Panie tagore - przyjazne stosunki pomiędzy Polską a Węgrami to zdecydowanie dawniej w przeszłość a nie tylko od Wiosny Ludów. Kilku naszych królów zasiadało na ich tronie, kilku ich władców było królami Polski. Zazwyczaj nasze kraje trzymały się razem a tym co nas wiązało był sojusz antyniemiecki ( Arpadowie i Piastowie), za Andegawenów to chyba nawet więcej niż współpraca a raczej przyjaźń choć poznaczona rywalizacją o Ruś. Póki istniały Węgry byliśmy zabezpieczeni od południa i za wyjątkiem potopu Szwedzkiego gdy Rakoczy przyszedł z bratnią pomocą to za bardzo nie mogę sobie przypomnieć jakichś większych zatargów z tym krajem. Więc raczej jest to sympatia i współpraca wielowiekowa a nie trwająca od 150 lat. Co do roli Rosji - zgoda ale nadal uważam że nalezy mierzyć siły na zamiary. A jak się nie ma możliwości to należy po pierwsze nie drażnić, a po drugie powoli budować potencjał a nie narażać się na nieustanne ataki. Sposobu postrzegania nas przez Rosję nie zmienimy, jej polityki wobec nas też, ale hałaśliwa antyrosyjskość zapewne nie jest w naszym interesie. Przed rozbiorami też mieliśmy egzotyczne sojusze - np. z Hiszpanią czy Francją ale oba te kraje traktowały nas drugorzędnie lub jeszcze mniej ważnie. Teraz mamy takiego samego sojusznika - USA dla których jesteśmy egzotycznym, dalekim i niewiele znaczącym sojusznikiem i tak właśnie nas traktują. Wystarczy wspomnieć o incydencie z prezydentem Bushem i jego słowami o wsparciu naszych żołnierzy w Iraku "nie zapominajcie o Polsce". Bush zachował się ok, ale reakcja dziennikarzy i otoczenia prezydenta powiedziała wszystko o ich stosunku do naszego kraju oraz o sposobie w jaki nas postrzegają - a reakcją był śmiech. Pozdrawiam
Część wpisu P. Jan_D z 10.09.2014 00:58: ... W listopadzie 2010 roku rosyjska Duma uznała mordy na naszych rodakach za zbrodnię reżimu stalinowskiego. W dokumencie rosyjscy deputowani napisali: "Stanowczo potępiając reżim, który gardził prawami i życiem ludzi, deputowani do Dumy Państwowej w imieniu narodu rosyjskiego wyciągają przyjazną dłoń do narodu polskiego. Wyrażają też nadzieję na początek nowego etapu w stosunkach między naszymi krajami, które będą rozwijać się na gruncie demokratycznych wartości" Część wpisu Koben44: 30.08.2014 11:41 ...Fragmenty Uchwały Krajowego Prowidu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) podjętej 22.VI.1990. "Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego - do Polski i Polaków. [...] Sprawy polskie: Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie [...] W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną [...], za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym. Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej.:... Skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały Krajowego Prowidu OUN’ potwierdzany w rzeczywistości. O Tutejszym wiemy, że jest emerytem-alkoholikiem. Analiza jego dokonywanych w skrajnie różnych stylach wypowiedzi wskazuje na chorobę psychiczną zwaną 'dwubiegunowością' (bipolar mental disorder). Wściekle i zawzięcie atakuje krytyków banderyzmu i faszyzmu ukraińskiego, przez to realizując wytyczne Uchwały Prowidu OUN z 1990 r., której autentyczność jest potwierdzana przeraźliwie wyraźnie w naszym życiu politycznym, społecznym i na forach, po potwierdzeniu jej przez wiarygodnych badaczy, takich jak dr. Poliszczuk i prof. Prus. 'Tutejszym' jest zapewne Ukraińcem udającym Polaka by zyskać zaufanie. Jest autorem najbardziej wulgarnych wpisów na tym forum. Wypacza rolę Rosji w kwestii Kresów obecnie i w latach 90-tych ub. stulecia. Cytuję z wpisu 'Anarchisty' z 7.9.2014 19:47; "Uchwała Krajowego Prowidu zakłada, że rehabilitacji UPA powinno towarzyszyć zacieranie śladów polskości na Kresach. Głosi więc: Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na sto-sunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy . W rzeczy samej dokłada się wielu starań, aby na Zachodniej Ukrainie znikały znaki polskości. Jest to szczególne bolesne, gdy zważyć, iż po rozpadzie Związku Radzieckiego wymienione miejscowości mogły z powrotem należeć do Polski. Według Żydówki z Drohobycza, a zarazem wielkiej polskiej patriotki doc. dr Dory Kacnelson na początku pieriestrojki odzyskanie Kresów Wschodnich było w zasięgu ręki. Kiedy bowiem Związek Sowiecki zaczął się rozpadać, w rosyjskich stacjach radiowych i telewizyjnych wystąpił wojewoda petersburski, prof. prawa międzynarodowego Anatol Sobczak i stwierdził, iż zgodnie z prawem międzynarodowym, jeśli federacja kilku zjednoczonych krajów rozpada się, terytoria, które dołączono później, mają prawo wrócić do ich poprzedniego statusu. Gorbaczow chciał więc Polsce oddać Lwów, Wilno, Stanisławów, Grodno i Tarnopol. Informację podaną przez doc. Kacnelson podtrzymał prof. Edward Prus, podkreślając jednocześnie, że na przeszkodzie planom Gorbaczowa stanęli Michnik [Szechter], Geremek [Lewartow], Mazowiecki [Dikman] i Kuroń [Kornblum] ..." Polemika z Tutejszym, kwezalem, uri, amstafem i im podobnymi rzecznikami faszyzmu ukraińskiego i Judeopolonii jest bezcelowa. Nie dodają świeżych materiałów, ograniczając się do kalumnii i napaści na użytkowników o odmiennych poglądach. Tu nikt nikogo nie przekona bo próby przekonywania ludzi, którzy znając zbrodniczość ukraińskiego nacjonalizmu zdecydowali sie go bronić i propagandować ukraiński neohitleryzm oraz syjonistyczną ideę polsko-ukraińskiego państwa, Judeopolonii, są płonne. Nie polemizuję z nimi również dlatego, że oni kulturalnie i spokojnie polemizować nie umieją: Ukraińcy tego nie potrafią. Widać to na filmach z ich parlamentu, Rady, jaką wolą argumentację; nie wywody logiczne i cytaty prawa lecz okładanie się pięściami po mordach. Bandycka Ukraina to nie republikański Rzym. Jedyna korzyść z ich wypowiedzi na tym forum to nasze lepsze rozpoznanie śmiertelnych wrogów Polski: ukraińskich nacjonalistów, którzy teraz przemycają nam ideę Wielkiej Ukrainy od Sanu do Donu i szkodliwą dla nas rusofobię pod pokrywką rzekomego polskiego patriotyzmu.
