@Votum_separatum: Obelgi zakonotowałem. Barroso i Merkel przytoczyli słowa Putina które padły w rozmowie z nimi. Kanclerz Niemiec Angela Merkel, która miała powiedzieć o Putinie że "jego nieprzewidywalność nie zna granic" i że "nie można traktować go jako racjonalnego aktora"... wyraziła stanowisko Niemiec, które coś znaczy w UE. Pańskie wizje przyszłości i implikowane z nich poddanie się Polski na kolanach FR są gówno warte. Wracając do mojej umiejętności posługiwania się logiką to nie widzę sensu ani potrzeby jakiejkolwiek dyskusji z Panem na ten temat. Logiczne, co?.
Niewątpliwie lubią się podpierać opinią o sile militarnej swojego kraju wypowiadając się na temat Polski
lub Polaków ,i w zasadzie nic więcej nie mają do powiedzenia.Tak było 100 i 200 lat wstecz ,a czy
będzie w przyszłości to kwestia otwarta.
"Anarchista", na idiotyzm nie ma rady tylko leczenie w trybie zamkniętym. Napisz do prof. Jacka Wilczura że kłamie i kłamał przed zgromadzeniem weteranów 27WDP. Idioto "anarchista" - udowodniono że jest to fałszywka, świadome kłamstwo. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Pan Edward Prus pisał swój tekst z pozycji czasu minionego i obecnego, stąd tak celne odniesienia do zaszłości. Jest to fałszywka szczególnie intensywnie rozpowszechniana przez ruską agenturę.
@TW "Tutejszym" vel Zbig Adamiec: niezła heca, zawsze zaczyna Pan swoją wypowiedź od braku sensu wypowiedzi ;-) Jestem przekonany, że nie miał Pan logiki w szkole lub był pan marnym uczniem. W drugiej części prawie każdej pańskiej wypowiedzi występuje kłamstwo lub półprawda, innymi słowy manipulacja. Pierwsza i druga część pańskich wpisów natomiast jest prawie zawsze "ukwiecona" niezłym jadem. Wracając do meritum: nie nic takiego Putin nie powiedział. Fakt prasowy, coś w rodzaju ataków atomowych na Warszawę (jeden z debilizmów USraelskiej propagandy). Z tą nieobliczalnością to jest tak, że opinie takie wydają szubrawcy pokroju Poroszenki. Dlatego w to nie wierzę. Poza tym, Pani Makrela Angel której Pan tak ufa już dokonała w tajnym "dogoworze" z J. E. W.W. Putinem rozbioru Ukrainy (kwestia czasu i odpowiedniego przeprowadzenia operacji). Drugą sprawą jest to, że owa Makrela Angel (lub jej następca) w niedalekiej przyszłości wykorzysta casus Krymu do zaboru polskich ziem zachodnich. Ale Pan o tym jako agent wrogi Polakom nie piśnie ani słowa...nie na tym Forum.
@Ukraiński krecie a właściwie ,,świnko". Tutejszym:
18.09.2014 10:28 Udowodnij że to nie jest prawdą , i że nie jest obecnie realizowane Uchwała OUN.
FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej 22.VI.1990.
/W.Poliszczuk "Gorzka prawda - zbrodniczość OUN-UPA"- Toronto 1995 - str. 372-379/
"Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego - do Polski i Polaków. Nakazuje szerzenie kultu Stepana Bandery i Romana Szuchewycza - "Czuprynki" oraz metropolity Andrzeja Szeptyckiego przez upamiętnianie w miastach i wsiach pomnikami, jak i nadawaniem ich imienia szkołom, ulicom i placom. W razie oporu lub sprzeciwu obecnej władzy stosować przymus fizyczny, "pozbywając się dużej ilości Moskali, którzy zaśmiecają nasza ziemię". W razie ociągania się stosować nawet "metoda, wypróbowaną przez UPA na Polakach. OUN wykorzystuje jako awangarda narodu wszystkie partie polityczne oraz komitety cerkiewne Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi, której księża sprzyjają OUN.
Zgodnie zwczesniejszymi postanowieniami Krajowego Prowidu każda ukraińska rodzina w diasporze wpłaca po 1.000 dol. USA na fundusz "Wyzwolenia Ukrainy". Przegranie przez "Ruch" wyborów na Ukrainie uważane jest za śmierć ukrainizmu nad Dnieprem.
Sprawy polskie:
1. na Ukrainie, ze szczególnym uwzględnieniem terenów Ukrainy Zachodniej;
2. w diasporze;
3. w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy Zacurzońskiej.
1. Popieramy gorąco wysiłki wyzwoleńcze narodów bałtyckich, Litwy, Łotwy i Estonii, popieramy wysiłki wyzwoleńcze Mołdawian, Gruzinów i Ormian. Solidaryzujemy się z walką o wolność bratniego narodu białoruskiego, pamiętając jednocześnie, że wywodzi się on z naszego ukraińskiego gniazda - Kijowskiej Rusi i do tego gniazda w przyszłości powinien wrócić.
...Z postkomunistyczną Polską należy utrzymywać stosunki przyjazne i na zasadach wzajemności. Aby nie drażnić Polaków i rządu należy przyznać im na Ukrainie pewne uprawnienia w zakresie wiary, kultury i szkolnictwa, bacząc równocześnie, aby te koncesje nie poszły zbyt daleko. Wykluczyć organizowanie się Polaków pod względem politycznym. Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na stosunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanislawów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy.
Młodzież polską wciągać do patriotycznych akcji związanych z rocznicami patriotycznymi - w tym związanymi ze sławnymi dziejami UPA. Pozwoli to nie tylko zachwiać wiarę w polską propagandę państwową, ale także doprowadzić do rychłej ukrainizacji polskiej młodzieży zrażonej kłamstwami polskiej propagandy odnośnie UPA.
Koncesje w sprawie szkolnictwa polskiego i kultury uzależnić od podobnych koncesji udzielonych Ukraińcom w Polsce. Głosić, że w Polsce mieszka jeden milion Ukraińców, utrudniać Polakom odbudowę cmentarza Orląt, ale niezbyt nachalnie, aby nie dać im do rąk międzynarodowego atutu propagandowego, że nasze starania o wejście do Europy nie są szczere (chodzi o to, że cmentarz Orląt jest cmentarzem wojskowym, tedy zgodnie z konwencją międzynarodową jest pod ochroną prawa międzynarodowego).
Oddawanie Polakom kościołów uzależniać od oddawania Ukraińcom w Polsce obiektów cerkiewnych a przede wszystkim oddanie przez Polaków Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi katedry greckokatolickiej w książęcym grodzie Przemyślu. Nie zaszkodzi tego faktu łączyć ze zwróceniem Polakom kościoła Sw. Elżbiety we Lwowie a także obiektów kościelnych w Tarnopolu Stanisławowie. Nie można pod żadnym pozorem dopuścić do reaktywowana polskiej hierarchii, czyli powrotu na nasze ziemie polskich biskupów. To mogłoby oznaczać na przyszłość niebezpieczeństwo odrodzenia na Ukrainie (zachodniej) niepożądanej polskości i polskiego szowinizmu o ambicjach politycznych. Obrządek łaciński na Ukrainie podporządkować hierarchi Ukraińskiej Cerkwi Katolickiej i jej patriarsze z siedziba na Górze św. Jura wt Lwowie. Sporządzać i systematycznie uzupełniać spisy Polaków mieszkających na Ukrainie a przede wszystkim na Ukrainie Zachodniej. Spisy te oraz adres) służyć będą sprawie Ścisłej kontroli ich poczynań. Znając historię i zdolności konspiracyjne Polaków nie można wykluczyć, że w przyszłości zecha konspirować przeciwko samostijnej Ukrainie. Nie można też wykluczyć, że znajdą się w Polsce siły rewizjonistyczne, które zechcą odebrać Ukraińcom Lwów. Pomocnymi w tym mogą być właśnie konspirujący Polacy. Dlatego w najbliższej przyszłości, gdy Ukraina pozbędzie się swoich własnych komunistów, ujawniani Polacy powinni złożyć przysięgę lojalności i wierność samostijnej Ukrainie. To samo uczynić winni polscy księża, zakonnicy i zakonnice.
Nie utrudniać Polakom wyjazdów do Polski na pobyt stały, lecz je ułatwiać. Pamiętajmy, że odwiecznym celem Ukraińców i naczelnym OUN była depolonizacja ziem zasiedlonych od kilku pokoleń przez Polaków. Ułatwiając maksymalnie wyjazdy do Polski, należy równocześnie ułatwiać im czasowe kontakty z krewnymi i znajomymi w Polsce. Młodym, którzy odwiedzają krewnych w Polsce lub znajomych, utrudniać wstęp na wyższe uczelnie. W ogóle ograniczyć studia Polakom i nie dopuszczać do powstania silnej warstwy inteligencji. Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej...
2. Mamy wiele dobrych przykładów z przeszłości wspólnej walki ukraińsko-polskiej prowadzonej przeciwko komunizmowi. Te dobre tradycje należy kultywować, zacieśniając więzy z tymi organizacjami, które mają realistyczne podejście do stosunków ukraińsko-polskich. Wykazywać, że we wspólnej walce z komuna Ukraińcy byli stroną aktywną i inspirującą. Innymi słowy aby Polacy uznawali przywódczą rolę Ukraińców. Eliminować wszelkie polskie próby zmierzające do potępienia UPA za rzekome znęcania się jej na Polakach. Wykazywać, że UPA nie tylko nie znęcała się nad Polakami, ale przeciwnie, brała ich w obronę przed hitlerowcami i bolszewikami. Polacy byli też w UPA. Mordy, którym zaprzeczać nie można, byty dziełem sowieckiej partyzantki lub luźnych band, z którymi UPA nie miała nic wspólnego, pomniejszanie roli wyzwoleńczej UPA w skali europejskiej jest niedopuszczalne. Wszelkimi siłami dążyć do tego, żeby w różnych naszych kontaktach z Polakami strona polska przyznawała iż były to przykłady palenia wsi ukraińskich i mordowania Ukraińców przez AK, wykazywać podobieństwo między UPA i AK, podkreślając wyższość pod każdym względem UPA nad AK. Wymuszać na Polakach przyznawanie się do antyukraińskich akcji, potępienia przez nich samych pacyfikacji i rewindykacji przed wojną i haniebnej operacji Wisła po wojnie. Wszystkie te akcje przyniosły wiele cierpień i krwi narodowi ukraińskiemu. Podkreślać to w komunikatach, które koniecznie muszą być publikowane w językach obcych, zwłaszcza w angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim.
