Wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz potwierdzil, że Polska rozważa opcję przyjęcia ukraińskich uchodźców na wypadek konfliktu- to chyba sa jakies zarty, na upadlinie kwitnie kult bandery, sprawa Wolyna jest nadal zamiatana pod dywan, dostep kolejowy do Polski jest blokowany a my mamy im pomagac, jakie interesy mamy w upadlinie, co mozemy dostac od nich, nic poza wiekszymi problemami, niech polski rzad przestanie wtracac sie w sprawy Bialorusii i Ukrainy, mamy za duzo wewnetrznych problemow w Polsce!!!
może wyślijmy im kompanię mobilnych ołtarzy, w zestawie dodając księży, którym udowodniono pedofilię, by mieli kogo tam maltretorturować na tych mobilnych krzyżach.
Największym zagrożeniem dla Polski są politycy, którzy wkręcają nas do wojny z Rosją za Ukrainę. W razie wojny z Polski niewiele zostanie, a ci którzy nawołują do niej pierwsi uciekną. Jak ktoś chce pomagać Ukraińcom to niech się zaciągnie do ich wojska i walczy.
Ta Zacharowa co rusz mnie rozbawia. Naruszyli integralność terytorialną i państwową Ukrainy i dziwią się obawom, że Rosja znów może zachować się agresywnie. To jest akurat proste, skoro raz to zrobili, to nie ma gwarancji, że nie zrobią tego ponownie.
To prawda. Mądrość przydałaby się i naszym rządzącym. Z drugiej strony zastanawiam się, jak rząd węgierski zapatruje się na żądania Rosji, które w zasadzie bezpośrednio tyczą się także Bułgarii i Rumunii.
TYLKO IDIOTA WIERZY ZMANIPULOWANYM SONDAZOM !!!! JEZELI KTOS JEST CHETNY BRONIC UPADLINCOW TO POWINIEN STANAC W PIERSZYM SZEREGU DO WALKI Z ROSJA HAHA...ALE NAJWYGODNIEJ SIE WALCZY NA KANAPIE HAHA..
Wszystkie te "sankcje" to zagrywka pod publiczkę, wszak mamy demokrację i przed ludem trzeba się wykazać. Putin zaś trzyma rękę na zaworze z gazem i krzykacze dobrze o tym wiedzą, przecież jest zima...
Sytuacja analogiczna jak na granicy ukraińsko-rosyjskiej, czyli pełnoskalowe przygotowania do napaści na Polskę. Czy wobec zaistniałej sytuacji rząd polski wysłał już naszą armię (w nowych bucikach :)) na granicę, czy zwierzchnik sił zbrojnych przestanie wreszcie zajmować się wyłącznie bezpieczeństwem Ukrainy a zajmie się bezpieczeństwem Polski i w końcu czemu media i opinia światowa milczy jeżeli sytuacja jest podobna.
w 1939 roku Angole pomimo podpisania z Polską sojuszu na wypadek agresji to po Niemieckiej agresji zostawili Polskę i Polaków na pastwę Niemców i Ruskich, w tym samym czasie Upanina kolaborowała z Niemcami i mordowała Polaków nie tylko na kresach ale u po upadku Powstania Warszawskiego w Warszawie.
JASNE GLUPI POLACZKU NASTAWIAJ LEB ZA ANGLIE I UPADLINCOW. HISTORIA CIE NICZEGO NIE NAUCZYLA ????? JEDNA DOBRA RZECZ KTORA MOZESZ ZROBIC TO NIE DAC UCIEC Z POLSKI PEJSATYM ZLODZIEJOM KACIASTOSTOLOWYM.
