O oprawie meczu Legii, w której kibice przypomnieli o cywilnych ofiarach zabitych przez Niemców podały dzienniki m.in. we Włoszech czy Wielkiej Brytanii.

Oprawa pokazana przez kibiców Legii przed rozpoczęciem środowego meczu w eliminacjach Ligi Mistrzów składała się z gigantycznego transparentu przypominającego, że podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 tys. ludzi, w tym tysiące dzieci. Na transparencie można było zobaczyć wizerunek postaci w niemieckim mundurze przykładającej do głowy przerażonego dziecka w czapce z flagą Polski pistolet. Podczas prezentacji transparentu kibice Legii odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Kibice podnieśli również kartony układające się w flagę Polski i datę 1944.Informacja o tej oprawie pojawiła się m.in. we Włoszech, gdzie trafiła na czołówki Calciomercato i stronę główną Corriere dello Sport. Informację podał także największy tabloid w Wielkiej Brytanii – The Sun. Informujący o tym na Twitterze Michał Pol, dyrektor pionu sportowego w Grupie Onet-RASP, podkreślił, że to mógł być pierwszy raz, kiedy przeciętni Brytyjczycy usłyszeli o powstaniu Warszawskim

ZOBACZ TAKŻE: Piłkarze Legii Warszawa oddali hołd bohaterom powstania

O oprawie przygotowanej przez kibiców Legii pisał także największy serwis sportowy w Brazylii – Globoesporte. Informację wraz ze zdjęciami zamieścił również Sports Illustrated, który dodatkowo opisał historię powstania warszawskiego. O oprawie napisały także serwisy w Chorwacji i Serbii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Oprawa nie spodobała się Tomaszowi Lisowi, który na swoim Twitterze komentując działanie kibiców Legii, stwierdził, że jest na nie. Oświadczył: [Oprawa – red.] zgodna z linia PIS, niemądra, nie oddająca hołdu ofiarom tylko budząca nienawiść do narodu, z którego byli oprawcy. Żałość.

W podobnym tonie oprawę opisał Przemysław Szubartowicz z serwisu Wiadomo.co. Ten głośny transparent na Legii to jest żywy wstyd. Wojna skończyła się ponad 70 lat temu, Niemcy to nie naziści. Prymitywne, absolutne dno. Podgrzewanie antyniemieckich fobii w prymitywnej oprawie kibolskiej powierzchowności. To raczej wstyd, a nie powód do pochwał. Wielki wstyd.

Film prezentujący oprawę przygotowaną przez kibiców:

kresy.pl / wirtualnemedia.org

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir :

    Niemcy zniszczyli Naród i majątek Polski nie ponosząc za to prawnej odpowiedzialności. Niemcy w swej historii byli wielokrotnymi bandytami,mordercami,złodziejami,gwałcicielami i zwyrodnialcami-tego z ich strony doznała boleśnie na wiele pokoleń Polska.Za polską współczesną biedę odpowiedzialni są Niemcy.Absolutnie nie jest dnem i wstydem przypominanie Niemcom ich zbrodni i bestialstwa,to elementarz sprawiedliwości.Niemcy prawnie zobligowane są do wypłacenia Polsce olbrzymich reparacji-odszkodowań za ich niczym nie sprowokowane bandyckie mordy i II-giej W.Ś. w Polsce zniszczenia.