Zmierzać do tego, aby miarodajne czynniki polskie na emigracji zrzekły się wszelkich zamiarów i myśli rewindykacji względem Ukrainy a sprawę Ukrainy Zacurzońskiej (Zasanie, Chełmszczyzna, Podlasie i Łemkowszczyzna) pozostawić otwartą, sugerując, że zostanie ona załatwiona z korzyścią dla obu stron przez narodowe rządy w pełni suwerennych państw samostijnej Ukrainy i postkomunistycznej Polski. Na takim stanowisku stoi już obecnie Konfederacja Polski Niepodległej. Tę organizację i jej ludzi należy wspierać. W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną na obczyźnie, za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Dyskusje prowadzić w duchu heroizmu UPA i nie kwestionowanej ukraińskości Ukrainy Zacurzońskiej ze stolicą w książęcym grodzie Przemyślu.
3. Obecna Polska przeżywa dobę swojego ponownego odrodzenia, której siłą sprawczą jest ruch znany na Świecie pod nazwą Solidarności. Ruch ten zdobył sobie międzynarodową sławę jako rozsadnik komunizmu na Świecie. Taka opinia o Solidarności krzywdzi nas i nie jest nam potrzebna. Nasza propaganda powinna iść w kierunku wykazania, że Solidarność nie była tą siłą sprawczą, lecz UPA, która zainspirowała siły antykomunistyczne do działania. UPA walczyła z bolszewią ponad 10 lat a jej duch żywy nigdy nie wygasi. Duch UPA zapłodnił Solidarność do czynu. Tak powinien rozumować każdy Ukrainiec, tak samo powinien rozumować świat i my mamy światu w tym dopomóc, bo inaczej znowu naszą chwałę przypiszą sobie Polacy.
Stosunek zdrowych sił ukraińskich do obecnej polskiej rzeczywistości powinien być zróżnicowany i uzależniony od naszych interesów. Polska jest Ukrainie potrzebna jako sojusznik do rozbicia ZSRR. W tym celu należy popierać w Polsce wszystkimi siłami wszystko co ma posmak antyrosyjski. Katyń, wywózki na Sybir, zbrodnie NKWD i UB. Taki stan rzeczy odwraca uwagę Polaków od UPA, która polscy komuniści przedstawili narodowi polskiemu kłamliwie nie jako zbrojny ruch narodowo-wyzwoleńczy, lecz jako bandy. Podkreślać z całą mocą, ze pełne wyzwolenie Polski nie jest możliwe bez samostijnej Ukrainy (vide Michnik). Oznacza to pełne zaufanie Polaków do antymoskiewskiej polityki Ukraińców, pozwoli na ich zupełny bezkrytycyzm i na pełne ich zaangażowanie po naszej stronie. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym.
Najpilniejsze zadanie na najbliższą przyszłość: doprowadzić do tego, żeby władze polskie jednostronnie przyznały (złożyły deklarację), że względem samodzielnej Ukrainy nie wysuwają i nie będą wysuwać w przyszłości żadnych roszczeń terytorialnych, a tym wyrzekają się wszelkich pretensji do ziem utraconych na wschodzie w wyniku sowieckiej inwazji dokonanej na okupowane przez Polskę terytoria ukraińskie 17 września 1939 r. Takie oświadczenie jeżeli będzie, należy silnie rozpropagować w różnych językach obcych. To bardzo ważne dla naszych posunięć przyszłościowych. My ze swej strony przyznamy słuszność takiemu stanowisku oświadczając, że kwestia granic, które wytyczył bez naszego udziału (tj. Polski i Ukrainy) krzywdzący układ jałtański (nie mówić o czyją krzywdę chodzi) powinna być załatwiona w przyszłości przez rządy suwerennych państw Ukrainy i Polski. Gdy zaś do tego już dojdzie, to my odczytamy owo jednostronne oświadczenie: tak, wy nie macie roszczeń terytorialnych i mieć nie możecie, ale my je mamy. Polacy bowiem zdają sobie sprawę, iż dotąd okupują część historycznych i etnograficznych ziem ukraińskich a nie odwrotnie. Zatem będzie rzeczą sprawiedliwą dla ukraińsko-polskiego pojednania zwrócenie Ukraińcom ziem, które są przez nas nazywane Ukrainą Zacurzońską. Wtedy, gdy się te dwa fakty zestawi, to świat nam a nie Polsce przyzna rację.
Ważne jest także w obecnej chwili postawienie na porządku dziennym tzw. akcji Wisła. Dążyć aby stanęła ona na forum polskiego parlamentu i żeby sami Polacy ją potępili jako ludobójcza. Inicjatorem sprawy nie może być Mokry, lecz ktoś z Polaków. Przeznaczyć na to 15-20 tys. USD. Gdy to już się stanie to wieść o tym z odpowiednim naszym komentarzem w jęz.. obcych powinna obejść cały Świat. Zainicjować wiece potępiające polskie zbrodnie popełnione na narodzie ukraińskim przez różne cudzoziemskie organizacje. Nasz komentarz do tego powinien nawiązywać do ucisku polskiego przed wojną na obszarze polskiej okupacji ziem ukraińskich (Zamojszczyzna, pacyfikacje, likwidacja szkolnicywa i. kultury, ucisk narodowy), sławne działania UPA w walce z Niemcami i komuną w Bolszewii i w Polsce. Podnieść, że sami Polacy oddają hołd bohaterskiej UPA, prekursorki Solidarności, potępiają komunistyczną akcję Wisła znęcania się nad ukraińską ludnością. Wykazywać ukraińskość Zacurzonii zgodnie z granicą nakreśloną przez OUN-UPA.
W tym duchu prowadzić propagandę na rzecz historycznosci i etnograficzności ziem ukraińskich okupowanych obecnie przez Polskę, a o które z taką determinacją z komunistyczną władzą polską walczyła UPA -razem z patriotycznymi siłami polskimi WIN. Wynika z tego, że patriotyczne siły pokkie uznawały rolę UPA i jej prawo do ziemi Zacurzonii. Mocno podkreślać, że takie jest stanowisko patriotycznych sił Polski obecnie. Wyciszać wszystko to co nas dzieli, w tym także negatywne patrzenie na UPA. Podkreślać także, iż takie same jest również stanowisko papieża i udowodnić, że gdyby było inaczej to nie przyznałby Mokremu nagordy im. Jana Pawła II za krzewienie przyjaźni między narodami polskim i ukraińskim. Podnosić przyznanie nagrody Ukraińcowi za artykuły zamieszczone na łamach "Tygodnika Powszechnego" oraz "Znak", a w propagandzie światowe] głosić, że reprezentują one najzdrowsze siły narodu polskiego, na które tylko Europa może się orientować. Problematyka rewolucyjnej OUN - awangardy narodu ukraińskiego - powinna być tam zawsze obecna. Głosić prawdę bardziej znanych wydarzeń dziejowych (Grunwald, Wiedeń, Warszawa 1920, Monte Cassino) podkreślając, że odniesione tam zwycięstwa były głównie dziełem Ukraińców, a nie Polaków. Polacy odegrali w nich rolę drugorzędną. Stanowczo rozprawiać się z antyukraińskimi poglądami na historię działaności UPA - E. Prusa, W. Hraniewskiegp, J. Sobiesiaka, H. Cybulskiego, kś. Kuczyńskiego, J. Jastrzębowskiego, W. Romanowskiego, J. Popiela, M. Fijałki, kś. Szetelnickiego, J. Gietrycha, Z. Alberta, A. Oliwy, W. Kalabińskiego, J. Węgierskiego, S. Myślińskiego, M. Juchniewicza, W. Szoty, J. Turowskiego, Siemaszki i j. Sereta. Najlepiej to robić piórem samych Polaków, wśród których znajdą się osoby sprzedajne (obiecać wysokie honoraria i stypednia zagraniczne). Wskazane jest opanowanie niektórych polskich pism, w tym "Semper Fidelis", "Tak i nie" i in. Wejść do władz Archiwum wschodniego, infiltrować Główną Komisję Badania Zbrodni Hitlerowskich (GKBZHwP), przeszkadać w zbieraniu obciążających Ukraińców materiałów z wydarzeń drugiej wojny światowej, nie dopuszczać do publikowania materiałów obciążających ukraiński nacjonalizm rewolucyjny OUN. Zestawić ściśle poufne listy osób (nazwiska i adresy) nieprzychylnych ruchowi rewolucyjnemu. Zestawić także listę Polaków, którzy są przychylni rewolucyjnej OUN. Listy, jako dokumenty ważnej wagi państwowej dostarczyć Prowidowi Krajowemu.
Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Jeśli Polacy będą się upierać, to Ukraina względem nich bez najmniejszego wahania użyje siły zbrojnej. Doprowadzić do zwrotu przez Kościół Polski katedry ukraińskiej w książęcym grodzie Przemyślu. Tu powinno znaleźć się biskupstwo Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi oraz powinny osiedlić się ukraińskie zakony.
Poprzeć politycznie, moralnie i finansowo fundację im. sw. Włodzimierza Chrzciciela założoną w Krakowie przez Mokrego. Roli Mokrego nie eksponować, aby nie utrudniać mu działalności parlamentarnej. Nas interesuje punkt programu fundacji, który mówi o gromadzeniu dowodów o zbrodniach Polaków popełnionych na ukraińskim narodzie w okresie ostatniej wojny i w pierwszych latach powojennych (Akcja Wisła). W naszej propagandzie wykazywać, ze podstawę Fundacji stanowi dar Watykanu przekazany przez Ojca sw. na działalność duszpasterską greckokatolicką. Jeżeli będą sprzeciwy ze strony pewnych środowisk ukraińskich czy polskich, to wówczas głosić na cały świat, ze Polacy to pseudokatolicy i działają wbrew życzeniom papieża. Posługując się imieniem Ojca św. doprowadzić stopniowo do przekształcenia Fundacji w Instytut Ukraiński, a z czasem do powołania na bazie tego instytutu Uniwersytetu Ukraińskiego w Krakowie.
(Jak dosniosły oststnio media taki uniwersytet ma zostać powołany w Lublinie. A dlaczego nie we Lwowie ? - P.J.)
Przed wojną Polacy nie zezwolili na otwarcie Uniwersytetu Ukraińskiego we Lwowie, my zaś przełamiemy wszelkie opory i powołamy Uniwerystet Ukraiński w starożytnej stolicy Polski. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. Robić to należy w sposób jak to czynili Polacy żebraczej Polski przedwojennej z Ukraińcami, Poleszukami, Hucułami i Łemkami. Podsycać aktywność narodową Ukraińców, Białorusinów, Żydów, Czechów, Słowaków a przede wszystkim Niemców. Próby hamowania ich dynamizmu określać jako ucisk, brak demokracji i polską nieszczerość w głoszeniu haseł równości i wolności. Nie dopuszczać do zbliżenia polsko-niemieckiego. Podkreślać aktualność hasła "Jak świat światem, Niemiec Polakowi nie będzie bratem".
To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej ."
***
"Powyższy tekst po przetłumaczniu Agencja Konsularna RP we Lwowie, pismem z dnia 20 marca 1991 r. przesłała do Komisji Sejmowej d/s Polski w Warszawie, do Ministerstwa Spraw Zagranicznych dept. Prasy i Informacji w Warszawie, do Instytutu Historii PAN w Warszawie i kilku innych miejsc. Poza tym materiał został wydrukowany dnia 12-14 kwietnia 1991 r. w gazecie "Polska Zbrojna", organie Ministerstwa Obrony Narodowej ."
