• Dziękuję, zaskoczyło mnie pochodzenie Stalina... Gruzini chyba o tym nie wiedzą... W Gori mają (a w każdym razie - mieli) największy na świecie pomnik Stalina... Gdyby o tym wiedzieli, czy ostrzeliwali by w 2008 roku Gradami Cchinwali...? A kim właściwie był Dzierżyński, twórca CzeKa? Polskim, herbowym szlachcicem...? Zabił zapewne więcej Rosjan, niż my w całej nowożytnej historii...

  • p. xxx: ZSSR również udostępniło Luftwaffe swoje lotniska do ćwiczen i manewrów. Pisał o tym też Wiktor Suworow. Nie należy zapominać, że Rosjanie nie dominowali tam w wielu ośrodkach władzy. Przytoczyć można procenotwy skład osobowy Rad (ministerstw) w 1920 r.: dominowała narodowość żydowska w 90%, tak jak to jest i było w powojennym życiu politycznym i środkach masowego przekazu w Polsce: Michnik [Szechter], Geremek [Lewartow], Mazowiecki [Dikman] i Kuroń [Kordblum], Tusk [Tusk], Kwaśniewski [Stolzman], Balcerowicz (Bucholtz], Bierut [Rotenszwanc], Cichocki [ Cigenbaum], Cyrankiewicz [Cymerman], Gronkiewicz-Waltz [Grundbaum], Olszewski [Oksner], Suchocka [Silberstein], Wałęsa [Lejba Kohne], Lech Kaczyński [Kalkstein], Antoni Macierewicz [Icek Singer ] i Milczanowski [Edelman]. Widzimy, że wielki naród żydowski dał nam kilku powojennych prezydentów i premierów. http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/09/07/prawdziwe-nazwiska-elity-polskiej/

  • Panie tagore, serdeczne dzięki za ten szokujący mnie artykuł. Takiej treści o 1920 roku w prasie ukraińskiej nigdy bym się nie spodziewał!. Twierdzę że w prasie polskiej też nie miałby możliwości ukazać się. Polska staje się wzorem dla Ukrainy w jej walce z rosyjskim najeźdźcą. Z faktu że Polska mogła wybić się na przedmurze Europy powstaje dla nich pytanie: a może teraz my. Dlaczego Polakom udało się a Ukraińcom nie wyszło? piękny artykuł bezstronnego ukraińskiego historyka. Jeszcze raz dziękuję.

  • nie zapomnij, że obrzezany!:P

  • ależ jak dobrze, że Pan zapytał! Bo ja właśnie w ramach pewnego ważnego projektu zagłębiłem się w to bardzo dokładnie! Beria był pomysłodawcą mordu na Polakach. Ogólnie przyjęto, że Beria to Gruzin, albo bardzo dużo poważnych książek stwierdza, że to żyd był, na co wskazuje m. in. jego nazwisko. Stalin, to nawet nie był Gruzin tak naprawdę, tylko Osetyniec, Kaganowicz - to żyd, morderca milionów ludzi z tzw. Ukrainy Sowieckiej, w tym 60 tysięcy Polaków, na spółkę z żydami Jagodą i Chatajewiczem, Mikojan byl Ormianinem, trzech pozostałych Rosjanami. Jesli chodzi o bezpośrednich katów, to wiadomo, że byli tam żydzi, są znani z nazwiska, mjr Joshua Sorokin, porucznik Aleksander Susłow, porucznik Samyun Tichonow. Dopóki nie zostaną ujawnione teczki personalne pozostałych katów (chodzi mi o pochodzenie etniczne) to posądzenie ich o bycie Rosjanami jest daleko posuniętym nadużyciem. To, że za smierć Polaków odpowiadają w CZĘŚCI Rosjanie nie zwalnia z odpowiedzialności ani Gruzinów, ani Ormian ani zwłaszcza i w szczególności pfu żydostwa. ja sobie nie przypominam aby te choroba trawiąca świat za to Polaków przeprosiła.

