Przekazywanie Ukrainie broni, to współuczestnictwo w wojnie, co to się komuś podoba, czy nie. Polska nie powinna wspierać Ukrainy w żaden sposób, dopóki nie skończy sie tam wojna domowa.
"Gdyby nie polska polityka, nie byłoby hitlerowskich Niemiec." No tak, cholerni Polacy, wiecznie chcą być wyżynani i gnębieni przez sąsiadów. A przecież rosja za swoją 'miłość' chce tak niewiele, jedynie " opuszczenia NATO i UE, nawiązanie bliższych relacji z Moskwą i wprowadzenie rosyjskiego jako drugiego języka oficjalnego". To co się bedziemy bawić, może odrazu przywróćmy PRL i stwórzmy ZSRR_v2. Też nie jestem wielkim fanem sankcji wobec rosji ale nie rozumiem co miały na celu te słowa. Bo chyba nie sądzili, że się przestraszymy i złożymy im hołd?
Ukraiński krecie „Tutejszym”, przecież udowodniono Tobie, że jest to prawdziwy dokument i że świadomie kłamiesz podły żydobanderowski krecie, poszedł won z polskiej strony,podlecu! http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/ Co za pieprzony ukrop, dostał polecenie realizowania UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW na froncie internetowym co mu bezwzględnie przykazano pod karą zatłuczenia widłami. Robi to ciągle waląc swoje teksty pieprzony ukraiński tłumok. Poszedł won geju razem z kewzalem. Coście we dwójkę sobie naszczebiotali? Słuchaj banderowski agencie. Polaków na ukraińców napuszczać nie trzeba. Mamy parę wieków krwawych doświadczeń z rezunami. Trzymanie krótko za mordę banderowców leży w naszym dobrze pojętym interesie. Dostajesz w dupę za każdym razem gdy próbujesz udowodnić swoje pseudoracje i znowu je powielasz? Byłeś ukraiński geju z odbytem u ginekologa, co ci powiedział? Spieprzaj ukropie z tego Forum, ty gejowska banderowska kokietko..
Słowa o wprowadzeniu w Polsce rosyjskiego jako drugiego języka świadczy o tym, że to żydobanderowska prowokacja kreatur pokroju Tutejszego, albo ten rosyjski Żyd ma coś z głową. Jeszcze wczoraj banderowskie kanalie twierdziły, że mówiącym to co myśli Putin jest Dugin, dzisiaj ukropy nasze forumowe twierdzą że to Żyrinowski. Paszoł won kanalie upaińskie z polskiego forum!
Tylko proszę sobie odpowiedzieć na pytanie jaki jest odsetek owej mniejszości arabskiej/czeskiej i jakiej by tam Pan jeszcze nie wymienił, a jaki jest odsetek Polaków na Litwie. Poza tym nie chodzi tylko o pisownie nazwisk. Chodzi też o kary za tabliczki z polskimi nazwami ulic. A przede wszystkim o próbę lituanizacji naszej mniejszości (większości?) na Litwie.
Ukraiński krecie „Tutejszym”, przecież udowodniono Tobie, że jest to prawdziwy dokument i że świadomie kłamiesz podły żydobanderowski krecie, poszedł won z polskiej strony,podlecu! http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/ Co za pieprzony ukrop, dostał polecenie realizowania UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW na froncie internetowym co mu bezwzględnie przykazano pod karą zatłuczenia widłami. Robi to ciągle waląc swoje teksty pieprzony ukraiński tłumok. Poszedł won geju razem z kewzalem. Coście we dwójkę sobie naszczebiotali? Słuchaj banderowski agencie. Polaków na ukraińców napuszczać nie trzeba. Mamy parę wieków krwawych doświadczeń z rezunami. Trzymanie krótko za mordę banderowców leży w naszym dobrze pojętym interesie. Dostajesz w dupę za każdym razem gdy próbujesz udowodnić swoje pseudoracje i znowu je powielasz? Byłeś ukraiński geju z odbytem u ginekologa, co ci powiedział? Spieprzaj ukropie z tego Forum, ty gejowska banderowska kokietko..
@Uri Tennenbaum - ŚRR pewnie jest przeciwko separatystom i na pewno za Wielką UPAiną, ale tylko w części zinfiltrowanej przez żydobanderowską agenturę.
Dlaczego mam niby Węgrów nie lubić? Nie mam jakiś specjalnych preferencji ani uprzedzeń do jakichkolwiek narodów. Nawet Rosjan lubię, choć mowa ich taka paskudna :))) Żart. Natomiast nie akceptuję zachowań, które mają na celu destabilizację Ukrainy. Obojętne, czy robi to Węgier, Polak, Rosjanin, Rusin czy nawet Ukrainiec. Akurat każdy artykuł o Zakarpaciu na tym portalu mówi o tendencjach (prawdziwych lub rzekomych) separatystycznych, stąd może Twoje mylne wrażenie. Znam Zakarpacie, stąd ironia.
Ukraiński krecie „Tutejszym”, przecież udowodniono Tobie, że jest to prawdziwy dokument i że świadomie kłamiesz podły żydobanderowski krecie, poszedł won z polskiej strony,podlecu! http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/ Co za pieprzony ukrop, dostał polecenie realizowania UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW na froncie internetowym co mu bezwzględnie przykazano pod karą zatłuczenia widłami. Robi to ciągle waląc swoje teksty pieprzony ukraiński tłumok. Poszedł won geju razem z kewzalem. Coście we dwójkę sobie naszczebiotali? Słuchaj banderowski agencie. Polaków na ukraińców napuszczać nie trzeba. Mamy parę wieków krwawych doświadczeń z rezunami. Trzymanie krótko za mordę banderowców leży w naszym dobrze pojętym interesie. Dostajesz w dupę za każdym razem gdy próbujesz udowodnić swoje pseudoracje i znowu je powielasz? Byłeś ukraiński geju z odbytem u ginekologa, co ci powiedział? Spieprzaj ukropie z tego Forum, ty gejowska banderowska kokietko..
Kotuś, chyba nie zrozumiałeś mojego pytania. Co to jest Światowa Rada Rusinów to ja wiem, nawet powiem ci w tajemnicy, że kilku jej członków znam osobiście :) Pomimo różnic w poglądzie na przynależność Rusinów do narodu ukraińskiego szanuję ich poglądy. Ja się pytałem o "Światową Radę Rusinów ZAKARPACKICH", bo takowa występuje jako współorganizator impry pod budapeszteńskim parlamentem. Powiem ci więcej, ŚRR wyraźnie odcina się od wszelkiej maści "autonomistów" i "niepodległościowców" rusińskich (a raczej pseudorusińskich, jak w omawianym przypadku), co miało miejsce niedawno np. w odniesieniu do księdza Sydora, który jednoosobowo ogłosił niepodległość Karpackiej Rusi. Światowa Rada Rusinów szczególnie uczulona jest na moskiewskie i węgierskie prowokacje.
@uri: 15.09.2014 16:46). BEZSZCZELNIE KŁAMIESZ UKRZE !!!!!!!!!!!! A JEŚLI MOŻESZ TO UDOWODNIJ , JEŚLI TO BĘDZIE PRAWDĄ TO NALEŻY JE WPISAĆ NA LISTĘ SYMBOLIKI FASZYSTOWSKIEJ. I SPRZEDAWAĆ JAKO WYCIERACZKĘ DO BUTÓW CO JA ROBIĘ OD POCZĄTKU TJ 23 LATA I ZUŻYŁEM JUŻ 5 KOMPLETÓW TYCH SZMAT.
@KP:15.09.2014 12:04)). Bełkotem tego pijaka nie przejmuj się Pan
Tutejszym:
15.09.2014 12:15
Przypomnieć trzeba, że polska Konstytucja zakazuje propagowania faszyzmu. A to oznacza, że zakazane są symbole, emblematy, gesty, flagi itp. nawiązujące do tematyki faszyzmu, także ukraińskich nazistów spod znaku UON/UPA, co oznacza że także kontynuujące ich tradycje formacje wojskowe nie mogą być przedmiotem publicznego wsparcia w formie koncertów, dotacji itp.
Które konkretnie są zakazane, tak z ciekawości zapytam? Bo UPA walczyła pod znakiem tryzuba używając wyłącznie niebiesko-żółtych barw, a są to obecnie państwowe symbole Ukrainy. Honorowane w Polsce, full respect. Które są zakazane?
@ZBIGNIEW ADAMIEC @Tutejszym:15.09.2014 11:17). ................................................................SZKODNIKU INTERESÓW POLSKICH NA TYM FORUM
FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej 22.VI.1990.
/W.Poliszczuk "Gorzka prawda - zbrodniczość OUN-UPA"- Toronto 1995 - str. 372-379/
"Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego - do Polski i Polaków. Nakazuje szerzenie kultu Stepana Bandery i Romana Szuchewycza - "Czuprynki" oraz metropolity Andrzeja Szeptyckiego przez upamiętnianie w miastach i wsiach pomnikami, jak i nadawaniem ich imienia szkołom, ulicom i placom. W razie oporu lub sprzeciwu obecnej władzy stosować przymus fizyczny, "pozbywając się dużej ilości Moskali, którzy zaśmiecają nasza ziemię". W razie ociągania się stosować nawet "metoda, wypróbowaną przez UPA na Polakach. OUN wykorzystuje jako awangarda narodu wszystkie partie polityczne oraz komitety cerkiewne Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi, której księża sprzyjają OUN.
