji, niż kochają Polskę."
Mam do powiedzenia historijke:
W obwodzie Kirowogradskim kierowca taksowki wioz kobieta z dzieckiem - ucieknierow. Zapytal u dziecka: Gdzie twoj tatek? Dziecko milo odpowiada: "Chochlow (czyli Ukraincow) bije na Donbasie". Irytowany kierowca rozkazal im z samochody wysiasc.
To taka fajna mowa, taki szyfr. "Ewentualnie mógł popełnić" := "na pewno popełnił", "Obawiamy się że" := "Jesteśmy pewni" i tak dalej. Obelgi też można w dyplomatycznej formie przekazywać, normalny człowiek nie wie: w mordę dać czy w rękę pocałować...
P. Csaba: nie byłoby tu chyba przeciwwskazań; nie jest mi wiadomo o wrogości Rusinów karpackich do Polski, w przeciwieństwie do zach. Ukraińców. Byłabym wdzięczna za wiecej informacji o nastawieniu Rusinów karpackich do nas. Co do Węgrów to wiadomo: Magyar Lengyel baratsag.
Widać Panie stona żeś Pan 3500 km od Warszawy. Pańskie rojenia z dziedziny "wielkiej polityki" są ciekawe, ale nie mające do końca wiele wspólnego z realną rzeczywistością. Brak miejsca w tym rozpatrywanym modelu przyszłości jednego: Ukrainy, wolnej i niezależnej. Moim zdaniem jest to stały element naszej rzeczywistości w najbliższej przewidzieć się przyszłości. Tego nie da się pominąć, inaczej wchodzimy w dziedzinę fantastyki i dziecinady. Howgh.
Polski interes narodowy na Ukrainie można różnie definiować. Na pewno nie jest to opcja przymusu bezpośredniego, jest to podpowiedź ruskiego wroga. W ciągu tych lat min. %0 lat wiele może się zdarzyć. " Wszystko może rozwiązać się w sposób naturalny, " daj czas czasowi "" te słowa mojej żony są po kobiecemu mądre i spokojne. Tak na marginesie, kiedyś podczas "burzy mózgów" w trakcie dyskusji wyrwało mi się: "moja żona powiedziała", obecni wstali i wyszli. To był koniec dyskusji, chyba wcześniej umówili się. Doraźne interesy, jak największą ich ilość powinniśmy prowadzić z obopólna korzyścią. Ale własne zaszłości historyczne Ukraińcy powinni bezwzględnie uznać i potępić. Słowa Pana tagore mam zapisane na pulpicie, brzmią one tak: "
tagore: 06.09.2014 10:24
Problem nie sprowadza się przelanej krwi ,a do statusu dwóch narodów i Państw we wzajemnych stosunkach .Jeżeli zaakceptujemy posługiwanie się przez stronę ukraińską ludobójstwem w stosunkach z naszym krajem to jaką mamy perspektywę w kształtowaniu się wzajemnych stosunków? Ukraińscy politycy chcą instrumentalnie wykorzystać Polskę ,ale utrzymując ją poza blokiem państw skupionych wokół siebie . W tej chwili widzą jako cel stworzenie silniejszych związków z krajami bałtyckimi ,Polska nie jest postrzegana jako partner lecz jako potencjalna przeszkoda na drodze Ukrainy do budowy silnej pozycji politycznej i gospodarczej. tagore " Jest to druga strona medalu, nie mająca wiele wspólnego z naszym niemądrym i szkodliwym dla nas poczuciem wyższości wobec Ukraińców.
Ukraińcy są oddani kultowi Bandery. To ich 'heroj'. Noszą portrety tego mordercy Polaków i wznoszą mu pomniki. To ich święty narodowy. Tam jest neohitleryzm i nazizm. Tak to są oni przyjaciele Polaków jak ukochana przez Ukraińców SS Himmlera.
Zgadzam się całkowicie z tym że ci ludzie boją się ... nie są nawet Ukraińcami ale Łemko....na siłę ich się ukrainizowało. Mają strach bo boją się UPA. To jest fakt. Ale dla naszego własnego dobra, utrzymywanie potworka Ukrainy Zakarpackiej, jest jeszcze gorsze jak pozostawienie ich sobie samym. To że Ukraina się rozpadnie to pewne...Powinniśmy dla własnego dobra czynni zabezpieczyć tam swoje interesy.
Anarchista weź ty czasami zapanuj troche nas sobą.Mi tu wyskakujesz z urkami,mnie to wali. Ale awet jak Go nie lubisz, to był to prezydent demokratycznie wybrany przez naród, którego nie tylko ze zwalczała gazeta Gówno Prawna z michnikiem hipokrytą na czele i inne TVNy i do tego Niemcy, to miał odwagę pojechać do Gruzji,skręcić ekipę z 4 innymi prezydentami i postawić się Ruskim.I zginął na posterunku, jadąc oddać cześć polskim bohaterom na których popełniono ludobójstwo w Katyniu,a ten neosowiecki reżim dalej bełkocze,że to byla jakaś tam zbrodnia wojenna.Poza tym akurat PiS jest przeciwko ustaleniom z Magdalenki Wałęsy z Kiszczakiem z 1988 r.
