Prezydent Andrzej Duda odznaczył powstańcow warszawskich na uroczystości w Muzeum Powstania Warszawskiego.

W związku z dzisiejszymy uroczystościami, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zadała prezydentowi Dudzie pytanie o obrońców ludności kresowej przed bandami UPA.Prezydent Andrzej Duda, prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz i licznie przybyli powstańcy biorą udział w poniedziałkowych uroczystościach w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Mówiąc o rocznicy Powstania Warszawskiego, prezydent stwierdził, że  „Jest ważna także dla mnie jako prezydenta RP, ale przede wszystkim jako obywatela, harcerza, jako tego, który na historii i micie Powstania Warszawskiego, na bohaterstwie powstańców warszawskich wychował się. Mogę powiedzieć, że moja postawa gotowości służby ojczyźnie została właśnie poprzez tamte wydarzenia i postawę młodych Polaków w dużym stopniu ukształtowana” – powiedział Andrzej Duda.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Tamte wydarzenia i postawa młodych Polaków kształtują postawę gotowości do służby ojczyźnie” – mówił z kolei prezydent Andrzej Duda. Dziękował za możliwość spotkania z uczestnikami powstania – bohaterami ojczyzny, a także – jak mówił prezydent – jego życia. „Dziękuję za możliwość spotkania z państwem na tej kolejnej ważnej dla RP rocznicy” – mówił prezydent. Jak podkreślił, jest to rocznica ważna dla wychowania młodzieży, a więc dla przyszłości państwa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prof. Wawrzyk: Duda zapewnił sobie drugą kadencję

Kresy.pl / PAP

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. gotan :

    i pytania te będą tak potraktowane jak zwrócenie sie ks.Isakiewicza-Zaleskiego o patronat nad uroczystościami związanymi z 74-tą rocznicą zbrodni na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej,popełnionej przez ludobójców z OUN-UPA . Komentarza to nie wymaga.Wszystkie próby zwracania się do Maliniaka to tak ,jakby zwracać się do Kahału z prośbą o pomoc dla gojów… Na pewno będzie dalej „inwestował” w wydawania obywatelstwa dla narodu wybranego…Taki z niego jest prezydent…!!