• Panie tagore - przyjazne stosunki pomiędzy Polską a Węgrami to zdecydowanie dawniej w przeszłość a nie tylko od Wiosny Ludów. Kilku naszych królów zasiadało na ich tronie, kilku ich władców było królami Polski. Zazwyczaj nasze kraje trzymały się razem a tym co nas wiązało był sojusz antyniemiecki ( Arpadowie i Piastowie), za Andegawenów to chyba nawet więcej niż współpraca a raczej przyjaźń choć poznaczona rywalizacją o Ruś. Póki istniały Węgry byliśmy zabezpieczeni od południa i za wyjątkiem potopu Szwedzkiego gdy Rakoczy przyszedł z bratnią pomocą to za bardzo nie mogę sobie przypomnieć jakichś większych zatargów z tym krajem. Więc raczej jest to sympatia i współpraca wielowiekowa a nie trwająca od 150 lat. Co do roli Rosji - zgoda ale nadal uważam że nalezy mierzyć siły na zamiary. A jak się nie ma możliwości to należy po pierwsze nie drażnić, a po drugie powoli budować potencjał a nie narażać się na nieustanne ataki. Sposobu postrzegania nas przez Rosję nie zmienimy, jej polityki wobec nas też, ale hałaśliwa antyrosyjskość zapewne nie jest w naszym interesie. Przed rozbiorami też mieliśmy egzotyczne sojusze - np. z Hiszpanią czy Francją ale oba te kraje traktowały nas drugorzędnie lub jeszcze mniej ważnie. Teraz mamy takiego samego sojusznika - USA dla których jesteśmy egzotycznym, dalekim i niewiele znaczącym sojusznikiem i tak właśnie nas traktują. Wystarczy wspomnieć o incydencie z prezydentem Bushem i jego słowami o wsparciu naszych żołnierzy w Iraku "nie zapominajcie o Polsce". Bush zachował się ok, ale reakcja dziennikarzy i otoczenia prezydenta powiedziała wszystko o ich stosunku do naszego kraju oraz o sposobie w jaki nas postrzegają - a reakcją był śmiech. Pozdrawiam

  • Zapala świeczkę w cerkwi zamiast zwyczajnie schlać się jak nasz ukroheroj Walcman? O co tu chodzi?

    http://www.youtube.com/watch?v=vbWg4eg5umM

  • Pluskwiak Strojnica baldaszówka:
    https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/81/Pentatomidae_-_Graphosoma_lineatum_italicum-001.JPG/800px-Pentatomidae_-_Graphosoma_lineatum_italicum-001.JPG

  • Część wpisu P. Jan_D z 10.09.2014 00:58: ... W listopadzie 2010 roku rosyjska Duma uznała mordy na naszych rodakach za zbrodnię reżimu stalinowskiego. W dokumencie rosyjscy deputowani napisali: "Stanowczo potępiając reżim, który gardził prawami i życiem ludzi, deputowani do Dumy Państwowej w imieniu narodu rosyjskiego wyciągają przyjazną dłoń do narodu polskiego. Wyrażają też nadzieję na początek nowego etapu w stosunkach między naszymi krajami, które będą rozwijać się na gruncie demokratycznych wartości" Część wpisu Koben44: 30.08.2014 11:41 ...Fragmenty Uchwały Krajowego Prowidu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) podjętej 22.VI.1990. "Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego - do Polski i Polaków. [...] Sprawy polskie: Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie [...] W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną [...], za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym. Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej.:... Skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały Krajowego Prowidu OUN’ potwierdzany w rzeczywistości. O Tutejszym wiemy, że jest emerytem-alkoholikiem. Analiza jego dokonywanych w skrajnie różnych stylach wypowiedzi wskazuje na chorobę psychiczną zwaną 'dwubiegunowością' (bipolar mental disorder). Wściekle i zawzięcie atakuje krytyków banderyzmu i faszyzmu ukraińskiego, przez to realizując wytyczne Uchwały Prowidu OUN z 1990 r., której autentyczność jest potwierdzana przeraźliwie wyraźnie w naszym życiu politycznym, społecznym i na forach, po potwierdzeniu jej przez wiarygodnych badaczy, takich jak dr. Poliszczuk i prof. Prus. 'Tutejszym' jest zapewne Ukraińcem udającym Polaka by zyskać zaufanie. Jest autorem najbardziej wulgarnych wpisów na tym forum. Wypacza rolę Rosji w kwestii Kresów obecnie i w latach 90-tych ub. stulecia. Cytuję z wpisu 'Anarchisty' z 7.9.2014 19:47; "Uchwała Krajowego Prowidu zakłada, że rehabilitacji UPA powinno towarzyszyć zacieranie śladów polskości na Kresach. Głosi więc: Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na sto-sunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy . W rzeczy samej dokłada się wielu starań, aby na Zachodniej Ukrainie znikały znaki polskości. Jest to szczególne bolesne, gdy zważyć, iż po rozpadzie Związku Radzieckiego wymienione miejscowości mogły z powrotem należeć do Polski. Według Żydówki z Drohobycza, a zarazem wielkiej polskiej patriotki doc. dr Dory Kacnelson na początku pieriestrojki odzyskanie Kresów Wschodnich było w zasięgu ręki. Kiedy bowiem Związek Sowiecki zaczął się rozpadać, w rosyjskich stacjach radiowych i telewizyjnych wystąpił wojewoda petersburski, prof. prawa międzynarodowego Anatol Sobczak i stwierdził, iż zgodnie z prawem międzynarodowym, jeśli federacja kilku zjednoczonych krajów rozpada się, terytoria, które dołączono później, mają prawo wrócić do ich poprzedniego statusu. Gorbaczow chciał więc Polsce oddać Lwów, Wilno, Stanisławów, Grodno i Tarnopol. Informację podaną przez doc. Kacnelson podtrzymał prof. Edward Prus, podkreślając jednocześnie, że na przeszkodzie planom Gorbaczowa stanęli Michnik [Szechter], Geremek [Lewartow], Mazowiecki [Dikman] i Kuroń [Kornblum] ..." Polemika z Tutejszym, kwezalem, uri, amstafem i im podobnymi rzecznikami faszyzmu ukraińskiego i Judeopolonii jest bezcelowa. Nie dodają świeżych materiałów, ograniczając się do kalumnii i napaści na użytkowników o odmiennych poglądach. Tu nikt nikogo nie przekona bo próby przekonywania ludzi, którzy znając zbrodniczość ukraińskiego nacjonalizmu zdecydowali sie go bronić i propagandować ukraiński neohitleryzm oraz syjonistyczną ideę polsko-ukraińskiego państwa, Judeopolonii, są płonne. Nie polemizuję z nimi również dlatego, że oni kulturalnie i spokojnie polemizować nie umieją: Ukraińcy tego nie potrafią. Widać to na filmach z ich parlamentu, Rady, jaką wolą argumentację; nie wywody logiczne i cytaty prawa lecz okładanie się pięściami po mordach. Bandycka Ukraina to nie republikański Rzym. Jedyna korzyść z ich wypowiedzi na tym forum to nasze lepsze rozpoznanie śmiertelnych wrogów Polski: ukraińskich nacjonalistów, którzy teraz przemycają nam ideę Wielkiej Ukrainy od Sanu do Donu i szkodliwą dla nas rusofobię pod pokrywką rzekomego polskiego patriotyzmu.

    Oto odnośniki internetowe do tematu wojny skrycie wypowiedzianej Polsce przez de facto tajny rząd ukraiński: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/

  • Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony ruski tłumok. Ale się ruska łajza wciska, płatne ma od takiego posta.

