• Tak trochę na wesoło , choć nie wszystkim dziś wesoło kiedy dotyka ich wojna.
    http://www.youtube.com/watch?v=kW34oaHTiz8 &list=UUo7YK_ZsjRyMmGHnMEOVP9g

  • Pobity deputowany w trakcie protestów przeciw mobilizacji
    http://www.youtube.com/watch?v=QHXeHB-gCg8 &list=UUo7YK_ZsjRyMmGHnMEOVP9g

  • W przyszłości przynajmniej część związanych z ruchami nacjonalistycznymi Ukraińców będziemy musieli wysiedlić daleko na wschód od Łucka. Co za bezczelne typy. Zrobimy im akcję "Dniepr" :-D

  • Mr Hyde, może to Pan zrozumiesz: "Megagram (symbol Mg) – pochodna jednostka masy w układzie SI (także pochodna jednostka masy w stosowanym dawniej układzie CGS) równa jednemu milionowi gramów (1 000 000 g), popularna nazwa – tona".

  • Znów dałeś Pan plamę, Mr Hyde... Niedługo będziesz Pan cały poplamiony...I po c? Warto było siedzieć i myśleć po nocy? Wiem, że - nam wszystkim - codziennie umierają miliony komórek nerwowych, ale Panu - wyraźnie zostało ich już nie wiele... Zapraszam do Wikipedii. To źródło może Pan zrozumiesz: 1 tona = 1000 kg = 1 Mg. I jak? OLŚNIŁO?

  • Czy ten marszałek lubelski oszalał ? To tak jak by zatrudnić zagorzałego hitlerowca do remontu Auschwitz.

  • Cóż ,niewątpliwie Pan Erdogan z Turcji i Obama z USA odnieśli pełny sukces tworząc tego
    skrajnie niebezpiecznego noworodka kalifatu ,gratulacje.
    Po pierwszych dziesięciu milionach trupów należy utworzyć nagrodę przyznawaną przez stosowne gremium imienia Obamy i Erdogana , nalezy im się . Dla najgłupszego rządu roku.

    tagore

  • a na adnovum nie widziałem Pana wpisu proszącego o nieubliżanie innych, nie przeszkadza Panu to? Tam to sie Panu podoba. W ramach pocieszenia - tam się nie udzielam - przestanę wyzywać innych jak przeczytam Pana wpis o podobnej treści na tamtym forum.

  • zaczęło się od zwyzywania mnie przez kilka osób od banderowców i tyle temacie - bardzo merytoryczny argument - jakoś nie pozwolono mi wyrazić swojego zdania... przecież dla części osób każdy kto popiera integralność Ukrainy jest banderowcem, to ja przyjąłem zasadę, że każdy popiera Putina jest sowieckim sługusem

  • piekło to teraz mamy u sowietów - ten naród ma gen mordowania, także Polaków - tu jest Polska, Polska wspiera Ukrainę... nie zapominając o zbrodniach banderowców, tak samo jak i o zbrodniach sowietów i faszystów... nic kolega nie poradzisz... zapraszam na 11 listopada do Warszawy - broń ambasady sowietów - chłopaki skopią ci tyłek, podobnie jak inny lewakom oraz antypatriotycznej grupie wielbicieli Putlera

  • michail 30 July 2014, 07:14 Łotysze zlikwidują polskie szkoły?

    cóż, polska chyba powinna wyciągnąć wnioski z takiej sytuacji...

  • Wcale bym się nie zdziwił gdyby tak było , wszelkie organizacje legalne na tym świecie są zależne od wielkich tego świata , czy OBWE sprzedaje separatystów - raczej tak , wniosek nasuwa się jeden , wokół samolotu miała być 40 km strefa bez działań wojennych , nagle słyszymy że ukraińcy są 10 km od wraku samolotu , więc się pytam czy powstańcy tak sobie odpuszczają i się wycofują NIE wycofują się bo są ostrzeliwani i atakowani przez armię

  • banderowcy won do piekła

  • michail 30 July 2014, 07:09 Ukraiński pocisk trafił w polski dom

    przeczytałem tego newsa przypadkiem na stronie faktu - myślałem, że to żart...

  • Powiem Ci człowieku tak , większej hieny od Ciebie na tym portalu nie ma , jeżeli nie masz argumetów w czasie dyskusji to tylko ubliżasz innym , miej prawo do swoich poglądów i je wyrażaj , nikt Ci tego nie broni , możesz swoimi argumentami nas przekonać lub nie ale nie ubliżaj nikomu.