  • jan_de 17 September 2014, 20:54 „Ukrainie grozi pełny rozpad”

    @tagore: Pański cynizm jest nie na miejscu... W każdym razie, mam nadzieję, że w swoim domu nie stosuje się Pan do rady, jaką Pan dał Premierowi Słowacji... Bo widzę (oczami wyobraźni) jakby to było... różnica zdań między Panem a Pańską żoną... Pan się obraża, i żąda rozwodu... a potem wstępuje w nowy związek... Trzeba rozmawiać o tym co nas boli, i trzeba naprawiać u SIEBIE w domu to, co uważamy za złe, czy nie właściwe...

  • Przepraszam Myślałem że to przez mój zoologiczny wprost antysemityzm wyssany z mlekiem matki Od tej pory będę się podpisywał Tuskmęskinarządpłciowy ;-)

  • Przepraszam Myślałem że to przez mój zoologiczny wprost antysemityzm wyssany z mlekiem matki Od tej pory będę się podpisywał Tuskmęskinarządpłciowy ;-)

  • P. Anarchist: Działanie tego użytkownika istotnie nie wyklucza podejrzenia o członkowstwie w ukr. Веб-бригады - grupy sabotażystów i agitatorów internetowych. To jest nowy faszystowski atak na Polskę.

  • Dziękuję.

  • Jaka jest siła armii Ukrainy można bez problemu zobaczyć, Istotne dla nas Polaków jest to,że wielka
    modernizacja jest rozkradana i sam lokator Kremla do końca nie wie czego się może spodziewać.
    W krytycznej chwili może go to nieco ostudzić w zapale.
    Natknąłem się na nietypowy dla Ukraińców punkt widzenia w artykule który może Pana zainteresować.
    http://polonews.in.ua/publicystyka/pochemu-polyaki-smogli-a-u-ukraintsev-nichego-ne-poluchilos.html
    Na tle głównej masy tekstów ukraińskich autorów jest zaskakujący.

    tagore

  • Ruski krecie "Sylwia" - udowodniono że jest to fałszywka, świadome kłamstwo. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Pan Edward Prus pisał swój tekst z pozycji czasu minionego i obecnego, stąd tak celne odniesienia do zaszłości. Jest to fałszywka szczególnie intensywnie rozpowszechniana przez ruską agenturę. Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej ruskiej fałszywki z centrali to powtarza za co mu płacą. To już kilkadziesiąt razy powtarzasz to kłamstwo, liczysz na niekontrolowany wybuch nienawiści pomiędzy Polską a Ukrainą?.

  • A czy czasami nakłady na armię ukraińską są, ale armia w znacznej mierze tylko wirtualnie istnieje? Albo czy czasami niektóre ochotnicze formacje ukraińskie do tradycji UPA za bardzo nie nawiązały?

