• ciągle ci Żydzi - Hitler tez był ponoć Żydem (jego babcia)...

  • bo proszę Pana moja rodzina wycierpiała się od komunistów i sowietów (jak ogromna większość Polaków, podobnie jak od Niemców) - Pan widocznie stał po drugiej stronie barykady - tego za komuny nie uczono w szkołach - na przykład wywózki na wschód opisywano jako poszukiwanie pracy... uczyliśmy się z różnych podręczników historii...

  • proszę są różne sposoby walki - na przykład swoim dzieciom pokazuje niektóre wpisy, żeby widziały, że komunizm w Polsce nie został wypleniony - niech się uczą, że walka jeszcze nieskończona - szczeka to proszę Pana pies... ale cóż - widać jaki poziom Pan prezentuje... ehhh...

  • tutejszym 29 July 2014, 20:23 Ukraina - sytuacja na froncie [GRAFIKA]

    Podtrzymuję swoje zdanie: " Nasz przemysł węglowy na pewno musi wyrugować pośredników i oszustów. W pierwszym rzędzie stworzyć zdrowy łańcuch dystrybucji." Cena tony polskiego węgla opuszczającego kopalnię wynosi PONIŻEJ 200 zł za tonę. Na rynku tona polskiego węgla jest o 50% wyższa od ceny zakupu przez pośrednika. Tak że zdrowy łańcuch dystrybucji może mieć niebagatelne znaczenie dla zbytu węgla z naszych kopalni. Osobiście sądzę że wprowadzenie embargo na rosyjski węgiel powinno nastąpić. Efektem mogłaby być gwałtowne polepszenie się jakości naszych owoców i warzyw na rosyjskiej granicy. No i wyczyszczenie hałd z zalegającego naszego, niskiej jakości węgla. Pozostaje problem marszu górników na Warszawę, uprzywilejowanych ponad miarę górników. Ma Pan rację, naturalną cechą rosyjskiej działalności jest dążenie do monopolu, nic w tym wg mnie dziwnego. Rolą UE jest takim zakusom zapobiegać.

  • tutejszym 29 July 2014, 20:22 Ukraina - sytuacja na froncie [GRAFIKA]

    Jan_De: Pani Jasiu de, a skąd Pani wzięła te 10 milionów złotych rocznie oszczędności z tytułu używania rosyjskiego węgla?. Podaj Pani namiary na tą ciepłownię która taki cud osiągnęła za pomocą ruskiego węgla. Bałach Pani wciskasz licząc że nikt nie powie "sprawdzam". Słuchaj ruski agencie wpływu, na co Ty liczysz wciskając taką ciemnotę. Duże ciepłownie mają swoje układy z kopalniami i inny rachunek kosztów. To co, ten ruski węgiel darmo dostałaś i z jęzorem na wierzchu sama po szerokich torach ciągnęłaś?

  • jest Pan komunistą - proponuję Panu odzwyczaić od "wy" - komuna w Polsce upadła - mój dziadek miał inne zdanie - jak go nkwdziści szlachtowali przez kilka dni...

  • karol1 - piękny wpis na adnovum.neon24

  • Skutki fałszywych oskarżeń o broń chemiczną ,wprowadzania demokracji w krajach arabskich za pomocą terrorystów i stosowania podwójnych standardów w polityce w tym sponsorowania rebeliantów w Syrii. Film drastyczny z IRAKU. Tak działają nie dawni oprawcy z Syrii !!!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=RZajBHk9VXo

  • kindzal 29 July 2014, 19:54 Koniec Ramadanu dniem wolnym na Krymie

    Wyglada to raczej na taktyczny i propagandowy chwyt Aksjanowa.
    Tatarzy oczekuja konkretnych politycznych decyzji: legalizacja pobytu (tzw. dzikie budowy), uznania Medzlisu za oficjalne przedstawicielstwo ich spolecznosci oraz realnego wplywu na roznorakie (polityczne) decyzje podejmowane dotychczas bez liczenia sie z glosem tej spolecznosci.

  • Nowa faza konfliktu rakiety balistyczne ?
    Jak podaje CNN ukraińcy walą z rakiet balistycznych o małym zasięgu 89 km z głowicami konwencjonalnymi o ładunku 454 kg.Za pewne zaraz w polskich mediach pojawią się informacja o ofiarach spowodowanych przez separatystów, którzy terroryzują ,porywają , i sami do siebie strzelają z haubic ,Gradów i teraz z rakiet balistycznych.Wygląda na to ukraińskie siły tylko otaczają miejscowości, palą ogniska w obozach , mają występy artystyczne dla ludności, i tylko czekają jak głupie "kacapy" sami sobie po mordzie naleją i sobie pójdą dalej od Kijowa, a świstak siedzi i zawija sreberka.
    https://www.youtube.com/watch?v=rPMckOBfw4Q

  • Witam, Mr Hyde! Jednak w tej roli czuje się pan lepiej, co? Natury nie oszukasz Erotomanie z niezdrową wyobraźnią... Tylko ona Panu została, co? A co tam w Pana ulubionym portalu (nie pamiętam już nazwy...) W tym, co to "obnaża" ruską propagandę...A propo "obnaża"...Czy rekord Brytyjki, tej, co to wzięła 22.....do ust został już pobity? A może jeszcze jakieś inne "dziecko homosi" dało świadectwo szczęśliwego dzieciństwa?

  • tutejszym 29 July 2014, 19:17 Ukraina - sytuacja na froncie [GRAFIKA]

    Jan_De: 29.07.2014 19:02. Jasiu de, ruski pedalcu, przestań pisać puste posty dla tych marnych 185 rubli za sztukę. Zamiast konstruktywnej treści stosujesz próby obelg np. Pana kami644 czy też mojej osoby. Pedal się Pani z Panem "Sylwia" intymnie, nie rób z tego ideologicznego sztandaru. Wzbudzasz Pani we mnie obrzydzenie.

  • iwanow 29 July 2014, 19:15 Koniec Ramadanu dniem wolnym na Krymie

    Tatarzy krymscy domagają się legalizacji Medżlisu. Tatarski samorząd nie jest uznawany przez separatystyczne władze anektowanego półwyspu. Krymska prokuratura zarzuciła liderom społeczności tatarskiej ekstremizm i zakazała im wjazdu na Krym. ------------ coś się zmieniło w temacie??? -----------------

    buhahaha, ocieplanie wizerunku.............. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Tatarzy-krymscy-oburzeni-decyzja-Moskwy,wid,16737067,wiadomosc.html ............... http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tatarzy-krymscy-juz-nigdy-nikt-nas-nie-wygoni-z-krymu/rcxbe

  • ruskiagent 29 July 2014, 19:09 Koniec Ramadanu dniem wolnym na Krymie

    Pytanie do Uriego i do Iwanowa: czy to jest to prześladowanie Tatarów Krymskich przez okrutnych putlerfaszystów komunistów?

  • tutejszym 29 July 2014, 19:00 Ukraina - sytuacja na froncie [GRAFIKA]

    Podtrzymuję swoje zdanie: " Nasz przemysł węglowy na pewno musi wyrugować pośredników i oszustów. W pierwszym rzędzie stworzyć zdrowy łańcuch dystrybucji." Cena tony polskiego węgla opuszczającego kopalnię wynosi PONIŻEJ 200 zł za tonę. Na rynku tona polskiego węgla jest o 50% wyższa od ceny zakupu przez pośrednika. Tak że zdrowy łańcuch dystrybucji może mieć niebagatelne znaczenie dla zbytu węgla z naszych kopalni. Osobiście sądzę że wprowadzenie embargo na rosyjski węgiel powinno nastąpić. Efektem mogłaby być gwałtowne polepszenie się jakości naszych owoców i warzyw na rosyjskiej granicy. No i wyczyszczenie hałd z zalegającego naszego, niskiej jakości węgla. Pozostaje problem marszu górników na Warszawę, uprzywilejowanych ponad miarę górników. Ma Pan rację, naturalną cechą rosyjskiej działalności jest dążenie do monopolu, nic w tym wg mnie dziwnego. Rolą UE jest takim zakusom zapobiegać.

  • oczywiście jestem za integralnością Polski, nasze mniejszości nie muszą narzekać - maja tak dobrze - szkoda, że Niemcy nie widzą problemu istnienia Polaków, ale czego można się spodziewać po Tusku - problem nie istnieje - on nie umie naciskać :P

  • Panowie i po co te obelgi? Ulzylo Wam, ze sie powyzywaliscie?

    Myslicie, ze zwykli ludzie chca tej wojny?
    Przeogromna wiekszosc mieszkancow Ukrainy, czy to na wschodzie, czy na zachodzie, chce zyc w (s)pokoju i nie chce zadnej wojny. Zawsze tak bylo, ze fanatycy i polityczni ignoranci wciagali cale panstwa i narody do roznych wojen i konfliktow, a kto placil za to najwyzsza cene?
    Zwykli ludzie, starcy, kobiety i dzieci...

  • Polska nie musi się obwiać żadnych "objawów samostanowienia" . Niektórym jak powyżej widać "głowy goreją" by w Polsce było to samo co na wschodzie. Niestety próżne i naiwne są ich oczekiwania. Mam nadzieję że wykażą się wreszcie czynem przestaną ględzić i pobieżą udowodnić swoje "gierojstwo" w Donbasie walcząc z "putlerfaszystami" bądź innymi wytworami swojej dziecięcej fantazji

  • Nie wiem skąd ma Pan takie dane, Panie tagore. Nie będę ich podważał. Ale podam jeden przykład, który znam z własnego doświadczenia i który im zaprzecza... Pod koniec ub. dekady, zakład w którym pracowałem, stał na skraju bankructwa. Trudno się dziwić, że szukaliśmy tanich surowców. Węgiel z Rosji był o ok 1/3 tańszy i charakteryzował się takimi parametrami: Wartość opałowa=prawie 24MJ/kg, zawartość popiołu <18%, zawartość siarki = 0,2%, wilgotność = 10%. Zapewniam Pana, że w owym czasie nie było w polskich kopalniach węgla, który miałby mniej S niż 0,6% - a tylko taka zawartość S umożliwiała dotrzymanie norm emisji SO2 (oczywiście, przy braku instalacji odsiarczania). Jedyną wadą, i to dużą, C rosyjskiego była duża wilgotność (bez problemu można było kupić C polski o wilgotności o połowie mniejszej), Powodowała ona spore problemy z zapychaniem rur zsypowych i młynów węglowych. Pomimo to, rachunek zysków i strat wykazywał, że zaoszczędzimy nawet 10 00 000 zl rocznie...

  • Tani węgiel o wysokiej wartości opałowej często ma haczyk w postaci wysokiej zawartości siarki.
    Podejrzewam ,że Rosja dąży do wyniszczenia górnictwa węgla w Europie aby i na tym polu nas uzależnić stąd ceny ich węgla mogą zadziwiać. Węgiel z USA to za i wyładunek oraz fracht ,razem
    to będzie ładnych parę dolarów do tony.

    tagore

  • mordując Polaków... chyba, że zsyłki to taka niemiecka prowokacja...

  • mam nadzieję, że nasi forumowicze tak ochoczo wspierający putlerfaszystów nie będą wspierać separatyzmu Niemiec i Śląska, ale to chyba pewnik, bo są przecież piewcami wolności ludów do samostanowienia - jeśli nie popierają mniejszości niemieckiej, to potwierdzają we mnie swoją dozgonność miłość to towarzysza Putlera...

  • Przysięgał Pan, Panie kami „stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami”… Wierzę Panu, gdy mówi Pan, że jako trepowi, "któremu wojsko uratowało życie" - do tak pojmowanego patriotyzmu - nie było Panu łatwo przekonać żołnierzy… I dzięki Bogu! Ale proszę mi powiedzieć, jak to jest lizać buty wschodniemu satrapie, a potem zrobić „w tył zwrot”, i lizać zachodniemu - i na jego rozkaz – wschodniego - opluwać? Smakuje lepiej?

  • @ iwanow: 29.07.2014 02:07.).,,to Noworosja, a każdy Noworosjanin jest Rosjaninem..." to jest wierutne kłamstwo , Jednak żaden z tych noworosjan nie był banderowcem i nie mordował Polaków a często niósł im pomoc i ratował życie

  • Panie kami, proszę mi wyjaśnić - choćby na własnym przykładzie – jak można osiągnąć taki stan, stan braku samodzielnej obserwacji i myślenia , a więc także logicznego wyciągania wniosków? Czy wystarczy czytać GW i inną polskojęzyczną prasę, czy trzeba jeszcze oglądać polskojęzyczną TV (wszystko jedno jaką)? A może trzeba było być trepem w LWP? (mam nadzieję, że chociaż w inwazji Czechosłowacji nie brał Pan udziału). Ale teraz do rzeczy… Po 1: Czy Pan wie, że po wojnie gruzińskiej, Łukaszenka z pełnymi honorami gościł u siebie Saakaszwillego , a białoruska TV emitowała programy przedstawiające gruziński punkt widzenia? I widzi w tym Pan argument na podporządkowanie Białorusi Rosji? „Gratuluję!” A takich przykładów jest wiele. Po 2: Uważa Pan też, że polityka polega na realizacji obranego planu… Wybaczy Pan, ale to b. prymitywne… Bo sytuacja bywa dynamiczna, i co wówczas, jeśli spostrzeżemy nagle, że idziemy w zła stronę? Pana zdaniem mamy brnąć dalej… A przecież im dłużej błądzimy - tym zawrócenie jest coraz trudniejsze. Dlatego „realizacja planu” nie może być celem samym sobie – tak, jak to Pan rozumiesz. Ten „plan” powinien przynieść Polsce korzyści. Dlatego powinien być modyfikowany zawsze, gdy wymaga tego polska racja stanu, o której – chciałbym się mylić- nie masz Pan pojęcia. Po 3: Tak, wyobrażam sobie, że ktoś nie chce z kimś handlować wiedząc, że jego kontrahent , za jego plecami, robi mu czarny PR. A również i w handlu, do partnera wskazane jest mieć zaufanie…

  • pilsudzki 29 July 2014, 17:16 Separatyści bronią się pod Ługańskiem

    W tym Ługańsku to chyba terroryści a nie separatyści, jakiś błąd w wpisie

  • Donaldino Pedolino jak zwykle nieprzygotowany lub rznie glupa.Samych przedszkoli z j.niemieckim w opolskim jest prawie 150.Szkol podstawowych z j.niemickim jest 192 a giminazjow 60,wiec niech "Helmuty" nie udaja głupich a Donaldino niech się przygotuje do dyskusji bo to wstyd aby wnuczek zolnierza wermachtu nie wiedział ile niemieckich szkol jest w Polsce.

  • Cześć czerwony knurze. Twój mocodawca zwierz z kremla liczy na to że wielu Ukraińców i Polaków otumanisz ?

  • O, widzę, że miał Pan dobry dzień Mr Jakyll! Gdzie przyczyna? Wnuki pięknie wyczyściły „staw na posesji”? A może pielęgniarka, zdążyła na czas zmienić pieluchy? Cokolwiek by to było, proszę to powtarzać. Dobrze to Panu robi! Na koniec mała prośba… Jak się Pan na jakimś problemie nie zna – i nawet ma Pan tego „świadomość” – to proszę nie „oblekać tego faktu w słowa”… To nielogiczne.

  • werle 29 July 2014, 16:56 Łotysze zlikwidują polskie szkoły?

    Widze ze lotysze ida droga litewskich szowinistow

    niedobrze oj niedobrze

    no ale zydowski msz w Polsce itak nic nie zrobi

  • Дорога между Шахтерском и Торезом 29.07.2014

    Źródło: http://www.youtube.com/watch?v=yTITNDoof5s &feature=youtube_gdata

  • " Wladyslaw " Jakby imię polskie ale ty jesteś czerwonym knurem tego zwierzęcia z kremla

  • Sorry...ale nie bądźmy takimi samymi kłamcami,jak amerykańscy agenci wpływu...mówmy tylko prawdę. to zawsze zwycięży,wcześniej czy później. Wersja z ostrzelaniem B-777 przez samolot jest mało prawdopodobna....dowody leżą na polu...powstańcy,wbrew kłamstwom strony ukrainskiej i własnie agentów wpływu,ich nie zabrali,ani nie zniszczyli. Kokpit nie był ostrzelany z działka...tam są ślady eksplozji rakiety....po pierwsze ogromna masa NIEREGULARNEGO kształtu i wielkości przestrzelin...po drugie SKUPIENIE w celu....żaden strzelec z działka nie uzyska takiego skupienia nawet,gdyby eksperyment zrobił na ziemi,a co dopiero w powietrzu.To jest niemożliwe,a więc ostrzał z działka odpada. To była rakieta. Ale nie jest powiedziane,że koniecznie klasy ziemia-powietrze...mogła być powietrze-powietrze wystrzelona z samolotu wojskowego. Su-25? mało prawdopodobne....musieli by go wystrzelić chyba z wielkiej procy,albo podwieźć windą.by osiągnął pulap 10000m. Su-25 może na chwilę osiągnąć tę wysokość,a jego rakiety mogą na tej wysokości lecieć nawet kilkanaście kilometrów....a więc o wiele więcej,niż podawane przez Rosję zbliżenie do B-777 nawet do 3 km. Rakieta na podczerwień wystrzelona z przodu nie musi uderzyć w silnik,ale eksplodować wcześniej(przed kokpitem),gdy zadziała zapalnik zbliżeniowy. ale już robi się zbyt WIELE tych "MOŻE". jeśli dodam na koniec....że choć typowe rakiety,w które uzbrojony jest Su-25 mogą na tej wysokości osiągać duże zasięgi,nawet kilkanaście kilometrów...to jest "mały"problem. Problem z naprowadzaniem.chodzi o to,że czujniki podczerwieni tych rakiet mają maksymalny zasięg...właśnie te 3 km...czyli znowu na krawędzi...zbyt wiele tych parametrów"na krawędzi" osiągniętych podczas jednego lotu...a jeśli rakieta powietrze-powietrze naprowadzana na podczerwień nie "wyczuje" wcześniej celu...to nie opuści nawet wyrzutni...nie da się jej odpalić!!! Tak,że wersja,że to ukraiński Su-25 wzniósł się na 10000m.,zbliżył do B-777 na odległość blisko 3km(to nawet niepewnie podane) i odpalił rakietę...ta wersja odpada. JEST MOŻLIWA,ale MAŁO PRAWDOPODOBNA. Pilot musiąłby mieć niesamowite"szczęście",by udało mu się w jednym ataku osiągnąć tyle granicznych parametrów(samolot,parametry rakiety,naprowadzanie) na raz. Jednak możliwy jest atak samolotem innym,niż samolot bezpośredniego wsparcia typu Su-25. Ja tylko obalam tę podaną wersję z ukraińskim Su-25. W/g mnie nastąpilo jakieś przekłamanie...bo na radarach rzeczywiście widać mały obiekt towarzyszący B-777...alę to raczej nie mógl być żaden Su25. Ale mógł być np ukraiński Mig-29...na radarach(cywilnych!!!) jest tylko punkcik...a ktoś w pośpiechu zinterpretował go jako Su-25. Czyli wersja z samolotem pozostaje jako możliwa,ale nie taka,jak to przedstawiono. Jednak największe prawdopodobieństwo,to jednak rakieta"Buk' wystrzelona przez ukraińskie siły rządowe. bo jednak Rosja przedstawiła DOWODY,lub przynajmniej SILNE POSZLAKI wskazujące na stronę ukraińską. Natomiast strona przeciwna posługuje się jedynie pomówieniami,plotkami,pseudo-dowodami,fałszywkami,które szybko są obalane,jako manipulacja....czyli kłamstwo strony ukraińsko-amerykańskiej jest w tym względzie wręcz oczywiste:Zero dowodów!!! Zero poszlak!!! Same fałszywki. No i manipulowanie opinią publiczną przez ąwiatowe media,będące jednak w rękach amerykańskich...zmasowana ostatnio antyrosyjska akcja propagandowa.Nawet PUBLICZNIE rozpowszechniane są INSTRUKCJE dla amerykańskich agentów wpływu,jednocześnie ogłupiające tych czytelników,którzy bezkrytycznie to czytają...taka instrukcja pojawiła się nawet na łamach tego portalu...a podobno jest niezależny...instrukcja"jak wyłapać agentów Putina i co zrobić,jeśli spotkamy się z JAKĄKOLWIEK krytyką władz Ukrainy,U.S.A. i JAKĄKOLWIEK próbą zrozumienia Putina i Rosji". Tak.tak!!! To ukazało się na tym,NIBY niezależnym portalu...INSTRUKCJA dla jankeskich agentów i ich sympatyków. Co zrobić,jeśli ktoś nie jest ślepcem,ma swoje wyrobione zdanie i spróbuje bronić Rosji... Podpowiem: Najlepiej od razu rozstrzelać! Tak,rozstrzelać,albo wsadzić do pierdla na długie lata. :)) Niestety to będzie konsekwencją,następnym krokiem...jeśli ktoś ośmieli się mieć inne zdanie,niż jedynie słuszne,popierające działania C.I.A. i U.S.A....rozstrzelać! Albo do Quatanamo! Bo to wróg,agent Putina. A później i tak rozstrzelać. Niestety,ale tak wygląda wolność słowa po Amerykańsku i obecnie ukrainsku.

  • jan53 29 July 2014, 16:36 Łotysze zlikwidują polskie szkoły?

    Ta pani już tak walczy z j.rosyjskim ze zglupiala zupełnie.Od 2007r.jako poslanka zaczela od likwidacji j.polskiego oraz niemieckiego w 4 programie lotewskiego radia przeznaczonego dla mniejszości narodowych.Tym samym wprowadzila w eter 24 h jezyk rosyjski.Bo obok mniejszości rosyjskiej której tak naprawdę jest ponad 30% to jeszcze sa tzw.mniejszosc niemiecka baltycka szacowana na ok.3/5%.Potem Polacy ok.2,5% oraz trochę Bialorusinow.Ci jednak preferują j.rosyjski.Juz raz była o to "zadyma" z Niemcami i Polakami ze p.poslanka preferuje mniejszości z poza UE,pomimo ze fundusze na mniejszości dostaje wlasnie z UE.Debilizm państw bałtyckich poraza.

  • Dziwne jest że Rosjan pan nienawidzi , a przypuszczam niemcom wszedł by pan do tyłka mimo tego że wybili kilka milionów Polaków , Polacy to taki dziwny naród , rusofobicznie uprzedzony do Rosjan , wchodzący do tyłka amerykanom i całemu zachodowi choć od 1939 r do dnia dzisiejszego wykorzystują nas i rolują na całego , dawniej sprzedali nas Rosjanom , nic nie dostaliśmy za Irak czy Afganistan , jeszcze musimy płacić za amerykańskie tortury , taka to jest przyjaźń ue i usa , bez wojny zniszczyli naszą gospodarkę i przejęli nasz kraj który tak naprawdę jest tylko na mapach.

  • Coś pan za bardzo chełpi się tymi dziadkami , może by pan ruszył do kijowa a potem do Donbasu zabijać tych Rosjan których tak pan bardzo nienawidzi , szczekać na forum i buuuhhać każdy potrafi.

  • Brawo pani Sylwio , jeżeli faktycznie jest pani kobietą i interesuje się takimi wydarzeniami to chylę czoła , faktem jest że jedni Polacy są za powstańcami a inni nie , wg mnie Ci co są im przeciwni to tylko dlatego że są rusofobami i nawet by byli za alkaidą gdyby ta walczyła z Rosjanami . Tam jest wojna domowa a nasze łżemedia nazywają tych ludzi terrorystami

  • Według żródeł Wirtualnej Polski która dziś powołuje się na angielski dziennik..Rosyjska FSB opłaca około 600 agentów którzy za zadanie mają w internecie ocieplanie wizerunku i kreowanie pozytywnego wizerunku Federacji Rosyjskiej......co widać zresztą gołym okiem........

  • Panie iwanow dlaczego u pana jest taka nienawiść do rosjan , jak tak bardzo ich pan nienawidzi to ma pan szansę na nich się odegrać , ukraińcy przyjmą pana z otwartymi rękoma i wyślą do Doniecka lub Ługańska aby mógł pan zabijać tych znienawidzonych Rosjan

  • protestował Pan przeciwko I i II wojnie czeczeńskiej??? kto wtedy strzelał - banderowcy??? faszyści??? jakie stanowiska w armii sowieckiej zajmują dowódcy z wojen czeczeńskich? ile osób odpowiedziało u sowietów za zbrodnię na narodzie czeczeńskim? czemu wtedy nie pozwolono czeczenom utworzyć swojego państwa? itd... na żadne pytanie nie umie Pan ospowiedzieć, oprócz wyzwisk...

