• Rozumiem, rozumiem "ukraiński bracie", tak przynajmniej wynika z jego oficjalnego życiorysu. Co do tego to się zapewne zgadzamy. Co do samej oun to ona też pewnie nie była zbrodniczą organizacją, jeno charytatywną? ;P

  • konstruktor_cepa 16 September 2014, 13:47 Ukraina: Przyjęto ustawę o szczególnym statusie Donbasu

    A ponoć władze Ukrainy nie rozmawiają z terrorystami.
    A ponoć MFW nie da ani centa kredytu bez totalnej prywatyzacji, oddania Donbasu, wprowadzenia upraw GMO, likwidacji podatków dla koncernów zachodnich i wiele więcej.
    A ponoć UK i USA były gwarantem nienaruszalności granic Ukrainy

    I co?
    EU nie spójna bez wspólnej polityki, Putin robi co chce na swoim podwórku i na podwórku sąsiadów.

    Gówno zadłużenia wyleje się na Europę w 2-3 lata, a Putin nie będzie stał i się patrzył.
    Ugra na tym duuużo. Kosztem USA i ZACHODU czy naszym?

  • tagore 16 September 2014, 13:45 Rebelianci zajęli polski konsulat w Doniecku

    Częścią traktatu Polsko Ukraińskiego były aneksy dotyczące likwidacji zaszłości I RP i między innymi
    przesiedlenia ludności Polskiej i Ukraińskiej połączone z wzajemną kompensatą majątkową.
    Sam traktat jest skromny dwadzieścia kilka punktów ,ale aneksy są ciekawe.

    tagore

  • Chyba nie rozumiesz pisanego? Przecież wyraźnie napisałem, że Stachiw nie był "członkiem zbrodniczej upa", bo w ogóle "członkiem upa" jakiejkolwiek nie był :)))

  • wepwawet 16 September 2014, 13:39 Rebelianci zajęli polski konsulat w Doniecku

    Hmmm... ktoś tu chyba z pieca spadł, albo z premedytacją chce namieszać komuś w głowie. ;P Nazywanie Semena Petluri banderowcem... toż to jakaś umysłowa abberacja! Nacjonalista ukraiński to nie to samo co bnanderowiec. Chyba, że posiada Użytkownik jakieś materiały świadczące o tym, że Petlura miał w planach fizyczną eksterminację żywiołu Polskiego, ba może to właśnie od niego tacy ludzie jak Bandera wzięli cały ten pomysł na czystki etniczne. Jeśli tak to chętnie się z nimi zapoznam.

  • tagore 16 September 2014, 13:36 Rebelianci zajęli polski konsulat w Doniecku

    Najpierw wróg ,a później sojusznik RP Simon Petlura z OUN i Banderą nie ma nic wspólnego.

    tagore

  • Rosja może wymóc każde warunki i to w dowolnej ilości, aby uzyskać np. rozwleczenie "negocjacji" na wiele lat. FR weźmie co będzie chciała, UE nie liczy się, jasno to pokazała. Jeżeli FR zechce, to UE w ramach osiągnięcia "pokoju i pojednania" ściągnie Ukrainie portki z tyłka, żeby druga strona miała łatwiej. Jest to typowy przykład ruskiej jedności - bata z dupą. Dalej snując rozważania o ukraińskim tyłku, to nie jest problemem ściąganie spodni Ukrainie przez UE, problemem może być to, że UE portki te ściągnie przez głowę!. To są niepoważne dywagacje, dałby Bóg aby te rozmowy mogły się odbyć, aby jakiś watażka rebeliant nie zbuntował się i nie oświadczył że ma w d#### rozejm i rozmowy. FR bezradnie rozłoży ręce i " apiać od nowa Polska Ludowa" jak mawiali starożytni rzymianie. Hough.