  • Gołosłowne. Plebejskie. I nie ma narodu ukraińskiego. Jest małosłowiański lud zach. Ukrainy i słowiański lud wsch. b. Ukrainy, obecnie poddany ludobójstwu przez faszystowską klikę kijowską. Ten Tutejszym należy do ludzi posłusznych tajnej Uchwale Krajowego Prowidu OUN z 1990 r., która jest wypowiedzeniem wojny RP i ma za cel rozpad naszego kraju. Cytat z komentarza dostępnego tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik : " ... zwróćmy uwagę, że bardzo znamienny postulat Uchwały Krajowego Prowidu brzmi:
    Wobec zupełnego rozprzężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej[13].
    W Polsce rzeczywiście brakuje kompetentnych służb wywiadowczych, a te, które istnieją, zaangażowane są głównie w wewnętrzną walkę polityczną. W tej sytuacji można przypuszczać, że żadna z osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo naszego państwa nie ma rzetelnej wiedzy na temat tego, jak intensywnie odbudowywane są struktury UPA w Polsce i jak głęboką przesiąkają one tkankę społeczną.
    Gołym okiem można natomiast dostrzec, iż wiele osób jawnie lub milcząco wspiera działania ukraińskich nacjonalistów. Oczywiście najbardziej wśród nich widoczni są politycy. Środowiska kresowe wielokrotnie zwracały uwagę, że wiele tego rodzaju osób przeniknęło do najbliższego otoczenia politycznego braci Kaczyńskich. Należą do nich choćby:
    – Bogumiła Berdychowska – doradczyni prezydenta Kaczyńskiego w sprawach wschodnich, która była inicjatorką zbierania podpisów pod apelem do Rady miasta Warszawy w sprawie niedopuszczenia do budowy pomnika pamięci ofiar zbrodni ukraińskich nacjonalistów w Warszawie.
    – Marek Kuchciński – wiceprezes PiS, a obecnie wicemarszałek Sejmu RP, znany ze swych sympatii banderowsko-upowskich. Szczególną aktywność wykazał w załatwianiu pochówku na cmentarzu wojennym strzelców siczowych w Przemyślu dla ludobójców z UPA zabitych podczas napadu na Birczę.
    Niedawno pod przywództwem wspomnianej tu już uprzednio Joanny Kluzik-Rostkowskiej wyodrębniło się z PiS-u ugrupowanie apologetów ruchu neobanderowskiego, występujące pod znamienną nazwą „Polska Jest Najważniejsza”[14]. W skład tego grupowania wchodzą m.in.
    – Paweł Kowal – wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS, a także eurodeputowany PiS, który systematycznie krytykował rezolucję Parlamentu Europejskiego z 25 lutego 2010 roku, potępiającej uhonorowanie Bandery tytułem Bohatera Ukrainy, a w roku ubiegłym pielgrzymował po kraju, głosząc kult Wiktora Juszczenki, uznawanego przez niego za najbardziej „prozachodniego polityka” Ukrainy.
    – Michał Kamiński – zasłynął z dokonywanych na forum europarlamentu niewybrednych ataków na śp. europosła Filipa Adwenta[15], który udokumentował ogromną liczbę przypadków łamania na Ukrainie ordynacji wyborczej przez obóz wyborczy Juszczenki, a w szczególności – krytykował ulotkę wyborczą pt. Ukraina dla Ukraińców, informującą że przyszły prezydent gwarantuje wprowadzenie dyktatury narodowej oraz i wygonienie Moskali, Przeków [tj. Polaków] i Żydów[16].
    – Adam Bielan – wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, który opowiedział się za odrzuceniem wysuniętego na tym forum projektu uznania zbrodni UPA za akt ludobójstwa, natomiast silnie zaangażował się w dążenia do tego, by za przejaw ludobójstwa uznany został Wielki Głód na Ukrainie Wschodniej.
    – Elżbieta Jakubiak – posłanka domagająca się stanowczego respektowania linii Giedroycia w polskiej polityce wobec Ukrainy.
    Niestety, to jest tylko wierzchołek góry lodowej. Polityków wspierających poczynania ukraińskich nacjonalistów znajdziemy także w innych ugrupowaniach, które działają lub działały w naszym Parlamencie. Oto np. poseł PO – Miron Sycz, syn Ołeksandra Sycza, skazanego za działalność UPA na karę śmierci (zamienioną na 15 lat więzienia) wymusił w roku 2008 na wojewodzie warmińsko-mazurskim wycofanie patronatu nad obchodami 65. rocznicy Rzezi Wołyńskiej... " Uchwała jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html

  • No właśnie, dali się sprowokować... Że też zawsze muszą być Ci prowokujący... Pamięta Pan te tytuły prasowe przed meczem w czasie EURO? Pełna mobilizacja, jakby to miałaby być powtórka z Bitwy Warszawskiej... A to był zwykły, piłkarski mecz... Ważny, ale tylko mecz, sportowe wydarzenie... I chyba po raz pierwszy (mogę się mylić, ale nie pamiętam) w czasie odgrywania hymnu przeciwników, złamano - nie pisaną, co prawda, ale jednak - zasadę, że nie gwiżdże się i nie hałasuje... Od tej chwili stało się dla mnie jasne, że już nie Putin, ale cały Naród Rosyjski, jest naszym wrogiem... (choć wielu ciągle twierdzi, ze Rosjan ceni i szanuje, ale to pozór...) Na koniec, odwdzięczę się także prywatną uwagą, że jako "rusofil" lubię oglądać filmy ze Scarlett Johansson (nawet, jeśli są g#### warte...) Tylko proszę nie mówić mojej żonie...