Jak pisze dalej W.Poliszczuk "Po przeanalizowaniu tekstu fragmentów "uchwały", po skonfrontowaniu ich z innymi publikacjami, doszedłem do wniosku, że "uchwała", a raczej jej fragmenty, jest oryginalną uchwałą OUN-b. Wskazuje na to treść uchwały, która jest adekwatna do strategii, polityki i ideologii OUN-b. Tekst "Uchwały" jest odzwierciedleniem mentalności kierowniczych kół OUN-b ."
Ruski krecie "Sylwia" - udowodniono że jest to fałszywka, świadome kłamstwo. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Pan Edward Prus pisał swój tekst z pozycji czasu minionego i obecnego, stąd tak celne odniesienia do zaszłości. Jest to fałszywka szczególnie intensywnie rozpowszechniana przez ruską agenturę. Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej ruskiej fałszywki z centrali to powtarza za co mu płacą. To już kilkadziesiąt razy powtarzasz to kłamstwo, liczysz na niekontrolowany wybuch nienawiści pomiędzy Polską a Ukrainą?. Znowu ruski zafajdańcu wklejasz link do fałszywki. poszło ruskie ścierwo z tego Forum. Ale namolny agent, musieli go czymś zdrowo postraszyć bo wali tą fałszywką jak łajnem po nogach po swoim "akcie miłosnym".
@Jan53: Rozkradziono 20% nakładów na armię FR, Putin przeszedł na ręczne sterowanie nakładami i stanem armii. To chyba może sugerować olbrzymi bardak i złodziejstwo przy nakładach na armię FR. Putin składając te deklaracje (groźby?) miał chyba w zamiarze postraszenie a nie deklarację zamiarów. Wobec kondycji armii FR jego "Groźby" byłyby bezpodstawne, jest to tylko (wg mnie) próba zastraszenia przed dalszym nakładaniem sankcji przez UE i USA na FR. Ale to mu chyba nie wyszło.
@Wladyslaw: Proszę mi konkretnie przedstawić te "rasistowskie i szowinistyczne" wpisy? To ze nie lubie i nie przepadam za Ruskimi oraz Ukraincami nie znaczy ze jestem rasista.Prosze pamietac ze to za czasów "Zlotej Ordy" gro ludności Ksiestwa Moskiewskiego zostało 'skundlone" przez dzicz mongolsko-tatarska gdzie do dziś pozostaly w wielu przypadkach zachowane rysy twarzy oraz chec przepychu w typowo orientalnym stylu ze o przyjemności w sadyzmie i kłamstwie nie wspomnę.Coz.W genach cos po "praojcach" zostaje.
@ Votum_separatum. Obelgi i wyzwiska nie zastąpią braku sensu w wypowiedzi. Barroso i Merkel przytoczyli słowa Putina które padły w rozmowie z nimi. Kanclerz Niemiec Angela Merkel, która miała powiedzieć o Putinie że "jego nieprzewidywalność nie zna granic" i że "nie można traktować go jako racjonalnego aktora"... wyraziła stanowisko Niemiec, które coś znaczy w UE. Bełkot i brak sensu w wypowiedzi nie zmienią faktów. Zacznij Pan rozmawiać z sensem a nie wyzywać.
@uri:To już Panu powiem ze już nic z tego nie rozumiem?Dlaczego Pan nazywa użytkownika "Wilno" putlerowcem?Przeciez to żadna tajemnica ze AWPL ma "alians" wyborczy z mniejszoscia rosyjska w Litvusowie.Akurat tam jak w zadnym innym cywilizowanym państwie obowiazuje dla mniejszości prog wyborczy 5% aby dana partia mogla dostać się do litvuskiego sejmasu.Polacy i Rosjanie sa tam mniejszościami które sa traktowane wręcz jako V kolumna oraz dazy się do pelnej lituanizacji obu nacji.Polacy tam mieszkający wielokrotnie zwracali się o pomoc do naszych "politykierów" w sprawie realizacji Traktatu Polsko-Litewskiego z 1994r ale nasi przygłupi i krótkowzroczni "wybrancy" ubzdurali sobie ze sojusz z Litvusami pozwoli nam wzmocnić polnocno-wschodnia granice przed sowiecka agresja co jest totalna bzdura.Po pierwsze :litvuska armia z 7 tys.zolnierzy,bez broni pancernej oraz lotnictwa to żadna armia.Ostatnio zakupila konie na defiladę.Po drugie: Litvusy w 1919 i 1920r.dwukrotnie przepuszczali sowietow w marszu na Warszawe.Malo tego - wystawili 4 dywizje które walczyly wspólnie z bolszewikami przeciw Polakom w bitwie Niemeczynskiej.Donosili do NKWD na Polakow a potem do gestapo.To sa zmudzini - narod kolaborantow!!!!Skoro Tomaszewski,Narkiewicz czy Cytacka nie mogą liczyc na pomoc rodakow w walce przeciw lituanizacji i upodleniu,to zawarli sojusz z mniejszoscia rosyjska która ma taki sam problem.Zreszta nie jest żadna tajemnica ze mniejszość Polska w Litvulandi lepiej była traktowana za sowietow niż obecnie za "strategicznego partnera"-Litvusolandie.
Pietuch, nerwowy się zrobiłeś po wypowiedzi Putina, co? Cała twoja krecia robota na nic. Musisz się jeszcze bardziej starać, bo śledczy odeśle cię do zony :)))
Pan Jarosz pewnie długo nie pożyje. Trzeba pamiętać że jest za nim wydany list gończy z Rosji.
To jeszcze pół biedy - bo mogą być wydane także dyspozycje innych "organów" władzy Rosji - a to źle wróży.
@Tennenbaum, a obłuda aż kipi z pańskiej wypowiedzi. W okoliczności kondominium które pan swoją osobą w mojej ojczyźnie, Polsce wprowadza. Jakim prawem piszesz wstrętny ukropie takie rzeczy?
Terroryści z prawego sektora , i inna swołocz z Kijowa , Lwowa , dostają po dupie w Doniecku, w niewoli to płaczą siłą ich wcielili.......ps. już niedługo Donbas będzie oczyszczony z ukroli.....
"oficerem rezerwy". Ja wiem dobrze jak tacy "profesorowie", "oficerowie" i "urzędnicy" się wzięli. Prosto z trzewi żydo-stalinizmu. Czyżby zabrakło miejsc na statku w 68? "I zbaw nas ode złego".
I to jest właśnie typowa agitka agentury USraelskiej. Dopiero co Putin "powiedział", że zająłby w dwa tygodnie Kijów, a teraz "powiedział", że w dwa dni Warszawę. Działalność tej agentury obdarzona jest wyjątkowym debilizmem. Ukraińskich hitlerowców w rodzaju TW "Tutejszym" vel Zbig'a Adamca i Uriego von Tennenbauma ;-) ponownie zachęcam do wzięcia udziału w ATO, gdzie pewnie już walczą wasi kuzyni i bracia (a nie zasłaniać się polskim obywatelstwem - swołocz!!!).
Ustawa nie wejdzie w życie, więc i krytyka bezprzedmiotowa. Terroryści wcale nie chcą "szczególnego statusu", to przecież ruscy dywersanci i ich celem jest dołączenie do matuszki.
Dziękuje bardzo panie Tagore o dziwo wspominają o 203 Ochotniczym Pułku Ułanów z Kalisza, który zdobywając radiostację pomieszał szyki armii bolszewickiej. Czuję dumy ze ludzie z mojego regiony byli takimi wspaniałymi patriotami.
Dziękuje bardzo panie Tagore o dziwo wspominają o 203 Ochotniczym Pułku Ułanów z Kalisza, który zdobywając radiostację pomieszał szyki armii bolszewickiej. Czuję dumy ze ludzie z mojego regiony byli takimi wspaniałymi patriotami.
Panie Jan53, jestem tylko zwykłym oficerem rezerwy, podlegającym jeszcze póki co mobilizacji. Jestem gotów stanąć w obronie suwerenności Polski. Jeśli mnie pierwszy atak jądrowy nie zmiecie, postaram się paru putlerfaszystów posłać do piekła. Kontaktów nie mam we wszystkich służbach świata (wtedy chyba bałbym się sam siebie), ale jakieś sygnały do mnie dochodzą. Jestem uważnym obserwatorem.
Można wątpić, czy Wielki Syn Narodu Żydowskiego Dmitro Jarosz naprawdę zrobiłby krzywdę Jego Ekscelencji Prezydentowi Samostinnej Ukrainy Walcmanowi. Dogadają się.
To znaczy że 20% ukradzione zostanie uzupełnione? Ale to tradycyjna działka w ruskiej działalności. Osobiście nie wierzę że tylko tyle, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Kiedyś od kogoś dawno temu słyszałem, że nasza administracja pochłaniała 4% na podtrzymanie swojego dobrego samopoczucia. Te 4% to była norma, potem w 1989 roku wszystko się skończyło i zapanowała chirurgiczna, higieniczna praworządność. Co na szczeblu pułku za moich czasów można było ukraść?. Przy wybrakowaniu i na poligonie - prześcieradła ze znakiem WP, buty, spadochrony na jedwabne bluzki dla elegantek, inną odzież, beczki paliwa na poligonie. Spirytus szedł na potrzeby własne, wieczorem trzeźwy, rano skacowany na zaprawę.
Oczywiście, putlerfaszyści nadający zza kordonu UE są poza zasięgiem polskich organów ścigania, to rzecz jasna, nie mam złudzeń. Także to, że sieć jest monitorowana, to też oczywista oczywistość, daje to przecież obraz ewentualnej V kolumny w razie militarnego konfliktu. Ale konflikt w przestrzeni medialnej (w tym w internecie) doszedł już, jak widać, do punktu kulminacyjnego, stąd pewnie te posunięcia. Prewencja, Panie Tutejszym, zawsze osłabi atak wroga. Możemy razem odśpiewać "Na łów, na łów, towarzyszu mój" Panie Tutejszym :) Pozdrawiam serdecznie.
Dwa dni?Ktory przesadzil?A może Putinowi przyszlo do glowy ze w RP będzie taki sam bajzel i bezcholowie jak na Krymie?Dezercje?Witanie wroga kwiatami?Przekazywanie sprzętu i okretow bez jednego strzalu?Jak widać każdy sadzi wedle własnej armii.
Barosso przekazal slowa Putina przekrecone i wyrwane z kontestu. Rosjanie zagrozili ujawnieniem rozmoow i dali 2 dni czasu na odpowiedz Barosso.
Eu poinformowalo nastepnie, ze rzeczywiscie bylo tak jak Rosjanie mowili.
Ale glowne Media zachodnie i polskie o tym nie wspomnialy, a wiec nie nalezy brac powaznie tego co Poroszenko mowi , a gazeta SZ jest bardzo propagandowa osattnio.
Oj chyba nie Panie uri. Osobiście sądzę że SKW rutynowo monitoruje sieć pod kątem działania agentów wpływu. I to z każdego kierunku. Agregacja danych jest konieczna i umożliwia badania w wielu przekrojach działalności agentów, forów, administratorów itp. Celem chyba nie jest karać tylko wiedzieć. Selektywne danie po tyłku jest chyba sporadycznym wydarzeniem. Zdalne kapele są w miarę bezpieczne. Podstawowym celem w tej działce jest chyba zdobywanie wiedzy, jej agregacja i prognozowanie zagrożeń. Pozdrawiam. PS. Też chciałbym widzieć taki połów, ale jest to chyba możliwe jedynie w przypadku powstania silnego konkretnego zapotrzebowania. Aby do wyborów.
Ten U.R.I. lenistwo, brak rzetelności i sumienności kompensuje chamstwem i napastliwością. Typowy zachodni Ukrainiec. Oto jego kłamstwa i błędy: 1. Strona internetowa nazywa się Obozrevatel.com nie obzorevatel.com. To jest faszystowska gadzinówka i kłamliwa tuba propagandowa szajki kijowskiej; na teraźniejszej totalitarnej zach. Ukrainie wolnej prasy i wolnych stronic internetowych nie ma. 2. Ta witryna zamieściła artykuł o Kokoriowie. On skłamał na Facebook, że jest dyplomatą. Roman Kokoriow nie jest przedstawicielem Rosji przy Radzie Europy. Kokoriow jest zatrudniony w Instytucie Prawodawstwa i Prawa Porównawczego. Organizatorka Euromajdanu w Sztrasburgu, Jekaterina Puszkar, potwierdzila, że Kokoriow nie jest osobistoscią oficjalną (...Обозреватель" получил сообщение от имени организатора Евромайдана в Страсбурге Екатерины Пушкарь, которая сообщила, что Кокорев не является официальным лицом...). Ktoś sobie wypisuje urojenia na prywatnej stronie na Facebook a rusofob U.R.I. wskakuje na płot i pieje zachwycony na tym forum, że Ruskie grożą Polsce i już już zaraz wkroczą. To tak jakby w Rosji ktoś zaczął cytować nienawistne antyrosyjskie wypowiedzi U.R.I. lub upośledzonego umysłowo Tutejszym jako oficjalne wypowiedzi przedstawicieli polskiego rządu. Niedawno U.R.I skompromitował się, rozprzestrzeniając kłamstwo, że flaga UPA nie byla czerwono-czarna lecz błękitno-żołta. Te epizody dezinformacji ukraińskiej są ostrzeżeniem dla nas abyśmy nie wierzyli w nic co piszą tu i gdzie indziej ukrokrety takie jak U.R.I, Tutejszym, kwezal, iwanow, wilk, Mercy i im podobni. Cały artykuł w Obozrevatel.com jest tu: http://obozrevatel.com/politics/15083-predstavitel-rf-v-evroparlamente-rossiya-namerena-prisoedinit-alyasku-stranyi-baltii-finlyandiyu-i-polshu.htm. Ten epizod pokazuje nam również, że kraj nasz jest atakowany przez rusofobiczną kolumnę apologetów i sympatyków neohitleryzmu ukraińskiego i banderyzmu według wytycznych tajnego rządu ukraińskiego zawartych w Uchwale Krajowego Prowidu OUN z 1990 r. nakazującej bagatelizowanie i wybielanie zbrodni OUN-UPA, skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami, penetrację polskich władz, instytucji, telewizji i prasy przez ukraińskich agentów i sympatyków oraz wzniecanie separatyzmu wśród Ślązaków, Kaszubów i górali. "Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. ... To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej." Autentyczność 'Uchwały Krajowego Prowidu OUN' z 1990 r. została potwierdzona przez uznane autorytety takie jak Dr. Poliszczuk i Prof. Prus. Wbrew protestom ukroszowinistów, jej autentyczność nie została obalona i potwierdza się co raz wyraźniej w polskiej rzeczywistości. . To najlepiej potwierdza jej autentyczność. Jak tu już raz napisał pewien użytkownik: "Poznacie ich po ich owocach (Mt 7,20)" To jest wojna wypowiedziana Rzeczypospolitej Polskiej przez OUN - tajny prawdziwy ukraiński rząd. Uchwala: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html Analiza i komentarze: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Niedawno też inny ukraiński polityk, rzecznik Prawego Sektoru, który gloryfikuje morderców z OUN/UPA, Andrij Tarasenko, w wywiadzie dla „Rzeczypospolitej” oznajmił, iż Prawy Sektor zmierza do odzyskania przez Ukrainę Przemyśla i innych obecnie polskich powiatów.' Przywodca partii Radykalnej Liaszko zadan terytorialnych wobec Polski nie wycofal. Cytuje tez wpis innego uzytkownika w tej sprawie: 'Na mapie planowanego panstwa ukrainskiego siegajacego na zachodzie po Radom, na wschodzie sa Krym, Taganrog, Rostow, Stawropol i Krasnodar. Mapa zostala zamieszczona w pismie 'Demokratyczna Ukraina' 13 kwietnia 1992. 'Hasla bojowe OUN-UPA niechaj posluza i dzis drogowskazem na drodze zmagan... i niechaj spoteguja wysilki do odbudowy, umocnienia i obrony, niepodzielnosci, sily i bogactwa ukrainskiego niepdoleglego soborowego demokratycznego panstwa. (apel OUN-b (banderowski) z czerwca 1992 r.) 'Zasada nacjonalizmu ukrainskiego jak byla tak i bedzie walka o niepodlegle soborowe panstwo. Od tej zasady on nigdy i przed nikim nie ustapi' (konferencja Nacjonalizm Ukrainski, Kijow, 1992 r.
W okresie 22 lat funkcjonowania tzw. wolnej Polski nasza prokuratura nie była w stanie doprowadzić do zatrzymania ani jednego zbrodniarza wojennego spośród masowo ujawniających się na Ukrainie członków UPA. Jest to zdumiewające, zważywszy, że – jak słusznie zauważa Lucyna Kulińska – w UPA nie było ludzi niewinnych, bowiem chrzest bojowy w tej formacji polegał na wykonaniu krwawej egzekucji.
Na podstawie porównań tekstu Uchwały z innymi dokumentami Ukrainiec, Dr. Wiktor Poliszczuk, uznał, że materiał będący przedmiotem dociekań „jest oryginalną uchwałą OUN-b. Tekst Uchwały… jest odzwierciedleniem mentalności kierowniczych kół OUN-b”
Kaczka. Od granicy rosyjskiej do Kijowa jedzie się jedną godzinę. Prezydent Walcman przecenia możliwości swego Ukrowehrmachtu, któremu nawet taka zbieranina jak powstańcy Noworosji złoili skórę. Należy wątpić w plotkę puszczoną przez Walcmana; Putin jest zbyt doświadczony i przebiegły by pozwolić sobie na takie niedyskrecje w obecności człowieka, o którego przestępczej przeszłosci wszystko wie i którym prawdopodobnie pogardza. A Barroso jest komunistą - maoistą. N. Farrage nazwał go idiotą.
Użytkowniku Tutejszym - proszę mi wierzyć nie chciałem Użytkownikowi niczego przekazywać. Mam już wyrobione zdanie o osobie kryjącej się pod tym Nickiem i uznałem, że szkoda palców na jakiekolwiek "dysputy". Co do stwierdzenia to skomentowałem je bo doskonale nadawało się do wyśmiania tych rewelacji (Na Warszawę dwa dni... na Kijów dwa tygodnie...), tak ochoczo komentowanych przez podżegaczy do wojny z Rosją.
W dalszej części artykułu jest kiepskie tłumaczenie na język Polski ,artykuł dotyczy porównania
społeczeństwa Polski i Ukrainy w walce z Rosją o niepodległość .
@Wepwawet: Nie potrafię pojąć co Pan chce mi przekazać. Nic nie zrozumiałem z Pańskiej wypowiedzi. Czyżby rozmawiał Pan sam ze sobą i opowiadał znane tylko Panu dowcipy?. Sądzę że słowa pana Barroso i słowa pani Merkel należy potraktować poważnie. Chyba należy zastanowić się co one dla nas oznaczają, co z nich wynika. Ale to nie na nasze forumowe głowy.
Użytkownik Tutejszym napisał: "Putin do Barroso: "Jeśli zechcę, wezmę Kijów w dwa tygodnie". --- Przyznam jestem rozsierdzony - Pan Putin nie tylko nam grozi, ale jeszcze obraża! Kijów zajmie w dwa tygodnie a Warszawę w dwa dni... w tej wypowiedzi wyczuwam zdecydowany brak szacunku do Rzeczpospolitej, jej armii oraz szacownych oraz dzielnych obywateli tego kraju. Dlatego wskazałem, zgodnie z sugestią Użytkownika Uri (jak widać równie oburzonego tak niegodziwym potraktowaniem kraju którego obywatelstwo posiada), że należy podjąć stanowcze działania - tak więc wojna zdaje się być nieuniknioną. Tylko kogo najpierw wysłać na front? Bo walczyć to chcą wszyscy, tylko zazwyczaj cudzymi rękoma. ;P
@Wepwawet: Putin do Barroso: "Jeśli zechcę, wezmę Kijów w dwa tygodnie".
"Rosyjski prezydent zagroził szefowi Komisji Europejskiej, że jeśli Europa nadal będzie straszyła Rosję sankcjami, jej wojska zajmą stolicę Ukrainy - donosi włoski dziennik "La Repubblica"".
Kanclerz Niemiec Angela Merkel, która miała powiedzieć o Putinie że "jego nieprzewidywalność nie zna granic" i że "nie można traktować go jako racjonalnego aktora"... Putin mówił coś o Rydze, Tallinie, Wilnie, Warszawie... To nie teatr proszę Pana z aktorem Putinem na scenie...
@Votum_separatum: Obelgi zakonotowałem. Barroso i Merkel przytoczyli słowa Putina które padły w rozmowie z nimi. Kanclerz Niemiec Angela Merkel, która miała powiedzieć o Putinie że "jego nieprzewidywalność nie zna granic" i że "nie można traktować go jako racjonalnego aktora"... wyraziła stanowisko Niemiec, które coś znaczy w UE. Pańskie wizje przyszłości i implikowane z nich poddanie się Polski na kolanach FR są gówno warte. Wracając do mojej umiejętności posługiwania się logiką to nie widzę sensu ani potrzeby jakiejkolwiek dyskusji z Panem na ten temat. Logiczne, co?.
Niewątpliwie lubią się podpierać opinią o sile militarnej swojego kraju wypowiadając się na temat Polski
lub Polaków ,i w zasadzie nic więcej nie mają do powiedzenia.Tak było 100 i 200 lat wstecz ,a czy
będzie w przyszłości to kwestia otwarta.
tagore
"Anarchista", na idiotyzm nie ma rady tylko leczenie w trybie zamkniętym. Napisz do prof. Jacka Wilczura że kłamie i kłamał przed zgromadzeniem weteranów 27WDP. Idioto "anarchista" - udowodniono że jest to fałszywka, świadome kłamstwo. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Pan Edward Prus pisał swój tekst z pozycji czasu minionego i obecnego, stąd tak celne odniesienia do zaszłości. Jest to fałszywka szczególnie intensywnie rozpowszechniana przez ruską agenturę.
Jak pan Świderski ma kompleksy to mógł dać w mordę Spirydonowowi. Zawsze nam brakuje prostych i skutecznych rozwiązań ;-D
@TW "Tutejszym" vel Zbig Adamiec - dlaczego Pan zawsze ma dobre zdanie o łajdakach? Swój do swego ciągnie?
@TW "Tutejszym" vel Zbig Adamiec: niezła heca, zawsze zaczyna Pan swoją wypowiedź od braku sensu wypowiedzi ;-) Jestem przekonany, że nie miał Pan logiki w szkole lub był pan marnym uczniem. W drugiej części prawie każdej pańskiej wypowiedzi występuje kłamstwo lub półprawda, innymi słowy manipulacja. Pierwsza i druga część pańskich wpisów natomiast jest prawie zawsze "ukwiecona" niezłym jadem. Wracając do meritum: nie nic takiego Putin nie powiedział. Fakt prasowy, coś w rodzaju ataków atomowych na Warszawę (jeden z debilizmów USraelskiej propagandy). Z tą nieobliczalnością to jest tak, że opinie takie wydają szubrawcy pokroju Poroszenki. Dlatego w to nie wierzę. Poza tym, Pani Makrela Angel której Pan tak ufa już dokonała w tajnym "dogoworze" z J. E. W.W. Putinem rozbioru Ukrainy (kwestia czasu i odpowiedniego przeprowadzenia operacji). Drugą sprawą jest to, że owa Makrela Angel (lub jej następca) w niedalekiej przyszłości wykorzysta casus Krymu do zaboru polskich ziem zachodnich. Ale Pan o tym jako agent wrogi Polakom nie piśnie ani słowa...nie na tym Forum.
@Ukraiński krecie a właściwie ,,świnko". Tutejszym:
18.09.2014 10:28 Udowodnij że to nie jest prawdą , i że nie jest obecnie realizowane Uchwała OUN.
FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej 22.VI.1990.
/W.Poliszczuk "Gorzka prawda - zbrodniczość OUN-UPA"- Toronto 1995 - str. 372-379/
"Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego - do Polski i Polaków. Nakazuje szerzenie kultu Stepana Bandery i Romana Szuchewycza - "Czuprynki" oraz metropolity Andrzeja Szeptyckiego przez upamiętnianie w miastach i wsiach pomnikami, jak i nadawaniem ich imienia szkołom, ulicom i placom. W razie oporu lub sprzeciwu obecnej władzy stosować przymus fizyczny, "pozbywając się dużej ilości Moskali, którzy zaśmiecają nasza ziemię". W razie ociągania się stosować nawet "metoda, wypróbowaną przez UPA na Polakach. OUN wykorzystuje jako awangarda narodu wszystkie partie polityczne oraz komitety cerkiewne Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi, której księża sprzyjają OUN.
Zgodnie zwczesniejszymi postanowieniami Krajowego Prowidu każda ukraińska rodzina w diasporze wpłaca po 1.000 dol. USA na fundusz "Wyzwolenia Ukrainy". Przegranie przez "Ruch" wyborów na Ukrainie uważane jest za śmierć ukrainizmu nad Dnieprem.
Sprawy polskie:
1. na Ukrainie, ze szczególnym uwzględnieniem terenów Ukrainy Zachodniej;
2. w diasporze;
3. w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy Zacurzońskiej.
1. Popieramy gorąco wysiłki wyzwoleńcze narodów bałtyckich, Litwy, Łotwy i Estonii, popieramy wysiłki wyzwoleńcze Mołdawian, Gruzinów i Ormian. Solidaryzujemy się z walką o wolność bratniego narodu białoruskiego, pamiętając jednocześnie, że wywodzi się on z naszego ukraińskiego gniazda - Kijowskiej Rusi i do tego gniazda w przyszłości powinien wrócić.
...Z postkomunistyczną Polską należy utrzymywać stosunki przyjazne i na zasadach wzajemności. Aby nie drażnić Polaków i rządu należy przyznać im na Ukrainie pewne uprawnienia w zakresie wiary, kultury i szkolnictwa, bacząc równocześnie, aby te koncesje nie poszły zbyt daleko. Wykluczyć organizowanie się Polaków pod względem politycznym. Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na stosunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanislawów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy.
Młodzież polską wciągać do patriotycznych akcji związanych z rocznicami patriotycznymi - w tym związanymi ze sławnymi dziejami UPA. Pozwoli to nie tylko zachwiać wiarę w polską propagandę państwową, ale także doprowadzić do rychłej ukrainizacji polskiej młodzieży zrażonej kłamstwami polskiej propagandy odnośnie UPA.
Koncesje w sprawie szkolnictwa polskiego i kultury uzależnić od podobnych koncesji udzielonych Ukraińcom w Polsce. Głosić, że w Polsce mieszka jeden milion Ukraińców, utrudniać Polakom odbudowę cmentarza Orląt, ale niezbyt nachalnie, aby nie dać im do rąk międzynarodowego atutu propagandowego, że nasze starania o wejście do Europy nie są szczere (chodzi o to, że cmentarz Orląt jest cmentarzem wojskowym, tedy zgodnie z konwencją międzynarodową jest pod ochroną prawa międzynarodowego).
Oddawanie Polakom kościołów uzależniać od oddawania Ukraińcom w Polsce obiektów cerkiewnych a przede wszystkim oddanie przez Polaków Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi katedry greckokatolickiej w książęcym grodzie Przemyślu. Nie zaszkodzi tego faktu łączyć ze zwróceniem Polakom kościoła Sw. Elżbiety we Lwowie a także obiektów kościelnych w Tarnopolu Stanisławowie. Nie można pod żadnym pozorem dopuścić do reaktywowana polskiej hierarchii, czyli powrotu na nasze ziemie polskich biskupów. To mogłoby oznaczać na przyszłość niebezpieczeństwo odrodzenia na Ukrainie (zachodniej) niepożądanej polskości i polskiego szowinizmu o ambicjach politycznych. Obrządek łaciński na Ukrainie podporządkować hierarchi Ukraińskiej Cerkwi Katolickiej i jej patriarsze z siedziba na Górze św. Jura wt Lwowie. Sporządzać i systematycznie uzupełniać spisy Polaków mieszkających na Ukrainie a przede wszystkim na Ukrainie Zachodniej. Spisy te oraz adres) służyć będą sprawie Ścisłej kontroli ich poczynań. Znając historię i zdolności konspiracyjne Polaków nie można wykluczyć, że w przyszłości zecha konspirować przeciwko samostijnej Ukrainie. Nie można też wykluczyć, że znajdą się w Polsce siły rewizjonistyczne, które zechcą odebrać Ukraińcom Lwów. Pomocnymi w tym mogą być właśnie konspirujący Polacy. Dlatego w najbliższej przyszłości, gdy Ukraina pozbędzie się swoich własnych komunistów, ujawniani Polacy powinni złożyć przysięgę lojalności i wierność samostijnej Ukrainie. To samo uczynić winni polscy księża, zakonnicy i zakonnice.
Nie utrudniać Polakom wyjazdów do Polski na pobyt stały, lecz je ułatwiać. Pamiętajmy, że odwiecznym celem Ukraińców i naczelnym OUN była depolonizacja ziem zasiedlonych od kilku pokoleń przez Polaków. Ułatwiając maksymalnie wyjazdy do Polski, należy równocześnie ułatwiać im czasowe kontakty z krewnymi i znajomymi w Polsce. Młodym, którzy odwiedzają krewnych w Polsce lub znajomych, utrudniać wstęp na wyższe uczelnie. W ogóle ograniczyć studia Polakom i nie dopuszczać do powstania silnej warstwy inteligencji. Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej...
2. Mamy wiele dobrych przykładów z przeszłości wspólnej walki ukraińsko-polskiej prowadzonej przeciwko komunizmowi. Te dobre tradycje należy kultywować, zacieśniając więzy z tymi organizacjami, które mają realistyczne podejście do stosunków ukraińsko-polskich. Wykazywać, że we wspólnej walce z komuna Ukraińcy byli stroną aktywną i inspirującą. Innymi słowy aby Polacy uznawali przywódczą rolę Ukraińców. Eliminować wszelkie polskie próby zmierzające do potępienia UPA za rzekome znęcania się jej na Polakach. Wykazywać, że UPA nie tylko nie znęcała się nad Polakami, ale przeciwnie, brała ich w obronę przed hitlerowcami i bolszewikami. Polacy byli też w UPA. Mordy, którym zaprzeczać nie można, byty dziełem sowieckiej partyzantki lub luźnych band, z którymi UPA nie miała nic wspólnego, pomniejszanie roli wyzwoleńczej UPA w skali europejskiej jest niedopuszczalne. Wszelkimi siłami dążyć do tego, żeby w różnych naszych kontaktach z Polakami strona polska przyznawała iż były to przykłady palenia wsi ukraińskich i mordowania Ukraińców przez AK, wykazywać podobieństwo między UPA i AK, podkreślając wyższość pod każdym względem UPA nad AK. Wymuszać na Polakach przyznawanie się do antyukraińskich akcji, potępienia przez nich samych pacyfikacji i rewindykacji przed wojną i haniebnej operacji Wisła po wojnie. Wszystkie te akcje przyniosły wiele cierpień i krwi narodowi ukraińskiemu. Podkreślać to w komunikatach, które koniecznie muszą być publikowane w językach obcych, zwłaszcza w angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim.
Zmierzać do tego, aby miarodajne czynniki polskie na emigracji zrzekły się wszelkich zamiarów i myśli rewindykacji względem Ukrainy a sprawę Ukrainy Zacurzońskiej (Zasanie, Chełmszczyzna, Podlasie i Łemkowszczyzna) pozostawić otwartą, sugerując, że zostanie ona załatwiona z korzyścią dla obu stron przez narodowe rządy w pełni suwerennych państw samostijnej Ukrainy i postkomunistycznej Polski. Na takim stanowisku stoi już obecnie Konfederacja Polski Niepodległej. Tę organizację i jej ludzi należy wspierać. W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną na obczyźnie, za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Dyskusje prowadzić w duchu heroizmu UPA i nie kwestionowanej ukraińskości Ukrainy Zacurzońskiej ze stolicą w książęcym grodzie Przemyślu.
