• Prokuratura i Instytut do Walki z Antypolonizmem poległy pod arbitralnym werdyktem kogoś kto mentalnie tylko włożył togę z fioletowym żabotem i łańcuch z orłem. SSO Krasnodębski wyinterpretował wyższość gwarancji konstytucyjnej wolności wypowiedzi od poszanowania art. 28. Konstytucji RP. Niepodważalnym jest, że wymienione tam symbole stanowią emanację państwa - Polski. Likwidacja przez tego przedstawiciela "nadzwyczajnej kasty" konsensusu pomiędzy dobrem jednostki a dobrem wspólnym wprost wypacza wolność de facto tworząc w prawie stanowionym przyzwolenie na anarchię.

  • Nieprzypadkowo gazeta ukraińskiej mniejszości w Polsce "Nasze Słowo" zerwała z nim współpracę. Ten człowiek swoim wieloletnim działaniem ,nie tylko słowami udowadnia ,że działa jako prowokator starajacy sie wywołać skrajną wrogość Polaków do Ukraińców. Bardzo imteresujące jest ,kto trzyma nad nim parasol polityczny bo strona ukraińska powinna być bardzo zainteresowana jego "uspojeniem".

  • Ciekawe kto go uniewinnił?
    Może prokurwator maciej m.- znany obrońca wolności słowa w internecie?

  • Co do filmiku, po pierwsze nie jest to pułk Azov jak sugeruje tytuł, a oddział Ukraińsko-Gruziński. Po drugie kacapie spotkała zasłużona kara, bo są agresorami i napadli na inny kraj. Tak więc byle więcej tego kacapskiego truchła walało się po ukraińskich drogach.

  • Oto jest powyższe dzieło "reporterskie":
    https://wiadomosci.tvp.pl/59505849/ratowanie-ukrainskiego-dziedzictwa

  • Co by tu jeszcze sp..ć, co by jeszcze?! Miał szansę na bycie wielkim, w pamięci pozostanie jako polityczny kurdupel który skłócił Polskę ze wszystkimi.

  • A takie rzeczy widziałeś prezesik?https://www.youtube.com/watch?v=3NDYrNlw1nU ,twoja durna polityka skończy się tym że JEDYNY "przyjaznym"nam narodem będą co z tego filmiku."Gratuluję"

  • kara z nieba przyszła szybko

  • Należy przypomieć o trwającej 2 miesiące blokadzie wprowadzonej przez Ukrainę pociągów z Chin przez Ukrainę do Polski w ramach przyjaźni między naszymi narodami!

  • Niedawno w Wilnie pod gmachem rządu Litwy odbył się udany wielki wiec w obronie polskich szkół i ojcowizny. Dlatego szybko posypały się ataki na ZPL i AWPL ze strony landsbergistów oraz ich polskojęzycznych marionetek (ZW, Kurier Wileński). W tej sytuacji Jedziński był tylko pretekstem do nagonki.
    Kłamstw przy okazji było znacznie więcej. Np. o wicemerze rej. wileńskiego Komarowskim - przecież on już przed kilkoma miesiącami informował o odejściu z polityki z powodów rodzinnych. Ale propagandyści nawet takie fakty przekręcą, byle pasowały do ich narracji.
    Co do przyszłości AWPL można być spokojnym, że partia z tej hucpy p. Pietkiewicz nie odniesie żadnej poważnej szkody. A nawet to i lepiej że wewnątrz organizacji nie będzie kogoś tak niepewnego.

  • Ktoś tam biadoli, jakiś Radcenko czy Puksto (na litewskich etatach) o rzekomym "kryzysie" w AWPL. Totalna bzdura. Należy to raczej określić jako oczyszczenie szeregów. Ci którym nie po drodze z formacją budującą i broniącą polskość na Wileńszczyźnie, zawsze mają jakieś inne opcje np. litewskie. Co do poseł Pietkiewicz to jest ulubienicą ambasador Doroszewskiej, a ta jak wiadomo jest przeniknięta doktryną giedroyciową, zafascynowana sajudisem i landsbergisem, a to wszystko ma wymiar mocno antypolski. Zresztą na facebooku (miejsce jej największej "aktywności") Pietkiewicz wiele poparcia uzyskuje od litewskich użytkowników, więc to samo w sobie jest wymowne. Dochodziły głosy, że konfliktowała się w rejonie solecznickim i wkraczała nie w swoje kompetencje. Na pewno w AWPL nikt za nią nie będzie płakał ani tęsknił.

  • NIC im nie zrobią,jak już nieraz bywało im wolno dużo więcej niż Polakom.Zobaczcie w sprawie działalności Isajewa prokurator! zażądał 10 tys zł za obraze narodu polskiego.To ja przypomne że w sprawie p.Zygmunta za dwa zdania prokurator Młynarczyk żądał 2 lat więzienia!!!!!!!!!!!!! O sobie nie wspomnę .Kpiny.

  • Słudzy narodu ukraińskiego go zakrzyczeli.A Witek to .........zostawie bez komentarza.

  • Można by napisać krótki komentarz czyli TVN i wszystko w temacie.Ale mnie drażni ich gigantyczna hipokryzja w której tropią "nazizm w Polsce" chcą delegalizować ONR(jak i Lewica)ale ani jednych ani drugich ten nazizm na ukrainie nie razi!!!! Jeszcze ta "dziennikarka" Kolenda -zaleska przeprowadzająca wywiad z ....merem Lwowa Sadowym,czyżby nie znała jego "propolskiej" działalności a może ja popiera?

  • Żenujące zachowanie tej poseł Pietkewicz. Jakiś tam wpis na faceboku podała za przyczyne swojego odejścia z partii, to kpina. Tamten wpis został potępiony a autor wyleciał z partii. To raczej sama Pietkewicz nie miała kompetencji być tak wysoko, reprezentować ludzi, którzy jej zaufali i dali mandat. Teraz honorowo by było oddać miejsce, zobaczymy czy ona ma honor, czy jednak zachowa się inaczej. Jej kontakty z Cytacka i Konfederacją pokazują że to odejscie może miec zupełnie inne przyczyny.

  • Tacy przywódcy przydali by się w Polsce!

  • No to Ukraina wprowadza zasady zachodniej demokracji w całej rozciągłości. Podobnie jak Polska, w której myślących inaczej wyrzuca się z pracy.

  • A kiedy proces za zbrodnie w Iraku. Bush coraz starszy, Kwaśniewski też. Spieszcie się.

  • Dziwna ta informacja, gdyż wynika z niej, iż Putin chce się spotkać z Zełenskim, a ten stawia warunek. Do tej pory słyszałem, iż Putin nie godzi się na spotkanie, dopóki nie dojdzie do istotnych uzgodnień. Są dwa światy? A ja przekazałem Kresom znaczną wpłatę. Chyba Kresom z innego świata.

  • Ten "polski" sejm już dawno przestał być polskim sejmem.

  • No tak, zidiocenie postępuje.... Niedługo ci sami będą się czuli bezpieczniej kiedy Mazowsze, Wielkopolska i Małopolska stały by się niemieckimi landami...

  • Mądre słowa.

  • hańba i zdrada bydła z PiS, KO, PSL, SLD i innych Razem z Holownią. A Polacy są tak ogłupieni, że gotowi na zdrajców zagłosować ponownie. Czegóż się spodziewać skoro nawet na tym forum padają głosy, ze Braun to ruska onuca... Nie wiem czy niedorozwój intelektualny, czy perfidne pomówienia.

  • "bo Aborygeni na spadochronach nie zdążyli dolecieć".Już nie pierwszy raz kolego odnoszę się do Twoich dziwnie pro-putinowskich postów. Można być sceptycznym co do zakresu zaangażowania Polski w pomoc Ukrainie itd, ale kwestionowanie zbrodni wojennych dokonanych przez sowietów wobec wszystkich przedstawianych faktów (relacji tych co przeżyli, zdjęć i filmów dostarczanych przez wiele światowych mediów) trąci albo totalną naiwnością i brakiem zdolności do normalnej i logicznej oceny rzeczywistości... albo sowiecką propagandą którą próbujesz uprawiać na tym zacnym portalu. A co do Wołynia nie widzę problemu aby w przestrzeni publicznej porównać ludobójstwo sowietów w Buczy, Irpieniu i innych miastach do bestialstwa Ukraińców z OUN/UPA w '43 na Wołyniu.

