Czy Jerzy Iwanow-Szajnowicz bohater Polski i Grecji, obdarzony tytułem "Polak Wszech Czasów" oraz członek Greckiego panteonu bohaterów jest Pańskim krewnym czy tez przyjął Pan ten nick w nawiązaniu do Jego postawy.
A nie mówiłem? Trochę gorzka ta moja satysfakcja, ale tak jak przewidziałem, wylazł z Pana Mr Hyde... "Nie odnosisz się Pani do treści..." I kto to mówi? Skorzystał Pan chociaż z zamieszczonego przeze mnie linka? Rozmijałem się gdzieś z prawdą? Na marginesie - naprawdę nie odróżniasz Pan mężczyzny od kobiety? Czy tylko jesteś Pan taki" nowoczesny"? A jednak chwilami żałuję, że w Polsce choroba umysłowa zwalnia od odpowiedzialność karnej...
Co to w ogóle jest. Jakie absurdalne tłumaczenie!!! A nawet gdyby tam były szczątki tych upowców to co, należy się im pomnik? Kto nami rządzi? Hańba!!!!
Pani Jasiu co dajesz de, Pan "Sylwia" okazuje się że Pani drągiem nie tylko w tyłku namieszał. Skończyło się też mieszaniem tym drągiem w mózgu? Pani Jasiu, moja opinia o Pani jako o wrednym ruskim agencie wpływu jest stała, niezmienna i prawdziwa. Szukasz Pani w nas Polakach wrogów Rosjan, judzisz Pani i napuszczasz wszystkich na siebie. Osobiście postrzegam Panią jako podłego, wrednego wielkorusa. Kontakt z Panią sprawia mi przykrość, czuję się jak gdyby łajno przyczepiło mi się do obcasa. Nie odnosisz się Pani do treści, stosujesz opluwanie i próby zejścia z niewygodnego dla wielkorusów tematu. Poszła stąd ty ruska sprzedajna agentko wpływu.
Ciekawe, co ma powiedzieć ktoś, komu UPA nie tyle zabrało, co spaliło mleczarnię, ktoś, komu UPA niejako przy okazji, zamordowało żonę i dzieci, a on sam uszedł z życiem tylko dzięki "ruskim"...
jeszcze ci dodam, że drugi dziadek w 1920 lal ruskich, aż miło - komuniści mu się odpłacili i zabrali mu mleczarnię - tak, że "miłość" do sowietów wyssałem z mlekiem matki
oczywiście... oczywiście... ty tylko masz wyłącznośc na polskoś c i patriotyzm... jak sądzisz kogo akowcy wspierają??? Putina??? buhahaha.... jutro twoje święto... czas złożyć kwiaty pod pomnikiem Armii Czerwonej - Czerwonej, bo ma ręku krew Polaków... niedługo też Cud nad Wisłą - Ruscy też chcieli nam przynieść kaganek komunizmu... no i 17 września
Polacy pamietają, kto jest ich wrogiem, pamiętają...
Panie kami644, nie cieszyłbym się zbytnio z poparcia Pana Tutejszym'ego... W tej chwili występuje, co prawda, jako Dr Jakyll, ale w każdej chwili może wyjść z niego Mr Hyde... Poza tym, u niego - jak sam przyznaje - "język szybszy niż pomyślunek", cokolwiek ten "pomyślunek" oznacza... http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/brzezinski-rosja-otzymala-najwieszy-cios-w-swojej-historii. Nie można więc mieć pewności, że za chwilę nie zmieni zdania...
Panie kami644, zgadzam się z Panem całkowicie. Byłem zszokowany ogromem Rosji podczas wielogodzinnego lotu na wschód samolotem TU-104 nad terytorium ZSRR. Rosja odbierana jako część globu kuli ziemskiej przebudowała mnie całkowicie, nauczyła pokory. Rosjanie indywidualnie byli niezwykle życzliwi, opiekuńczy, serdeczni i mili. Na pewne tematy nie rozmawiano, bali się bardzo władzy i jej wszech wiedzy. Problem dla mnie stawał się wtedy, kiedy widziałem Rosję jako wschodnią satrapię, okrutną i bezwzględną. Czy można Rosjanami kierować inaczej niż knutem i terrorem nie wiem. Ale skłonny jestem zaryzykować twierdzenie że nie, Rosjanie uległość i bezwolność wobec władzy mają wdrukowaną przez doświadczenie wielu, wielu pokoleń, Rosjanie całkiem dobrze na tym wychodzą. Zawsze tęsknili za silną władzą i jednostką, za bezpieczeństwem. Podobnie jest też w pewnej mierze i u nas. Nasz stosunek do Rosjan jako jednostek, nasza sympatia do tego narodu jest zaprzeczeniem naszego stosunku do ruskiego zamordyzmu, terroru i chęci panowania ich rządu nad ościennymi krajami. Oni jako całość inni nie będą, w najbliższym do przewidzenia czasie. Tak że moje dualne postrzeganie Rosji i Rosjan owocuje tym, że jestem opluwany przez ruskich agentów wpływu mianem "nienawidzącego Rosjan". Róbmy swoje i myślny samodzielnie, nasza świadomość jednostkowa przekłada się wprost na naszą świadomość narodową. U Rosjan ich siermiężna świadomość jednostki nijak ma się do panującego totalitarystycznego wielkorustwa, mogą się temu poddać lub stać się obywatelami n-tej kategorii. Ich wybór skutkuje ich jednostkowym losem i losem ich rodzin.
Wiadomo, że jeszcze Winston Churchill powiedział, że faszyści przyszłości będą nazywali się antyfaszystami. Z kolei twoja koloradska wstążka jeszcze kilka lat temu była symbolem imperialnej polityki Kremla, natomiast dzisiaj nikt niema wątpliwości, że jest to znak terrorystów niosących śmierć, cierpienie i zniszczenia. Słyszeć od kolorada coś o nacystach? To chyba żarty?
Czy Pan ma wybiórczą pamięć panie amstaf358, czy tylko krótką? Proszę sobie przypomnieć katastrofę w lesie Kabackim... A tak na marginesie... Czy pański nick oznacza amerykańskiego psa mordercę z rasy terrier bull? Nie znam się na tym, ale zawsze warto się czegoś nowego nauczyć...
Rzeczywiście, nie znam sprawy Terrawity, panie kami644. Ale znam opinie innych polskich inwesorow (z POLSAT Biznes i TVN24BIZNES. Jeśli im wierzyć, na Białorusi robienie interesów jest znacznie łatwiejsze niż w Polsce. Korupcja praktycznie nie istnieje (łapówkarstwo jest surowo karane), a prawo gospodarcze jest prostsze i przestrzegane. Co do Czeczenów... Z kim Putin miał rozmawiać? Załóżmy, że była jakaś zbrojna grupa Czeczeńców, która chciała negocjować... Analityk zadałby sobie pytanie: czy miała ona wpływ na to co się dzieje? Czy miała wpływ na terrorystów (bo chyba nie powie Pan, że zamordowanie blisko 200 małych dzieci w Biesłanie to nie akt terroryzmu)? Bo jeśli nie, to rozmowy o pokoju z taką grupą miałyby taki sam efekt, jak z Eskimosami... No, chyba, że uważasz Pan, że należało rozmawiać z Basajewem, mordercą małych dzieci...Jak by to wyglądało? Rosjanie nie chcą się na coś zgodzić... No to BOMBA, i jest ustępstwo....
