Ponieważ kurs hrywny spada, toteż odprzedaż po tym samym kursie będzie znacznym dotowaniem strony ukraińskiej. Jest to okradanie narodu polskiego przez neobanderowców i ich "polskich" kolegów. Pomijam tu, żę hrywna praktycznie przestała być walutą wymienialną.
Nie dać im dziadom!
to może być niebezpieczny precedens.
Niedługo w całej Polsce czarnoczerwone flagi upa zawieszą obok ukraińskich flag, a polskie pościągają zewsząd
orły znowu ukrzyżują, jak po majdanie w dworku janukowycza
Ta rosja ta na prawdę padaka jak Ukraińskie śmigłowce imijają front i wlatują na terytorium Rosji... A jeszcze aprę lat temu wierzyłem że mają technologię nie tylko do zagłuszenia elektroniki wroga, wyłączenia GPS itp ale oczywiście o siłowej obronie nieba nad kontrolowanym terytorium...
Oni nadal umieją tylko masą pokonywać... a tu się bawią nieudanie w nowoczesną profesjonalną wojnę :P
Mam nadzieję że ta skandaliczna decyzja uderzająca w polskich mieszkańców nie zostanie zrealizowana.
Jak powiedział Tomaszewski: "To jest wielka prowokacja przeciwko nam, przeciwko państwu demokratycznemu. Bo w Starych Trokach i w Połukniu ludzie tej władzy nie popierają. Można powiedzieć, że to jakaś władza okupacyjna, wbrew demokracji podejmuje decyzje." - mocne słowa, ale oddają odczucia mieszkańców.
Tomaszewski zaznacza: "Jeżeli ta nieprzychylna nam decyzja będzie przyjęta, odpowiemy adekwatnie. Nie tylko nie damy zgody, ale tej zgody nie damy nigdy. Już dzisiaj połuknianie chcą dołączyć się do rejonu solecznickiego i na pewno będą zbierane podpisy." - zapowiedź, że ludzie wezmą sprawy w swoje ręce i nie będą biernie przyglądać się litewskim metodom buldożerowego miażdżenia polskości.
To szokujące jak władze litewskie, zarówno szczebla samorządowego jak i centralnego (ministerstwa) traktują lojalnych obywateli narodowości polskiej, gospodarzy ziemi wileńskiej od kilku setek lat. To jest chory nacjonalizm rodem z wieku XIX, a nie demokracja XXI wieku.
Jakie negocjacje? Władze ukraińskie dają instrukcje naszemu rządowi jak ma postępować a nasz rząd to usłużnie wykonuje. Czyli tak jak dotychczas, bez zmian...
Brak reakcji ambasady w Wilnie to niewyobrażalny skandal. Podobnie jak nieudolność (celowa?) dyplomacji III RP, MSZ-etu i innych organów, które nie wykonują ustawowych obowiązków - a wśród nich jest przecież opieka nad Polonią i Polakami za granicą, szczególnie nad Kresowiakami którzy nigdy Polski nie opuścili (to ona "odeszła" wraz z powojenną utratą terytorium). Trzymam kciuki za Wilniuków!!
Były ważne przemowy ale też wzruszające występy dzieci i śpiewy patriotyczne. Nie damy zlikwidować polskich zasłużonych ponad stuletnich szkół, które powstały gdy jeszcze nie było tu Litwinów. Szkoły w dużej części dofinansowane z Macierzy. Nie damy pogrześć naszej polskiej mowy jak głosi Rota. Determinacja, odwaga i jedność są wielkie i poprowadzą do zwycięstwa.
Trzeba bronić polskie szkoły przed niszczycielskim nacjonalizmem liberałów i konserwatystów, przed ich niebezpieczną prowokacją wzniecania waśni na tle narodowościowym (pytanie: komu to służy? są tak niemądrzy czy chodzą na czyimś pasku?...).
Na likwidację szkół nie ma zgody i nigdy nie będzie, bo od tego zależy przyszłość dzieci i polskości na Wileńszczyźnie - bo szkoły pełnią funkcję nie tylko oświatową, ale są też centrami kultury polskiej.
Słusznie stwierdził prezes ZPL i AWPL Waldemar Tomaszewski : "Jesteśmy tutaj, ażeby obronić nasze prawa – Polaków Wileńszczyzny, tzw. mniejszości narodowej, ale wiemy, że wciąż stanowimy większość na Wileńszczyźnie. Te prawa możemy obronić tylko poprzez determinację i jedność".
Wsparcie dla Wilniuków przyszło z Parlamentu Europejskiego od eurogrupy ds. mniejszości narodowych i etnicznych, z Polski od Wspólnoty Polskiej (zagrożone szkoły noszą imiona prof A.Stelamachowskiego i L.Komołowskiego, byłych prezesów WP), a także od organizacji polonijnych z Europy i świata.
Tradycyjnie w ważnej sprawie milczy ambasada RP w Wilnie i wielce szanowna pani U.Doroszewska, która zresztą (jak pisał portal kresy.pl) już na początku urzędowania przed kilku laty zszokowała wszystkich skandaliczną wypowiedzią wymierzoną przeciwko polskiemu szkolnictwu i pochwałą dla szkół państwowych litewskich.
Pozostaję optymistą i wierzę że zagrożone szkoły zostaną obronione!
Od jakiegos czasu, szczegolnie ogladajac materialy nie mainstreamowe zastanawiam sie czy to co nam pokazuja Ukraincy to nie do konca jest realny przekaz, stad obawa przed innymi ktorzy mieliby to zobaczyc na wlasne oczy, tak samo jak to ze tym pociagiem wcale nie dojechali do Kijowa, a chca tylko bron, bron i bron - moze juz nia handluja gdzies, wkoncu ten kraj to jedna wielka korupcja :( tu jakos tez albo wylaczaja jakies kamerki jak sie niby cos tam dzieje albo jak ta teraz nagle nie pokazuja miasta : https://www.skylinewebcams.com/pl/webcam/ukraine/kyiv-city-council/kyiv/obolon.html
Bajki... Jedno co pokazał Putin na ukrainie to to że jego wojsko jest do d... ich jedyną sprawdzoną taktyką to zalew frontu własną krwią aby przeciwnicy się potopili.
Przewagi w ludności już Rosja nie ma takiej dużej. Prowadząc rosyjską wersję "nowoczesnej wojny" pokazuje tylko że nie są gotowi na wojnę z ukrainą (wygrają pewnie z bólami...) a co dopiero z Polską.
Więc nawet jak Putin sobie kreślił już nowe granice na Odrze to nawet jemu musiało to już przejść bokiem ;P
Jej- co powiedzieliby Polacy, którzy przelewali krew za ojczyznę... Garstka liberałów decyduje co ma myśleć kilkadziesiąt milionów ludzi...
Współczuję pani co pisała prawdę a teraz za to grozi się jej sprawą w sądzie. To rzeczywiście PRL wtedy się też przejrecalo prawdę i zamykało tych, którzy niegodzili się milczeć.
Słowa, słowa... pan mrówka co udaje wodza. Kto mi powie skąd u nas Polaków ta skaza wśród rządzących?
Mrówkojad ma taką trąbkę i długi język na co ten pan nie zważa bo jest za mały i nie wie z czym ma doczynienia. Byleby tylko nie narażał mrowiska w którym mieszka.
Wadza i lewackie media z "Deep State" rozpanoszyły się już zupełnie bezczelnie i bezkarnie. Cenzurują ile wlezie. Śmierć wolności słowa. Ta ichnia "prawda" ma pochodzić jedynie z banderowskiego ministerstwa "prawdy". Na pohybel szmatławcom!
Puszczają nerwy temu celebrycie zwanym "generałem". Swoje fantazje może zrealizować np.przyłączając się legionu pod dowódctwem Słomki ,zamaist dawać wywiady w mediach i lansować się jak jakaś cipka z Hoolywood czas zabrac sie do działań ofensywnych.
Komiczne,pocisk na zdjęciu był wystrzelony z działa ,na pierscieniu wiodacym jest ślad gwintu ,a zapalnik jest nieuszkodzony.Baza lotniczaa była trafiona toczką,a nie artyleryjskim pociskiem.
Ciekawe co teraz Ukraińcy zrobią z tymi niedoszłymi poległymi. Mamy tu zarazem dobry przykład kłamliwości banderowskiej propagandy, której główne media w Polsce "wierzą" bez żadnych ograniczeń. W ten sam sposób wierzono po 2014 roku w różne prowokacje przeciwko Polsce organizowane na Ukrainie "przez Putina".
Tego nie powinno się robić, pomnik stał tam dziesiątki lat to i mógł stać dalej. Można było gwiazdę zamalować czy inne symbole sowieckie zasłonić jak już musieli odegrać się na poległych, chociaż to nie Polska jest w stanie wojny z Rosją lecz Ukraina. Czy pomyśleli, że tym samym uruchamiają odwet ze strony Rosji! Polskich mogił w Rosji i na Białorusi jest przecież mnóstwo i to one staną się ofiarami tego odwetu.
A Ukrainie dajmy Niderlandy. Po co Kresy publikują takie brednie? Tak nisko upadliście?
Ponieważ kurs hrywny spada, toteż odprzedaż po tym samym kursie będzie znacznym dotowaniem strony ukraińskiej. Jest to okradanie narodu polskiego przez neobanderowców i ich "polskich" kolegów. Pomijam tu, żę hrywna praktycznie przestała być walutą wymienialną.
Brawo!
Nie dać im dziadom!
to może być niebezpieczny precedens.
Niedługo w całej Polsce czarnoczerwone flagi upa zawieszą obok ukraińskich flag, a polskie pościągają zewsząd
orły znowu ukrzyżują, jak po majdanie w dworku janukowycza
Ta rosja ta na prawdę padaka jak Ukraińskie śmigłowce imijają front i wlatują na terytorium Rosji... A jeszcze aprę lat temu wierzyłem że mają technologię nie tylko do zagłuszenia elektroniki wroga, wyłączenia GPS itp ale oczywiście o siłowej obronie nieba nad kontrolowanym terytorium...
Oni nadal umieją tylko masą pokonywać... a tu się bawią nieudanie w nowoczesną profesjonalną wojnę :P
Jego partia chyba lubi głosować w Brukseli/Berlinie przeciw Polsce więc chyba skrycie właśnie tego chce...
Mam nadzieję że ta skandaliczna decyzja uderzająca w polskich mieszkańców nie zostanie zrealizowana.
Jak powiedział Tomaszewski: "To jest wielka prowokacja przeciwko nam, przeciwko państwu demokratycznemu. Bo w Starych Trokach i w Połukniu ludzie tej władzy nie popierają. Można powiedzieć, że to jakaś władza okupacyjna, wbrew demokracji podejmuje decyzje." - mocne słowa, ale oddają odczucia mieszkańców.
Tomaszewski zaznacza: "Jeżeli ta nieprzychylna nam decyzja będzie przyjęta, odpowiemy adekwatnie. Nie tylko nie damy zgody, ale tej zgody nie damy nigdy. Już dzisiaj połuknianie chcą dołączyć się do rejonu solecznickiego i na pewno będą zbierane podpisy." - zapowiedź, że ludzie wezmą sprawy w swoje ręce i nie będą biernie przyglądać się litewskim metodom buldożerowego miażdżenia polskości.
To szokujące jak władze litewskie, zarówno szczebla samorządowego jak i centralnego (ministerstwa) traktują lojalnych obywateli narodowości polskiej, gospodarzy ziemi wileńskiej od kilku setek lat. To jest chory nacjonalizm rodem z wieku XIX, a nie demokracja XXI wieku.
Berlin byłby szczęśliwy gdy upadłby Wyszehrad, jak rozumiem bez weta Węgier można by przeczołgać Polskę w UE. Pan Kosiniak też tego chce?
Jakie negocjacje? Władze ukraińskie dają instrukcje naszemu rządowi jak ma postępować a nasz rząd to usłużnie wykonuje. Czyli tak jak dotychczas, bez zmian...
Jakoś nie zauważyłem żadnego lamentu czy płaczu, tylko stanowcze "w..al się" i tyle..i tak należy z Putlerem sprawy stawiać
To niemal zabawne. Zachód cały czas wprowadza sankcje wobec Moskwy i płacze gdy Moskwa odpowiada. Hipokryzja do kwadratu
Brak reakcji ambasady w Wilnie to niewyobrażalny skandal. Podobnie jak nieudolność (celowa?) dyplomacji III RP, MSZ-etu i innych organów, które nie wykonują ustawowych obowiązków - a wśród nich jest przecież opieka nad Polonią i Polakami za granicą, szczególnie nad Kresowiakami którzy nigdy Polski nie opuścili (to ona "odeszła" wraz z powojenną utratą terytorium). Trzymam kciuki za Wilniuków!!
Gdzie jest Jan Dziedziczak, pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za granicą
Były ważne przemowy ale też wzruszające występy dzieci i śpiewy patriotyczne. Nie damy zlikwidować polskich zasłużonych ponad stuletnich szkół, które powstały gdy jeszcze nie było tu Litwinów. Szkoły w dużej części dofinansowane z Macierzy. Nie damy pogrześć naszej polskiej mowy jak głosi Rota. Determinacja, odwaga i jedność są wielkie i poprowadzą do zwycięstwa.
Trzeba bronić polskie szkoły przed niszczycielskim nacjonalizmem liberałów i konserwatystów, przed ich niebezpieczną prowokacją wzniecania waśni na tle narodowościowym (pytanie: komu to służy? są tak niemądrzy czy chodzą na czyimś pasku?...).
Na likwidację szkół nie ma zgody i nigdy nie będzie, bo od tego zależy przyszłość dzieci i polskości na Wileńszczyźnie - bo szkoły pełnią funkcję nie tylko oświatową, ale są też centrami kultury polskiej.
Słusznie stwierdził prezes ZPL i AWPL Waldemar Tomaszewski : "Jesteśmy tutaj, ażeby obronić nasze prawa – Polaków Wileńszczyzny, tzw. mniejszości narodowej, ale wiemy, że wciąż stanowimy większość na Wileńszczyźnie. Te prawa możemy obronić tylko poprzez determinację i jedność".
Wsparcie dla Wilniuków przyszło z Parlamentu Europejskiego od eurogrupy ds. mniejszości narodowych i etnicznych, z Polski od Wspólnoty Polskiej (zagrożone szkoły noszą imiona prof A.Stelamachowskiego i L.Komołowskiego, byłych prezesów WP), a także od organizacji polonijnych z Europy i świata.
Tradycyjnie w ważnej sprawie milczy ambasada RP w Wilnie i wielce szanowna pani U.Doroszewska, która zresztą (jak pisał portal kresy.pl) już na początku urzędowania przed kilku laty zszokowała wszystkich skandaliczną wypowiedzią wymierzoną przeciwko polskiemu szkolnictwu i pochwałą dla szkół państwowych litewskich.
Pozostaję optymistą i wierzę że zagrożone szkoły zostaną obronione!
A nie wspomniała nic o blokowaniu przez Polskę samochodów jadących na wschód? Jest ich o wiele więcej.
Z tych 50% popierających Ukrainę zdecydowana większość nie zna historii lub została ogłupiała przez zdemoralizowane media
a co ma z tym wspolnego Chuck czy tam Hulk?
Automat!Oczywiście że z hukiem Lauromat!
Oczywiście że z hukiem Lauromat!
z Hukiem chyba...
Cymbał powinien wylecieć z chukiem.
Zaprzaństwo i głupota nie ma granic. Wstyd mi za te słowa przedstawiciela polskiego rządu. To haniebne
Poniżej poziomu krytyki!!!
Temu panu powinni od razu podziękować za współpracę. Sług obcych państw nam w MSZ nie potrzeba.
to jeszcze Gruzja i Mołdawia do kompletu, i wykrwawiac ich z kazdej strony, szkoda ze na Chiny, Turcje nie m co liczyc :(
Od jakiegos czasu, szczegolnie ogladajac materialy nie mainstreamowe zastanawiam sie czy to co nam pokazuja Ukraincy to nie do konca jest realny przekaz, stad obawa przed innymi ktorzy mieliby to zobaczyc na wlasne oczy, tak samo jak to ze tym pociagiem wcale nie dojechali do Kijowa, a chca tylko bron, bron i bron - moze juz nia handluja gdzies, wkoncu ten kraj to jedna wielka korupcja :( tu jakos tez albo wylaczaja jakies kamerki jak sie niby cos tam dzieje albo jak ta teraz nagle nie pokazuja miasta : https://www.skylinewebcams.com/pl/webcam/ukraine/kyiv-city-council/kyiv/obolon.html
"więc na razie my będziemy decydować, czy będą tu jakieś siły te czy inne"
Może powiedzieli by to w końcu Rosjanom bo chyba zapomnieli.
Bajki... Jedno co pokazał Putin na ukrainie to to że jego wojsko jest do d... ich jedyną sprawdzoną taktyką to zalew frontu własną krwią aby przeciwnicy się potopili.
Przewagi w ludności już Rosja nie ma takiej dużej. Prowadząc rosyjską wersję "nowoczesnej wojny" pokazuje tylko że nie są gotowi na wojnę z ukrainą (wygrają pewnie z bólami...) a co dopiero z Polską.
Więc nawet jak Putin sobie kreślił już nowe granice na Odrze to nawet jemu musiało to już przejść bokiem ;P
Oby dużo sprzedali, reinwestowali w nowy produkt i tak dalej :)
Ukraińcy chcą nam darować Kaliningrad jak ongiś imć Onufry Zagłoba Niderlnady królowi Karolowi X.
Jej- co powiedzieliby Polacy, którzy przelewali krew za ojczyznę... Garstka liberałów decyduje co ma myśleć kilkadziesiąt milionów ludzi...
Współczuję pani co pisała prawdę a teraz za to grozi się jej sprawą w sądzie. To rzeczywiście PRL wtedy się też przejrecalo prawdę i zamykało tych, którzy niegodzili się milczeć.
Słowa, słowa... pan mrówka co udaje wodza. Kto mi powie skąd u nas Polaków ta skaza wśród rządzących?
Mrówkojad ma taką trąbkę i długi język na co ten pan nie zważa bo jest za mały i nie wie z czym ma doczynienia. Byleby tylko nie narażał mrowiska w którym mieszka.
Każda pomoc powinna być bezstronna by strony wojny ją zaakceptowały. Grecy tego wyraźnie nie rozumieją.
Ukraińcy przed laty okazali się mistrzami w mordowaniu Polaków, teraz przerzucili się na szczucie, zaś media w Polsce to powtarzają. Po co?
Brawo Węgrzy! Jak zwykle prawidłowo.
I w ten sposób powstaną neobanderowskie getta. Wydalić z Polski tego banderowca.
Kontynuuję: odpowiedzi na banderowski ogień. Wojska rosyjskie mają rozkaz oszczędzania cywilnej ludności, więc posuwają się naprzód powoli.
Banderowcy usadowili się w miejskich gęsto zaludnionych terenach, prowokując Rosjan do
Wadza i lewackie media z "Deep State" rozpanoszyły się już zupełnie bezczelnie i bezkarnie. Cenzurują ile wlezie. Śmierć wolności słowa. Ta ichnia "prawda" ma pochodzić jedynie z banderowskiego ministerstwa "prawdy". Na pohybel szmatławcom!
Puszczają nerwy temu celebrycie zwanym "generałem". Swoje fantazje może zrealizować np.przyłączając się legionu pod dowódctwem Słomki ,zamaist dawać wywiady w mediach i lansować się jak jakaś cipka z Hoolywood czas zabrac sie do działań ofensywnych.
Komiczne,pocisk na zdjęciu był wystrzelony z działa ,na pierscieniu wiodacym jest ślad gwintu ,a zapalnik jest nieuszkodzony.Baza lotniczaa była trafiona toczką,a nie artyleryjskim pociskiem.
Pobożne życzenia
Obudzili się po roku czasu. Jakby była Ukrainka to by płakali od samego początku.
Czytałem o jego pasierbicy w Londynie. Polina Kovaleva podobno kupiła mieszkanie za 40 mln funtów w wieku 21 lat. Teraz nakładają na nią sankcje.
Prawda nie jest w Polsce ważna, istotne jest to co myśli (a raczej co mówi) władza. To jest istota zachodniej demokracji.
Ciekawe co teraz Ukraińcy zrobią z tymi niedoszłymi poległymi. Mamy tu zarazem dobry przykład kłamliwości banderowskiej propagandy, której główne media w Polsce "wierzą" bez żadnych ograniczeń. W ten sam sposób wierzono po 2014 roku w różne prowokacje przeciwko Polsce organizowane na Ukrainie "przez Putina".
Tego nie powinno się robić, pomnik stał tam dziesiątki lat to i mógł stać dalej. Można było gwiazdę zamalować czy inne symbole sowieckie zasłonić jak już musieli odegrać się na poległych, chociaż to nie Polska jest w stanie wojny z Rosją lecz Ukraina. Czy pomyśleli, że tym samym uruchamiają odwet ze strony Rosji! Polskich mogił w Rosji i na Białorusi jest przecież mnóstwo i to one staną się ofiarami tego odwetu.
Cenzura jak za PRL! Spece od kneblowania ust i umysłów z Mysiej mają godnych siebie następców.
Zmieńcie obywatelstwo na ukraińskie, wtedy Rzeczpospolita Polska wam pomoże.