Strona rosyjska informuje, że w wyniku ataków w Derbencie i Machaczkale zginęło dziewięć osób. Spośród dziewięciu zabitych siedmiu miało być funkcjonariuszami organów ścigania.

W niedzielę po południu w rosyjskim Dagestanie doszło do dwóch ataków terrorystycznych. Na celowniku zamachowców znalazły się obiekty sakralne oraz komenda policji.

Pierwszy atak miał miejsce w stolicy Dagestanu – Machaczkale. Zaatakowano komendę policji, do policjantów strzelano z broni długiej. Spalono też policyjny radiowóz.

Drugi atak miał miejsce w Derbencie. Zaatakowano synagogę i cerkiew. Synagoga została też podpalona.

Napływają informacje o różnych bilansach ofiar, mówiące o sześciu do dziewięciu zabitych, oraz o 12 do 23 rannych.

Dziennik Kommiersant informuje, powołując się na władze Dagestanu, że w wyniku ataków zginęło dziewięć osób (wcześniejsze doniesienia medialne wskazywały na sześć ofiar śmiertelnych).

Władze Rosji poinformowały też o śmierci dwóch napastników. W mediach społecznościowych opublikowano także nagranie, na którym widać zatrzymanie dwóch żywych napastników na plaży w Machaczkale. Doniesienia medialne wskazują, że w Derbencie wciąż mają być poszukiwane trzy osoby.

W marcu dżihadyści z tzw. państwa islamskiego (ISIS) wzięli na siebie odpowiedzialność za zamach w sali koncertowej Crocus City Hall w Moskwie (faktycznie w Krasnogorsku zaraz pod Moskwą). Kilku uzbrojonych mężczyzn wtargnęło do dużej sali koncertowej i otworzyło ogień z broni automatycznej w tłum.

Czytaj: USA potwierdzają: to ISIS odpowiada za atak terrorystyczny w Rosji

kommersant.ru / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply