Votum_separatum USA z ZSRR i Twoim Putinem się tobie popieprzyło. Dla nas i USA jest to interes. Dla Polski jest to okazja na zarobek dla przemysłu zbrojeniowego, konkurencja na tym rynku jest olbrzymia. A że jest to bacik na tyłek twoich mocodawców to mnie tylko cieszy. Ty tylko tak piszesz jako głupek czy za pieniądze. Zaczynasz kopiować całe wersety obelg "Anarchista" pod moim adresem.
Losy naszego kraju były tragiczne. Wielu naszych obywateli zamordowano ( i przez Rosjan i przez Niemców i przez banderowców). Dlatego poczucie krzywd będzie zawsze nie równomierne. Lecz licytowanie się i obrzucanie między nami obelgami do niczego nie prowadzi i sprzyja tylko naszym wrogom. Należę do grona 50-latków którzy nigdy na szczęście nie doświadczyli wojny i chciałbym by tak zostało. Kto i dlaczego wywołał ten konflikt nie mnie sądzić, to osądzi historia. Najważniejsze w tym jest to, że giną niewinni ludzie i nikt nie chce przerwać tej spirali nienawiści. Do tego moi krajanie też zachowują się tak, że gdyby dać im karabiny to by się wzajemnie powystrzelali. Nie będę rozsądzał kto tu jest bardziej winien kto mniej. Ja tylko proszę mniej nienawiści a więcej zrozumienia dla opinii innych.SZANUJMY SIĘ NAWZAJEM. Z wyrazami szacunku. Hej
@TW "Tutejszym" a jeśli to Pański tekst (pojawia się większej ilości źródeł) to pozwolę sobie dokończyć pański wpis:
Po drugie - być może moje supozycje są wierutną bzdurą ...
Jako że naocznym świadkiem wydarzeń nie byłem, mogę tylko Pana nakierować na wspomnienia OUNowców lub upowców. Np. prominentny działacz OUN Jewhen Stachiw wręcz stwierdził, że UPA nie używała czerwono-czarnych flag, występowała wyłącznie pod flagą niebiesko-żółtą. Wspomnienia Stachiwa pt. "Od "hajdamaki" do "polonofila"" zostały w 2010 roku wydane w Polsce, może Pan sprawdzić, zresztą ogólnie polecam Panu tę książkę.
@ TW "Tutejszym" fakt, wyczuwa się, że mógł to pisać np. jakiś doktorant. Znam ten styl...Z drugiej strony nieładnie tak linkować cudze teksty bez podania źródła. Niedawno Pan atakował jednego z forumowiczów, że skopiował cudzy tekst. A teraz Pan jak Filip z konopii wyskakuje z...
200 tys. zamordowanych przez Ukraińców Polaków przy pomocy organizacji UPA i do tej pory nikt nie nazwał tej organizacji terrorystami, wręcz przeciwnie są bohaterami narodowymi, uczą o tym jak dzielnie zabijali całe miejscowości Polskie w dzieci szkołach. A to jak ktoś walczy o swój kraj to terrorysta. Szatańskie rozumowanie unii. Zastanawiam się, czy ten świat nie należało by budować od nowa.
@TW "Tutejszym" - pies pogrzebany jest w tym, że Ukraina nie płaci bo nie ma, a USA nie płacą bo taki mają zwyczaj. Tzn. wiedzą że i tak im wyślemy broń widząc amerykańskie pieniądze jak świnia niebo.
@TW "Tutejszym", Zbigniewie Adamiec, czy jaki tam masz jeszcze kryptonim operacyjny...otóż NIE! To forum to piaskownica. Żaden agent tu nie zagląda. Zbyt małe gremium. Praktyka Schetyny mówi, że wpływ można mieć duża grupa, np. wolontariuszy robiących o określonych porach (np. rano gdy w ludzie w miejscach pracy wcinają kanapki, piją kawę surfują po internecie) wpisy w komentarzach o odpowiedniej tendencji zleconej w zadaniu przez szefa/centralę. Taka agentura wpływu pracuje na portalach gdzie może osiągnąc jakiś efekt, a więc najpopularniejszych gadzinówkach dla półidiotów typu onet.pl itd. (tysiące wejść na portal w ciągu godziny). Nie trzeba się specjalnie wysilać, gdyż pokolenie urodzone w demokracji przyjmuje stronę większości. Ot takie wychowanie lemingów. Wystarczy, że przeciętny idiota wchodząc po codzienną dawkę propagandy na gazeta.pl w komentarzach wyczuje odpowiedni trend i przyjmuje go za swój. Waldemar Łysiak dobrze to określił (bodajże w "Stuleciu kłamców") - to ludzie którzy aby wiedzieć co myśleć muszą przeczytać poranne słowo od redaktora Adasia M. wtedy czują się częścią stada i przy rozmowie ze znajomymi mogą "podyskutować", czyli sprawdzić czy wszyscy w gremium rano przeczytali GW i mają to samo zdanie (napisałem to swoimi słowami zachowując sens). Także Panie Adamiec, być może naciągasz Pan swoją ojczyznę na wyrzucanie hrywienek w błoto...Powinieneś zgłosić do SBU jak się sprawy mają zanim się chłopaki połapią i przyjadą dźgać widłami ;-)
Spokojnie, za sprzęt płacą USA, Polska jest awatarem USA, przyjmuje zlecenie, produkuje, kompletuje, dostarcza, wystawia rachunek. USA płacą za ten dobry dla siebie interes. Problemem jest, być może, ile z tej kwoty wsiąknie w łańcuchu pośredników. Jak będzie z lojalnością polskich urzędników.
P. hej: Czy zechciałby Pan lub Pani łaskawie przestawić choćby tylko trzy 'mocne argumenty' wysunięte przez 'Tutejszym'? Co do ordynarnych i wulgarnych wpisów: jeśli Pani lub Pan śledziła lub śledził wpisy użytkowników o pseudonimach 'Anarchista', 'Votum_separatum', 'Tutejszym', 'uri' i 'kwezal', to zauważył Pan lub Pani, że inicjatorami chamstwa są 'Tutejszym', 'uri' i 'kwezal', z tym, że 'kwezal; jest bardziej złośliwy. PP 'Anarchista' i 'Votum_separatum' jedynie reagują gdy są zaatakowani. To się nie skończy tak długo jak długo 'Tutejszym', 'uri' i 'kwezal' mieć będą możność dokonywania wpisów na tym portalu. To nie zależy od nas.
@ TW "Tutejszym" Przy okazji walenia się po mordzie to co Pan napisał powyżej zaliczam do co lepszych wpisów na forum z działu literatury fantastycznej. Bardzo mi się podobały pańskie wpisy o szpiegowaniu w ZSRR. Jakoś nigdy nie chce Pan kontynuować? To mnie wciąga, już oczami wyobraźni widziałem jak Pan przechadza się między silosami sowieckich SS-ileś tam z kartką papieru i szykuje meldunek dla amerykańskiego ambasadora w Warszawie. Proszę o więcej. Może coś o aparaturze dla Kubańczyków, jakiś trefny transport komputerów typu "Odra"?
Votum_separatum, piszesz :"ten sam bełkot o putinowskiej propagandzie jak u nas. Rzygać się chce. " Tu znowu kłamiesz " Nie ma czegoś takiego na tym forum jak putinowska propaganda. " Nie ma jazmiga, "Sylwia", Ciebie "pożytecznego idioty?" też nie ma ... Agentura ruskiego wpływu na tym portalu istnieje, Twoje zaprzeczenia dobitnie ten fakt potwierdzają. Twoja fałszywa gra jak i ataki na opiniotwórczych forumowiczów daje podstawy do wątpienia co do Twojej tożsamości.
@Hej - nie da się. Na początku byłem tylko czytelnikiem, potem zalogowałem się z odpowiednim nickiem widząc, że szakale krążą. Od kiedy zostałem mianowany przez ukraińców rosyjskim agentem walę w mordę jak trza. Sorry taki mamy klimat.
Kolorami flagi UPA były i są czerwony i czarny, licząc od góry: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0d/OUN-r_Flag_1941.svg/150px-OUN-r_Flag_1941.svg.png. Artykuł o UPA jest tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ukrai%C5%84ska_Powsta%C5%84cza_Armia. UPA torturowała, katowała i mordowała Polaków i inne narodowości używając flagi czerwono-czarnej, nie błękitno- żółtej. Przypuszczam, że wielu uczestników tego portalu doceni nie podawanie fałszywych informacji o UPA.
Apologeci ludobójstwa dokonanego przez UPA i Ukraińców na Polakach i innych narodach, propagatorzy ukraińskiego faszyzmu otwarcie już propagują fałszywe informacje o UPA i jej zbrodniach. Automatycznie, często agresywnie i ordynarnie, wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości, również na tym forum. Banderowcy są wierni rozkazowi ‘Uchwały’. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Panie Anarchista, Tutejszym i inni. Czytam od niedawna komentarze pod artykułami i uderza mnie oprócz argumentów ilość pomyj jakie na siebie wylewacie. Możecie się nie zgadzać i mieć różne poglądy na pewne sprawy, ale proszę nie obrzucajcie się błotem, bo to po prostu nie wypada i nie przynosi Wam ani innym chwały. Z mojego punktu widzenia i jedni i drudzy mają swoje mocne argumenty i możemy się różnić ale różnijmy się pięknie. Z wyrazami szacunku. Hej
Panie Anarchista, Tutejszym i inni. Czytam od niedawna komentarze pod artykułami i uderza mnie oprócz argumentów ilość pomyj jakie na siebie wylewacie. Możecie się nie zgadzać i mieć różne poglądy na pewne sprawy, ale proszę nie obrzucajcie się błotem, bo to po prostu nie wypada i nie przynosi Wam ani innym chwały. Z mojego punktu widzenia i jedni i drudzy mają swoje mocne argumenty i możemy się różnić ale różnijmy się pięknie. Z wyrazami szacunku. Hej
Już widzę jak wprowadzają te sankcje hehe. Agitka na użytek wewnętrzny. Tymczasem, gdy na zimę walki przygasną będzie czas na rozliczenia zbrodni wojennych. Typuję pierwszego kandydata na organizację terrorystyczną: "Prawy Sektor" :-D
@Tutejszym, stary ośle i ulubiony celu moich słownych wycieczek (gdyż drugiego tak jawnego agenta jak Ty trudno znaleźć). Nie ma czegoś takiego na tym forum jak putinowska propaganda. 99% osób które tak zajadle atakujesz zgodnie z zaleceniem UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW w ogóle nie zna wypowiedzi Putina i go nie czyta. Ten bełkot banderowski zacytowany przez pana tagore świadczy o tym że ci ukraińscy hitlerowcy są tak zadżumieni własną propagandą że nie może się do nich dostać światło prawdy.
Niech dostarczają. Zaraz się okaże, że nasze rodzime jełopy wyślą na Ukrainę kbkAK, czyli AK-47 różnych odmian kalibru 7.62 mm. W latach 70-tych cały ZSRR przeszedł na kaliber 5,45 mm czyli na AK-74. PRL nie zdążył przejść na 5,45 mm z wyjątkiem niewielkiej liczby kbk Tantal. Dopiero czasy NATO i Beryle pozwoliły wprowadzić 5,56 mm i odesłać 7,62 mm na emeryturę. Na obecnej wojence praktycznie nie widać niczego innego niż karabinki 5,45 mm. Więc niech wyślą im 7,62 mm a będą leżały bezużytecznie hehe. Może niech jeszcze dorzucą P-64/83 i PM Rak ;-D
Votum_separatum, ruski agencie wpływu, przeszczepiono Tobie łeb Pawlika Morozowa? A to że tak niepochlebnie wyrażają się ludzie o putinowskiej propagandzie i o Tobie to nie dziwota. Wredny, podły, zakłamany i plujący przykazanym jadem.
Panie uri. Nacjonaliści ukraińscy wchodzili w skład dywizji SS Galizien, tworzyli oddziały morderców z UPA. Czy czerwono-czarne barwy były używane przez morderców Polaków z UPA?. Pozdrawiam.
Czyli znowu polska policja się nie popisała. Dostarczanie broni to dalsza eskalacja konfliktu i dalsze zabijanie cywili. Dodając do tego szastanie pieniędzmi polskich podatników, spełniają znamiona zdrady narodowej. Ani PIS ani PO, niestety ale mój głos cała prawica traci.
@tagore - mam nadzieję, że Taras Andruchowicz to nie Pan??? Jak widać na ukraińskich portalach ten sam bełkot o putinowskiej propagandzie jak u nas. Rzygać się chce.
@Jan53 być może Pan pamięta, że nie raz nawoływałem do zwiększania liczebności Wojska Polskiego i jego uzbrojenia. To jest najlepsze co możemy zrobić dla naszej Ojczyzny, drugie to zaprzestanie wspierania różnych bandytów. Ale to chyba głos wołającego na puszczy...
Trudno spekulować, jakby to wyglądało, ale potencjalny rozpad Ukrainy nie zapowiada się jako aksamitny. Inne warianty podziałów przerabiane były na Bałkanach.
Wklejony tekst to prezentacja opinii na temat formy i treści wypowiedzi na portalu Kresy.pl
w artykule na ukraińskim portalu.
Путінська пропаганда, котра постійно набирає обертів та видозмінюється. «Так тримати, в порох укрів», «Незабаром акція з дезінфекції», «Усі ці добровольчі батальйони будуть закопані у землю», «Нехай їх переб’ють» — це тільки декілька із коментарів, що можна зустріти на польських порталах, котрі називають себе «голосом Кресів». Мета російської пропаганди в Польщі чітка — це намагання пов’язати польську історичну пам’ять про «креси» із ненавистю до сьогоднішньої України. Через підтримку імперської політики Росії. Великою проблемою в польському сегменті Всемережі стали інтернет-сторінки, на яких поширюється ворожнеча до українців та підтримується російське вторгнення в Україну. Маргінальні, однак активні в мережі медіагрупи правих радикалів із ненависті до України та підлабузництва Росії зробили свій спосіб життя. Тисячі все радикальніших коментарів, що сіють путінську пропаганду, замінили постійних оглядачів навіть у відомих та популярних польських порталах (зокрема, Kresy.pl). У виданні «Gazeta Polska» — про те, як «Відібрати креси в російських агентів».
Prawdy w tym zdaniu nie ma. Jest tylko cel, który dla Tej Pani stał się prawdą. Inna sprawa,, że takie zdanie oznacza nic więcej jak permanentny konflikt.
Panie tagore, Orban musi się jakoś przed Putinem wykazać. 10 miliardów $ piechotą nie chodzi .... Stąd te różne imprezy, organizowane przez fantomowe "rady". Bo wystarczy tylko pogłoska, że Węgry Ukrainie czołgi sprzedają, a już Putin paluszkiem grozi :)))
@Wilno: Bzdura.Byla tylko wzmianka w internecie a pod nia komentarze internautow - ok.1000 w Onecie i interii oraz trochę mniej na wp.Wystarczy poczytać co mysla piszący o Grzybowskiej i Litvusach i wszystko jasne - My na nia ani litvusow patrzeć nie możemy a co dopiero nadstawiać karku za tych zapyziałych nacjonalistow.
Każdy z sąsiadów Węgier obserwuje takie imprezy w obecnej sytuacji niezwykle podejrzliwie
niezależnie od ich skali . Kontynuacja to poważne zagrożenie dla jedności NATO i kompletna plajta grupy Wyszehradzkiej.
@Votum_separatum:Widzi Pan - dla mnie Rusek to bolszewik z Bitwy Warszawskiej w 1920r.Ukrainiec - to probanderowska swołocz.Tak po prostu odbieram obie te nacje.Niezaleznie czy na szczytach władzy czy zwykłych ludzi.Uwazam ze zadaniem dla nas jest bez oglądania się na NATO czy UE oraz USA maksymalne zbrojenie oraz zwiększenie armii(liniowej) o ok.50tys.zolnierzy.Zwiekszy się potencjal obronny i będzie więcej pracy.Czekanie ze Niemiec,Francuz czy Angol nas obroni jest po prostu smieszne.
Votum_separatum USA z ZSRR i Twoim Putinem się tobie popieprzyło. Dla nas i USA jest to interes. Dla Polski jest to okazja na zarobek dla przemysłu zbrojeniowego, konkurencja na tym rynku jest olbrzymia. A że jest to bacik na tyłek twoich mocodawców to mnie tylko cieszy. Ty tylko tak piszesz jako głupek czy za pieniądze. Zaczynasz kopiować całe wersety obelg "Anarchista" pod moim adresem.
Losy naszego kraju były tragiczne. Wielu naszych obywateli zamordowano ( i przez Rosjan i przez Niemców i przez banderowców). Dlatego poczucie krzywd będzie zawsze nie równomierne. Lecz licytowanie się i obrzucanie między nami obelgami do niczego nie prowadzi i sprzyja tylko naszym wrogom. Należę do grona 50-latków którzy nigdy na szczęście nie doświadczyli wojny i chciałbym by tak zostało. Kto i dlaczego wywołał ten konflikt nie mnie sądzić, to osądzi historia. Najważniejsze w tym jest to, że giną niewinni ludzie i nikt nie chce przerwać tej spirali nienawiści. Do tego moi krajanie też zachowują się tak, że gdyby dać im karabiny to by się wzajemnie powystrzelali. Nie będę rozsądzał kto tu jest bardziej winien kto mniej. Ja tylko proszę mniej nienawiści a więcej zrozumienia dla opinii innych.SZANUJMY SIĘ NAWZAJEM. Z wyrazami szacunku. Hej
@TW "Tutejszym" a jeśli to Pański tekst (pojawia się większej ilości źródeł) to pozwolę sobie dokończyć pański wpis:
Po drugie - być może moje supozycje są wierutną bzdurą ...
ADIEU...
Jako że naocznym świadkiem wydarzeń nie byłem, mogę tylko Pana nakierować na wspomnienia OUNowców lub upowców. Np. prominentny działacz OUN Jewhen Stachiw wręcz stwierdził, że UPA nie używała czerwono-czarnych flag, występowała wyłącznie pod flagą niebiesko-żółtą. Wspomnienia Stachiwa pt. "Od "hajdamaki" do "polonofila"" zostały w 2010 roku wydane w Polsce, może Pan sprawdzić, zresztą ogólnie polecam Panu tę książkę.
@ TW "Tutejszym" fakt, wyczuwa się, że mógł to pisać np. jakiś doktorant. Znam ten styl...Z drugiej strony nieładnie tak linkować cudze teksty bez podania źródła. Niedawno Pan atakował jednego z forumowiczów, że skopiował cudzy tekst. A teraz Pan jak Filip z konopii wyskakuje z...
200 tys. zamordowanych przez Ukraińców Polaków przy pomocy organizacji UPA i do tej pory nikt nie nazwał tej organizacji terrorystami, wręcz przeciwnie są bohaterami narodowymi, uczą o tym jak dzielnie zabijali całe miejscowości Polskie w dzieci szkołach. A to jak ktoś walczy o swój kraj to terrorysta. Szatańskie rozumowanie unii. Zastanawiam się, czy ten świat nie należało by budować od nowa.
Jest to tekst który został umieszczony na forum "Europejski Instytut Bezpieczeństwa".
@TW "Tutejszym" - pies pogrzebany jest w tym, że Ukraina nie płaci bo nie ma, a USA nie płacą bo taki mają zwyczaj. Tzn. wiedzą że i tak im wyślemy broń widząc amerykańskie pieniądze jak świnia niebo.
@TW "Tutejszym", Zbigniewie Adamiec, czy jaki tam masz jeszcze kryptonim operacyjny...otóż NIE! To forum to piaskownica. Żaden agent tu nie zagląda. Zbyt małe gremium. Praktyka Schetyny mówi, że wpływ można mieć duża grupa, np. wolontariuszy robiących o określonych porach (np. rano gdy w ludzie w miejscach pracy wcinają kanapki, piją kawę surfują po internecie) wpisy w komentarzach o odpowiedniej tendencji zleconej w zadaniu przez szefa/centralę. Taka agentura wpływu pracuje na portalach gdzie może osiągnąc jakiś efekt, a więc najpopularniejszych gadzinówkach dla półidiotów typu onet.pl itd. (tysiące wejść na portal w ciągu godziny). Nie trzeba się specjalnie wysilać, gdyż pokolenie urodzone w demokracji przyjmuje stronę większości. Ot takie wychowanie lemingów. Wystarczy, że przeciętny idiota wchodząc po codzienną dawkę propagandy na gazeta.pl w komentarzach wyczuje odpowiedni trend i przyjmuje go za swój. Waldemar Łysiak dobrze to określił (bodajże w "Stuleciu kłamców") - to ludzie którzy aby wiedzieć co myśleć muszą przeczytać poranne słowo od redaktora Adasia M. wtedy czują się częścią stada i przy rozmowie ze znajomymi mogą "podyskutować", czyli sprawdzić czy wszyscy w gremium rano przeczytali GW i mają to samo zdanie (napisałem to swoimi słowami zachowując sens). Także Panie Adamiec, być może naciągasz Pan swoją ojczyznę na wyrzucanie hrywienek w błoto...Powinieneś zgłosić do SBU jak się sprawy mają zanim się chłopaki połapią i przyjadą dźgać widłami ;-)
Spokojnie, za sprzęt płacą USA, Polska jest awatarem USA, przyjmuje zlecenie, produkuje, kompletuje, dostarcza, wystawia rachunek. USA płacą za ten dobry dla siebie interes. Problemem jest, być może, ile z tej kwoty wsiąknie w łańcuchu pośredników. Jak będzie z lojalnością polskich urzędników.