  • Mimo, że obie strony tego konfliktu lubują się w bezczelnych klamstwach, kwestia tej prawdziwej lub domniemanej rzezi wydaje się poki co watpliwa. A w przyszłe wyjasnienie też coraz mniej wierzę.

  • Rzadki idiota, nawet jak na standardy PiS. Do tego profesor. W takim razie doktory i magistry są jeszcze głupsze?

  • Kto uczynił - ten kto skorzystał. Stara zasada. Ukraińcy nadal twierdzą, iż zbrodni wołyńskiej nie było, ale Ukraińcy byli mordowani przez Polaków. A na marginesie, kiedy słowa oburzenia i sankcje za agresję na Irak, gdzie zginęło kilkaset tysięcy ludzi.

  • Można, ale na zdrowych, jasnych zasadach a nie bezwarunkowo, ponieważ w razie byle konfliktu na Ukrainie grozi to natychmiastowym wciągnięciem Polski do wojny.

  • Ciepło, ciepło...

  • Nazistowska zasada odpowiedzialności zbiorowej w praktyce XXI w.

  • ano właśnie - jaki jest trol każdy widzi. Każdy kto popiera sprowadzaną (przez PiS i tzw opozycję PO, Razem i inne lewe śmieci) na Polskę katastrofę, jest zdrajcą. Tfu

  • Brawo, Niemcy i Rosjanie pewnie tarzają się ze śmiechu, a Polacy doprowadzając państwo do ruiny finansowej, właśnie zwielokratniają siłę piątej kolumny, którą potem, Niemcy i Rosjanie będą wykorzystywali do wywierania nacisku na Polskę (nie wspomnę o pomniejszych sąsiadach, oczywiście z Ukrainą na czele)

  • Kolejny sposób na wyniszczenie dalszej grupy Polskich przedsiębiorców (tych co przetrwali lockdowny dzięki eksportowi i importowi)...?

  • "staniemy się wielkim Izraelem" - ciekawe, czy to przenośnia czy zawoalowana informacja dla pobratymców. Od jakiegoś czasu sie zastanawiam, czy ten exodus Rusinów z Ukrainy, nie jest aby dodatkowo sztucznie rozkręcany... W końcu w byłej Jugosławi były o wiele poważniejsze walki i straszniejsze rzezie, a do takiego wypychania obywateli nie dochodziło (raczej wewnętrzne przesiedlenia).

  • Debile. Naiwne oszołomy. Szkoda się rozpisywać.

  • @kojoto a ty kacapski trolu usuń z avatara polskiego orła i zamień go na prawidłowego dla ciebie, czyli dwugłowego.

  • Is fecit cui prodest.

  • I to jest myślenie kategoriami racji stanu. Nasi przywódcy wykończą nas ekonomicznie i położą gospodarkę na lata. Po wojnie zaś Ukraina będzie robiła interesy z bogatymi krajami, mając w czterech literach spauperyzowaną Polskę, czego bynajmniej nie będzie należało mieć jej za złe, wszak każdy jest kowalem swego losu.

  • A jakie są dowody, żę to zrobili Rosjanie. Wołyń, to też ich robota?

  • Dlaczego burmistrz Buczy, który wyraźnie cieszył się z odejścia Rosjan (jest nagranie) nie wspomniał o zbrodni, zwłaszcza gdy ciała pomordowanych od kilkunastu dni (!) nadal leżały na ulicach. Dlaczego ciał tych nie uprzątnięto i czekano jeszcze 3 dni na przyjazd telewizji? Dlaczego wcześniejsze nagrania z Burczy pomijały te ciała? Czy opublikowanie "zbrodni" w dniu wyborów na Węgrzech miało na celu zapewnienie zwycięstwa opozycji - premier Orban powiedział, iż o zwycięstwo w wyborach musiał walczyć m.in. z Zełenskim.
    Pytań takich może być znacznie więcej, ale zachód nie ma wątpliwości.

  • Dlaczego burmistrz Buczy, który wyraźnie cieszył się z odejścia Rosjan (jest nagranie) nie wspomniał o zbrodni, zwłaszcza gdy ciała pomordowanych od kilkunastu dni (!) nadal leżały na ulicach. Dlaczego ciał tych nie uprzątnięto i czekano jeszcze 3 dni na przyjazd telewizji? Dlaczego wcześniejsze nagrania z Burczy pomijały te ciała? Czy opublikowanie "zbrodni" w dniu wyborów na Węgrzech miało na celu zapewnienie zwycięstwa opozycji - premier Orban powiedział, iż o zwycięstwo w wyborach musiał walczyć m.in. z Zełenskim.
    Pytań takich może być znacznie więcej, ale zachód nie ma wątpliwości.

  • I pomyśleć, że to Polacy glosowali na takich psychopatów. Teraz będzie agenda że Rosja nie istnieje, a u ruskich, pewnie taka, że nie ma Polski. To ten kierunek który obrała, ekipa Putina twierdząc, że nie było Sowieckiej agresji w 1939, a potem sowieckie hordy "wyzwoliły" Polskę. Albo jak rządzący Ukrainą szowiniści, że nie było upowskiego ludobójstwa na Polakach, tylko "wojna Polsko-ukraińskia" sprowokowana przez Polskę oczywiście. Chciałbym żeby w Polsce rządzili politycy którzy nie boją się prawdy. Bo Rosja, Ukraina, czy Niemcy mają w zwyczaju traktować prawdę jak towar na sprzedaż, albo dobro zakazane.

  • Póki co, w spirali kłamstw z obu stron, naprawdę nie jesteśmy w stanie stwierdzić z czym mamy do czynienia. Czyżby wszyscy zapomnieli nagle o manipulacjach medialnych z napływu nachodźców, albo wszystkie fałszerstwa na temat ofiar tzw pandemii? Przecież wtedy też raczyli nas zdjeciami, nawet po czasie wyszło, że tzw dziennikarze włóczyli po plaży ciało jakiegoś dziecka, żeby sobie nagrać lepsze ujęcia. Gratuluję dobrego humoru i pewności siebie tym co to dokładnie wiedzą co się stało. Na to potrzeba czasu. Zobaczymy co powiedzą świadkowie jak już się z tamtad wydostaną. Są też tacy co dokładnie wiedzą co się stało z WTC, albo w Smoleńsku....

  • Dlatego trzeba w miarę możliwości pomagać ludziom z terenów ogarniętych wojną, ale absolutnie w żadnym wypadku nie popierać interesów żadnej ze stron konfliktu. Bo jedni i drudzy są wartymi siebie bandytami prześladujacymi Polską mniejszość, i drwiącymi z historii. Przy okazji Ukraina ma wciąż roszczenia terytorialne względem Polski...

  • Jeśli tak się stanie, to będzie kolejny, jaskrawy dowód na to, że mocodawcy PiS i innej lewackiej psiarni z Polski, wyżej sobie cenią takie ministerialne lachmyty z UPAdliny. Cała ta pomajdanowa szowinistyczna zawierucha na Ukrainie, może służyć wywołaniu wojny światowej. Obym się mylił. Ale z pewnością ma służyć osłabieniu Polski i innych krajów Europy Środkowej. Nir zdziwi mnie też wariant, że panujący w USA, dogadali się z moskalikami, a naiwni Polacy, Rusini i inne narody zostaną skłócone i wymiksowane...

  • Skutki tolerowania w Polsce piątej kolumny. A nie będzie lepiej, biorąc pod uwagę to że w Polsce rządzą tajne służby wrogich panstw, (USA, Niemiec, Izraela, Ukrainy i Rosji-chwilowo wyciszone)

  • Masz tyle wspólnego z Batorym, co "Fundacja Batorego", zbieranina
    sprzedawczyków ... Ten kto nazywa Brauna, Ruską onucą, za to że wzywa Polaków do nie wpychanie palców miedzy drzwi, jest albo niedorozwojem, albo płatnym prowokatorem (tak jak politycy PO, PiS, czy innego lewactwa)

  • To ciekawe - przez kilka dni nie zabierali poległych, gdyż czekali na telewizję.

  • Ruskie onuce w akcji.

  • To tak jak w Paryżu, czy Berlinie, nie wspominając o Waszyngtonie.