Oto odnośniki internetowe do tematu wojny skrycie wypowiedzianej Polsce przez de facto tajny rząd ukraiński: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony ruski tłumok. Ale się ruska łajza wciska, płatne ma od takiego posta.
Całkowicie się zgadzam z Sylwią W przemówieniu na Westerplatte Putina które w niniejszym artykule jest wspominane potępił on Pakt Ribbentrop Mołotow a Tymoszenko nawet nie wspomniała o rzeziach na Polakach i odpowiedzialności za nie, uważam że Rosja prowadzi dzisiaj całkiem odpowiedzialną politykę historyczną i powinniśmy oczywiście nie zapominając o historii patrzeć na Rosję taka jaka ona jest dzisiaj a nie przez nienawiść która jest sączona w mediach przez probanderowskie środwiska w Polsce, którym skonfliktowana z Rosją Polska jest na rękę i służy to nacjonalizmowi Ukraińskiemu ostrzegał nas przed tym już dawno Wiktor Poliszczuk historyk o polsko rusińskich korzeniach który kochał Polskę
Były trzy rodzje Kaszubów: kaszubscy, niemieccy i polscy. Polskim Kaszubom wolno było służyć w Wehrmachcie po podpisaniu Volskliste, jako foldsdojcze. Dziadek Donald służył w Wehrmachcie. Jego żydowskie pochodzenie nie było ku temu przeszkodą. Ok. 150 000 Żydów służyło w Wehrmachcie.
Skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały Krajowego Prowidu OUN’ potwierdzany w rzeczywistości. O Tutejszym wiemy, że jest emerytem-alkoholikiem. Analiza jego dokonywanych w skrajnie różnych stylach wypowiedzi wskazuje na chorobę psychiczną zwaną 'dwubiegunowością' (bipolar mental disorder). Wściekle i zawzięcie atakuje krytyków banderyzmu i faszyzmu ukraińskiego, przez to realizując wytyczne Uchwały Prowidu OUN z 1990 r., której autentyczność jest potwierdzana przeraźliwie wyraźnie w naszym życiu politycznym, społecznym i na forach, po potwierdzeniu jej przez wiarygodnych badaczy, takich jak dr. Poliszczuk i prof. Prus. 'Tutejszym' jest zapewne Ukraińcem udającym Polaka by zyskać zaufanie. Jest autorem najbardziej wulgarnych wpisów na tym forum. Wypacza rolę Rosji w kwestii Kresów obecnie i w latach 90-tych ub. stulecia. Cytuję z wpisu 'Anarchisty' z 7.9.2014 19:47; "Uchwała Krajowego Prowidu zakłada, że rehabilitacji UPA powinno towarzyszyć zacieranie śladów polskości na Kresach. Głosi więc: Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na sto-sunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy . W rzeczy samej dokłada się wielu starań, aby na Zachodniej Ukrainie znikały znaki polskości. Jest to szczególne bolesne, gdy zważyć, iż po rozpadzie Związku Radzieckiego wymienione miejscowości mogły z powrotem należeć do Polski. Według Żydówki z Drohobycza, a zarazem wielkiej polskiej patriotki doc. dr Dory Kacnelson na początku pieriestrojki odzyskanie Kresów Wschodnich było w zasięgu ręki. Kiedy bowiem Związek Sowiecki zaczął się rozpadać, w rosyjskich stacjach radiowych i telewizyjnych wystąpił wojewoda petersburski, prof. prawa międzynarodowego Anatol Sobczak i stwierdził, iż zgodnie z prawem międzynarodowym, jeśli federacja kilku zjednoczonych krajów rozpada się, terytoria, które dołączono później, mają prawo wrócić do ich poprzedniego statusu. Gorbaczow chciał więc Polsce oddać Lwów, Wilno, Stanisławów, Grodno i Tarnopol. Informację podaną przez doc. Kacnelson podtrzymał prof. Edward Prus, podkreślając jednocześnie, że na przeszkodzie planom Gorbaczowa stanęli Michnik [Szechter], Geremek [Lewartow], Mazowiecki [Dikman] i Kuroń [Kornblum] ..." Polemika z Tutejszym, kwezalem, uri, amstafem i im podobnymi rzecznikami faszyzmu ukraińskiego i Judeopolonii jest bezcelowa. Nie dodają świeżych materiałów, ograniczając się do kalumnii i napaści na użytkowników o odmiennych poglądach. Tu nikt nikogo nie przekona bo próby przekonywania ludzi, którzy znając zbrodniczość ukraińskiego nacjonalizmu zdecydowali sie go bronić i propagandować ukraiński neohitleryzm oraz syjonistyczną ideę polsko-ukraińskiego państwa, Judeopolonii, są płonne. Nie polemizuję z nimi również dlatego, że oni kulturalnie i spokojnie polemizować nie umieją: Ukraińcy tego nie potrafią. Widać to na filmach z ich parlamentu, Rady, jaką wolą argumentację; nie wywody logiczne i cytaty prawa lecz okładanie się pięściami po mordach. Bandycka Ukraina to nie republikański Rzym. Jedyna korzyść z ich wypowiedzi na tym forum to nasze lepsze rozpoznanie śmiertelnych wrogów Polski: ukraińskich nacjonalistów, którzy teraz przemycają nam ideę Wielkiej Ukrainy od Sanu do Donu i szkodliwą dla nas rusofobię pod pokrywką rzekomego polskiego patriotyzmu.
‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
To jest dynamiczna sytuacja ale nie jest wykluczone, że już nastąpił podział Ukrainy podczas tajnego spotkania dyplomatów USA i Rosji, które się odbyło w czerwcu 2014 r. na fińskiej wyspie Boisto. Dyplomacja USA uznaje, że Ukraina to rosyjskie podwórko, tak jak Kuba jest amerykańskim podwórkiem. Za Donbas USA w wojnę jądrową wdawać się nie będą. http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1215461,Tajne-rozmowy-o-Ukrainie-MSZ-Finlandii-przedstawiciele-USA-i-Rosji-spotkali-sie-na-wyspie-Boisto
O Tutejszym wiemy, że jest emerytem-alkoholikiem. Analiza jego dokonywanych w skrajnie różnych stylach wypowiedzi wskazuje na chorobę psychiczną zwaną 'dwubiegunowością' (bipolar mental disorder). Wściekle i zawzięcie atakuje krytyków banderyzmu i faszyzmu ukraińskiego, przez to realizując wytyczne Uchwały Prowidu OUN z 1990 r., której autentyczność jest potwierdzana przeraźliwie wyraźnie w naszym życiu politycznym, społecznym i na forach, po potwierdzeniu jej przez wiarygodnych badaczy, takich jak dr. Poliszczuk i prof. Prus. 'Tutejszym' jest zapewne Ukraińcem udającym Polaka by zyskać zaufanie. Jest autorem najbardziej wulgarnych wpisów na tym forum. Wypacza rolę Rosji w kwestii Kresów obecnie i w latach 90-tych ub. stulecia. Cytuję z wpisu 'Anarchisty' z 7.9.2014 19:47; "Uchwała Krajowego Prowidu zakłada, że rehabilitacji UPA powinno towarzyszyć zacieranie śladów polskości na Kresach. Głosi więc: Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na sto-sunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy . W rzeczy samej dokłada się wielu starań, aby na Zachodniej Ukrainie znikały znaki polskości. Jest to szczególne bolesne, gdy zważyć, iż po rozpadzie Związku Radzieckiego wymienione miejscowości mogły z powrotem należeć do Polski. Według Żydówki z Drohobycza, a zarazem wielkiej polskiej patriotki doc. dr Dory Kacnelson na początku pieriestrojki odzyskanie Kresów Wschodnich było w zasięgu ręki. Kiedy bowiem Związek Sowiecki zaczął się rozpadać, w rosyjskich stacjach radiowych i telewizyjnych wystąpił wojewoda petersburski, prof. prawa międzynarodowego Anatol Sobczak i stwierdził, iż zgodnie z prawem międzynarodowym, jeśli federacja kilku zjednoczonych krajów rozpada się, terytoria, które dołączono później, mają prawo wrócić do ich poprzedniego statusu. Gorbaczow chciał więc Polsce oddać Lwów, Wilno, Stanisławów, Grodno i Tarnopol. Informację podaną przez doc. Kacnelson podtrzymał prof. Edward Prus, podkreślając jednocześnie, że na przeszkodzie planom Gorbaczowa stanęli Michnik [Szechter], Geremek [Lewartow], Mazowiecki [Dikman] i Kuroń [Kornblum] ..." Polemika z Tutejszym, kwezalem, uri, amstafem i im podobnymi rzecznikami faszyzmu ukraińskiego i Judeopolonii jest bezcelowa. Nie dodają świeżych materiałów, ograniczając się do kalumnii i napaści na użytkowników o odmiennych poglądach. Tu nikt nikogo nie przekona bo próby przekonywania ludzi, którzy znając zbrodniczość ukraińskiego nacjonalizmu zdecydowali sie go bronić i propagandować ukraiński neohitleryzm oraz syjonistyczną ideę polsko-ukraińskiego państwa, Judeopolonii, są płonne. Nie polemizuję z nimi również dlatego, że oni kulturalnie i spokojnie polemizować nie umieją: Ukraińcy tego nie potrafią. Widać to na filmach z ich parlamentu, Rady, jaką wolą argumentację; nie wywody logiczne i cytaty prawa lecz okładanie się pięściami po mordach. Bandycka Ukraina to nie republikański Rzym. Jedyna korzyść z ich wypowiedzi na tym forum to nasze lepsze rozpoznanie śmiertelnych wrogów Polski: ukraińskich nacjonalistów, którzy teraz przemycają nam ideę Wielkiej Ukrainy od Sanu do Donu i szkodliwą dla nas rusofobię pod pokrywką rzekomego polskiego patriotyzmu.
‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Ten gest jest ważny moim zdaniem z innego powodu: Prezydent Rosji oficjalnie oświadczył, że coś takiego jak NOWOROSJA istnieje. Można więc przyjąć, że Ukraina oficjalnie utraciła Donbas i Ługańszczyznę oraz... ? No właśnie? Co jeszcze? Odessę? Zaporoże? Dnietropietrowsk?
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony ruski tłumok.
Jakie to ksenofobiczne i antywspólnotowe myślenie :D Nasi 'umiłowani przywódcy' powinni się uczyć od tego pana asertywności i walki o interes państwa- ale cóż- takie nadzieje można włożyć między bajki, bo 'oni' troszczą się tylko o własne interesy, rację państwa, mając głęboko w pośladkach :/
Z nasza granicą jest hitlerowski faszystowski kraj: Ukraina. Zach. Ukraińcy są ze swego hitleryzmu i faszyzmu dumni. Ich polskie anthitlerowskie nastroje nie obchodzą. To nasi śmiertelni wrogowie.
Oczywiście, że nie za darmo. Piesek wrócił do swojej pani Merkel. Rozbił rząd i zostawił po sobie bagno. Wszystko na sławę i chwałę niemiec. Za coś takiego powinien wisieć...
Wybierzcie mnie na prezydenta, a zaprowadze porzadek. Pierwsza kula w leb nalezy sie obywatelowi "Tutejszym". W drodze laski - dozywotni lagier na Syberii.
sugarless, Putin przecież tysiącom bezimiennych trupów Rosyjskich żołnierzy tą świeczkę zapalił. Co ty, myślisz że Twój wódz Putin za ukraińskiego patriotę robi. Bez sensu gadasz, aby tylko jakiś bzdet napisać i być przeciw?. Myśl sugarless, myślenie ma przyszłość w Twojej agenturalnej robocie, w każdej innej dziedzinie zresztą też.