I taka to dyskusja, Panie kami644… Ja o realizowanej przez Polski rząd polityce wschodniej, a Pan o tym, że Putin nie jest nam przyjazny… Ale dobrze, zejdę na ten poziom. Proszę powiedzieć, gdyby Pańskiemu sąsiadowi spalił się dom, i w pożarze tym stracił swoje dzieci… Współczułby mu Pan oczywiście, i złożył kondolencje. Ale już za jego plecami mówił by Pan do innych, że ten, to lubi sobie popić, i że pewnie sam, po pijaku, zaprószył ogień… Rzecz jasna, o pańskich zakulisowych opiniach szybko dowiaduje się tragicznie doświadczony sąsiad… Jak Pan myśli, jaką wystawi Panu ocenę?A gdyby pracował jako celnik na granicy, a Pan chciał ją kiedyś chciał przekroczyć – myśli Pan, że byłby mu przyjazny (a może i przyszłoby mu do głowy zniszczyć Pański paszport)? A teraz proszę sobie przypomnieć Biesłan, Dubrawkę i inne akty terroru w Rosji. Niby Rosjanom współczuliśmy, ale tak jakoś półgębkiem, niechętnie… I zaraz dodawaliśmy, że Putin z Czeczenami rozmawiać nie chce, nie szuka rozwiązania politycznego, a w ogóle to w Czeczeni dopuszcza się jeszcze straszniejszych zbrodni… Jak takie komentowanie wydarzeń odbierali Rosjanie? A co o Panu pomyślał sąsiad, gdy dowiedział się, co Pan rozpowiada o nim we wsi? Widzi Pan tu analogię? To dlaczego dziwi się Pan, że po tym wszystkim Putin nie spełnia natychmiast naszych życzeń, i zwleka np. ze zwrotem wraku samolotu? Jak mówi Pismo Święte: „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?” Na koniec jeszcze kwestia „izolacjonizmu” Polski, której Pan jesteś- jak widać –gorącym zwolennikiem… Naprawdę Pan myśli, że wymachiwanie – na dystans - szabelką w kierunku Rosji uchroni nas przed niewolą? Pan wybaczy… SPRZEDAWAĆ, HANDLOWAĆ, KUPOWAĆ, INWESTOWAĆ – To jest droga, by uczynić z Polski bogaty kraj, z którym w Europie liczyć się będą. I ci ze Wschodu, i ci z Zachodu … Inni jakoś potrafią....
Całe szczęście, że niektórzy się trochę lepiej orientują jakie są możliwości 9АЗ10М1-2 bez 9S18М1-1. Dlatego ta cała propaganda probanderowska nie przekonuje. Ewentualne zestrzelenie za pomocą 9A310M1-2 jest prawdopodobne za pomocą kanału optycznego, ale jest to bardzo trudne. Większość faktów wskazuje na zbrodniarzy Ukraińskich. Oczywiście sami tego nie zrobili, za plecami SBU stała w tej tragedii CIA.
"W najnowszych wersjach można włączyć tryb całkowicie automatyczny i system będzie sam strzelał do celów w zadanym sektorze. Nie trzeba nawet naciskać przycisków. Zapewne ci bandyci pod Donieckiem myśleli, że jedyne, co mogą spotkać, to ukraińskie samoloty wojskowe"
A dlaczego nikt nie pyta czemu ten samolot w ogóle tam leciał, przecież w tamtym obszarze za ostatnie trzy miesiące było zbito więcej jak 20 powietrznych maszyn. Sam expert mówi że BUK jest łatwy do wykrycia, jeżeli separatyści go mieli to ukraincy o tym wiedzieli. Stąd jeszcze jedna wersja, zbili go sepratyści a naprawili go na automatycznie nastawiony buk ukraincy :)
Jedno słowo: hańba. Ofiary terroru UPA nie mają swych pomników ale ich oprawcy tak i to gdzie, na naszej ziemi. Jak można być tak ślepym na ludzkie cierpienie?
Nie odniosłem się do inwestowania w Białorusi - poczyta Pan o inwestycjach Terrawity w tym kraju. W Pana długiej wypowiedzi - brakuje mi odniesienia do "przyjaznego" przekonania Czeczenów do Federacji Rosyjskiej.
Rosjanie, może i są przyjaźni /przez 20 lat mieszkałem tuż przy granicy z Rosją/. Ale Putin, już nie. W Rosji naród nic nie znaczy, liczy się władza. Jeśli chodzi o przyjazność władzy Rosyjskiej, to mamy przykład z ostatnich lat /MAK, oraz brak zwrotu wraku samolotu - celowo, dla jątrzenia sytuacji/. Czasy agresji na Czechosłowację - to nawet mnie ubawiło - Polska była okupowanym krajem i raczej nie mieliśmy wolności w podejmowaniu decyzji. Polska naturalnie posiada kulturę zachodu, aż tu nagle postanowiliśmy tak zbliżyć się z Rosją, że nawet ich wojska zaprosiliśmy do siebie, a każda decyzję konsultowaliśmy z Moskwą - wolne żarty. Udało nam się odseparować od Rosji, tylko dlatego, że wykorzystaliśmy moment osłabienia politycznego oraz gospodarczego Rosji, a nie dlatego, że władze Rosji w swojej roztropności oddały nam wolność. Wini Pan nas Polaków za obecne stosunki z Rosją. Celowo napisałem z Rosją, a nie z Rosjanami, bo te są całkiem dobre. Zdarzają się sytuacje, że służby rosyjskie niszczą Polakom paszporty na przejściu granicznym - wiem to od znajomych - czy to nasza wina ? Myślę, że nie. Nie robią tego zwykli Rosjanie, ale przedstawiciele władzy rosyjskiej w ramach "polepszania" naszych relacji.
Po bliskowschodnich wyczynach USA wiarygodność ich deklaracji bez pokazania dowodów
nawet w zmienionych parametrach aby trudno było ocenić charakterystykę urządzeń jest dla mnie
wątpliwa. Samolot prawdopodobnie zestrzelili Rosjanie ,ale zdesperowany rząd Ukraiński
dla zapewnienia dostaw okrążonym żołnierzom gotów jest podjąć wielkie ryzyko i realna jest sytuacja ,że strzelano do celu lecącego w cieniu pasażerskiego samolotu . Amerykanie nieraz stosowali taką metodę wysyłając samoloty zwiadowcze ,wyszło to na jaw w czasie dochodzenia po zestrzeleniu koreańskiego samolotu parę lat wstecz.
Tymczasem Biały Dom opublikował na oficjalnej stronie internetowej oświadczenie, z którego wynika, że amerykańskie władze nie mają najmniejszych wątpliwości, że samolot został zestrzelony przez rakietę Buk, noszącą w nomenklaturze NATO oznaczenie SA-11. Sekretarz stanu John Kerry powiedział mediom, że wszystko wskazuje na to, że system rakietowy Buk pochodzi z Rosji.
Z analizy rozmów telefonicznych prowadzonych przez separatystów wynika, że byli oni w posiadaniu systemu Buk już co najmniej od poniedziałku 14 lipca, a więc na cztery dni przed tragedią samolotu Malaysia Airlines. Służby USA wykryły rakietę wystrzeloną w czwartek z terenów opanowanych przez separatystów dokładnie w tym czasie, gdy zerwany został kontakt z maszyną odbywającą rejs MH17. Samobieżny system rakietowy Buk widziano w czwartek w czasie przemieszczania się w rejonie miast Torez oraz Sniżne. "Z tych rejonów SA-11 ma zasięg oraz możliwość osiągnięcia wymaganej wysokości do zestrzelenia MH17" – czytamy w informacji Białego Domu. Dodatkowymi dowodami są liczne przechwycone rozmowy telefoniczne, w tym Igora Striełkowa, ministra obrony samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej, w której bezpośrednio po tragedii informuje on o zestrzeleniu samolotu transportowego.