Żądania Rosji są bzdurne, nierealistyczne i co chwilę rozszerzane (na wszelki wypadek ??), a przy tym aroganckie, tak jakby reżim Putina doskonale zdawał sobie sprawę że USA i Zachód nigdy czegoś takiego nie zaakceptują.... Celem Putina, oprócz rozszerzenia wpływów o Ukrainę i europe Wschodnią, może być sztuczne utrzymywanie napięcia w celu podtrzymywania wysokich cen gazu i ropy i zmuszeniu całej UE do kontraktów długoterminowych po cenach zdecydowanie wyższych od tych przed "kryzysem ukraińskim"...
Najpierw sku.... nadrukował pieniędzy na pisowskie rozdawnictwo i wały teraz będzie stopy podnosił doprowadzając rodziny z kredytami do tragedii i dając zarabiać bankom miliardy za nic ..to jest właśnie polityka prorodzinna ż...pisu
Niech spotka się z rodzinami pomordowanych Wołyniaków, jeśli tak chce walczyć za postbanderowską Ukrainę. Dla mnie taki minister to łajza najgorszego rodzaju. A mógł mówić choćby o jeździe na nartach lub milczeć.
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. USA stale grożą Rosji, wreszcie raz Rosja straszy USA. Stałe zbrojenie przez zachód postbanderowców musi wywołać reakcję Rosji. Szkoda, że Polska się do tego dokłada po niewłaściwej stronie.
Rosja chcież to sobie może. Oddamy Rumunię i Bułgarię (już pomijam fakt, że NATO wtedy całkowicie straci swoją wiarygodność), a potem kto następny, żeby księżniczka Rosja nie poczua się prypadkiem znowu zagrożona? Republiki bałtyckie, Polska? Przyznam, że nie rozumiem, czego Rosja oczekuje od członków NATO. Że ustąpią, zdradzą członków sojuszu i wszyscy będą sobie żyć w zgodzie długo i szczęśliwie? Otóż nie. Przede wszystkim Rosja nie daje żadnych gwarancji pokoju i nie stanie się tak, dopóki nie wyleczy się z choroby imperializmu. Tymczasem Rosja od dwóch dekad konsekwentnie pokazuje nam, że swoją agresywną polityką nie jest w stanie zagwarantować, że za chwilę z czymś nie wystrzeli. Regularne szantaże przerwami w dostawach surowców (zwaszcza gazem), bezpardonowa działalność rosyjskiego wywiadu poza granicami FR, agresja na Gruzję, agresja na Czeczenię, aneksja Krymu, agresja na Ukrainę. I co rusz szntaże polityczne na arenie międzynarodowej. Prawda jest niestety taka, że jak ktoś już przez usilnie do konfliktu, to go znajdzie. Historia pokazała to już wiele razy. Ale jak widzę wciąż u ludzkości ciężko z wyciąganiem właściwych konkluzji.
w 1939 jakoś Wielka Brytania nie wypełniła swoich zobowiązań względem Polski i gdy Hitler ze Stalinem napadli na nas, to WB wypowiedziała wojnę agresorom i .... na tym się skończyło.
Ten staruszek jednak jest niepoważny. Raz mówi jedno,raz drugie. Zdumiewające, że ktoś taki zasiadł na czele światowego mocarstwa. Jeśli mocarstwami rządzą mało poważni ludzie, zwykle kończy się to kiepsko dla całego świata.
Reakcja USA była natychmiastowa jak Dmytro Kuleba pokazał mapę tzw. "etnicznych" ziem ukraińskich z polskimi miastami: Chełm, Przemyśl aż PO Mongolię!
https://kresy.pl/wydarzenia/szef-msz-ukrainy-pokazal-blinkenowi-mape-z-ukrainskim-przemyslem-foto/
Dla mnie ta reakcja USA jest logiczna i jasna!
A Wy co o tym śądzicie?
Dlaczego w Polsce nie wybrano kiedyś na prezydenta Jana Pietrzaka? Byłoby podobnie jak na Ukrainie, czyli wesoło. Teraz to mamy sportowo, zwłaszcza zimą.
Szanowny Panie Prezydencie Putin - proszę jak najszybciej zaatakować Ukrainę. Niech Pan nie pozwoli by tylu światłych mężów (i żon) zachodniej demokracji czekało w nieskończoność na ten atak. Niech sobie dłużej nie podrywają autorytetu.
Szanowny Panie Prezydencie Putin - proszę jak najszybciej zaatakować Ukrainę. Niech Pan nie pozwoli by tylu światłych mężów (i żon) zachodniej demokracji czekało w nieskończoność na ten atak. Niech sobie dłużej nie podrywają autorytetu.
Już nie tylko o pamięć ofiar chodzi. Co rusz Ukry zadają nam dyplomatyczny policzek, gdzie jest spotkanie oficjeli i praktycznie za każdym razem wiszą czarno-czerwone szmaty i za każdym razem strona polska nie reaguje. Oprócz tego Ukry blokują nasz transport towarowy na swoim terenie, ściśle wiążąc to ze swoimi (zresztą bezpodstawnymi) żądaniami zwiększenia limitu na zezwolenia dla ukraińskiego transportu kołowego. Są to podobno praktyki sprzeczne z prawem międzynarodowym, ale nasi rządzący nie reagują. Dlaczego? Nie mam pojęcia. Na wstrzymaniu tracą nasze firmy, polska kolej i nasza gospodarka. PKP Cargo musiał anulować przez to 80 długich składów z Chin. To ogromne straty finansowe dla spółki. Postępowanie naszego sąsiada zza Sanu nie jest typowe dla państwa przyjaznego i sojuszniczego. To typowe dla państwa agresywnego i szkodzącego naszym interesom. Natomiast po zachowaniu strony ukraińskiej można śmiało wywnioskować, że brak stanowczej reakcji strony polskiej biorą oni za oznakę słabości Polski. A to tylko ich nakręca.
Duda nie zachowuje się jak prezydent Polaków, lecz raczej jako reprezentant żydowsko-amerykańsko-ukraińskich interesów. Gdzie chociażby pozwolenie na ekshumacje ofiar banderowskiego ludobójstwa, że o innych aspektach stosunków z Ukrainą nie wspomnę!? Nawet tego nie potrafił (nie chciał?) załatwić?!
Nie tak dawno, bo w ubiegłym roku co gorętsze głowy ukraińskich wojskowych odgrażały się Rosji, że Ukraińcy gotowi są do "wyzwolenia" Donbasu a nawet Krymu! A tu proszę, gacie pełne (...).
Najwyższy czas żeby Wołodia trochę zweryfikował te mapy (i mózgi Ukrainców), bo inaczej Rosjanie będą musieli Moskwę przesiedlić gdzieś za Ural.....w czasach kiedy te mapy preparowano, "naród" ukraiński nie miał nawet własnego języka a i dzisiaj w większości mówi po rosyjsku....
Stop pomocy w przpadku konfliktu zbrojnego, Wolyn 1943 nadal pamietamy!!!
Stop pomocy upadlinie w przpadku konfliktu zbrojnego, Wolyn 1943 nadal pamietamy!!!
Wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz potwierdzil, że Polska rozważa opcję przyjęcia ukraińskich uchodźców na wypadek konfliktu- to chyba sa jakies zarty, na upadlinie kwitnie kult bandery, sprawa Wolyna jest nadal zamiatana pod dywan, dostep kolejowy do Polski jest blokowany a my mamy im pomagac, jakie interesy mamy w upadlinie, co mozemy dostac od nich, nic poza wiekszymi problemami, niech polski rzad przestanie wtracac sie w sprawy Bialorusii i Ukrainy, mamy za duzo wewnetrznych problemow w Polsce!!!
Zachód chce sprowokować Rosję do ataku na Ukrainę - dostarcza broń i daje 1,2 mld euro.
Dostajemy?? Jak zawsze na krzywy ryj.