3. Obecna Polska przeżywa dobę swojego ponownego odrodzenia, której siłą sprawczą jest ruch znany na Świecie pod nazwą Solidarności. Ruch ten zdobył sobie międzynarodową sławę jako rozsadnik komunizmu na Świecie. Taka opinia o Solidarności krzywdzi nas i nie jest nam potrzebna. Nasza propaganda powinna iść w kierunku wykazania, że Solidarność nie była tą siłą sprawczą, lecz UPA, która zainspirowała siły antykomunistyczne do działania. UPA walczyła z bolszewią ponad 10 lat a jej duch żywy nigdy nie wygasi. Duch UPA zapłodnił Solidarność do czynu. Tak powinien rozumować każdy Ukrainiec, tak samo powinien rozumować świat i my mamy światu w tym dopomóc, bo inaczej znowu naszą chwałę przypiszą sobie Polacy.
Stosunek zdrowych sił ukraińskich do obecnej polskiej rzeczywistości powinien być zróżnicowany i uzależniony od naszych interesów. Polska jest Ukrainie potrzebna jako sojusznik do rozbicia ZSRR. W tym celu należy popierać w Polsce wszystkimi siłami wszystko co ma posmak antyrosyjski. Katyń, wywózki na Sybir, zbrodnie NKWD i UB. Taki stan rzeczy odwraca uwagę Polaków od UPA, która polscy komuniści przedstawili narodowi polskiemu kłamliwie nie jako zbrojny ruch narodowo-wyzwoleńczy, lecz jako bandy. Podkreślać z całą mocą, ze pełne wyzwolenie Polski nie jest możliwe bez samostijnej Ukrainy (vide Michnik). Oznacza to pełne zaufanie Polaków do antymoskiewskiej polityki Ukraińców, pozwoli na ich zupełny bezkrytycyzm i na pełne ich zaangażowanie po naszej stronie. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym.
Najpilniejsze zadanie na najbliższą przyszłość: doprowadzić do tego, żeby władze polskie jednostronnie przyznały (złożyły deklarację), że względem samodzielnej Ukrainy nie wysuwają i nie będą wysuwać w przyszłości żadnych roszczeń terytorialnych, a tym wyrzekają się wszelkich pretensji do ziem utraconych na wschodzie w wyniku sowieckiej inwazji dokonanej na okupowane przez Polskę terytoria ukraińskie 17 września 1939 r. Takie oświadczenie jeżeli będzie, należy silnie rozpropagować w różnych językach obcych. To bardzo ważne dla naszych posunięć przyszłościowych. My ze swej strony przyznamy słuszność takiemu stanowisku oświadczając, że kwestia granic, które wytyczył bez naszego udziału (tj. Polski i Ukrainy) krzywdzący układ jałtański (nie mówić o czyją krzywdę chodzi) powinna być załatwiona w przyszłości przez rządy suwerennych państw Ukrainy i Polski. Gdy zaś do tego już dojdzie, to my odczytamy owo jednostronne oświadczenie: tak, wy nie macie roszczeń terytorialnych i mieć nie możecie, ale my je mamy. Polacy bowiem zdają sobie sprawę, iż dotąd okupują część historycznych i etnograficznych ziem ukraińskich a nie odwrotnie. Zatem będzie rzeczą sprawiedliwą dla ukraińsko-polskiego pojednania zwrócenie Ukraińcom ziem, które są przez nas nazywane Ukrainą Zacurzońską. Wtedy, gdy się te dwa fakty zestawi, to świat nam a nie Polsce przyzna rację.
Ważne jest także w obecnej chwili postawienie na porządku dziennym tzw. akcji Wisła. Dążyć aby stanęła ona na forum polskiego parlamentu i żeby sami Polacy ją potępili jako ludobójcza. Inicjatorem sprawy nie może być Mokry, lecz ktoś z Polaków. Przeznaczyć na to 15-20 tys. USD. Gdy to już się stanie to wieść o tym z odpowiednim naszym komentarzem w jęz.. obcych powinna obejść cały Świat. Zainicjować wiece potępiające polskie zbrodnie popełnione na narodzie ukraińskim przez różne cudzoziemskie organizacje. Nasz komentarz do tego powinien nawiązywać do ucisku polskiego przed wojną na obszarze polskiej okupacji ziem ukraińskich (Zamojszczyzna, pacyfikacje, likwidacja szkolnicywa i. kultury, ucisk narodowy), sławne działania UPA w walce z Niemcami i komuną w Bolszewii i w Polsce. Podnieść, że sami Polacy oddają hołd bohaterskiej UPA, prekursorki Solidarności, potępiają komunistyczną akcję Wisła znęcania się nad ukraińską ludnością. Wykazywać ukraińskość Zacurzonii zgodnie z granicą nakreśloną przez OUN-UPA.
W tym duchu prowadzić propagandę na rzecz historycznosci i etnograficzności ziem ukraińskich okupowanych obecnie przez Polskę, a o które z taką determinacją z komunistyczną władzą polską walczyła UPA -razem z patriotycznymi siłami polskimi WIN. Wynika z tego, że patriotyczne siły pokkie uznawały rolę UPA i jej prawo do ziemi Zacurzonii. Mocno podkreślać, że takie jest stanowisko patriotycznych sił Polski obecnie. Wyciszać wszystko to co nas dzieli, w tym także negatywne patrzenie na UPA. Podkreślać także, iż takie same jest również stanowisko papieża i udowodnić, że gdyby było inaczej to nie przyznałby Mokremu nagordy im. Jana Pawła II za krzewienie przyjaźni między narodami polskim i ukraińskim. Podnosić przyznanie nagrody Ukraińcowi za artykuły zamieszczone na łamach "Tygodnika Powszechnego" oraz "Znak", a w propagandzie światowe] głosić, że reprezentują one najzdrowsze siły narodu polskiego, na które tylko Europa może się orientować. Problematyka rewolucyjnej OUN - awangardy narodu ukraińskiego - powinna być tam zawsze obecna. Głosić prawdę bardziej znanych wydarzeń dziejowych (Grunwald, Wiedeń, Warszawa 1920, Monte Cassino) podkreślając, że odniesione tam zwycięstwa były głównie dziełem Ukraińców, a nie Polaków. Polacy odegrali w nich rolę drugorzędną. Stanowczo rozprawiać się z antyukraińskimi poglądami na historię działaności UPA - E. Prusa, W. Hraniewskiegp, J. Sobiesiaka, H. Cybulskiego, kś. Kuczyńskiego, J. Jastrzębowskiego, W. Romanowskiego, J. Popiela, M. Fijałki, kś. Szetelnickiego, J. Gietrycha, Z. Alberta, A. Oliwy, W. Kalabińskiego, J. Węgierskiego, S. Myślińskiego, M. Juchniewicza, W. Szoty, J. Turowskiego, Siemaszki i j. Sereta. Najlepiej to robić piórem samych Polaków, wśród których znajdą się osoby sprzedajne (obiecać wysokie honoraria i stypednia zagraniczne). Wskazane jest opanowanie niektórych polskich pism, w tym "Semper Fidelis", "Tak i nie" i in. Wejść do władz Archiwum wschodniego, infiltrować Główną Komisję Badania Zbrodni Hitlerowskich (GKBZHwP), przeszkadać w zbieraniu obciążających Ukraińców materiałów z wydarzeń drugiej wojny światowej, nie dopuszczać do publikowania materiałów obciążających ukraiński nacjonalizm rewolucyjny OUN. Zestawić ściśle poufne listy osób (nazwiska i adresy) nieprzychylnych ruchowi rewolucyjnemu. Zestawić także listę Polaków, którzy są przychylni rewolucyjnej OUN. Listy, jako dokumenty ważnej wagi państwowej dostarczyć Prowidowi Krajowemu.
Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Jeśli Polacy będą się upierać, to Ukraina względem nich bez najmniejszego wahania użyje siły zbrojnej. Doprowadzić do zwrotu przez Kościół Polski katedry ukraińskiej w książęcym grodzie Przemyślu. Tu powinno znaleźć się biskupstwo Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi oraz powinny osiedlić się ukraińskie zakony.
Poprzeć politycznie, moralnie i finansowo fundację im. sw. Włodzimierza Chrzciciela założoną w Krakowie przez Mokrego. Roli Mokrego nie eksponować, aby nie utrudniać mu działalności parlamentarnej. Nas interesuje punkt programu fundacji, który mówi o gromadzeniu dowodów o zbrodniach Polaków popełnionych na ukraińskim narodzie w okresie ostatniej wojny i w pierwszych latach powojennych (Akcja Wisła). W naszej propagandzie wykazywać, ze podstawę Fundacji stanowi dar Watykanu przekazany przez Ojca sw. na działalność duszpasterską greckokatolicką. Jeżeli będą sprzeciwy ze strony pewnych środowisk ukraińskich czy polskich, to wówczas głosić na cały świat, ze Polacy to pseudokatolicy i działają wbrew życzeniom papieża. Posługując się imieniem Ojca św. doprowadzić stopniowo do przekształcenia Fundacji w Instytut Ukraiński, a z czasem do powołania na bazie tego instytutu Uniwersytetu Ukraińskiego w Krakowie.
(Jak dosniosły oststnio media taki uniwersytet ma zostać powołany w Lublinie. A dlaczego nie we Lwowie ? - P.J.)
Przed wojną Polacy nie zezwolili na otwarcie Uniwersytetu Ukraińskiego we Lwowie, my zaś przełamiemy wszelkie opory i powołamy Uniwerystet Ukraiński w starożytnej stolicy Polski. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. Robić to należy w sposób jak to czynili Polacy żebraczej Polski przedwojennej z Ukraińcami, Poleszukami, Hucułami i Łemkami. Podsycać aktywność narodową Ukraińców, Białorusinów, Żydów, Czechów, Słowaków a przede wszystkim Niemców. Próby hamowania ich dynamizmu określać jako ucisk, brak demokracji i polską nieszczerość w głoszeniu haseł równości i wolności. Nie dopuszczać do zbliżenia polsko-niemieckiego. Podkreślać aktualność hasła "Jak świat światem, Niemiec Polakowi nie będzie bratem".
To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej ."
***
"Powyższy tekst po przetłumaczniu Agencja Konsularna RP we Lwowie, pismem z dnia 20 marca 1991 r. przesłała do Komisji Sejmowej d/s Polski w Warszawie, do Ministerstwa Spraw Zagranicznych dept. Prasy i Informacji w Warszawie, do Instytutu Historii PAN w Warszawie i kilku innych miejsc. Poza tym materiał został wydrukowany dnia 12-14 kwietnia 1991 r. w gazecie "Polska Zbrojna", organie Ministerstwa Obrony Narodowej ."
Jak pisze dalej W.Poliszczuk "Po przeanalizowaniu tekstu fragmentów "uchwały", po skonfrontowaniu ich z innymi publikacjami, doszedłem do wniosku, że "uchwała", a raczej jej fragmenty, jest oryginalną uchwałą OUN-b. Wskazuje na to treść uchwały, która jest adekwatna do strategii, polityki i ideologii OUN-b. Tekst "Uchwały" jest odzwierciedleniem mentalności kierowniczych kół OUN-b ."