  • Ale to wszystko jest w wliczone w koszty. Chodzi by zająć Rosję Ukrainą jak w 80" Afganistanem. USA będą walczyć do ostatniego Ukraińca ;)

  • grzegorz710 17 September 2014, 20:24 Stany Zjednoczone wyślą broń Ukraińcom?

    Amerykanie na wojnach się wzbogacili i chcą być żandarmem wszystkich narodów

  • @jaroslaus: powtarzam prośbę, bo pewnie Pan nie czytał... na stronie Federacji Katyńskiej znalazłem takie oto stwierdzenie: 5 marca 1940 W Moskwie członkowie Komitetu Centralnego WKP (b) wydali rozkaz rozstrzelania 14.700 jeńców polskich, przetrzymywanych w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz 11.000 znajdujących się w więzieniach NKWD w „zachodniej Ukrainie i Białorusi”. Na rozkazie tym znajdują się podpisy: Ławrentija Berii, Anastasa Mikojana, Wiaczesława Mołotowa, Łazara Kaganowicza, Michaiła Kalinina, Józefa Stalina, Klimienta Woroszyłowa..... Kim byli ludzie, którzy wydali rozkaz? Stalin, Beria - to oczywiste, a pozostali? Taka wiedza wydaje się mieć znaczenie... Dziękuję.

  • To było czystej wody chamstwo z obu stron, Rosjanie dali się sprowokować. Przepraszam Pana, ale ja absolutnie sportem się nie zajmuję, nie interesuje mnie to. Dzieci, wnuki za to bardzo, ja mam inne pasje i zainteresowania. Kozakiewicz na zimno zawalczył w pięknym stylu, wygrał pomimo całej niechęci i wycia, gwizdów rosyjskiej publiczności podczas jego skoku, miało to go zdekoncentrować. Spontanicznie pokazał im w odpowiedzi wała, na tym skończył. Tutaj było inaczej, nagannie ale inaczej. Chyba Rosjanie nie stanęli na wysokości zadania. Wdali się w strzelaninę z publicznością, odpowiedzieli "pszekom" obelgami. Inna mentalność, temperament i coś tam jeszcze. Bazuję na relacjach, sportu z definicji nie oglądam. Chyba że zawody pływackie w których bierze udział pewna śliczna młoda dama i czasami wygrywa. Jest to moim obowiązkiem, poza tym mam inne pasje.

  • votum_separatum 17 September 2014, 20:01 Rosyjskie media: Polscy winowajcy II wojny światowej

    @TW "Tutejszym" vel Zbig Adamiec. Przypominam ci, że twoją maskirowką ukropie było rzekome wysłanie protestu przeciwko koncertowi gloryfikującemu zbrodniarzy ukraińskich. Oczywiście wciskanie ciemnoty o "ruskiej agenturze" nie przejdzie ci na sucho. Co do meritum to tak samo będą łgać wszyscy agresorzy. Niemcy będą rozmydlać, Rosjanie, Słowacy też. Przy okazji odezwą się Czesi ze swoim biadoleniem o Zaolziu i bandyci Litewscy. Niestety trzeba być na tyle silnym aby każdemu dać po ryju dla świętego spokoju we własnym domu. Ale do tego trzeba być Polakiem i mężczyzną, stary fajtłapo!

  • @Tutejszym: Pańskie myśli są czasem tak płytkie, że nie sięgają nawet Pana głowy... Może pytam jak dziecko, może jestem naiwny i szczery, może zawsze staram się zawsze dostrzec w innych dobro... Ale własnie z tych powodów - nie "mataczę..."

