W Wielki Czwartek, w święto kapłanów, Ojciec Święty zaapelował do księży, aby ci „dotykali” ran ludzi.

Podczas homilii wygłoszonej dzisiaj w trakcie mszy krzyżma w bazylice watykańskiej papież wskazał, że należy uczyć się od Jezusa, iż nie można głosić wielkiej radości tym, którzy są bardzo ubodzy, inaczej niż w sposób pełen szacunku i pokory aż po upokorzenie.

Franciszek zaapelował do kapłanów, aby ci głosili Ewangelię w sposób, włączający ludzi, a także aby dotykali rękoma najsłabszych, chorych, zrozpaczonych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Franciszek wykonuje kolejny krok w kierunku unormowania sytuacja Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X 

Kapłan, jak wskazał papież, jest człowiekiem czułości i konkretu, który swą własną osobą czyni głoszenie Ewangelii radosnym wydarzeniem. Dodał także, że kiedy wygłasza kazanie, krótkie, jeśli to możliwe, robi to z radością, która dotyka serc ludzi.

Podczas mszy w bazylice Świętego Piotra poświęcone zostały oleje do sakramentów.

kresy.pl / tvp.info

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jazmig
    jazmig :

    Skromność tego człowieka nie ma granic, cytuję: Dodał także, że kiedy wygłasza kazanie, krótkie, jeśli to możliwe, robi to z radością, która dotyka serc ludzi.

    Natomiast on sam powinien przeczytać Pismo Święte, w którym czytamy list św. Pawła «Głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, [w razie potrzeby] wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz» (2 Tm 4, 2)