Rosja rozpoczęła na Bałtyku szeroko zakrojone ćwiczenia marynarki wojennej

W czwartek na Bałtyku zaczęły się rosyjskie ćwiczenia wojskowe „Oceaniczna tarcza 2019” – podaje agencja TASS.

W manewrach bierze udział ponad 10 tys. żołnierzy, około 70 jednostek pływających rosyjskiej Floty Północnej, a także 58 statków powietrznych. Ćwiczenia operacyjne „Oceaniczna tarcza 2019” zaplanowano na okres 1-9. sierpnia br.

„W sumie zaangażowanych jest 49 okrętów i łodzi bojowych, 20 statków pomocniczych, 58 statków powietrznych Marynarki Wojennej i Sił Powietrzno-Kosmicznych, 10 634 ludzi ze składu sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej” – podało rosyjskie ministerstwo obrony. Manewrami kieruje głównodowodzący rosyjskiej marynarki wojennej admirał Nikołaj Jewmienow.

Deklarowanym celem manewrów jest przećwiczenie zastosowania „międzyflotowego” zgrupowania marynarki wojennej, umiejętności zarządzania siłami floty a także sprawdzenie przygotowania marynarki wojennej do ochrony interesów Rosji.

Jak pisze TASS, pierwsze manewry „Oceaniczna tarcza” odbyły się w ubiegłym roku we wrześniu na Morzu Śródziemnym. Wzięło w nich udział 28 okrętów, w tym 2 podwodne i 34 statki powietrzne. Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu zdecydował wówczas, że „Oceaniczna tarcza” będzie odbywać się co roku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Również w czwartek rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało o przystąpieniu przez okręty Floty Północnej do wspólnego wykonywania zadań na Morzu Barentsa. W ćwiczeniach uczestniczą duży okręt do zwalczania łodzi podwodnych „Wiceadmirał Kułakow”, duże okręty desantowe „Aleksandr Otrakowskij” i „Kondopoga”, holownik ratunkowy „Pamir”, tankowiec „Siergiej Osipow” i lodołamacz „Ilja Muromiec”.

CZYTAJ TAKŻE: Rozpoczęły się największe tegoroczne manewry wojskowe w Polsce

Kresy.pl / TASS / function.mil.ru
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz