• Koniecznie chcą zaistnieć, wypadało by trochę poczekać choćby do opublikowania zapisów
    rejestratorów.

    tagore

  • Szkoda słów na to przedstawienie teatralne ,wraz z powołaniem "technicznego" premiera
    zobaczymy jaka Ukraina wykluje się z krwi i nadziei ludzi Majdanu. Jeżeli nie zajdą jakieś wyjątkowe okoliczności będziemy mieć tuż za progiem wybraną dzięki "właściwej" kampanii w stylu ostatnich wydarzeń w parlamencie Ukrainy władzę potrzebującą wrogów dla utrzymania się u władzy.
    Sama radość i zimny prysznic dla wielu ludzi.

    tagore

  • będzie miał większość konstytucyjną - czeka nas to co się stało na Węgrzech, dzięki Bogu!!! niech się Pan już martwi, :P

  • w przeciwieństwie do Pana ja popieram integralność terytorialną Ukrainy podobnie jak Polski, Pan marzy o wspomaganiu ruchów separatystycznych... więc powinien Pan wspierać też Ślązaków i ziomkostwo niemieckie, hehehe znów bzdurny argument ------- chyna, że lubi Pan tylko te działania rozbiorowe, które są wspomagane przez Pana pryncypała Putina

  • Niestety muszę Użytkownika zasmucić, PiS już raz objął władzę w Polsce. Niestety wszyscy liczący na desowietyzację srogo się zawiedli. W tamtych czasach to bowiem przekupni lekarze byli większym zagrożeniem dla Polski. Niestety jeśli PiS ponownie obejmie władzę to nie będzie ani desowietyzacji ani debanderyzacji, a oba przedsięwzięcia by się przydały.

  • No to nasi politykierzy znaleźli "sojusznika".Niedosc ze to wrog nr.1 razem z Ukraincami to jeszcze sam ogladajacy się na nasza pomoc.
    Litewska 8 tys.armia robi wrazenie.Z czego polowa to "kadry" i "logistyka".Ostatnie 5 lat to wydatki na zbrojenie w wysokości 0,8% PKB czyli ok.200mln.$.Nawet nam nie placa za obrone ich litewskiego nieba,ale kaza sobie placic za używanie lotniska w tym celu.
    Ze względu na ich wrogie podejście do nas niewarto sobie nimi zawracać glowy.

  • "sledztwo jeszcze trwaje. Jednak warto zauwazyc, ze P. Chodakowski juz powiedzial, ze nic takiego o "Buku" nie mowil." Wcześniej mówił, a potem powiedział, że nic takiego nie mówił. Wot ruSSkaja prawda. Poza tym, Wladek. mówi się (i pisze) "trywaje" a nie "trwaje". Триває. Poducz się ukraińskiego. Przypomnij sobie, "uchodźco z centralnej Ukrainy" :)))

  • Widać, że prawdziwie Polski patriota z Użytkownika, skoro myśl przyłączenia Opolszczyzny do Niemiec sprawia Użytkownikowi radość. Wiem, banderowcy mają szczególny sentyment do Niemców, więc wcale się nie dziwię. :)

  • Panie Wepwawet - niedługo PiS dojdzie do władzy i wyczyści nasze społeczeństwo z ludzi Pana pokroju - w końcu odbędzie się desowietyzacja...

  • Cóż za wspaniały pomysł, a co potem... może wojna? Tylko czy jedyny syn pana Kaczyńskiego zostanie wezwany w kamasze to pójdzie na pierwszą linię z równą chęcią jak dziecie pana Turczynowa? ;P

  • właśnie - czy tak głośno pialiby z zachwytu nasi rusofile z zachwytu, gdyby Opolszczyzna postanowiła się przyłączyć do Niemiec,a Angela, by ich zbroiła, hehehehe

  • Szanowny Panie - chciałem podkreślić, że często w pieśniach narodowych podkreśla się sentyment do odebranych ziem, nie ma co się dziwić więc Ukraińcom

    widzę, że ma Pan nawyk mówienia do rozmówców wam - nie jest Pan u siebie w Rosji i proszę się do mnie nie zawracać towarzyszu... wylazł z Pana komuch

  • jan53 24 July 2014, 16:27 Ukraińsko-rosyjska bitwa wakacyjna

    Trzebabylo posluchac Zyrynowskiego.Byloby już po kłopocie.

