• "„dobrosąsiedzkie relacje” Polski z Ukrainą." mógłby pan panie Ciaputowicz wyjaśnić na czym te "dobrosąsiedzkie" stosunki polegają?! A panie Deszczyca czy pan wie że blokowanie ekshumacji(bestialsko pomordowanych Polaków) jest też niedopuszczalne w CYWILIZOWANYM świecie.?To nie działa tylko w jednym kierunku.To że ten rząd jest wobec was nie prawdopodobnie spolegliwy to nie znaczy że Polacy też tacy są.

  • A co ? Uważasz że jak dotyczy to ukraińca (którym dużo w Polsce wolno) to trzeba to przemilczeć czy wzorem lewackich mediów na Zachodzie nie podawać narodowosci(zwłaszcza muzułmanów lub czarnych oupsss afroamerykanów)

  • A w czym masz problem? To że podali taką info czy że dotyczy ukraińca?O tym co zrobili Polacy na Słowacji bębniły wszystkie media a o tej sprawie jakoś cicho.Ten portal podaje info które inne media przemilczają.

  • turkuc_podjadek 22 January 2020, 14:40 Chiński sąd skazał byłego szefa Interpolu

    Nabrać łapówek zaponad 2 mln dolarów, a zapłacić do tego grzywnę niecałe 300 tys. dolarów. To jest pralnia pieniędzy! U nas żeby zalegalizować dochody to chyba 75 procent trzeba oddać, a tu niecałe 15!

  • inflacja polska a ukraińska to dwie różne różności - usraina jest dojona inaczej, bardziej chamsko i bezpośrednio, a Polska jest dojona delikatnie i powoli.

  • a ten wypierdek zapytał co na to Irak?

  • Cudownie. Teraz Izrael jest najwyraźniej po stronie Rosji, USA milczy więc odszkodowania w drodze - będą doić nas wszystkich. Brawo debile z polskiego MSZ!

  • Wernher Magnus Maximilian Freiherr von Braun (ur. 23 marca 1912 w Wirsitz, obecnie Wyrzysk, zm. 16 czerwca 1977 w Alexandrii, Wirginia, USA) – niemiecki uczony, konstruktor rakiet; podczas II wojny światowej współtwórca pocisków balistycznych V2, członek partii nazistowskiej, oficer SS; po wojnie czołowy współtwórca programu kosmicznego Stanów Zjednoczonych, pionier podboju kosmosu.

    Kurt Blome (ur. 31 stycznia 1894 w Bielefeld, zm. 10 października 1969 w Dortmundzie) – lekarz mikrobiolog i naukowiec niemiecki. Polityk, wysokiej rangi członek NSDAP, poseł do Reichstagu.
    W czasie II wojny światowej prowadził badania nad bronią bakteriologiczną w Zentralinstitut für Krebsforschung. Eksperymentował z uśmiercaniem więźniów obozu Auschwitz-Birkenau przy użyciu sarinu. Sądzony, a następnie uniewinniony w Norymberdze.
    Uważa się, że od szubienicy uratowała go amerykańska interwencja, gdyż krótko po procesie został przeniesiony do Camp David w stanie Maryland w ramach operacji Paperclip, gdzie od 1951 pracował dla Korpusu Wojsk Chemicznych nad bronią biologiczną i chemiczną.

    Hubertus Strughold (ur. 1898 w Westfalii w Niemczech, zm. 1986 w USA) – niemiecki zbrodniarz, narodowy socjalista, lekarz, prowadził prace naukowe z wpływu aeronautyki na organizm człowieka.