  • A co tam slychac we lwowskim klubie hokejowym, ktory bedzie gral w POlskej Lidze Hokeja?...
    Na jakie barwy stawiacie? ;D

  • Całkowicie się zgadzam z Sylwią W przemówieniu na Westerplatte Putina które w niniejszym artykule jest wspominane potępił on Pakt Ribbentrop Mołotow a Tymoszenko nawet nie wspomniała o rzeziach na Polakach i odpowiedzialności za nie, uważam że Rosja prowadzi dzisiaj całkiem odpowiedzialną politykę historyczną i powinniśmy oczywiście nie zapominając o historii patrzeć na Rosję taka jaka ona jest dzisiaj a nie przez nienawiść która jest sączona w mediach przez probanderowskie środwiska w Polsce, którym skonfliktowana z Rosją Polska jest na rękę i służy to nacjonalizmowi Ukraińskiemu ostrzegał nas przed tym już dawno Wiktor Poliszczuk historyk o polsko rusińskich korzeniach który kochał Polskę

  • sylwia 11 September 2014, 23:44 Vaclav Klaus: Rosja musi reagować

    Tuskowie to rodzina żydowska z okolic Bełchatowa. Babka Donalda nazywała się Ewa Dawidowska.

    http://forum.hotnews.pl/fpolska,0,1372,13547584,Zydowskie_pochodzenie_DTuska.html

    Chaim Tusk pojawia się na stronicy żydowskiej o Bełchatowie.

    http://www.jewishgen.org/yizkor/belchatow/bel019.html

    Tusk to znane nazwisko żydowskie. Np. rabin Srulik Tusk ogłosił prelekcję o Talmudzie a Marla Brooke Tusk nie zmieniła nazwiska po rabinackim ślubie:

    http://torahencounters.com/category/staff

    http://www.nytimes.com/2006/12/10/fashion/weddings/10tusk.html?_r=0

    Były trzy rodzje Kaszubów: kaszubscy, niemieccy i polscy. Polskim Kaszubom wolno było służyć w Wehrmachcie po podpisaniu Volskliste, jako foldsdojcze. Dziadek Donald służył w Wehrmachcie. Jego żydowskie pochodzenie nie było ku temu przeszkodą. Ok. 150 000 Żydów służyło w Wehrmachcie.

  • Skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały Krajowego Prowidu OUN’ potwierdzany w rzeczywistości. O Tutejszym wiemy, że jest emerytem-alkoholikiem. Analiza jego dokonywanych w skrajnie różnych stylach wypowiedzi wskazuje na chorobę psychiczną zwaną 'dwubiegunowością' (bipolar mental disorder). Wściekle i zawzięcie atakuje krytyków banderyzmu i faszyzmu ukraińskiego, przez to realizując wytyczne Uchwały Prowidu OUN z 1990 r., której autentyczność jest potwierdzana przeraźliwie wyraźnie w naszym życiu politycznym, społecznym i na forach, po potwierdzeniu jej przez wiarygodnych badaczy, takich jak dr. Poliszczuk i prof. Prus. 