  • Polski hołd na Kremlu to było by widowisko ,Putin wkracza na salę wypełnioną dostojnikami
    przez okazałe złocone drzwi , fanfary i oto sam "hrabia" kłania się nisko i co mówi dzięki temu nie słychać
    ,dzięki czemu dostojnicy nie płakali by ze śmiechu. Powinien ktoś zrobić taki montaż dla kawału.

    tagore

  • ale Polacy sami wspolpracowali z nacionalistami czyli banderowcami gdy to mialo zysk np.w 1920 r. kiedy walczyli razem i nawet zajeli Kijow..sprawa skomplikowana..

  • Przeczytałem "ukraiński bracie"... ksiądz Isakowicz zapewne też, skoro zamieścił na swojej stronie, to znaczy, że zgadza się z zamieszczoną treścią (wydaje mi się być to logicznym wnioskowaniem). No tak upa nie była zbrodnicza... zapomniałem jaka jest wasza/ukraińska narracja odnośnie tych walczących o "wolność bohaterów". Niestety na mnie te brednie nie działają - ostatnio zwiedzałem cmentarze gdzie leżą ofiary owych "bohaterów". Tam obok pomnika wystawionego "żołnierzom upa walczącym o wolność" - zapewne rękoma posiadających polskie obywatelstwo Ukraińców (taki dwujęzyczny). Leżą też ich ofiary... a na nowym cmentarzu na jednym z nagrobków widnieje niedający żadnych wątpliwości napis: "Zamordowani 12.04.1945 Przez Bandy UPA Zginęli Bo Byli Polakami". Pozdrawiam, Wepwawet. Ps: Jakby co to mam kilka zdjęć z dwóch cmentarzy - jak ktoś chce zobaczyć jak w Polsce środowiska banderowskie zakłamują historię.

  • No właśnie sęk w tym, że nie jest zakazana. Ponieważ UPA w Polsce nie jest uznana za organizację o charakterze faszystowskim. Bo nie chodzi tu o opinię jednego czy drugiego historyka, politologa itp., ale o obowiązujący w Polsce porządek prawny. Ale Pan interes zrobił, 0,6 zł zamiast 30, gratuluję :) Warto sprawdzić, skąd w Wikipedii te informacje, bo np. widzi Pan, ta data 14 października 1942 roku to umownie, arbitralnie przyjęta data powstania UPA. Na dokładkę ustalona bodajże w 1947 roku (albo nawet w49, nie pamiętam dokładnie) :)))
    No i żadne forum historyczne raczej tej kwestii nie przełoży na przepisy prawne.

  • Witam Panie uri. Kopię książki zamówiłem w bibliotece uniwersyteckiej w Poznaniu. 60 gr. za stronę, nigdzie więcej nie można jej kupić. Poproszę o wysyłkę w pdf, będę mógł odsłuchać Ivoną. Według http://pl.wikipedia.org/wiki/Ukrai%C5%84ska_Powsta%C5%84cza_Armia ...flagą UPA od 14 października 1942 jest kolor czerwono-czarny. Nie jest to chyba najbardziej istotne, ta flaga morderców z UPA - czerwono-czarna jest faszystowskim symbolem zakazanym na terenie RP? Barwy narodowe Ukrainy jak i jej symbolika są prawnie chroniona jak każdego innego państwa. Problem symboliki UPA, organizacji tak wrogiej Polsce i Polakom może jest rozwiązany na forum historycy.org Ja osobiście czarno widzę perspektywy współpracy Polsko - Ukraińskiej na poziomie ludzi a nie polityków o mentalności nierządnicy. I wybaczy Pan, mam na myśli obie strony i Ukraiński kościół. Za przykrość czy obelgę przepraszam, myślę że Pan staremu nie reformowalnemu przebaczy lub zrozumie. Pozdrawiam Pana.

