• Wiadomość nieprawdopodobna, ale kto wie? Polska w ten sposób włączyłaby się czynnie do wojny po stronie Ukrainy, ale
    to nie jest tylko wojna Rosja - Ukraina. To jest wojna Rosja - USA, UNIA i inne satelity USA, tylko jak dotąd prowadzona na terenie Ukrainy. Zachód, w tym Polska, przez 8 lat pozwalał Ukraińcom rozwijać tendencje faszystowskie i neobanderowskie, gnębić przeciwników puczu z 2014 roku (głównie Rosjan), zbroił i podżegał Ukrainę przeciwko Rosji. Tolerował rehabilitację Waffen SS i UPA. Teraz dzieje się tragedia narodu ukraińskiego, ale przyczynił się do niej w znacznym stopni zachód. Zachód zapomina teraz, co robił w Iraku, Syrii, Afganistanie itd. Trzeba współczuć ofiarom, ale nie można zapominać o przyczynach.

  • Fragment -„Państwo rosyjskie wydaje się ponosić odpowiedzialność za finansowanie ..." - wydaje się i już Rosja jest odpowiedzialna, wg "zachodniej demokracji".

  • Tak.

  • Czyżby była okazja wymienić stare migi na nowe samoloty za unijną kasę?Z racji źródła tylko Szwecja w zasięgu.

  • Mam takie pytanie, czy jeżeli okaże się że ów saper wbrew zapewnieniom strony ukraińskiej (podobnie jak to miało miejsce z "herojami" z Wyspy Wężów) jednak żyje zamieścicie sprostowanie?

  • sorry. Tu aż prosi się o pytanie o narodowość. Wojny może i by nie było. Należy poddać się zanim nawet nas poproszą?

  • nie dajmy nic. Broni, pieniędzy. Ukraina szybko będzie pokonana. Za 5 lat ci co nie zginęli na Ukrainie, w Polsce będą nas zabijać. Czy to lepsze rozwiązanie?

  • elbezet 26 February 2022, 15:14 Ukraina: Warunki Rosji nieakceptowalne

    Mnie najbardziej interesował jeden z pierwszych celów na "Samoistnej" - Czernobyl. Przecież to "ruina" wymagająca stałej kontroli. Pogoglowałem trochę o "Słudze Narodu" na konferencji w Monachium - co "nawijał dyplomatycznie. Poszukałem trochę o doradcy "Sługi". Niejaki Ołeksij Arestowycz, doradca prezydenta Ukrainy i rzecznik ukraińskiej delegacji w Trójstronnej Grupie Kontaktowej nawijał (w "głównym ścieku wiadomości nie znajdziecie); – Putin doprowadzi do tego, że ukraińskie rakiety w jakimś najbliższym czasie będą wycelowane w Moskwę z jednej prostej przyczyny – dlatego, że pracujemy nad programem rakietowym. I nasze rakiety szczebla operacyjno-taktycznego będą w stanie dosięgnąć Moskwy. To działania parytetowe w odpowiedzi na działania Rosji. Gdyby nie było tej agresji, nigdy żadne rakiety nie byłyby wycelowane w żadną Moskwę.
    – To przede wszystkim kompleksy Grom i Grom-2. Jesteśmy jeszcze na etapie prac badawczo-rozwojowych, ale w perspektywie 10 lat i przy odpowiednim finansowaniu może pozyskać takie uzbrojenie . Finansowanie jest już "odpowiednie" od dawna, "najbliższy czas" nadszedł?

  • Kiedy prawdziwy przyjaciel Andrzej Duda upomni się w sprawie zamordowanych Polaków? Ale chyba tego nie zrobi, gdyż on jest przyjacielem potomków oprawców, nie zaś rodzin pomordowanych.

  • Roman1 26 February 2022, 13:44 Ukraina: Warunki Rosji nieakceptowalne

    Szkoda ludzi, ale zachód pozwalał przez 8 lat torpedować porozumienie mińskie i zbroił Ukrainę. Co miała zrobić Rosja?

  • W Info pokazują plansze: Bandyta Putin. Gdy USA i Polska napadły na Irak nie widziałem: Bandyta Bush, czy Bandyta Kwaśniewski. Dlaczego?

  • Władze powinny pamiętać, że utożsamianie się z narodem ma miejsce wówczas, gdy władza ta jest sprawiedliwa i obiektywna. W Polsce jest zupełnie inaczej. Przede wszystkim ogłupiająca Polaków propaganda jest całkowicie jednostronna. USA i zachód napadli bez powodu na Irak, gdzie zginęło prawie milion ludzi - dobrze. Putin napadł na Krym, który zajął bez jednego wystrzału, to niesłychana zbrodnia. Na Ukrainie był pucz prozachodni - dobrze, wchód Ukrainy sprzeciwił się - to terroryści. Zachód zbroił i podżegał Ukrainę przeciwko Rosji - dobrze, Rosja zaatakowała Ukrainę - źle. Złodziej Nawalny siedzi w więzieniu - źle. Assange siedzi w więzieniu - dobrze. Bohaterka Ukrainy Szewczenko siedziała w więzieniu rosyjskim - sankcje przeciwko Rosji, teraz siedzi w więzieniu ukraińskim - dobrze. Wojska USA siedzą w Iraku - dobrze, wojska Putina na Białorusi - źle. Mógłbym tak bez końca. A mówi się, że w Polsce nie ma cenzury i jest demokratyczna.

  • To takie humanitarne. Przekażemy broń, niech Ukraińcy zabiją jak najwięcej Rosjan. Nie ma dla nas znaczenia, że zginie wówczas również więcej Ukraińców, że Ukraina zostanie bardziej zniszczona. Rosja i tak wygra tę wojnę, ale ofiar będzie znacznie więcej. No więc dalej - przekażmy broń.

  • A mogłoby nie być wojny, gdyby zachód na siłę nie zbroił i nie podżegał Ukrainy przeciwko Rosji i gdyby sprzeciw wschodnich republik przeciwko zbrojnemu puczowi w 2014 roku nie spowodował ich oblężenia trwającego prawie 7 lat ze słynną "operacją antyterrorystyczną". No jeszcze gdyby zachód nie wspierał odrodzonego na Ukrainie banderyzmu i faszyzmu ... Antyrosyjska Ukraina stanowiła istotne zagrożenie i Rosja musiała coś z tym zrobić. Szkoda niewinnych ludzi, szkoda też Polaków, którzy czynnie wspierają potomków oprawców swoich rodzin pomordowanych na Wołyniu.

  • Zupełnie poza tym, że jakiś zespół hakerów shakował politykę Putina nr 4, tj. puścił jakiegoś fajansa z przylepioną twarzą Putina z apki fakecelebrity, gdzie mu się twarz wydłuża i zniekształca, po czym postawił Rosjan przed faktem dokonanym tj. wojny niesprawiedliwej, musisz wiedzieć agencja reuters się wielkrotnie zeszmaciła w trakcie plandemii, będziesz ich ratował, kabali promował smród cię nie ominie.

  • Pozbawić taką osobę polskiego obywatelstwa i odstawić do granicy. Proste.

  • Roman1 25 February 2022, 06:51 Ukraina: Rosjanie stracili blisko 3200 ludzi

    No to co panie prezydencie Dudo, tradycyjnie - sława Ukrainie, bohaterom chwała. To nic, że neobanderowcom i faszystom. Szkoda tylko zwykłych ludzi, nie "bawiących" się w politykę, ale oni zawsze cierpią.
    Na marginesie, kto protestował i jakie były sankcje, gdy USA i satelici, w tym Polska, napadły na Irak. Tam poległo prawie milion ludzi. Pan o tym nie pamięta, gdyż mówił pan o agresji bez precedensu. A może dr prawa nie zna znaczenia słowa "precedens"? To możliwe, gdyż wcześniej pryncypał, profesor prawa pracy kazał skierować do sądu pracy pozew przeciwko Arabskiemu, chociaż nie miał do tego czynnej legitymacji, na co zwrócił uwagę sędzia sądu rejonowego, odrzucając pozew.
    Po buńczucznych zapowiedziach "naszych" przywódców proszę o informację:
    - kto (Duda, Morawiecki, Kwaśniewski, Schetyna, Kowal) poszedł walczyć z ruskimi w
    obronie Ukrainy,
    - ilu młodych Ukraińców wróciło do kraju walczyć za ojczyznę?

    Przepraszam za te niewygodne pytania.

  • Roman1 24 February 2022, 07:06 Na Ukrainie ogłoszono stan wyjątkowy

    Już jest wojna. A wszystko zaczęło się prawie 8 lat temu od sponsorowanego przez zachód zbrojnego puczu. Potem była tzw. akcja antyterrorystyczna skierowana przeciwko tym, którzy puczu nie zaaprobowali. Rozwijał się neobanderyzm i faszyzm. Bojcy UPA i SS stali się narodowymi bohaterami. Ukrainę podżegano przeciwko Rosji i zbrojono. Rosjanom zabroniono mówić po rosyjsku, ograniczano prawa Polaków i Węgrów. Polski skundlony rząd to wszystko akceptował, Putin nie. Szkoda ludzi, ale zachód jest ojcem tej wojny.
    Gdy USA i Polska zaatakowały Irak, gdzie zginęło ok. 1 mln. ludzi, to była cisza. Teraz będzie wrzawa.