Zgodnie zwczesniejszymi postanowieniami Krajowego Prowidu każda ukraińska rodzina w diasporze wpłaca po 1.000 dol. USA na fundusz "Wyzwolenia Ukrainy". Przegranie przez "Ruch" wyborów na Ukrainie uważane jest za śmierć ukrainizmu nad Dnieprem.
Sprawy polskie:
1. na Ukrainie, ze szczególnym uwzględnieniem terenów Ukrainy Zachodniej;
2. w diasporze;
3. w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy Zacurzońskiej.
1. Popieramy gorąco wysiłki wyzwoleńcze narodów bałtyckich, Litwy, Łotwy i Estonii, popieramy wysiłki wyzwoleńcze Mołdawian, Gruzinów i Ormian. Solidaryzujemy się z walką o wolność bratniego narodu białoruskiego, pamiętając jednocześnie, że wywodzi się on z naszego ukraińskiego gniazda - Kijowskiej Rusi i do tego gniazda w przyszłości powinien wrócić.
...Z postkomunistyczną Polską należy utrzymywać stosunki przyjazne i na zasadach wzajemności. Aby nie drażnić Polaków i rządu należy przyznać im na Ukrainie pewne uprawnienia w zakresie wiary, kultury i szkolnictwa, bacząc równocześnie, aby te koncesje nie poszły zbyt daleko. Wykluczyć organizowanie się Polaków pod względem politycznym. Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na stosunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanislawów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy.
Młodzież polską wciągać do patriotycznych akcji związanych z rocznicami patriotycznymi - w tym związanymi ze sławnymi dziejami UPA. Pozwoli to nie tylko zachwiać wiarę w polską propagandę państwową, ale także doprowadzić do rychłej ukrainizacji polskiej młodzieży zrażonej kłamstwami polskiej propagandy odnośnie UPA.
Koncesje w sprawie szkolnictwa polskiego i kultury uzależnić od podobnych koncesji udzielonych Ukraińcom w Polsce. Głosić, że w Polsce mieszka jeden milion Ukraińców, utrudniać Polakom odbudowę cmentarza Orląt, ale niezbyt nachalnie, aby nie dać im do rąk międzynarodowego atutu propagandowego, że nasze starania o wejście do Europy nie są szczere (chodzi o to, że cmentarz Orląt jest cmentarzem wojskowym, tedy zgodnie z konwencją międzynarodową jest pod ochroną prawa międzynarodowego).
Oddawanie Polakom kościołów uzależniać od oddawania Ukraińcom w Polsce obiektów cerkiewnych a przede wszystkim oddanie przez Polaków Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi katedry greckokatolickiej w książęcym grodzie Przemyślu. Nie zaszkodzi tego faktu łączyć ze zwróceniem Polakom kościoła Sw. Elżbiety we Lwowie a także obiektów kościelnych w Tarnopolu Stanisławowie. Nie można pod żadnym pozorem dopuścić do reaktywowana polskiej hierarchii, czyli powrotu na nasze ziemie polskich biskupów. To mogłoby oznaczać na przyszłość niebezpieczeństwo odrodzenia na Ukrainie (zachodniej) niepożądanej polskości i polskiego szowinizmu o ambicjach politycznych. Obrządek łaciński na Ukrainie podporządkować hierarchi Ukraińskiej Cerkwi Katolickiej i jej patriarsze z siedziba na Górze św. Jura wt Lwowie. Sporządzać i systematycznie uzupełniać spisy Polaków mieszkających na Ukrainie a przede wszystkim na Ukrainie Zachodniej. Spisy te oraz adres) służyć będą sprawie Ścisłej kontroli ich poczynań. Znając historię i zdolności konspiracyjne Polaków nie można wykluczyć, że w przyszłości zecha konspirować przeciwko samostijnej Ukrainie. Nie można też wykluczyć, że znajdą się w Polsce siły rewizjonistyczne, które zechcą odebrać Ukraińcom Lwów. Pomocnymi w tym mogą być właśnie konspirujący Polacy. Dlatego w najbliższej przyszłości, gdy Ukraina pozbędzie się swoich własnych komunistów, ujawniani Polacy powinni złożyć przysięgę lojalności i wierność samostijnej Ukrainie. To samo uczynić winni polscy księża, zakonnicy i zakonnice.
Nie utrudniać Polakom wyjazdów do Polski na pobyt stały, lecz je ułatwiać. Pamiętajmy, że odwiecznym celem Ukraińców i naczelnym OUN była depolonizacja ziem zasiedlonych od kilku pokoleń przez Polaków. Ułatwiając maksymalnie wyjazdy do Polski, należy równocześnie ułatwiać im czasowe kontakty z krewnymi i znajomymi w Polsce. Młodym, którzy odwiedzają krewnych w Polsce lub znajomych, utrudniać wstęp na wyższe uczelnie. W ogóle ograniczyć studia Polakom i nie dopuszczać do powstania silnej warstwy inteligencji. Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej...
2. Mamy wiele dobrych przykładów z przeszłości wspólnej walki ukraińsko-polskiej prowadzonej przeciwko komunizmowi. Te dobre tradycje należy kultywować, zacieśniając więzy z tymi organizacjami, które mają realistyczne podejście do stosunków ukraińsko-polskich. Wykazywać, że we wspólnej walce z komuna Ukraińcy byli stroną aktywną i inspirującą. Innymi słowy aby Polacy uznawali przywódczą rolę Ukraińców. Eliminować wszelkie polskie próby zmierzające do potępienia UPA za rzekome znęcania się jej na Polakach. Wykazywać, że UPA nie tylko nie znęcała się nad Polakami, ale przeciwnie, brała ich w obronę przed hitlerowcami i bolszewikami. Polacy byli też w UPA. Mordy, którym zaprzeczać nie można, byty dziełem sowieckiej partyzantki lub luźnych band, z którymi UPA nie miała nic wspólnego, pomniejszanie roli wyzwoleńczej UPA w skali europejskiej jest niedopuszczalne. Wszelkimi siłami dążyć do tego, żeby w różnych naszych kontaktach z Polakami strona polska przyznawała iż były to przykłady palenia wsi ukraińskich i mordowania Ukraińców przez AK, wykazywać podobieństwo między UPA i AK, podkreślając wyższość pod każdym względem UPA nad AK. Wymuszać na Polakach przyznawanie się do antyukraińskich akcji, potępienia przez nich samych pacyfikacji i rewindykacji przed wojną i haniebnej operacji Wisła po wojnie. Wszystkie te akcje przyniosły wiele cierpień i krwi narodowi ukraińskiemu. Podkreślać to w komunikatach, które koniecznie muszą być publikowane w językach obcych, zwłaszcza w angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim.
Zmierzać do tego, aby miarodajne czynniki polskie na emigracji zrzekły się wszelkich zamiarów i myśli rewindykacji względem Ukrainy a sprawę Ukrainy Zacurzońskiej (Zasanie, Chełmszczyzna, Podlasie i Łemkowszczyzna) pozostawić otwartą, sugerując, że zostanie ona załatwiona z korzyścią dla obu stron przez narodowe rządy w pełni suwerennych państw samostijnej Ukrainy i postkomunistycznej Polski. Na takim stanowisku stoi już obecnie Konfederacja Polski Niepodległej. Tę organizację i jej ludzi należy wspierać. W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną na obczyźnie, za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Dyskusje prowadzić w duchu heroizmu UPA i nie kwestionowanej ukraińskości Ukrainy Zacurzońskiej ze stolicą w książęcym grodzie Przemyślu.
3. Obecna Polska przeżywa dobę swojego ponownego odrodzenia, której siłą sprawczą jest ruch znany na Świecie pod nazwą Solidarności. Ruch ten zdobył sobie międzynarodową sławę jako rozsadnik komunizmu na Świecie. Taka opinia o Solidarności krzywdzi nas i nie jest nam potrzebna. Nasza propaganda powinna iść w kierunku wykazania, że Solidarność nie była tą siłą sprawczą, lecz UPA, która zainspirowała siły antykomunistyczne do działania. UPA walczyła z bolszewią ponad 10 lat a jej duch żywy nigdy nie wygasi. Duch UPA zapłodnił Solidarność do czynu. Tak powinien rozumować każdy Ukrainiec, tak samo powinien rozumować świat i my mamy światu w tym dopomóc, bo inaczej znowu naszą chwałę przypiszą sobie Polacy.
Stosunek zdrowych sił ukraińskich do obecnej polskiej rzeczywistości powinien być zróżnicowany i uzależniony od naszych interesów. Polska jest Ukrainie potrzebna jako sojusznik do rozbicia ZSRR. W tym celu należy popierać w Polsce wszystkimi siłami wszystko co ma posmak antyrosyjski. Katyń, wywózki na Sybir, zbrodnie NKWD i UB. Taki stan rzeczy odwraca uwagę Polaków od UPA, która polscy komuniści przedstawili narodowi polskiemu kłamliwie nie jako zbrojny ruch narodowo-wyzwoleńczy, lecz jako bandy. Podkreślać z całą mocą, ze pełne wyzwolenie Polski nie jest możliwe bez samostijnej Ukrainy (vide Michnik). Oznacza to pełne zaufanie Polaków do antymoskiewskiej polityki Ukraińców, pozwoli na ich zupełny bezkrytycyzm i na pełne ich zaangażowanie po naszej stronie. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym.
Najpilniejsze zadanie na najbliższą przyszłość: doprowadzić do tego, żeby władze polskie jednostronnie przyznały (złożyły deklarację), że względem samodzielnej Ukrainy nie wysuwają i nie będą wysuwać w przyszłości żadnych roszczeń terytorialnych, a tym wyrzekają się wszelkich pretensji do ziem utraconych na wschodzie w wyniku sowieckiej inwazji dokonanej na okupowane przez Polskę terytoria ukraińskie 17 września 1939 r. Takie oświadczenie jeżeli będzie, należy silnie rozpropagować w różnych językach obcych. To bardzo ważne dla naszych posunięć przyszłościowych. My ze swej strony przyznamy słuszność takiemu stanowisku oświadczając, że kwestia granic, które wytyczył bez naszego udziału (tj. Polski i Ukrainy) krzywdzący układ jałtański (nie mówić o czyją krzywdę chodzi) powinna być załatwiona w przyszłości przez rządy suwerennych państw Ukrainy i Polski. Gdy zaś do tego już dojdzie, to my odczytamy owo jednostronne oświadczenie: tak, wy nie macie roszczeń terytorialnych i mieć nie możecie, ale my je mamy. Polacy bowiem zdają sobie sprawę, iż dotąd okupują część historycznych i etnograficznych ziem ukraińskich a nie odwrotnie. Zatem będzie rzeczą sprawiedliwą dla ukraińsko-polskiego pojednania zwrócenie Ukraińcom ziem, które są przez nas nazywane Ukrainą Zacurzońską. Wtedy, gdy się te dwa fakty zestawi, to świat nam a nie Polsce przyzna rację.
Ważne jest także w obecnej chwili postawienie na porządku dziennym tzw. akcji Wisła. Dążyć aby stanęła ona na forum polskiego parlamentu i żeby sami Polacy ją potępili jako ludobójcza. Inicjatorem sprawy nie może być Mokry, lecz ktoś z Polaków. Przeznaczyć na to 15-20 tys. USD. Gdy to już się stanie to wieść o tym z odpowiednim naszym komentarzem w jęz.. obcych powinna obejść cały Świat. Zainicjować wiece potępiające polskie zbrodnie popełnione na narodzie ukraińskim przez różne cudzoziemskie organizacje. Nasz komentarz do tego powinien nawiązywać do ucisku polskiego przed wojną na obszarze polskiej okupacji ziem ukraińskich (Zamojszczyzna, pacyfikacje, likwidacja szkolnicywa i. kultury, ucisk narodowy), sławne działania UPA w walce z Niemcami i komuną w Bolszewii i w Polsce. Podnieść, że sami Polacy oddają hołd bohaterskiej UPA, prekursorki Solidarności, potępiają komunistyczną akcję Wisła znęcania się nad ukraińską ludnością. Wykazywać ukraińskość Zacurzonii zgodnie z granicą nakreśloną przez OUN-UPA.
W tym duchu prowadzić propagandę na rzecz historycznosci i etnograficzności ziem ukraińskich okupowanych obecnie przez Polskę, a o które z taką determinacją z komunistyczną władzą polską walczyła UPA -razem z patriotycznymi siłami polskimi WIN. Wynika z tego, że patriotyczne siły pokkie uznawały rolę UPA i jej prawo do ziemi Zacurzonii. Mocno podkreślać, że takie jest stanowisko patriotycznych sił Polski obecnie. Wyciszać wszystko to co nas dzieli, w tym także negatywne patrzenie na UPA. Podkreślać także, iż takie same jest również stanowisko papieża i udowodnić, że gdyby było inaczej to nie przyznałby Mokremu nagordy im. Jana Pawła II za krzewienie przyjaźni między narodami polskim i ukraińskim. Podnosić przyznanie nagrody Ukraińcowi za artykuły zamieszczone na łamach "Tygodnika Powszechnego" oraz "Znak", a w propagandzie światowe] głosić, że reprezentują one najzdrowsze siły narodu polskiego, na które tylko Europa może się orientować. Problematyka rewolucyjnej OUN - awangardy narodu ukraińskiego - powinna być tam zawsze obecna. Głosić prawdę bardziej znanych wydarzeń dziejowych (Grunwald, Wiedeń, Warszawa 1920, Monte Cassino) podkreślając, że odniesione tam zwycięstwa były głównie dziełem Ukraińców, a nie Polaków. Polacy odegrali w nich rolę drugorzędną. Stanowczo rozprawiać się z antyukraińskimi poglądami na historię działaności UPA - E. Prusa, W. Hraniewskiegp, J. Sobiesiaka, H. Cybulskiego, kś. Kuczyńskiego, J. Jastrzębowskiego, W. Romanowskiego, J. Popiela, M. Fijałki, kś. Szetelnickiego, J. Gietrycha, Z. Alberta, A. Oliwy, W. Kalabińskiego, J. Węgierskiego, S. Myślińskiego, M. Juchniewicza, W. Szoty, J. Turowskiego, Siemaszki i j. Sereta. Najlepiej to robić piórem samych Polaków, wśród których znajdą się osoby sprzedajne (obiecać wysokie honoraria i stypednia zagraniczne). Wskazane jest opanowanie niektórych polskich pism, w tym "Semper Fidelis", "Tak i nie" i in. Wejść do władz Archiwum wschodniego, infiltrować Główną Komisję Badania Zbrodni Hitlerowskich (GKBZHwP), przeszkadać w zbieraniu obciążających Ukraińców materiałów z wydarzeń drugiej wojny światowej, nie dopuszczać do publikowania materiałów obciążających ukraiński nacjonalizm rewolucyjny OUN. Zestawić ściśle poufne listy osób (nazwiska i adresy) nieprzychylnych ruchowi rewolucyjnemu. Zestawić także listę Polaków, którzy są przychylni rewolucyjnej OUN. Listy, jako dokumenty ważnej wagi państwowej dostarczyć Prowidowi Krajowemu.
Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Jeśli Polacy będą się upierać, to Ukraina względem nich bez najmniejszego wahania użyje siły zbrojnej. Doprowadzić do zwrotu przez Kościół Polski katedry ukraińskiej w książęcym grodzie Przemyślu. Tu powinno znaleźć się biskupstwo Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi oraz powinny osiedlić się ukraińskie zakony.
Poprzeć politycznie, moralnie i finansowo fundację im. sw. Włodzimierza Chrzciciela założoną w Krakowie przez Mokrego. Roli Mokrego nie eksponować, aby nie utrudniać mu działalności parlamentarnej. Nas interesuje punkt programu fundacji, który mówi o gromadzeniu dowodów o zbrodniach Polaków popełnionych na ukraińskim narodzie w okresie ostatniej wojny i w pierwszych latach powojennych (Akcja Wisła). W naszej propagandzie wykazywać, ze podstawę Fundacji stanowi dar Watykanu przekazany przez Ojca sw. na działalność duszpasterską greckokatolicką. Jeżeli będą sprzeciwy ze strony pewnych środowisk ukraińskich czy polskich, to wówczas głosić na cały świat, ze Polacy to pseudokatolicy i działają wbrew życzeniom papieża. Posługując się imieniem Ojca św. doprowadzić stopniowo do przekształcenia Fundacji w Instytut Ukraiński, a z czasem do powołania na bazie tego instytutu Uniwersytetu Ukraińskiego w Krakowie.
(Jak dosniosły oststnio media taki uniwersytet ma zostać powołany w Lublinie. A dlaczego nie we Lwowie ? - P.J.)
Przed wojną Polacy nie zezwolili na otwarcie Uniwersytetu Ukraińskiego we Lwowie, my zaś przełamiemy wszelkie opory i powołamy Uniwerystet Ukraiński w starożytnej stolicy Polski. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. Robić to należy w sposób jak to czynili Polacy żebraczej Polski przedwojennej z Ukraińcami, Poleszukami, Hucułami i Łemkami. Podsycać aktywność narodową Ukraińców, Białorusinów, Żydów, Czechów, Słowaków a przede wszystkim Niemców. Próby hamowania ich dynamizmu określać jako ucisk, brak demokracji i polską nieszczerość w głoszeniu haseł równości i wolności. Nie dopuszczać do zbliżenia polsko-niemieckiego. Podkreślać aktualność hasła "Jak świat światem, Niemiec Polakowi nie będzie bratem".
To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej ."
***
"Powyższy tekst po przetłumaczniu Agencja Konsularna RP we Lwowie, pismem z dnia 20 marca 1991 r. przesłała do Komisji Sejmowej d/s Polski w Warszawie, do Ministerstwa Spraw Zagranicznych dept. Prasy i Informacji w Warszawie, do Instytutu Historii PAN w Warszawie i kilku
Tutejszym:
@Tutejszym:15.09.2014 11:17). SZKODNIKU INTERESÓW POLSKICH NA TYM FORUM
innych miejsc. Poza tym materiał został wydrukowany dnia 12-14 kwietnia 1991 r. w gazecie "Polska Zbrojna", organie Ministerstwa Obrony Narodowej ."
Jak pisze dalej W.Poliszczuk "Po przeanalizowaniu tekstu fragmentów "uchwały", po skonfrontowaniu ich z innymi publikacjami, doszedłem do wniosku, że "uchwała", a raczej jej fragmenty, jest oryginalną uchwałą OUN-b. Wskazuje na to treść uchwały, która jest adekwatna do strategii, polityki i ideologii OUN-b. Tekst "Uchwały" jest odzwierciedleniem mentalności kierowniczych kół OUN-b ."
KP). Sylwia)). Proszę sobie przez chwile wyobrazić, że na czołowych miejscach w naszym państwie są ludzie godni szacunku i wykształceni , podejmowane decyzje słuszne przynoszące spodziewane efekty , kraj gotowy na odparcie agresji doskonale i nowocześnie uzbrojony , parlament wypełniony ludżmi troszczącymi się o kraj ............
Wieczorem idziemy do prawdziwego kabaretu !! Na portalu Kresy.pl nie ma żadnych ukrów i Tutejszych
NUDY !NUDY !NUDY ! R.H.
Zatem zdaniem słowackiego premiera Ukraina okazała się państwem sezonowym. Czy nie jest to zbyt krzywdząca, a przede wszystkim przedwczesna ocena naszego sąsiada? Trudne pytanie, ale chyba zbyt wcześnie mówić o upadku Ukrainy i nie byłaby to dobra wiadomość, ale jak obserwuje się ewidentne błędy militarne wojsk ukraińskich, nikłe wsparcie diaspory ukraińskiej dla niepodległej Ukrainy, zwłaszcza amerykańskiej, ekstremizmy obecne w ukraińskiej polityce, a nade wszystko słabe wsparcie społeczne manifestujące się protestami przeciwko poborowi, to nie nastraja to specjalnie optymistycznie.
To jest realizacja zewnętrznych zleceń. Jesteśmy gospodarstwem pomocniczym dla Republiki Federalnej Niemiec i realizujemy zadania zlecone przez Berlin.Jakby co, to Polska zostaje w roli chłopca do bicia.
@tagore:15.09.2014 15:27). Prawdopodobnie ma Pan rację , Państwo prowadzące mądrą i konsekwentną politykę zagraniczną wykonałoby ruch wyprzedzający a powodów można znaleść SETKI.
@tagore:
15.09.2014 15:06Ukrainie grozi pełny rozpad – uważa premier Słowacji Robert Fico.
Jego zdaniem ukrainie będzie "trudno rozwiązać problemy związane z przystąpieniem do Unii Europejskiej, ponieważ grozi jej zupełny rozpad". Odrzuca jednocześnie możliwość członkostwa ukrainy w NATO, ponieważ "doprowadzi to do zachwiania bezpieczeństwa w regionie".
Zdaniem premiera Słowacji konflikt na Ukrainie należy uregulować środkami dyplomatycznymi............ Co w obecnej sytuacji politycznej nie jest już obecnie możliwe popłynęło zbyt wiele niewinnej krwi zwykłuch ludzi ze Wschodniej ukrainy codziennie poddawanych ostrzałowi Junty Kijowskiej.
"Popatrzcie, to już trzecia fala bezsensownych sankcji. Co się zmieniło? Nic. Tylko to, że najprawdopodobniej Rosja odpowie ostrymi działaniami" Próbkę już mieliśmy z małym ostrzeżeniem w dostawie gazu.
"Już teraz trafia do nas mniej gazu, grożą nam zamknięciem swojej przestrzeni powietrznej, a co będzie jeśli wprowadzą zakaz importu samochodów? To my cierpimy w imię geopolitycznej wojny Wschodu z Zachodem. W SUMIE JEST TO BARDZO RZETELNA OCENA SYTUACJI . JAKOŚ NIC NIE SŁYCHAĆ ŻEBY ZACHÓD PONOSIŁ WIĘKSZE STRATY GOSPODARCZE CAŁY CIĘŻAR GŁUPICH ZACHOWAŃ ZACHODU SPADA NA POLSKĘ , SŁOWACJĘ I INNE MAŁE KRAJE UE . I TUTAJ PRZESTROGĄ JEST SYTUACJA NASZYCH SADOWNIKÓW . KTÓRZY WBREW ZAPOWIEDZIĄ NIE DOSTANĄ REKOMPENSAT ZA PONIESIONE STRATY . BO HOLANDIA I ZACHÓD JUŻ SOBIE WYRÓWNAŁY . A POZOSTAJE JESZCZE SZARA STREFA TYCH SANKCJI TO STRATY NASZYCH PRZEWOŻNIKÓW I , NP WŁAŚCICIELI SKŁADÓW . EUROAZJATYCKIEJ UNII CELNEJ DLATEGO NIE UWAŻAM ZA DOBRY POMYSŁ ODESŁANIE SŁOWACJI DO EFA TYCH SANKCJI TO STRATY NASZYCH PRZEWOŻNIKÓW I , NP WŁAŚCICIELI SKŁADÓW . EUROAZJATYCKIEJ UNII CELNEJ . STANOWISKO SŁOWACJI WOBEC UKRAIŃSKIEGO KONFLIKTU JEST DOBRZE ZNANE Sądzę że , powinien Pan się zgodzić z tym twierdzeniem P tagore. Pozdrawiam ,,Anarchista"
Mam niemiłe przeczucie ,że chodzi o sprowokowanie w Polsce jakiegoś sporu na tle " niespełnionych żądań prześladowanej litewskiej mniejszości" . Było by to bardzo dobre uzasadnienie
dla kontynuowania na Litwie dotychczasowego kursu wobec Polaków.
Czyli Ameryka zamawia sprzęt w Polsce, polska produkuje i dostawia loco wg podanego adresu magazynu odbiorcy. Sprawa czysta, zgoda uprzednio wydana i dogadana.
URI- a co to takiego??? Zwykly chocholski, ukrainski troll, a w najleszym przypadku pogrobowiec Akcji Wisla. Zydo-bandero-Majdan mogl byc mozliwy tylko w tym quasi-panstwie jakim jest Ukraina. Na Wegrzech nie przejdzie- chyba ze jako rewolta przeciw lewactwu jak pare lat temu.
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie że jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej ruskiej fałszywki z centrali to powtarza za co mu płacą. To już kilkadziesiąt razy powtarzasz to kłamstwo, liczysz na niekontrolowany wybuch nienawiści pomiędzy Polską a Ukrainą?.
Nie grozi nam wojną "jeszcze" bo jest zwyczajnie za słaba. Ukraińcy gdyby mogli wybuli by wszystkich polaków i ma tu na myśli zwykłych Ukraińców z zachodu, a nie ich polityków. Zwykli Rosjanie do polaków nic ie mają, za to ich władze już tak. Rosyjskiemu agresorowi? Putin jakby chciał to by całą Ukrainę zdobył w 2 tygodnie, a zdobycie Polski zajęłoby mu kolejne 2 tygodnie. My nie mam obecnie przyjaciół na wschodzie, tylko interesy. Polska potrzebuje słabej Ukrainy, bo silna Ukraina będzie dla niej zbyt niebezpieczna.
Ciekawy wykład na temat stosunków polsko - ukraińskich https://www.youtube.com/watch?v=-SV4cd2m_rs
Ruski kreci "Sylwia" - udowodniono że jest to fałszywka, świadome kłamstwo. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Pan Edward Prus pisał swój tekst z pozycji czasu minionego i obecnego, stąd tak celne odniesienia do zaszłości. Jest to fałszywka szczególnie intensywnie rozpowszechniana przez ruską agenturę. Że tak uporczywie upowszechniasz to kłamstwo, dostałaś nakaz ze swojej jaczejki?
To jest puszka na konserwy, skoro zwykły kałach przestrzeliwuje jego karoserię.
Przekazywanie Ukrainie broni, to współuczestnictwo w wojnie, co to się komuś podoba, czy nie. Polska nie powinna wspierać Ukrainy w żaden sposób, dopóki nie skończy sie tam wojna domowa.
Ukraina jest bogata, skoro ją stać na takie straty.
Powinni uważać na Ukraińców, bo oni podczas manewrów morskich omal nie zatopili kanadyjskiego okrętu.
wczoraj jeszccze litewskie portale pisały że Polskie media są oczarowane tym przemówieniem grybauskaite :)
@Jan53, nie wiedziałem, że są tutaj też bolszewicy. Część gadzin z opcji michnikowskiej to raczej trockizmem za młodu nasiąkali.
Co ona nas tu straszy tymi rosjanami, my ruskim jeszcze pomeżemy żeby tylko nie być litwinami :)
Co ona nas tu straszy tymi rosjanami, my ruskim jeszcze pomeżemy żeby tylko nie być litwinami :)
Nie Litwinami a Litvusami czyli Żmudzinami.
@Votum_separatum:Ma Pan racje.To nasze forum wiec i probolszewiccy tez isc w cholerę bo i jedni i drudzy sa g.........warci.