  • wepwawet 16 September 2014, 13:03 Rebelianci zajęli polski konsulat w Doniecku

    A więc Wojna! Nie możemy chyba pozostać obojętni na taką zniewagę? Proponuje utworzyć Kureń imienia "Najjaśniejszego Bandery" i wysłać tam wszystkich posiadaczy polskiego obywatelstwa ukąszonych banderyzmem. Ba dać im nawet kopa w... "pupę na szczęście" jak robią to przesądni ludzie. zamiast wojować na internetach będą mogli przysłużyć się swoim dwóm ojczyznom Polsce (o której dobro tak przecież dbają) oraz Ukrainie (za którą przecież chętnie będą zabijać). ;P

  • Ej, Wepawecie, "bracie" posiadający polskie obywatlstwo (?) :))) Zanim coś napiszesz, wprzódy przeczytaj, co linkujesz. Stachiw nigdy nie był "członkiem zbrodniczej upa", to po pierwsze, a po drugie - kłamiesz, bo to nie ks. Zaleski pisze, a jakiś "Piętka".

  • Trzecia strona ,czyli FR nie odpuści sprawy bez przejęcia Chersonia ,rozmowy rozmowami ,a sprawiedliwość musi być po ich stronie. Myślę ,że Rosja akceptuje te rozmowy przy toczących się cały czas walkach pod zachodnią opinię publiczną. Chcą zapewne wznowienie walk zwalić na Ukrainę
    i uniknąć sankcji.

    tagore

  • Obawiam się, że stan naszej armii jest jeszcze gorszy niż to co przedstawiała/nadal przedstawia sobą armia naszego najlepszego sąsiada - Ukrainy. Co oczywiście nie napawa mnie optymizmem. --- Ale patrzą z drugiej strony to warto zapytać: po co nam armia, skoro jesteśmy w NATO i Niemcy nas obronią? ;P

  • Widzę, że "Brat Nasz" Użytkownik Uri, posiadający polskie obywatelstwo, Ukrainiec bez skazy (nawet najmniejszej), próbuje tu zaimplementować swojego bohatera, członka zbrodniczej upa - niejakiego pana Jewhen'a Stachiw'a. Zachęcając do sięgnięcia po książkę wyżej wspomnianego. Jego rewelacje próbując przedstawiać jako najprawdziwszą prawdę i jedyną wyrocznie. Niestety muszę rzucić kamyczek do ogrodu "brata mego" i nieco jego kręcią robotę (a zgodną z uchwałą prowidu oun) zanieczyścić tym co o wspomnianym "bohaterze" pisze "pierwszy agent Moskwy w Najjaśniejszej Rzeczpospolitej" ( ;P ) niejaki ks. Isakowicz-Zaleski - oto link: http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news &kid=121 &pkid=126 &nid=9093 Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać. ;) Pozdrawiam, Wepwawet.

  • Lepiej byc smaglolicym i brodatym antyfaszysta, niech i narodowosci czeczenskiej, niz bialmym neobanderowskim zbrodniarzem

  • Szanowny Panie lokis1271. Ma Pan rację, jak będzie to zobaczymy. Ważne aby zaczęli rozmawiać. Obie strony określiły swoje warunki, czy realne to nie nam oceniać. Być może będą mieli z czego ustępować i zaczną się targi, Jeżeli FR nie będzie stroną to powinni się dogadać, obie strony mają w tym interes, za wyjątkiem FR. Moim zdaniem FR oprócz strategicznych dla niej zdobyczy terytorialnych chce stworzyć taki "razpi######" żeby nie było można mówić o jakimkolwiek stowarzyszeniu czy też pakcie z Ukrainą. FR uzyskała trochę czasu od UE, ale wbrew pozorom nie jest go za dużo. Żeby zamiast armat gadali politycy, oni na swój pokrętny sposób osiągną sukces, obie strony. Góra będzie nachapana, ludność Ukrainy wydymana, będzie to lepsze niż obustronny upływ krwi. Ten etap w wojnie FR - Ukraina był konieczny, strony osiągnęły pewien status quo, teraz powinien być czas na dyplomację, jeżeli FR..... O tym etapie napisałem dużo wcześniej, zostałem zjechany przez agenturę jako banderowski morderca i zwolennik morderców. Ale lokalne konflikty mają to do siebie że toczą się wg pewnych schematów. Pozdrawiam Pana - Tutejszym.

  • Wyprowadzenie wojsk z koszar na wielką skalę ujawniło w Rosji defraudację środków na ok. pół miliarda dolarów i ukrywanie prawdziwego stanu sprzętu na wielką skalę.
    Ciekawe co by stało się w Polsce gdyby rozkazano wyprowadzić całość wojsk liniowych z koszar i
    w ramach ćwiczeń rozstawić w terenie.

    tagore

  • O, mam ten fragment, str. 283:
    "Co do czerwono-czarnych sztandarów. One nigdy nie były sztandarami ani OUN w Ukrainie, ani UPA.... Czerwono-czarne sztandary to emigracyjny wymysł Stećki i stećkowców."
    Ale i tak zachęcam Pana do przeczytania całości, dopowiem jeszcze, że Jewhen Stachiw jako ukraiński nacjonalista był jednym z najzagorzalszych krytyków Bandery :)

  • Szanowny Panie Tutejszym!
    Z wypowiedzi wicepremiera Donieckiej Republiki Ludowej, Andrieja Purgina, zamieszczonej przed chwilą na stronie separatystów wynika, że są skłonni rozważyć propozycje Kijowa tyle, iż mają swoje warunki. O ile dobrze zrozumiałem rosyjski tekst, separatyści domagają się władzy na całym terytorium obwodów ługańskiego i donieckiego. Podtrzymali też wcześniejsze żądania polityczne, czyli: własnych oddziałów wewnętrznych/policyjnych, prawa mianowania prokuratorów i sędziów oraz innej formy dystrybucji wypracowanych dochodów.
    Link ->
    http://rusvesna.su/news/1410865210
    Jak będzie, zobaczymy.
    Pozdrawiam
    Lokis

  • Ruski kreci "Sylwia" - udowodniono że jest to fałszywka, świadome kłamstwo. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Pan Edward Prus pisał swój tekst z pozycji czasu minionego i obecnego, stąd tak celne odniesienia do zaszłości. Jest to fałszywka szczególnie intensywnie rozpowszechniana przez ruską agenturę.

  • Ruski kreci "Sylwia" - udowodniono że jest to fałszywka, świadome kłamstwo. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Pan Edward Prus pisał swój tekst z pozycji czasu minionego i obecnego, stąd tak celne odniesienia do zaszłości. Jest to fałszywka szczególnie intensywnie rozpowszechniana przez ruską agenturę.

  • Szkoda słów kolego Kamil , te prorosyjskie marionetki są zaprogramowane tylko na prawy sektor pogrobowców OUN -UPA i trzeszczą w kółko to samo jak ruska propaganda aż więdnie d...

  • Oto mail jaki otrzymałem, każda złotówka trafi na jedzenie dla tych naszych dzieci, okażmy serce.... RE: AKCJA WITAJCIE W DOMU. [email protected] Do: 'Adamiec '.... Witam, Wszystkie złotówki, które są wpłacane na konto Fundacji trafiają na konto szkoły. Fundacja "Dla Polonii" została założona przez grono pedagogiczne i dyrekcję Liceum dwa lata temu, gdy sytuacja szkoły była tragiczna. Ta Fundacja zajmuje się właściwie wyłącznie na ten moment pomaganiem Liceum. Co do konta Liceum, służy ono głównie do przelewania subwencji oświatowej na bieżące funkcjonowanie szkoły i honoraria nauczycieli. Są dokładne przepisy obecnie, bardzo restrykcyjne, dotyczące wpłacania i wypłacania środków finansowych na konta placówek oświatowych. Mówią one między innymi, że kwoty wpływające na takie konto powinny być wydatkowane na honoraria nauczycieli, czynsz i koszty eksploatacji, ewentualnie zakup pomocy naukowych. Dlatego sprawy utrzymania uczniów w Internacie i ich wyżywienia prowadzimy przez fundację, aby oddzielić kwestie administracyjne od kosztów kształcenia, których nie można pokryć z subwencji oświatowej wpływającej na konto Liceum. Jako Fundacja staramy się również o różne dotacje i granty od innych Fundacji oraz instytucji państwowych (np. MSZ). W wielu przypadkach Liceum nie mogłoby być wnioskującym, bo tak są skonstruowane konkursy, w których staramy się o dofinansowania. Z poważaniem... Anna Olesiak. Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne Kolegium św. Stanisława Kostki KSW. ul. Bobrowiecka 9, budynek A, 00-728 Warszawa. tel. 22/559 21 10; kom. 601 78 46 74

  • Oto mail jaki otrzymałem, każda złotówka trafi na jedzenie dla tych naszych dzieci, okażmy serce.... RE: AKCJA WITAJCIE W DOMU. [email protected] Do: 'Adamiec '.... Witam, Wszystkie złotówki, które są wpłacane na konto Fundacji trafiają na konto szkoły. Fundacja "Dla Polonii" została założona przez grono pedagogiczne i dyrekcję Liceum dwa lata temu, gdy sytuacja szkoły była tragiczna. Ta Fundacja zajmuje się właściwie wyłącznie na ten moment pomaganiem Liceum. Co do konta Liceum, służy ono głównie do przelewania subwencji oświatowej na bieżące funkcjonowanie szkoły i honoraria nauczycieli. Są dokładne przepisy obecnie, bardzo restrykcyjne, dotyczące wpłacania i wypłacania środków finansowych na konta placówek oświatowych. Mówią one między innymi, że kwoty wpływające na takie konto powinny być wydatkowane na honoraria nauczycieli, czynsz i koszty eksploatacji, ewentualnie zakup pomocy naukowych. Dlatego sprawy utrzymania uczniów w Internacie i ich wyżywienia prowadzimy przez fundację, aby oddzielić kwestie administracyjne od kosztów kształcenia, których nie można pokryć z subwencji oświatowej wpływającej na konto Liceum. Jako Fundacja staramy się również o różne dotacje i granty od innych Fundacji oraz instytucji państwowych (np. MSZ). W wielu przypadkach Liceum nie mogłoby być wnioskującym, bo tak są skonstruowane konkursy, w których staramy się o dofinansowania. Z poważaniem... Anna Olesiak. Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne Kolegium św. Stanisława Kostki KSW. ul. Bobrowiecka 9, budynek A, 00-728 Warszawa. tel. 22/559 21 10; kom. 601 78 46 74

  • Oto mail jaki otrzymałem, każda złotówka trafi na jedzenie dla tych naszych dzieci, okażmy serce.... RE: AKCJA WITAJCIE W DOMU. [email protected] Do: 'Adamiec '.... Witam, Wszystkie złotówki, które są wpłacane na konto Fundacji trafiają na konto szkoły. Fundacja "Dla Polonii" została założona przez grono pedagogiczne i dyrekcję Liceum dwa lata temu, gdy sytuacja szkoły była tragiczna. Ta Fundacja zajmuje się właściwie wyłącznie na ten moment pomaganiem Liceum. Co do konta Liceum, służy ono głównie do przelewania subwencji oświatowej na bieżące funkcjonowanie szkoły i honoraria nauczycieli. Są dokładne przepisy obecnie, bardzo restrykcyjne, dotyczące wpłacania i wypłacania środków finansowych na konta placówek oświatowych. Mówią one między innymi, że kwoty wpływające na takie konto powinny być wydatkowane na honoraria nauczycieli, czynsz i koszty eksploatacji, ewentualnie zakup pomocy naukowych. Dlatego sprawy utrzymania uczniów w Internacie i ich wyżywienia prowadzimy przez fundację, aby oddzielić kwestie administracyjne od kosztów kształcenia, których nie można pokryć z subwencji oświatowej wpływającej na konto Liceum. Jako Fundacja staramy się również o różne dotacje i granty od innych Fundacji oraz instytucji państwowych (np. MSZ). W wielu przypadkach Liceum nie mogłoby być wnioskującym, bo tak są skonstruowane konkursy, w których staramy się o dofinansowania. Z poważaniem... Anna Olesiak. Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne Kolegium św. Stanisława Kostki KSW. ul. Bobrowiecka 9, budynek A, 00-728 Warszawa. tel. 22/559 21 10; kom. 601 78 46 74

  • Oto mail jaki otrzymałem, każda złotówka trafi na jedzenie dla tych naszych dzieci, okażmy serce....

    RE: AKCJA WITAJCIE W DOMU. [email protected]
    Do: 'Adamiec '.... Witam, Wszystkie złotówki, które są wpłacane na konto Fundacji trafiają na konto szkoły. Fundacja "Dla Polonii" została założona przez grono pedagogiczne i
    dyrekcję Liceum dwa lata temu, gdy sytuacja szkoły była tragiczna. Ta
    Fundacja zajmuje się właściwie wyłącznie na ten moment pomaganiem Liceum.
    Co do konta Liceum, służy ono głównie do przelewania subwencji oświatowej na
    bieżące funkcjonowanie szkoły i honoraria nauczycieli. Są dokładne przepisy
    obecnie, bardzo restrykcyjne, dotyczące wpłacania i wypłacania środków
    finansowych na konta placówek oświatowych. Mówią one między innymi, że kwoty
    wpływające na takie konto powinny być wydatkowane na honoraria nauczycieli,
    czynsz i koszty eksploatacji, ewentualnie zakup pomocy naukowych. Dlatego
    sprawy utrzymania uczniów w Internacie i ich wyżywienia prowadzimy przez
    fundację, aby oddzielić kwestie administracyjne od kosztów kształcenia,
    których nie można pokryć z subwencji oświatowej wpływającej na konto
    Liceum. Jako Fundacja staramy się również o różne dotacje i granty od innych
    Fundacji oraz instytucji państwowych (np. MSZ). W wielu przypadkach Liceum
    nie mogłoby być wnioskującym, bo tak są skonstruowane konkursy, w których
    staramy się o dofinansowania. Z poważaniem... Anna Olesiak.
    Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne Kolegium św. Stanisława Kostki KSW.
    ul. Bobrowiecka 9, budynek A, 00-728 Warszawa. tel. 22/559 21 10; kom. 601 78 46 74

  • Po co im jednostki pancerne? Powinni kultywować tradycje swoich bohaterskich przodków i używać wideł i siekier.

  • Zgadzam się z Tobą "im dłużej Ukraina stawia opór rosyjskiemu agresorowi tym bardziej my jesteśmy bezpieczni" Z punktu widzenia Polski jest to stan całkiem dobry, w którym obydwie nieprzyjazne nam strony tracą ogromny potencjał militarny, finansowy i ludzki.

  • Ni to teraz rozpocznie się potępiające wycie i potępienie tej wrogiej decyzji. Ruska sfora agentów + wariat do roboty, do ataku, zapluć i zatupać....

  • To że ja jestem za PIS to tylko dobrze o mnie świadczy. Ja już płacę na utrzymanie dziecka z Kresów, inni członkowie z PIS też, ile kto może. Zamiast wycierać sobie gębę frazesami to wejdź Pan na stronę http://www.kresy.pl/?forum/harcerze-brzescia-zaczeli-nowy-rok-szkolny-foto,0,0,4340 i zadeklaruj Pan ile możesz. 10 zł na miesiąc to jedna bułka dla dziecka dziennie. Oni muszą jeść, pomóc możemy tylko my Polacy tacy sami jak oni, tylko dużo od nich bogatsi, oni nie mają nic. Wypełnij Pan swój pusty post dobrą treścią, wejdź Pan na http://www.kresy.pl/?forum/harcerze-brzescia-zaczeli-nowy-rok-szkolny-foto,0,0,4340

