Od razu głodówka. Zapasiony więc się odchudza i tyle. Czy ktoś jeszcze pamięta słowa piosenki: on biedny, on chory, on leży w szpitalu z puentą: wielki pic, a poza tym nic.
Jest oczywistą oczywistością, iż mamy tu do czynienia ze zbiegiem dwóch bezpośrednich przyczyn - bandyckiego prawa, które uniemożliwia przerwanie ciąży z powodu ciężkich wad płodu i wyjątkową niedbałością lekarzy, którzy nawet w świetle tego bandyckiego prawa powinni wcześniej dokonać aborcji płodu, aby nie dopuścić do sepsy. Nie może być tak, że ludzie tzw. wierzący będą narzucać swoje prawa całemu narodowi. Kiedyś krytykowano talibów, a w Polsce w pewnym zakresie jest gorzej niż u nich.
Polscy "fachowcy" wypisują bzdury. Wg Niemiec Rosja jest pewnym i niezawodnym dostawcą surowców energetycznych. Problem był by możliwy, gdy by gaz płynął przez Ukrainę. Nie jest tajemnicą, że Ukraina kradła gaz przeznaczony dla zachodniej Europy. Obecnie Ukraińcy grożą Węgrom, że zamkną kurek od linii którą płynie część gazu z Rosji na Węgry. Nikt rozsądny nie zaufa złodziejowi jakim okazała się Ukraina.
Dlaczego Kresy nie piszą, iż Ukraina już wyłączyła szereg bloków energetycznych z powodu braku węgla? Polsce może grozić to samo, jeżeli będziemy węgiel sprzedawali na Ukrainę.
Zacznijcie najpierw od w pełni zintegrowanego i bezpiecznego od ataków cyfrowych systemu zarządzania walką i ąćznością, barany. Bo bez tego kupowanie zabawek, często drogich nie sprawi, że sia WP się zwiększy, a tym samym bezpieczeństwo.
A nich wszystkim dupy przymarzną tej zimy do stołków. Tak wam się spodobał pakiet klimatyczny, to ufam, że zia będzie wyjątkowo mroźna. Taki siarczysty mróz może dobrze wpłynie na wasze stępiałe mózgownice.
Mocna lina i samochód wystarczą aby wyrwać jeden lub dwa szczeble (a może i cały panel) i człowiek bez trudu przejdzie. Bez stanowczych reakcji SG i wojska sama zapora problemu nie rozwiąże. Uczyć się od Izraela jak reagować na siłowe próby sforsowania granicy!
raczej zwróciłbym uwagę na "pięciu uzbrojonych Białorusinów próbowało zniszczyć ogrodzenie, jednocześnie krzycząc, że zastrzelą polskich żołnierzy" i myślę, że czas na odpowiedź na poziomie Białoruskich zachowań.
Ale MON ma wiedzę. Białorusin próbował oddać strzał, ale broń nie wypaliła. To znaczy co zrobił - nacisnął na spust, a broń się zacięła? A skąd to wiemy?