Nie jestem strategiem .... kiedyś było przy polskim rządzie jakieś ciało od strategii ale je zlikwidowano. Sądzę że dojdzie do całkowitej dezintegracji Ukrainy. Dla własnego bezpieczeństwa nie możemy stać obok i myśleć że banderowcy nie będą chcieli powetować sobie strat.... Dlatego trzeba mieć poważny plan włączenia nowych 3 woj. z powrotem do Polski. Jaki należy dostosować prawo, jak przeprowadzić integracje energetyczną, drogową itd. Szczególnie zwracając uwagę na sprawy społeczne .... Ludzie mieszkający na tych terenach wcześniej czy później znajdą się pod wpływem Polski i Węgier. Wybór między chaosem a w miarę stabilną Polską i Węgrami jest oczywisty. Nie obejdzie się bez autonomii w jakieś formie, ale lepsze to jak posiadanie niestabilnej Ukrainy jako sąsiada gdzie w każdym momencie może rządzić ulica.
nikt tu się taki nie obudzi.Sylwia i Jan_De to generalnie politruki.I ich wpisy przekonują chyba tylko iic samych.Sylwek już z 50 razy wklejał tekst o tym jak to nam OUN w 1990 roku wypowiedział wojnę.Ta wojna taka straszna że dopiero w 2014 roku się o niej dowiedziałem.W międzyczasie bylem na Ukrainie 3 razy,w Łucku, we Lwowie i w Karpatach. Nie tylko ze mnie gościli za darmo, a jeszcze nakarmili,namiot rozbijałem gdzie chciałem i puścić nie chcieli.Jakoś na te wojnę z OUNem nie trafiłem.Co za pech.
sowieci przyznali sie, że odpowiadaja za strącenie tutki i za Smoleńsk - pozdrawiam obsługę ze Smoleńska wąchającą kwiatki od dołu - sowieci jednak są idiotami - taka skaza genetyczna
czekamy na wybuch powstania, coślud nie chce walczyć z banderowskich okupantem - 17 września blisko - miejmy nadzieje, ze dzielni sowieci znów wyzwolą wschód - maja doświadczenie jak uszczęśliwiać narody swoja okupacją - a kiedy nasi forumowicze z kresy.pl sie przebudzą i ogłoszoną oswobodzenie polskich miasta od nazistów i pragnienia protektoratu sowietów - czekam z niecierpliwoscia
P. Koben44: Pana wpis o Uchwale Prowidu OUN z 1990 r. wypowiadającej Polsce wojnę był bardzo ważny. Nasza ojczyzna jest zagrożona: bardzo przyczynił się Pan do nagłośnienia tego zagrożenia.
Skoro zostalem wywolany do tablicy...zacząłem pisac na tej stronie, gdyz stronka kresy24.pl pod przykrywka patriotycznego serwisu dla potomkow kresowiakow stal sie tuba propagandowa rzadu dla mniejszosci w Polsce.
Codziennie przegladam wasze strony www wiedzac ze w koncu ktos pisze obiektywna prawde o Kresach kiedys i dzisiaj jak i wojny w Donbasie. Mysle ze na kresy.pl skonczyla sie era forumowiczow majacych korzenie kresowe, a zaczal czas atakow ludzi , dyskredytujacych myslacych inaczej niz rzad czy mniejszosci .ukrainskie,
Gownianie sie pisze z telefonu....;(
7 sierpnia 2014 r. malezyjska prasa ogłosiła stwierdzenie delegata OSCE Michala Bociurkiwa, że samolot został zestrzelony przez myśliwce. Bociurkiw jest Ukraińcem z Kanady, który był delegowany przez OSCE na miejsce rozbicia się lotu MH 17 aby zbadać przyczynę katastrofy. Stwierdzenie swoje wygłosił 29 lipca b.r. podczas wywiadu z Canadian Broadcasting Corporation. Dodał, że części kadłuba byly podziurawione przez silny ogień karabinu maszynowego ('There have been two or three pieces of fuselage that have been really pockmarked with what almost looks like machinegun fire; very, very strong machinegun fire'). Wcześniej, 3 sierpnia b.r., reporter Associated Press Robert Parry, piszący dla Consortium News, zacytował swe źródła w wywiadzie USA, że ukraińskie siły zbrojne ponoszą odpowiedzialność za zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad Ukrainą ( http://consortiumnews.com/2014/08/03/flight-17-shoot-down-scenario-shifts ). Malezyjski artykuł nosi tytuł 'Badacze z USA stwierdzaja, że MH17 został strącany przez samolot' ('US analysts conclude that MH 17 downed by aircraft'). Ten artykuł jest tu: http://www.nst.com.my/node/20925 . Wywód OSCE był drukowany w prasie światowej i pokazał sie na wielu internetowych witrynach, np. tu: http://beforeitsnews.com/2012/2014/08/not-reported-by-the-global-mainstream-media-malaysian-press-charges-ukraine-government-shot-down-mh17-us-experts-concur-2451802.html . Srodki masowego przekazu w UE zatajają te informacje przed publicznością. Przypomnijmy sobie informacje zamieszczoną w Twitter przez kijowskiego kontrolera lotów, Hiszpana 'Carlos', zaraz po wypadku. Dwa ukraińskie myśliwce leciały koło tego Boeinga tuż przed jego zestrzeleniem. 'Caza' to jest myśliwiec. Powstańcy nie mają 'dos cazas'. Carlos. @spainbuca El avión B 777 voló escoltado por 2 cazas de ukraine hasta minutos antes, de desaparecer de los radares 9:48 - 17 julio 2014. El avión B 777 voló escoltado por 2 cazas de ukraine hasta minutos antes, de desaparecer de los radares, ✈ Carlos. @spainbuca Sí las autoridades de kiev, quieren decir la verdad, esta recogido 2 cazas volaron muy cerca minutos antes , no lo derribo un caza. 9:54 - 17 julio 20. Jeden z uzytkownikow na tym forum uprzednio dokonal wpisu o Carlosie. Cytuję: 'Na krótko przed tym, jak w mediach zaczęły pojawiać się informacje o zestrzeleniu malezyjskiego Boeinga 777 nad terenami kontrolowanymi przez noworosyjskich powstańców, jeden z cywilnych kontrolerów lotu na kijowskim lotnisku w Boryspolu za pośrednictwem serwisu Twitter zaczął na bieżąco relacjonować