Nikt w Kijowie nie ma wątpliwości co do sprawców zamachu. – Według naszych informacji rosyjskie służby specjalne już zlikwidowały członków załogi wyrzutni rakietowej Buk, z której został zestrzelony malezyjski samolot – przekonuje "Rz" Aleksej Arestowicz, ukraiński ekspert wojskowy.
W Moskwie zapanowało dzisiaj milczenie na temat wydarzeń na Ukrainie. Media informowały najczęściej o walkach w rejonie Ługańska. „Gorączkowe narady na Kremlu dotyczą tego, czy wykorzystując obecną sytuację, czas zaprzestać wspierania ukraińskich separatystów, czy też wzmocnić ich jeszcze bardziej przy pomocy zielonych ludzików" – przekonuje na swym blogu prof. Tom Nicols z Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej USA.
Teraz te ukrainski neo-Nacysci sa w batalionach ochotniczych. Razem z neo-Nacystami z krajow Europy. Wlochska il Giornale emitowala program z wywiadami wlochskich i innych neo-Nacystow w skladzie ukrainskich batalionow na Donbasie.
Tylko tu naprzeciwko: neo-Nacysci nie wpuszczaja aktoru-antyfaszyste. Milosc miedzy estonskimi a ukrainskimi radykalami-neo-Nacystami dobrze wiadoma. W Taline, jako i w Kijowe czy Lwowie, regularne po ulicach marszuja tacy, ktorzy wspierali Fuhrer`a w WWII.
Mieszkancy wsi Awdejewka uciekaja z plazy razemz malymi dzieciakami od strzalow artylerii ukrainskiej http://www.youtube.com/watch?v=oD23mcMwzrw &list=UUAtY8wqfN-_P4o9FXwR8wQQ
Nie jest to żaden test. To jest demonstracja sytuacji wielokulturowego współistnienia i różnorodności. Wiem, że niektórzy kołoradskie stworzenia napiszą, że w odwecie banderowcy zamordowali wszystkich inicjatorów i wykonawców pomysłu.
W rzeczywistości każdy adekwatny człowiek wie, jak wygląda sytuacja i komu zależy na eskalacji nienawiści.
@Wladyslaw: Patrzac na te "ukraińskie walki",armie dezerterow",brak broni i sprzętu.Myslisz ze będziemy siedzieli z zalozonymi rekami?Co do wschodnich województw to pamiętaj o Grodach Czerwinskich oraz książętach Romanowskich z którymi akurat kozacy mieli tyle wspólnego co ...........
40 milionowy narod który się chwalil ze po rosyjskiej armmi jest 2 potega w Europie nie radzi sobie z garstka terorystow jest smieszne.
Co do mordercow to już przrabialismy ten temat w latach 1939-1945 i Wolyn.
@Tennenbaum bandyto ukraiński - żaden rozsądny człowiek się nie nabierze na te fałszywki. Zresztą już twoi mocodawcy zmieniają zdanie bo historyjka przestaje się kupy trzymać. Tym razem twierdzą, że Boeinga zestrzelił samolot. Ruscy nie strącili samolotu, tylko Ukraińcy - czerwono - czarne kłopy mordujące mieszkańców Noworosji.
Chiny to ponad 1miliard ludzi.Olbrzymi kraj.Surowce tez maja.Ich potega zaczela powstawać za czasów Chruszczowa i Brezniewa.Zaczelo się przecież od przemyslu ciężkiego i górnictwa.Co do wojen opiumowych to proszę nie mylic czasów kolonialnych i dubeltowek z czasami broni atomowej.
Przeciwaga dla Chin to pomalu nabierające znaczenia Indie.Chiny coraz więcej maja wrogow w regionie - Wietnam.Laos,Problemy z Indonezja.O Taiwanie nie wspomnę.Poza tym w Chinach nastepuje coraz większe rozwarstwienie społeczne.U nas nie pisze się o coraz większych niepokojach na wsi czy calych kartonowych przyfabrycznych miastach.Partia Komunistyczna nie przebiera w srodkach gdy chodzi o jej byt.
Witaj Agencie KGB to rosja BANDYTY PUTINA nie umie życ w pokoju i wyslal swore zabójćow na ukraine tylko dla tego że nie chce żeby Ukraina weszła do |Unii . Tylko rosjanie sa tacy glupi ale nic dziwnego tyle lat pica wódki udzodziło im mózgi.
" Nie ma żadnych nagrań rozmów separatystów, nie ma żadnych filmów z przerzucania systemu rakietowego przez granicę i tym bardziej nie ma żadnych zapisów z superAmerykańskch systemów potwierdzających wystrzelenie rakiety. Nie ma bo nie może być."
Jasne. Australia też nie istnieje. Przecież na "antypodach" ludzie by poodpadali od ziemi. Spróbujcie chodzić po suficie, sami się przekonacie. Z tego samego powodu ruscy nie mogli strącić Boeinga. Sprawa jest prosta - samoloty nie istnieją. To wbrew prawom natury, żeby przedmioty cięższe od powietrza w nim się unosiły. Zatem ruscy nie mogli strącić czegoś, co nie istnieje. Chłopino ubogi umysłem - idź się leczyć. Spróbuj, choć moim zdaniem już jest za późno.
Pytanie brzmi raczej: kto powstrzyma USA przed eskalacją konfliktu i agresją na Europę wschodnią? Amerykanie niczego nie muszą wyjaśniać bo wszystko wiedzą. @Tutejszym/007 przestań Polaków karmić kłamstwami o dowodach, które są fałszywkami. Nie ma żadnych nagrań rozmów separatystów, nie ma żadnych filmów z przerzucania systemu rakietowego przez granicę i tym bardziej nie ma żadnych zapisów z superAmerykańskch systemów potwierdzających wystrzelenie rakiety. Nie ma bo nie może być. Jedyne co może zrobić Europa to nie oglądając się na Obamę, który i tak ma wiele krwi na rękach zmusić nasłanego przez Amerykanów satrapę Poroszenkę do wycofania wojsk z Noworosji.
Takie właśnie wyobrażenie o stosunkach Rosyjsko Chińskich miały do niedawna USA i UE ,dzisiaj
czują się jak ostatni jelenie. Za własne pieniądze ,bezmyślnie zbudowali potęgę ekonomiczną Chin
i dopiero po fakcie dotarło do nich kim są w oczach Chińskiego kolegialnego Cesarza.
Na kolejne wojny opiumowe już trochę za późno.
@Tutejszym/007. Wydaje mi się, że nadal podróżujesz po ZSSR...;-) Nie ma różnicy między 40-35000 m, systemy widzące --wszystko-- z takiego pułapu nie istnieją. Zwłaszcza, że śledzenie celów w zakresie termicznym to bardziej skomplikowana technika niż radiolokacja. Widzę, że akcja się rozwija. Szczególnie podoba mi się to: "Zdobyłem dowody oszustwa, udokumentowałem to, i tak byłem na celowniku, spieprzyłem spod noża..." ostatnie trzy słowa! C.D.N????