Silnik detonacyjny czyli wersja silnika impulsowego. Jak sama nazwa historycznie wskazuje twórcom była dostępna w główkach jedynie technologia przerywanych impulsów, czyli pochodna popędu po czasie (plus tam typowe zimnowojenne ściemniające naukalności o "impulsie rakiety" odsuwające profanówi i małpki khaki od domeny jajogłowych) . W wirującej detonacji można kształtować ściany, wiry wybuchowe tym samym odkładając do lamusa zależność siły wybuchu od sześciana odległości (w szczególności tam gdzie materiał np. dysza już nie wytrzymuje, wiec jej tam nie ma), otrzymując wybuchy kierunkowe kształtowane innymi wybuchami. Następnym etapem po uzyskaniu "laminarnego" opisu ciągu eksplozji, jest ich przyśpieszenie tak, że wybuchają szybciej niż prędkość propagacji fali mechanicznej w medium (analogia z optyki to zajączek z lusterka co się porusza szybciej niż światło), w celu uzyskania "turbulentyzacji" ewentualnie "lawinizacji" ;) ci z kolei pozwali składać impulsy silnika w wyższe pochodne niż 2. i tzw. "siła dynamiczna" (czyli de facto 3. pochodna tj. zryw), tym samym skracać czas rozpędzania rakiety wyższymi pochodnymi (czyli dosłownie obchodząc klasyczne zasady Newtona ustalone w max. 2. pochodnej). Można znaleźć na necie mój prosty wzór zależności drogi hamowania od odwrotności stopnia największej stałej pochodnej z jaką odbywa się hamowanie. Np. droga hamowania s4 ze stałym udarem (4. pochodna) c4=const i takim samym średnim opóźnieniem a4_śr jak jakieś ustalone stałe przyśpieszenie a4_śr=a_exp, odbywa się dokładnie na połowie drogi hamowania (s4=s2/2) z takim właśnie ustalonym stałym przyśpieszeniem (a2_const=a_exp), przy założeniu optymalnego doboru pochodnych(przyśp. a40, udar c4<0). Piszę o wzorze na hamowanie, bo ten się ładnie upraszcza, lecz przy rozpędzaniu w wyższych pochodnych (tj. zrywie, udarze, kwincie, itd.) zachodzi też skrócenie drogi. Nawiasem system ABS w samochodzie hamuje wydajniej tylko z powodów matematycznych, mimo że guma opon w zrywie działa mniej wydajnie niż przy mniejszych pochodnych.
Szkoda, że nie inwestujemy we własny przemysł (jak każdy normalny kraj). Po 8 latach będziemy słono płacić i czekać na części zamienne sprowadzane z niemiec (jeśli niemcy będą nam chcieli sprzedać)... Z punktu widzenia serwisowania najlepiej byłoby unifikować sprzęt a nie robić mieszankę różnych modeli od różnych producentów. No, ale jak to się mówi, kto bogatemu zabroni... :)
Ja tam się Ukraińcom wcale nie dziwię. W Polsce, mało, że zmienia się historię to wręcz pisze się nią na nowo. Nie było bitwy pod Lenino, bitwy i Wał Pomorski, zdobycia Kołobrzegu i wielu innych. A II W. Św. wygrali wyklęci którzy w całej swej chlubnej działalności podczas wojny, z ważnych osobistości, zabili JEDNEGO niemieckiego generała...
Skandal, że z pieniędzy polskiego podatnika wielkimi grantami wspiera się antykresowe czyli antypolskie media. Ktoś o tym decyduje i za to odpowiada. Duża część pieniędzy idzie za pośrednictwem fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie (Falkowski, Dzięciołowski) czy Gazety Polskiej (Sakiewicz). Czy ktoś ich rozliczy???
Kurier Klonowskich dostaje z PL miliony od pewnego czasu i już widać jak się "wypaczył" czyli realizuje zamówienia z Warszawy i odpłaca za granty. Zaś radio ZW Okinczyca miliony bierze od dawna, zresztą i z Warszawy i z Wilna - bo promując asymilację tak naprawdę wzywa do wynarodowienia Wilniuków-Polaków. Nie ma przypadku, że Radcenko czy Mokrzecka (desant od Michnika z Wyborczej) zamiennie pracują a to w radio ZW a to w Kurierze, czyli wszędzie tam gdzie aktualnie są potrzebni do szerzenia propagandy.
Ja natomiast zmieniłbym tych, co chcą zmieniać. Przecież to olbrzymie wydatki w skali kraju i po co? Już lepiej by rządzący to ukradli, kiedyś wreszcie się udławią.
Prawda jest taka, że nie było żadnych Ukraińców, wymyśliły ich austriackie służby, aby skłócić ludność rusińską z Rosjanami i Polakami. Do dzisiaj nie ma tak naprawdę narodu ukraińskiego, Ukraina powstała z terytoriów innych państw, jako sowiecka republika, zrobił to Stalin.