sytuację. O jego wpisach informuje portal GlobalResearch.ca. Konto @spainbuca należało do Hiszpana znanego tylko pod imieniem (lub pseudonimem) „Carlos”, od pięciu lat pracującego jako kontroler lotów na kijowskim lotnisku. Konto założono w 2010 roku a obserwowało je 11 tysięcy osób. Autor często dzielił się za jego pośrednictwem informacjami z życia ukraińskiego lotniska. Wieczorem 17 lipca, jeszcze zanim świat obiegły relacje o tragicznym końcu MH17, „Carlos” porzucił dotychczasowy lekki ton swoich wpisów. W ciągu dwóch następnych godzin w kolejnych krótkich wiadomościach przekazał między innymi: - do wieży kontroli lotów w porcie lotniczym Kijów-Boryspol 7 minut po zniknięciu samolotu z radaru wkroczyły ukraińskie służby specjalne wraz z obcokrajowcami, już wtedy mówiono o zestrzeleniu; - w ciągu trzech ostatnich minut lotu MH17 towarzyszyły dwa ukraińskie myśliwce, widziane na radarach przez personel kontroli lotów; - o eskorcie MH17 przez ukraińskie myśliwce wiedzieli ludzie z ministerstwa spraw wewnętrznych, ale nie wojskowi; Z racji użycia we wpisach języka hiszpańskiego, pozostały one niezauważone przez większość komentujących bieżące wydarzenia 17 lipca. Krótki wywiad z „Carlosem” przeprowadziła jedynie hiszpańskojęzyczna redakcja kanału Russia Today – mówi w nim on, że z racji swoich ostatnich wpisów otrzymał liczne pogróżki od ludzi związanych z „Majdanem” a ukraińskie władze dały mu i jego rodzinie 24 godziny na opuszczenie kraju. Treść wpisów w tym materiale nie jest komentowana ani rozwijana. Konto @spainbuca zostało usunięte z Twittera. Informacje podawane przez kontrolera lotów pokrywają się z tymi upublicznionymi przez brytyjskie media. Jak podaje „Telegraph”, trasa ostatniego lotu MH17 była nietypowa: została odchylona od zwykłego kursu o kilkaset kilometrów na północ. Co najmniej dziesięć poprzednich lotów MH17 nie przebiegało nawet w pobliżu terenów objętych walkami. Dla gazety wypowiedział się Robert Mark, pilot komercyjny i redaktor magazynu „Aviation International News Safety”, potwierdzając, że według zapisu tras lotów 17 lipca MH17 leciał nietypową trasą. Dodał także, że w przypadku gdyby był kapitanem tego rejsu i otrzymał polecenie zmiany trasy na przebiegającą nad rejonem walk, nigdy by się na to nie zgodził z własnej woli. - za Xportal.pl. Czytaj więcej tu http://fakty.interia.pl/raport-samolot-zestrzelony-na-ukrainie/informacje/news-nie-mozemy-tolerowac-prob-tuszowania-prawdy-o-locie-mh17,nId,1471730#utm_source=paste &utm_medium=paste &utm_campaign=firefox.' Fotografia części kabiny pilotów podziurawiona serią karabinu maszynowego jest tu: http://themillenniumreport.com/wp-content/uploads/2014/08/MH17-part-with-holes-identified.jpg . W przechwyconej rozmowie pracownicy miliardera Kołomojskiego i ministra obrony Ukrainy Walerego Geleteja, Swiatosław Olijnik i Anatolij Gricenko, omawiają zestrzelenie lotu MH 17. Z rozmowy jasno wynika, że zestrzelenie było celowe i przygotowane i wykonane przez obecne władze kijowskie. Rozmowa jest po ukraińsku lecz jest dodane tłumaczenie na angielski. http://themillenniumreport.com/2014/08/hackers-learned-who-shot-down-boeing-in-ukraine/
Sakiewicz realizuje wytyczne tajnej Uchwały Krajowego Prowidu OUN z 1990 r. http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Autor zapomnił o jednym. Że główny interes Węgier w tym wszystkim to osłabienie Rumunii. Noworosja granicząca się z Rumunią to jedyna możliwa droga do tego... Reszta pasuje. Oczywiście z Polską tylko jakaś federacja Węgiersko-Karpatorusińska mogłaby mieć wspólna granicę. Faktycznie mieliśmy takie państwo przez tysiąc lat (nie w formie federacji).
P. Anarchista: Apologeci ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na Polakach i innych narodach, propagatorzy ukraińskiego faszyzmu i jego obrońcy automatycznie, agresywnie i ordynarnie wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/ O Tutejszym wiemy, ze ma 72 lat i jest emerytem-alkoholikiem. Wściekle i zawzięcie atakuje krytyków banderyzmu i faszyzmu ukraińskiego, realizując wytyczne Uchwały Prowidu OUN z 1990 r., której autentyczność jest potwierdzana przeraźliwie wyraźnie w naszym życiu politycznym, społecznym i na forach, po potwierdzeniu jej przez wiarygodnych badaczy. 'Tutejszym' jest zapewne Ukraińcem. Polemika z nim, kwezalem, uri, amstafem i im podobnymi jest bezcelowa. Nie dodają świeżych materiałów, ograniczając się do kalumnii i napaści na użytkowników o odmiennych poglądach. Tu nikt nikogo nie przekona bo próby przekonywania ludzi, którzy znając zbrodniczość ukraińskiego nacjonalizmu zdecydowali sie go bronić i propagandować ukraiński neohitleryzm są płonne. Nie polemizuję z nimi również dlatego, że oni kulturalnie i spokojnie polemizować nie umieją: Ukraińcy tego nie potrafią. Widać to na filmach z ich parlamentu, Rady, jaką wolą argumentację; nie wywody logiczne i cytaty prawa lecz okładanie się pięściami po mordach. Bandycka Ukraina to nie republikański Rzym. Jedyna korzyść z ich wypowiedzi na tym forum to nasze lepsze rozpoznanie śmiertelnych wrogów Polski: ukraińskich nacjonalistów, którzy teraz przemycają nam ideę Wielkiej Ukrainy od Sanu do Donu i szkodliwą dla nas rusofobię pod pokrywką rzekomego polskiego patriotyzmu.
