• Na wniosek prokuratury? Ale chyba nie tej z Praga-Północ? Jeszcze jakby to zrobił prok.Młynarczyk to byłaby nowina! haha

  • Ukrainie potrzeby jest białoruski prąd, więc wypowiedź bardzo stonowana

  • wnuk rezuna 1 December 2021, 09:08 Szef MSZ zaproszony do Moskwy

    Putin zaproponuje nam rozwiązanie problemów które sam stworzył...
    Wszyscy nasi "przyjaciele" z UE z bandytą rozmawiają, wiec czemu my mamy być tacy niezłomni i płacić za politykę Merkel i Bidena którzy nas "wspierają" tak jakby ...średnio
    A ukraińcy też by się trochę uspokoili, choćby z ich polityką historyczną jakbyśmy w Przemyslu, 70 km od Lwowa, postawili jakąś dywizję pancerną ....po tych rozmowach w Moskwie. Bo chyba putinowi o to chodzi ???
    Rozmawiać w każdym razie trzeba, może uda się niewielkim kosztem uspokoić durnego lukaszenke

  • Nowa koalicja i kanclerz planują też zmienić politykę imigracyjną. Właściwie zamierzają zalegalizować nielegalna imigracje i pozwolić im na łączenie rodzin. Uzyskanie obywatelstwa będzie niezwykle łatwe, a jak mówią specjaliści, będzie najłatwiejsze w UE. Dodatkowo w 2022 ma być głosowanie nad globalnym paktem migracyjnym. Z tego, co czytałem ta nowa polityka imigracyjną Niemiec to właściwie islamizacja europy.

  • Co za impertynenckie nadużycie kosztem Polski.

    Ukraina była okupowana 1939-44? Kłamstwo!

    Po pierwsze to Ukrainy wówczas nie było jako samodzielnego państwa a wyłącznie jako składnik "związku sowietów" i to tylko w odniesieniu do jej dzisiejszych terenów w centrum i na wschodzie. Dzisiejszy zachód tego państwa to była okupowana Polska. O okupacji Ukraińskiej można mówić wyłącznie w zakresie 1941-44 mając na uwadze ówczesną USRR.

    Treść dokumentu na stronie ich ambasady pośrednio implikuje jakoby do 1939 Ukraina była okupowana przez II RP. Nic tylko czekać jak ich ambasada w naszym kraju wytworzy analogiczne żądanie reparacji za okupację "ich" terytorium przez przedwojenną Polskę.

  • Radziłbym sie nie 'wyrywać" z takimi artykułami, ponieważ cena ropy znowu idzie w górę...

  • Jest tylko jedna i ciągle ta sama siła, która nienawidzi Dmowskiego. Feministki i LGBTy są tylko przez nią sterowane.

  • w 39 musieli bronić swoich obywateli, a w 45 przed niemcami też się bronili. Chociaż nie rozumiem, dlaczego w 41 przygotowując się do obrony, mieli strukturę armii najeźdźczej.

  • Zawsze lubiłem żarty Moskiewskich polityków.

  • Niestety Legutko ma rację,ciekawe po ,którym kopie w gospodarcze i polityczne interesy Polski Rząd zauroczony ideą Naprawy UE powie unii dowidzenia.

  • Wierzę?Na jakiej podstawie?A dobre relacje to gdy mówi się do polskiego społeczeństwa to nie jest dyplomatyczna nowomowa ,a kłamstwo.

  • Nie zauważyłem powodu do tego na Ukrainie.Ukraińcy w Polsce w nielicznych przypadkach identykują się z Państwem Polskim.

  • Dobry żart w Niemieckim stylu.Strefa euro miała pełnić taka właśnie rolę ,a stała się zgodnie z danymi UE narzędziem drenażu kapitału na rzecz Berlina,Holandii i w mniejszym stopniu Belgii z słabszych gospodarczo Państw.
    Spotęgowane to było faktem zaniżenia przez Niemcy i Holandię kursu marki i guldena wobec euro przy wejściu o ok 29% i tak wyniszczyli kraje południa strefy euro.

  • poczekamy, aż wpuszczą Palestyńczyków do siebie

  • Nikt was nie słucha i nie będzie słuchał!