Nawet stosunkowo niewielkie przegrupowania rosyjskich wojsk działają jak kubeł zimnej wody na rozpalone głowy co niektórych ukraińskich polityków i wojskowych, co to jeszcze niedawno chcieli "wskazywać Rosji gdzie jest jej miejsce".
Rosja w ciągu dwóch dni może wdrożyć na terytorium krajów NATO kontyngent z dziesiątkami tysięcy żołnierzy przy wsparciu lotnictwa i floty, podczas gdy Sojusz będzie na to potrzebować miesiące, uważa generał Barrons.
Zdaniem brytyjskiego wojskowego, jeśli tak się stanie, NATO straci część terytorium, a także straci kontrolę nad przestrzenią powietrzną i wodami terytorialnymi, zanim wszyscy jego 28 członkowie dogadają się, co przedsięwziąć.
Rada NATO mogłaby pozwolić naczelnemu głównodowodzącemu sił zbrojnych NATO w Europie na stworzenie planu i przygotowanie się do ataku, zaznacza Barrons. Jednak podobne planowanie zostało przerwane po zakończeniu zimnej wojny i zniknięciu zagrożenia w postaci Związku Radzieckiego.
Dziś jest wielkie święto także tych co nie mają grobów a zostali pomordowani i wrzuceni do dołów jak padłe zwierzęta w ramach tzw." czystek" etnicznych lub tzw. ludobójstwa!
Zapal za nich choć jeden znicz.
PO raz kolejny informuję wszystkich o fakcie powieszenia przez Radę Miasta Lwowa na elewacji polskiej szkoły we Lwowie, popiersia jednego z największych krwawych rzeźników bezbronnej polskiej cywilnej ludności po napaści na II RP hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego ZSRR.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Pytam wszystkich na tym forum, czemu i komu ma służyć ten tzw. "czyn"?
Dobrosąsiedzkim stosunkom czy czemuś innemu?
Może ktoś racjonalnie wytłumaczyć ten fenomen bo "leży" mi to na wątrobie!!!!!...........
No ba, w pewnych umysłach postać Zachariewicza dowodzi nawet, że Lwowa nie zbudowali Polacy, tylko multi-kulti:
https://glavcom-ua.translate.goog/columns/olegromanchuk/matchast-dlya-aspadina-ganapolskogo-729651.html?_x_tr_sl=uk&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=nui,sc
Nie szowiniści tylko bandyci.
szantaż? jak widać na wschodzie bez zmian i nie negocjuje się z terrorystami
Od razu głodówka. Zapasiony więc się odchudza i tyle. Czy ktoś jeszcze pamięta słowa piosenki: on biedny, on chory, on leży w szpitalu z puentą: wielki pic, a poza tym nic.
Opozycyjni dziennikarze białoruscy są tak samo prawdopodobni jak złodziej Nawalny lub jak wybrani przez USA i Unię prezydenci Cichanouska lub Guaido.
Byliście i będziecie zawsze przybudówką!!!!
No i ????
Przedwojenny KOP poradziłby sobie z tą azjatycką hordą raz-dwa, dzisiejsze wojsko pozwala się lżyć i obrzucać kamieniami bezkarnie.
Jest oczywistą oczywistością, iż mamy tu do czynienia ze zbiegiem dwóch bezpośrednich przyczyn - bandyckiego prawa, które uniemożliwia przerwanie ciąży z powodu ciężkich wad płodu i wyjątkową niedbałością lekarzy, którzy nawet w świetle tego bandyckiego prawa powinni wcześniej dokonać aborcji płodu, aby nie dopuścić do sepsy. Nie może być tak, że ludzie tzw. wierzący będą narzucać swoje prawa całemu narodowi. Kiedyś krytykowano talibów, a w Polsce w pewnym zakresie jest gorzej niż u nich.
No to se pogadali
Pan Zbyszek poległ w walce z "sędziowską kastą"
Można? można pogonić tałatajstwo!!