  • Jak widać Duda nie jest lepszy niż prowidnycy z PO

  • Polski sejm przyjął przez aklamację uchwałę skierowaną przeciwko Rosji. Oznacza to, że polski sejm to atrapa partii politycznych; posłowie nie mają nic do powiedzenia. Dlaczego polski sejm nie protestował (przez aklamację) gdy Polska napadła na Irak oraz gdy nie chciała opuścić Iraku na wezwanie tamtego rządu. Dlaczego nie protestował, gdy Polska uznała Kosowo, a protestuje gdy Rosja uznała republiki sprzeciwiające się zbrojnemu puczowi na Ukrainie i to dopiero po fiasku niemal 8-letnich negocjacji.

  • Ale okradziona polin pomoze !

  • To jest nic, Turcja ma przecież własnych "separatystów" na Cyprze czyli tzw. Turecką Republikę Cypru Północnego...
    Ps. Zostanie znowu zaproszony na Kreml, gdzie sobie znowu posiedzi pod pomnikiem Katarzyny II i zmieni zdanie...

  • Polskę spotkał wyjątkowy zaszczyt - ma dwie ambasady USA. Jest to dla nas jednak dużym zagrożeniem.

  • Tzw. polskie media by się wreszcie zdecydowały - czy wojska rosyjskie były w Donbasie od 2014 roku, jak wielokrotnie informowały w ślad za " niezależnymi dziennikarzami" i politykami ukraińskimi, czy dopiero wkroczyły do Donbasu w dniu dzisiejszym? Ponadto - czy uznanie Kosowa było dobre, zaś republik wschodnich już nie i dlaczego?

  • To ten sam Erdogan, który okupuje część Syrii?

  • Roman1 22 February 2022, 07:15 Rząd uruchomił program Pomoc dla Ukrainy

    To w ramach rewanżu za Wołyń?

  • Czy USA nie uznały w ten sposób tzw. regionów, czyli DRL i ŁRL? Szkoda, że przez 8 lat zachód nie wymógł na banderowcach konieczności prowadzenia rozmów z separatystami.

  • Putin zapomniał o jednym - ujął się za Rosjanami, prześladowanymi na terenie Ukrainy. Pominął jednak znajdujących się w podobnej sytuacji Polaków, a przecież doskonale wiedział, iż stacjonujący nad Wisłą rząd tego nie zrobi.

  • Bardzo podoba mi się reakcja zachodu, który krytykując Putina, pośrednio ocenia teraz swoje postępowanie w sprawie Kosowa. Różnica jest jednak taka, iż uznanie wschodnich republik nastąpiło po wielu latach bezskutecznego oczekiwania na realny dialog z separatystami, a ponadto, że republiki te powstały po zbrojnym puczu na zachodzie Ukrainy.
    P.s. Kresy ten zbrojny pucz nazywają eufemistycznie rewolucją godności zapominając o strzelaniu w plecy własnym zwolennikom i o mordzie w Odessie. Takie to są ukraińskie wzory "godności"

  • Szkoda że państwo polskie również nie wspiera języka serbo-łużyckiego w Niemczach - to ojczysty język naszych braci słowiańskich na Łużycach

  • Dzięki rządowi PiS, który w bezmyślny sposób niszczył hodowlę trzody chlewnej w PL.

  • franciszekk 21 February 2022, 17:06 Ambasador Ukrainy: Nie zapomnimy Niemcom tej zdrady

    Bez mojego komentarza tylko to POniżej:
    "Deutschland, Deutschland über alles,
    über alles in der Welt"

  • Bez komentarza tylko cytat:
    "Deutschland, Deutschland über alles,
    über alles in der Welt"

  • Bezczelność germańska sięga zenitu!
    Hitlerowcy skonfiskowali majątek mniejszości polskiej w tym Dom Polski i do tej POry nic nie zwrócili!
    W samym sformułowaniu hymnu niemieckiego zawarta jest: buta, bezczelność, rasizm....!
    Cytat "Deutschland, Deutschland über alles, über alles in der Welt,"

  • Do zajęcia większości lewobrzeżnej Ukrainy wystarczy,przy takim wsparciu lotniczym i artyleryjskim.

  • Gdy będą zamachy USA i Ukraina oświadczą, że są to prowokacje Putina. To będzie nowy dogmat.