Pokazaniu, że my na wschodzie stawia się ponownie pomniki ludziom, którzy dopowiadali za aparat sowieckiej represji - w Moskwie dzierzyńskiemu. Rosja rośnie w siłę i zaczyna wspominać dla siebie wspaniałe czasy, czasy smutku dla Polaków. Nie widzi Pan przewrotności historii. Nasi ukochani agenci wpływu Moskwy takich tematów unikają jak święconej wody - dla nich moskwicze to ukochani ludzie... @Anarchista - dziękuję za wpis
@Tutejszym:11.09.2014 20:35
. Nie odpowiedziałeś na pytanie co z twoją taczką w IPN etatowego pracownika SB/UB ? POŚREDNIO POTWIERDZiŁEŚ ŻE JESTEŚ UKROLEM Z sb Twoja notka do ,,Wilno" Przynajmniej wiadomo z kim mamy tutaj do czynienia.
WHO ostrzega, że Ukraina może stać się wkrótce ogniskiem poważnych epidemii. I nie chodzi wcale o jedną chorobę. W grę wchodzi polio, błonica, odra, gruźlica i AIDS.
Wszystko za sprawą ciężkich warunków na wschodzie kraju. Aż 32 szpitale przestały normalnie funkcjonować, ponieważ większość personelu uciekła z terenów objętych konfliktem. Wyczerpały się zapasy szczepionek. Kończą się również leki.
WHO ostrzega, że Ukraina może stać się wkrótce ogniskiem poważnych epidemii. I nie chodzi wcale o jedną chorobę. W grę wchodzi polio, błonica, odra, gruźlica i AIDS.
Wszystko za sprawą ciężkich warunków na wschodzie kraju. Aż 32 szpitale przestały normalnie funkcjonować, ponieważ większość personelu uciekła z terenów objętych konfliktem. Wyczerpały się zapasy szczepionek. Kończą się również leki.
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony ruski tłumok.
Votum_separatum, odpowiedź ruskiego idioty, bez sensu i nie na temat. Musimy zbroić się i mieć sojusze, na pewno nie z potencjalnym agresorem - Rosją. 17.09 będziemy obchodzić rocznicę agresji ZSRR na Polskę, mimo paktu o nieagresji. Ruski agencie, jesteś tak bezczelnie głupi że aż anty propagandowy. Walczysz z naszymi sojuszami na rzecz sojuszu z FR? Ech ty gupi.
Parę tysięcy bezimiennych trupów Rosyjskich żołnierzy oraz pozostawione same sobie ich rodziny. Świeczka JE Putina ma być rekompensatą dla ich rodzin i anonimową śmierć?. Starczy, kto i kiedy wystawi rachunek, ta żertwa ze strony Putina to chyba za mało.
Panie "Anarchista". Przecież to nie jest do Pana, to tylko do agentów ruskich na tym Forum. Pięknie żeś Pan to znalazł i opublikował. Podaj Pan pełny link do tego tekstu, nie mogę znaleźć. Dziękuję.
@Przebraze:Prosze Pana - Bazy NATO w RP to tzw."Wysunieta Szpica" w Szczecinie która nas kopnie nas "szpicem" w d.......byśmy w razie agresji bronili się do upadłego a im dali czas na negocjacje i podzial RP.Podobnie jak było w 1939r.Jest jedna zasada - Wlasnego państwa i niepodleglosci broni wlasna armia,wlasni zolnierze,bo tu maja swój dom i rodziny.Przestanmy oczekiwać ze ktoś cos za nas zrobi lub nadstawi karku.To chore oczekiwanie.Postawmy na wlasna armie,zbrojenia i zolnierzy.Dodatkowe 50 tys.w liniowych oddziałach to praca dla młodych ludzi + praca w zbrojeniówce,remontach i logistyce.Niestety ostatnio slyszalem w telewizji p.Niesiolowskiego któremu leciała piana z pyska gdy wrzeszczał ze wydawanie pieniędzy na obrone to pomysl PiS-u aby denerwować Rosjan i NATO nas obroni.Majac takich poslow w komisji zbrojeniowej Rosja może być spokojna ze długo z nami meczyc się nie będzie.Na marginesie tego art.nie wiem czemu autor pisząc o ponownym zwrocie Bukowiny czy Rusi Zakarpackiej przez Ukraine nie wspomniał o Galicji?Skoro wszystko,to wszystko.
@iwanow:11.09.2014 19:41). Mądry człowiek jeśli nie ma nic do powiedzenia to milczy .Czemu ma służyć ten twój głupawy wpis???. ZAGŁUSZENIU PRAWDY PODELCU.
Panie tagore - przyjazne stosunki pomiędzy Polską a Węgrami to zdecydowanie dawniej w przeszłość a nie tylko od Wiosny Ludów. Kilku naszych królów zasiadało na ich tronie, kilku ich władców było królami Polski. Zazwyczaj nasze kraje trzymały się razem a tym co nas wiązało był sojusz antyniemiecki ( Arpadowie i Piastowie), za Andegawenów to chyba nawet więcej niż współpraca a raczej przyjaźń choć poznaczona rywalizacją o Ruś. Póki istniały Węgry byliśmy zabezpieczeni od południa i za wyjątkiem potopu Szwedzkiego gdy Rakoczy przyszedł z bratnią pomocą to za bardzo nie mogę sobie przypomnieć jakichś większych zatargów z tym krajem. Więc raczej jest to sympatia i współpraca wielowiekowa a nie trwająca od 150 lat. Co do roli Rosji - zgoda ale nadal uważam że nalezy mierzyć siły na zamiary. A jak się nie ma możliwości to należy po pierwsze nie drażnić, a po drugie powoli budować potencjał a nie narażać się na nieustanne ataki. Sposobu postrzegania nas przez Rosję nie zmienimy, jej polityki wobec nas też, ale hałaśliwa antyrosyjskość zapewne nie jest w naszym interesie. Przed rozbiorami też mieliśmy egzotyczne sojusze - np. z Hiszpanią czy Francją ale oba te kraje traktowały nas drugorzędnie lub jeszcze mniej ważnie. Teraz mamy takiego samego sojusznika - USA dla których jesteśmy egzotycznym, dalekim i niewiele znaczącym sojusznikiem i tak właśnie nas traktują. Wystarczy wspomnieć o incydencie z prezydentem Bushem i jego słowami o wsparciu naszych żołnierzy w Iraku "nie zapominajcie o Polsce". Bush zachował się ok, ale reakcja dziennikarzy i otoczenia prezydenta powiedziała wszystko o ich stosunku do naszego kraju oraz o sposobie w jaki nas postrzegają - a reakcją był śmiech. Pozdrawiam
Zapala świeczkę w cerkwi zamiast zwyczajnie schlać się jak nasz ukroheroj Walcman? O co tu chodzi?