Polscy "fachowcy" wypisują bzdury. Wg Niemiec Rosja jest pewnym i niezawodnym dostawcą surowców energetycznych. Problem był by możliwy, gdy by gaz płynął przez Ukrainę. Nie jest tajemnicą, że Ukraina kradła gaz przeznaczony dla zachodniej Europy. Obecnie Ukraińcy grożą Węgrom, że zamkną kurek od linii którą płynie część gazu z Rosji na Węgry. Nikt rozsądny nie zaufa złodziejowi jakim okazała się Ukraina.
Bardzo dobrze, każde niesnaski między Niemcami, a Ukraińcami są nam na rękę.
Słabiutka rosyjska prowokacja.
Dlaczego Kresy nie piszą, iż Ukraina już wyłączyła szereg bloków energetycznych z powodu braku węgla? Polsce może grozić to samo, jeżeli będziemy węgiel sprzedawali na Ukrainę.
Zacznijcie najpierw od w pełni zintegrowanego i bezpiecznego od ataków cyfrowych systemu zarządzania walką i ąćznością, barany. Bo bez tego kupowanie zabawek, często drogich nie sprawi, że sia WP się zwiększy, a tym samym bezpieczeństwo.
A nich wszystkim dupy przymarzną tej zimy do stołków. Tak wam się spodobał pakiet klimatyczny, to ufam, że zia będzie wyjątkowo mroźna. Taki siarczysty mróz może dobrze wpłynie na wasze stępiałe mózgownice.
Znaczy się, przyjechał z nowymi zadaniami dla amerykańskiej agentury w Polsce.
Teraz będzie: Ukraina nade wszystko?
Mocna lina i samochód wystarczą aby wyrwać jeden lub dwa szczeble (a może i cały panel) i człowiek bez trudu przejdzie. Bez stanowczych reakcji SG i wojska sama zapora problemu nie rozwiąże. Uczyć się od Izraela jak reagować na siłowe próby sforsowania granicy!
raczej zwróciłbym uwagę na "pięciu uzbrojonych Białorusinów próbowało zniszczyć ogrodzenie, jednocześnie krzycząc, że zastrzelą polskich żołnierzy" i myślę, że czas na odpowiedź na poziomie Białoruskich zachowań.
Efekt polskiej "udanej" polityki zagranicznej - wkrótce Łukaszenka uzna prawa Rosji do Krymu.
Ale MON ma wiedzę. Białorusin próbował oddać strzał, ale broń nie wypaliła. To znaczy co zrobił - nacisnął na spust, a broń się zacięła? A skąd to wiemy?
Silnik detonacyjny czyli wersja silnika impulsowego. Jak sama nazwa historycznie wskazuje twórcom była dostępna w główkach jedynie technologia przerywanych impulsów, czyli pochodna popędu po czasie (plus tam typowe zimnowojenne ściemniające naukalności o "impulsie rakiety" odsuwające profanówi i małpki khaki od domeny jajogłowych) . W wirującej detonacji można kształtować ściany, wiry wybuchowe tym samym odkładając do lamusa zależność siły wybuchu od sześciana odległości (w szczególności tam gdzie materiał np. dysza już nie wytrzymuje, wiec jej tam nie ma), otrzymując wybuchy kierunkowe kształtowane innymi wybuchami. Następnym etapem po uzyskaniu "laminarnego" opisu ciągu eksplozji, jest ich przyśpieszenie tak, że wybuchają szybciej niż prędkość propagacji fali mechanicznej w medium (analogia z optyki to zajączek z lusterka co się porusza szybciej niż światło), w celu uzyskania "turbulentyzacji" ewentualnie "lawinizacji" ;) ci z kolei pozwali składać impulsy silnika w wyższe pochodne niż 2. i tzw. "siła dynamiczna" (czyli de facto 3. pochodna tj. zryw), tym samym skracać czas rozpędzania rakiety wyższymi pochodnymi (czyli dosłownie obchodząc klasyczne zasady Newtona ustalone w max. 2. pochodnej). Można znaleźć na necie mój prosty wzór zależności drogi hamowania od odwrotności stopnia największej stałej pochodnej z jaką odbywa się hamowanie. Np. droga hamowania s4 ze stałym udarem (4. pochodna) c4=const i takim samym średnim opóźnieniem a4_śr jak jakieś ustalone stałe przyśpieszenie a4_śr=a_exp, odbywa się dokładnie na połowie drogi hamowania (s4=s2/2) z takim właśnie ustalonym stałym przyśpieszeniem (a2_const=a_exp), przy założeniu optymalnego doboru pochodnych(przyśp. a40, udar c4<0). Piszę o wzorze na hamowanie, bo ten się ładnie upraszcza, lecz przy rozpędzaniu w wyższych pochodnych (tj. zrywie, udarze, kwincie, itd.) zachodzi też skrócenie drogi. Nawiasem system ABS w samochodzie hamuje wydajniej tylko z powodów matematycznych, mimo że guma opon w zrywie działa mniej wydajnie niż przy mniejszych pochodnych.