P. hej: Czy zechciałby Pan lub Pani łaskawie przestawić choćby tylko trzy 'mocne argumenty' wysunięte przez 'Tutejszym'? Co do ordynarnych i wulgarnych wpisów: jeśli Pani lub Pan śledziła lub śledził wpisy użytkowników o pseudonimach 'Anarchista', 'Votum_separatum', 'Tutejszym', 'uri' i 'kwezal', to zauważył Pan lub Pani, że inicjatorami chamstwa są 'Tutejszym', 'uri' i 'kwezal', z tym, że 'kwezal; jest bardziej złośliwy. PP 'Anarchista' i 'Votum_separatum' jedynie reagują gdy są zaatakowani. To się nie skończy tak długo jak długo 'Tutejszym', 'uri' i 'kwezal' mieć będą możność dokonywania wpisów na tym portalu. To nie zależy od nas.
@ TW "Tutejszym" Przy okazji walenia się po mordzie to co Pan napisał powyżej zaliczam do co lepszych wpisów na forum z działu literatury fantastycznej. Bardzo mi się podobały pańskie wpisy o szpiegowaniu w ZSRR. Jakoś nigdy nie chce Pan kontynuować? To mnie wciąga, już oczami wyobraźni widziałem jak Pan przechadza się między silosami sowieckich SS-ileś tam z kartką papieru i szykuje meldunek dla amerykańskiego ambasadora w Warszawie. Proszę o więcej. Może coś o aparaturze dla Kubańczyków, jakiś trefny transport komputerów typu "Odra"?
Votum_separatum, piszesz :"ten sam bełkot o putinowskiej propagandzie jak u nas. Rzygać się chce. " Tu znowu kłamiesz " Nie ma czegoś takiego na tym forum jak putinowska propaganda. " Nie ma jazmiga, "Sylwia", Ciebie "pożytecznego idioty?" też nie ma ... Agentura ruskiego wpływu na tym portalu istnieje, Twoje zaprzeczenia dobitnie ten fakt potwierdzają. Twoja fałszywa gra jak i ataki na opiniotwórczych forumowiczów daje podstawy do wątpienia co do Twojej tożsamości.
Biorąc pod uwagę stan finansów państwa Ukraińskiego, można mniemać, że za sprzęt Ukraina NIGDY nie zapłaci, bo nie po prostu z czego.
Czy neobanderowcy i neonaziści z ukraińskich batalionów również zostaną uznani za terrorystów? Dowody są bowiem powszechnie dostępne.
@Камиль ale o co kaman? ;-)
@Hej - nie da się. Na początku byłem tylko czytelnikiem, potem zalogowałem się z odpowiednim nickiem widząc, że szakale krążą. Od kiedy zostałem mianowany przez ukraińców rosyjskim agentem walę w mordę jak trza. Sorry taki mamy klimat.
Kolorami flagi UPA były i są czerwony i czarny, licząc od góry: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0d/OUN-r_Flag_1941.svg/150px-OUN-r_Flag_1941.svg.png. Artykuł o UPA jest tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ukrai%C5%84ska_Powsta%C5%84cza_Armia. UPA torturowała, katowała i mordowała Polaków i inne narodowości używając flagi czerwono-czarnej, nie błękitno- żółtej. Przypuszczam, że wielu uczestników tego portalu doceni nie podawanie fałszywych informacji o UPA.