Imho nie takie dostali zadanie od sił NWO. Dostali zadanie utrzymywać tam cały czas gorącą sytuację i nie dopuszczać do jej uspokojenia, tak by ruscy mieli się się czym zająć i pozwolili zniszczyć do końca świat arabski.
" Powinnismy powaznie przygotowywac plany integracji ..." - Też tak to widzę. Nie jest to dla mnie wcale wyraz tryumfalizmu, ale właśnie ostrożnośc, aby błędów wynikających z tryumfalizmu uniknąc. Kwestia nie jest tak do końca jednoznaczna i wymaga przemyślenia.
Gdzie widzisz "lufy"? Znowu nadużyłeś subst. halucynogennych? Zresztą cała sprawa, przedstawiona przez Wladyslawa to fake kacapsko-nazistowskiej propagandy:
http://www.stopfake.org/v-shkolah-slavyanska-ne-zastavlyayut-detej-uchit-vmesto-russkogo-yazyka-nemetskij/
http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/node_pic/public/f2de0c3b6dd3.jpg?itok=6-zsSvBK
http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/node_pic/public/f2de0c3b6dd3.jpg?itok=6-zsSvBK
To całkiem realne. Wszak "separatyści" z Charkowa (Odessy i innych okręgów) nie podpisywali żadnego porozumienia. Oczywiście Rosja nie będzie stroną ewentualnego konfliktu, za to będzie dmagać się podpisanie pokoju tak jak z separystami z Doniecka i Lugańska. W ten oto sposób pokroją Ukrainę po kawałeczku.
Po pierwsze kamień spadł mi z serca, już myślałem że jestem osamotniony w swoich poglądach dotyczących Małopolski Wschodniej ( tymczasowo tzw Ukraina Zachodnia ) ale widzę że Anarchista ma takie same . Po drugie: Wielokrotnie pisałem że zarówno Ruscy , jak i Ukraińcy są siebie warci. jedni i drudzy mordowali Polaków. Oczywiście Ruscy wymordowali więcej , bo mieli więcej "możliwości" , ale to nie zmienia faktu że jedni i drudzy to nasi wrogowie. Zgadzam się z autorem artykułu , Polacy ( czyli nasi rządzący) powinni się kierować interesem Polski , a nie USA,U.K czy Niemiec. Niestety dla zbicia doraźnego kapitału politycznego nasze "elyty" polityczne zdają się nie dostrzegać tego faktu . Jestem przekonany że obecny konflikt przyniesie pomimo wszystko dużo korzyści Polsce. Dlatego że będzie się toczył bardzo długo i żadne zawieszenia broni nic tutaj nie zmienią ,oraz dlatego że znając Ruskich to oni po prostu nie odpuszczą i będą jątrzyć tak długo , doputy nie osiągną wyznaczonego przez siebie celu. Mam nadzieję że pozostaniemy neutralni , oraz że będziemy prowadzić taką politykę która będzie wreszcie korzystna dla Polski i Polaków , bez oglądania się na "sojuszników" z UE i NATO
Czyżby ktoś przegrał wyścig zbrojeń w systemach obrony rakietowej ? Swoją drogą ciekawa logika, wpierw wywołać kryzys bezpieczeństwa a później skarżyć się, że wszyscy intensywnie dbają o swoje bezpieczeństwo.
Jaroslaus, pieprzony człowieczku o popapranej mentalności. Napisałeś: " ... WYPIERDOLI żydów, którzy ŁŻĄ, PLUJĄ I SZKALUJĄ NAS...". Takich jak Ty zaprzańców żydowskich należało by "wypierdolić", ale powiedz szujo gdzie. Kto Ciebie weźmie. Tacy jak Ty są plamą na naszym polskim wizerunku wobec innych nacji. Spieprzaj Żydu - wariacie, tylko dokąd? A Redakcja da Tobie wskazówki jak pisać bardziej oględnie na temat Żydów? Redakcja powinna wziąć Ciebie za mordę i wykopać z tego Forum. Pieprzony podlec.
Patologiczna norma wojny. pytanie czy Amnesty International wzięła pod uwagę drugą stroną, jeśli nie to to czekamy. Łatwo zza biurka wygłaszać takie zdania.
Rozumiem że piszesz o potrzebie zbrojeń naszego kraju, o potrzebie maksymalizacji nasze możliwości samoobrony przed agresorem. Ciągle o tym ( i słusznie ) pisze nasza polska prasa. Znasz innego potencjalnego agresora na nasze terytorium. A przykłady ruskiej agresji miałeś i masz na bieżąco. My Polacy mamy aż nadto doświadczeń z przeszłości. Przewrotna i nielojalna Litwa też liczy na naszą pomoc, boi się bardziej niż my. Mam wrażenie że z Ciebie taki Litwin jak ze mnie Marsjanin. Polska prasa nie fakt nieuchronnej agresji ma na względzie tylko potencjalną obronę przed ewentualnym agresorem... Rosja wprost artykułuje swoje zamiary względem państw ościennych. Howgh.