  • A jeszcze lepsza jest "Rota". Niemcy powinni się bać :)))

  • Użytkowniku iwanow - piszesz: "...to co nam zabrali...", z tego co pamiętam to na pewno zabraliśmy wam stary Ukraiński gród Przemyśl i na chyba coś jeszcze... może Kraków. Zresztą nie do mnie to pytanie ale raczej do Użytkownika Uri. ;P

  • "Co nam obca przemoc wzięła, Szablą odbierzemy." piękny nasz hymn - to co nam zabrali??? trochę ziem mamy do odzyskania - drżyjcie sąsiedzi!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Użytkownik Uri, brat nasz i prawdziwy Ukrainiec bez skazy, nawet najmniejszej - pouczasz więc, że: "San... pewnym odcinku jest rzeką graniczną...", prawdę piszesz - na odcinku 50 kilometrów. Jednak to Bug uznawany jest za rzekę graniczną - będąc nią przez następne 185 kilometrów. Wiem, zwyczajem swym chcesz namieszać i odwracać kota ogonem, że chodziło banderowcom o ten mały kawałek, ale czy aby na pewno. Może stolice z kijowa przeniesiecie do jakiejś wsi, skoro Ukraińcy są takimi minimalistami. ;) Dalej wspominasz, że "...wzywający do nienawiści na tle narodowościowym, wyrażający żal z powodu mało (jak dla ciebie) krwawego przebiegu akcji "Wisła"..." - przypomnij mi proszę, gdzie wyrażam, żal z "mało krwawego" przebiegu akcji "Wisła". Nie wzywam do nienawiści, ale do pamięci i rozliczenia zbrodni... a to celem powstrzymania neo-banderowskich fantasmagorii.

  • Aha, nie oznacza, bo częściowo lub w całości :))) No ale z jakichś zrezygnował?

  • @uri Tyle że śpiewanie o granicy na Sanie nie oznacza rezygnacji z owych powiatów, gdyż na prawym brzegu Sanu znajdują się w całości lub częściowo m.in.powiat lubaczowski,jarosławski, leski,sanocki, bieszczadzki, przemyski, leżajski oraz cała Chełmszczyzna. To tak apropos geografii panie uri.
    Nawiasem mówiąc źródła Sanu leżą wyłacznie po ukraińskim, co zresztą jest niezgodne z traktatem granicznym polsko-radzieckim z 1945 roku.
    @Wepwawet. Zobaczymy jakie będą wyniki wyborów parlamentarnym na Ukrainie. Ciekawe czy jak wygra Swoboda czy Prawy Sektor to otrzeźwi to polskich ukrainofilów? szczerze mówiąc, wątpię.

  • Bedzie w sztabie w Kijowie, tatuś już o to zadba.

  • Niczego nie pomylili. Słabo u ciebie z geografią, skoro nie kojarzysz, że San ma i źródła na Ukrainie, i na pewnym odcinku jest rzeką graniczną. Więc Laszko zrezygnował z 19 polskich powiatów, a może nawet i Radomia (jak to niektóre ruskie krety na tym forum twierdzą). Uff, ulga :) Natomiast martwi mnie zawołanie "do Donu", jakby minimalistyczne. Przecież powinno być "do Kaukazu", niemożliwe, żeby Laszko odpuścił ukraińską Kubań! To była by zdrada! No ale żarty żartami, odśpiewano historyczną zwrotkę, napisaną w czasach, kiedy w ogóle nie było państwowości ukraińskiej. Czas na walkę o nią przyszedł później. Bez histerii. A ty, kmiotku o nazwie "wepwawet" czy jakoś tam, wzywający do nienawiści na tle narodowościowym, wyrażający żal z powodu mało (jak dla ciebie) krwawego przebiegu akcji "Wisła", możesz sobie piskać do woli, jak szczurek. Ale poducz się historii i geografii.

  • Chodakowski powiedział, że nawet gdyby mieli Buk, to nie mogliby z niego korzystać, bo latwo jest wykryć jego radar i od razu przeciwnik zna położenie sił ogniowych powstańców. A media ukraińskie i im podobne wmawiają ludziom, jakoby on powiedział, że powstańcy mieli Buk. Jeżeli ktoś tak twierdzi, to niech pokaże zdjęcia satelitarne z okresu zestrzelenia samolotu malezyjskiego, na których są te rzekome powstańcze Buki.