    W procesie norymberskim udowodniono jego podwładnym przeprowadzanie badań na więźniach obozu koncentracyjnego w Dachau, których celem było badanie wytrzymałości ludzi na zamrożenie i próżnię, aż do śmierci więźnia włącznie. Sam Strughold wyparł się wszystkiego i nie zdołano mu nic udowodnić[1]. Do USA sprowadzony został w ramach sprowadzenia ponad 700 innych naukowców nazistowskich (Operacja Paperclip. m.in. Wernhera von Brauna). Zarówno program Apollo jak i inne towarzyszące programy stanowiły sukces USA w badaniach naukowych, jednak użycie w tych programach doświadczeń i wiedzy wyniesionej z ludobójczych praktyk w niemieckich obozach koncentracyjnych ukrywano przez wiele lat w obawie przed opinią publiczną.

    Ze względu na swój wielki wkład w rozwój amerykańskiej astronautyki, jest nazywany "ojcem medycyny kosmicznej". W 2006 r. jego nazwisko zostało usunięte z Międzynarodowej Komnaty Chwały Zdobywców Kosmosu w Muzeum Historii Kosmosu w Alamagordo, w Nowym Meksyku[2].

    Był jednym z rozmówców Krzysztofa Kąkolewskiego w jego zbiorze wywiadów ze zbrodniarzami nazistowskimi Co u pana słychać?

  • a niemieccy zbrodniarze wojenni zostali przetransportowani do USA i całkiem nieźle sobie żyli nawet nie ukrywając swojej przeszłości:
    Operacja Paperclip (z ang. spinacz) – kryptonim operacji przeprowadzonej przez amerykańskie służby specjalne w końcowym okresie i po zakończeniu II wojny światowej, mającej na celu przerzucenie do Stanów Zjednoczonych czołowych niemieckich naukowców. Operacja ta jest także znana pod nazwą Operation Overcast.
    Osoby, które wówczas otrzymały pracę w Ameryce, to między innymi:

    Wernher von Braun
    Bernhard Tessmann
    Arthur Rudolph
    Kurt Blome
    Walter Schreiber
    Reinhard Gehlen
    Alexander Lippisch
    Hans von Ohain
    Kurt Lehovec
    Hubertus Strughold.

  • jak nasi urządzili sobie wyścigi na Słowacji to jakoś cicho tutaj było :D
    W tragicznym wypadku w Dolnym Kubinie na Słowacji, do którego doszło w październiku ubiegłego roku, zginął 57-letni kierowca skody. Bezpośrednią przyczyną był szalony wyścig, jaki na drodze urządziło sobie trzech Polaków za kierownicą mercedesa, ferrari i porsche. Niedługo po wypadku mężczyźni zostali aresztowani. Wypadek został zakwalifikowany jako umyślne sprowadzenie zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi. Grozi za to od 15 do 20 lat więzienia.

  • Jedno pytanko czy jak taka sprawa będzie dotyczyła Polaka, Anglika czy kogokolwiek z innej narodowości też o tym napiszecie??

  • Przydałby sie wreszcie jakiś polski rząd w tym naszym biednym kraju :(

  • Ciaputowicz bez lizania dupy banderowcom wytrzymać nie może, wszawa menda :)))

  • W "cywilizowanym" świecie ambasadora Deszczycy mieści się zakaz prac poszukiwawczych i ekshumacji ofiar ludobójstwa spoczywających 77 lat w niepoświęconej ziemi. Dziwna to cywilizacja! Taka, ukraińska...

  • Gdyby nie sowiecka Rosja, to nie byłoby wojny i nie trzeba by było walczyć z nazizmem.

  • Chyba lepiej. że tak się stało. U Bałtów nadal jest żywy kult formacji współpracujących z Hitlerem.

  • I pomnik ten będzie konsekwentnie niszczony, czyli traktowany, tak jak należy. Ten i pozostałe. Nie będą antypolscy zbrodniarze czczeni w naszym kraju. To tak jakby Ormianie mieli stawiać pomniki, je utrzymywać i gloryfikować Turków, którzy dokonali rzezi podczas Iwś, albo jak Chińczycy mieliby stawiać pomniki japońskim najeźdźcom z 1930 r. Wyobraża sobie to ktoś?