  • " wszystkie te skojarzenia przywoływane w ostatnich miesiącach, łącznie z porównaniem Putina do Hitlera, świadczą tylko o tym, jak słabo (MY POLACY) rozumiemy to, co dzieje się na wschodzie Ukrainy " - Panie profesorze, może trochę odwagi, proszę powiedzieć KTO TAK PROGRAMUJE POLAKÓW, bo to nie jest wymysł polskich obywateli tylko rezultat propagandy. otóż są to PARCHATE ŻYDY z gówno prawda i gazety niby polskiej, które CHCĄ ZROBIĆ Z KRAINY TO CO ZROBIŁY Z POLSKĄ. I każdy Jude gdyby to się powiodło byłby zadowolony. Ci Juden z Palestyny i międzynarodowych organizacji syjonistycznych bo demokratyczny rząd potępi banderowców za zabijanie żydów (co akurat mi wisi) i będą musieli wypłacić ze 150 mld dolarów, lokalni Juden pokroju Kolomojskiego bo stworzą sobie swój własny folwar z tanią siłą roboczą oraz rozkradną to co zostanie, Juden z USA bo będzie można osłabić Putina za to co zrobił z parchami pokroju Abramowicza i Chodorkowskiego - no i prawdziwi władcy Unii Europejskiej - Juden z rodziny Bauerów - Rotschildów, ale też Warburgów i całego tego gnoju, który by zalał Krainę. Ajwaj

  • Przykro nam, ale musimy po raz kolejny Pana zbanować, ze względu na wulgarzym w nicku.

  • Taki "prawicowy" dziennikarz jak Wildstein redaktorem naczelnym "Lewicowej" Wyborczej ??? A dlaczego nie!!! Któż inny jak nie jego ziomkowie stał się w ciągu paru dni liberalnym demokratą mimo iż wcześniej był stalinowskim entuzjastą. Nie dajmy się nabrać na lewicę i prawicę Pojęcia te wymyślili ludzie którzy sami w nie nie wierzą Dla nich jest tylko jeden podział na swoich i gojów. My się gryziemy a oni wprowadzają w życie starą dewizę "Dziel i rządź"

  • @jaroslaus: mam prośbę....5 marca 1940 W Moskwie członkowie Komitetu Centralnego WKP (b) wydali rozkaz rozstrzelania 14.700 jeńców polskich, przetrzymywanych w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz 11.000 znajdujących się w więzieniach NKWD w „zachodniej Ukrainie i Białorusi”. Na rozkazie tym znajdują się podpisy: Ławrentija Berii, Anastasa Mikojana, Wiaczesława Mołotowa, Łazara Kaganowicza, Michaiła Kalinina, Józefa Stalina, Klimienta Woroszyłowa........ To nie jest bez znaczenia, jakiej narodowości byli Ci, którzy pod tym rozkazem złożyli swój podpis... Ilu spośród nich, to Rosjanie?

  • Konflikt pokazał też stan Rosyjskiej armii ,gdzie średnio 20% nakładów na modernizację armii
    znika. Nie bez powodu Putin podporządkował sobie bezpośrednio sektor zbrojeniowy ,a firma amunicyjna przechodzi na stopę wojenną ,widać stany magazynowe były "właściwe".

    tagore

  • krok 17 September 2014, 19:34 Stany Zjednoczone wyślą broń Ukraińcom?

    Skoro dziś gazety i portale w Polsce pisały, że separatyści zajmujący Donieck, ostrzelali Donieck, znaczy że głupota mediów w Polsce sięgnęła dna.