"Gdyby nie polska polityka, nie byłoby hitlerowskich Niemiec." No tak, cholerni Polacy, wiecznie chcą być wyżynani i gnębieni przez sąsiadów. A przecież rosja za swoją 'miłość' chce tak niewiele, jedynie " opuszczenia NATO i UE, nawiązanie bliższych relacji z Moskwą i wprowadzenie rosyjskiego jako drugiego języka oficjalnego". To co się bedziemy bawić, może odrazu przywróćmy PRL i stwórzmy ZSRR_v2. Też nie jestem wielkim fanem sankcji wobec rosji ale nie rozumiem co miały na celu te słowa. Bo chyba nie sądzili, że się przestraszymy i złożymy im hołd?
Ukraiński krecie „Tutejszym”, przecież udowodniono Tobie, że jest to prawdziwy dokument i że świadomie kłamiesz podły żydobanderowski krecie, poszedł won z polskiej strony,podlecu! http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/ Co za pieprzony ukrop, dostał polecenie realizowania UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW na froncie internetowym co mu bezwzględnie przykazano pod karą zatłuczenia widłami. Robi to ciągle waląc swoje teksty pieprzony ukraiński tłumok. Poszedł won geju razem z kewzalem. Coście we dwójkę sobie naszczebiotali? Słuchaj banderowski agencie. Polaków na ukraińców napuszczać nie trzeba. Mamy parę wieków krwawych doświadczeń z rezunami. Trzymanie krótko za mordę banderowców leży w naszym dobrze pojętym interesie. Dostajesz w dupę za każdym razem gdy próbujesz udowodnić swoje pseudoracje i znowu je powielasz? Byłeś ukraiński geju z odbytem u ginekologa, co ci powiedział? Spieprzaj ukropie z tego Forum, ty gejowska banderowska kokietko..
Słowa o wprowadzeniu w Polsce rosyjskiego jako drugiego języka świadczy o tym, że to żydobanderowska prowokacja kreatur pokroju Tutejszego, albo ten rosyjski Żyd ma coś z głową. Jeszcze wczoraj banderowskie kanalie twierdziły, że mówiącym to co myśli Putin jest Dugin, dzisiaj ukropy nasze forumowe twierdzą że to Żyrinowski. Paszoł won kanalie upaińskie z polskiego forum!
Bardzo ładnie. Ostrzelali pojazd oznaczony ukropskimi symbolami narodowymi. Beautiful!
Gnojku spod pieczarki, nie masz wiedzy, więc się w temacie nie wypowiadaj. Zapytałem konkretnie, nie ciebie, tylko KP.
Tylko proszę sobie odpowiedzieć na pytanie jaki jest odsetek owej mniejszości arabskiej/czeskiej i jakiej by tam Pan jeszcze nie wymienił, a jaki jest odsetek Polaków na Litwie. Poza tym nie chodzi tylko o pisownie nazwisk. Chodzi też o kary za tabliczki z polskimi nazwami ulic. A przede wszystkim o próbę lituanizacji naszej mniejszości (większości?) na Litwie.
Ukraiński krecie „Tutejszym”, przecież udowodniono Tobie, że jest to prawdziwy dokument i że świadomie kłamiesz podły żydobanderowski krecie, poszedł won z polskiej strony,podlecu! http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/ Co za pieprzony ukrop, dostał polecenie realizowania UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW na froncie internetowym co mu bezwzględnie przykazano pod karą zatłuczenia widłami. Robi to ciągle waląc swoje teksty pieprzony ukraiński tłumok. Poszedł won geju razem z kewzalem. Coście we dwójkę sobie naszczebiotali? Słuchaj banderowski agencie. Polaków na ukraińców napuszczać nie trzeba. Mamy parę wieków krwawych doświadczeń z rezunami. Trzymanie krótko za mordę banderowców leży w naszym dobrze pojętym interesie. Dostajesz w dupę za każdym razem gdy próbujesz udowodnić swoje pseudoracje i znowu je powielasz? Byłeś ukraiński geju z odbytem u ginekologa, co ci powiedział? Spieprzaj ukropie z tego Forum, ty gejowska banderowska kokietko..
@stona - zwłaszcza wiele pracy Żydzi włożyli w utrwalanie w Polsce władzy ludowej i likwidację opozycyjnego podziemia. Tak niezwykle wierny naród.
@Uri Tennenbaum - ŚRR pewnie jest przeciwko separatystom i na pewno za Wielką UPAiną, ale tylko w części zinfiltrowanej przez żydobanderowską agenturę.
Dlaczego mam niby Węgrów nie lubić? Nie mam jakiś specjalnych preferencji ani uprzedzeń do jakichkolwiek narodów. Nawet Rosjan lubię, choć mowa ich taka paskudna :))) Żart. Natomiast nie akceptuję zachowań, które mają na celu destabilizację Ukrainy. Obojętne, czy robi to Węgier, Polak, Rosjanin, Rusin czy nawet Ukrainiec. Akurat każdy artykuł o Zakarpaciu na tym portalu mówi o tendencjach (prawdziwych lub rzekomych) separatystycznych, stąd może Twoje mylne wrażenie. Znam Zakarpacie, stąd ironia.
Ukraiński krecie „Tutejszym”, przecież udowodniono Tobie, że jest to prawdziwy dokument i że świadomie kłamiesz podły żydobanderowski krecie, poszedł won z polskiej strony,podlecu! http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/ Co za pieprzony ukrop, dostał polecenie realizowania UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW na froncie internetowym co mu bezwzględnie przykazano pod karą zatłuczenia widłami. Robi to ciągle waląc swoje teksty pieprzony ukraiński tłumok. Poszedł won geju razem z kewzalem. Coście we dwójkę sobie naszczebiotali? Słuchaj banderowski agencie. Polaków na ukraińców napuszczać nie trzeba. Mamy parę wieków krwawych doświadczeń z rezunami. Trzymanie krótko za mordę banderowców leży w naszym dobrze pojętym interesie. Dostajesz w dupę za każdym razem gdy próbujesz udowodnić swoje pseudoracje i znowu je powielasz? Byłeś ukraiński geju z odbytem u ginekologa, co ci powiedział? Spieprzaj ukropie z tego Forum, ty gejowska banderowska kokietko..
Kotuś, chyba nie zrozumiałeś mojego pytania. Co to jest Światowa Rada Rusinów to ja wiem, nawet powiem ci w tajemnicy, że kilku jej członków znam osobiście :) Pomimo różnic w poglądzie na przynależność Rusinów do narodu ukraińskiego szanuję ich poglądy. Ja się pytałem o "Światową Radę Rusinów ZAKARPACKICH", bo takowa występuje jako współorganizator impry pod budapeszteńskim parlamentem. Powiem ci więcej, ŚRR wyraźnie odcina się od wszelkiej maści "autonomistów" i "niepodległościowców" rusińskich (a raczej pseudorusińskich, jak w omawianym przypadku), co miało miejsce niedawno np. w odniesieniu do księdza Sydora, który jednoosobowo ogłosił niepodległość Karpackiej Rusi. Światowa Rada Rusinów szczególnie uczulona jest na moskiewskie i węgierskie prowokacje.
@uri: 15.09.2014 16:46). BEZSZCZELNIE KŁAMIESZ UKRZE !!!!!!!!!!!! A JEŚLI MOŻESZ TO UDOWODNIJ , JEŚLI TO BĘDZIE PRAWDĄ TO NALEŻY JE WPISAĆ NA LISTĘ SYMBOLIKI FASZYSTOWSKIEJ. I SPRZEDAWAĆ JAKO WYCIERACZKĘ DO BUTÓW CO JA ROBIĘ OD POCZĄTKU TJ 23 LATA I ZUŻYŁEM JUŻ 5 KOMPLETÓW TYCH SZMAT.
@KP:15.09.2014 12:04)). Bełkotem tego pijaka nie przejmuj się Pan
Tutejszym:
15.09.2014 12:15
Przypomnieć trzeba, że polska Konstytucja zakazuje propagowania faszyzmu. A to oznacza, że zakazane są symbole, emblematy, gesty, flagi itp. nawiązujące do tematyki faszyzmu, także ukraińskich nazistów spod znaku UON/UPA, co oznacza że także kontynuujące ich tradycje formacje wojskowe nie mogą być przedmiotem publicznego wsparcia w formie koncertów, dotacji itp.
Które konkretnie są zakazane, tak z ciekawości zapytam? Bo UPA walczyła pod znakiem tryzuba używając wyłącznie niebiesko-żółtych barw, a są to obecnie państwowe symbole Ukrainy. Honorowane w Polsce, full respect. Które są zakazane?
@warszawiak: 15.09.2014 11:31 TO W KOŃCU CO TOTO JEST MSZA CZY KONCERT.Na koncercie chcsz się modlić warszawiaku z Wołomina.
@ZBIGNIEW ADAMIEC @Tutejszym:15.09.2014 11:17). ................................................................SZKODNIKU INTERESÓW POLSKICH NA TYM FORUM
FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej 22.VI.1990.
/W.Poliszczuk "Gorzka prawda - zbrodniczość OUN-UPA"- Toronto 1995 - str. 372-379/
"Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego - do Polski i Polaków. Nakazuje szerzenie kultu Stepana Bandery i Romana Szuchewycza - "Czuprynki" oraz metropolity Andrzeja Szeptyckiego przez upamiętnianie w miastach i wsiach pomnikami, jak i nadawaniem ich imienia szkołom, ulicom i placom. W razie oporu lub sprzeciwu obecnej władzy stosować przymus fizyczny, "pozbywając się dużej ilości Moskali, którzy zaśmiecają nasza ziemię". W razie ociągania się stosować nawet "metoda, wypróbowaną przez UPA na Polakach. OUN wykorzystuje jako awangarda narodu wszystkie partie polityczne oraz komitety cerkiewne Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi, której księża sprzyjają OUN.