"Władimir Putin ma decydujący wpływ na rozwój konfliktu na Ukrainie – powiedział na konferencji prasowej Barack Obama " .... "Samolot strąciła rakieta wystrzelona z terenu kontrolowanego przez separatystów – powiedział prezydent Barack Obama. Tak mocna deklaracja zaledwie dobę po strąceniu malezyjskiej maszyny jest czymś zaskakującym. Świadczy o determinacji Waszyngtonu w powstrzymaniu coraz bardziej agresywnej polityki Kremla. Amerykański przywódca na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przyznał, że nie potrafi jeszcze powiedzieć, czy tragedia „o trudnej do opisania skali" to wynik celowego działania czy raczej pomyłki. Ale podkreślił, że nie doszłoby do niej, gdyby Rosja nie szkoliła buntowników i nie dostarczała im ciężkiej broni, w tym wyrzutni rakietowych. Właśnie dlatego, zdaniem Obamy, za zamach odpowiada Kreml. – Nie mamy czasu na propagandę i gierki – podkreślił prezydent. I zapowiedział, że Stany Zjednoczone zrobią wszystko, aby wyjaśnić przyczyny katastrofy. Jego zdaniem nie będzie to jednak możliwe bez natychmiastowego wynegocjowania rozejmu między władzami Ukrainy i Rosji oraz separatystami. Amerykański przywódca ostrzegł także, że jeśli Putin nadal będzie wspierał dywersję na Ukrainie, to może się spodziewać kolejnych sankcji ze strony USA. Po raz pierwszy takie poważne restrykcje Amerykanie wprowadzili dwa dni temu, choć Bruksela nie poszła ich śladem. Czytaj więcej: 298 ofiar– Mam nadzieję, że ta tragedia przebudzi Europę – powiedział Obama. – Śmierć przeszło 150 Holendrów pokazuje, jak wielka jest stawka tego konfliktu. To globalna tragedia. Wcześniej ukraińskie władze opublikowały podsłuchane rozmowy przywódców rebeliantów jednoznacznie pokazujące ich udział w zestrzeleniu maszyny. W piątek Rosja wprawdzie nie zablokowała rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ dotyczącej międzynarodowego śledztwa w sprawie tragedii, a jednocześnie Kreml wysuwa coraz bardziej fantastyczne teorie spiskowe. – To był nieudany zamach na powracającego z Ameryki Łacińskiej Władimira Putina przez ukraińskie służby specjalne przy wsparciu CIA – przekonywał „Rz" Aleksiej Podbieriozkin, doradca przewodniczącego Dumy Państwowej. Wciąż nie wiadomo, w jakim stopniu separatyści umożliwią śledczym dostęp do miejsca katastrofy i czy przekażą im czarne skrzynki lotu MH17. Wiadomo już jednak, że Rosja przegrała rozgrywkę o swój wizerunek na świecie. " http://www.rp.pl/artykul/536159,1126900-Obama--Putin-odpowiada-za-zamach.html
Marzenia ściętej głowy czerwono-czarny kłopie. Myślę, że te szumowiny których uważasz za swoich przyjaciół, zdolne do poświęcenia 1000 000 ludzkich istnień aby tylko móc ukraść gdzieś ropę naftową wyrolują was, banderowskie gady, bardzo szybko. Tymczasem, gdy będziecie lizać rany otoczeni w zachodnioukraińskim tworze sami się weźmiecie za łby.
Słuchaj ruski wyrobniku. Podaję dane wg słów Baracka Obamy oraz agencji prasowych. Jesteś na tyle głupi że nie zauważyłeś błędu, powinno być 40000 metrów, pułap sputników rozpoczyna się chyba od 35000 metrów. Wielkość rozróżnianych obiektów jest mi nie znana. Potencjalne pretensje kieruj głupku do swojego Putina czy do Obamy. Podczas swoich podróży służbowych do ZSRR miałem ma celu wykorzystanie doświadczeń towarzyszy radzieckich w dziedzinie komputerowego wyszukiwania informacji oraz budowy automatycznych baz danych za pomocą komputerowych tezaurusów w oparciu o słowa kluczowe i zastrzeżone. Osiągnięcia ZSRR były jednym wielkim humbugiem, nawet Wydział Kadr ZSRR był prowadzony za pomocą komputera Siemensa. Zdobyłem dowody oszustwa, udokumentowałem to, i tak byłem na celowniku, spieprzyłem spod noża. Nasz barak w dziedzinie gromadzenia, opisu i wyszukiwania informacji przez krótki okres czasu był w czołówce obozu. A tak na marginesie: Amerykanie pozwolili ruskim ukraść IBM (RIAD), ale technologicznie nie mogli zerżnąć wszystkich funkcji, musieli kraść, złotem płacić i pisać oprogramowanie częściowo od nowa. Na jednym z pokazów RIAD'a przypadkiem? jeden z widzów wystukał jakiś ciąg znaków. No i przedstawił się komunistycznej publice IBM w całej okazałości. Nie było mnie przy tym, znam to z relacji.
"Paszoł won" - pęknie mu wypalił :))) Kończy się pobłażanie dla bandyckiej Rosji. Wojnę w Czeczenii sprytnie podciągnęła pod "zwalczanie islamskiego terroryzmu", co pozwoliło na wymordowanie kilkuset tysięcy ludzi. Świat milczał. Ale teraz RoSSija to terrorysta! Gdzie będziesz. ruski pachołku, jak twój kacapstan padnie? Zostaniesz, jak sierotka.
iwanow: 21.07.2014 13:27...
Czy Jerzy Iwanow-Szajnowicz bohater Polski i Grecji, obdarzony tytułem "Polak Wszech Czasów" oraz członek Greckiego panteonu bohaterów jest Pańskim krewnym czy tez przyjął Pan ten nick w nawiązaniu do Jego postawy.
A nie mówiłem? Trochę gorzka ta moja satysfakcja, ale tak jak przewidziałem, wylazł z Pana Mr Hyde... "Nie odnosisz się Pani do treści..." I kto to mówi? Skorzystał Pan chociaż z zamieszczonego przeze mnie linka? Rozmijałem się gdzieś z prawdą? Na marginesie - naprawdę nie odróżniasz Pan mężczyzny od kobiety? Czy tylko jesteś Pan taki" nowoczesny"? A jednak chwilami żałuję, że w Polsce choroba umysłowa zwalnia od odpowiedzialność karnej...
Co to w ogóle jest. Jakie absurdalne tłumaczenie!!! A nawet gdyby tam były szczątki tych upowców to co, należy się im pomnik? Kto nami rządzi? Hańba!!!!
Pani Jasiu co dajesz de, Pan "Sylwia" okazuje się że Pani drągiem nie tylko w tyłku namieszał. Skończyło się też mieszaniem tym drągiem w mózgu? Pani Jasiu, moja opinia o Pani jako o wrednym ruskim agencie wpływu jest stała, niezmienna i prawdziwa. Szukasz Pani w nas Polakach wrogów Rosjan, judzisz Pani i napuszczasz wszystkich na siebie. Osobiście postrzegam Panią jako podłego, wrednego wielkorusa. Kontakt z Panią sprawia mi przykrość, czuję się jak gdyby łajno przyczepiło mi się do obcasa. Nie odnosisz się Pani do treści, stosujesz opluwanie i próby zejścia z niewygodnego dla wielkorusów tematu. Poszła stąd ty ruska sprzedajna agentko wpływu.