'Tutejszym' jest zapewne Ukraińcem udającym Polaka by zyskać zaufanie. Jest autorem najbardziej wulgarnych wpisów na tym forum. Wypacza rolę Rosji w kwestii Kresów obecnie i w latach 90-tych ub. stulecia. Cytuję z wpisu 'Anarchisty' z 7.9.2014 19:47; "Uchwała Krajowego Prowidu zakłada, że rehabilitacji UPA powinno towarzyszyć zacieranie śladów polskości na Kresach. Głosi więc: Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na sto-sunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy . W rzeczy samej dokłada się wielu starań, aby na Zachodniej Ukrainie znikały znaki polskości. Jest to szczególne bolesne, gdy zważyć, iż po rozpadzie Związku Radzieckiego wymienione miejscowości mogły z powrotem należeć do Polski. Według Żydówki z Drohobycza, a zarazem wielkiej polskiej patriotki doc. dr Dory Kacnelson na początku pieriestrojki odzyskanie Kresów Wschodnich było w zasięgu ręki. Kiedy bowiem Związek Sowiecki zaczął się rozpadać, w rosyjskich stacjach radiowych i telewizyjnych wystąpił wojewoda petersburski, prof. prawa międzynarodowego Anatol Sobczak i stwierdził, iż zgodnie z prawem międzynarodowym, jeśli federacja kilku zjednoczonych krajów rozpada się, terytoria, które dołączono później, mają prawo wrócić do ich poprzedniego statusu. Gorbaczow chciał więc Polsce oddać Lwów, Wilno, Stanisławów, Grodno i Tarnopol. Informację podaną przez doc. Kacnelson podtrzymał prof. Edward Prus, podkreślając jednocześnie, że na przeszkodzie planom Gorbaczowa stanęli Michnik [Szechter], Geremek [Lewartow], Mazowiecki [Dikman] i Kuroń [Kornblum] ..." Polemika z Tutejszym, kwezalem, uri, amstafem i im podobnymi rzecznikami faszyzmu ukraińskiego i Judeopolonii jest bezcelowa. Nie dodają świeżych materiałów, ograniczając się do kalumnii i napaści na użytkowników o odmiennych poglądach. Tu nikt nikogo nie przekona bo próby przekonywania ludzi, którzy znając zbrodniczość ukraińskiego nacjonalizmu zdecydowali sie go bronić i propagandować ukraiński neohitleryzm oraz syjonistyczną ideę polsko-ukraińskiego państwa, Judeopolonii, są płonne. Nie polemizuję z nimi również dlatego, że oni kulturalnie i spokojnie polemizować nie umieją: Ukraińcy tego nie potrafią. Widać to na filmach z ich parlamentu, Rady, jaką wolą argumentację; nie wywody logiczne i cytaty prawa lecz okładanie się pięściami po mordach. Bandycka Ukraina to nie republikański Rzym. Jedyna korzyść z ich wypowiedzi na tym forum to nasze lepsze rozpoznanie śmiertelnych wrogów Polski: ukraińskich nacjonalistów, którzy teraz przemycają nam ideę Wielkiej Ukrainy od Sanu do Donu i szkodliwą dla nas rusofobię pod pokrywką rzekomego polskiego patriotyzmu.
    ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/