Zgodnie zwczesniejszymi postanowieniami Krajowego Prowidu każda ukraińska rodzina w diasporze wpłaca po 1.000 dol. USA na fundusz "Wyzwolenia Ukrainy". Przegranie przez "Ruch" wyborów na Ukrainie uważane jest za śmierć ukrainizmu nad Dnieprem.
Sprawy polskie:
1. na Ukrainie, ze szczególnym uwzględnieniem terenów Ukrainy Zachodniej;
2. w diasporze;
3. w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy Zacurzońskiej.
1. Popieramy gorąco wysiłki wyzwoleńcze narodów bałtyckich, Litwy, Łotwy i Estonii, popieramy wysiłki wyzwoleńcze Mołdawian, Gruzinów i Ormian. Solidaryzujemy się z walką o wolność bratniego narodu białoruskiego, pamiętając jednocześnie, że wywodzi się on z naszego ukraińskiego gniazda - Kijowskiej Rusi i do tego gniazda w przyszłości powinien wrócić.
...Z postkomunistyczną Polską należy utrzymywać stosunki przyjazne i na zasadach wzajemności. Aby nie drażnić Polaków i rządu należy przyznać im na Ukrainie pewne uprawnienia w zakresie wiary, kultury i szkolnictwa, bacząc równocześnie, aby te koncesje nie poszły zbyt daleko. Wykluczyć organizowanie się Polaków pod względem politycznym. Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na stosunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanislawów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy.
Młodzież polską wciągać do patriotycznych akcji związanych z rocznicami patriotycznymi - w tym związanymi ze sławnymi dziejami UPA. Pozwoli to nie tylko zachwiać wiarę w polską propagandę państwową, ale także doprowadzić do rychłej ukrainizacji polskiej młodzieży zrażonej kłamstwami polskiej propagandy odnośnie UPA.
Koncesje w sprawie szkolnictwa polskiego i kultury uzależnić od podobnych koncesji udzielonych Ukraińcom w Polsce. Głosić, że w Polsce mieszka jeden milion Ukraińców, utrudniać Polakom odbudowę cmentarza Orląt, ale niezbyt nachalnie, aby nie dać im do rąk międzynarodowego atutu propagandowego, że nasze starania o wejście do Europy nie są szczere (chodzi o to, że cmentarz Orląt jest cmentarzem wojskowym, tedy zgodnie z konwencją międzynarodową jest pod ochroną prawa międzynarodowego).
Oddawanie Polakom kościołów uzależniać od oddawania Ukraińcom w Polsce obiektów cerkiewnych a przede wszystkim oddanie przez Polaków Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi katedry greckokatolickiej w książęcym grodzie Przemyślu. Nie zaszkodzi tego faktu łączyć ze zwróceniem Polakom kościoła Sw. Elżbiety we Lwowie a także obiektów kościelnych w Tarnopolu Stanisławowie. Nie można pod żadnym pozorem dopuścić do reaktywowana polskiej hierarchii, czyli powrotu na nasze ziemie polskich biskupów. To mogłoby oznaczać na przyszłość niebezpieczeństwo odrodzenia na Ukrainie (zachodniej) niepożądanej polskości i polskiego szowinizmu o ambicjach politycznych. Obrządek łaciński na Ukrainie podporządkować hierarchi Ukraińskiej Cerkwi Katolickiej i jej patriarsze z siedziba na Górze św. Jura wt Lwowie. Sporządzać i systematycznie uzupełniać spisy Polaków mieszkających na Ukrainie a przede wszystkim na Ukrainie Zachodniej. Spisy te oraz adres) służyć będą sprawie Ścisłej kontroli ich poczynań. Znając historię i zdolności konspiracyjne Polaków nie można wykluczyć, że w przyszłości zecha konspirować przeciwko samostijnej Ukrainie. Nie można też wykluczyć, że znajdą się w Polsce siły rewizjonistyczne, które zechcą odebrać Ukraińcom Lwów. Pomocnymi w tym mogą być właśnie konspirujący Polacy. Dlatego w najbliższej przyszłości, gdy Ukraina pozbędzie się swoich własnych komunistów, ujawniani Polacy powinni złożyć przysięgę lojalności i wierność samostijnej Ukrainie. To samo uczynić winni polscy księża, zakonnicy i zakonnice.
Nie utrudniać Polakom wyjazdów do Polski na pobyt stały, lecz je ułatwiać. Pamiętajmy, że odwiecznym celem Ukraińców i naczelnym OUN była depolonizacja ziem zasiedlonych od kilku pokoleń przez Polaków. Ułatwiając maksymalnie wyjazdy do Polski, należy równocześnie ułatwiać im czasowe kontakty z krewnymi i znajomymi w Polsce. Młodym, którzy odwiedzają krewnych w Polsce lub znajomych, utrudniać wstęp na wyższe uczelnie. W ogóle ograniczyć studia Polakom i nie dopuszczać do powstania silnej warstwy inteligencji. Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej...
2. Mamy wiele dobrych przykładów z przeszłości wspólnej walki ukraińsko-polskiej prowadzonej przeciwko komunizmowi. Te dobre tradycje należy kultywować, zacieśniając więzy z tymi organizacjami, które mają realistyczne podejście do stosunków ukraińsko-polskich. Wykazywać, że we wspólnej walce z komuna Ukraińcy byli stroną aktywną i inspirującą. Innymi słowy aby Polacy uznawali przywódczą rolę Ukraińców. Eliminować wszelkie polskie próby zmierzające do potępienia UPA za rzekome znęcania się jej na Polakach. Wykazywać, że UPA nie tylko nie znęcała się nad Polakami, ale przeciwnie, brała ich w obronę przed hitlerowcami i bolszewikami. Polacy byli też w UPA. Mordy, którym zaprzeczać nie można, byty dziełem sowieckiej partyzantki lub luźnych band, z którymi UPA nie miała nic wspólnego, pomniejszanie roli wyzwoleńczej UPA w skali europejskiej jest niedopuszczalne. Wszelkimi siłami dążyć do tego, żeby w różnych naszych kontaktach z Polakami strona polska przyznawała iż były to przykłady palenia wsi ukraińskich i mordowania Ukraińców przez AK, wykazywać podobieństwo między UPA i AK, podkreślając wyższość pod każdym względem UPA nad AK. Wymuszać na Polakach przyznawanie się do antyukraińskich akcji, potępienia przez nich samych pacyfikacji i rewindykacji przed wojną i haniebnej operacji Wisła po wojnie. Wszystkie te akcje przyniosły wiele cierpień i krwi narodowi ukraińskiemu. Podkreślać to w komunikatach, które koniecznie muszą być publikowane w językach obcych, zwłaszcza w angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim.
Zmierzać do tego, aby miarodajne czynniki polskie na emigracji zrzekły się wszelkich zamiarów i myśli rewindykacji względem Ukrainy a sprawę Ukrainy Zacurzońskiej (Zasanie, Chełmszczyzna, Podlasie i Łemkowszczyzna) pozostawić otwartą, sugerując, że zostanie ona załatwiona z korzyścią dla obu stron przez narodowe rządy w pełni suwerennych państw samostijnej Ukrainy i postkomunistycznej Polski. Na takim stanowisku stoi już obecnie Konfederacja Polski Niepodległej. Tę organizację i jej ludzi należy wspierać. W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną na obczyźnie, za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Dyskusje prowadzić w duchu heroizmu UPA i nie kwestionowanej ukraińskości Ukrainy Zacurzońskiej ze stolicą w książęcym grodzie Przemyślu.
3. Obecna Polska przeżywa dobę swojego ponownego odrodzenia, której siłą sprawczą jest ruch znany na Świecie pod nazwą Solidarności. Ruch ten zdobył sobie międzynarodową sławę jako rozsadnik komunizmu na Świecie. Taka opinia o Solidarności krzywdzi nas i nie jest nam potrzebna. Nasza propaganda powinna iść w kierunku wykazania, że Solidarność nie była tą siłą sprawczą, lecz UPA, która zainspirowała siły antykomunistyczne do działania. UPA walczyła z bolszewią ponad 10 lat a jej duch żywy nigdy nie wygasi. Duch UPA zapłodnił Solidarność do czynu. Tak powinien rozumować każdy Ukrainiec, tak samo powinien rozumować świat i my mamy światu w tym dopomóc, bo inaczej znowu naszą chwałę przypiszą sobie Polacy.
Stosunek zdrowych sił ukraińskich do obecnej polskiej rzeczywistości powinien być zróżnicowany i uzależniony od naszych interesów. Polska jest Ukrainie potrzebna jako sojusznik do rozbicia ZSRR. W tym celu należy popierać w Polsce wszystkimi siłami wszystko co ma posmak antyrosyjski. Katyń, wywózki na Sybir, zbrodnie NKWD i UB. Taki stan rzeczy odwraca uwagę Polaków od UPA, która polscy komuniści przedstawili narodowi polskiemu kłamliwie nie jako zbrojny ruch narodowo-wyzwoleńczy, lecz jako bandy. Podkreślać z całą mocą, ze pełne wyzwolenie Polski nie jest możliwe bez samostijnej Ukrainy (vide Michnik). Oznacza to pełne zaufanie Polaków do antymoskiewskiej polityki Ukraińców, pozwoli na ich zupełny bezkrytycyzm i na pełne ich zaangażowanie po naszej stronie. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym.
Najpilniejsze zadanie na najbliższą przyszłość: doprowadzić do tego, żeby władze polskie jednostronnie przyznały (złożyły deklarację), że względem samodzielnej Ukrainy nie wysuwają i nie będą wysuwać w przyszłości żadnych roszczeń terytorialnych, a tym wyrzekają się wszelkich pretensji do ziem utraconych na wschodzie w wyniku sowieckiej inwazji dokonanej na okupowane przez Polskę terytoria ukraińskie 17 września 1939 r. Takie oświadczenie jeżeli będzie, należy silnie rozpropagować w różnych językach obcych. To bardzo ważne dla naszych posunięć przyszłościowych. My ze swej strony przyznamy słuszność takiemu stanowisku oświadczając, że kwestia granic, które wytyczył bez naszego udziału (tj. Polski i Ukrainy) krzywdzący układ jałtański (nie mówić o czyją krzywdę chodzi) powinna być załatwiona w przyszłości przez rządy suwerennych państw Ukrainy i Polski. Gdy zaś do tego już dojdzie, to my odczytamy owo jednostronne oświadczenie: tak, wy nie macie roszczeń terytorialnych i mieć nie możecie, ale my je mamy. Polacy bowiem zdają sobie sprawę, iż dotąd okupują część historycznych i etnograficznych ziem ukraińskich a nie odwrotnie. Zatem będzie rzeczą sprawiedliwą dla ukraińsko-polskiego pojednania zwrócenie Ukraińcom ziem, które są przez nas nazywane Ukrainą Zacurzońską. Wtedy, gdy się te dwa fakty zestawi, to świat nam a nie Polsce przyzna rację.
Ważne jest także w obecnej chwili postawienie na porządku dziennym tzw. akcji Wisła. Dążyć aby stanęła ona na forum polskiego parlamentu i żeby sami Polacy ją potępili jako ludobójcza. Inicjatorem sprawy nie może być Mokry, lecz ktoś z Polaków. Przeznaczyć na to 15-20 tys. USD. Gdy to już się stanie to wieść o tym z odpowiednim naszym komentarzem w jęz.. obcych powinna obejść cały Świat. Zainicjować wiece potępiające polskie zbrodnie popełnione na narodzie ukraińskim przez różne cudzoziemskie organizacje. Nasz komentarz do tego powinien nawiązywać do ucisku polskiego przed wojną na obszarze polskiej okupacji ziem ukraińskich (Zamojszczyzna, pacyfikacje, likwidacja szkolnicywa i. kultury, ucisk narodowy), sławne działania UPA w walce z Niemcami i komuną w Bolszewii i w Polsce. Podnieść, że sami Polacy oddają hołd bohaterskiej UPA, prekursorki Solidarności, potępiają komunistyczną akcję Wisła znęcania się nad ukraińską ludnością. Wykazywać ukraińskość Zacurzonii zgodnie z granicą nakreśloną przez OUN-UPA.
W tym duchu prowadzić propagandę na rzecz historycznosci i etnograficzności ziem ukraińskich okupowanych obecnie przez Polskę, a o które z taką determinacją z komunistyczną władzą polską walczyła UPA -razem z patriotycznymi siłami polskimi WIN. Wynika z tego, że patriotyczne siły pokkie uznawały rolę UPA i jej prawo do ziemi Zacurzonii. Mocno podkreślać, że takie jest stanowisko patriotycznych sił Polski obecnie. Wyciszać wszystko to co nas dzieli, w tym także negatywne patrzenie na UPA. Podkreślać także, iż takie same jest również stanowisko papieża i udowodnić, że gdyby było inaczej to nie przyznałby Mokremu nagordy im. Jana Pawła II za krzewienie przyjaźni między narodami polskim i ukraińskim. Podnosić przyznanie nagrody Ukraińcowi za artykuły zamieszczone na łamach "Tygodnika Powszechnego" oraz "Znak", a w propagandzie światowe] głosić, że reprezentują one najzdrowsze siły narodu polskiego, na które tylko Europa może się orientować. Problematyka rewolucyjnej OUN - awangardy narodu ukraińskiego - powinna być tam zawsze obecna. Głosić prawdę bardziej znanych wydarzeń dziejowych (Grunwald, Wiedeń, Warszawa 1920, Monte Cassino) podkreślając, że odniesione tam zwycięstwa były głównie dziełem Ukraińców, a nie Polaków. Polacy odegrali w nich rolę drugorzędną. Stanowczo rozprawiać się z antyukraińskimi poglądami na historię działaności UPA - E. Prusa, W. Hraniewskiegp, J. Sobiesiaka, H. Cybulskiego, kś. Kuczyńskiego, J. Jastrzębowskiego, W. Romanowskiego, J. Popiela, M. Fijałki, kś. Szetelnickiego, J. Gietrycha, Z. Alberta, A. Oliwy, W. Kalabińskiego, J. Węgierskiego, S. Myślińskiego, M. Juchniewicza, W. Szoty, J. Turowskiego, Siemaszki i j. Sereta. Najlepiej to robić piórem samych Polaków, wśród których znajdą się osoby sprzedajne (obiecać wysokie honoraria i stypednia zagraniczne). Wskazane jest opanowanie niektórych polskich pism, w tym "Semper Fidelis", "Tak i nie" i in. Wejść do władz Archiwum wschodniego, infiltrować Główną Komisję Badania Zbrodni Hitlerowskich (GKBZHwP), przeszkadać w zbieraniu obciążających Ukraińców materiałów z wydarzeń drugiej wojny światowej, nie dopuszczać do publikowania materiałów obciążających ukraiński nacjonalizm rewolucyjny OUN. Zestawić ściśle poufne listy osób (nazwiska i adresy) nieprzychylnych ruchowi rewolucyjnemu. Zestawić także listę Polaków, którzy są przychylni rewolucyjnej OUN. Listy, jako dokumenty ważnej wagi państwowej dostarczyć Prowidowi Krajowemu.
Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Jeśli Polacy będą się upierać, to Ukraina względem nich bez najmniejszego wahania użyje siły zbrojnej. Doprowadzić do zwrotu przez Kościół Polski katedry ukraińskiej w książęcym grodzie Przemyślu. Tu powinno znaleźć się biskupstwo Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi oraz powinny osiedlić się ukraińskie zakony.
Poprzeć politycznie, moralnie i finansowo fundację im. sw. Włodzimierza Chrzciciela założoną w Krakowie przez Mokrego. Roli Mokrego nie eksponować, aby nie utrudniać mu działalności parlamentarnej. Nas interesuje punkt programu fundacji, który mówi o gromadzeniu dowodów o zbrodniach Polaków popełnionych na ukraińskim narodzie w okresie ostatniej wojny i w pierwszych latach powojennych (Akcja Wisła). W naszej propagandzie wykazywać, ze podstawę Fundacji stanowi dar Watykanu przekazany przez Ojca sw. na działalność duszpasterską greckokatolicką. Jeżeli będą sprzeciwy ze strony pewnych środowisk ukraińskich czy polskich, to wówczas głosić na cały świat, ze Polacy to pseudokatolicy i działają wbrew życzeniom papieża. Posługując się imieniem Ojca św. doprowadzić stopniowo do przekształcenia Fundacji w Instytut Ukraiński, a z czasem do powołania na bazie tego instytutu Uniwersytetu Ukraińskiego w Krakowie.
(Jak dosniosły oststnio media taki uniwersytet ma zostać powołany w Lublinie. A dlaczego nie we Lwowie ? - P.J.)
Przed wojną Polacy nie zezwolili na otwarcie Uniwersytetu Ukraińskiego we Lwowie, my zaś przełamiemy wszelkie opory i powołamy Uniwerystet Ukraiński w starożytnej stolicy Polski. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. Robić to należy w sposób jak to czynili Polacy żebraczej Polski przedwojennej z Ukraińcami, Poleszukami, Hucułami i Łemkami. Podsycać aktywność narodową Ukraińców, Białorusinów, Żydów, Czechów, Słowaków a przede wszystkim Niemców. Próby hamowania ich dynamizmu określać jako ucisk, brak demokracji i polską nieszczerość w głoszeniu haseł równości i wolności. Nie dopuszczać do zbliżenia polsko-niemieckiego. Podkreślać aktualność hasła "Jak świat światem, Niemiec Polakowi nie będzie bratem".
To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej ."
***
"Powyższy tekst po przetłumaczniu Agencja Konsularna RP we Lwowie, pismem z dnia 20 marca 1991 r. przesłała do Komisji Sejmowej d/s Polski w Warszawie, do Ministerstwa Spraw Zagranicznych dept. Prasy i Informacji w Warszawie, do Instytutu Historii PAN w Warszawie i kilku
Tutejszym:
@Tutejszym:15.09.2014 11:17). SZKODNIKU INTERESÓW POLSKICH NA TYM FORUM
innych miejsc. Poza tym materiał został wydrukowany dnia 12-14 kwietnia 1991 r. w gazecie "Polska Zbrojna", organie Ministerstwa Obrony Narodowej ."