Ciekawe, co ma powiedzieć ktoś, komu UPA nie tyle zabrało, co spaliło mleczarnię, ktoś, komu UPA niejako przy okazji, zamordowało żonę i dzieci, a on sam uszedł z życiem tylko dzięki "ruskim"...
jeszcze ci dodam, że drugi dziadek w 1920 lal ruskich, aż miło - komuniści mu się odpłacili i zabrali mu mleczarnię - tak, że "miłość" do sowietów wyssałem z mlekiem matki
oczywiście... oczywiście... ty tylko masz wyłącznośc na polskoś c i patriotyzm... jak sądzisz kogo akowcy wspierają??? Putina??? buhahaha.... jutro twoje święto... czas złożyć kwiaty pod pomnikiem Armii Czerwonej - Czerwonej, bo ma ręku krew Polaków... niedługo też Cud nad Wisłą - Ruscy też chcieli nam przynieść kaganek komunizmu... no i 17 września
Polacy pamietają, kto jest ich wrogiem, pamiętają...
Panie kami644, nie cieszyłbym się zbytnio z poparcia Pana Tutejszym'ego... W tej chwili występuje, co prawda, jako Dr Jakyll, ale w każdej chwili może wyjść z niego Mr Hyde... Poza tym, u niego - jak sam przyznaje - "język szybszy niż pomyślunek", cokolwiek ten "pomyślunek" oznacza... http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/brzezinski-rosja-otzymala-najwieszy-cios-w-swojej-historii. Nie można więc mieć pewności, że za chwilę nie zmieni zdania...
pytanie skąd putlerofaszyści mają broń - jeśli im nie przekazuje ich Rosja (3. 7 czołgów T-64, buhahaha)
http://adnovum.neon24.pl/post/111236,ukraina-wojna-domowa-21-07-2014r
1. zabito 5780 ukraińskich żołnierzy i członków formacji militarnych, w tym jednego generała i kilku wyższych oficerów,
2. zestrzelono lub trwale uszkodzono 18 śmigłowców wojskowych,
3. zniszczono 69 wozów opancerzonych BMP,
4. zniszczono 2 samobieżne moździerze typ 2S9 Nona,
5. zniszczono 100 opancerzonych wozów bojowych wypu BRT,
6. zniszczono 35 czołgów,
7. zniszczono 1 samolot An-30 Clank,
8. zniszczono 10 samolotów Su-25,
9. zniszczono 10 ciężarówek,
10. zniszczono 5 wyrzutni rakiet "Huragan",
11. zniszczono 5 wyrzutni rakiet BM-21 "Grad",
12. zestrzelono 1 samolot IŁ-76,
13. zniszczono 12 ciężarowek Ural-4320.
W tym samym czasie zdobyto:
1. 17 sztuk opancerzonych wozów bojowych typu BRT,
2. 2 czołgi T-34,
3. 7 czołgów T-64,
4. 2 samobieżne moździerze 2S9 Nona,
5. 7 opancerzonych wozów bojowych BMP,
6. 5 autobusów,
7. 1 Kamaz,
8. 1 moździerz 82 mm 2B9 Wasilok,
9. 1 wyrzutnie rakiet 9K111 Fagot,
10. 3 granatniki AGS-17 z amunicją,
11. 1 samolot Su-25,
12. 1 wyrzutnię rakiet sytemu Strzała-10.
Panie kami644, zgadzam się z Panem całkowicie. Byłem zszokowany ogromem Rosji podczas wielogodzinnego lotu na wschód samolotem TU-104 nad terytorium ZSRR. Rosja odbierana jako część globu kuli ziemskiej przebudowała mnie całkowicie, nauczyła pokory. Rosjanie indywidualnie byli niezwykle życzliwi, opiekuńczy, serdeczni i mili. Na pewne tematy nie rozmawiano, bali się bardzo władzy i jej wszech wiedzy. Problem dla mnie stawał się wtedy, kiedy widziałem Rosję jako wschodnią satrapię, okrutną i bezwzględną. Czy można Rosjanami kierować inaczej niż knutem i terrorem nie wiem. Ale skłonny jestem zaryzykować twierdzenie że nie, Rosjanie uległość i bezwolność wobec władzy mają wdrukowaną przez doświadczenie wielu, wielu pokoleń, Rosjanie całkiem dobrze na tym wychodzą. Zawsze tęsknili za silną władzą i jednostką, za bezpieczeństwem. Podobnie jest też w pewnej mierze i u nas. Nasz stosunek do Rosjan jako jednostek, nasza sympatia do tego narodu jest zaprzeczeniem naszego stosunku do ruskiego zamordyzmu, terroru i chęci panowania ich rządu nad ościennymi krajami. Oni jako całość inni nie będą, w najbliższym do przewidzenia czasie. Tak że moje dualne postrzeganie Rosji i Rosjan owocuje tym, że jestem opluwany przez ruskich agentów wpływu mianem "nienawidzącego Rosjan". Róbmy swoje i myślny samodzielnie, nasza świadomość jednostkowa przekłada się wprost na naszą świadomość narodową. U Rosjan ich siermiężna świadomość jednostki nijak ma się do panującego totalitarystycznego wielkorustwa, mogą się temu poddać lub stać się obywatelami n-tej kategorii. Ich wybór skutkuje ich jednostkowym losem i losem ich rodzin.
Wiadomo, że jeszcze Winston Churchill powiedział, że faszyści przyszłości będą nazywali się antyfaszystami. Z kolei twoja koloradska wstążka jeszcze kilka lat temu była symbolem imperialnej polityki Kremla, natomiast dzisiaj nikt niema wątpliwości, że jest to znak terrorystów niosących śmierć, cierpienie i zniszczenia. Słyszeć od kolorada coś o nacystach? To chyba żarty?
@wanow:20.07.2014 18:25) takiś ty polak jak z koziej dup.. trąba . a z AK masz tyle wspólnego że ukradliście zegarek po AK-owcu .
Czy Pan ma wybiórczą pamięć panie amstaf358, czy tylko krótką? Proszę sobie przypomnieć katastrofę w lesie Kabackim... A tak na marginesie... Czy pański nick oznacza amerykańskiego psa mordercę z rasy terrier bull? Nie znam się na tym, ale zawsze warto się czegoś nowego nauczyć...
Rzeczywiście, nie znam sprawy Terrawity, panie kami644. Ale znam opinie innych polskich inwesorow (z POLSAT Biznes i TVN24BIZNES. Jeśli im wierzyć, na Białorusi robienie interesów jest znacznie łatwiejsze niż w Polsce. Korupcja praktycznie nie istnieje (łapówkarstwo jest surowo karane), a prawo gospodarcze jest prostsze i przestrzegane. Co do Czeczenów... Z kim Putin miał rozmawiać? Załóżmy, że była jakaś zbrojna grupa Czeczeńców, która chciała negocjować... Analityk zadałby sobie pytanie: czy miała ona wpływ na to co się dzieje? Czy miała wpływ na terrorystów (bo chyba nie powie Pan, że zamordowanie blisko 200 małych dzieci w Biesłanie to nie akt terroryzmu)? Bo jeśli nie, to rozmowy o pokoju z taką grupą miałyby taki sam efekt, jak z Eskimosami... No, chyba, że uważasz Pan, że należało rozmawiać z Basajewem, mordercą małych dzieci...Jak by to wyglądało? Rosjanie nie chcą się na coś zgodzić... No to BOMBA, i jest ustępstwo....