  • załgana ściera Kojoto @Kojoto
    nie chlaj tyle, bo nie widzisz tematu

  • W obecnej sytuacji "ożywionego dialogu" polsko-rosyjskiego, główny podejrzany może być tylko jeden.....

    A co do samego meritum....
    Niszczenie ukraińskich samowoli przez nieznanych i znanych sprawców, staje się już żenujące. Niechże ci apologeci banderyzmu, Tyma z kolegami przestaną podnosić lamenty i prowokować, tylko zastosują się do polskiego prawa i polskiej wrażliwości za zbrodnie ukraińskich nacjonalistów....
    Warunki tych upamiętnień są oczywiste, nawet jeśli brak dodatkowych uzgodnień dwustronnych. Na terenie RP nie może być żadnej absolutnie symboliki banderowsko-ounowskiej !!!!!. Żadnych stopni, funkcji, kureni, sotni, pseudonimów, nazw "rejonów" operacyjnych, orderów, czy opisów innych "heroicznych wyczynów tych szlachetnych mołojców" itp.
    Upamiętnienie ma mieć charakter prywatny. Imię, nazwisko, daty. Co najwyżej neutralna symbolika ukraińska . Tryzub, barwy żółto-niebieskie. Tyle. Koniec. Kropka.
    Na koniec moja rada...panowie postbanderowcy ze ZU
    Jeżeli oczekujecie szacunku dla siebie, dla ukraińskiej mniejszości w Polsce i swoich zmarłych, musicie pokazać ze jesteście ludzmi !!!! Po każdym zniszczonym nagrobku upowca, oficjalnie składajcie kwiaty pod pomnikami banderowskich ofiar !!!! Aż do skutku !!! . I ten szacunek przyjdzie, zapewniam was....

  • W imieniu swoim i wielu Polaków dziękuję cichociemnym, "nieznanym sprawcom" i gratuluję udanej akcji.

  • turkuc_podjadek 21 January 2020, 22:02 Obywatelski projekt ustawy STOP447 trafi do Sejmu

    Brawo!

  • My mamy obowiązek ochrony i opieki miejsc upamiętnienia morderców Polaków.
    Potomkowie morderców zakazują upamiętnienia ciał pomordowanych Polaków.

  • PiSowskie kreatury szkodzą Polsce nie mniej niż te z PO czy SLD

  • Moskiewski janusz123 w bolszewickim stylu mówi tylko część prawdy, za to przemilcza to że rosjanie i inne sowietludy mordowały Polaków razem z Niemcami, i że mają na rękach krew co najmniej tylu Polaków co Niemcy. Co więcej ludobójstwo na Polakach zaczęli znacznie wcześniej niż szkopy. Ale załgana ściera janusz123 nie ma wiekszych wrogów niż ludek żmudziński.

  • Łgarz Tyma po zgłoszeniu się na Policję powinien zostać zamknięty.

  • Bo Kremliki to łgarze i złodzieje. Niewiele się tam tak naprawdę zmieniło.

  • To się Makaron i Makrela wkur...o. pierwsi liczyli na kontrakty na budowę i obsługę E A ,a drudzy na pośrednictwo w gazie i przejęcie sektora odnawialnych źródeł energii.

  • Ciaputowicz to jeszcze jeden z UPA ?

  • Liwini mordowali Polaków, Zydów itd. z Niemcami
    "Przemilczana zbrodnia litewskich kolaborantów - rzeź prawie 100 tys. Żydów i Polaków w lesie pod Wilnem"
    75 lat temu Niemcy i kolaborujący z nimi Litwini rozpoczęli eksterminację wileńskich Żydów, Polaków i przedstawicieli innych narodów. Miejscem kaźni były Ponary pod Wilnem"

    https://natemat.pl/185585,zapomniana-zbrodnia-litewskich-kolaborantow-rzez-prawie-100-tys-zydow-i-polakow-w-lesie-pod-wilnem

  • Polskie Centrum Kultury i Edukacji ma rozpocząć działanie już w marcu bieżącego roku.
    W Wileńskiej instytucji będzie działać polsko języczne przedszkole.
    Jeżeli bez wzajemnośc, to inaczej zimna dupa Panowie Litwusy i gówno z tego Wam wyjdzie.