  • Król czekolady chciałby zawieszenia broni tylko do tego aby przegrupować wojska i i zasilić je nowymi dostawami , przerabialiśmy to kilka tygodni temu , chyba powstańcy byliby głupi gdyby na to poszli , tak czy owak są oni na przegranej pozycji , jedynie może ich uratować interwencja rosyjska ( w co nie wierzę) lub rozruchy społeczne na ukrainie , a to już jest bardziej prawdopodobne w zw z tą mobilizacją i pogarszającą się sytuacją materialną ukraińców , jeżeli powstańcy utrzymają się jeszcze z miesiąc to mają szansę wygrac tę wojnę domową.

  • Szkoły z językiem wykładowym polskim upadają, brak dotacji. Jest to świadoma polityka państwa Tuska. Jedynym wyjściem dla rodziców dzieci z zagrożonych szkół jest zadeklarowanie "niemieckości" uczniów i wypełnienie odpowiednich deklaracji. Wtedy problem jest załatwiony, pojawia się w tym miejscu szkoła niemiecko języczna. Nakłady na szkoły mniejszości narodowych są dużo większe niż na szkoły polskie!! Trwa wynarodawianie młodzieży polskiej za pieniądze z budżetu RP!!. Do tego dochodzi "odpowiednia" polityka edukacyjna ( nauka historii polski, literatury, walka z Kościołem... ).

  • Fajnie się krzyczy zabić Rosjan , ale jak sprawa zaczyna dotykać osobiście bo na wojnę mają iść mężowie , ojcowie czy synowie i jest ryzyko że wrócą w trumnach to już inaczej na to patrzymy , to samo dotyczy krzykaczy na tym portalu , fajnie się siedzi przed kompem i pisze bzdury , bo wojna jest daleko i nas nie dotyczy .

  • iwanow 30 July 2014, 06:24 Ukraiński pocisk trafił w polski dom

    Kira, powinien wypowiedzieć wojnę... ehhhhhhh... ciekawe kiedy sowiety oddadzą nam wrak ze smoleńska... sam Putler przyznał, że za zastrzelenie samolotu ponosi winę ten na kogo terytorium spał samolot...

  • sowiety won do Putlera czcić swojego stalinowskiego bożka

  • wspominamy stare czasy, co jak tropiło się wrogów ludu, towarzyszu jazmig, w którym wydziale służb bezpieczeństwa pracowałeś??? czerwona hiena

  • A nasz rzad siedzi cicho- nic sie nie skarza bo boja sie Ukrainie zaszkodzic.

  • Po co ci pośrednicy? Niech po prost przestaną strzelać i wycofają wojska, a od razu będzie przestrzeń do rozmów.

  • Jeżeli OBWE pracuje jako agentura banderowców, to współpraca z nimi nie ma sensu.

  • No to niech banderowcy przerwą ostrzeliwanie miast i wiosek ukraińskich. Co do wspierania przez Rosję powstańców, to niech USA, UE i MFW przestaną finansować Kijów.

  • P. Adriangdz: polecam https://translate.google.com

  • tutejszym 30 July 2014, 02:39 Ukraina - sytuacja na froncie [GRAFIKA]

    Jan_De: 29.07.2014 Tupetu Pani nie brakuje w stosowaniu zmyłki. Najpierw jest 10 milionów złotych rocznie oszczędności z tytułu używania rosyjskiego węgla w ciepłowni której adresu Pani nie podasz... Potem " Zakładowe elektrociepłownie zużywają ŁĄCZNIE 300 000 Mg węgla " co czyni wyliczenia i podane wartości zupełnym bełkotem. 300 000 Mg czyni 30 kilogramów, ale i tak te durnie to kupią?!!!. Zupełnie świadomy dezinformacyjny bełkot mający na celu ogłupienie czytelnika. PANI PATRIOTYCZNYM RUSKIM OBOWIĄZKIEM JEST PROMOCJA RODZIMEGO, ROSYJSKIEGO WĘGLA NA POLSKIM RYNKU !!. Promocja rosyjskiego węgla na polskim rynku silnie rysowała się w tle afery podsłuchowej, jeżeli nie jest to ściema SKW. Naszym problemem jest - moim zdaniem - wyrugowanie nadmiernych zysków pośredników handlu węglem oraz przegląd systemów wynagrodzeń w naszym górnictwie oraz odpowiednie stosowanie zmienionych technologii spalania węgla. To wszystko powinno skutkować zmniejszeniem prawdopodobieństwa opanowania rynku handlu węglem przez Rosjan. Ale powinno to być domeną naszych specjalistów a nie ruskich agentów wpływu.