I taka to dyskusja, Panie kami644… Ja o realizowanej przez Polski rząd polityce wschodniej, a Pan o tym, że Putin nie jest nam przyjazny… Ale dobrze, zejdę na ten poziom. Proszę powiedzieć, gdyby Pańskiemu sąsiadowi spalił się dom, i w pożarze tym stracił swoje dzieci… Współczułby mu Pan oczywiście, i złożył kondolencje. Ale już za jego plecami mówił by Pan do innych, że ten, to lubi sobie popić, i że pewnie sam, po pijaku, zaprószył ogień… Rzecz jasna, o pańskich zakulisowych opiniach szybko dowiaduje się tragicznie doświadczony sąsiad… Jak Pan myśli, jaką wystawi Panu ocenę?A gdyby pracował jako celnik na granicy, a Pan chciał ją kiedyś chciał przekroczyć – myśli Pan, że byłby mu przyjazny (a może i przyszłoby mu do głowy zniszczyć Pański paszport)? A teraz proszę sobie przypomnieć Biesłan, Dubrawkę i inne akty terroru w Rosji. Niby Rosjanom współczuliśmy, ale tak jakoś półgębkiem, niechętnie… I zaraz dodawaliśmy, że Putin z Czeczenami rozmawiać nie chce, nie szuka rozwiązania politycznego, a w ogóle to w Czeczeni dopuszcza się jeszcze straszniejszych zbrodni… Jak takie komentowanie wydarzeń odbierali Rosjanie? A co o Panu pomyślał sąsiad, gdy dowiedział się, co Pan rozpowiada o nim we wsi? Widzi Pan tu analogię? To dlaczego dziwi się Pan, że po tym wszystkim Putin nie spełnia natychmiast naszych życzeń, i zwleka np. ze zwrotem wraku samolotu? Jak mówi Pismo Święte: „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?” Na koniec jeszcze kwestia „izolacjonizmu” Polski, której Pan jesteś- jak widać –gorącym zwolennikiem… Naprawdę Pan myśli, że wymachiwanie – na dystans - szabelką w kierunku Rosji uchroni nas przed niewolą? Pan wybaczy… SPRZEDAWAĆ, HANDLOWAĆ, KUPOWAĆ, INWESTOWAĆ – To jest droga, by uczynić z Polski bogaty kraj, z którym w Europie liczyć się będą. I ci ze Wschodu, i ci z Zachodu … Inni jakoś potrafią....
Całe szczęście, że niektórzy się trochę lepiej orientują jakie są możliwości 9АЗ10М1-2 bez 9S18М1-1. Dlatego ta cała propaganda probanderowska nie przekonuje. Ewentualne zestrzelenie za pomocą 9A310M1-2 jest prawdopodobne za pomocą kanału optycznego, ale jest to bardzo trudne. Większość faktów wskazuje na zbrodniarzy Ukraińskich. Oczywiście sami tego nie zrobili, za plecami SBU stała w tej tragedii CIA.
Na terenie kontrolowanym przez prorosyjskich terrorystów nie każdy. A jeśli każdy to każdy z nich.
"W najnowszych wersjach można włączyć tryb całkowicie automatyczny i system będzie sam strzelał do celów w zadanym sektorze. Nie trzeba nawet naciskać przycisków. Zapewne ci bandyci pod Donieckiem myśleli, że jedyne, co mogą spotkać, to ukraińskie samoloty wojskowe"
A dlaczego nikt nie pyta czemu ten samolot w ogóle tam leciał, przecież w tamtym obszarze za ostatnie trzy miesiące było zbito więcej jak 20 powietrznych maszyn. Sam expert mówi że BUK jest łatwy do wykrycia, jeżeli separatyści go mieli to ukraincy o tym wiedzieli. Stąd jeszcze jedna wersja, zbili go sepratyści a naprawili go na automatycznie nastawiony buk ukraincy :)
Jedno słowo: hańba. Ofiary terroru UPA nie mają swych pomników ale ich oprawcy tak i to gdzie, na naszej ziemi. Jak można być tak ślepym na ludzkie cierpienie?
Szczątki są rozproszone na wielu kilometrach kwadratowych i złodziejem kart może być dosłownie każdy.
tagore
Nie odniosłem się do inwestowania w Białorusi - poczyta Pan o inwestycjach Terrawity w tym kraju. W Pana długiej wypowiedzi - brakuje mi odniesienia do "przyjaznego" przekonania Czeczenów do Federacji Rosyjskiej.
Rosjanie, może i są przyjaźni /przez 20 lat mieszkałem tuż przy granicy z Rosją/. Ale Putin, już nie. W Rosji naród nic nie znaczy, liczy się władza. Jeśli chodzi o przyjazność władzy Rosyjskiej, to mamy przykład z ostatnich lat /MAK, oraz brak zwrotu wraku samolotu - celowo, dla jątrzenia sytuacji/. Czasy agresji na Czechosłowację - to nawet mnie ubawiło - Polska była okupowanym krajem i raczej nie mieliśmy wolności w podejmowaniu decyzji. Polska naturalnie posiada kulturę zachodu, aż tu nagle postanowiliśmy tak zbliżyć się z Rosją, że nawet ich wojska zaprosiliśmy do siebie, a każda decyzję konsultowaliśmy z Moskwą - wolne żarty. Udało nam się odseparować od Rosji, tylko dlatego, że wykorzystaliśmy moment osłabienia politycznego oraz gospodarczego Rosji, a nie dlatego, że władze Rosji w swojej roztropności oddały nam wolność. Wini Pan nas Polaków za obecne stosunki z Rosją. Celowo napisałem z Rosją, a nie z Rosjanami, bo te są całkiem dobre. Zdarzają się sytuacje, że służby rosyjskie niszczą Polakom paszporty na przejściu granicznym - wiem to od znajomych - czy to nasza wina ? Myślę, że nie. Nie robią tego zwykli Rosjanie, ale przedstawiciele władzy rosyjskiej w ramach "polepszania" naszych relacji.
Powinny być natychmiast odstrzelone. Stanowią bardzo poważne zagrożenie epidemiologiczne.
A czego się można było spodziewać po tej terorystystycznej dziczy i chołocie....jak nie okradania zabitych...już to przerabialiśmy w Smoleńsku...
Po bliskowschodnich wyczynach USA wiarygodność ich deklaracji bez pokazania dowodów
nawet w zmienionych parametrach aby trudno było ocenić charakterystykę urządzeń jest dla mnie
wątpliwa. Samolot prawdopodobnie zestrzelili Rosjanie ,ale zdesperowany rząd Ukraiński
dla zapewnienia dostaw okrążonym żołnierzom gotów jest podjąć wielkie ryzyko i realna jest sytuacja ,że strzelano do celu lecącego w cieniu pasażerskiego samolotu . Amerykanie nieraz stosowali taką metodę wysyłając samoloty zwiadowcze ,wyszło to na jaw w czasie dochodzenia po zestrzeleniu koreańskiego samolotu parę lat wstecz.
tagore
miłośc jest slpea - szczególnie do Putina
pamiętaj - jutro Święto 22 Lipca, które upamiętniało ogłoszenie Manifestu PKWN, zwanego też Manifestem Lipcowym.
możesz zlożyć kwiatki na grobie komunistów/okupantów - mam nadzieję, , że jak dojdzie PiS do władzy, to wszyskie zlikwiduje
I nic dziwnego. Ulubiony pupilek Putina nie dostał możliwości publicznego wyrażenia swoich słów uwielbienia dla Putina i FR.