  • PIS ma tracić do wyborów, potem opozycja weźmie w dupę, i skończą się sondaże

  • Tutejszym 21 January 2020, 16:33 Emmanuel Macron złoży wizytę w Polsce

    E ta. Przecie na nekrofila nie wygląda, prędzej na LGBT. Ludzie gupoty gadają

  • iran & usa WSPÓLNICY , lecz ich .... fake ......to DNO https://youtu.be/1ST7eFGfsgs

  • Żmudzini uczyli się szowinizmu od "najlepszych"...

  • jeden okupant nie puścił drugiego :D

  • no dokładnie tak jak Polakami zasiedlano Wrocław i Ukraińcami Lwów :D Ale eksterminacji Indian i tak nic nie przebije

  • turkuc_podjadek 21 January 2020, 08:53 Jordański parlament nie chce gazu z Izraela

    Zaraz ich oskarżą o antysemityzm :)

  • Wermacht w obawie o okrążenie sam się wycofał po kilku godzinach walk. Najpierw wasza armia czerwona od sierpnia do połowy stycznia zajęta była mordowaniem i grabieniem polaków po drugiej stronie Wisły. Zresztą Wańka po co pytasz, przecież dziaduszka tyle razy ci to opowiadał ze znasz na pamięć.

  • antysemita z sortowni śmieci nadaje...

  • Ty z bander-gazety tzw. polskiej grubego oblesia. Kresy pisze, co widzi i nic od siebie

  • O, widzę, że na libijską ropę coraz więcej chętnych.

  • Przyjdzie Iran i wyrówna...

  • Iran & usa SOJUSZNICY https://youtu.be/YYZr3ytLDbU
    Kandydat Krzysztof należny mu życzyć https://youtu.be/nzrFMztrC4g

  • To KTO wg PIS
    przegnal Hitlera z Warszawy?
    Pewnie SS Galzien bandersynów.

  • Działania USA potwierdzają cały czas, że mamy do czynienia z bandyckim państwem.

  • Braun - moze i jest dobry jako lodolamacz na trybunie sejmowej, a jeszcze bardziej w podkomisjach, ale jako kandydat na prezydenta ugrzazl by z poparciem waskich grup spolecznych. Ale zawsze moze sie przyczynic do sukcesu Bosaka. Mam wrazenie, ze jest uczciwszy niz wiekszosc Wolnosciowców od Korwina. RN zagral w otwarte, tak samo jak Braun, i wygrali tá rozgrywke. Korwinisci kombinowali i sie przeliczyli. Oby sie z tym teraz uczciwie pogodzili. Sadze, ze Dziambor jako pierwszy dal dobry przyklad.

  • Co, nasz najserdeczniejszy przyjaciel Bibi poprze dyktatora Putina ? Kresy to kremlowska tuba propagandowa !!! Ja wierzę Kermitowi, Wiciowi Gadowskiemu, w Izraelu24, to sa prawdziwi Poliniacy, szalom

  • To Putin był pierwszy? Bo wydaje mi się, że to Putin poparł żydów, a nie żydzi dopiero poprą Putina. Wszystkie media w Polsce lewackie, prawicowe mają chłopca do bicia w osobie Putina to dobrze ale chyba te dziennikarskie prostytutki zapomnieli o atakach Izraela który dostawał wsparcie z USA aby nasz atakować.

  • fajnie mówi prezydent kraju który zabił jakieś 500 000 cywili japońskich

  • No dokładnie, swastyka przed II WŚ też byłą całkiem neutralnym symbolem. Niech więcej herojów-terrorystów robi sobie tatuaże tryzuba ze swastyką