A kto za to zapłaci i kiedy?
może wyślijmy im kompanię mobilnych ołtarzy, w zestawie dodając księży, którym udowodniono pedofilię, by mieli kogo tam maltretorturować na tych mobilnych krzyżach.
Od Ukrów powinniśmy się uczyć, jak prowadzić politykę. I jak w ogóle ją rozumieć.
Największym zagrożeniem dla Polski są politycy, którzy wkręcają nas do wojny z Rosją za Ukrainę. W razie wojny z Polski niewiele zostanie, a ci którzy nawołują do niej pierwsi uciekną. Jak ktoś chce pomagać Ukraińcom to niech się zaciągnie do ich wojska i walczy.
No to trochę spóźnili się ci hakerzy. Zresztą jak zwykle.
PROCE ????
Ta Zacharowa co rusz mnie rozbawia. Naruszyli integralność terytorialną i państwową Ukrainy i dziwią się obawom, że Rosja znów może zachować się agresywnie. To jest akurat proste, skoro raz to zrobili, to nie ma gwarancji, że nie zrobią tego ponownie.
To prawda. Mądrość przydałaby się i naszym rządzącym. Z drugiej strony zastanawiam się, jak rząd węgierski zapatruje się na żądania Rosji, które w zasadzie bezpośrednio tyczą się także Bułgarii i Rumunii.
Bardzo mądre podejście Węgrów.
To jest jawne złodziejstwo
Dla tych, którzy nie znają geografii - Rosja leży m. in. nad Bałtykiem
Czy jak wejdą ruscy na Ukrainę to też należy ich witać tak jak robili to ukry w 39?.
Europa budzi się!
TYLKO IDIOTA WIERZY ZMANIPULOWANYM SONDAZOM !!!! JEZELI KTOS JEST CHETNY BRONIC UPADLINCOW TO POWINIEN STANAC W PIERSZYM SZEREGU DO WALKI Z ROSJA HAHA...ALE NAJWYGODNIEJ SIE WALCZY NA KANAPIE HAHA..
Zadziwiające, twierdzenia ukraińskich władz wpisują się dokładnie w rosyjską narrację :). Ciekawe czy prawda zwycięży?
Wszystkie te "sankcje" to zagrywka pod publiczkę, wszak mamy demokrację i przed ludem trzeba się wykazać. Putin zaś trzyma rękę na zaworze z gazem i krzykacze dobrze o tym wiedzą, przecież jest zima...
Sam zmarł?..
Ciekawe czy polskie oddziały przerzucone na wschodnie poligony z ciężkim sprzętem nadal tam stacjonują?
Sytuacja analogiczna jak na granicy ukraińsko-rosyjskiej, czyli pełnoskalowe przygotowania do napaści na Polskę. Czy wobec zaistniałej sytuacji rząd polski wysłał już naszą armię (w nowych bucikach :)) na granicę, czy zwierzchnik sił zbrojnych przestanie wreszcie zajmować się wyłącznie bezpieczeństwem Ukrainy a zajmie się bezpieczeństwem Polski i w końcu czemu media i opinia światowa milczy jeżeli sytuacja jest podobna.
w 1939 roku Angole pomimo podpisania z Polską sojuszu na wypadek agresji to po Niemieckiej agresji zostawili Polskę i Polaków na pastwę Niemców i Ruskich, w tym samym czasie Upanina kolaborowała z Niemcami i mordowała Polaków nie tylko na kresach ale u po upadku Powstania Warszawskiego w Warszawie.
JASNE GLUPI POLACZKU NASTAWIAJ LEB ZA ANGLIE I UPADLINCOW. HISTORIA CIE NICZEGO NIE NAUCZYLA ????? JEDNA DOBRA RZECZ KTORA MOZESZ ZROBIC TO NIE DAC UCIEC Z POLSKI PEJSATYM ZLODZIEJOM KACIASTOSTOLOWYM.