  • Zadałem "Władyslawowi" kilka razy pytanie: co robił, gdzie był podczas wojen czeczeńskich? Nie otrzymałem odpowiedzi, co wskazuje, że ma coś do ukrycia. Podaje się za uchodźcę z centralnej Ukrainy, ale na bardziej konkretne pytania, zadane przez Pana raula (po rosyjsku) nie odpowiada, nie odpowiada również na moje pytania po ukraińsku. Dziwna sprawa ....

  • Wladyslaw: Ukraińcy już zaczęli budować, źle powiedziałem, oni zaczęli kopać dołki by odgrodzić się od innych . Chińczycy wybudowali wielki mur , ukry... wykopią wielki rów :) A zielone ludziki i inie kabany i tak przejdą przez tę przeszkodę terenową. Mam pytanie czy na Ukrainie, ktoś słyszał o mostach na podwoziu gąsienicowym albo desancie. Nawet w czterech pancernych potrafili taką przeszkodę pokonać. :)
    http://www.youtube.com/watch?v=YKxUEqvnkg8

  • Ciekawa informacja pojawiła na temat feralnego samolotu. Czytałem gdzieś o pilocie który się przyznał niemieckiej gazecie a teraz ta informacja
    "Atak rakietowy na malezyjskiej Boeinga wykluczone, ponieważ kokpit zawiera dziury po kulach, które przenosi winę za morderstwo samolotów pasażerskich obywatelskiego na Ukrainie Sił Powietrznych. Twoje komentarze na MH17 katastrofy opublikował niemiecki ekspert Peter Haysenko (Haisenko)."
    http://anna-news.info/node/19081

  • Widze ze ktoś posiada wiedze na temat tajnych urzędniczych kont.Z jednej stronny to cenna informacja.Z drugiej może być niewygodna.

  • jaroslaus 29 July 2014, 11:33 Grzegorz Braun aresztowany

    to się nazywa wolność. Nie bójcie się czerwone świnie. Każdą z was czego spotkanie z gałęzią i sznurem. Nieważne czy nosicie mundurek czy szlafroczek z łańcuszkiem na szyi.

  • to się właśnie nazywa totalitaryzm głupcze. Aparat państwowy był do ataku na ZSRR w większości w rękach żydów, którzy byli też odpowiedzialni za całą rewolucję.

  • zgadzamy się jeszcze w jednej rzeczy. Pan każdego przeciwnika Sowietów wyzywa od banderowców - jak każdego zwolennika Putina nazywam komunista, putlerfaszystą i zdanie nie zmienię...

  • idź się lecz - jeden Gruzin zniewolił cały naród...

  • Materiał pojawił się już 27.07.14 i w/g ukrainskiego portalu przedstawia wsparcie separatystów idące na odsiecz Torez i Szachtarska z rejonu Saur Mogiła .W/g tego portalu siły te zostały rozbite.
    Link : http://hvylya.org/news/exclusive/ukrainskaya-armiya-razbila-ogromnuyu-kolonnu-bronetehniki-boevikov-vozle-toreza.html
    Faktycznie z miejsca skąd jest materiał jest ok 20 km do granicy Rosyjskiej - jednak autor chyba zapomniał ,że poza kilometrami oddziela tą miejscowość od Rosji jeszcze 4 brygady (dość) przetrzebione) ukrainskie znajdujące się w tzw "kiszce" czyli krasnodonskim kotle.
    Faktyczna odległość do granicy wyniosłaby ponad 50 km (w linii prostej) zarówno do rejonu Krasnodonu jak i Saur Mogiły.
    Skoro nawet ukraincy twierdzą ,że to nie wkroczenie sił rosyjskich tylko separatyści to upieranie się przy tym tytule notki nie ma sensu.

  • ja z duma wywieszę flagę Polski, za którą walczyło moich dwóch dziadków w 1920, broniąc Europę przed sowiecką nawałą