Szkoda, że nie inwestujemy we własny przemysł (jak każdy normalny kraj). Po 8 latach będziemy słono płacić i czekać na części zamienne sprowadzane z niemiec (jeśli niemcy będą nam chcieli sprzedać)... Z punktu widzenia serwisowania najlepiej byłoby unifikować sprzęt a nie robić mieszankę różnych modeli od różnych producentów. No, ale jak to się mówi, kto bogatemu zabroni... :)
Politykom wolno być frajerami ,ale w życiu prywatnym ,a nie gdy działają w imieniu i na rzecz Państwa ,które reprezentują.
Co to znaczy: "Zdaniem Putina finansował zachód" ? Obama oficjalnie przyznał ile milionów $ Ameryka wydała na rewolucję na Ukrainie.
Ja tam się Ukraińcom wcale nie dziwię. W Polsce, mało, że zmienia się historię to wręcz pisze się nią na nowo. Nie było bitwy pod Lenino, bitwy i Wał Pomorski, zdobycia Kołobrzegu i wielu innych. A II W. Św. wygrali wyklęci którzy w całej swej chlubnej działalności podczas wojny, z ważnych osobistości, zabili JEDNEGO niemieckiego generała...
Nasi powinni uczyć się od Izraela czy Rosji jak reagować w takim przypadku, oni się nie cackają i dlatego ich granice są szanowane.
Skandal, że z pieniędzy polskiego podatnika wielkimi grantami wspiera się antykresowe czyli antypolskie media. Ktoś o tym decyduje i za to odpowiada. Duża część pieniędzy idzie za pośrednictwem fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie (Falkowski, Dzięciołowski) czy Gazety Polskiej (Sakiewicz). Czy ktoś ich rozliczy???
Kurier Klonowskich dostaje z PL miliony od pewnego czasu i już widać jak się "wypaczył" czyli realizuje zamówienia z Warszawy i odpłaca za granty. Zaś radio ZW Okinczyca miliony bierze od dawna, zresztą i z Warszawy i z Wilna - bo promując asymilację tak naprawdę wzywa do wynarodowienia Wilniuków-Polaków. Nie ma przypadku, że Radcenko czy Mokrzecka (desant od Michnika z Wyborczej) zamiennie pracują a to w radio ZW a to w Kurierze, czyli wszędzie tam gdzie aktualnie są potrzebni do szerzenia propagandy.
Ja natomiast zmieniłbym tych, co chcą zmieniać. Przecież to olbrzymie wydatki w skali kraju i po co? Już lepiej by rządzący to ukradli, kiedyś wreszcie się udławią.
Prawda jest taka, że nie było żadnych Ukraińców, wymyśliły ich austriackie służby, aby skłócić ludność rusińską z Rosjanami i Polakami. Do dzisiaj nie ma tak naprawdę narodu ukraińskiego, Ukraina powstała z terytoriów innych państw, jako sowiecka republika, zrobił to Stalin.
Waszczykowski, Czaputowicz, Rau - same tuzy, za którymi stoi nieustające pasmo sukcesów pisiatej dyplomacji. Kto następny? Strach pomyśleć...