Żądania Rosji są bzdurne, nierealistyczne i co chwilę rozszerzane (na wszelki wypadek ??), a przy tym aroganckie, tak jakby reżim Putina doskonale zdawał sobie sprawę że USA i Zachód nigdy czegoś takiego nie zaakceptują.... Celem Putina, oprócz rozszerzenia wpływów o Ukrainę i europe Wschodnią, może być sztuczne utrzymywanie napięcia w celu podtrzymywania wysokich cen gazu i ropy i zmuszeniu całej UE do kontraktów długoterminowych po cenach zdecydowanie wyższych od tych przed "kryzysem ukraińskim"...
Czy naprawdę nie prościej podzielić upadlinę ?
Najpierw sku.... nadrukował pieniędzy na pisowskie rozdawnictwo i wały teraz będzie stopy podnosił doprowadzając rodziny z kredytami do tragedii i dając zarabiać bankom miliardy za nic ..to jest właśnie polityka prorodzinna ż...pisu
Kto gra twardo wygrać musi.
Niech spotka się z rodzinami pomordowanych Wołyniaków, jeśli tak chce walczyć za postbanderowską Ukrainę. Dla mnie taki minister to łajza najgorszego rodzaju. A mógł mówić choćby o jeździe na nartach lub milczeć.
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. USA stale grożą Rosji, wreszcie raz Rosja straszy USA. Stałe zbrojenie przez zachód postbanderowców musi wywołać reakcję Rosji. Szkoda, że Polska się do tego dokłada po niewłaściwej stronie.
Rosja chcież to sobie może. Oddamy Rumunię i Bułgarię (już pomijam fakt, że NATO wtedy całkowicie straci swoją wiarygodność), a potem kto następny, żeby księżniczka Rosja nie poczua się prypadkiem znowu zagrożona? Republiki bałtyckie, Polska? Przyznam, że nie rozumiem, czego Rosja oczekuje od członków NATO. Że ustąpią, zdradzą członków sojuszu i wszyscy będą sobie żyć w zgodzie długo i szczęśliwie? Otóż nie. Przede wszystkim Rosja nie daje żadnych gwarancji pokoju i nie stanie się tak, dopóki nie wyleczy się z choroby imperializmu. Tymczasem Rosja od dwóch dekad konsekwentnie pokazuje nam, że swoją agresywną polityką nie jest w stanie zagwarantować, że za chwilę z czymś nie wystrzeli. Regularne szantaże przerwami w dostawach surowców (zwaszcza gazem), bezpardonowa działalność rosyjskiego wywiadu poza granicami FR, agresja na Gruzję, agresja na Czeczenię, aneksja Krymu, agresja na Ukrainę. I co rusz szntaże polityczne na arenie międzynarodowej. Prawda jest niestety taka, że jak ktoś już przez usilnie do konfliktu, to go znajdzie. Historia pokazała to już wiele razy. Ale jak widzę wciąż u ludzkości ciężko z wyciąganiem właściwych konkluzji.
SPIE*DALAC Z POLSKI !!!!!
Czyli już wiadomo ze adrian ameba długopis podpisze im zezwolenia o które nas bandycko szantażują
w 1939 jakoś Wielka Brytania nie wypełniła swoich zobowiązań względem Polski i gdy Hitler ze Stalinem napadli na nas, to WB wypowiedziała wojnę agresorom i .... na tym się skończyło.
Chodzi o tranzyt przez Ukrainę do Polski, a poza tym jak Polak może być przyjacielem postbanderowca?
Szanowny Prezydencie Putin, proszę zrobić łaskę zachodowi i napaść na Ukrainę. Przecież tylu zachodnich przywódców nie może wyjść na głupków.
WYCOFAJA SWOJE WOJSKO ,DADZA TROCHE ZLOMU I UPADLINCY WALCZCIE HAHAHA
Ten staruszek jednak jest niepoważny. Raz mówi jedno,raz drugie. Zdumiewające, że ktoś taki zasiadł na czele światowego mocarstwa. Jeśli mocarstwami rządzą mało poważni ludzie, zwykle kończy się to kiepsko dla całego świata.