Politykiem jest dobrym, racjonalnym. Zobaczę jak wypadnie w praniu. Byle do wyborów!.
Ruski krecie "Sylwia" - udowodniono że jest to fałszywka, świadome kłamstwo. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Pan Edward Prus pisał swój tekst z pozycji czasu minionego i obecnego, stąd tak celne odniesienia do zaszłości. Jest to fałszywka szczególnie intensywnie rozpowszechniana przez ruską agenturę. Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej ruskiej fałszywki z centrali to powtarza za co mu płacą. To już kilkadziesiąt razy powtarzasz to kłamstwo, liczysz na niekontrolowany wybuch nienawiści pomiędzy Polską a Ukrainą?. Znowu ruski zafajdańcu wklejasz link do fałszywki. poszło ruskie ścierwo z tego Forum. Ale namolny agent, musieli go czymś zdrowo postraszyć bo wali tą fałszywką jak łajnem po nogach po swoim "akcie miłosnym".
@Jan53: Rozkradziono 20% nakładów na armię FR, Putin przeszedł na ręczne sterowanie nakładami i stanem armii. To chyba może sugerować olbrzymi bardak i złodziejstwo przy nakładach na armię FR. Putin składając te deklaracje (groźby?) miał chyba w zamiarze postraszenie a nie deklarację zamiarów. Wobec kondycji armii FR jego "Groźby" byłyby bezpodstawne, jest to tylko (wg mnie) próba zastraszenia przed dalszym nakładaniem sankcji przez UE i USA na FR. Ale to mu chyba nie wyszło.
@Wladyslaw: Proszę mi konkretnie przedstawić te "rasistowskie i szowinistyczne" wpisy? To ze nie lubie i nie przepadam za Ruskimi oraz Ukraincami nie znaczy ze jestem rasista.Prosze pamietac ze to za czasów "Zlotej Ordy" gro ludności Ksiestwa Moskiewskiego zostało 'skundlone" przez dzicz mongolsko-tatarska gdzie do dziś pozostaly w wielu przypadkach zachowane rysy twarzy oraz chec przepychu w typowo orientalnym stylu ze o przyjemności w sadyzmie i kłamstwie nie wspomnę.Coz.W genach cos po "praojcach" zostaje.
@ Votum_separatum. Obelgi i wyzwiska nie zastąpią braku sensu w wypowiedzi. Barroso i Merkel przytoczyli słowa Putina które padły w rozmowie z nimi. Kanclerz Niemiec Angela Merkel, która miała powiedzieć o Putinie że "jego nieprzewidywalność nie zna granic" i że "nie można traktować go jako racjonalnego aktora"... wyraziła stanowisko Niemiec, które coś znaczy w UE. Bełkot i brak sensu w wypowiedzi nie zmienią faktów. Zacznij Pan rozmawiać z sensem a nie wyzywać.
@uri:To już Panu powiem ze już nic z tego nie rozumiem?Dlaczego Pan nazywa użytkownika "Wilno" putlerowcem?Przeciez to żadna tajemnica ze AWPL ma "alians" wyborczy z mniejszoscia rosyjska w Litvusowie.Akurat tam jak w zadnym innym cywilizowanym państwie obowiazuje dla mniejszości prog wyborczy 5% aby dana partia mogla dostać się do litvuskiego sejmasu.Polacy i Rosjanie sa tam mniejszościami które sa traktowane wręcz jako V kolumna oraz dazy się do pelnej lituanizacji obu nacji.Polacy tam mieszkający wielokrotnie zwracali się o pomoc do naszych "politykierów" w sprawie realizacji Traktatu Polsko-Litewskiego z 1994r ale nasi przygłupi i krótkowzroczni "wybrancy" ubzdurali sobie ze sojusz z Litvusami pozwoli nam wzmocnić polnocno-wschodnia granice przed sowiecka agresja co jest totalna bzdura.Po pierwsze :litvuska armia z 7 tys.zolnierzy,bez broni pancernej oraz lotnictwa to żadna armia.Ostatnio zakupila konie na defiladę.Po drugie: Litvusy w 1919 i 1920r.dwukrotnie przepuszczali sowietow w marszu na Warszawe.Malo tego - wystawili 4 dywizje które walczyly wspólnie z bolszewikami przeciw Polakom w bitwie Niemeczynskiej.Donosili do NKWD na Polakow a potem do gestapo.To sa zmudzini - narod kolaborantow!!!!Skoro Tomaszewski,Narkiewicz czy Cytacka nie mogą liczyc na pomoc rodakow w walce przeciw lituanizacji i upodleniu,to zawarli sojusz z mniejszoscia rosyjska która ma taki sam problem.Zreszta nie jest żadna tajemnica ze mniejszość Polska w Litvulandi lepiej była traktowana za sowietow niż obecnie za "strategicznego partnera"-Litvusolandie.
Pan Jan53 choruje na rasyzm i nawaly szowinistyczne
Pietuch, nerwowy się zrobiłeś po wypowiedzi Putina, co? Cała twoja krecia robota na nic. Musisz się jeszcze bardziej starać, bo śledczy odeśle cię do zony :)))
W odpowiedzi okażmy realne wsparcie, jak kto może, kresy.pl!!!
Imho długo nie pożyje, ale raczej sami kumple ukry go zlikwidują jak 'Saszkę' parę miesięcy temu.
Pan Jarosz pewnie długo nie pożyje. Trzeba pamiętać że jest za nim wydany list gończy z Rosji.
To jeszcze pół biedy - bo mogą być wydane także dyspozycje innych "organów" władzy Rosji - a to źle wróży.
Spadajcie, gnojki. Obydwa.
@Tennenbaum, a obłuda aż kipi z pańskiej wypowiedzi. W okoliczności kondominium które pan swoją osobą w mojej ojczyźnie, Polsce wprowadza. Jakim prawem piszesz wstrętny ukropie takie rzeczy?
O co chodzi z tym Kadyrowem?
Terroryści z prawego sektora , i inna swołocz z Kijowa , Lwowa , dostają po dupie w Doniecku, w niewoli to płaczą siłą ich wcielili.......ps. już niedługo Donbas będzie oczyszczony z ukroli.....
"oficerem rezerwy". Ja wiem dobrze jak tacy "profesorowie", "oficerowie" i "urzędnicy" się wzięli. Prosto z trzewi żydo-stalinizmu. Czyżby zabrakło miejsc na statku w 68? "I zbaw nas ode złego".
I to jest właśnie typowa agitka agentury USraelskiej. Dopiero co Putin "powiedział", że zająłby w dwa tygodnie Kijów, a teraz "powiedział", że w dwa dni Warszawę. Działalność tej agentury obdarzona jest wyjątkowym debilizmem. Ukraińskich hitlerowców w rodzaju TW "Tutejszym" vel Zbig'a Adamca i Uriego von Tennenbauma ;-) ponownie zachęcam do wzięcia udziału w ATO, gdzie pewnie już walczą wasi kuzyni i bracia (a nie zasłaniać się polskim obywatelstwem - swołocz!!!).
Ustawa nie wejdzie w życie, więc i krytyka bezprzedmiotowa. Terroryści wcale nie chcą "szczególnego statusu", to przecież ruscy dywersanci i ich celem jest dołączenie do matuszki.
Dziękuje bardzo panie Tagore o dziwo wspominają o 203 Ochotniczym Pułku Ułanów z Kalisza, który zdobywając radiostację pomieszał szyki armii bolszewickiej. Czuję dumy ze ludzie z mojego regiony byli takimi wspaniałymi patriotami.
Dziękuje bardzo panie Tagore o dziwo wspominają o 203 Ochotniczym Pułku Ułanów z Kalisza, który zdobywając radiostację pomieszał szyki armii bolszewickiej. Czuję dumy ze ludzie z mojego regiony byli takimi wspaniałymi patriotami.
Panie Jan53, jestem tylko zwykłym oficerem rezerwy, podlegającym jeszcze póki co mobilizacji. Jestem gotów stanąć w obronie suwerenności Polski. Jeśli mnie pierwszy atak jądrowy nie zmiecie, postaram się paru putlerfaszystów posłać do piekła. Kontaktów nie mam we wszystkich służbach świata (wtedy chyba bałbym się sam siebie), ale jakieś sygnały do mnie dochodzą. Jestem uważnym obserwatorem.
Można wątpić, czy Wielki Syn Narodu Żydowskiego Dmitro Jarosz naprawdę zrobiłby krzywdę Jego Ekscelencji Prezydentowi Samostinnej Ukrainy Walcmanowi. Dogadają się.
http://s3.pikabu.ru/images/big_size_comm/2014-04_1/13966049236652.jpg
To znaczy że 20% ukradzione zostanie uzupełnione? Ale to tradycyjna działka w ruskiej działalności. Osobiście nie wierzę że tylko tyle, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Kiedyś od kogoś dawno temu słyszałem, że nasza administracja pochłaniała 4% na podtrzymanie swojego dobrego samopoczucia. Te 4% to była norma, potem w 1989 roku wszystko się skończyło i zapanowała chirurgiczna, higieniczna praworządność. Co na szczeblu pułku za moich czasów można było ukraść?. Przy wybrakowaniu i na poligonie - prześcieradła ze znakiem WP, buty, spadochrony na jedwabne bluzki dla elegantek, inną odzież, beczki paliwa na poligonie. Spirytus szedł na potrzeby własne, wieczorem trzeźwy, rano skacowany na zaprawę.
Oczywiście, putlerfaszyści nadający zza kordonu UE są poza zasięgiem polskich organów ścigania, to rzecz jasna, nie mam złudzeń. Także to, że sieć jest monitorowana, to też oczywista oczywistość, daje to przecież obraz ewentualnej V kolumny w razie militarnego konfliktu. Ale konflikt w przestrzeni medialnej (w tym w internecie) doszedł już, jak widać, do punktu kulminacyjnego, stąd pewnie te posunięcia. Prewencja, Panie Tutejszym, zawsze osłabi atak wroga. Możemy razem odśpiewać "Na łów, na łów, towarzyszu mój" Panie Tutejszym :) Pozdrawiam serdecznie.
Dwa dni?Ktory przesadzil?A może Putinowi przyszlo do glowy ze w RP będzie taki sam bajzel i bezcholowie jak na Krymie?Dezercje?Witanie wroga kwiatami?Przekazywanie sprzętu i okretow bez jednego strzalu?Jak widać każdy sadzi wedle własnej armii.
Barosso przekazal slowa Putina przekrecone i wyrwane z kontestu. Rosjanie zagrozili ujawnieniem rozmoow i dali 2 dni czasu na odpowiedz Barosso.
Eu poinformowalo nastepnie, ze rzeczywiscie bylo tak jak Rosjanie mowili.
Ale glowne Media zachodnie i polskie o tym nie wspomnialy, a wiec nie nalezy brac powaznie tego co Poroszenko mowi , a gazeta SZ jest bardzo propagandowa osattnio.