  • wepwawet 24 July 2014, 15:42 Scenariusz z Tbilisi

    Oto cytat wart uwagi Szanowni Użytkownicy: "Obama myślał, że jeśli przekreśli historię i zapomni o problemach z przeszłości, to Rosjanie pomogą mu w rozwiązywaniu problemów w przyszłości. Okazało się, że nie pomogli, zażądali za to wysokiej ceny...". --- To samo możemy odnieść do stosunków Polsko-Ukraińskich, jeśli Polacy przekreślą przeszłość, zapomną o pomordowanych i nie będą domagać się rozliczenia zbrodni, to na takim fundamencie nie da się zbudować przyszłości, a przyjdzie zapłacić wysoką cenę. Jak widać pan Obama szybko się o tym przekonał.

  • To jest właśnie cel banderowców, co przyznaje niejaki Wolak Banderowcy po to wprowadzają terror w zbuntowanych regionach, żeby wymordować lub wygnać rdzennych mieszkańców.

  • Banderowcy z Naszego Dziennika tradycyjnie kłamią. Mieszkańcy Krymu w demokratycznych procedurach wyszli z Ukrainy i weszli w skład Federacji Rosyjskiej. Nie było żadnej rosyjskiej agresji, nikogo nie zastrzelono, nikomu nie zniszczono domu, jak to miało miejsce w przypadku oderwania Kosowa od Serbii. Natomiast na wschodnie regiony Ukrainy dokonali agresji banderowcy z zachodu tego kraju. Stosują oni zbrodnie i terror i dziwią się, że nikt nie chce pozostać w takiej banderowskiej Ukrainie.

  • jazmig 24 July 2014, 15:29 Europa siedzi cicho

    Nasz Dziennik to gazeta polskich neobanderowców. Europa ma swoje satelity i doskonale wie, że malezyjski samolot zestrzelili Ukraińcy. Nie ma powodów do nakładania sankcji na Rosje, ale są powody do karania Kijowa. Ludobójstwo na wschodzie, używanie broni fosforowej, zakazanej konwencjami międzynarodowymi itp. przestępstwa banderowskich wojsk to aż nadto wystarczające powody do karania Kijowa.

  • Broń fosforową już od dawna stosują banderowcy. Skor oni alarmują, to oznacza, że ślady jej użycia mogą wykryć dziennikarze lub wojskowi zagraniczni, którzy przyjechali na Ukrainę w związku z katastrofą samolotu malezyjskiego.

  • Przystojny mołojec - na pewno rwie się do walki na pierwszej linii! :D

  • wepwawet 24 July 2014, 14:46 Ukraińsko-rosyjska bitwa wakacyjna

    Oo Najwyraźniej nie wszyscy będą mieli udane wakacje.

  • Jak ładnie śpiewają. :D "Staniemy bracia do krwawego boju od Sanu...", hmm ale chyba coś pomylili, zamiast "od Sanu" powinno być "od Bugu" - zgadza się? Są tacy co nigdy banderowców na Ukrainie nie widzieli (a przynajmniej tak zaręczają)... to ja się pytam czy to banderowcy czy też zwyczajni idioci którzy nie wiedzą gdzie są granice Ukrainy? Czy Polacy mają się już przygotowywać na ten krwawy bój bracia Ukraińcy? ;) --- W sumie, możliwa jest też rosyjska prowokacja, skoro na nagraniu widać twarze wielu z tych agentów to pewnie Ukraińcy bez skazy już im podziękują w ten swój "cywilizowany sposób". ;P

  • krok 24 July 2014, 14:39 Ukraińsko-rosyjska bitwa wakacyjna

    Po tym jak w Kijowie rada miasta odśpiewała hymn, w której treścią jest krwawa rozprawa z sąsiadami, (domyślnie głównie Polakami), to ja nie mam złudzeń co do tego narodu. Bandytyzm i ludobójstwa, oni tęsknią za tym. Skoro unia i usa pchają nas w ręce tych barbarzyńców, to tylko dyktator putin może z nimi zrobić porządek.

  • beskidnik 24 July 2014, 13:52 Kościół Powszechny na Ukrainie

    Prawda jest taka że kościół rzymskokatolicki na Ukrainie coraz mniej ma wspólnego z polskością, natomiast kościół grekokatolicki staje się coraz bardziej nacjonalistyczny.