Apologeci ludobójstwa dokonanego przez UPA i Ukraińców na Polakach i innych narodach, propagatorzy ukraińskiego faszyzmu otwarcie już propagują fałszywe informacje o UPA i jej zbrodniach. Automatycznie, często agresywnie i ordynarnie, wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości, również na tym forum. Banderowcy są wierni rozkazowi ‘Uchwały’. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
Panie Anarchista, Tutejszym i inni. Czytam od niedawna komentarze pod artykułami i uderza mnie oprócz argumentów ilość pomyj jakie na siebie wylewacie. Możecie się nie zgadzać i mieć różne poglądy na pewne sprawy, ale proszę nie obrzucajcie się błotem, bo to po prostu nie wypada i nie przynosi Wam ani innym chwały. Z mojego punktu widzenia i jedni i drudzy mają swoje mocne argumenty i możemy się różnić ale różnijmy się pięknie. Z wyrazami szacunku. Hej
Panie Anarchista, Tutejszym i inni. Czytam od niedawna komentarze pod artykułami i uderza mnie oprócz argumentów ilość pomyj jakie na siebie wylewacie. Możecie się nie zgadzać i mieć różne poglądy na pewne sprawy, ale proszę nie obrzucajcie się błotem, bo to po prostu nie wypada i nie przynosi Wam ani innym chwały. Z mojego punktu widzenia i jedni i drudzy mają swoje mocne argumenty i możemy się różnić ale różnijmy się pięknie. Z wyrazami szacunku. Hej
Już widzę jak wprowadzają te sankcje hehe. Agitka na użytek wewnętrzny. Tymczasem, gdy na zimę walki przygasną będzie czas na rozliczenia zbrodni wojennych. Typuję pierwszego kandydata na organizację terrorystyczną: "Prawy Sektor" :-D
@Tutejszym, stary ośle i ulubiony celu moich słownych wycieczek (gdyż drugiego tak jawnego agenta jak Ty trudno znaleźć). Nie ma czegoś takiego na tym forum jak putinowska propaganda. 99% osób które tak zajadle atakujesz zgodnie z zaleceniem UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW w ogóle nie zna wypowiedzi Putina i go nie czyta. Ten bełkot banderowski zacytowany przez pana tagore świadczy o tym że ci ukraińscy hitlerowcy są tak zadżumieni własną propagandą że nie może się do nich dostać światło prawdy.
Niech dostarczają. Zaraz się okaże, że nasze rodzime jełopy wyślą na Ukrainę kbkAK, czyli AK-47 różnych odmian kalibru 7.62 mm. W latach 70-tych cały ZSRR przeszedł na kaliber 5,45 mm czyli na AK-74. PRL nie zdążył przejść na 5,45 mm z wyjątkiem niewielkiej liczby kbk Tantal. Dopiero czasy NATO i Beryle pozwoliły wprowadzić 5,56 mm i odesłać 7,62 mm na emeryturę. Na obecnej wojence praktycznie nie widać niczego innego niż karabinki 5,45 mm. Więc niech wyślą im 7,62 mm a będą leżały bezużytecznie hehe. Może niech jeszcze dorzucą P-64/83 i PM Rak ;-D
Votum_separatum, ruski agencie wpływu, przeszczepiono Tobie łeb Pawlika Morozowa? A to że tak niepochlebnie wyrażają się ludzie o putinowskiej propagandzie i o Tobie to nie dziwota. Wredny, podły, zakłamany i plujący przykazanym jadem.
A może introdukcja w Polsce ,,zielonych ludzików" choć w innym wydaniu ?
:D
Panie uri. Nacjonaliści ukraińscy wchodzili w skład dywizji SS Galizien, tworzyli oddziały morderców z UPA. Czy czerwono-czarne barwy były używane przez morderców Polaków z UPA?. Pozdrawiam.
Czyli znowu polska policja się nie popisała. Dostarczanie broni to dalsza eskalacja konfliktu i dalsze zabijanie cywili. Dodając do tego szastanie pieniędzmi polskich podatników, spełniają znamiona zdrady narodowej. Ani PIS ani PO, niestety ale mój głos cała prawica traci.
Sprzedać to moze i tak - w sumie dodatkowa kasa się przyda. Problem w tym, że te barany oddadzą za darmo i jeszcze transport ufundują.
@tagore - mam nadzieję, że Taras Andruchowicz to nie Pan??? Jak widać na ukraińskich portalach ten sam bełkot o putinowskiej propagandzie jak u nas. Rzygać się chce.
Tytuł nie jest naciągnięty, ponieważ polskie MSW dysponuje środkami polskiego podatnika.
To już prezydent takie małe widły za pasem może nosić
@Jan53 być może Pan pamięta, że nie raz nawoływałem do zwiększania liczebności Wojska Polskiego i jego uzbrojenia. To jest najlepsze co możemy zrobić dla naszej Ojczyzny, drugie to zaprzestanie wspierania różnych bandytów. Ale to chyba głos wołającego na puszczy...