Przyśniła się dzieciom Polska
czekana przez tyle lat,
do której modlił się ojciec,
za którą umierał dziad.
Przyśniła się dzieciom Polska,
w purpurze żołnierskiej krwi,
szła z pola bitym gościńcem,
szła i pukała do drzwi.
Wybiegły dzieci z komory,
przypadły Polsce do nóg
i patrzą – w mrokach
przyziemnych
posępny czai się wróg.
Dobywa ostre żelazo
zbójecką podnosi dłoń …
Więc obudziły się dzieci
i pochwyciły za broń.
Podniosły w groźny wir bitwy
zwycięski parol swych snów
i osłoniły przed wrogiem
własnymi piersiami Lwów.
E. Słoński 1919
Nawet stosunkowo niewielkie przegrupowania rosyjskich wojsk działają jak kubeł zimnej wody na rozpalone głowy co niektórych ukraińskich polityków i wojskowych, co to jeszcze niedawno chcieli "wskazywać Rosji gdzie jest jej miejsce".
dla mnie to świadoma prowokacja
dlaczego flaga Polski jest na tle flagi Ukrainy, a nie odwrotnie?
Rosja w ciągu dwóch dni może wdrożyć na terytorium krajów NATO kontyngent z dziesiątkami tysięcy żołnierzy przy wsparciu lotnictwa i floty, podczas gdy Sojusz będzie na to potrzebować miesiące, uważa generał Barrons.
Zdaniem brytyjskiego wojskowego, jeśli tak się stanie, NATO straci część terytorium, a także straci kontrolę nad przestrzenią powietrzną i wodami terytorialnymi, zanim wszyscy jego 28 członkowie dogadają się, co przedsięwziąć.
Rada NATO mogłaby pozwolić naczelnemu głównodowodzącemu sił zbrojnych NATO w Europie na stworzenie planu i przygotowanie się do ataku, zaznacza Barrons. Jednak podobne planowanie zostało przerwane po zakończeniu zimnej wojny i zniknięciu zagrożenia w postaci Związku Radzieckiego.
Dlaczego tylko strzały ostrzegawcze? Może piraci somalijscy działali na rzecz CIA?
Dziś jest wielkie święto także tych co nie mają grobów a zostali pomordowani i wrzuceni do dołów jak padłe zwierzęta w ramach tzw." czystek" etnicznych lub tzw. ludobójstwa!
Zapal za nich choć jeden znicz.
PO raz kolejny informuję wszystkich o fakcie powieszenia przez Radę Miasta Lwowa na elewacji polskiej szkoły we Lwowie, popiersia jednego z największych krwawych rzeźników bezbronnej polskiej cywilnej ludności po napaści na II RP hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego ZSRR.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Pytam wszystkich na tym forum, czemu i komu ma służyć ten tzw. "czyn"?
Dobrosąsiedzkim stosunkom czy czemuś innemu?
Może ktoś racjonalnie wytłumaczyć ten fenomen bo "leży" mi to na wątrobie!!!!!...........
500+ zwaloryzować, wprowadzić 15 i 16 "trzynastkę" a sondaże poszybują w górę (a lud roboczy wytrzeszcza oczy :)) )
...zaniepokojenie w USA i Europie - to w końcu kto tu kogo odstrasza
No ba, w pewnych umysłach postać Zachariewicza dowodzi nawet, że Lwowa nie zbudowali Polacy, tylko multi-kulti:
https://glavcom-ua.translate.goog/columns/olegromanchuk/matchast-dlya-aspadina-ganapolskogo-729651.html?_x_tr_sl=uk&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=nui,sc
Wywalić ich z Polski na zbitą twarz. Nie ma obowiązku dawać im zgodę na pobyt stały, szczególnie Ukraińcom, którzy wielbią Banderę.
Pytanie Panie Prezydencie czy mieszkańcy też czują taką potrzebę?
Próba przymilania pod kolejne wybory a i tak nic nie zrobią dla kresów i kresowiaków!
Kłamcy!
Samoloty wylatują i autobusy wyjeżdżają.