  • @Tutejszym: ta Pańska wypowiedź, to chyba jeszcze sprzed wizyty u okulisty? Bo Pański daltonizm wyraźnie rzuca się w oczy... Więc uważasz Pan, że to, co widzieliśmy w czasie Euro, czyli podtuczonych byczków w koszulkach z polskim godłem lub z kotwicą Polski Podziemnej – rzucających się na spokojnych Rosjan z flagami bynajmniej nie sowieckimi – to był szlachetny czyn narodowy? To była obrona polskiej godności? Podobnie jak gwizdy i hałasy w czasie odgrywania rosyjskiego hymnu?
    Tak Pan interpretujesz widoki, które skompromitowały nas na całym CYWILIZOWANYM Świecie? Czytał Pan chyba co napisał Pan Rebeliant 80? Dlaczego więc Kozakiewicz miał do tego gestu prawo, ale Rosjanin już nie? Czystej gęby dwulicowość, moralność Kalego z Pana wyłazi... Idz Pan wreszcie do "lekarza od oczu..."

  • Swojej broni nie mają mimo, iż są 8 co do wielkości producentem broni na świecie. Nie wnikam, co z tą bronią się dzieje, ale ile by na Ukrainę zachód broni nie słał i tak górą będą zawsze Rosjanie. Pchanie Ukraińców w stronę konfliktu z Rosją to utopia. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że czym więcej zachód wspiera Ukrainę, podżegając, wysyłając broń itd., tym coraz więcej tracą terenów.

  • flacha88 17 September 2014, 19:20 Stany Zjednoczone wyślą broń Ukraińcom?

    Ale to Rosja zbroi separatystów a nie usa rezunów. Potem wyśla marines i powiedzą, że wojska rosyjskie pomagają separatystom.

  • @Tutejszym: A jednak? Posłuchał Pan mojej rady? Naprawdę? Był Pan okulistów? I wyleczyli Pana z daltonizmu? Już nie widzi Pan świata – jak pisze profesor –„ w tonacji czarno-białej”, i już nie „dokonuje uproszczeń?” SZOK…! A pamięta Pan naszą dyskusję o prawach do samostanowienia mieszkańców wschodniej Ukrainy? Pamięta Pan, jak się Pan na mnie obrażał, gdy prezentowałem to samo stanowisko, co dzisiaj Profesor? A pamięta Pan… Zresztą, to już nieważne… Najważniejsze, że Pan przejrzał na „oczy…” Szkoda tylko, że tak długo Pan zwlekał… Ileż nerwów byśmy obaj zaoszczędzili… Cieszę się, i z niecierpliwością czekam na Pana, obiektywne już teraz, komentarze…

  • @Jan_De: 17.09.2014 18:57)). MIARODAJNE ŻRÓDŁA PODAJĄ ŻE W NORZE zamieszkałej przez ,,TUTEJSZEGO" NIE MA NAWET KAWAŁKA LUSTRA A ŚCIANY PRZESIĄKŁY WILGOCIĄ . dyspozycyjni agenci Brygad Sieciowych tak to już mają za 98 zł dniówka ,,Bygady Sieciowe (ukr.. Веб-бригады) – według niektórych ukraińskich środowisk demokratycznych i intelektualnych, zorganizowane grupy komentatorów, zależne od ukraińskich i polskich służb specjalnych, uczestniczące w dyskusjach na forach i blogach internetowych w celu szerzenia dezinformacji i uniemożliwienia rzeczowej obiektywnej dyskusji i atakowania poglądów

  • Pewnie o te które teraz łamie eosja ;) wszystkie te prawa międzynarodowe to niezła beka a kto wierzy na słowo to glupek! One są ważne tylko gdy kryje się za nimi interes tak było jest i będzie na wieki

  • Skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały Krajowego Prowidu OUN’ potwierdzany w rzeczywistości. Cytuję z wpisu 'Anarchisty' z 7.9.2014 19:47; "Uchwała Krajowego Prowidu zakłada, że rehabilitacji UPA powinno towarzyszyć zacieranie śladów polskości na Kresach. Głosi więc: Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na sto-sunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy . W rzeczy samej dokłada się wielu starań, aby na Zachodniej Ukrainie znikały znaki polskości. Jest to szczególne bolesne, gdy zważyć, iż po rozpadzie Związku Radzieckiego wymienione miejscowości mogły z powrotem należeć do Polski. Według Żydówki z Drohobycza, a zarazem wielkiej polskiej patriotki doc. dr Dory Kacnelson na początku pieriestrojki odzyskanie Kresów Wschodnich było w zasięgu ręki. Kiedy Związek Sowiecki zaczął się rozpadać, w rosyjskich stacjach radiowych i telewizyjnych wystąpił wojewoda petersburski, prof. prawa międzynarodowego Anatol Sobczak i stwierdził, iż zgodnie z prawem międzynarodowym, jeśli federacja kilku zjednoczonych krajów rozpada się, terytoria, które dołączono później, mają prawo wrócić do ich poprzedniego statusu. Gorbaczow chciał więc Polsce oddać Lwów, Wilno, Stanisławów, Grodno i Tarnopol. Informację podaną przez doc. Kacnelson podtrzymał prof. Edward Prus, podkreślając jednocześnie, że na przeszkodzie planom Gorbaczowa stanęli Michnik [Szechter], Geremek [Lewartow], Mazowiecki [Dikman] i Kuroń [Kornblum]

  • Mnie osobiście bawi wątek imperializmu USA p.profesora.
    I o jakie prawo międzynarodowe chodzi?
    Bo ja nie znam żadnych. Chyba nie o to co ustali prostytutka zw. ONZ?
    Już Piłsudski w jej poprzednim wcieleniu zwanym Ligą Narodów potrafił przywalić w stół i pytać Valdemarasa " wojna czy pokój?"
    Istnieją tylko interesy narodowe. Reszta to błazenada. A przygłupy to kupują.
    Interes Rzeczypospolitej jest najważniejszy.
    A moje pytanie do Rodaków jest następujące.
    Czy, gdyby była możliwość odebrania Lwowa i nie tylko, mieliby jaja, aby to zrobić, czy bredziliby o moraności ?
    Kaczyński ( Lech) na Westerplatte sugerował , że odebranie Zaolzia przez Polaków było " grzechem"
    Bzdura!
    Było sprawiedliwością dziejową.
    Zanim był 17 IX, Czesi wbili nam nóż w plery, jak ratowaliśmy dupę, nie tylko sobie, ale i Europie
    ( 1919-1920)
    Wszystkiemu, trzeba pamiętać, są winne USA.
    Już Stalin wiedział, kto zsyła stonkę na pola uprawne ZSRR!

  • Dodajmy do tego, że ukr. oddziały ochotnicze (Nazigwardia) zakatowały na śmierć ponad 200 jeńców powstańczych i strona ukraińska nie mogła ich dostarczyć na wymianę. Z tego powodu wymiana jeńcow ustała. http://novorossia.su/ru/node/6578 Teraz uwolniony z niewoli u kijowskich faszystów duchowny wyjawił, że przestępca wojenny Natasza Sawczenko, oficer ukraiński obwiniony o śmieć dziennikarza i obecnie w areszcie w Rosji, jest oprawcą: znęcała się nad jeńcami: http://novorossy.ru/news/vypuschennyy-na-svobodu-luganskiy-svyaschennik-obvinil-v-izdevatelstvah-nad-opolchencami-savchenko

    http://www.youtube.com/watch?v=dJEJpdD3Afk

    http://www.youtube.com/watch?v=hy3dqSQNnYs

  • Widać nie mają się czym chwalić :)

  • Tutaj "pełna wersja": http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140912/REPORTAZ/140919693

  • Odpisze jak będę w domku przez telefon w pracy nie będę się rozpisywac :)

  • Jan_De: Rosjanie wyli, pluli, tupali, gwizdali. Kozakiewicza to zmobilizowało, wygrał w pięknym stylu , pokazał im gest. W tym obecnym przypadku był to gest rosyjski, gest lekceważenia, może pogardy. Pokazali co myślą na zimno, przed metą. O czym tu myśleć, po co mam zgadywać dowartościowujące Pana pomysły na cudze myślenie. Howgh.