http://www.youtube.com/watch?v=vbWg4eg5umM
Pluskwiak Strojnica baldaszówka:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/81/Pentatomidae_-_Graphosoma_lineatum_italicum-001.JPG/800px-Pentatomidae_-_Graphosoma_lineatum_italicum-001.JPG
Część wpisu P. Jan_D z 10.09.2014 00:58: ... W listopadzie 2010 roku rosyjska Duma uznała mordy na naszych rodakach za zbrodnię reżimu stalinowskiego. W dokumencie rosyjscy deputowani napisali: "Stanowczo potępiając reżim, który gardził prawami i życiem ludzi, deputowani do Dumy Państwowej w imieniu narodu rosyjskiego wyciągają przyjazną dłoń do narodu polskiego. Wyrażają też nadzieję na początek nowego etapu w stosunkach między naszymi krajami, które będą rozwijać się na gruncie demokratycznych wartości" Część wpisu Koben44: 30.08.2014 11:41 ...Fragmenty Uchwały Krajowego Prowidu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) podjętej 22.VI.1990. "Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego - do Polski i Polaków. [...] Sprawy polskie: Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie [...] W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną [...], za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym. Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej.:... Skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały Krajowego Prowidu OUN’ potwierdzany w rzeczywistości. O Tutejszym wiemy, że jest emerytem-alkoholikiem. Analiza jego dokonywanych w skrajnie różnych stylach wypowiedzi wskazuje na chorobę psychiczną zwaną 'dwubiegunowością' (bipolar mental disorder). Wściekle i zawzięcie atakuje krytyków banderyzmu i faszyzmu ukraińskiego, przez to realizując wytyczne Uchwały Prowidu OUN z 1990 r., której autentyczność jest potwierdzana przeraźliwie wyraźnie w naszym życiu politycznym, społecznym i na forach, po potwierdzeniu jej przez wiarygodnych badaczy, takich jak dr. Poliszczuk i prof. Prus. 'Tutejszym' jest zapewne Ukraińcem udającym Polaka by zyskać zaufanie. Jest autorem najbardziej wulgarnych wpisów na tym forum. Wypacza rolę Rosji w kwestii Kresów obecnie i w latach 90-tych ub. stulecia. Cytuję z wpisu 'Anarchisty' z 7.9.2014 19:47; "Uchwała Krajowego Prowidu zakłada, że rehabilitacji UPA powinno towarzyszyć zacieranie śladów polskości na Kresach. Głosi więc: Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na sto-sunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy . W rzeczy samej dokłada się wielu starań, aby na Zachodniej Ukrainie znikały znaki polskości. Jest to szczególne bolesne, gdy zważyć, iż po rozpadzie Związku Radzieckiego wymienione miejscowości mogły z powrotem należeć do Polski. Według Żydówki z Drohobycza, a zarazem wielkiej polskiej patriotki doc. dr Dory Kacnelson na początku pieriestrojki odzyskanie Kresów Wschodnich było w zasięgu ręki. Kiedy bowiem Związek Sowiecki zaczął się rozpadać, w rosyjskich stacjach radiowych i telewizyjnych wystąpił wojewoda petersburski, prof. prawa międzynarodowego Anatol Sobczak i stwierdził, iż zgodnie z prawem międzynarodowym, jeśli federacja kilku zjednoczonych krajów rozpada się, terytoria, które dołączono później, mają prawo wrócić do ich poprzedniego statusu. Gorbaczow chciał więc Polsce oddać Lwów, Wilno, Stanisławów, Grodno i Tarnopol. Informację podaną przez doc. Kacnelson podtrzymał prof. Edward Prus, podkreślając jednocześnie, że na przeszkodzie planom Gorbaczowa stanęli Michnik [Szechter], Geremek [Lewartow], Mazowiecki [Dikman] i Kuroń [Kornblum] ..." Polemika z Tutejszym, kwezalem, uri, amstafem i im podobnymi rzecznikami faszyzmu ukraińskiego i Judeopolonii jest bezcelowa. Nie dodają świeżych materiałów, ograniczając się do kalumnii i napaści na użytkowników o odmiennych poglądach. Tu nikt nikogo nie przekona bo próby przekonywania ludzi, którzy znając zbrodniczość ukraińskiego nacjonalizmu zdecydowali sie go bronić i propagandować ukraiński neohitleryzm oraz syjonistyczną ideę polsko-ukraińskiego państwa, Judeopolonii, są płonne. Nie polemizuję z nimi również dlatego, że oni kulturalnie i spokojnie polemizować nie umieją: Ukraińcy tego nie potrafią. Widać to na filmach z ich parlamentu, Rady, jaką wolą argumentację; nie wywody logiczne i cytaty prawa lecz okładanie się pięściami po mordach. Bandycka Ukraina to nie republikański Rzym. Jedyna korzyść z ich wypowiedzi na tym forum to nasze lepsze rozpoznanie śmiertelnych wrogów Polski: ukraińskich nacjonalistów, którzy teraz przemycają nam ideę Wielkiej Ukrainy od Sanu do Donu i szkodliwą dla nas rusofobię pod pokrywką rzekomego polskiego patriotyzmu.
Oto odnośniki internetowe do tematu wojny skrycie wypowiedzianej Polsce przez de facto tajny rząd ukraiński: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony ruski tłumok. Ale się ruska łajza wciska, płatne ma od takiego posta.
A co tam slychac we lwowskim klubie hokejowym, ktory bedzie gral w POlskej Lidze Hokeja?...