Oj chyba nie Panie uri. Osobiście sądzę że SKW rutynowo monitoruje sieć pod kątem działania agentów wpływu. I to z każdego kierunku. Agregacja danych jest konieczna i umożliwia badania w wielu przekrojach działalności agentów, forów, administratorów itp. Celem chyba nie jest karać tylko wiedzieć. Selektywne danie po tyłku jest chyba sporadycznym wydarzeniem. Zdalne kapele są w miarę bezpieczne. Podstawowym celem w tej działce jest chyba zdobywanie wiedzy, jej agregacja i prognozowanie zagrożeń. Pozdrawiam. PS. Też chciałbym widzieć taki połów, ale jest to chyba możliwe jedynie w przypadku powstania silnego konkretnego zapotrzebowania. Aby do wyborów.
Ten U.R.I. lenistwo, brak rzetelności i sumienności kompensuje chamstwem i napastliwością. Typowy zachodni Ukrainiec. Oto jego kłamstwa i błędy: 1. Strona internetowa nazywa się Obozrevatel.com nie obzorevatel.com. To jest faszystowska gadzinówka i kłamliwa tuba propagandowa szajki kijowskiej; na teraźniejszej totalitarnej zach. Ukrainie wolnej prasy i wolnych stronic internetowych nie ma. 2. Ta witryna zamieściła artykuł o Kokoriowie. On skłamał na Facebook, że jest dyplomatą. Roman Kokoriow nie jest przedstawicielem Rosji przy Radzie Europy. Kokoriow jest zatrudniony w Instytucie Prawodawstwa i Prawa Porównawczego. Organizatorka Euromajdanu w Sztrasburgu, Jekaterina Puszkar, potwierdzila, że Kokoriow nie jest osobistoscią oficjalną (...Обозреватель" получил сообщение от имени организатора Евромайдана в Страсбурге Екатерины Пушкарь, которая сообщила, что Кокорев не является официальным лицом...). Ktoś sobie wypisuje urojenia na prywatnej stronie na Facebook a rusofob U.R.I. wskakuje na płot i pieje zachwycony na tym forum, że Ruskie grożą Polsce i już już zaraz wkroczą. To tak jakby w Rosji ktoś zaczął cytować nienawistne antyrosyjskie wypowiedzi U.R.I. lub upośledzonego umysłowo Tutejszym jako oficjalne wypowiedzi przedstawicieli polskiego rządu. Niedawno U.R.I skompromitował się, rozprzestrzeniając kłamstwo, że flaga UPA nie byla czerwono-czarna lecz błękitno-żołta. Te epizody dezinformacji ukraińskiej są ostrzeżeniem dla nas abyśmy nie wierzyli w nic co piszą tu i gdzie indziej ukrokrety takie jak U.R.I, Tutejszym, kwezal, iwanow, wilk, Mercy i im podobni. Cały artykuł w Obozrevatel.com jest tu: http://obozrevatel.com/politics/15083-predstavitel-rf-v-evroparlamente-rossiya-namerena-prisoedinit-alyasku-stranyi-baltii-finlyandiyu-i-polshu.htm. Ten epizod pokazuje nam również, że kraj nasz jest atakowany przez rusofobiczną kolumnę apologetów i sympatyków neohitleryzmu ukraińskiego i banderyzmu według wytycznych tajnego rządu ukraińskiego zawartych w Uchwale Krajowego Prowidu OUN z 1990 r. nakazującej bagatelizowanie i wybielanie zbrodni OUN-UPA, skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami, penetrację polskich władz, instytucji, telewizji i prasy przez ukraińskich agentów i sympatyków oraz wzniecanie separatyzmu wśród Ślązaków, Kaszubów i górali. "Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. ... To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej." Autentyczność 'Uchwały Krajowego Prowidu OUN' z 1990 r. została potwierdzona przez uznane autorytety takie jak Dr. Poliszczuk i Prof. Prus. Wbrew protestom ukroszowinistów, jej autentyczność nie została obalona i potwierdza się co raz wyraźniej w polskiej rzeczywistości. . To najlepiej potwierdza jej autentyczność. Jak tu już raz napisał pewien użytkownik: "Poznacie ich po ich owocach (Mt 7,20)" To jest wojna wypowiedziana Rzeczypospolitej Polskiej przez OUN - tajny prawdziwy ukraiński rząd. Uchwala: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html Analiza i komentarze: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Niedawno też inny ukraiński polityk, rzecznik Prawego Sektoru, który gloryfikuje morderców z OUN/UPA, Andrij Tarasenko, w wywiadzie dla „Rzeczypospolitej” oznajmił, iż Prawy Sektor zmierza do odzyskania przez Ukrainę Przemyśla i innych obecnie polskich powiatów.' Przywodca partii Radykalnej Liaszko zadan terytorialnych wobec Polski nie wycofal. Cytuje tez wpis innego uzytkownika w tej sprawie: 'Na mapie planowanego panstwa ukrainskiego siegajacego na zachodzie po Radom, na wschodzie sa Krym, Taganrog, Rostow, Stawropol i Krasnodar. Mapa zostala zamieszczona w pismie 'Demokratyczna Ukraina' 13 kwietnia 1992. 'Hasla bojowe OUN-UPA niechaj posluza i dzis drogowskazem na drodze zmagan... i niechaj spoteguja wysilki do odbudowy, umocnienia i obrony, niepodzielnosci, sily i bogactwa ukrainskiego niepdoleglego soborowego demokratycznego panstwa. (apel OUN-b (banderowski) z czerwca 1992 r.) 'Zasada nacjonalizmu ukrainskiego jak byla tak i bedzie walka o niepodlegle soborowe panstwo. Od tej zasady on nigdy i przed nikim nie ustapi' (konferencja Nacjonalizm Ukrainski, Kijow, 1992 r.
W okresie 22 lat funkcjonowania tzw. wolnej Polski nasza prokuratura nie była w stanie doprowadzić do zatrzymania ani jednego zbrodniarza wojennego spośród masowo ujawniających się na Ukrainie członków UPA. Jest to zdumiewające, zważywszy, że – jak słusznie zauważa Lucyna Kulińska – w UPA nie było ludzi niewinnych, bowiem chrzest bojowy w tej formacji polegał na wykonaniu krwawej egzekucji.
Na podstawie porównań tekstu Uchwały z innymi dokumentami Ukrainiec, Dr. Wiktor Poliszczuk, uznał, że materiał będący przedmiotem dociekań „jest oryginalną uchwałą OUN-b. Tekst Uchwały… jest odzwierciedleniem mentalności kierowniczych kół OUN-b”
@uri: Pan to masz kontakty we wszystkich sluzbach swiata i wie Pan kto jest kto?
Kaczka. Od granicy rosyjskiej do Kijowa jedzie się jedną godzinę. Prezydent Walcman przecenia możliwości swego Ukrowehrmachtu, któremu nawet taka zbieranina jak powstańcy Noworosji złoili skórę. Należy wątpić w plotkę puszczoną przez Walcmana; Putin jest zbyt doświadczony i przebiegły by pozwolić sobie na takie niedyskrecje w obecności człowieka, o którego przestępczej przeszłosci wszystko wie i którym prawdopodobnie pogardza. A Barroso jest komunistą - maoistą. N. Farrage nazwał go idiotą.
http://www.youtube.com/watch?v=k4QRlc_boVc
http://www.youtube.com/watch?v=bJHETdxwv8Y
Użytkowniku Tutejszym - proszę mi wierzyć nie chciałem Użytkownikowi niczego przekazywać. Mam już wyrobione zdanie o osobie kryjącej się pod tym Nickiem i uznałem, że szkoda palców na jakiekolwiek "dysputy". Co do stwierdzenia to skomentowałem je bo doskonale nadawało się do wyśmiania tych rewelacji (Na Warszawę dwa dni... na Kijów dwa tygodnie...), tak ochoczo komentowanych przez podżegaczy do wojny z Rosją.
Jeżeli w dotychczasowych starciach straty w sprzęcie Ukraińskiej armii są rzędu 50 %
to pretensje Jarosza są trochę bez sensu.
tagore
Czyli tak długo, na ile im wystarczy surowców do produkcji broni, która się świetnie sprzedaje.
hmmm
chyba jednak nie ten sam los-janukowycz nie ma krwi na rekach-a poroszenko wczesniej czy pozniej zostanie osadzony
Historia jeszcze raz dowodzi, że nacjonalistów trzeba unicestwiać przed tym co mają zamiar zrobić.
W dalszej części artykułu jest kiepskie tłumaczenie na język Polski ,artykuł dotyczy porównania
społeczeństwa Polski i Ukrainy w walce z Rosją o niepodległość .
tagore
Jak wpadną do kotła, to znowu będzie drużyną.
@Wepwawet: Nie potrafię pojąć co Pan chce mi przekazać. Nic nie zrozumiałem z Pańskiej wypowiedzi. Czyżby rozmawiał Pan sam ze sobą i opowiadał znane tylko Panu dowcipy?. Sądzę że słowa pana Barroso i słowa pani Merkel należy potraktować poważnie. Chyba należy zastanowić się co one dla nas oznaczają, co z nich wynika. Ale to nie na nasze forumowe głowy.
Panowie, a o czym jest ten artykuł. Nie znam rosyjskiego, ani ukraińskiego.
Nowy Naczelny jeszcze lepszy oryginał
Użytkownik Tutejszym napisał: "Putin do Barroso: "Jeśli zechcę, wezmę Kijów w dwa tygodnie". --- Przyznam jestem rozsierdzony - Pan Putin nie tylko nam grozi, ale jeszcze obraża! Kijów zajmie w dwa tygodnie a Warszawę w dwa dni... w tej wypowiedzi wyczuwam zdecydowany brak szacunku do Rzeczpospolitej, jej armii oraz szacownych oraz dzielnych obywateli tego kraju. Dlatego wskazałem, zgodnie z sugestią Użytkownika Uri (jak widać równie oburzonego tak niegodziwym potraktowaniem kraju którego obywatelstwo posiada), że należy podjąć stanowcze działania - tak więc wojna zdaje się być nieuniknioną. Tylko kogo najpierw wysłać na front? Bo walczyć to chcą wszyscy, tylko zazwyczaj cudzymi rękoma. ;P
Wypada uzupełnić to co zostało "pożyczone".
tagore
@Wepwawet: Putin do Barroso: "Jeśli zechcę, wezmę Kijów w dwa tygodnie".
"Rosyjski prezydent zagroził szefowi Komisji Europejskiej, że jeśli Europa nadal będzie straszyła Rosję sankcjami, jej wojska zajmą stolicę Ukrainy - donosi włoski dziennik "La Repubblica"".
Kanclerz Niemiec Angela Merkel, która miała powiedzieć o Putinie że "jego nieprzewidywalność nie zna granic" i że "nie można traktować go jako racjonalnego aktora"... Putin mówił coś o Rydze, Tallinie, Wilnie, Warszawie... To nie teatr proszę Pana z aktorem Putinem na scenie...