  • tutejszym 16 September 2014, 10:03 Polska armia nie chce szeregowych

    No tak, ale Ukraińcy swoje niewielkie nakłady na armię po prostu rozkradli. Co się stało z naszymi nakładami na armię, jaki system "upłynniania" nakładów? Czy już za mało do "upłynnienia" zostało że trzeba część armii rozpędzić?. A emerytury kto inny płaci, byle kasa była?. Czy nie warto stan podstawowy utrzymać i młodziaki wiedzą starszych zasilać? Zlikwidować łatwo, koszty odtworzenia mogą być olbrzymie, stracona ciągłość doświadczeń nie do odzyskania.

  • Można uważać że jest to próba postraszenia Zachodu ewentualnym bliskim zbliżeniem FR - Chiny? Byłoby to zbliżenie kojota z " Tygrysem na szczycie pagórka " słuchającym wycia swojej przekąski.

  • tagore 16 September 2014, 09:45 Separatyści donoszą o kolejnym kotle

    Przynajmniej nie bawią się w hipokryzję i kłamstwa gdy atakują.

    tagore

  • Konsekwencje dla Rosji tej sytuacji też są Rosjanom znane.

    tagore

  • tagore 16 September 2014, 09:34 AWPL proponuje, Grybauskaitė nie komentuje

    Dobry ruch mocno uderza w wizerunek Litwy na forum UE. Stąd zachowanie Grzybowskiej.

    tagore

  • tagore 16 September 2014, 09:28 Polska armia nie chce szeregowych

    Poziom rozkładu Polskiej armii chyba nie odbiega od tego co widzimy na Ukrainie.

    tagore

  • rebeliant80 16 September 2014, 09:21 Kontrowersyjny koncert w Krakowie zostanie odwołany

    Pisowcy z GP i tak powiedzą, że to ruscy agenci wpływu, na czele z ks. Isakowiczem-Zaleskim doprowadzili do odwołania tego koncertu.

  • No cóż, w starciu z ludźmi, którzy posiadają broń widły i siekiery już nie wystarczają.

  • 'Smagłolicy, brodaci, co ciągle do kamer pokrzykują "Ałłahu akbar"' Czeczni walczą w szeregach terrorystycznych oddziałów bandyckich faszystowskiego rządu kijowskiego: http://svpressa.ru/war21/article/98092/

  • Cieszę się że swoim protestem dołożyłem cegiełkę do skutecznej akcji odwołania koncertu kojarzącego się z ideologią OUN-UPA. Aby skuteczną była ta akcja i stworzyła ważny precedens.

  • Skoro on sam zabijał, musiał się liczyć z tym, że sam zostanie zabity. Ponieważ był bandytą (choć z cenzusem) sprawiedliwości stało się zadość. Wszystko o tym "intelektualiście". Zaraz będziesz pisał, że ci smagłolicy, brodaci, co ciągle do kamer pokrzykują "Ałłahu akbar" to profesorowie uniwersytetu w Groznym?

  • Na Ukrainie zaczynają likwidować polskie szkoły. Jedną z pierwszych decyzji nowych władz Ukrainy było zniesienie ustawy o mniejszościach narodowych. Mimo apeli, m.in. Parlamentu Europejskiego, nowej ustawy nadal nie ma. W zniesionej wymieniono 18 języków mniejszości narodowych, w tym m.in. język polski.

    Jednym z efektów takiego stanu rzeczy jest próba likwidacji klas z polskim językiem wykładowym dla mniejszości polskiej, które funkcjonują przy szkole nr 4 w ukraińskiej Szepietówce, w obwodzie chmielnickim Ukrainy.