  • To jest dynamiczna sytuacja ale nie jest wykluczone, że już nastąpił podział Ukrainy podczas tajnego spotkania dyplomatów USA i Rosji, które się odbyło w czerwcu 2014 r. na fińskiej wyspie Boisto. Dyplomacja USA uznaje, że Ukraina to rosyjskie podwórko, tak jak Kuba jest amerykańskim podwórkiem. Za Donbas USA w wojnę jądrową wdawać się nie będą. http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1215461,Tajne-rozmowy-o-Ukrainie-MSZ-Finlandii-przedstawiciele-USA-i-Rosji-spotkali-sie-na-wyspie-Boisto

  • O Tutejszym wiemy, że jest emerytem-alkoholikiem. Analiza jego dokonywanych w skrajnie różnych stylach wypowiedzi wskazuje na chorobę psychiczną zwaną 'dwubiegunowością' (bipolar mental disorder). Wściekle i zawzięcie atakuje krytyków banderyzmu i faszyzmu ukraińskiego, przez to realizując wytyczne Uchwały Prowidu OUN z 1990 r., której autentyczność jest potwierdzana przeraźliwie wyraźnie w naszym życiu politycznym, społecznym i na forach, po potwierdzeniu jej przez wiarygodnych badaczy, takich jak dr. Poliszczuk i prof. Prus. 'Tutejszym' jest zapewne Ukraińcem udającym Polaka by zyskać zaufanie. Jest autorem najbardziej wulgarnych wpisów na tym forum. Wypacza rolę Rosji w kwestii Kresów obecnie i w latach 90-tych ub. stulecia. Cytuję z wpisu 'Anarchisty' z 7.9.2014 19:47; "Uchwała Krajowego Prowidu zakłada, że rehabilitacji UPA powinno towarzyszyć zacieranie śladów polskości na Kresach. Głosi więc: Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na sto-sunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy . W rzeczy samej dokłada się wielu starań, aby na Zachodniej Ukrainie znikały znaki polskości. Jest to szczególne bolesne, gdy zważyć, iż po rozpadzie Związku Radzieckiego wymienione miejscowości mogły z powrotem należeć do Polski. Według Żydówki z Drohobycza, a zarazem wielkiej polskiej patriotki doc. dr Dory Kacnelson na początku pieriestrojki odzyskanie Kresów Wschodnich było w zasięgu ręki. Kiedy bowiem Związek Sowiecki zaczął się rozpadać, w rosyjskich stacjach radiowych i telewizyjnych wystąpił wojewoda petersburski, prof. prawa międzynarodowego Anatol Sobczak i stwierdził, iż zgodnie z prawem międzynarodowym, jeśli federacja kilku zjednoczonych krajów rozpada się, terytoria, które dołączono później, mają prawo wrócić do ich poprzedniego statusu. Gorbaczow chciał więc Polsce oddać Lwów, Wilno, Stanisławów, Grodno i Tarnopol. Informację podaną przez doc. Kacnelson podtrzymał prof. Edward Prus, podkreślając jednocześnie, że na przeszkodzie planom Gorbaczowa stanęli Michnik [Szechter], Geremek [Lewartow], Mazowiecki [Dikman] i Kuroń [Kornblum] ..." Polemika z Tutejszym, kwezalem, uri, amstafem i im podobnymi rzecznikami faszyzmu ukraińskiego i Judeopolonii jest bezcelowa. Nie dodają świeżych materiałów, ograniczając się do kalumnii i napaści na użytkowników o odmiennych poglądach. Tu nikt nikogo nie przekona bo próby przekonywania ludzi, którzy znając zbrodniczość ukraińskiego nacjonalizmu zdecydowali sie go bronić i propagandować ukraiński neohitleryzm oraz syjonistyczną ideę polsko-ukraińskiego państwa, Judeopolonii, są płonne. Nie polemizuję z nimi również dlatego, że oni kulturalnie i spokojnie polemizować nie umieją: Ukraińcy tego nie potrafią. Widać to na filmach z ich parlamentu, Rady, jaką wolą argumentację; nie wywody logiczne i cytaty prawa lecz okładanie się pięściami po mordach. Bandycka Ukraina to nie republikański Rzym. Jedyna korzyść z ich wypowiedzi na tym forum to nasze lepsze rozpoznanie śmiertelnych wrogów Polski: ukraińskich nacjonalistów, którzy teraz przemycają nam ideę Wielkiej Ukrainy od Sanu do Donu i szkodliwą dla nas rusofobię pod pokrywką rzekomego polskiego patriotyzmu.
    ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/

  • Widać skąd im macki wyrastają :/

  • Ten gest jest ważny moim zdaniem z innego powodu: Prezydent Rosji oficjalnie oświadczył, że coś takiego jak NOWOROSJA istnieje. Można więc przyjąć, że Ukraina oficjalnie utraciła Donbas i Ługańszczyznę oraz... ? No właśnie? Co jeszcze? Odessę? Zaporoże? Dnietropietrowsk?

  • Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony ruski tłumok.

  • No i ma rację! JKM to jedyny rzetelny polityk, na którego będę głosował jak i na jego partie

  • piterek 11 September 2014, 20:56 Vaclav Klaus: Rosja musi reagować

    Chciałbym mieć takiego prezydenta- nawet Kaczyńskiego przebija o głowę, bo nie liże tyłka amerykańcom czy żydom, :/

  • piterek 11 September 2014, 20:53 Premier Bawarii nie chce pytać UE o pozwolenie

    Jakie to ksenofobiczne i antywspólnotowe myślenie :D Nasi 'umiłowani przywódcy' powinni się uczyć od tego pana asertywności i walki o interes państwa- ale cóż- takie nadzieje można włożyć między bajki, bo 'oni' troszczą się tylko o własne interesy, rację państwa, mając głęboko w pośladkach :/

  • A u nas stoją banderowskie pomniki- samowole budowlane.

  • flacha88 11 September 2014, 20:50 Euro 2020 nie dla Rosji?

    RPA i Brazylię może zaprosić do europejskich rozgrywek jeszcze?

  • W banderowskich barwach? Ze swastykami? W Polsce?????