Ot zuchy, heroje i rezuny!
Skoro to dla ukrainofilów takie kardynalne i konieczne niech przeprowadzą składkę i sami dozbroją swoich łżeprzyjaciół. Ba dla Polski korzystniej by było żeby nawet stworzyli legion ochotniczy, ale oni są tylko odważni i ofiarni w deklaracjach. Mądry naród sam siebie zbroi, a nie sąsiada u którego są bardzo silne wrogie mu resentymenty. Tak jak proponują gazpolowcy postępują tylko głupcy. Wara od moich podatków ukrainofile!!!
"Dla własnego bezpieczeństwa nie możemy stać obok i myśleć że banderowcy nie będą chcieli powetować sobie strat..." - widzę to odwrotnie. To właśnie banderowcy mogą się tulic do Polski, bo Rosja by ich rozjechała. A my nie mamy interesu w tym, aby ich ratowac.
Ale w tym jednym zgoda - postępującą dezintegrację Ukrainy mam za scenariusz bardzo prawdopodobny.
Czyli przychodzi czas na powstanie nowego tworu?. Bomby już były. Procedura operacji w toku? Uspokajające porozumienie już nastąpiło, tylko czy pacjent o tym wie?
@Kwezal A pomników Bandery to w Galicji nie widziałeś, tablic ku czci banderowców i dyskryminacji miejscowych Polaków (ile mają kościołów, ile szkół, jaką cieszą się autonomia językową)? To wy jesteście ślepcami, jeśli jesteście Polakami a nie ukraińskim trollami urodzonymi w Polsce. Nie róbcie z nas idiotów, bo poza w/w 2 ruskim trollami każdy widzi rosyjskie zagrożenie ale nie demonizuję go i nie ogranicza się tylko do tego jednego kierunku zagrożenia. Niestety Dmowski wiecznie aktualny: „Niektórzy bardziej nienawidzą Rosji, niż kochają Polskę."
Mam do powiedzenia historijke:
W obwodzie Kirowogradskim kierowca taksowki wioz kobieta z dzieckiem - ucieknierow. Zapytal u dziecka: Gdzie twoj tatek? Dziecko milo odpowiada: "Chochlow (czyli Ukraincow) bije na Donbasie". Irytowany kierowca rozkazal im z samochody wysiasc.
Trwa wojna domowa po obu stronach niejedna "niewinna lelija" ,ton tego tekstu przypomina mi
czasy gdy powstawało dzięki bombom NATO Kosowo.
tagore
To taka fajna mowa, taki szyfr. "Ewentualnie mógł popełnić" := "na pewno popełnił", "Obawiamy się że" := "Jesteśmy pewni" i tak dalej. Obelgi też można w dyplomatycznej formie przekazywać, normalny człowiek nie wie: w mordę dać czy w rękę pocałować...
P. Csaba: nie byłoby tu chyba przeciwwskazań; nie jest mi wiadomo o wrogości Rusinów karpackich do Polski, w przeciwieństwie do zach. Ukraińców. Byłabym wdzięczna za wiecej informacji o nastawieniu Rusinów karpackich do nas. Co do Węgrów to wiadomo: Magyar Lengyel baratsag.
Co to znaczy palić czosnek, nie wiem o co chodzi?.
Widać Panie stona żeś Pan 3500 km od Warszawy. Pańskie rojenia z dziedziny "wielkiej polityki" są ciekawe, ale nie mające do końca wiele wspólnego z realną rzeczywistością. Brak miejsca w tym rozpatrywanym modelu przyszłości jednego: Ukrainy, wolnej i niezależnej. Moim zdaniem jest to stały element naszej rzeczywistości w najbliższej przewidzieć się przyszłości. Tego nie da się pominąć, inaczej wchodzimy w dziedzinę fantastyki i dziecinady. Howgh.
Polski interes narodowy na Ukrainie można różnie definiować. Na pewno nie jest to opcja przymusu bezpośredniego, jest to podpowiedź ruskiego wroga. W ciągu tych lat min. %0 lat wiele może się zdarzyć. " Wszystko może rozwiązać się w sposób naturalny, " daj czas czasowi "" te słowa mojej żony są po kobiecemu mądre i spokojne. Tak na marginesie, kiedyś podczas "burzy mózgów" w trakcie dyskusji wyrwało mi się: "moja żona powiedziała", obecni wstali i wyszli. To był koniec dyskusji, chyba wcześniej umówili się. Doraźne interesy, jak największą ich ilość powinniśmy prowadzić z obopólna korzyścią. Ale własne zaszłości historyczne Ukraińcy powinni bezwzględnie uznać i potępić. Słowa Pana tagore mam zapisane na pulpicie, brzmią one tak: "
tagore: 06.09.2014 10:24
Problem nie sprowadza się przelanej krwi ,a do statusu dwóch narodów i Państw we wzajemnych stosunkach .Jeżeli zaakceptujemy posługiwanie się przez stronę ukraińską ludobójstwem w stosunkach z naszym krajem to jaką mamy perspektywę w kształtowaniu się wzajemnych stosunków? Ukraińscy politycy chcą instrumentalnie wykorzystać Polskę ,ale utrzymując ją poza blokiem państw skupionych wokół siebie . W tej chwili widzą jako cel stworzenie silniejszych związków z krajami bałtyckimi ,Polska nie jest postrzegana jako partner lecz jako potencjalna przeszkoda na drodze Ukrainy do budowy silnej pozycji politycznej i gospodarczej. tagore " Jest to druga strona medalu, nie mająca wiele wspólnego z naszym niemądrym i szkodliwym dla nas poczuciem wyższości wobec Ukraińców.
tak tak, naley czosnkiem palic na ukrainie i powróci pokój .....jak czosnek bedzie wypalony....
tak tak, naley czosnkiem palic na ukrainie i powróci pokój .....jak czosnek bedzie wypalony....