  • Za te słowa.....i wraz z nimi działania białoruskich "pograniczników" (wyprowadzanie tych przestępców do granicy, przecinanie ogrodzeń, dostarczanie narzędzi i zachęcanie/współudział w naruszaniu polskiej granicy).......Polska powinna NATYCHMIAST ZAMKNĄĆ GRANICĘ Z BIAŁORUSIĄ !!!!! jeżeli jesteśmy poważni i nie chcemy być traktowani jak pajace przez tego prymitywnego kołchźnika-bękarta.....bo robimy z siebie pośmiewisko

  • Armia lądowa Moskwy to jakieś 350 tyś ludzi, przy ich długich granicach z wrogami lub wątpliwymi "sojusznikami" to trochę mało na wielkie ofensywy.

  • Taplamy się dalej w absurdach? Jakiś amerykański faszysta, pewno nawet tego nieświadomy, od dziesięcioleci przyzwyczajony traktować błogosławieństwo świata dla nowych Stanów Zjednoczonych (zrobionych na wzór starej I Rzecz Pospolitej) jako prawo do przewagi technologicznej nad podbijanymi bunty-stanami - opowiada bajki, jak oni by to zrobili za nas. Jakby wygrali, ci którzy nigdy nie walczyli bez przewagi asymetrycznej i technologicznej. I jeszcze przytacza nam przykład Finlandii z 3 ręki zupełnie nieświadomy, że sukces Finów w wojnie fińsko-radzieckiej to bardzo wielka zasługa 80 tysięcy polskich żołnierzy, zaprawionych zdesperowanych weteranów, którzy nie zdążyli się dostać do kotła, w którym akurat gudłaj Kleeberg, zdołał poddać 200 tysięcy polskich żołnierzy - oczywiście przekupiony jak reszta masońskiej polskiej generalicji albo ogłupiony bzdurą masonerii brytyjskiej na "to będzie humanitarna wojna". No cóż, za tą bzdurę o humanitarnej wojnie mimo żołnierskiej przysięgi, polscy oficerowie późnij zapłacili w Katyniu i Miednoje, a byli to weterani wojny o polsko-radzieckiej 1920r. I jeszcze, oczywiście, w historii pojałtańskiej ci Polacy, twórcy sukcesu obrony Finlandii przed chazarskimi politrukami jadącymi na Azjatach, funkcjonują jako Finowie w hełmach "salamandra" kupowanych od Niemców po pobitych Polakach, jak sprytnie...

    I co on doradza? "Nie pomożemy wam, wycofajcie się z rubieży a brońcie twierdz miast, aby przedłużać wojnę, aż postanowimy do was przyjechać, co może nastąpić po latach". Bo bardzo lubią bawić się w wojnę całymi latami. No trochę jakbym słyszał pasożyda, który zinfiltrował polskie siły zbrojne II RP przed IIWŚ, specjalisty od walnych przegranych bitew: "porzućcie wielowiekową tradycję polską wiązania wroga na prowincji w niekorzystnym dla niego terenie i grzecznie poczekajcie, aż wróg podejdzie pod stolicę, wygodnie się rozsiądzie artylerią i zaleje ogniem, a może nawet wcześniej sobie weźmie".

    Gdyby pewien car nie sprzedał Alaski Amerykanom, nauczyliby się oni walczyć w normalnej wojnie, przeciw kontynentalnym ruskom, i nie opowiadali teraz głupot, ale niestety stanęło się inaczej. Potem naziści z Paperclip zanęcili Amerykanów i pokazali swoje forteczne krzyżackie sposoby dominacji, co się Amerykanom o dziko-zachodnich kawaleryjskich tradycjach wciąż myli z prowadzeniem wojny i - błędnie- z wygrywaniem wojen. Fortece sprawdzają się politycznie i w ograniczaniu strat, ale nie sprawdziły się nigdzie do wygrywania wojen, ani na dzikim zachodzie, który znów jest czerwonoindiański, ani na krańcu Rzeczpospolitej, która jest już znów Ukrainą, ani w Zakonie Krzyżowym, które znów jest polski, i śmiem twierdzić, że nie sprawdzą się również w Palestynie czy Korei Płd., czy w innych miejscach gdzie stoi tysiąc amerykańskich baz, gdyż niosą ze sobą pewną immanentną dla nich cechę, czyli duży ładunek błędnego przekonania o tym co się właściwie dzieje za murami tych fortec.

    Idźmy głębiej. Technika forteczna USA wywodząca się od niemieckich nazistów w istocie oddaje tym czym są Niemcy, to w końcu wschodnia-Frankonia na ziemiach Słowian , tych Franków, którzy wcześniej byli Galami, ale tak samo zostali zdominowani, pobici i wybici przez Brytów, którzy tak samo zostali potraktowani przez Persów Krymskich zostawionych im tam przez Rzym - to jest wieczna wojna eksterminacyjna prowadzona na żywy świat z fortecy, choć w istocie z jerozolimskiego getta tych przemienionych na imperialistów.
    Właściwie powinienem napisać 5000 tysięcy baz amerykańskich, bo te imperium forteczne podbija jednocześnie USA i jeszcze chowa się za amerykańską demokracją, próbuje.