  • beskidnik 24 July 2014, 13:52 Kościół Powszechny na Ukrainie

    Prawda jest taka że kościół rzymskokatolicki na Ukrainie coraz mniej ma wspólnego z polskością, natomiast kościół grekokatolicki staje się coraz bardziej nacjonalistyczny.

  • Sądząc z formy "dyskusji" pomiędzy politykami o właściwych poglądach i "zdrajcami" w Zik tv czy
    w 5 Kanał możliwe jest niedopuszczenie do prowadzenia kampanii wyborczej przez tych ostatnich.

    tagore

  • Czy coś się na scenie politycznej Ukrainy zmieni. Ciekawi mnie wynik neo-banderowskiej "Swobody".

  • ems 24 July 2014, 08:08 Blokada Łączki

    Po zmianie rządu odnajdziemy każdego naszego bohatera. Każdy żołnierz wyklęty znajdzie spoczynek w godnym grobie. Państwo polskie nie może na tym oszczędzać.

  • Każde województwo powinno przygotować infrastrukturę dla lekkiej brygady ON. Każda z nich powinna liczyć jakieś 3-4 tyś uzbrojonych żołnierzy w broń lekką i być całkowicie zmotoryzowaną. W nich wszyscy dorośli obywatele powinni przechodzić podstawowe szkolenie wojskowe trwające około 3 miesiące. Za moich czasów nazywało się to " unitarką ". Najlepsi z nich powinni stanowić kadrowy trzon brygad.

  • Zanosi się na ciężką zimę ...

  • jaroslaus 24 July 2014, 07:53 Blokada Łączki

    ale pieniądze by to zaplute żydostwo sponsorować co miesiąc z moich podatków się znalazły?! Będziecie wisieć wy komunistyczne i żydokomunistyczne gnidy. Żadnemu z was nie przepuścimy.,

  • Dlaczego nie podano kontaktów tej szkoły, jak muszę ją znaleźć?
    Czy ona w ogóle istnieje?

  • jaroslaus 24 July 2014, 07:51 Ukraińsko-rosyjska bitwa wakacyjna

    przez granicę nie przepuścili ich z widłami i siekierami. Nie nabrali się celnicy, że rezuńska czerń do prac rolnych jedzie.

  • @Wolak: A czemu miałoby to być kłamstwem? Chodzi o liczbe ludności czy powroty? Ludzie z natury chcą mimo wszystko spokoju,pracy i chleba.Zobacz co stało się z "demokratycznym" państwem ukraińskim w ciągu ostatnich 20 lat? Korupcja na olbrzymia skale w urzędach państwowych i sluzbach im podległych. Obecne działania wojenne wykazaly jaki kolwiek brak patriotyzmu w ukraińskim wojsku.Dezercje na taka skale były tylko w czasie II WS wśród Rosjan którzy w pierwszej fazie wojny przechodzili na niemiecka strone.Obecne i przyszle kredyty spowodują kolosalne zaciskanie pasa przez ukraińskie spoleczenstwo.Przeciez to ono placi zawsze za złodziejstwa,defraudacje,nieudolnosc i brak kompentencji tych na gorze.Oni zawsze będą mieli się dopbrze niezależnie od politycznych opcji.Zobacz co dzieje się w Kijowie.Prawy Sektor(Swoboda) decyduje już kto ma być w parlamencie a kto nie.Zaczyna obsadzać swymi ludzmi media.Jest już w resortach silowych.Myslisz ze czesc ludzi na Ukrainie to barany? Nie widza co zaczyna się dziac? W Polsce na początku był entuzjazm.Teraz maja go tylko nasze przygłupie "polityczne elyty"bo spoleczenstwo widzac co się dzieje dawno to ma w d........Wasze malpy i wasz cyrk.Gdy Europa wchodzila w XXI wiek - Ukraina w spisie ludności podawala 45mln.obywateli,gdy jednak przyszlo spojrzeć z jakich narodow się sklada to wyszlo ze Rosjan i rosyjskojęzycznych jak podaja jedne zrodla jest 8/10mln.a drugie ze ponad 15mln.Dolicz do tego Wegrow,Polakow,Rumunow,Czechow i inne nacje to wyjdzie ze tych prawdziwych Ukraincow jest około 25/30mln.Kolejny przykład - W 2000r do obywatelstwa polskiego na Ukrainie przyznawalo się ok.200tys.osob.Obecnie po nowelizacji ustaw Karty Polaka bodajże z marca 2013r.gdzie prezydent RP swym podpisem wyrazil zgode na osiedlanie się w Polsce,podjecie pracy i opieki zdrowotnej i socjalnej na takiej samej zasadzie jaka maja Polacy nagle się okazało ze już ponad 2.000.000 Ukraincow ma polskie korzenie i chce taka Karte Polaka otrzymać.Mysle ze wszystko na Ukrainie się wyjasni do końca roku wraz z nadejściem zimy.