Tutejszym to banderowski agent wplywu. Won na ta k...e ukraine.
Trudno spekulować, jakby to wyglądało, ale potencjalny rozpad Ukrainy nie zapowiada się jako aksamitny. Inne warianty podziałów przerabiane były na Bałkanach.
Wysyłam protest!!! Kiedyś co niedziele byłem w tym kościele.
Bardzo ciekawa sytuacja ,czegoś takiego chyba Gazprom nie oczekiwał.
tagore
chyba ci się ruskiej bani poprzesrywała rosyjska propaganda
Z przytoczonych paru zdań nie wynika nic na temat finansowania dostaw. Tytuły czasami
potrafią być nieco naciągnięte.
tagore
lekarz musiał jej w to tłuste dupsko wstrzyknąć chyba jakiś ekstrakt z grzybów halucynogennych.
na szubienicę - tam traficie wy skur****e. Ale wpierw będziecie tak potraktowani jak Miller pozwolił.
Tutejszym- agencie banderowski. Wypierdalaj i nie rob tu zametu gnoju.
Wklejony tekst to prezentacja opinii na temat formy i treści wypowiedzi na portalu Kresy.pl
w artykule na ukraińskim portalu.
Путінська пропаганда, котра постійно набирає обертів та видозмінюється. «Так тримати, в порох укрів», «Незабаром акція з дезінфекції», «Усі ці добровольчі батальйони будуть закопані у землю», «Нехай їх переб’ють» — це тільки декілька із коментарів, що можна зустріти на польських порталах, котрі називають себе «голосом Кресів». Мета російської пропаганди в Польщі чітка — це намагання пов’язати польську історичну пам’ять про «креси» із ненавистю до сьогоднішньої України. Через підтримку імперської політики Росії. Великою проблемою в польському сегменті Всемережі стали інтернет-сторінки, на яких поширюється ворожнеча до українців та підтримується російське вторгнення в Україну. Маргінальні, однак активні в мережі медіагрупи правих радикалів із ненависті до України та підлабузництва Росії зробили свій спосіб життя. Тисячі все радикальніших коментарів, що сіють путінську пропаганду, замінили постійних оглядачів навіть у відомих та популярних польських порталах (зокрема, Kresy.pl). У виданні «Gazeta Polska» — про те, як «Відібрати креси в російських агентів».
Тарас АНДРУХОВИЧ
tagore
A to zmudzkie kurwisko...
Prawdy w tym zdaniu nie ma. Jest tylko cel, który dla Tej Pani stał się prawdą. Inna sprawa,, że takie zdanie oznacza nic więcej jak permanentny konflikt.
Panie tagore, Orban musi się jakoś przed Putinem wykazać. 10 miliardów $ piechotą nie chodzi .... Stąd te różne imprezy, organizowane przez fantomowe "rady". Bo wystarczy tylko pogłoska, że Węgry Ukrainie czołgi sprzedają, a już Putin paluszkiem grozi :)))
@Wilno: Bzdura.Byla tylko wzmianka w internecie a pod nia komentarze internautow - ok.1000 w Onecie i interii oraz trochę mniej na wp.Wystarczy poczytać co mysla piszący o Grzybowskiej i Litvusach i wszystko jasne - My na nia ani litvusow patrzeć nie możemy a co dopiero nadstawiać karku za tych zapyziałych nacjonalistow.
Chyba dokładniej nie można określić celów polityki litewskiego rządu na Wileńszczyźnie.
tagore
Każdy z sąsiadów Węgier obserwuje takie imprezy w obecnej sytuacji niezwykle podejrzliwie
niezależnie od ich skali . Kontynuacja to poważne zagrożenie dla jedności NATO i kompletna plajta grupy Wyszehradzkiej.
tagore
@Votum_separatum:Widzi Pan - dla mnie Rusek to bolszewik z Bitwy Warszawskiej w 1920r.Ukrainiec - to probanderowska swołocz.Tak po prostu odbieram obie te nacje.Niezaleznie czy na szczytach władzy czy zwykłych ludzi.Uwazam ze zadaniem dla nas jest bez oglądania się na NATO czy UE oraz USA maksymalne zbrojenie oraz zwiększenie armii(liniowej) o ok.50tys.zolnierzy.Zwiekszy się potencjal obronny i będzie więcej pracy.Czekanie ze Niemiec,Francuz czy Angol nas obroni jest po prostu smieszne.