  • Ruski krecie "Sylwia" - udowodniono że jest to fałszywka, świadome kłamstwo. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Pan Edward Prus pisał swój tekst z pozycji czasu minionego i obecnego, stąd tak celne odniesienia do zaszłości. Jest to fałszywka szczególnie intensywnie rozpowszechniana przez ruską agenturę. Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej ruskiej fałszywki z centrali to powtarza za co mu płacą. To już kilkadziesiąt razy powtarzasz to kłamstwo, liczysz na niekontrolowany wybuch nienawiści pomiędzy Polską a Ukrainą?.

  • Jan_De: Pańska naiwność i szczerość jest szeroko znana. Może zamiast mataczyć postaraj się Pan staranniej i ze zrozumieniem czytać, zastanowić się. Zamiast pytać jak małoletnie dziecko. Hough.

  • Ten występek należy rezolutnie potępiać, nagłaśniając jego genezę. Jest nie tylko reakcją na intensywną antyrosyjską działalność polskich politykow i dziennikarzy lecz także wyrazem sukcesu tajnej Uchwały Krajowego Prowidu OUN, której celem jest rozpad państwa polskiego poprzez skłócenie Rosjan z Polakami i tłumienie świadomości o faszyźmie ukraińskim i jego zbrodniach. Uchwała jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html a komentarz do niej tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik

  • A my i nam podobni pomiędzy dwoma młyńskimi kołami. Jak się ustawić, jak obracać aby wyjść cało. Którego koła się uczepić. FR nie jest dla nas wyborem pomimo tylu "poważnych" mentorów. Bardzo dobry artykuł i dobre Pańskie stwierdzenie, Panie Woj_Ciech. A co Pan sądzi i co Pan zrozumiał?.

  • @Woj_Ciech: 17.09.2014 19:35)). Dla ,,Tutejszych" - najważniejsze jest 98 zł do łapy za popieranie ukraińskiej Junty. Taka Tutejsza moralność .

  • Byłby bardzo dobry, gdyby nie to, że okopali się na swoich pozycjach, i nic do nich nie dociera... Niestety, "Tutejsi" - jeszcze przed jego przeczytaniem - uznają Profesora Bielenia, za ruskiego agenta wpływu...

  • W Europie poza Polską już zauważają, że "oddziały ochotnicze" się źle bawią. Na Ukrainie toczy się jak na razie śledztwo w sprawie zbrodni wojennych "ochotników":
    http://www.bbc.co.uk/ukrainian/rolling_news_russian/2014/09/140910_ru_n_prosecution_crimes.shtml
    oraz trwa skandal wywołany faszystowskimi emblematami Azowa:
    http://www.tagesspiegel.de/medien/ukraine-konflikt-im-zdf-hakenkreuz-und-ss-rune-protest-von-zuschauern/10685462.html

    tu film, który wywołał cała sprawę: http://www.ibtimes.com/ukrainian-soldiers-filmed-wearing-ss-insignia-deny-neo-nazi-links-1688106

  • Nie płacił... A teraz po 6-iu miesiącach - to niepłacenie - PRAWNIE USANKCJONUJE... Bądźmy jednak uczciwi, z Donbasu - Kijów, kiedy jeszcze mógł - to wyciągał pieniądze... A wracały co najwyżej ochłapy...

  • Bardzo dobry artykuł dla Tutejszych :)

  • Szanowny Użytkowniku Wepweawet, naprawdę dałem się Panu nabrać, jak pisze Pan Tutejszym? Dałem się nabrać na to "kształtowanie polityki historycznej..." To była ironia? A cały tekst był "prześmiewczy?" A Naród, to nie wspólna ludzka zjednoczona wspólnymi marzeniami i nienawiścią sąsiadów? Więc empatia, to obce Panu słowo, jak sugeruje Tutejszym? Cóż, może byłem naiwny, ale byłem i szczery...