Ukraińcy są oddani kultowi Bandery. To ich 'heroj'. Noszą portrety tego mordercy Polaków i wznoszą mu pomniki. To ich święty narodowy. Tam jest neohitleryzm i nazizm. Tak to są oni przyjaciele Polaków jak ukochana przez Ukraińców SS Himmlera.
Zgadzam się całkowicie z tym że ci ludzie boją się ... nie są nawet Ukraińcami ale Łemko....na siłę ich się ukrainizowało. Mają strach bo boją się UPA. To jest fakt. Ale dla naszego własnego dobra, utrzymywanie potworka Ukrainy Zakarpackiej, jest jeszcze gorsze jak pozostawienie ich sobie samym. To że Ukraina się rozpadnie to pewne...Powinniśmy dla własnego dobra czynni zabezpieczyć tam swoje interesy.
Anarchista weź ty czasami zapanuj troche nas sobą.Mi tu wyskakujesz z urkami,mnie to wali. Ale awet jak Go nie lubisz, to był to prezydent demokratycznie wybrany przez naród, którego nie tylko ze zwalczała gazeta Gówno Prawna z michnikiem hipokrytą na czele i inne TVNy i do tego Niemcy, to miał odwagę pojechać do Gruzji,skręcić ekipę z 4 innymi prezydentami i postawić się Ruskim.I zginął na posterunku, jadąc oddać cześć polskim bohaterom na których popełniono ludobójstwo w Katyniu,a ten neosowiecki reżim dalej bełkocze,że to byla jakaś tam zbrodnia wojenna.Poza tym akurat PiS jest przeciwko ustaleniom z Magdalenki Wałęsy z Kiszczakiem z 1988 r.
Nie jestem strategiem .... kiedyś było przy polskim rządzie jakieś ciało od strategii ale je zlikwidowano. Sądzę że dojdzie do całkowitej dezintegracji Ukrainy. Dla własnego bezpieczeństwa nie możemy stać obok i myśleć że banderowcy nie będą chcieli powetować sobie strat.... Dlatego trzeba mieć poważny plan włączenia nowych 3 woj. z powrotem do Polski. Jaki należy dostosować prawo, jak przeprowadzić integracje energetyczną, drogową itd. Szczególnie zwracając uwagę na sprawy społeczne .... Ludzie mieszkający na tych terenach wcześniej czy później znajdą się pod wpływem Polski i Węgier. Wybór między chaosem a w miarę stabilną Polską i Węgrami jest oczywisty. Nie obejdzie się bez autonomii w jakieś formie, ale lepsze to jak posiadanie niestabilnej Ukrainy jako sąsiada gdzie w każdym momencie może rządzić ulica.
nikt tu się taki nie obudzi.Sylwia i Jan_De to generalnie politruki.I ich wpisy przekonują chyba tylko iic samych.Sylwek już z 50 razy wklejał tekst o tym jak to nam OUN w 1990 roku wypowiedział wojnę.Ta wojna taka straszna że dopiero w 2014 roku się o niej dowiedziałem.W międzyczasie bylem na Ukrainie 3 razy,w Łucku, we Lwowie i w Karpatach. Nie tylko ze mnie gościli za darmo, a jeszcze nakarmili,namiot rozbijałem gdzie chciałem i puścić nie chcieli.Jakoś na te wojnę z OUNem nie trafiłem.Co za pech.
Batalion Ajdar MOGL, czy popelnil???
sowieci przyznali sie, że odpowiadaja za strącenie tutki i za Smoleńsk - pozdrawiam obsługę ze Smoleńska wąchającą kwiatki od dołu - sowieci jednak są idiotami - taka skaza genetyczna
robicie partyzantkę przeciwko polskim banderowcom, czy pierdzicie w krzesło???
u mnie na mapach jest Wilno i Lwów - nie mozna kupic mapy z Vilnius i Lviv?
czekamy na wybuch powstania, coślud nie chce walczyć z banderowskich okupantem - 17 września blisko - miejmy nadzieje, ze dzielni sowieci znów wyzwolą wschód - maja doświadczenie jak uszczęśliwiać narody swoja okupacją - a kiedy nasi forumowicze z kresy.pl sie przebudzą i ogłoszoną oswobodzenie polskich miasta od nazistów i pragnienia protektoratu sowietów - czekam z niecierpliwoscia
Prócz bojowege ducha potrzebne jest wytrwałe teoretyczne i praktyczne przygotowanie. Trening, sparring, sprzęt.
Tu pagórek, tam równina, w dupie będzie Ukraina
P. Koben44: Pana wpis o Uchwale Prowidu OUN z 1990 r. wypowiadającej Polsce wojnę był bardzo ważny. Nasza ojczyzna jest zagrożona: bardzo przyczynił się Pan do nagłośnienia tego zagrożenia.
Cracovia zrobi z nimi porządek
Pierwszy awatar to był wizerunek damy z balową maseczką.
Skoro zostalem wywolany do tablicy...zacząłem pisac na tej stronie, gdyz stronka kresy24.pl pod przykrywka patriotycznego serwisu dla potomkow kresowiakow stal sie tuba propagandowa rzadu dla mniejszosci w Polsce.