  • Komikiem jest się przez całe życie?

  • A mnie nie interesuje twoja gra na domniemanych kompleksach i nie interesuje mnie siła tzw. państwa, tym bardziej, że co chwila zwraca się ono przeciwko mnie Narodowi a to nakazując szprycować jakimiś lewymi preparatami bigfarmy a to preparując jakieś fale umieralności na wymierającej ludności ze starości, Czarnobyla, słabej postawy żydowskiego lobby lekarskiego i ogólnie zaprzedania lewizny Sorosowemu programowi depopulacyjnemu. Interesuje mnie polski Naród, wyłącznie. A ten interes, już widzę, zostanie zagospodarowany w najbliższych dekadach znów dla programu gonienia Zachodu, teraz wystarczy, że wygospodarują paroletnią izolację, potem z tego zrobią program goniący za multi-kulti. Nasza ludzka wieczna wiara, że oni chcą dobrze ale im nie wychodzi... Takie użycie Obrony Terytorialnej do walki z kowidozą, pilnowania szpitali przed ujawnieniem tajemnicy poliszynela, że stoją one puste i są potrzebne do uczestnictwa Państwa w szopce opłaconej przez globalne korporacje, pokazał, że właściwie te Państwo wewnątrz naszego narodu jest cały czas jak chorągiewka, nie można mu ufać. Zatem co mi tu wyjeżdżasz gościu z siłą Państwa? Może ta siła stawi opór najeźdźcy? Nie, w 1939r. milionowa armia została pokonana od środka w 2 tygodnie, przez inną armię masońskich zdrajców. Dlaczego miałbym wierzyć, że dziś, przy jeszcze większej infiltracji państwa przez gudłajów i masonów, korporacje znów ich nie wykupią, tych ludzi o słabych kręgosłupach moralnych, którym ciągle szekle brzęczą po nocach? Mam gdzieś siłę twojego masońskiego państwa, to dla mnie fanaberia, pasożyd, który jedzie na polskiej homogeniczności narodowej, nie pomaga, rozbraja, przeszkadza. W rzeczy samej uważam, że nawet osłabienie tej pasożytniczej państwowości wyjdzie dobrze dla polskiej obronności. Spójrzmy obok, to przecież nie ukraiński żydomasoński rząd uchronił Ukrainę przed rozpadem, ale te wredne wulgarne znienawidzone karki-nacjonalisty ukraińskie z Azowem włącznie. To jest pewna specyfika tych spolegliwych społeczeństw Europy. Im szybciej dorobimy się wolnego rynku w kwestiach organizacji paramilitarnych, tym będziemy mieli bardziej własną wersję geohistorii, paradoksalnie ten pasożyd masoński firmujący się jako nasze polskie państwo, będzie miał większą siłę obronną. Nie, już pasożydzie się nie chowaj, już patrzę na ciebie, już cię widzę. Nie podobasz mi się i nie spodziewam się po tobie żadnej wytrwałości, siły ani nawet serca do opieki w służbie zdrowia w której tracisz 400 tysięcy Polaków rocznie, ani niczego. Po prostu spierdalaj stąd, zanim zacznę lepiej przyglądać się tekturze na której narysowana jest siła twoich animatorów.

  • Ciekawe kto za to zapłaci,powinni oni(kasę mają) ale znając obecną władzę wybuli POLSKI podatnik.No chyba że obciąży sie Ochojską i innych celebrytów.I co to znaczy "negocjacje"?Tam powinny wejść oddziały prewencji,spałować i tyle.Mamy najbardziej delikatną policje w Europie.I trzeba zapobiec numerom(pewnie lewusy im to podpowiedziały) że po siłowym przekroczeniu granicy nagle chcą pomocy medycznej choć dopiero co w pełnym zdrowiu brutalnie atakowali naszych mundurowych(niech ci "biedni imigranci" leczą się na Białorusi)

  • Pozwolę się nie zgodzić z szanownym przedmówcą; miejsca odosobnienia kozojeb..., sorry "imigrantów", stały by się miejscem pielgrzymek lewactwa, a zwłaszcza płci... hmm... niemęskiej, a w konsekwencji niepokojów społecznych. Poza tym, analogiczne próby sforsowania granic ich rodzimych krajów skończyły by się serią z kałasza. I tego się powinniśmy się trzymać, a skoro nie, to nie dziw, że leją naszych jak kibole policje po meczach. Jan Sobieski i Wołodyjowski w grabach się przewracają a wyznawcy Proroka wnet zapukają do naszych drzwi.