    Jak powiedziała portalowi wizyt.net prezes szepietowskiego Związku Polaków Ukrainy - Walentyna Pasicznyk, p.o. burmistrza miasta Szepietówki Mychajło Połodiuk osobiście uczestniczył na początku roku szkolnego w próbie rozformowania 5, 6 i 7 polskiej klasy, a zdesperowani rodzice ponad 80 dzieci polskiego pochodzenia zorganizowali 1 września protest przeciwko działaniom miejscowych urzędników.
    http://www.suwalki24.pl/article/1,-polski-majdan-w-szepietowce#add_coment

  • @uri: Aribert Heim - "Doktor Śmierć". Celem jego było badanie skuteczności różnorakich trucizn na więźniach obozu koncentracyjnego. Josef Mengele - "Anioł Śmierci". Akcje selekcyjne, okrutne badania bliźniąt... I wielu, wielu innych niemieckich intelektualistów....
    Grigorij Majranowski - "Anioł Śmierci z Łubianki". Celem jego było badanie skuteczności różnorakich trucizn na więźniach politycznych.
    I wielu, wielu innych rosyjskich intelektualistów....
    Tradycję i dorobek KGB przejęła FSB - Federalna Służba Bezpieczeństwa. Tajne laboratorium śmierci pracuje nadal. Nieoficjalnie wiadomo, że w ponurym instytucie na Łubiance pracuje nad nimi około 500 osób - chemików, lekarzy, inżynierów, agentów... Być intelektualistą na usługach totalitarnego ustroju to możliwość bezkarnego zabijania - wiadomo "dyspozycyjny intelektualista!".

  • To dla nas czytelny sygnał świadczący o tym jaki może być kierunek polityczny Ukrainy. Pójdą z stronę nacjonalizmu z Banderą na sztandarach. W związku z tym powinniśmy natychmiast wycofać poparcie dla Ukrainy i blokować jak tylko się da ewentualne wejście do UE.

  • Poniżej kilka innych faktów z proukraińskiej działalności p. Siemioniaka:
    1. Lobbował za przekazaniem tzw. Narodnego Domu mniejszości ukraińskiej w Przemyślu. Za co został nagrodzony ukraińskim orderem.
    2. Na 20-leciu Związku Ukraińców w Polsce siedział obok takich rewizjonistów historycznych jak Myron Sycz czy Piotr Tyma. Czego właściwe tam szukał? Czyżby...?
    3. Wypowiadał się za umorzeniem sprawy przemytu na Ukrainę hełmów i kamizelek. Jakiś miesiąc temu nie tylko zakończono sprawę karną, ale również zwrócono 551 hełmów dwóm Ukraińcom, którzy chcieli je kilka miesięcy temu w mikrobusie przewieźć przez przejście graniczne w Zamościu.
    4. Niedawno firma z holdingu obronnego MON sprzedała Ukrainie (tym razem legalnie) 15 tysięcy kompletów hełm plus kamizelka kuloodporna.
    5. Pan minister jest gorącym zwolennikiem stworzenia brygady polsko-ukraińsko-litewskiej.

    PS. Nawiasem mówiąc, już na kilku filmach nakręconych przez separatystów widać, jak pokazują zdobyczny sprzęt w polskim kamuflażu Pantera wz 93 z metką Maskpol S.A. Oczywiście z komentarzem, że po drugiej stronie walczą Polacy. Dla chętnych wrzucę link.

  • P. kobi: polski odpowienik banderowskiego zawołania: "Słaba Ukraina!" - "Chora i słaba!"

  • wielkopolanin 16 September 2014, 07:14 Zakarpaccy Węgrzy i Rusini domagają się autonomii

    Węgry zdecydowały się rozbudować elektrownię atomową zbudowaną w czasach komuny wg. rosyjskiej technologii. Mieszanie ja z inną technologią nie byłoby rozsądne. Nie widzę też nic dziwnego, że płatność za rozbudowę została rozłożona na raty...

    Przynajmniej nie trzeba było spełniać zachcianek MFW, których wymogi "reform" przy udzielaniu kredytów skutecznie potrafią zacisnąć pętlę na szyli wielu obywateli.