Wina Rosji.
Tymczasem Biały Dom opublikował na oficjalnej stronie internetowej oświadczenie, z którego wynika, że amerykańskie władze nie mają najmniejszych wątpliwości, że samolot został zestrzelony przez rakietę Buk, noszącą w nomenklaturze NATO oznaczenie SA-11. Sekretarz stanu John Kerry powiedział mediom, że wszystko wskazuje na to, że system rakietowy Buk pochodzi z Rosji.
Z analizy rozmów telefonicznych prowadzonych przez separatystów wynika, że byli oni w posiadaniu systemu Buk już co najmniej od poniedziałku 14 lipca, a więc na cztery dni przed tragedią samolotu Malaysia Airlines. Służby USA wykryły rakietę wystrzeloną w czwartek z terenów opanowanych przez separatystów dokładnie w tym czasie, gdy zerwany został kontakt z maszyną odbywającą rejs MH17. Samobieżny system rakietowy Buk widziano w czwartek w czasie przemieszczania się w rejonie miast Torez oraz Sniżne. "Z tych rejonów SA-11 ma zasięg oraz możliwość osiągnięcia wymaganej wysokości do zestrzelenia MH17" – czytamy w informacji Białego Domu. Dodatkowymi dowodami są liczne przechwycone rozmowy telefoniczne, w tym Igora Striełkowa, ministra obrony samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej, w której bezpośrednio po tragedii informuje on o zestrzeleniu samolotu transportowego.
Nikt w Kijowie nie ma wątpliwości co do sprawców zamachu. – Według naszych informacji rosyjskie służby specjalne już zlikwidowały członków załogi wyrzutni rakietowej Buk, z której został zestrzelony malezyjski samolot – przekonuje "Rz" Aleksej Arestowicz, ukraiński ekspert wojskowy.
W Moskwie zapanowało dzisiaj milczenie na temat wydarzeń na Ukrainie. Media informowały najczęściej o walkach w rejonie Ługańska. „Gorączkowe narady na Kremlu dotyczą tego, czy wykorzystując obecną sytuację, czas zaprzestać wspierania ukraińskich separatystów, czy też wzmocnić ich jeszcze bardziej przy pomocy zielonych ludzików" – przekonuje na swym blogu prof. Tom Nicols z Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej USA.
Teraz te ukrainski neo-Nacysci sa w batalionach ochotniczych. Razem z neo-Nacystami z krajow Europy. Wlochska il Giornale emitowala program z wywiadami wlochskich i innych neo-Nacystow w skladzie ukrainskich batalionow na Donbasie.
Tylko tu naprzeciwko: neo-Nacysci nie wpuszczaja aktoru-antyfaszyste. Milosc miedzy estonskimi a ukrainskimi radykalami-neo-Nacystami dobrze wiadoma. W Taline, jako i w Kijowe czy Lwowie, regularne po ulicach marszuja tacy, ktorzy wspierali Fuhrer`a w WWII.
Mieszkancy wsi Awdejewka uciekaja z plazy razemz malymi dzieciakami od strzalow artylerii ukrainskiej http://www.youtube.com/watch?v=oD23mcMwzrw &list=UUAtY8wqfN-_P4o9FXwR8wQQ
Oto bardzo drastyczne video ofiar ostrzalow Luganska przez artyerija ukrainska 18 lipca 2014 r. https://www.youtube.com/watch?v=doWweFTdOHc
Nie jest to żaden test. To jest demonstracja sytuacji wielokulturowego współistnienia i różnorodności. Wiem, że niektórzy kołoradskie stworzenia napiszą, że w odwecie banderowcy zamordowali wszystkich inicjatorów i wykonawców pomysłu.
W rzeczywistości każdy adekwatny człowiek wie, jak wygląda sytuacja i komu zależy na eskalacji nienawiści.
Nic dziwnego. Jak by miała np. reagować Polska na proniemieckiego aktora w 1939 roku? Popierasz agresora - wynocha mi stąd!
@Wladyslaw: Patrzac na te "ukraińskie walki",armie dezerterow",brak broni i sprzętu.Myslisz ze będziemy siedzieli z zalozonymi rekami?Co do wschodnich województw to pamiętaj o Grodach Czerwinskich oraz książętach Romanowskich z którymi akurat kozacy mieli tyle wspólnego co ...........
40 milionowy narod który się chwalil ze po rosyjskiej armmi jest 2 potega w Europie nie radzi sobie z garstka terorystow jest smieszne.
Co do mordercow to już przrabialismy ten temat w latach 1939-1945 i Wolyn.
Do psychiatry! Natychmiast! Biegiem!
Te Kojot! Odwróć się od ekranu bo ci RUSCY GRADA KRADNĄ! :-D
@Tennenbaum bandyto ukraiński - żaden rozsądny człowiek się nie nabierze na te fałszywki. Zresztą już twoi mocodawcy zmieniają zdanie bo historyjka przestaje się kupy trzymać. Tym razem twierdzą, że Boeinga zestrzelił samolot. Ruscy nie strącili samolotu, tylko Ukraińcy - czerwono - czarne kłopy mordujące mieszkańców Noworosji.
WLAD wiesz czemu ruskie terrorystu uciekly ze slowianska i krematorska?
Bo sie Wódka skonczyla w miescie to nie żart tylko fakt!!!
Chiny to ponad 1miliard ludzi.Olbrzymi kraj.Surowce tez maja.Ich potega zaczela powstawać za czasów Chruszczowa i Brezniewa.Zaczelo się przecież od przemyslu ciężkiego i górnictwa.Co do wojen opiumowych to proszę nie mylic czasów kolonialnych i dubeltowek z czasami broni atomowej.
Przeciwaga dla Chin to pomalu nabierające znaczenia Indie.Chiny coraz więcej maja wrogow w regionie - Wietnam.Laos,Problemy z Indonezja.O Taiwanie nie wspomnę.Poza tym w Chinach nastepuje coraz większe rozwarstwienie społeczne.U nas nie pisze się o coraz większych niepokojach na wsi czy calych kartonowych przyfabrycznych miastach.Partia Komunistyczna nie przebiera w srodkach gdy chodzi o jej byt.
Witaj Agencie KGB to rosja BANDYTY PUTINA nie umie życ w pokoju i wyslal swore zabójćow na ukraine tylko dla tego że nie chce żeby Ukraina weszła do |Unii . Tylko rosjanie sa tacy glupi ale nic dziwnego tyle lat pica wódki udzodziło im mózgi.
" Nie ma żadnych nagrań rozmów separatystów, nie ma żadnych filmów z przerzucania systemu rakietowego przez granicę i tym bardziej nie ma żadnych zapisów z superAmerykańskch systemów potwierdzających wystrzelenie rakiety. Nie ma bo nie może być."
Jasne. Australia też nie istnieje. Przecież na "antypodach" ludzie by poodpadali od ziemi. Spróbujcie chodzić po suficie, sami się przekonacie. Z tego samego powodu ruscy nie mogli strącić Boeinga. Sprawa jest prosta - samoloty nie istnieją. To wbrew prawom natury, żeby przedmioty cięższe od powietrza w nim się unosiły. Zatem ruscy nie mogli strącić czegoś, co nie istnieje. Chłopino ubogi umysłem - idź się leczyć. Spróbuj, choć moim zdaniem już jest za późno.