Jak pisze dalej W.Poliszczuk "Po przeanalizowaniu tekstu fragmentów "uchwały", po skonfrontowaniu ich z innymi publikacjami, doszedłem do wniosku, że "uchwała", a raczej jej fragmenty, jest oryginalną uchwałą OUN-b. Wskazuje na to treść uchwały, która jest adekwatna do strategii, polityki i ideologii OUN-b. Tekst "Uchwały" jest odzwierciedleniem mentalności kierowniczych kół OUN-b ."
tutejszy ty banderowska zarazo,co to jeszcze robisz , zapraszam do Doniecka ,,,,.......in medium armorum
@KP:
15.09.2014 16:21 ). Mówić o upadku ukrainy i nie byłaby to dobra wiadomość, Proszę to uzasadnić . Ukraina okazała się państwem sezonowym.
KP). Sylwia)). Proszę sobie przez chwile wyobrazić, że na czołowych miejscach w naszym państwie są ludzie godni szacunku i wykształceni , podejmowane decyzje słuszne przynoszące spodziewane efekty , kraj gotowy na odparcie agresji doskonale i nowocześnie uzbrojony , parlament wypełniony ludżmi troszczącymi się o kraj ............
Wieczorem idziemy do prawdziwego kabaretu !! Na portalu Kresy.pl nie ma żadnych ukrów i Tutejszych
NUDY !NUDY !NUDY ! R.H.
R.H.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/5,114944,16645762,Lugansk_nadal_pod_kontrola_rebeliantow__Z_rozmachem.html?i=4
Separatyści to komuniści
Zatem zdaniem słowackiego premiera Ukraina okazała się państwem sezonowym. Czy nie jest to zbyt krzywdząca, a przede wszystkim przedwczesna ocena naszego sąsiada? Trudne pytanie, ale chyba zbyt wcześnie mówić o upadku Ukrainy i nie byłaby to dobra wiadomość, ale jak obserwuje się ewidentne błędy militarne wojsk ukraińskich, nikłe wsparcie diaspory ukraińskiej dla niepodległej Ukrainy, zwłaszcza amerykańskiej, ekstremizmy obecne w ukraińskiej polityce, a nade wszystko słabe wsparcie społeczne manifestujące się protestami przeciwko poborowi, to nie nastraja to specjalnie optymistycznie.
Ukraina to Frankenstein polityczny , który już powoli gnije.......smród po całej europie się roznosi....
@KP:15.09.2014 10:38). Niestety ten link nie działa jeśli ma go Pan zapisany to może go Pan wklei na forum?
To jest realizacja zewnętrznych zleceń. Jesteśmy gospodarstwem pomocniczym dla Republiki Federalnej Niemiec i realizujemy zadania zlecone przez Berlin.Jakby co, to Polska zostaje w roli chłopca do bicia.
@tagore: 15.09.2014 15:27). P.s: otwarte jest pytanie czu kodeks dyplomatyczny przewiduje np odrzucenie ,,Listów uwierzytelniających" ????
@tagore:15.09.2014 15:27). Prawdopodobnie ma Pan rację , Państwo prowadzące mądrą i konsekwentną politykę zagraniczną wykonałoby ruch wyprzedzający a powodów można znaleść SETKI.
@tagore:
15.09.2014 15:06Ukrainie grozi pełny rozpad – uważa premier Słowacji Robert Fico.
Jego zdaniem ukrainie będzie "trudno rozwiązać problemy związane z przystąpieniem do Unii Europejskiej, ponieważ grozi jej zupełny rozpad". Odrzuca jednocześnie możliwość członkostwa ukrainy w NATO, ponieważ "doprowadzi to do zachwiania bezpieczeństwa w regionie".
Zdaniem premiera Słowacji konflikt na Ukrainie należy uregulować środkami dyplomatycznymi............ Co w obecnej sytuacji politycznej nie jest już obecnie możliwe popłynęło zbyt wiele niewinnej krwi zwykłuch ludzi ze Wschodniej ukrainy codziennie poddawanych ostrzałowi Junty Kijowskiej.
"Popatrzcie, to już trzecia fala bezsensownych sankcji. Co się zmieniło? Nic. Tylko to, że najprawdopodobniej Rosja odpowie ostrymi działaniami" Próbkę już mieliśmy z małym ostrzeżeniem w dostawie gazu.
"Już teraz trafia do nas mniej gazu, grożą nam zamknięciem swojej przestrzeni powietrznej, a co będzie jeśli wprowadzą zakaz importu samochodów? To my cierpimy w imię geopolitycznej wojny Wschodu z Zachodem. W SUMIE JEST TO BARDZO RZETELNA OCENA SYTUACJI . JAKOŚ NIC NIE SŁYCHAĆ ŻEBY ZACHÓD PONOSIŁ WIĘKSZE STRATY GOSPODARCZE CAŁY CIĘŻAR GŁUPICH ZACHOWAŃ ZACHODU SPADA NA POLSKĘ , SŁOWACJĘ I INNE MAŁE KRAJE UE . I TUTAJ PRZESTROGĄ JEST SYTUACJA NASZYCH SADOWNIKÓW . KTÓRZY WBREW ZAPOWIEDZIĄ NIE DOSTANĄ REKOMPENSAT ZA PONIESIONE STRATY . BO HOLANDIA I ZACHÓD JUŻ SOBIE WYRÓWNAŁY . A POZOSTAJE JESZCZE SZARA STREFA TYCH SANKCJI TO STRATY NASZYCH PRZEWOŻNIKÓW I , NP WŁAŚCICIELI SKŁADÓW . EUROAZJATYCKIEJ UNII CELNEJ DLATEGO NIE UWAŻAM ZA DOBRY POMYSŁ ODESŁANIE SŁOWACJI DO EFA TYCH SANKCJI TO STRATY NASZYCH PRZEWOŻNIKÓW I , NP WŁAŚCICIELI SKŁADÓW . EUROAZJATYCKIEJ UNII CELNEJ . STANOWISKO SŁOWACJI WOBEC UKRAIŃSKIEGO KONFLIKTU JEST DOBRZE ZNANE Sądzę że , powinien Pan się zgodzić z tym twierdzeniem P tagore. Pozdrawiam ,,Anarchista"
Mam niemiłe przeczucie ,że chodzi o sprowokowanie w Polsce jakiegoś sporu na tle " niespełnionych żądań prześladowanej litewskiej mniejszości" . Było by to bardzo dobre uzasadnienie
dla kontynuowania na Litwie dotychczasowego kursu wobec Polaków.
tagore
Czyli Ameryka zamawia sprzęt w Polsce, polska produkuje i dostawia loco wg podanego adresu magazynu odbiorcy. Sprawa czysta, zgoda uprzednio wydana i dogadana.
Pan premier zawsze może wstapić do Euroazjatyckiej unii celnej i uniknąć tych okropnych nieprzyjemności.
tagore
Ameryka płaci Polska sprzedaje , to jest do zaakceptowania?
tagore
Tusk jaki jest to wiemy, ale żeby go tak obrażać. Uważam że "Tusk" z nicku powinien zniknąć!.
Smierc Ukrainie- niech zyje (i wkrotce zdechnie) ten ich BANDERASTADT
URI- a co to takiego??? Zwykly chocholski, ukrainski troll, a w najleszym przypadku pogrobowiec Akcji Wisla. Zydo-bandero-Majdan mogl byc mozliwy tylko w tym quasi-panstwie jakim jest Ukraina. Na Wegrzech nie przejdzie- chyba ze jako rewolta przeciw lewactwu jak pare lat temu.
Proponuję, żebyś zmienił swój nick.
Sprzedawać broń jak najbardziej, tylko czy Ukraina ma z czego zapłacić?
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie że jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej ruskiej fałszywki z centrali to powtarza za co mu płacą. To już kilkadziesiąt razy powtarzasz to kłamstwo, liczysz na niekontrolowany wybuch nienawiści pomiędzy Polską a Ukrainą?.
Nie grozi nam wojną "jeszcze" bo jest zwyczajnie za słaba. Ukraińcy gdyby mogli wybuli by wszystkich polaków i ma tu na myśli zwykłych Ukraińców z zachodu, a nie ich polityków. Zwykli Rosjanie do polaków nic ie mają, za to ich władze już tak. Rosyjskiemu agresorowi? Putin jakby chciał to by całą Ukrainę zdobył w 2 tygodnie, a zdobycie Polski zajęłoby mu kolejne 2 tygodnie. My nie mam obecnie przyjaciół na wschodzie, tylko interesy. Polska potrzebuje słabej Ukrainy, bo silna Ukraina będzie dla niej zbyt niebezpieczna.
Ciekawy wykład na temat stosunków polsko - ukraińskich https://www.youtube.com/watch?v=-SV4cd2m_rs
Ruski kreci "Sylwia" - udowodniono że jest to fałszywka, świadome kłamstwo. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Pan Edward Prus pisał swój tekst z pozycji czasu minionego i obecnego, stąd tak celne odniesienia do zaszłości. Jest to fałszywka szczególnie intensywnie rozpowszechniana przez ruską agenturę. Że tak uporczywie upowszechniasz to kłamstwo, dostałaś nakaz ze swojej jaczejki?