  • Czyli same Chińczyki wdrażają Rosjan do konfliktu z Japończykami? Że też ruskim się czerwone lampki nie zapalają. W wysoce teoretycznej sytuacji konfliktu zbrojnego Rosji z Polską zmniejsza to przewagę podaży sprzętu wojskowego rusków z teoretycznej 15 do 1 na faktyczną 5 do 1. No a policzywszy potencjał pozostałych krajów europejskim, w tym ten co się już nazjeżdżał (nawiasem czy ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego niemieckie wozy pancerne jadą pociągami akurat przez Olsztyn?) to w ogóle nie wygląda dobrze dla rusków. Czy już mogą się stąd odjebać w pizdu i badać słabości innych krajów, bo tędy rusku choćbyś się zesrał, tędy w tej wojnie nie przejdziesz. Mam taką prośbę, wypierdalaj spod granicy, bo mi już ręka drży, żeby wymyślić jakieś cacko i popsujesz mi karmę.

  • Cholera.....a tak było fajnie i spokojnie przez te kilka miesięcy ....teraz znowu zaczną to poszukiwanie w Polsce "antysemityzmu"
    Drodzy Żydzi...
    W Polsce nie ma żadnego antysemityzmu !!!!!
    Żydostwo jest Polakom absolutnie obojętne, a nawet dotknięte pewnym sentymentem o charakterze historycznym, czego dowodem chociażby odnawiane za polskie pieniądze historyczne synagogi itp
    Wszelkie przejawy niechęci wobec żydów, jakie czasem się pojawiają w polskim społeczeństwie, są Wyłącznie Reakcją na Obecny Antypolonizm środowisk żydowskich z USA i Izraela, agresywne Absurdalne i Bezprawne roszczenia majątkowe (447) i Opluwanie Polski jako kraju i narodu współodpowiedzialnego za holokaust (współpracownika nazistów).
    Jeżeli chcecie mieć z Polską normalne stosunki, przestańcie pluć na Polskę i wydawać Miliony dolarów na poszukiwanie tutaj antysemitów..
    Jeśli nie....to lepiej zlikwidujcie tą swoją ambasadę, potrzebną nam jak wrzód na ......

  • Teza ,że słabszy kurs wzmacnia eksport jest słuszna, jednak żeby szybko doprowadzić do upadku gospodarkę niemiecką należy kurs złotego obniżyć do 10 zl/euro lub bardziej i wtedy zarzucimy ich naszymi produktami. (chyba, że sami nie przeżyjemy tej operacji)

  • I tak w "demokracji" przy pomocy Najwyższej Kasty władza może każdego wykluczyć z wyborów. Według mnie, informacja że kandydat był skazany powinna być ale o wyborze powinni zadecydować wyborcy.

  • Jak widać za Bugiem nic się nie zmieniło, oczekiwania na jeszcze bez ofert dla drugiej strony. Klasyka ukraińskich polityków.

  • "eksperci" ,taki kurs złotówki jest zabójczy dla niemieckiego i innych krajów strefy euro eksportu do Polski i daje bardzo silne wsparcie dla polskiego eksportu. Martwią się tak naprawdę w Berlinie.

  • Lepiej żeby nie wracał.

  • Co za zidiociały pomysł jeszcze niszczący zabytkowe centrum ...Osadczemu już całkiem się odkleiło w głowie dziwny człowiek. "Fundacji Bramy Pojednania im. Maksymiliana Biskupskiego, której prezesem jest Mirosław Biskupski" autor projektu jest jego pomysłodawcą pomnika ktoś tu chce przygarnąć kasę z podatków i grać dobrodzieja z fundacji ..jak ja gardzę takimi osobami

  • czy to cytat z Kisielewskiego? cyt."Pocieszam się tylko, że ta stara k...a Francja odcierpi jeszcze za naszą krzywdę, zawsze nas zdradzała i sprzedawała!"?

  • wpuścić, wp...ić i odprowadzić z powrotem do bolszewików

  • Takie pytania.. jak on wjechał ? dlaczego go zatrzymano na egzaminie.. a nie na granicy?

  • Pomarzyć zawsze można - gdyby Duduś był cokolwiek niezależny i cokolwiek myślący. Gdyby tak nie chwalił żołnierzy przeklętych, gdyby ...

