Symbolika pomnika i treść inskrypcji na tablicy świadczą o tym, że jest on poświęcony bojownikom OUN-UPA oraz walczącym w Donbasie.

Trzydziestego kwietnia br. na starym cmentarzu w Horochowie na Wołyniu odbędzie się uroczysty „miting-requem” oraz poświęcenie krzyża-pomnika pamięci wszystkich ukraińskich mieszkańców miasta, którzy polegli w walce z „rosyjskimi, niemieckimi i polskimi okupantami za wolność i niezależność Ukrainy” – poinformował miejscowy portal Rajon Horochiw powołując się na anons nacjonalistycznej partii Swoboda.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Portal opublikował zdjęcie pomnika – jest to krzyż z godłem Ukrainy owinięty wstęgą w banderowskich czerwono-czarnych barwach. U podstawy krzyża umieszczono tablicę z napisem:

Cześć i chwała bohaterom! Wszystkim, którzy oddali życie w walce z rosyjskimi, niemieckimi i polskimi okupantami za wolność i niezależność Ukrainy, poległym za naszą ziemię i wolność w nowej moskiewsko-ukraińskiej wojnie. Nasza pamięć to wierność ich ideom!

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińska okupacja Krymu? Polska okupacja Ukrainy?

Kresy.pl / Rajon Horochiw
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz