Prezydent Andrzej Duda odznaczył powstańcow warszawskich na uroczystości w Muzeum Powstania Warszawskiego.

W związku z dzisiejszymy uroczystościami, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zadała prezydentowi Dudzie pytanie o obrońców ludności kresowej przed bandami UPA.

Prezydent Andrzej Duda, prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz i licznie przybyli powstańcy biorą udział w poniedziałkowych uroczystościach w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Mówiąc o rocznicy Powstania Warszawskiego, prezydent stwierdził, że  „Jest ważna także dla mnie jako prezydenta RP, ale przede wszystkim jako obywatela, harcerza, jako tego, który na historii i micie Powstania Warszawskiego, na bohaterstwie powstańców warszawskich wychował się. Mogę powiedzieć, że moja postawa gotowości służby ojczyźnie została właśnie poprzez tamte wydarzenia i postawę młodych Polaków w dużym stopniu ukształtowana” – powiedział Andrzej Duda.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Tamte wydarzenia i postawa młodych Polaków kształtują postawę gotowości do służby ojczyźnie” – mówił z kolei prezydent Andrzej Duda. Dziękował za możliwość spotkania z uczestnikami powstania – bohaterami ojczyzny, a także – jak mówił prezydent – jego życia. „Dziękuję za możliwość spotkania z państwem na tej kolejnej ważnej dla RP rocznicy” – mówił prezydent. Jak podkreślił, jest to rocznica ważna dla wychowania młodzieży, a więc dla przyszłości państwa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prof. Wawrzyk: Duda zapewnił sobie drugą kadencję

Kresy.pl / PAP

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. gotan
    gotan :

    i pytania te będą tak potraktowane jak zwrócenie sie ks.Isakiewicza-Zaleskiego o patronat nad uroczystościami związanymi z 74-tą rocznicą zbrodni na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej,popełnionej przez ludobójców z OUN-UPA . Komentarza to nie wymaga.Wszystkie próby zwracania się do Maliniaka to tak ,jakby zwracać się do Kahału z prośbą o pomoc dla gojów… Na pewno będzie dalej „inwestował” w wydawania obywatelstwa dla narodu wybranego…Taki z niego jest prezydent…!!