Z tekstu wynika ,że wojska rządowe ostrzeliwują cele bez widoczności ,że tak powiem z mapy.
Nic dziwnego ,że dzieją się rzeczy nieciekawe.
tagore
Pytanie brzmi raczej: kto powstrzyma USA przed eskalacją konfliktu i agresją na Europę wschodnią? Amerykanie niczego nie muszą wyjaśniać bo wszystko wiedzą. @Tutejszym/007 przestań Polaków karmić kłamstwami o dowodach, które są fałszywkami. Nie ma żadnych nagrań rozmów separatystów, nie ma żadnych filmów z przerzucania systemu rakietowego przez granicę i tym bardziej nie ma żadnych zapisów z superAmerykańskch systemów potwierdzających wystrzelenie rakiety. Nie ma bo nie może być. Jedyne co może zrobić Europa to nie oglądając się na Obamę, który i tak ma wiele krwi na rękach zmusić nasłanego przez Amerykanów satrapę Poroszenkę do wycofania wojsk z Noworosji.
Takie właśnie wyobrażenie o stosunkach Rosyjsko Chińskich miały do niedawna USA i UE ,dzisiaj
czują się jak ostatni jelenie. Za własne pieniądze ,bezmyślnie zbudowali potęgę ekonomiczną Chin
i dopiero po fakcie dotarło do nich kim są w oczach Chińskiego kolegialnego Cesarza.
Na kolejne wojny opiumowe już trochę za późno.
tagore
@Tutejszym/007. Wydaje mi się, że nadal podróżujesz po ZSSR...;-) Nie ma różnicy między 40-35000 m, systemy widzące --wszystko-- z takiego pułapu nie istnieją. Zwłaszcza, że śledzenie celów w zakresie termicznym to bardziej skomplikowana technika niż radiolokacja. Widzę, że akcja się rozwija. Szczególnie podoba mi się to: "Zdobyłem dowody oszustwa, udokumentowałem to, i tak byłem na celowniku, spieprzyłem spod noża..." ostatnie trzy słowa! C.D.N????
"Władimir Putin ma decydujący wpływ na rozwój konfliktu na Ukrainie – powiedział na konferencji prasowej Barack Obama " .... "Samolot strąciła rakieta wystrzelona z terenu kontrolowanego przez separatystów – powiedział prezydent Barack Obama. Tak mocna deklaracja zaledwie dobę po strąceniu malezyjskiej maszyny jest czymś zaskakującym. Świadczy o determinacji Waszyngtonu w powstrzymaniu coraz bardziej agresywnej polityki Kremla. Amerykański przywódca na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przyznał, że nie potrafi jeszcze powiedzieć, czy tragedia „o trudnej do opisania skali" to wynik celowego działania czy raczej pomyłki. Ale podkreślił, że nie doszłoby do niej, gdyby Rosja nie szkoliła buntowników i nie dostarczała im ciężkiej broni, w tym wyrzutni rakietowych. Właśnie dlatego, zdaniem Obamy, za zamach odpowiada Kreml. – Nie mamy czasu na propagandę i gierki – podkreślił prezydent. I zapowiedział, że Stany Zjednoczone zrobią wszystko, aby wyjaśnić przyczyny katastrofy. Jego zdaniem nie będzie to jednak możliwe bez natychmiastowego wynegocjowania rozejmu między władzami Ukrainy i Rosji oraz separatystami. Amerykański przywódca ostrzegł także, że jeśli Putin nadal będzie wspierał dywersję na Ukrainie, to może się spodziewać kolejnych sankcji ze strony USA. Po raz pierwszy takie poważne restrykcje Amerykanie wprowadzili dwa dni temu, choć Bruksela nie poszła ich śladem. Czytaj więcej: 298 ofiar– Mam nadzieję, że ta tragedia przebudzi Europę – powiedział Obama. – Śmierć przeszło 150 Holendrów pokazuje, jak wielka jest stawka tego konfliktu. To globalna tragedia. Wcześniej ukraińskie władze opublikowały podsłuchane rozmowy przywódców rebeliantów jednoznacznie pokazujące ich udział w zestrzeleniu maszyny. W piątek Rosja wprawdzie nie zablokowała rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ dotyczącej międzynarodowego śledztwa w sprawie tragedii, a jednocześnie Kreml wysuwa coraz bardziej fantastyczne teorie spiskowe. – To był nieudany zamach na powracającego z Ameryki Łacińskiej Władimira Putina przez ukraińskie służby specjalne przy wsparciu CIA – przekonywał „Rz" Aleksiej Podbieriozkin, doradca przewodniczącego Dumy Państwowej. Wciąż nie wiadomo, w jakim stopniu separatyści umożliwią śledczym dostęp do miejsca katastrofy i czy przekażą im czarne skrzynki lotu MH17. Wiadomo już jednak, że Rosja przegrała rozgrywkę o swój wizerunek na świecie. " http://www.rp.pl/artykul/536159,1126900-Obama--Putin-odpowiada-za-zamach.html
Marzenia ściętej głowy czerwono-czarny kłopie. Myślę, że te szumowiny których uważasz za swoich przyjaciół, zdolne do poświęcenia 1000 000 ludzkich istnień aby tylko móc ukraść gdzieś ropę naftową wyrolują was, banderowskie gady, bardzo szybko. Tymczasem, gdy będziecie lizać rany otoczeni w zachodnioukraińskim tworze sami się weźmiecie za łby.
Słuchaj ruski wyrobniku. Podaję dane wg słów Baracka Obamy oraz agencji prasowych. Jesteś na tyle głupi że nie zauważyłeś błędu, powinno być 40000 metrów, pułap sputników rozpoczyna się chyba od 35000 metrów. Wielkość rozróżnianych obiektów jest mi nie znana. Potencjalne pretensje kieruj głupku do swojego Putina czy do Obamy. Podczas swoich podróży służbowych do ZSRR miałem ma celu wykorzystanie doświadczeń towarzyszy radzieckich w dziedzinie komputerowego wyszukiwania informacji oraz budowy automatycznych baz danych za pomocą komputerowych tezaurusów w oparciu o słowa kluczowe i zastrzeżone. Osiągnięcia ZSRR były jednym wielkim humbugiem, nawet Wydział Kadr ZSRR był prowadzony za pomocą komputera Siemensa. Zdobyłem dowody oszustwa, udokumentowałem to, i tak byłem na celowniku, spieprzyłem spod noża. Nasz barak w dziedzinie gromadzenia, opisu i wyszukiwania informacji przez krótki okres czasu był w czołówce obozu. A tak na marginesie: Amerykanie pozwolili ruskim ukraść IBM (RIAD), ale technologicznie nie mogli zerżnąć wszystkich funkcji, musieli kraść, złotem płacić i pisać oprogramowanie częściowo od nowa. Na jednym z pokazów RIAD'a przypadkiem? jeden z widzów wystukał jakiś ciąg znaków. No i przedstawił się komunistycznej publice IBM w całej okazałości. Nie było mnie przy tym, znam to z relacji.
"Paszoł won" - pęknie mu wypalił :))) Kończy się pobłażanie dla bandyckiej Rosji. Wojnę w Czeczenii sprytnie podciągnęła pod "zwalczanie islamskiego terroryzmu", co pozwoliło na wymordowanie kilkuset tysięcy ludzi. Świat milczał. Ale teraz RoSSija to terrorysta! Gdzie będziesz. ruski pachołku, jak twój kacapstan padnie? Zostaniesz, jak sierotka.