Codziennie przegladam wasze strony www wiedzac ze w koncu ktos pisze obiektywna prawde o Kresach kiedys i dzisiaj jak i wojny w Donbasie. Mysle ze na kresy.pl skonczyla sie era forumowiczow majacych korzenie kresowe, a zaczal czas atakow ludzi , dyskredytujacych myslacych inaczej niz rzad czy mniejszosci .ukrainskie,
Gownianie sie pisze z telefonu....;(
P. kobi: Krąży też taka parafraza banderowskiego hasła: 'Słaba Ukraina! Chora i słaba!"
7 sierpnia 2014 r. malezyjska prasa ogłosiła stwierdzenie delegata OSCE Michala Bociurkiwa, że samolot został zestrzelony przez myśliwce. Bociurkiw jest Ukraińcem z Kanady, który był delegowany przez OSCE na miejsce rozbicia się lotu MH 17 aby zbadać przyczynę katastrofy. Stwierdzenie swoje wygłosił 29 lipca b.r. podczas wywiadu z Canadian Broadcasting Corporation. Dodał, że części kadłuba byly podziurawione przez silny ogień karabinu maszynowego ('There have been two or three pieces of fuselage that have been really pockmarked with what almost looks like machinegun fire; very, very strong machinegun fire'). Wcześniej, 3 sierpnia b.r., reporter Associated Press Robert Parry, piszący dla Consortium News, zacytował swe źródła w wywiadzie USA, że ukraińskie siły zbrojne ponoszą odpowiedzialność za zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad Ukrainą ( http://consortiumnews.com/2014/08/03/flight-17-shoot-down-scenario-shifts ). Malezyjski artykuł nosi tytuł 'Badacze z USA stwierdzaja, że MH17 został strącany przez samolot' ('US analysts conclude that MH 17 downed by aircraft'). Ten artykuł jest tu: http://www.nst.com.my/node/20925 . Wywód OSCE był drukowany w prasie światowej i pokazał sie na wielu internetowych witrynach, np. tu: http://beforeitsnews.com/2012/2014/08/not-reported-by-the-global-mainstream-media-malaysian-press-charges-ukraine-government-shot-down-mh17-us-experts-concur-2451802.html . Srodki masowego przekazu w UE zatajają te informacje przed publicznością. Przypomnijmy sobie informacje zamieszczoną w Twitter przez kijowskiego kontrolera lotów, Hiszpana 'Carlos', zaraz po wypadku. Dwa ukraińskie myśliwce leciały koło tego Boeinga tuż przed jego zestrzeleniem. 'Caza' to jest myśliwiec. Powstańcy nie mają 'dos cazas'. Carlos. @spainbuca El avión B 777 voló escoltado por 2 cazas de ukraine hasta minutos antes, de desaparecer de los radares 9:48 - 17 julio 2014. El avión B 777 voló escoltado por 2 cazas de ukraine hasta minutos antes, de desaparecer de los radares, ✈ Carlos. @spainbuca Sí las autoridades de kiev, quieren decir la verdad, esta recogido 2 cazas volaron muy cerca minutos antes , no lo derribo un caza. 9:54 - 17 julio 20. Jeden z uzytkownikow na tym forum uprzednio dokonal wpisu o Carlosie. Cytuję: 'Na krótko przed tym, jak w mediach zaczęły pojawiać się informacje o zestrzeleniu malezyjskiego Boeinga 777 nad terenami kontrolowanymi przez noworosyjskich powstańców, jeden z cywilnych kontrolerów lotu na kijowskim lotnisku w Boryspolu za pośrednictwem serwisu Twitter zaczął na bieżąco relacjonować sytuację. O jego wpisach informuje portal GlobalResearch.ca. Konto @spainbuca należało do Hiszpana znanego tylko pod imieniem (lub pseudonimem) „Carlos”, od pięciu lat pracującego jako kontroler lotów na kijowskim lotnisku. Konto założono w 2010 roku a obserwowało je 11 tysięcy osób. Autor często dzielił się za jego pośrednictwem informacjami z życia ukraińskiego lotniska. Wieczorem 17 lipca, jeszcze zanim świat obiegły relacje o tragicznym końcu MH17, „Carlos” porzucił dotychczasowy lekki ton swoich wpisów. W ciągu dwóch następnych godzin w kolejnych krótkich wiadomościach przekazał między innymi: - do wieży kontroli lotów w porcie lotniczym Kijów-Boryspol 7 minut po zniknięciu samolotu z radaru wkroczyły ukraińskie służby specjalne wraz z obcokrajowcami, już wtedy mówiono o zestrzeleniu; - w ciągu trzech ostatnich minut lotu MH17 towarzyszyły dwa ukraińskie myśliwce, widziane na radarach przez personel kontroli lotów; - o eskorcie MH17 przez ukraińskie myśliwce wiedzieli ludzie z ministerstwa spraw wewnętrznych, ale nie wojskowi; Z racji użycia we wpisach języka hiszpańskiego, pozostały one niezauważone przez większość komentujących bieżące wydarzenia 17 lipca. Krótki wywiad z „Carlosem” przeprowadziła jedynie hiszpańskojęzyczna redakcja kanału Russia Today – mówi w nim on, że z racji swoich ostatnich wpisów otrzymał liczne pogróżki od ludzi związanych z „Majdanem” a ukraińskie władze dały mu i jego rodzinie 24 godziny na opuszczenie kraju. Treść wpisów w tym materiale nie jest komentowana ani rozwijana. Konto @spainbuca zostało usunięte z Twittera. Informacje podawane przez kontrolera lotów pokrywają się z tymi upublicznionymi przez