  • Z nasza granicą jest hitlerowski faszystowski kraj: Ukraina. Zach. Ukraińcy są ze swego hitleryzmu i faszyzmu dumni. Ich polskie anthitlerowskie nastroje nie obchodzą. To nasi śmiertelni wrogowie.

  • Trzeba po prostu wspierać naszą Pogoń. Swoją drogą uważam, że powinna z uwagi na swoje dokonania grać w polskich rozgrywkach.

  • wystarczy jedna kula

  • sobie niech zapali - już po nim

  • grzegorz710 11 September 2014, 20:01 Piłkarski klub ze Lwowa w banderowskich barwach

    Powinni jeszcze założyć hełmy ze znakami SS

  • sugarless 11 September 2014, 19:55 Vaclav Klaus: Rosja musi reagować

    Mądry Czech...

  • sugarless 11 September 2014, 19:55 Vaclav Klaus: Rosja musi reagować

    Mądry Czech...

  • sugarless 11 September 2014, 19:55 Vaclav Klaus: Rosja musi reagować

    Mądry Czech...

  • jaroslaus 11 September 2014, 19:55 Vaclav Klaus: Rosja musi reagować

    Chyba z sopockiego kahału. Babka - Dawidowicz. Tak jak tatuś "Lenina" - Dawidowicz - Blank.

  • cichy 11 September 2014, 19:54 Jaka jest cena za wybór Tuska?

    Oczywiście, że nie za darmo. Piesek wrócił do swojej pani Merkel. Rozbił rząd i zostawił po sobie bagno. Wszystko na sławę i chwałę niemiec. Za coś takiego powinien wisieć...

  • Wybierzcie mnie na prezydenta, a zaprowadze porzadek. Pierwsza kula w leb nalezy sie obywatelowi "Tutejszym". W drodze laski - dozywotni lagier na Syberii.

  • lupo22 11 September 2014, 19:33 Vaclav Klaus: Rosja musi reagować

    Koleny madry polityk. Zaraz po Orbanie. My mamy Tuska "meza stanu" z Sopotu.

  • sugarless, Putin przecież tysiącom bezimiennych trupów Rosyjskich żołnierzy tą świeczkę zapalił. Co ty, myślisz że Twój wódz Putin za ukraińskiego patriotę robi. Bez sensu gadasz, aby tylko jakiś bzdet napisać i być przeciw?. Myśl sugarless, myślenie ma przyszłość w Twojej agenturalnej robocie, w każdej innej dziedzinie zresztą też.

  • Na dywersantów to co mają wystarczy.

    tagore

  • tysięcy żołnierzy ukroli poroszenki myślałeś TUTEJSZY

  • To zrobi w Rosji dobre wrażenie ,Putin sporo na tym geście zyska.

    tagore

  • iwanow 11 September 2014, 19:08 Grodno 1939 – Kresowe Westerplatte

    Pokazaniu, że my na wschodzie stawia się ponownie pomniki ludziom, którzy dopowiadali za aparat sowieckiej represji - w Moskwie dzierzyńskiemu. Rosja rośnie w siłę i zaczyna wspominać dla siebie wspaniałe czasy, czasy smutku dla Polaków. Nie widzi Pan przewrotności historii. Nasi ukochani agenci wpływu Moskwy takich tematów unikają jak święconej wody - dla nich moskwicze to ukochani ludzie... @Anarchista - dziękuję za wpis

  • @Tutejszym:11.09.2014 20:35
    . Nie odpowiedziałeś na pytanie co z twoją taczką w IPN etatowego pracownika SB/UB ? POŚREDNIO POTWIERDZiŁEŚ ŻE JESTEŚ UKROLEM Z sb Twoja notka do ,,Wilno" Przynajmniej wiadomo z kim mamy tutaj do czynienia.

  • anarchista 11 September 2014, 18:39 Ewangeliczna strategia Piotra Poroszenki

    WHO ostrzega, że Ukraina może stać się wkrótce ogniskiem poważnych epidemii. I nie chodzi wcale o jedną chorobę. W grę wchodzi polio, błonica, odra, gruźlica i AIDS.