Reakcja USA była natychmiastowa jak Dmytro Kuleba pokazał mapę tzw. "etnicznych" ziem ukraińskich z polskimi miastami: Chełm, Przemyśl aż PO Mongolię!
https://kresy.pl/wydarzenia/szef-msz-ukrainy-pokazal-blinkenowi-mape-z-ukrainskim-przemyslem-foto/
Dla mnie ta reakcja USA jest logiczna i jasna!
A Wy co o tym śądzicie?
Dlaczego w Polsce nie wybrano kiedyś na prezydenta Jana Pietrzaka? Byłoby podobnie jak na Ukrainie, czyli wesoło. Teraz to mamy sportowo, zwłaszcza zimą.
Szanowny Panie Prezydencie Putin - proszę jak najszybciej zaatakować Ukrainę. Niech Pan nie pozwoli by tylu światłych mężów (i żon) zachodniej demokracji czekało w nieskończoność na ten atak. Niech sobie dłużej nie podrywają autorytetu.
Szanowny Panie Prezydencie Putin - proszę jak najszybciej zaatakować Ukrainę. Niech Pan nie pozwoli by tylu światłych mężów (i żon) zachodniej demokracji czekało w nieskończoność na ten atak. Niech sobie dłużej nie podrywają autorytetu.
Panie Reznikow. A skąd pan wie, że ci uchodzoźcy zostaną wpuszczeni? Chociaż znając sympatie A. Judy, to kto wie...
Już nie tylko o pamięć ofiar chodzi. Co rusz Ukry zadają nam dyplomatyczny policzek, gdzie jest spotkanie oficjeli i praktycznie za każdym razem wiszą czarno-czerwone szmaty i za każdym razem strona polska nie reaguje. Oprócz tego Ukry blokują nasz transport towarowy na swoim terenie, ściśle wiążąc to ze swoimi (zresztą bezpodstawnymi) żądaniami zwiększenia limitu na zezwolenia dla ukraińskiego transportu kołowego. Są to podobno praktyki sprzeczne z prawem międzynarodowym, ale nasi rządzący nie reagują. Dlaczego? Nie mam pojęcia. Na wstrzymaniu tracą nasze firmy, polska kolej i nasza gospodarka. PKP Cargo musiał anulować przez to 80 długich składów z Chin. To ogromne straty finansowe dla spółki. Postępowanie naszego sąsiada zza Sanu nie jest typowe dla państwa przyjaznego i sojuszniczego. To typowe dla państwa agresywnego i szkodzącego naszym interesom. Natomiast po zachowaniu strony ukraińskiej można śmiało wywnioskować, że brak stanowczej reakcji strony polskiej biorą oni za oznakę słabości Polski. A to tylko ich nakręca.
Duda nie zachowuje się jak prezydent Polaków, lecz raczej jako reprezentant żydowsko-amerykańsko-ukraińskich interesów. Gdzie chociażby pozwolenie na ekshumacje ofiar banderowskiego ludobójstwa, że o innych aspektach stosunków z Ukrainą nie wspomnę!? Nawet tego nie potrafił (nie chciał?) załatwić?!
Nie tak dawno, bo w ubiegłym roku co gorętsze głowy ukraińskich wojskowych odgrażały się Rosji, że Ukraińcy gotowi są do "wyzwolenia" Donbasu a nawet Krymu! A tu proszę, gacie pełne (...).
O tym w łże-mediach ani słowa. Ukraina uber alles!
Najwyższy czas żeby Wołodia trochę zweryfikował te mapy (i mózgi Ukrainców), bo inaczej Rosjanie będą musieli Moskwę przesiedlić gdzieś za Ural.....w czasach kiedy te mapy preparowano, "naród" ukraiński nie miał nawet własnego języka a i dzisiaj w większości mówi po rosyjsku....