  • Typowo niemiecki sposób "porządkowania świata" ocierajacy się o groteskę.

  • W czasie Rządów Gierka gdy w ramach porozumienia z władzą Kościół otrzymał prawo do posiadania "stałych" paszportów było ponad 20 tyś powołań jak widać dzisiaj nie tylko w tej sytuacji bardzo różnych ludzi.

  • Wolno myślą nasi politycy,aresztowanie po polskiej stronie atakujacych ,postawienie ich przed sądem w trybie doraźnym (można huliganów dlaczego nie ich) za atakowanie funkcjonariuszy i skazanie na poważne wyroki nie w zawieszeniu ostudziły by pozostałych.

  • Moskwa już raz kopała się z koniem próbując wymusić na Polsce "odpowiednie" warunki dla swojego transportu.Po miesiącu wożenia tirów promami jakoś sie im odechciało.A dla Chin problemy z tranzytem w sytuacji gdy na zachodzie jest coraz silniejsza tendencja do uruchamiania produkcji w Europie to groźba utraty zaufania do dostaw z Chin i ograniczena eksportu na ten rynek.

  • Czyli podpisany kontrakt nie jest dla Moskwy zamknięciem sprawy,chcą wymusić "drobną korektę".

  • Bardzo rozsądny ruch.

  • To dziwne rozumowanie. A dlaczego Rosja ich nie przyjmie, czy w prawosłąwiu nie ma miłości bliznego? Putin przecież pokazuje się z krzyżkiem na piersiach.

  • 1000_szabel 22 November 2021, 20:53 NASA planuje uderzenie w asteroidę

    Oby tylko nie machnęli się z obliczeniami, bo jeszcze (odpukać) okaże się, że po uderzeniu obie asteroidy zmienią kurs na Ziemię...

  • I tu ponawiam pytanie,czy ukraińscy przemytnicy również zostaną odesłani do swojego kraju (oczywiście z bezterminowym "wilczym biletem"), czy będą siedzieć za przemyt za nasze podatki?

  • A te 3 zatrzymane za pomocnitwo osoby również będą wydalone z Polski, czy będą siedzieć za nasze podatki?..

  • Niedzielski, stąpasz po krawędzi...

  • Ja pierdziu... Druga Australia się robi.

  • To prawda, z tym, że docelowa liczba była 50tys., następnie 70 tys. A jakoś ostatnio wzrost liczebności spowolnił mocno i coś do założonej liczebności nie mogą dotrzeć. Ach, zapomniałbym, przecież PSZ drenują WOT z powodu problemów z obsadą wakatów.
    P.S. I jeszcze jedna, a właściwie dwie drobne sprawy... Miłoby było wreszcie, by "miłościwie" nam panujący rząd zadbał wreszcie o podstawowe wyposażenie żołnierzy PSZ, bo jest z tym dużo gorzej, niż w WOT. I zróbcie coś ze szkoleniami żołnierzy, bo nie może być tak, że żołnierze WOT mają szkolenia na dzień dobry, a żołnierze PSZ muszą czekać nawet latami na szkolenia. Mówię o szkoleniach specjalistycznych.

  • 1000_szabel 22 November 2021, 20:12 Coraz mroźniej w relacjach między Litwą a Chinami

    Od razu widać, że Litwa również jest kolonią (przynajmniej polityczną) dla USA, podobnie jak Polska. Podejrzewam, że tak samo jest i z Łotwą i Estonią. Bo niby jaki interes miała Litwa w zrobieniu takiego babola? To nic innego, jak nacisk liberalno-lewackiego Waszyngtonu, który aż przebiera nóżkami by zaostrzać i tak już napięte relacje z Chinami. Czekam teraz na babola wasali z Warszawy. :-)))
    Po cichu jednak liczę, że resztę rozsądku jednak pisuarowski rząd zachowa. Przypominam też, że Chiny mają realny wpływ na ZBiRa i zależy im na stabilizacji wszędzie tam, gdzie przebiega tranzyt rozbudowywanego Nowego Jedwabnego Szlaku. A przebiega m.in. przez Białoruś i Polskę (w tym także przez słynną już Kuźnicę).

  • I bardzo dobrze,niemiecka kontrola rynku owoców bokiem nam wychodzi.

  • Czyżby Rząd czekał na pierwszzego zabitego Polaka z zamknięciem granicy?
    Moskwa lekceważy zagrożenie uważa ,że presja Berlina wystarczy by do tego nie doszło.Tu nie ma na co czekać.