    Wszystko za sprawą ciężkich warunków na wschodzie kraju. Aż 32 szpitale przestały normalnie funkcjonować, ponieważ większość personelu uciekła z terenów objętych konfliktem. Wyczerpały się zapasy szczepionek. Kończą się również leki.

  • Już widzę jak Łotwa bez czołgów stawia opór

  • anarchista 11 September 2014, 18:39 Ewangeliczna strategia Piotra Poroszenki

    WHO ostrzega, że Ukraina może stać się wkrótce ogniskiem poważnych epidemii. I nie chodzi wcale o jedną chorobę. W grę wchodzi polio, błonica, odra, gruźlica i AIDS.

    Wszystko za sprawą ciężkich warunków na wschodzie kraju. Aż 32 szpitale przestały normalnie funkcjonować, ponieważ większość personelu uciekła z terenów objętych konfliktem. Wyczerpały się zapasy szczepionek. Kończą się również leki.

  • Ruski krecie "Sylwia", przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony ruski tłumok.

  • Votum_separatum, odpowiedź ruskiego idioty, bez sensu i nie na temat. Musimy zbroić się i mieć sojusze, na pewno nie z potencjalnym agresorem - Rosją. 17.09 będziemy obchodzić rocznicę agresji ZSRR na Polskę, mimo paktu o nieagresji. Ruski agencie, jesteś tak bezczelnie głupi że aż anty propagandowy. Walczysz z naszymi sojuszami na rzecz sojuszu z FR? Ech ty gupi.

  • Parę tysięcy bezimiennych trupów Rosyjskich żołnierzy oraz pozostawione same sobie ich rodziny. Świeczka JE Putina ma być rekompensatą dla ich rodzin i anonimową śmierć?. Starczy, kto i kiedy wystawi rachunek, ta żertwa ze strony Putina to chyba za mało.

  • A muzeum w tej miejscowości jest. A najważniejszym przedmiotem w tym muzeum byłyby widły

  • Tak samo może napisać, że kosmici będą wieszani

  • i słusznie....

  • tutejszym 11 September 2014, 18:12 Grodno 1939 – Kresowe Westerplatte

    Panie "Anarchista". Przecież to nie jest do Pana, to tylko do agentów ruskich na tym Forum. Pięknie żeś Pan to znalazł i opublikował. Podaj Pan pełny link do tego tekstu, nie mogę znaleźć. Dziękuję.

  • @Przebraze:Prosze Pana - Bazy NATO w RP to tzw."Wysunieta Szpica" w Szczecinie która nas kopnie nas "szpicem" w d.......byśmy w razie agresji bronili się do upadłego a im dali czas na negocjacje i podzial RP.Podobnie jak było w 1939r.Jest jedna zasada - Wlasnego państwa i niepodleglosci broni wlasna armia,wlasni zolnierze,bo tu maja swój dom i rodziny.Przestanmy oczekiwać ze ktoś cos za nas zrobi lub nadstawi karku.To chore oczekiwanie.Postawmy na wlasna armie,zbrojenia i zolnierzy.Dodatkowe 50 tys.w liniowych oddziałach to praca dla młodych ludzi + praca w zbrojeniówce,remontach i logistyce.Niestety ostatnio slyszalem w telewizji p.Niesiolowskiego któremu leciała piana z pyska gdy wrzeszczał ze wydawanie pieniędzy na obrone to pomysl PiS-u aby denerwować Rosjan i NATO nas obroni.Majac takich poslow w komisji zbrojeniowej Rosja może być spokojna ze długo z nami meczyc się nie będzie.Na marginesie tego art.nie wiem czemu autor pisząc o ponownym zwrocie Bukowiny czy Rusi Zakarpackiej przez Ukraine nie wspomniał o Galicji?Skoro wszystko,to wszystko.

  • anarchista 11 September 2014, 17:49 Grodno 1939 – Kresowe Westerplatte

    @iwanow:11.09.2014 19:41). Mądry człowiek jeśli nie ma nic do powiedzenia to milczy .Czemu ma służyć ten twój głupawy wpis???. ZAGŁUSZENIU PRAWDY PODELCU.