  • grzegorz710 24 July 2014, 06:27 Ukraińsko-rosyjska bitwa wakacyjna

    Mylisz się oni tylko zapomnieli ze sobą na wczasy zabrać wideł i siekier. To tylko przez zapomnienie

  • jan53 24 July 2014, 05:42 Ukraińsko-rosyjska bitwa wakacyjna

    Ciekawie zapewne wygladalaby wspolna podróż obu nacji samolotem.Jednak mimo wszystko Ukraina pomalu się cywilizuje.Juz nie siekiera czy pila a bardziej wysublimowane jest przewidziane zejście z ziemskiego padolu -" wieszanie na galezi".Zawsze to jakiś postep.

  • wladyslaw 24 July 2014, 00:56 Separatystyczny dowódca - mieliśmy Buk

    sledztwo jeszcze trwaje. Jednak warto zauwazyc, ze P. Chodakowski juz powiedzial, ze nic takiego o "Buku" nie mowil.

  • Gdyby tylko to kremlowskie kłamstwo okazało się prawdą!!! Amen.
    Szkoda tylko, że, jak zwykle, kłamią.

  • borsuk77 23 July 2014, 19:53 Zmniejszony rewers gazu na Ukrainę

    Pogadamy w grudniu. Lepiej niech Kijów szybko buduje terminal na gaz z Kataru i USA. Najlepiej na Krymie.

  • Czyli nie zamach terrorystyczny lecz tragiczna w swoich skutkach pomyłka.

  • Pytanie , czy to się ma w genach, czy się wysysa z cyca matki ? Chodzi mi o znajomość obsługi przedstawionych rekwizytów w dłoniach małolat
    http://vk.com/video83047834_169538671?hd=1 &t=

  • Panie ems: Polacy wysiedleni na ziemie odzyskane, którzy dostali mienie poniemieckie, byli traktowani jako spłaceni ze swojego zabużańskiego pozostawionego mienia. Były? potem akcje spłaty - 100 zł za dom, 1 zł. za hektar ziemi. O takich próbach uzyskania pokwitowań słyszałem od dziadków i Matki. Nikt z nich nic nigdy nie podpisywał, faktem jest że gospodarstwa poniemieckie dostali, objęli i sprzedali. Jaka jest obecnie wykładnia prawa w tej sprawie to ja nie wiem. Być może są odpowiednie porozumienia międzynarodowe - podobne do niemieckich - ja tego nie wiem, bardzo chętnie je poznam. Obecnie trwa akcja spłaty za "Mienie zabużańskie", cieszy się chyba dużą popularnością.
    Osobiście uważam że uzyskanie jakiejkolwiek materialnej rekompensaty od Ukrainy jest mało prawdopodobne. Ja osobiście o żadne odszkodowanie za mienie pozostawione na Wołyniu od rządu RP nie wystąpiłem i nie wystąpię. Opinia rodziny jest inna, ale ja taką suwerenną decyzję podjąłem i nie muszę się przed nikim tłumaczyć. W byłych moich domach mieszkają obecnie ukraińskie rodziny, nie mam do nich żadnych pretensji. Chyba że o brak konserwacji i o wycięcie sadu, ale tak musieli zrobić ze względu na podatki. Ideologię banderyzmu na terenie RP w prasie, radiu i szkołach należy bezwzględnie zwalczać karać za pomocą prawa. Ukraina powinna mieć jasny przekaz: Polska zawsze stanie na jej drodze do Europy i do Wolnego Świata jeżeli Ukraina nie ureguluje i nie będzie walczyć ze zbrodnicza faszystowską ideologią. Obecnie formuje się etos założycielski wolnej Ukrainy związany z jej walką z imperializmem rosyjskim. Mają czym banderyzm zastąpić. Są to moje luźne uwagi, nie jestem historykiem, nie mam żadnych pretensji do absolutnej wiedzy czy też nieomylności. Takie jest moje zdanie na chwilę obecną.