W niedzielę w rosyjskim Dagestanie miały miejsce ataki terrorystyczne. Zaatakowano komendę policji, cerkiew i synagogę. Doniesienia mówią o śmierci kilku policjantów i jednego duchownego.

W niedzielę po południu w rosyjskim Dagestanie doszło do dwóch ataków terrorystycznych. Na celowniku zamachowców znalazły się obiekty sakralne oraz komenda policji.

Najnowsze doniesienia mówią o śmierci co najmniej sześciu policjantów.

Pierwszy atak miał miejsce w stolicy Dagestanu – Machaczkale. Zaatakowano komendę policji, do policjantów strzelano z broni długiej.
Spalono też policyjny radiowóz.

Drugi atak miał miejsce w Derbencie. Zaatakowano synagogę i cerkiew. Nie żyje jeden policjant, a kolejny jest ranny. Synagoga została podpalona. RIA Novosti podaje, że zginął duchowny z miejscowej cerkwi. Miał 66 lat. Śmierć miał ponieść także stróż cerkwi.

Miejscowości, w których doszło do niedzielnych ataków są oddalone o około 2 godziny drogi.

Rosyjskie służby wszczęły sprawy dotyczące terroryzmu.

Szef Republiki Dagestanu Siergiej Mielikow poinformował w mediach społecznościowych, że “w Derbencie i Machaczkale nieznane osoby podejmowały próby destabilizacji sytuacji społecznej. Na ich drodze stanęli dagestańscy policjanci”.

“Wszystkie służby działają zgodnie z instrukcją. Ogłoszono plan ‘Przechwytywanie’. Trwa ustalanie tożsamości napastników. Utworzono sztab operacyjny (…). Wzywam wszystkich do zachowania spokoju” – dodał.

Władze Rosji poinformowały o śmierci dwóch napastników. W mediach społecznościowych opublikowano nagranie, na którym widać zatrzymanie dwóch żywych napastników na plaży w Machaczkale. Doniesienia medialne wskazują, że w Derbencie wciąż mają być poszukiwane trzy osoby.

W marcu dżihadyści z tzw. państwa islamskiego (ISIS) wzięli na siebie odpowiedzialność za zamach w sali koncertowej Crocus City Hall w Moskwie (faktycznie w Krasnogorsku zaraz pod Moskwą). Kilku uzbrojonych mężczyzn wtargnęło do dużej sali koncertowej i otworzyło ogień z broni automatycznej w tłum.

Czytaj: USA potwierdzają: to ISIS odpowiada za atak terrorystyczny w Rosji

edition.cnn.com / polsatnews.pl / aljazeera.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply