Czyli ,,ktoś'' przegrał i przegrywa dalej wyścig zbrojeń w dziedzinie obrony rakietowej, prawdopodobnie w pozostałych też są zdystansowani, nadrabiają ilością.
Gdy Maciej umawia się z Bartkiem, że mu sprzeda 100 kg jabłek za 100 zł to to jest umowa na sprzedaż 100 kg jabłek za 100 zł: 100 kg jabłek to nie jest ilość uzgodniona w umowie. Potem Maciejowi się odmieniło i chciał więcej? Posłuszni 'Uchwale Krajowego Prowidu OUN' z 1990 r. sympatycy i apologeci banderowskiej Ukrainy zachodniej chcieli dostać więcej gazu nie dla Polski lecz by wspomóc ukrofaszym. Nie wyszło. Uchwała: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html . A tu widać jak zrodziła się 'nowoczesna' Ukraina i że czczą faszyzm, hitleryzm i Banderę. Chcemy silnej hitlerowskiej Ukrainy obok nas? No to jej pomagajmy. Gazem też.
Czyli Mołdawskie służby przyznały wprost, że "zielone ludziki" to ich własni obywatele. Teraz kolej na wytypowanie niebezpiecznej grupy społecznej, wyszkolenie oddziałów pod czujnym okiem specjalistów z USA i czystkę.
@lokis1271: 13.09.2014 20:17). Szanowny Panie goń Pan od tematu tego opoja i banderowskiego szuję ,,pożytecznego Idiotę"bo tak Panu namiesza że sprawa stanie się brudna i podejrzana. Zresztą jego stanowisko odnośnie Polskich spraw na u-krainie może pan poznać z jego wpisów na portalu to szuja jakich mało .
Oto kolejny dowód życzliwości ukraińskiej wobec Polski i Polaków za wsparcie. Strach pomyśleć, jak odwdzięczą się Ukraińcy, jak nadal będziemy ich wspierać.
Kindzał i inni ukrainofile, co wy na to? Skurwielce neobanderowskie.... Rodacy odwagi i uporu. Trawersując narodową maksymę serbską "kokardę": tylko jedność zbawi Polaków.
Szanowna Pani Walentyno! O wiele lepiej byłoby zwrócić się o pomoc do ambasady RFN. Tam przynajmniej by przeczytali Pani pisma przed wyrzuceniem do kosza, a telefonu nie odbierałby cieć.
Teraz Pan D. Wildstein zapisze Panią do rejestru szpiegów Putina i zadenuncjuje do Prawego Sektora.
Pozdrawiam
Lokis
PS.
Powiadomiłem już o sprawie Światowy Kongres Kresowian oraz ks. T. Isakowicza.
L
nie no przecież kochana matuszka Rosja na nas nie zaatakuje, co ty za konfabulacje wprowadzasz.To Ukraińcy sa niebezpieczni, mają 800-tyś armię, flotty Pacyfiku i północna, okręty podwodne i Iskandery w nas wycelowane,z tego względu to właśnie Ukraińcy sa najgroźniejsi i pewnie chca odzyskac ukraiński Szczecin. Wersja geopolityczna wg. Anarchisty
Atak atomowy Putina na Warszawę nie nastąpi z prostego względu: w tym mieście jest tak wielkie ześrodkowanie poskomunistycznych złogów, prosowieckich pożytecznych idiotów, razwiedki, paljeznej gangsterki, że Putin za jednym zamachem unieszkodliwiłby 90% swojej tajnej, jawnej i dwupłciowej agentury, z niemożliwym do przecenienia pożytkiem dla Polski, zarazem dokonując najskuteczniejszej od 25 lat dekomunizacji.
Dostarczanie broni Ukrainie byłoby sprzeczne z interesami Polski - uważa Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego http://www.salon24.pl/video/1333,polska-nie-powinna-dostarczac-broni-ukrainie
@Jan53:13.09.2014 13:2 @ tagore:13.09.2014 12:470. NIESTETY ABSOLUTNIE SIĘ NIE ZGADZAM Z WASZYM SPOJRZENIEM NA TEN TEMAT. ,,czy w obliczu przesiedlenia Niemcow z zachodnich obecnie terenow RPspowodowalo zrealizowanie hasla"Zapomnijcie o Pomorzu czy Mazurach" . Proszę porównać jaka jest w tym kierunku polityka Merkel i jej poprzedników , a jaka ,,naszych "polityków to co się robi w Polsce to po prostu obrzydliwość . Wszystko zależy od polityki danego państwa a w razie konieczności "odcinanie" się od tzw."osrodkow ekstremalnych". To stały element niemieckiej strategii . Zrusyfikowanie Polaków na wschodzie ukrainy czy w Kazachstanie niczemu się nie przysłuży,z tym się zgodzę szczególnie w odniesieniu do Kazachstanu co do wschodniej ukrainy zostawiłbym wybór samym zainteresowanym chociaż i tak są tam relikty naszej przeszłości a w obecnej sytuacji można spróbować zdobyć z UE środki na wsparcie ekonomiczne i spowodowanie że pamięć o swojej tożsamości jest nie tylko powodem do dumy ale i żródłem dobrobytu takich ludzi . Proszę pamiętać że oni są tam na straży naszego dziedzictwa i praw do tej ziemi . Znam osobiście ludzi którzy wrócili z Kazachstanu do Polski i okazało się to dla nich klęską życiową i utratą statusu społecznego i ekonomicznego. Czy nie jest to zbrodnia zaniechania ze strony Polski . W odniesieniu do ukrainy to co jest za problem poza niechęcią i głupotą stworzenia dla Polaków takich możliwości które spowodują że z ich środowiska wypłynie np 10 ,,króli czekolady" czy innej maści właścicieli dużych zakładów przemysłowych????.
Rząd PO musi definitywnie odejsć do lamusa,nam potrzeba premiera z prawicy ,i to faceta z jajami..który walnie pięscią w stół i powie Dosyć Litwa! Ruki pa szwam.....
Nasz p.Komorowski który podkresla przy byle okazji ze jego rodzina wywodzi się z Kresow(?)niestety nic w/w sprawie nie robi,a powinien tym być bardzo zainteresowany.Niestety po moich zapytaniach w sprawie zapraszania Grzybowskiej do Polski na nasze uroczystości oraz przypomnienie mu ze deklarowal się "prezydentem wszystkich Polakow",wiec co robi ta komunistka i polakozerca litvuskich Polakow u jego boku?Niestety "kontakt" z kancelaria "Wujka dobra rada"urwal się definitywnie.
@JanKot armia nie wisi w powietrzu ,widać wyraźnie ,że duża część projektów modernizacyjnych kuleje
i zamienia się w działania propagandowe. Straszenie agresywną doktryną użycia broni atomowej świadczy raczej o słabości i ściąga na Rosję realne zagrożenie prewencyjnym atakiem w razie konfliktu.
Gospodarka Rosji nie jest w stanie prowadzić działań bojowych nawet na tak małą skalę jak na Ukrainie,
bez przestawienia niektórych zakładów produkujących amunicję w tryb "wojenny", to fakty pozwalające wątpić w błyskawiczny marsz imperialnej Rosji na piedestał supermocarstwa.
Zrusyfikowanie Polaków na schodzie Ukrainy czy w Kazachstanie niczemu się nie przysłuży,a
w obecnej sytuacji można spróbować zdobyć z UE środki do realizacji tego projektu.
@Anarchista: A czy w obliczu przesiedlenia Niemcow z zachodnich obecnie terenow RP spowodowalo zrealizowanie hasla"Zapomnijcie o Pomorzu czy Mazurach"?.Wszystko zależy od polityki danego państwa a w razie konieczności "odcinanie" się od tzw."osrodkow ekstremalnych"Np."Zwiazek Wypedzonych" i E.Steinbach i podejście do w/w tematu A.Merkel.Lepiej mieć tych Polakow u siebie niż czekac az zrobia z nich Ukraincow.
SZCZERZE MOWIAC MOZE ZBRZMI TO BRUTALNIE I NIE PO CHRZESCIJANSKU ALE JA NIE WYSYLALABYM KONWOJU DO JEDNYCH I DRUGICH Z PUNKTU WIDZENIA POLITYCZNEGO MOZE TAKIE ZGRANIE BYLO BY SENSOWNE. JESLI JUZ WYSYLAC TO DO DONBASU BO ONI SA OSTRZELIWANI A NIE ZACHODNIA UKRAINA BO CI DRUDZY TO WOJSKO UKRAINSKIE I DZIWNE GRUPY BOJOWNIKOW POSTUPOWSKICH NIECH IM POMAGA AMERYKA BO TO ICH POLITYKOW CHOLBI. TEJ POMOCY I WSPOLCZUCIA ORAZ ZAANGZOWANIA POLITYCZNEGO OD POLAKOW CHCA NA PEWNO SRODOWISKA NEOBNDEROWSKIE W POLSCE WYSTRCZY ZOBCZYC JAK KUPUJA AUDYCJE W POLSKICH MEDIACH.
PO DRUGIE UWAZAM ZE NALEZY WYMAGAC SZCZEGOLNIE TERAZ PRZED WYBORAMI JASNYCH DEKLRACJI OD NASZYCH POLITYKOW W SPRAWIE WILENSZCZYZNY JAK CHCA NASZYCH GLOSOW NIECH SIE ZOBOWIAZA DO KONKRETNYCH DZIALAN I SWOJEGO STANOWISKA GDYBY POLACY NA WILENSZCZYZNIE CHCIELI SZCZEGOLNEGO STATUSU. POZA TYM NIE SMIEM NAWET MOWIC I MARZYC O TYM ZEBY TO SAME WLADZE RP O TEN STATUS SIE UPOMNIALY.
@Jan53: 13.09.2014 11:43 ). POST SCRIPTUM : Nawoływanie do sprowadzania Polaków do kraju jest prostym realizowaniem hasła ,,Zapomnijcie o Kresach " Czy o to nam chodzi ??????
@Jan53: 13.09.2014 11:43 ,,Mimo wszystko wypadałoby militarnie(bron i amunicja) wesprzeć Ukraine ponieważ im dlużej trwa ten konflikt tym większe straty poniosą obie strony a to jest nasza racja stanu." Oczywiście ale po spełnieniu odpowiednich warunków . Nie może to być firmowane przez POLSKĘ to powie Panu każdy pośledni handlarz bronią ( dzięki USA nie mamy tej branży handlu ,a jest bardzo lukratywna) żeby uniknąć ze strony Rosji zarzutu wspierania u-krainy . (Vide sankcje) . W odniesieniu do Rodaków na tamtych terenach należy udzielać im wszelkiego wsparcia ekonomicznego i politycznego aby ich tak wzmocnić że , każdy kto spróbuje ich zaczepić jest z góry skazany na przegraną z wyłączeniem naszych rodaków z Kazachstanu . Sprowadzanie do kraju jest błędem więcej głupotą . Co do wywiadów i opinii p.Poczobuta przypadkie mujawnił oblicze banderowskiej kliki .Natomiast ten temat ((((Skoro ten propolski ZPB jest tak "operatywny" oraz dba o interesy rodakow tam mieszkających to proszę mnie wyjasnic-uswiadomic czemu chcą zamknąć dwie polskie tam istniejące szkoły - w Grodnie i Wolkowysku?Gdzie podzialy się Polskie Domy tam zbudowane za nasza kase oraz dlaczego? Dlaczego wymiana wakacyjna(przyjazdy polskich harcerzy)z Bialorusi jest prawie żadna oraz gdy przyjadą to finansowe wsparcie spoczywa na wojewódzkich harcerskich zgrupowaniach a nie MSZ czy kasie która otrzymuje "propolski"ZPB ?Zreszta temat rzeka.To samo dotyczy Litwy i Ukrainy czy Kazachstanu)))) należy zadać te pytania ,,naszemu" MSZ którego działalność jest sprzeczna z naszymi interesami na wschodzie a w wielu przypadkach po prostu oparta na KORUPCJI .............Tracimy to co powinno być dla nas najważniejsze - rodakow z Kresow a nie powinnismy do tego dopuścić. ........... TUTAJ MA PAN BEZWZGLĘDNIE RACJĘ.
@Anarchista: Mimo wszystko wypadaloby militarnie(bron i amunicja) wesprzeć Ukraine ponieważ im dluzej trwa ten konflikt tym większe straty poniosą obie strony a to jest nasza racja stanu.
Nie rozumiem zas opieszalosci oraz braku incjatywy polskiego rządu w sprawie Polakow zamieszkujących tamte tereny.Dawno powinny zacząć dzialac komisje w sprawie przesiedlenia rodakow z zagrozonych tam terenow do kraju.oczywiscie tych którzy by się na to zdecydowali.Liczby mowia o od 50tys.do 100tys.tam mieszkających Polakach.Zawsze lepiej mieć za sąsiada kresowiaka(a to bardzo porządni i pracowici ludzie) niż islamska ekstremę pleniaca się jak karaluchy.
Co do wywiadow i opinii p.Poczobuta - redaktora Gazety Wyborczej oraz działacza "propolskiej" organizacji ZPB bylbym ostrożniejszym w opieraniu się na jego "autorytecie".Polak z niego taki jak kilku tu piszących "Polakow" pod roznymi nickami.Po drugie: Niech rozlicza kase z p.Borys jaka otrzymywali i otrzymują na dzialalnosc z polskiego MSZ.Skoro ten propolski ZPB jest tak "operatywny" oraz dba o interesy rodakow tam mieszkających to proszę mnie wyjasnic-uswiadomic czemu chcą zamknąć dwie polskie tam istniejące szkoły - w Grodnie i Wolkowysku?Gdzie podzialy się Polskie Domy tam zbudowane za nasza kase oraz dlaczego?Dlaczego wymiana wakacyjna(przyjazdy polskich harcerzy)z Bialorusi jest prawie żadna oraz gdy przyjadą to finansowe wsparcie spoczywa na wojewódzkich harcerskich zgrupowaniach a nie MSZ czy kasie która otrzymuje "propolski"ZPB ?Zreszta temat rzeka.To samo dotyczy Litwy i Ukrainy czy Kazachstanu.Tracimy to co powinno być dla nas najważniejsze - rodakow z Kresow a nie powinnismy do tego dopuscic.
obserwer : Najwięksi wrogowie Polski i Polaków nie siedzą w Moskwie tylko tuz za nasza wschodnią granica na naszych Kresach. Kiedy w końcu politycy zdadzą sobie z tego sprawę? Ja myślę, ze już sobie zdają ale są pieskami Ameryki i szczekają tak jak im Obama każe. Najgorsze jest to, ze w naszym kraju od lat funkcjonuje banderowska V kolumna (co widać na forach internetowych Uchwała Prowydu PUN z 1990 r potwierdzona przez prof W . Poliszuka.) Nie wierzę, podkreślam - nie wierzę, ze Polacy są tak durni i nie widza zagrożenia ze strony faszystowsko-nacjonalistycznie nastawionych ukraińców. I to jest bardzo rzetelne i trzeże spojrzenie na obecną sytuację . I gdzie jest tutaj miejsce na nasze wtykanie palcy między drzwi????
Trzeba nas uzbroić i wtedy Putin się dowie, co to Ukraina. Trzeba się szykować do wojny partyzanckiej. Rozdać broń. Przygotować schrony. Oczywiście pod światłym ,,przewodem" OUN-UPA. Znowu im się marzy ,,jak szklanka wody" TO JA JUŻ DZIEKUJĘ IDIOTOM GŁOSZĄCYM POPARCIE DLA u-krainy.
,,Rozmówca Poczobuta dodaje: tylko my możemy powstrzymać Putina. I zaznacza, że "nie zrobi tego Europa, która woli robić interesy z Rosją i mieć święty spokój". - Na pewno zwyciężymy – mówi.
Kolejną osobą, z którą rozmawiał Poczobut, był Andrij – 40-letni mężczyzna w charakterystycznej czapce, którą nosili ((((partyzanci)))) BANDYCI Z UPA. - Jak już Rosjanie do nas przyjdą, zrobimy im tu krwawą jatkę. Tradycje mamy we krwi. UPA u nas . czerwonych rozwalała. Każdy musi walczyć o swoją ziemię. Niech teraz ci ze wschodu walczą – podkreślił. PYTAM DLACZEGO MAJĄ WALCZYĆ ??? ONI CHCĄ W POKOJU DECYDOWAĆ O SWOIM WŁASNYM LOSIE NAWET JEŚLI SIĘ OKAŻE ŻE JEST GORSZY OD TEGO KTÓRY BYŁ .ALE TO ICH WYBÓR !!!!!.
@tagore:13.09.2014 10:21). Oczywiście że to jest jedyna droga . Im wcześniej i krócej będzie trwał ten konflikt . tym szybciej można udzielić pomocy ,,tym najsłabszym" ze szczególnym wskazaniem na naszych rodaków na Kresach a jest tam ich spora grupa.. Do czasu jak nie nastąpi wspieranie Junty Kijowskiej o jawnie faszystowskim nastawieniu będzie się to kotłować zapłacą ci co nie mają wpływu na przebieg tego cyrku. Poza tym do czasu jak nie zniknie ostatnia szmata w barwach OUN-UPA należy spokojnie obserwować sytuację i być gotowym na ewentualne próby wciągnięcia Nas w tą hucpę. Ewentualnie jeśii chcą wsparcia to niech płacą za nie . Na przykład zwrotem naszych ziem!!!. Ten problem można rozwiązać dopiero po zniszczeniu OUN i to ich rękami. To powinny być warunki udzielenia pomocy Humanitarnej . Militarnie sami się rozbroili sprzedając sprzęt wojskowy na prawo i lewo.
Wiadomości
Trudna sytuacja na Ukrainie. "Damy Rosjanom popalić, że się zesr***"
"Trzeba nas uzbroić i wtedy Putin się dowie, co to Ukraina. Trzeba się szykować do wojny partyzanckiej. Rozdać broń. Przygotować schrony. Kiedy Putin zobaczy, ile ciał jego ludzi wraca do matuszki Rosji, to się wystraszy" – cytuje jednego z mieszkańców Ukrainy Andrzej Poczobut, którego tekst znalazł się w "Magazynie Świątecznym" Gazety Wyborczej. - A jak Rosjanie jednak się nie wystraszą, to damy im tak popalić, że się "zesr***" - dodaje inny, przypominając, że na tych ziemiach "zawsze walczono" - "a to z Polakami, a to z Węgrami, a to z Rosjanami". W TYM KONTEKŚCIE WYNIKA ŻE , NIE MA TO NIC Z PAŃSTWOWOŚCIĄ WYSTARCZY ŻE JEST KOGO BIC NIE WAŻNE KOGO BYLE BIĆ . NA MYŚLENIE ICH NIE STAĆ. CAŁY EN KONFLIKT JEST WINĄ KIJOWA I KIJÓW ZA NIEGO ZAPŁACI UTRATĄ PAŃSTWOWOŚCI NIE NALEŻAŁO W RAMACH PROPOZYCJI ROZMÓW WSPOMINAĆ O WYMORDOWANIU 1500000 OBYWATELI DLATEGO ŻE NIE PODOBA SIĘ IM OBECNY KIERUNEK POLITYCZNY RZĄDU.
Rozumiem ,że zgodnie z Pana opinią całkowite zaniechanie wsparcia dla Ukrainy przyniesie coś dobrego
"najsłabszym" na Ukrainie i będzie zgodne z Polską racją stanu?
@amstaf358: 13.09.2014 09:46). Toto państwo już dawno nie jest suwerenne i trzyma się tylko dlatego że , dostaje na utrzymanie reżimu pieniądze z UE i USA . Do czasu aż nie zostaną rozkradzione .Ten cyrk będzie trwał. Zapłacą jak zwykle najsłabsi.
Parafrazując słowa piosenki -Biełyje wozy,biełyje wozy jakże nie kochać was....samo to że ruskie żłoby wjeżdzają sobie jak do siebie , nie proszone na teren suwerennego państwa to jest jawny bandytyzm w ruskim wydaniu..
@Tutejszym - te postulaty są możliwe do zrealizowania co pokazał przykład Węgier tylko żeby je zrealizować trzeba przestać myśleć schematami raj A = krynica mądrości i wolości pozostałe kraje = zło. Trzeba się targować dopóty możni są słabi bądź stanowimy dla nich jakąś wartość, możny na którego stawiamy ma nas w nosie i słabnie możni z którymi moglibyśmy właśnie teraz dobić targu są przez nas olewani bądź drażnieni. @Anarchista - nic dodać, nic ująć...
@Tutejszym: 13.09.2014 09:14). Powinno być : Bardzo konkretne postulaty , Jak nie podoba się orkiestra to stoję czy siedzę przy stoliku a nie ,,tańczę" . Nasze zasady polityki zagranicznej muszą być ponownie opracowane od podstaw a nie korygowane . PO ,PiS ,PSL ,SLD , i całe pozostałe pomyje po Magdalence powinny jak najszybciej trafić na śmietnik historii polityki Polskiej . Zeby ktokolwiek chciał zawierać z nami sojusze musimy sobą reprezentować coś więcej ni z zegarki Nowaka itp, itd :
Bardzo przyjemne postulaty, ale na tym świecie tak się tańczy jak możni tego świata zagrają. Jestem też za skorygowaniem naszych zasad i postulatów w polityce zagranicznej. Pańskie uwagi mogą być podstawą do dyskusji. Uważam że obecnie - przy wszystkich zastrzeżeniach - jedynie PIS ma możliwości, kadrę i program częściowo nam odpowiadający. Sojusz z przychylnymi nam państwami mniejszymi od nas jest bardzo oryginalnym pomysłem.
Obaj autorzy traktują Ukrainę jak dekorację ,a nie podmiot wydarzeń. Wypadało by ocenić Ukraińską wizję stosunków polsko ukraińskich i dopiero w oparciu o taką analizę pisać co powinniśmy
,a czego nie powinniśmy robić jako Państwo.
Zbiorowemu Cesarzowi Chin ,chińskiemu KC udało się jak widać rozbudzić popyt wewnętrzny.
Niedługo to oni będą mogli bawić się w embarga. Choć kolejna wojna na dalekim wschodzie na którą się zanosi może to unicestwić. Wszystko sprowadza się do tego czy zastraszeni sąsiedzi Chin oddadzą im to czego one żądają czy tez podejmą walkę.
Czysta spekulacja ,zainteresowani chcą zapełnić możliwie najtaniej magazyny , realny poziom cen
ustali się w styczniu. Ukraina jako jeden z największych eksporterów zbóż ,wypadła właśnie z rynku
w ostatnich latach światowe zapasy nie były zbyt wielkie.
W punktach dla uproszczenia:
1. Podbić stawkę dla amerykanów jeśli mamy z nimi nadal trzymać - realna kasa, brak wiz i realny sprzęt za darmo (vide Turcja), zniesienie embarga na polskie produkty (vide jabłka),
2. Jeśli im się to nie podoba dokonać zwrotu w polityce zagranicznej (pozostając w UE i NATO) i zacząć współpracę gospodarczo-polityczną z Chinami bądź Rosją, partnerem na bank będzie też Białoruś,
3. Dbać o swoje interesy i swoje mniejszości narodowe, mając w nosie bajanie o "wolności naszej i waszej",
4. Stawiać warunki jeśli chodzi o pomoc takim krajom jak Ukraina czy Litwa, które nie są nam przychylne, a zacieśniać sojusz choćby z Węgrami i innymi przychylnymi państwami.
To akurat nie są moje wymysł a polityka V. Orbana, który w przeciwieństwie do Kaczorka rządzi od lat, a ten maluch miota się od ściany do ściany wysługując za darmochę USA. A jak Pan nie widzi innego rozwiązania niż to co jest teraz to za kilka lat Polska stanie się już 100% POlandeszem z jeszcze większym syfem niż jest tu teraz.... Nic dziwnego, że jest jak jest skoro zarówno PO jak i PiS to ograniczeni w swoich horyzontach ludzie myślący tylko jak wypełniac polecenia z Waszyngtonu lub Berlina...
Widać z tego że nie jestem w stanie pojąć Pańskich myśli ani podtekstów. Przepraszam Pana i siebie za to. To że gracze na politycznym rynku są cynicznymi graczami to wiadomo, to że FR w 2020 roku będzie dyktowała warunki całemu światu to jeszcze nie wiadomo. Podaj Pan wprost jakie warunki powinniśmy spełnić aby realnie móc targować się - z kim i o co. Bo przed wizją Rosji dominującej w 2020 roku nad światem jaka może być ucieczka? Bo chyba nie taki upadek ducha że obiekt sam ucieknie w niebyt. Napisz Pan wprost, jakie konstruktywne wnioski i porady na temat naszej polityki. Bo defetyzmu i czarnowidztwa to chyba Polacy mają już chyba dosyć, to nam chyba nie służy. Pomiędzy hura optymizmem a totalnym pesymizmem jest ścieżka realnego, pragmatycznego postępowania w celu realizacji własnych narodowych interesów. Pisz Pan wprost, bez okulizacji, albo zamilcz. Mamy swoją krytyczną ścieżkę postępowania i jak dotąd kolejne nasze rządy jej się trzymają, innego rozwiązania ja osobiście nie widzę.
No to ruskie są już oficjalnie u siebie. I o uznanie i pokazanie tego faktu om chodzi. W sposób skryty mogą robić co im się podoba. Teraz nadszedł czas na pokazanie stanu faktycznego, nikomu nie muszą się tłumaczyć ani prosić o pozwolenie. Czyżby drugi etap oswajania opinii publicznej że na wschodzie Ukrainy Rosja jest u siebie?.
@Tutejszym Tak jak to z "tutejszymi" bywało nie za bardzo wiedzą kim są i to widać w tym wpisie. A najgorszy jest słaby wynik w czytaniu ze zrozumieniem - " Mądry polityk targowałby się właśnie teraz póki jeszcze może, głupi będzie stał przy nodze gnijącego imperium do końca albo zapraszał jego wojska na swoje ziemie" - przeczytaj sobie Pan to zdanie 100 razy i zastanów jak wielka gama możliwości za takim zachowaniem się kryje. I najważniejsze - błędne jest założenie o państwie A jako agresorze, a B jako gołąbka pokoju. Obydwa są graczami cynicznymi liczącymi się tylko ze swoim interesem - kto tego nie rozumie lepiej niech w w/w sprawach zamilknie.
Muni: 13.09.2014 00:17
Nie, napisałem to od siebie. Chodzi mnie o zmarnowaną w czasie szansę próby dogadania się Ukraińców pomiędzy sobą. Przecież na początku konfliktu Jego dzisiejsza propozycja mogła by zakończyć spór i zjednoczyć Ukraińców. Dali się podpuścić przez agenturę oraz banderowców. Banderowcom na całości Ukrainy nie zależy, teraz będzie chyba szansa na zmniejszenie ich roli i ograniczenie wpływów. Największym wrogiem całości i niepodzielności Ukrainy jest banderyzm. W walce z "dziel i rządź" Ukraińcy powinni zrobić z banderyzmem porządek, i to bardzo szybko. Indoktrynacja banderowska trwa a czas ucieka. Zobaczymy co będzie dalej. Pozdrawiam.
No, tak. śmiał się postawić Rosji, więc jego wina. Wszyscy wiedzą, że jak rybiooki KaGieBista czegoś sobie w szalonej główce zachce, to trzeba od razu i bez dyskusji mu w tym ulegać. A jak się nie ulega, to jest się "winnym". Piękny wpis popełniłeś, sponsorowany przez ambasadę FR?
Izraelczycy już popełnili precedens z kutrami, nastąpiła "powtórka z rozrywki"? .
Przeszkolona załoga może po prostu popłynąć do Rosji "przejmując " statek i pomimo protestów
Francji .
tagore
Czyli ,,ktoś'' przegrał i przegrywa dalej wyścig zbrojeń w dziedzinie obrony rakietowej, prawdopodobnie w pozostałych też są zdystansowani, nadrabiają ilością.
Autokorekta: 100 kg jabłek to jest ilość uzgodniona w umowie.
Gdy Maciej umawia się z Bartkiem, że mu sprzeda 100 kg jabłek za 100 zł to to jest umowa na sprzedaż 100 kg jabłek za 100 zł: 100 kg jabłek to nie jest ilość uzgodniona w umowie. Potem Maciejowi się odmieniło i chciał więcej? Posłuszni 'Uchwale Krajowego Prowidu OUN' z 1990 r. sympatycy i apologeci banderowskiej Ukrainy zachodniej chcieli dostać więcej gazu nie dla Polski lecz by wspomóc ukrofaszym. Nie wyszło. Uchwała: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html . A tu widać jak zrodziła się 'nowoczesna' Ukraina i że czczą faszyzm, hitleryzm i Banderę. Chcemy silnej hitlerowskiej Ukrainy obok nas? No to jej pomagajmy. Gazem też.
https://www.youtube.com/watch?v=H1Yi1ahTIy8
Czyli Mołdawskie służby przyznały wprost, że "zielone ludziki" to ich własni obywatele. Teraz kolej na wytypowanie niebezpiecznej grupy społecznej, wyszkolenie oddziałów pod czujnym okiem specjalistów z USA i czystkę.
@lokis1271: 13.09.2014 20:17). Szanowny Panie goń Pan od tematu tego opoja i banderowskiego szuję ,,pożytecznego Idiotę"bo tak Panu namiesza że sprawa stanie się brudna i podejrzana. Zresztą jego stanowisko odnośnie Polskich spraw na u-krainie może pan poznać z jego wpisów na portalu to szuja jakich mało .
Panie lokis1271, dziękuję Panu za powiadomienie. Gdyby było potrzebne wsparcie to służę swoją osobą. Pozdrawiam.
Nie ma gorszego bydlaka niz neobanderowiec- tak z Ukrainy jak i z Polski. Tyle w temacie.
Oto kolejny dowód życzliwości ukraińskiej wobec Polski i Polaków za wsparcie. Strach pomyśleć, jak odwdzięczą się Ukraińcy, jak nadal będziemy ich wspierać.
Kindzał i inni ukrainofile, co wy na to? Skurwielce neobanderowskie.... Rodacy odwagi i uporu. Trawersując narodową maksymę serbską "kokardę": tylko jedność zbawi Polaków.
Szanowna Pani Walentyno! O wiele lepiej byłoby zwrócić się o pomoc do ambasady RFN. Tam przynajmniej by przeczytali Pani pisma przed wyrzuceniem do kosza, a telefonu nie odbierałby cieć.
Teraz Pan D. Wildstein zapisze Panią do rejestru szpiegów Putina i zadenuncjuje do Prawego Sektora.
Pozdrawiam
Lokis
PS.
Powiadomiłem już o sprawie Światowy Kongres Kresowian oraz ks. T. Isakowicza.
L
nie no przecież kochana matuszka Rosja na nas nie zaatakuje, co ty za konfabulacje wprowadzasz.To Ukraińcy sa niebezpieczni, mają 800-tyś armię, flotty Pacyfiku i północna, okręty podwodne i Iskandery w nas wycelowane,z tego względu to właśnie Ukraińcy sa najgroźniejsi i pewnie chca odzyskac ukraiński Szczecin. Wersja geopolityczna wg. Anarchisty
Atak atomowy Putina na Warszawę nie nastąpi z prostego względu: w tym mieście jest tak wielkie ześrodkowanie poskomunistycznych złogów, prosowieckich pożytecznych idiotów, razwiedki, paljeznej gangsterki, że Putin za jednym zamachem unieszkodliwiłby 90% swojej tajnej, jawnej i dwupłciowej agentury, z niemożliwym do przecenienia pożytkiem dla Polski, zarazem dokonując najskuteczniejszej od 25 lat dekomunizacji.
Dostarczanie broni Ukrainie byłoby sprzeczne z interesami Polski - uważa Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego http://www.salon24.pl/video/1333,polska-nie-powinna-dostarczac-broni-ukrainie
@Jan53:13.09.2014 13:2 @ tagore:13.09.2014 12:470. NIESTETY ABSOLUTNIE SIĘ NIE ZGADZAM Z WASZYM SPOJRZENIEM NA TEN TEMAT. ,,czy w obliczu przesiedlenia Niemcow z zachodnich obecnie terenow RPspowodowalo zrealizowanie hasla"Zapomnijcie o Pomorzu czy Mazurach" . Proszę porównać jaka jest w tym kierunku polityka Merkel i jej poprzedników , a jaka ,,naszych "polityków to co się robi w Polsce to po prostu obrzydliwość . Wszystko zależy od polityki danego państwa a w razie konieczności "odcinanie" się od tzw."osrodkow ekstremalnych". To stały element niemieckiej strategii . Zrusyfikowanie Polaków na wschodzie ukrainy czy w Kazachstanie niczemu się nie przysłuży,z tym się zgodzę szczególnie w odniesieniu do Kazachstanu co do wschodniej ukrainy zostawiłbym wybór samym zainteresowanym chociaż i tak są tam relikty naszej przeszłości a w obecnej sytuacji można spróbować zdobyć z UE środki na wsparcie ekonomiczne i spowodowanie że pamięć o swojej tożsamości jest nie tylko powodem do dumy ale i żródłem dobrobytu takich ludzi . Proszę pamiętać że oni są tam na straży naszego dziedzictwa i praw do tej ziemi . Znam osobiście ludzi którzy wrócili z Kazachstanu do Polski i okazało się to dla nich klęską życiową i utratą statusu społecznego i ekonomicznego. Czy nie jest to zbrodnia zaniechania ze strony Polski . W odniesieniu do ukrainy to co jest za problem poza niechęcią i głupotą stworzenia dla Polaków takich możliwości które spowodują że z ich środowiska wypłynie np 10 ,,króli czekolady" czy innej maści właścicieli dużych zakładów przemysłowych????.
Zyd zastapi Zyda. Co za roznica.
Panowie odwołują się do UPA co za gnidy.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/trudna-sytuacja-na-ukrainie-damy-rosjanom-popalic-ze-sie-zesr/ql4ef
Rząd PO musi definitywnie odejsć do lamusa,nam potrzeba premiera z prawicy ,i to faceta z jajami..który walnie pięscią w stół i powie Dosyć Litwa! Ruki pa szwam.....
Nasz p.Komorowski który podkresla przy byle okazji ze jego rodzina wywodzi się z Kresow(?)niestety nic w/w sprawie nie robi,a powinien tym być bardzo zainteresowany.Niestety po moich zapytaniach w sprawie zapraszania Grzybowskiej do Polski na nasze uroczystości oraz przypomnienie mu ze deklarowal się "prezydentem wszystkich Polakow",wiec co robi ta komunistka i polakozerca litvuskich Polakow u jego boku?Niestety "kontakt" z kancelaria "Wujka dobra rada"urwal się definitywnie.
@JanKot armia nie wisi w powietrzu ,widać wyraźnie ,że duża część projektów modernizacyjnych kuleje
i zamienia się w działania propagandowe. Straszenie agresywną doktryną użycia broni atomowej świadczy raczej o słabości i ściąga na Rosję realne zagrożenie prewencyjnym atakiem w razie konfliktu.
Gospodarka Rosji nie jest w stanie prowadzić działań bojowych nawet na tak małą skalę jak na Ukrainie,
bez przestawienia niektórych zakładów produkujących amunicję w tryb "wojenny", to fakty pozwalające wątpić w błyskawiczny marsz imperialnej Rosji na piedestał supermocarstwa.
tagore
Zrusyfikowanie Polaków na schodzie Ukrainy czy w Kazachstanie niczemu się nie przysłuży,a
w obecnej sytuacji można spróbować zdobyć z UE środki do realizacji tego projektu.
tagore
@Anarchista: A czy w obliczu przesiedlenia Niemcow z zachodnich obecnie terenow RP spowodowalo zrealizowanie hasla"Zapomnijcie o Pomorzu czy Mazurach"?.Wszystko zależy od polityki danego państwa a w razie konieczności "odcinanie" się od tzw."osrodkow ekstremalnych"Np."Zwiazek Wypedzonych" i E.Steinbach i podejście do w/w tematu A.Merkel.Lepiej mieć tych Polakow u siebie niż czekac az zrobia z nich Ukraincow.
SZCZERZE MOWIAC MOZE ZBRZMI TO BRUTALNIE I NIE PO CHRZESCIJANSKU ALE JA NIE WYSYLALABYM KONWOJU DO JEDNYCH I DRUGICH Z PUNKTU WIDZENIA POLITYCZNEGO MOZE TAKIE ZGRANIE BYLO BY SENSOWNE. JESLI JUZ WYSYLAC TO DO DONBASU BO ONI SA OSTRZELIWANI A NIE ZACHODNIA UKRAINA BO CI DRUDZY TO WOJSKO UKRAINSKIE I DZIWNE GRUPY BOJOWNIKOW POSTUPOWSKICH NIECH IM POMAGA AMERYKA BO TO ICH POLITYKOW CHOLBI. TEJ POMOCY I WSPOLCZUCIA ORAZ ZAANGZOWANIA POLITYCZNEGO OD POLAKOW CHCA NA PEWNO SRODOWISKA NEOBNDEROWSKIE W POLSCE WYSTRCZY ZOBCZYC JAK KUPUJA AUDYCJE W POLSKICH MEDIACH.
PO DRUGIE UWAZAM ZE NALEZY WYMAGAC SZCZEGOLNIE TERAZ PRZED WYBORAMI JASNYCH DEKLRACJI OD NASZYCH POLITYKOW W SPRAWIE WILENSZCZYZNY JAK CHCA NASZYCH GLOSOW NIECH SIE ZOBOWIAZA DO KONKRETNYCH DZIALAN I SWOJEGO STANOWISKA GDYBY POLACY NA WILENSZCZYZNIE CHCIELI SZCZEGOLNEGO STATUSU. POZA TYM NIE SMIEM NAWET MOWIC I MARZYC O TYM ZEBY TO SAME WLADZE RP O TEN STATUS SIE UPOMNIALY.
@Jan53: 13.09.2014 11:43 ). POST SCRIPTUM : Nawoływanie do sprowadzania Polaków do kraju jest prostym realizowaniem hasła ,,Zapomnijcie o Kresach " Czy o to nam chodzi ??????
@Jan53: 13.09.2014 11:43 ,,Mimo wszystko wypadałoby militarnie(bron i amunicja) wesprzeć Ukraine ponieważ im dlużej trwa ten konflikt tym większe straty poniosą obie strony a to jest nasza racja stanu." Oczywiście ale po spełnieniu odpowiednich warunków . Nie może to być firmowane przez POLSKĘ to powie Panu każdy pośledni handlarz bronią ( dzięki USA nie mamy tej branży handlu ,a jest bardzo lukratywna) żeby uniknąć ze strony Rosji zarzutu wspierania u-krainy . (Vide sankcje) . W odniesieniu do Rodaków na tamtych terenach należy udzielać im wszelkiego wsparcia ekonomicznego i politycznego aby ich tak wzmocnić że , każdy kto spróbuje ich zaczepić jest z góry skazany na przegraną z wyłączeniem naszych rodaków z Kazachstanu . Sprowadzanie do kraju jest błędem więcej głupotą . Co do wywiadów i opinii p.Poczobuta przypadkie mujawnił oblicze banderowskiej kliki .Natomiast ten temat ((((Skoro ten propolski ZPB jest tak "operatywny" oraz dba o interesy rodakow tam mieszkających to proszę mnie wyjasnic-uswiadomic czemu chcą zamknąć dwie polskie tam istniejące szkoły - w Grodnie i Wolkowysku?Gdzie podzialy się Polskie Domy tam zbudowane za nasza kase oraz dlaczego? Dlaczego wymiana wakacyjna(przyjazdy polskich harcerzy)z Bialorusi jest prawie żadna oraz gdy przyjadą to finansowe wsparcie spoczywa na wojewódzkich harcerskich zgrupowaniach a nie MSZ czy kasie która otrzymuje "propolski"ZPB ?Zreszta temat rzeka.To samo dotyczy Litwy i Ukrainy czy Kazachstanu)))) należy zadać te pytania ,,naszemu" MSZ którego działalność jest sprzeczna z naszymi interesami na wschodzie a w wielu przypadkach po prostu oparta na KORUPCJI .............Tracimy to co powinno być dla nas najważniejsze - rodakow z Kresow a nie powinnismy do tego dopuścić. ........... TUTAJ MA PAN BEZWZGLĘDNIE RACJĘ.
@Anarchista: Mimo wszystko wypadaloby militarnie(bron i amunicja) wesprzeć Ukraine ponieważ im dluzej trwa ten konflikt tym większe straty poniosą obie strony a to jest nasza racja stanu.
Nie rozumiem zas opieszalosci oraz braku incjatywy polskiego rządu w sprawie Polakow zamieszkujących tamte tereny.Dawno powinny zacząć dzialac komisje w sprawie przesiedlenia rodakow z zagrozonych tam terenow do kraju.oczywiscie tych którzy by się na to zdecydowali.Liczby mowia o od 50tys.do 100tys.tam mieszkających Polakach.Zawsze lepiej mieć za sąsiada kresowiaka(a to bardzo porządni i pracowici ludzie) niż islamska ekstremę pleniaca się jak karaluchy.
Co do wywiadow i opinii p.Poczobuta - redaktora Gazety Wyborczej oraz działacza "propolskiej" organizacji ZPB bylbym ostrożniejszym w opieraniu się na jego "autorytecie".Polak z niego taki jak kilku tu piszących "Polakow" pod roznymi nickami.Po drugie: Niech rozlicza kase z p.Borys jaka otrzymywali i otrzymują na dzialalnosc z polskiego MSZ.Skoro ten propolski ZPB jest tak "operatywny" oraz dba o interesy rodakow tam mieszkających to proszę mnie wyjasnic-uswiadomic czemu chcą zamknąć dwie polskie tam istniejące szkoły - w Grodnie i Wolkowysku?Gdzie podzialy się Polskie Domy tam zbudowane za nasza kase oraz dlaczego?Dlaczego wymiana wakacyjna(przyjazdy polskich harcerzy)z Bialorusi jest prawie żadna oraz gdy przyjadą to finansowe wsparcie spoczywa na wojewódzkich harcerskich zgrupowaniach a nie MSZ czy kasie która otrzymuje "propolski"ZPB ?Zreszta temat rzeka.To samo dotyczy Litwy i Ukrainy czy Kazachstanu.Tracimy to co powinno być dla nas najważniejsze - rodakow z Kresow a nie powinnismy do tego dopuscic.
obserwer : Najwięksi wrogowie Polski i Polaków nie siedzą w Moskwie tylko tuz za nasza wschodnią granica na naszych Kresach. Kiedy w końcu politycy zdadzą sobie z tego sprawę? Ja myślę, ze już sobie zdają ale są pieskami Ameryki i szczekają tak jak im Obama każe. Najgorsze jest to, ze w naszym kraju od lat funkcjonuje banderowska V kolumna (co widać na forach internetowych Uchwała Prowydu PUN z 1990 r potwierdzona przez prof W . Poliszuka.) Nie wierzę, podkreślam - nie wierzę, ze Polacy są tak durni i nie widza zagrożenia ze strony faszystowsko-nacjonalistycznie nastawionych ukraińców. I to jest bardzo rzetelne i trzeże spojrzenie na obecną sytuację . I gdzie jest tutaj miejsce na nasze wtykanie palcy między drzwi????
Trzeba nas uzbroić i wtedy Putin się dowie, co to Ukraina. Trzeba się szykować do wojny partyzanckiej. Rozdać broń. Przygotować schrony. Oczywiście pod światłym ,,przewodem" OUN-UPA. Znowu im się marzy ,,jak szklanka wody" TO JA JUŻ DZIEKUJĘ IDIOTOM GŁOSZĄCYM POPARCIE DLA u-krainy.
,,Rozmówca Poczobuta dodaje: tylko my możemy powstrzymać Putina. I zaznacza, że "nie zrobi tego Europa, która woli robić interesy z Rosją i mieć święty spokój". - Na pewno zwyciężymy – mówi.
Kolejną osobą, z którą rozmawiał Poczobut, był Andrij – 40-letni mężczyzna w charakterystycznej czapce, którą nosili ((((partyzanci)))) BANDYCI Z UPA. - Jak już Rosjanie do nas przyjdą, zrobimy im tu krwawą jatkę. Tradycje mamy we krwi. UPA u nas . czerwonych rozwalała. Każdy musi walczyć o swoją ziemię. Niech teraz ci ze wschodu walczą – podkreślił. PYTAM DLACZEGO MAJĄ WALCZYĆ ??? ONI CHCĄ W POKOJU DECYDOWAĆ O SWOIM WŁASNYM LOSIE NAWET JEŚLI SIĘ OKAŻE ŻE JEST GORSZY OD TEGO KTÓRY BYŁ .ALE TO ICH WYBÓR !!!!!.
@amstaf358:
13.09.2014 10:02Integralność terytorialna Ukrainy nie leży w interesie Polski .
@tagore:13.09.2014 10:21). Oczywiście że to jest jedyna droga . Im wcześniej i krócej będzie trwał ten konflikt . tym szybciej można udzielić pomocy ,,tym najsłabszym" ze szczególnym wskazaniem na naszych rodaków na Kresach a jest tam ich spora grupa.. Do czasu jak nie nastąpi wspieranie Junty Kijowskiej o jawnie faszystowskim nastawieniu będzie się to kotłować zapłacą ci co nie mają wpływu na przebieg tego cyrku. Poza tym do czasu jak nie zniknie ostatnia szmata w barwach OUN-UPA należy spokojnie obserwować sytuację i być gotowym na ewentualne próby wciągnięcia Nas w tą hucpę. Ewentualnie jeśii chcą wsparcia to niech płacą za nie . Na przykład zwrotem naszych ziem!!!. Ten problem można rozwiązać dopiero po zniszczeniu OUN i to ich rękami. To powinny być warunki udzielenia pomocy Humanitarnej . Militarnie sami się rozbroili sprzedając sprzęt wojskowy na prawo i lewo.
Wiadomości
Trudna sytuacja na Ukrainie. "Damy Rosjanom popalić, że się zesr***"
"Trzeba nas uzbroić i wtedy Putin się dowie, co to Ukraina. Trzeba się szykować do wojny partyzanckiej. Rozdać broń. Przygotować schrony. Kiedy Putin zobaczy, ile ciał jego ludzi wraca do matuszki Rosji, to się wystraszy" – cytuje jednego z mieszkańców Ukrainy Andrzej Poczobut, którego tekst znalazł się w "Magazynie Świątecznym" Gazety Wyborczej. - A jak Rosjanie jednak się nie wystraszą, to damy im tak popalić, że się "zesr***" - dodaje inny, przypominając, że na tych ziemiach "zawsze walczono" - "a to z Polakami, a to z Węgrami, a to z Rosjanami". W TYM KONTEKŚCIE WYNIKA ŻE , NIE MA TO NIC Z PAŃSTWOWOŚCIĄ WYSTARCZY ŻE JEST KOGO BIC NIE WAŻNE KOGO BYLE BIĆ . NA MYŚLENIE ICH NIE STAĆ. CAŁY EN KONFLIKT JEST WINĄ KIJOWA I KIJÓW ZA NIEGO ZAPŁACI UTRATĄ PAŃSTWOWOŚCI NIE NALEŻAŁO W RAMACH PROPOZYCJI ROZMÓW WSPOMINAĆ O WYMORDOWANIU 1500000 OBYWATELI DLATEGO ŻE NIE PODOBA SIĘ IM OBECNY KIERUNEK POLITYCZNY RZĄDU.
Rozumiem ,że zgodnie z Pana opinią całkowite zaniechanie wsparcia dla Ukrainy przyniesie coś dobrego
"najsłabszym" na Ukrainie i będzie zgodne z Polską racją stanu?
tagore
to twoja opinia...
to twoja opinia...
@amstaf358: 13.09.2014 09:46). Toto państwo już dawno nie jest suwerenne i trzyma się tylko dlatego że , dostaje na utrzymanie reżimu pieniądze z UE i USA . Do czasu aż nie zostaną rozkradzione .Ten cyrk będzie trwał. Zapłacą jak zwykle najsłabsi.
Parafrazując słowa piosenki -Biełyje wozy,biełyje wozy jakże nie kochać was....samo to że ruskie żłoby wjeżdzają sobie jak do siebie , nie proszone na teren suwerennego państwa to jest jawny bandytyzm w ruskim wydaniu..
@Tutejszym - te postulaty są możliwe do zrealizowania co pokazał przykład Węgier tylko żeby je zrealizować trzeba przestać myśleć schematami raj A = krynica mądrości i wolości pozostałe kraje = zło. Trzeba się targować dopóty możni są słabi bądź stanowimy dla nich jakąś wartość, możny na którego stawiamy ma nas w nosie i słabnie możni z którymi moglibyśmy właśnie teraz dobić targu są przez nas olewani bądź drażnieni. @Anarchista - nic dodać, nic ująć...
@Tutejszym: 13.09.2014 09:14). Powinno być : Bardzo konkretne postulaty , Jak nie podoba się orkiestra to stoję czy siedzę przy stoliku a nie ,,tańczę" . Nasze zasady polityki zagranicznej muszą być ponownie opracowane od podstaw a nie korygowane . PO ,PiS ,PSL ,SLD , i całe pozostałe pomyje po Magdalence powinny jak najszybciej trafić na śmietnik historii polityki Polskiej . Zeby ktokolwiek chciał zawierać z nami sojusze musimy sobą reprezentować coś więcej ni z zegarki Nowaka itp, itd :
Bardzo przyjemne postulaty, ale na tym świecie tak się tańczy jak możni tego świata zagrają. Jestem też za skorygowaniem naszych zasad i postulatów w polityce zagranicznej. Pańskie uwagi mogą być podstawą do dyskusji. Uważam że obecnie - przy wszystkich zastrzeżeniach - jedynie PIS ma możliwości, kadrę i program częściowo nam odpowiadający. Sojusz z przychylnymi nam państwami mniejszymi od nas jest bardzo oryginalnym pomysłem.
Obaj autorzy traktują Ukrainę jak dekorację ,a nie podmiot wydarzeń. Wypadało by ocenić Ukraińską wizję stosunków polsko ukraińskich i dopiero w oparciu o taką analizę pisać co powinniśmy
,a czego nie powinniśmy robić jako Państwo.
tagore
Zbiorowemu Cesarzowi Chin ,chińskiemu KC udało się jak widać rozbudzić popyt wewnętrzny.
Niedługo to oni będą mogli bawić się w embarga. Choć kolejna wojna na dalekim wschodzie na którą się zanosi może to unicestwić. Wszystko sprowadza się do tego czy zastraszeni sąsiedzi Chin oddadzą im to czego one żądają czy tez podejmą walkę.
tagore
Czysta spekulacja ,zainteresowani chcą zapełnić możliwie najtaniej magazyny , realny poziom cen
ustali się w styczniu. Ukraina jako jeden z największych eksporterów zbóż ,wypadła właśnie z rynku
w ostatnich latach światowe zapasy nie były zbyt wielkie.
tagore
W punktach dla uproszczenia:
1. Podbić stawkę dla amerykanów jeśli mamy z nimi nadal trzymać - realna kasa, brak wiz i realny sprzęt za darmo (vide Turcja), zniesienie embarga na polskie produkty (vide jabłka),
2. Jeśli im się to nie podoba dokonać zwrotu w polityce zagranicznej (pozostając w UE i NATO) i zacząć współpracę gospodarczo-polityczną z Chinami bądź Rosją, partnerem na bank będzie też Białoruś,
3. Dbać o swoje interesy i swoje mniejszości narodowe, mając w nosie bajanie o "wolności naszej i waszej",
4. Stawiać warunki jeśli chodzi o pomoc takim krajom jak Ukraina czy Litwa, które nie są nam przychylne, a zacieśniać sojusz choćby z Węgrami i innymi przychylnymi państwami.
To akurat nie są moje wymysł a polityka V. Orbana, który w przeciwieństwie do Kaczorka rządzi od lat, a ten maluch miota się od ściany do ściany wysługując za darmochę USA. A jak Pan nie widzi innego rozwiązania niż to co jest teraz to za kilka lat Polska stanie się już 100% POlandeszem z jeszcze większym syfem niż jest tu teraz.... Nic dziwnego, że jest jak jest skoro zarówno PO jak i PiS to ograniczeni w swoich horyzontach ludzie myślący tylko jak wypełniac polecenia z Waszyngtonu lub Berlina...
Widać z tego że nie jestem w stanie pojąć Pańskich myśli ani podtekstów. Przepraszam Pana i siebie za to. To że gracze na politycznym rynku są cynicznymi graczami to wiadomo, to że FR w 2020 roku będzie dyktowała warunki całemu światu to jeszcze nie wiadomo. Podaj Pan wprost jakie warunki powinniśmy spełnić aby realnie móc targować się - z kim i o co. Bo przed wizją Rosji dominującej w 2020 roku nad światem jaka może być ucieczka? Bo chyba nie taki upadek ducha że obiekt sam ucieknie w niebyt. Napisz Pan wprost, jakie konstruktywne wnioski i porady na temat naszej polityki. Bo defetyzmu i czarnowidztwa to chyba Polacy mają już chyba dosyć, to nam chyba nie służy. Pomiędzy hura optymizmem a totalnym pesymizmem jest ścieżka realnego, pragmatycznego postępowania w celu realizacji własnych narodowych interesów. Pisz Pan wprost, bez okulizacji, albo zamilcz. Mamy swoją krytyczną ścieżkę postępowania i jak dotąd kolejne nasze rządy jej się trzymają, innego rozwiązania ja osobiście nie widzę.
No to ruskie są już oficjalnie u siebie. I o uznanie i pokazanie tego faktu om chodzi. W sposób skryty mogą robić co im się podoba. Teraz nadszedł czas na pokazanie stanu faktycznego, nikomu nie muszą się tłumaczyć ani prosić o pozwolenie. Czyżby drugi etap oswajania opinii publicznej że na wschodzie Ukrainy Rosja jest u siebie?.
@Tutejszym Tak jak to z "tutejszymi" bywało nie za bardzo wiedzą kim są i to widać w tym wpisie. A najgorszy jest słaby wynik w czytaniu ze zrozumieniem - " Mądry polityk targowałby się właśnie teraz póki jeszcze może, głupi będzie stał przy nodze gnijącego imperium do końca albo zapraszał jego wojska na swoje ziemie" - przeczytaj sobie Pan to zdanie 100 razy i zastanów jak wielka gama możliwości za takim zachowaniem się kryje. I najważniejsze - błędne jest założenie o państwie A jako agresorze, a B jako gołąbka pokoju. Obydwa są graczami cynicznymi liczącymi się tylko ze swoim interesem - kto tego nie rozumie lepiej niech w w/w sprawach zamilknie.
Muni: 13.09.2014 00:17
Nie, napisałem to od siebie. Chodzi mnie o zmarnowaną w czasie szansę próby dogadania się Ukraińców pomiędzy sobą. Przecież na początku konfliktu Jego dzisiejsza propozycja mogła by zakończyć spór i zjednoczyć Ukraińców. Dali się podpuścić przez agenturę oraz banderowców. Banderowcom na całości Ukrainy nie zależy, teraz będzie chyba szansa na zmniejszenie ich roli i ograniczenie wpływów. Największym wrogiem całości i niepodzielności Ukrainy jest banderyzm. W walce z "dziel i rządź" Ukraińcy powinni zrobić z banderyzmem porządek, i to bardzo szybko. Indoktrynacja banderowska trwa a czas ucieka. Zobaczymy co będzie dalej. Pozdrawiam.
No, tak. śmiał się postawić Rosji, więc jego wina. Wszyscy wiedzą, że jak rybiooki KaGieBista czegoś sobie w szalonej główce zachce, to trzeba od razu i bez dyskusji mu w tym ulegać. A jak się nie ulega, to jest się "winnym". Piękny wpis popełniłeś, sponsorowany przez ambasadę FR?
Kultura w ochronie pamięci :)
http://www.youtube.com/watch?v=tp-0UmYmuYI