  • Na Zakarpaciu ciagna do wojska nawet Romow! http://www.mukachevo.net/ua/News/view/97040-Мукачівські-роми-налякані-мобілізацією-забарикадувалися-у-таборі-ФОТОФАКТ

  • Nikt nie chce byc na miejscu tych nacionalistow z batalionu neobanderowskiego "Ajdar" - lieza w trunach https://www.youtube.com/watch?v=L4arhQEqrS8

  • cichy 30 July 2014, 00:00 Łotysze zlikwidują polskie szkoły?

    Jak im się ruscy już dobiorą do tyłków to wtedy będą szukali w nas sojuszników. A my oczywiście ruszymy na pomoc naszym bałtyckim 'braciom'. Trzeba zacząć wyciągać wnioski z historii i pokazać im ich miejsce w szeregu. Szkoda tylko, że nie ma nikogo kto by to zrobił.

  • Czasy się zmieniły. Sami tą dzicz dozbrajamy, więc nie ma się co dziwić jak następnym razem przyjdą uzbrojeni w broń palną i polskie kamizelki, zamiast wideł i siekier.

  • Przysięgał Pan, Panie kami „stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami”… A teraz opowiada Pan takie "anegdotki"....? Pan - Trep - któremu wojsko uratowało życie? - jak pewnie mawiali Pańscy żołnierze? Czego się Pan dosłużył, stopnia sierżanta? A może oficera? Bo przecież "nie matura, a chęć szczera..." Proszę mi powiedzieć, jak to jest lizać buty wschodniemu satrapie, a potem zrobić „w tył zwrot”, i lizać zachodniemu - i na jego rozkaz – wschodniego - opluwać? Smakuje lepiej? I Pan chce mnie uczyć empatii? Uczyć empatii chce mnie ktoś, kto tak diametralnie zmieniał swoje poglądy? Wie Pan co Szpotański pisał o ludziach lat 70-tych? "Tu tylko szpiclom coraz większe uszy rosną, milicji - coraz dłuższe pałki i coraz bardziej pustka rośnie w duszy, i coraz bardziej mózg się robi miałki. Tu tylko może prosperować gnida, cwaniak i kurwa, łotr i donosiciel..." A Pan do kogo z nich, siebie sam zalicza?

  • Pitu Pitu panie Kerry. Tak niedawno Król czekolady zapowiedział wstrzymanie działań na 40 km od szczątków samolotu. Gdzie ze swoimi zagonami dzisiaj jest

  • grzegorz710 29 July 2014, 22:51 Ukraiński pocisk trafił w polski dom

    to dobrze, że kula karabinowa a nie widły czy siekiera

  • Widać ten Kerry, alias Kohn, wie lepiej na co gotowe są władze Ukrainy, niż one same... Typowe dla osobników Narodu Wybranego...

  • "Brytole to czynią", ale po "rachunku zysków i strat..." Po 30 latach okazuje się, że wydobycie może być opłacalne. Ale po 30 latach... Jak jest w Polsce? Ciekawe, że np. kopalnia kupiona przez Czechów funkcjonuje i przynosi zyski... Dlaczego w polskich rękach przynosiła straty? Odpowiedz na to pytanie pozwoli uratować wiele polskich kopalń...

  • POZNAJ ŻYDA: Dla niewiedzących. "Kerry" to bezczelny parch, który bezpardonowo udawał Irlandczyka. Dopiero gdy były wybory prezydenckie, w których startował, dokładniej przyjrzano się jego drzewu genealogicznemu -a tu "niespodzianka". Nazwisko "Kerry" pierwotnie brzmiało Kohn. Największą hucpę odwalił oczywiście sam zainteresowany łgając jakoby nic o tym nie wiedział. Spokojnie, USA mają już negroida za prezydenta, za chwilę będą miały żydowskiego świniaka. To taka uwaga w kwestii oceny tego co ten parch mówi.

  • Ale Ukraina i tak nas kocha, a my kochamy Ukrainę. Niech żyje Ukraina.

  • jan_de 29 July 2014, 21:54 Ukraiński pocisk trafił w polski dom

    Nie zrozumiał Pan - myślałem o Polsce, a nie o Wielkopolsce... Ale jak obstawiamy... to u naszych wschodnich granic ciągle widzę Ukrainę.... Nie wiem tylko jaką... Mam nadzieję, że nie Banderowską... A Pan? Nic Pana nie niepokoi? Jeszcze jedno, zdradzi Pan tajemnicę, kto przygotowuje się na powitanie Rosjan? Żeby nie było pudła - mnie może Pan z tego grona wyłączyć...

  • do węgla się wraca - Brytole to czynią - więc dbajmy - raz dopłacamy, ale łatwo zamknąć - trudniej później otwierać

  • iwanow 29 July 2014, 21:45 Ukraiński pocisk trafił w polski dom

    nie trafił Pan - konińskie od dziesięcioleci :P - patrząc, to raczej obstawiam sowietów u naszych granic - niektórzy z forumowiczów już chleby pieką i wódkę pędzą - ćwiczyli 22 lipca jak się wita sowietów :P

  • jan_de 29 July 2014, 21:41 Ukraiński pocisk trafił w polski dom

    "niektórzy nasi forumowicze nie będą musieli jechać na wschód wspierać" ukraińskie wojska. Ukraińskie wojska same do nas przyjdą, Panie Iwanow? Będziemy je wspierać na naszej prastarej ukraińskiej ziemi? Czy nie to chciał Pan powiedzieć?

  • Jeżeli Rosjanie rzeczywiście stosują ceny dumpingowe, to rozwiązaniem mogłaby być propozycja Pana Iwanowa... Ma tę jedną wadę, że wszyscy musielibyśmy się do tego dołożyć... Proszę także pamiętać, że wcale tak być nie musi (myślę o dopłatach dla rosyjskiego węgla), bo np. Bogdanka, koszty wydobycia węgla ma znacznie mniejsze niż każda z kopalń JSW czy KHW... Ale ma Pan rację, powinniśmy chronić polski węgiel, ale zacząć powinniśmy od likwidacji wielu górniczych przywilejów (przykro mi - ja takich przywilejów nie mam - a też pracuję ciężko) i zlikwidować inne nieuzasadnione koszty ich funkcjonowania...

  • Brawo Panie Iwanow, możemy też wprowadzić cła zaporowe... Najwyżej ileś tam tysięcy polaków może okazać się nie konkurencyjnymi i stracić pracę. Jednocześnie iluś tam górników tę pracę utrzyma... Ale ma Pan rację -tyle- że trzeba wcześniej dokonać rachunku zysków i strat...

  • Nie przeczę ,że można tam zakupić bardzo dobry towar ,ale istotą problemu jest świadome wyniszczanie polskiego sektora górniczego przy pomocy zaniżanych poniżej kosztów cen
    sprzedawanego węgla.

    tagore

  • Pewnie specjalnie strzelili.

  • A to ciekawe Panie Iwanow... Gdzie to Pana uczyli, że w Polsce był komunizm... Może coś przeoczyłem, ale byłem przekonany, że do ostatniej chwili mieliśmy tylko dyktaturę proletariatu, a o komunizmie, to tylko "marzyliśmy". Bo po drodze do komunizmu mieliśmy bowiem jeszcze do "zaliczenia"... no co? Propedeutyka się kłania...Ale rozumiem i - w tym przypadku - nie potępiam... wagary...Ciekawi mnie zaś, jakie wpisy pokazuje Pan dzieciom, na dowód, że komuna nie upadła... Bo jakie, że banderyzm, czy neobanderyzm ma się dobrze, to chyba wiem...

  • zawsze można jeszcze bardziej dotować polski węgiel - przecież i tak się zrzucamy na jego wydobycie

  • iwanow 29 July 2014, 21:02 Ukraiński pocisk trafił w polski dom

    niektórzy nasi forumowicze nie będą musieli jechać na wschód wspierać rosyjskich terrorystów - można wybrać się nad granicę...

  • Spróbuję, Mr Hyde, ale proszę zboczeńcu, powstrzymaj swoje chore fantazje... Choć sklerotyk i schizofrenik może ze zrozumieniem mieć mały problem, ale jak się w Panu obudzi dr Jakyll, to może się uda... Bo to nie jest skomplikowane... Przeciwnie - proste. Więc proste zadanie dla ucznia II klasy szkoły podstawowej: Zakładowe elektrociepłownie zużywają łącznie 300 000 Mg węgla, a koszty spalania węgla z Rosji jest są o ok 30 zł mniejsze (na Mg) niż węgla polskiego... Ile zł zaoszczędzi zakład z tytułu spalania tańszego węgla?
    I co Panu wyszło, Mr Hyde? Coś brakuje? To przejdźmy do zadania dla klasy III szkoły podstawowej... Przedsiębiorstwo płaci z tytułu przekroczenia emisji SO2 do środowiska 1 000 000 zł rocznie. O ile mniej zapłaci przedsiębiorstwo, które wybuduje instalację odsiarczania i nie będzie płacić za zanieczyszczenie środowiska SO2? I co? Trudne było? Egzamin zdany? Gratulacje...-A o jakim Zakładzie mówię - nie powiem, bo po co to Panu potrzebne?