  • Po co takie brednie publikujecie ? Chcecie dorównać swojej gównianej konkurencji kresy24 ? KAŻDA informacja od strony ukraińskiej to śmierdzące szambo i kłamstwo.

  • Demokracja kanadyjska to najwyższa forma demokracji zachodniej.

  • Jak można w kontekście oświadczenia o ludobójstwie mówić, że jest ono śmieszne. Można powiedzieć, że nieprawdziwe, nieudokumentowane lub podobnie. Chyba, że Niemiec porównał tu ludobójstwo w wykonaniu swoich rodaków w czasie II wojny światowej, lub zbrodnię wołyńską dokonaną przez banderowców. Przy takich porównaniach, być może miał rację, aczkolwiek pomordowanym z pewnością do śmiechu nie było. Pan premier powinien chyba coś oświadczyć na temat "niezręczności" swojej wypowiedzi, gdyż inaczej może sam być określony jako neonazista.

  • Gdyby tak Morawiecki zechciał przekazać bandersynom część swojego (przepraszam, żony) majątku, to wszystko byłoby ok. Jeżeli chce przekazać jednak dobro wspólne, w tym należące do potomków pomordowanych na Wołyniu Polaków, to powiem każdemu złodziejowi - wara. Na marginesie - Rosja nie przekazywała Irakowi broni, by miał czym walczyć z najeźdźcami w 2003 roku.

  • Mam nadzieje,ze długo ten sakiewiczowski portal bis nie pociągnie, powielając propagande starego psa Bidena na którego już w piekle ostrzą sobie zęby.
    Prawidłowy opis powinnien brzmieć Rosja zgromadziła na SWOIM terytrium 190 tysiecy wojska.Można napisać i tak"Ukraina na granicy Rosji zgromadziła 150 tysiecy żołnierzy".

  • Niedawno jeden z "przyjaciół" putina na Zachodzie (Schroeder pewnie lub ktos taki), napisał że putin w sprawie Krymu był tak zdeterminowany, co powiedział mu później osobiście, że był gotowy użyć Broni Atomowej, gdyby ktoś chciał mu w zajęciu Krymu przeszkodzić...
    Putin jest do natychmiastowej Likwidacji......Świat będzie bezpieczniejszy...i naród rosyjski też

  • Program nazywa się "Wolność słowa" Od teraz będzie "Wolność czynów". To jest demokracja banderowska. Niech się cieszy ten, kto dostał, że ręką, a nie piłą lub siekierą. W Rosji Putina coś takiego nie byłoby możliwe, ale tam nie ma demokracji. W Polsce jest demokracja, ale słabsza niż na Ukrainie, gdyż u nas zwolennikom Rosji tylko się ubliża.

  • de ja vu charakterystyczne dla Bidena. Biedaczek zapomniał, że już wymieniał kilka terminów napaści. Wesołe jest życie staruszka, choć wczoraj zmoczyła go łza....

  • W Polsce zawsze wierzy się USA i banderowskiej Ukrainie, nigdy Rosji. Jeżeli Ukraińcy twierdzą, iż AK wymordowała na Wołyniu w okrutny sposób ponad 100.000 bogobojnych Ukraińców, to niewątpliwie mają rację? Putin twierdzi, iż było odwrotnie, ale to wroga kremlowska propaganda.

  • Siła Rosji polega na tym, że całą władzę i"wolę" tego narodu, skupił w ręku Jeden !!!! człowiek. Ale to też jest największa Słabość tego narodu, bo bez tego człowieka, "siła" Rosji nie istnieje. Sypie się jak domek z kart, jest chaos, korupcja, bieda i mentalny i moralny syf....
    Ten jeden człowiek zlikwidował, wytruł, wymordował wszystko co miało jakąś charyzmę i mogło kiedykolwiek zagrozić jego wszechwładzy. Gdyby jego zabrakło, zostaną tylko jego przydupasy, ludzkie glisty i złodzieje, niezdolne by kontynuować jego "dzieło".
    Kidy wreszcie Ameryka i Biden to zrozumieją ???? ....Jak długo Wolny Świat będzie pozwalał się terroryzować przez jednego prymitywnego w gruncie rzeczy żulika i chuligana ???

  • Bosak na premiera

  • Podobno widziano w pobliżu eksplozji Pietrowa i Boszyrowa.

  • No cóż podobno "polscy najemnicy" chcieli wysadzić zbiorniki amoniaku i chloru.

  • W wypowiedzi Zelenskiego brakuje jednej rzeczy ,blokują wejście do NATO Ukrainy jej oficjalni strategiczni partnerzy Niemcy i Francja.