Na jakie barwy stawiacie? ;D
Całkowicie się zgadzam z Sylwią W przemówieniu na Westerplatte Putina które w niniejszym artykule jest wspominane potępił on Pakt Ribbentrop Mołotow a Tymoszenko nawet nie wspomniała o rzeziach na Polakach i odpowiedzialności za nie, uważam że Rosja prowadzi dzisiaj całkiem odpowiedzialną politykę historyczną i powinniśmy oczywiście nie zapominając o historii patrzeć na Rosję taka jaka ona jest dzisiaj a nie przez nienawiść która jest sączona w mediach przez probanderowskie środwiska w Polsce, którym skonfliktowana z Rosją Polska jest na rękę i służy to nacjonalizmowi Ukraińskiemu ostrzegał nas przed tym już dawno Wiktor Poliszczuk historyk o polsko rusińskich korzeniach który kochał Polskę
Tuskowie to rodzina żydowska z okolic Bełchatowa. Babka Donalda nazywała się Ewa Dawidowska.
http://forum.hotnews.pl/fpolska,0,1372,13547584,Zydowskie_pochodzenie_DTuska.html
Chaim Tusk pojawia się na stronicy żydowskiej o Bełchatowie.
http://www.jewishgen.org/yizkor/belchatow/bel019.html
Tusk to znane nazwisko żydowskie. Np. rabin Srulik Tusk ogłosił prelekcję o Talmudzie a Marla Brooke Tusk nie zmieniła nazwiska po rabinackim ślubie:
http://torahencounters.com/category/staff
http://www.nytimes.com/2006/12/10/fashion/weddings/10tusk.html?_r=0
Były trzy rodzje Kaszubów: kaszubscy, niemieccy i polscy. Polskim Kaszubom wolno było służyć w Wehrmachcie po podpisaniu Volskliste, jako foldsdojcze. Dziadek Donald służył w Wehrmachcie. Jego żydowskie pochodzenie nie było ku temu przeszkodą. Ok. 150 000 Żydów służyło w Wehrmachcie.
Skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały Krajowego Prowidu OUN’ potwierdzany w rzeczywistości. O Tutejszym wiemy, że jest emerytem-alkoholikiem. Analiza jego dokonywanych w skrajnie różnych stylach wypowiedzi wskazuje na chorobę psychiczną zwaną 'dwubiegunowością' (bipolar mental disorder). Wściekle i zawzięcie atakuje krytyków banderyzmu i faszyzmu ukraińskiego, przez to realizując wytyczne Uchwały Prowidu OUN z 1990 r., której autentyczność jest potwierdzana przeraźliwie wyraźnie w naszym życiu politycznym, społecznym i na forach, po potwierdzeniu jej przez wiarygodnych badaczy, takich jak dr. Poliszczuk i prof. Prus. 'Tutejszym' jest zapewne Ukraińcem udającym Polaka by zyskać zaufanie. Jest autorem najbardziej wulgarnych wpisów na tym forum. Wypacza rolę Rosji w kwestii Kresów obecnie i w latach 90-tych ub. stulecia. Cytuję z wpisu 'Anarchisty' z 7.9.2014 19:47; "Uchwała Krajowego Prowidu zakłada, że rehabilitacji UPA powinno towarzyszyć zacieranie śladów polskości na Kresach. Głosi więc: Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na sto-sunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy . W rzeczy samej dokłada się wielu starań, aby na Zachodniej Ukrainie znikały znaki polskości. Jest to szczególne bolesne, gdy zważyć, iż po rozpadzie Związku Radzieckiego wymienione miejscowości mogły z powrotem należeć do Polski. Według Żydówki z Drohobycza, a zarazem wielkiej polskiej patriotki doc. dr Dory Kacnelson na początku pieriestrojki odzyskanie Kresów Wschodnich było w zasięgu ręki. Kiedy bowiem Związek Sowiecki zaczął się rozpadać, w rosyjskich stacjach radiowych i telewizyjnych wystąpił wojewoda petersburski, prof. prawa międzynarodowego Anatol Sobczak i stwierdził, iż zgodnie z prawem międzynarodowym, jeśli federacja kilku zjednoczonych krajów rozpada się, terytoria, które dołączono później, mają prawo wrócić do ich poprzedniego statusu. Gorbaczow chciał więc Polsce oddać Lwów, Wilno, Stanisławów, Grodno i Tarnopol. Informację podaną przez doc. Kacnelson podtrzymał prof. Edward Prus, podkreślając jednocześnie, że na przeszkodzie planom Gorbaczowa stanęli Michnik [Szechter], Geremek [Lewartow], Mazowiecki [Dikman] i Kuroń [Kornblum] ..." Polemika z Tutejszym, kwezalem, uri, amstafem i im podobnymi rzecznikami faszyzmu ukraińskiego i Judeopolonii jest bezcelowa. Nie dodają świeżych materiałów, ograniczając się do kalumnii i napaści na użytkowników o odmiennych poglądach. Tu nikt nikogo nie przekona bo próby przekonywania ludzi, którzy znając zbrodniczość ukraińskiego nacjonalizmu zdecydowali sie go bronić i propagandować ukraiński neohitleryzm oraz syjonistyczną ideę polsko-ukraińskiego państwa, Judeopolonii, są płonne. Nie polemizuję z nimi również dlatego, że oni kulturalnie i spokojnie polemizować nie umieją: Ukraińcy tego nie potrafią. Widać to na filmach z ich parlamentu, Rady, jaką wolą argumentację; nie wywody logiczne i cytaty prawa lecz okładanie się pięściami po mordach. Bandycka Ukraina to nie republikański Rzym. Jedyna korzyść z ich wypowiedzi na tym forum to nasze lepsze rozpoznanie śmiertelnych wrogów Polski: ukraińskich nacjonalistów, którzy teraz przemycają nam ideę Wielkiej Ukrainy od Sanu do Donu i szkodliwą dla nas rusofobię pod pokrywką rzekomego polskiego patriotyzmu.
‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
To jest dynamiczna sytuacja ale nie jest wykluczone, że już nastąpił podział Ukrainy podczas tajnego spotkania dyplomatów USA i Rosji, które się odbyło w czerwcu 2014 r. na fińskiej wyspie Boisto. Dyplomacja USA uznaje, że Ukraina to rosyjskie podwórko, tak jak Kuba jest amerykańskim podwórkiem. Za Donbas USA w wojnę jądrową wdawać się nie będą. http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1215461,Tajne-rozmowy-o-Ukrainie-MSZ-Finlandii-przedstawiciele-USA-i-Rosji-spotkali-sie-na-wyspie-Boisto
O Tutejszym wiemy, że jest emerytem-alkoholikiem. Analiza jego dokonywanych w skrajnie różnych stylach wypowiedzi wskazuje na chorobę psychiczną zwaną 'dwubiegunowością' (bipolar mental disorder). Wściekle i zawzięcie atakuje krytyków banderyzmu i faszyzmu ukraińskiego, przez to realizując wytyczne Uchwały Prowidu OUN z 1990 r., której autentyczność jest potwierdzana przeraźliwie wyraźnie w naszym życiu politycznym, społecznym i na forach, po potwierdzeniu jej przez wiarygodnych badaczy, takich jak dr. Poliszczuk i prof. Prus. 'Tutejszym' jest zapewne Ukraińcem udającym Polaka by zyskać zaufanie. Jest autorem najbardziej wulgarnych wpisów na tym forum. Wypacza rolę Rosji w kwestii Kresów obecnie i w latach 90-tych ub. stulecia. Cytuję z wpisu 'Anarchisty' z 7.9.2014 19:47; "Uchwała Krajowego Prowidu zakłada, że rehabilitacji UPA powinno towarzyszyć zacieranie śladów polskości na Kresach. Głosi więc: Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na sto-sunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy . W rzeczy samej dokłada się wielu starań, aby na Zachodniej Ukrainie znikały znaki polskości. Jest to szczególne bolesne, gdy zważyć, iż po rozpadzie Związku Radzieckiego wymienione miejscowości mogły z powrotem należeć do Polski. Według Żydówki z Drohobycza, a zarazem wielkiej polskiej patriotki doc. dr Dory Kacnelson na początku pieriestrojki odzyskanie Kresów Wschodnich było w zasięgu ręki. Kiedy bowiem Związek Sowiecki zaczął się rozpadać, w rosyjskich stacjach radiowych i telewizyjnych wystąpił wojewoda petersburski, prof. prawa międzynarodowego Anatol Sobczak i stwierdził, iż zgodnie z prawem międzynarodowym, jeśli federacja kilku zjednoczonych krajów rozpada się, terytoria, które dołączono później, mają prawo wrócić do ich poprzedniego statusu. Gorbaczow chciał więc Polsce oddać Lwów, Wilno, Stanisławów, Grodno i Tarnopol. Informację podaną przez doc. Kacnelson podtrzymał prof. Edward Prus, podkreślając jednocześnie, że na przeszkodzie planom Gorbaczowa stanęli Michnik [Szechter], Geremek [Lewartow], Mazowiecki [Dikman] i Kuroń [Kornblum] ..." Polemika z Tutejszym, kwezalem, uri, amstafem i im podobnymi rzecznikami faszyzmu ukraińskiego i Judeopolonii jest bezcelowa. Nie dodają świeżych materiałów, ograniczając się do kalumnii i napaści na użytkowników o odmiennych poglądach. Tu nikt nikogo nie przekona bo próby przekonywania ludzi, którzy znając zbrodniczość ukraińskiego nacjonalizmu zdecydowali sie go bronić i propagandować ukraiński neohitleryzm oraz syjonistyczną ideę polsko-ukraińskiego państwa, Judeopolonii, są płonne. Nie polemizuję z nimi również dlatego, że oni kulturalnie i spokojnie polemizować nie umieją: Ukraińcy tego nie potrafią. Widać to na filmach z ich parlamentu, Rady, jaką wolą argumentację; nie wywody logiczne i cytaty prawa lecz okładanie się pięściami po mordach. Bandycka Ukraina to nie republikański Rzym. Jedyna korzyść z ich wypowiedzi na tym forum to nasze lepsze rozpoznanie śmiertelnych wrogów Polski: ukraińskich nacjonalistów, którzy teraz przemycają nam ideę Wielkiej Ukrainy od Sanu do Donu i szkodliwą dla nas rusofobię pod pokrywką rzekomego polskiego patriotyzmu.
‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Widać skąd im macki wyrastają :/
Ten gest jest ważny moim zdaniem z innego powodu: Prezydent Rosji oficjalnie oświadczył, że coś takiego jak NOWOROSJA istnieje. Można więc przyjąć, że Ukraina oficjalnie utraciła Donbas i Ługańszczyznę oraz... ? No właśnie? Co jeszcze? Odessę? Zaporoże? Dnietropietrowsk?
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony ruski tłumok.
No i ma rację! JKM to jedyny rzetelny polityk, na którego będę głosował jak i na jego partie
Chciałbym mieć takiego prezydenta- nawet Kaczyńskiego przebija o głowę, bo nie liże tyłka amerykańcom czy żydom, :/
Jakie to ksenofobiczne i antywspólnotowe myślenie :D Nasi 'umiłowani przywódcy' powinni się uczyć od tego pana asertywności i walki o interes państwa- ale cóż- takie nadzieje można włożyć między bajki, bo 'oni' troszczą się tylko o własne interesy, rację państwa, mając głęboko w pośladkach :/
A u nas stoją banderowskie pomniki- samowole budowlane.
RPA i Brazylię może zaprosić do europejskich rozgrywek jeszcze?
W banderowskich barwach? Ze swastykami? W Polsce?????
Z nasza granicą jest hitlerowski faszystowski kraj: Ukraina. Zach. Ukraińcy są ze swego hitleryzmu i faszyzmu dumni. Ich polskie anthitlerowskie nastroje nie obchodzą. To nasi śmiertelni wrogowie.
Trzeba po prostu wspierać naszą Pogoń. Swoją drogą uważam, że powinna z uwagi na swoje dokonania grać w polskich rozgrywkach.
wystarczy jedna kula
sobie niech zapali - już po nim
Powinni jeszcze założyć hełmy ze znakami SS
Mądry Czech...
Mądry Czech...