brytyjskie media. Jak podaje „Telegraph”, trasa ostatniego lotu MH17 była nietypowa: została odchylona od zwykłego kursu o kilkaset kilometrów na północ. Co najmniej dziesięć poprzednich lotów MH17 nie przebiegało nawet w pobliżu terenów objętych walkami. Dla gazety wypowiedział się Robert Mark, pilot komercyjny i redaktor magazynu „Aviation International News Safety”, potwierdzając, że według zapisu tras lotów 17 lipca MH17 leciał nietypową trasą. Dodał także, że w przypadku gdyby był kapitanem tego rejsu i otrzymał polecenie zmiany trasy na przebiegającą nad rejonem walk, nigdy by się na to nie zgodził z własnej woli. - za Xportal.pl. Czytaj więcej tu http://fakty.interia.pl/raport-samolot-zestrzelony-na-ukrainie/informacje/news-nie-mozemy-tolerowac-prob-tuszowania-prawdy-o-locie-mh17,nId,1471730#utm_source=paste &utm_medium=paste &utm_campaign=firefox.' Fotografia części kabiny pilotów podziurawiona serią karabinu maszynowego jest tu: http://themillenniumreport.com/wp-content/uploads/2014/08/MH17-part-with-holes-identified.jpg . W przechwyconej rozmowie pracownicy miliardera Kołomojskiego i ministra obrony Ukrainy Walerego Geleteja, Swiatosław Olijnik i Anatolij Gricenko, omawiają zestrzelenie lotu MH 17. Z rozmowy jasno wynika, że zestrzelenie było celowe i przygotowane i wykonane przez obecne władze kijowskie. Rozmowa jest po ukraińsku lecz jest dodane tłumaczenie na angielski. http://themillenniumreport.com/2014/08/hackers-learned-who-shot-down-boeing-in-ukraine/
Sankcje to skutek obszczekiwania niedzwiedzia przez łańcuszkowego ratlerka. Nikt strat wyrównywać się nie kwapi. Wizy też nie zniesione.
Sakiewicz realizuje wytyczne tajnej Uchwały Krajowego Prowidu OUN z 1990 r. http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Autor zapomnił o jednym. Że główny interes Węgier w tym wszystkim to osłabienie Rumunii. Noworosja granicząca się z Rumunią to jedyna możliwa droga do tego... Reszta pasuje. Oczywiście z Polską tylko jakaś federacja Węgiersko-Karpatorusińska mogłaby mieć wspólna granicę. Faktycznie mieliśmy takie państwo przez tysiąc lat (nie w formie federacji).
P. Anarchista: Apologeci ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na Polakach i innych narodach, propagatorzy ukraińskiego faszyzmu i jego obrońcy automatycznie, agresywnie i ordynarnie wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/ O Tutejszym wiemy, ze ma 72 lat i jest emerytem-alkoholikiem. Wściekle i zawzięcie atakuje krytyków banderyzmu i faszyzmu ukraińskiego, realizując wytyczne Uchwały Prowidu OUN z 1990 r., której autentyczność jest potwierdzana przeraźliwie wyraźnie w naszym życiu politycznym, społecznym i na forach, po potwierdzeniu jej przez wiarygodnych badaczy. 'Tutejszym' jest zapewne Ukraińcem. Polemika z nim, kwezalem, uri, amstafem i im podobnymi jest bezcelowa. Nie dodają świeżych materiałów, ograniczając się do kalumnii i napaści na użytkowników o odmiennych poglądach. Tu nikt nikogo nie przekona bo próby przekonywania ludzi, którzy znając zbrodniczość ukraińskiego nacjonalizmu zdecydowali sie go bronić i propagandować ukraiński neohitleryzm są płonne. Nie polemizuję z nimi również dlatego, że oni kulturalnie i spokojnie polemizować nie umieją: Ukraińcy tego nie potrafią. Widać to na filmach z ich parlamentu, Rady, jaką wolą argumentację; nie wywody logiczne i cytaty prawa lecz okładanie się pięściami po mordach. Bandycka Ukraina to nie republikański Rzym. Jedyna korzyść z ich wypowiedzi na tym forum to nasze lepsze rozpoznanie śmiertelnych wrogów Polski: ukraińskich nacjonalistów, którzy teraz przemycają nam ideę Wielkiej Ukrainy od Sanu do Donu i szkodliwą dla nas rusofobię pod pokrywką rzekomego polskiego patriotyzmu.
Imho nie takie dostali zadanie od sił NWO. Dostali zadanie utrzymywać tam cały czas gorącą sytuację i nie dopuszczać do jej uspokojenia, tak by ruscy mieli się się czym zająć i pozwolili zniszczyć do końca świat arabski.
" Powinnismy powaznie przygotowywac plany integracji ..." - Też tak to widzę. Nie jest to dla mnie wcale wyraz tryumfalizmu, ale właśnie ostrożnośc, aby błędów wynikających z tryumfalizmu uniknąc. Kwestia nie jest tak do końca jednoznaczna i wymaga przemyślenia.
będziecie marznąć albo palić trzonki siekier.
patrzcie, potomek "bohaterów z getta" przemówił. Jak tam? Interesik się kręci?
Gdzie widzisz "lufy"? Znowu nadużyłeś subst. halucynogennych? Zresztą cała sprawa, przedstawiona przez Wladyslawa to fake kacapsko-nazistowskiej propagandy:
http://www.stopfake.org/v-shkolah-slavyanska-ne-zastavlyayut-detej-uchit-vmesto-russkogo-yazyka-nemetskij/
TO Tutejszym: A jak objaśnisz że w Polsce każdy dzień możno przeczytać artykuł że Rosja zaatakuje Polskę.