Mądry Czech...
Chyba z sopockiego kahału. Babka - Dawidowicz. Tak jak tatuś "Lenina" - Dawidowicz - Blank.
Oczywiście, że nie za darmo. Piesek wrócił do swojej pani Merkel. Rozbił rząd i zostawił po sobie bagno. Wszystko na sławę i chwałę niemiec. Za coś takiego powinien wisieć...
Wybierzcie mnie na prezydenta, a zaprowadze porzadek. Pierwsza kula w leb nalezy sie obywatelowi "Tutejszym". W drodze laski - dozywotni lagier na Syberii.
Koleny madry polityk. Zaraz po Orbanie. My mamy Tuska "meza stanu" z Sopotu.
sugarless, Putin przecież tysiącom bezimiennych trupów Rosyjskich żołnierzy tą świeczkę zapalił. Co ty, myślisz że Twój wódz Putin za ukraińskiego patriotę robi. Bez sensu gadasz, aby tylko jakiś bzdet napisać i być przeciw?. Myśl sugarless, myślenie ma przyszłość w Twojej agenturalnej robocie, w każdej innej dziedzinie zresztą też.
Na dywersantów to co mają wystarczy.
tagore
tysięcy żołnierzy ukroli poroszenki myślałeś TUTEJSZY
To zrobi w Rosji dobre wrażenie ,Putin sporo na tym geście zyska.
tagore
Pokazaniu, że my na wschodzie stawia się ponownie pomniki ludziom, którzy dopowiadali za aparat sowieckiej represji - w Moskwie dzierzyńskiemu. Rosja rośnie w siłę i zaczyna wspominać dla siebie wspaniałe czasy, czasy smutku dla Polaków. Nie widzi Pan przewrotności historii. Nasi ukochani agenci wpływu Moskwy takich tematów unikają jak święconej wody - dla nich moskwicze to ukochani ludzie... @Anarchista - dziękuję za wpis
@Tutejszym:11.09.2014 20:35
. Nie odpowiedziałeś na pytanie co z twoją taczką w IPN etatowego pracownika SB/UB ? POŚREDNIO POTWIERDZiŁEŚ ŻE JESTEŚ UKROLEM Z sb Twoja notka do ,,Wilno" Przynajmniej wiadomo z kim mamy tutaj do czynienia.
WHO ostrzega, że Ukraina może stać się wkrótce ogniskiem poważnych epidemii. I nie chodzi wcale o jedną chorobę. W grę wchodzi polio, błonica, odra, gruźlica i AIDS.
Wszystko za sprawą ciężkich warunków na wschodzie kraju. Aż 32 szpitale przestały normalnie funkcjonować, ponieważ większość personelu uciekła z terenów objętych konfliktem. Wyczerpały się zapasy szczepionek. Kończą się również leki.
Już widzę jak Łotwa bez czołgów stawia opór
WHO ostrzega, że Ukraina może stać się wkrótce ogniskiem poważnych epidemii. I nie chodzi wcale o jedną chorobę. W grę wchodzi polio, błonica, odra, gruźlica i AIDS.
Wszystko za sprawą ciężkich warunków na wschodzie kraju. Aż 32 szpitale przestały normalnie funkcjonować, ponieważ większość personelu uciekła z terenów objętych konfliktem. Wyczerpały się zapasy szczepionek. Kończą się również leki.
Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony ruski tłumok.
Votum_separatum, odpowiedź ruskiego idioty, bez sensu i nie na temat. Musimy zbroić się i mieć sojusze, na pewno nie z potencjalnym agresorem - Rosją. 17.09 będziemy obchodzić rocznicę agresji ZSRR na Polskę, mimo paktu o nieagresji. Ruski agencie, jesteś tak bezczelnie głupi że aż anty propagandowy. Walczysz z naszymi sojuszami na rzecz sojuszu z FR? Ech ty gupi.
Parę tysięcy bezimiennych trupów Rosyjskich żołnierzy oraz pozostawione same sobie ich rodziny. Świeczka JE Putina ma być rekompensatą dla ich rodzin i anonimową śmierć?. Starczy, kto i kiedy wystawi rachunek, ta żertwa ze strony Putina to chyba za mało.
A muzeum w tej miejscowości jest. A najważniejszym przedmiotem w tym muzeum byłyby widły
Tak samo może napisać, że kosmici będą wieszani
i słusznie....
Panie "Anarchista". Przecież to nie jest do Pana, to tylko do agentów ruskich na tym Forum. Pięknie żeś Pan to znalazł i opublikował. Podaj Pan pełny link do tego tekstu, nie mogę znaleźć. Dziękuję.
@Przebraze:Prosze Pana - Bazy NATO w RP to tzw."Wysunieta Szpica" w Szczecinie która nas kopnie nas "szpicem" w d.......byśmy w razie agresji bronili się do upadłego a im dali czas na negocjacje i podzial RP.Podobnie jak było w 1939r.Jest jedna zasada - Wlasnego państwa i niepodleglosci broni wlasna armia,wlasni zolnierze,bo tu maja swój dom i rodziny.Przestanmy oczekiwać ze ktoś cos za nas zrobi lub nadstawi karku.To chore oczekiwanie.Postawmy na wlasna armie,zbrojenia i zolnierzy.Dodatkowe 50 tys.w liniowych oddziałach to praca dla młodych ludzi + praca w zbrojeniówce,remontach i logistyce.Niestety ostatnio slyszalem w telewizji p.Niesiolowskiego któremu leciała piana z pyska gdy wrzeszczał ze wydawanie pieniędzy na obrone to pomysl PiS-u aby denerwować Rosjan i NATO nas obroni.Majac takich poslow w komisji zbrojeniowej Rosja może być spokojna ze długo z nami meczyc się nie będzie.Na marginesie tego art.nie wiem czemu autor pisząc o ponownym zwrocie Bukowiny czy Rusi Zakarpackiej przez Ukraine nie wspomniał o Galicji?Skoro wszystko,to wszystko.
@iwanow:11.09.2014 19:41). Mądry człowiek jeśli nie ma nic do powiedzenia to milczy .Czemu ma służyć ten twój głupawy wpis???. ZAGŁUSZENIU PRAWDY PODELCU.