Międzynarodowy Fundusz Walutowy miał zająć się tą sprawą jutro.

Według informacji dostępnych na stronie MFW 20 marca odbędą się konsultacje z rządem Kataru, 22 marca z przedstawicielami Saint Lucia, 24 marca – konsultacje z rządem Nauru, Izraela i Republiki Dominikany. Oznacza to, że sprawa przekazania środków Ukrainie zniknęła z porządku obrad.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Szefowa MFW: Ukraina może utracić nasze wsparcie

Wcześniej rzecznik MFW Gerry Rice zapowiadał, że Fundusz zajmie się sprawą przezkazania środków właśnie w poniedziałek, 20 marca. W podobny sposób wypowiadał się ukraiński minister finansów Aleksander Danyluk.

Miliard pomocy jest częścią zatwierdzonego 11 marca 2015 programu kredytowego MFW dla ukraińskiej gospodarki. Zakładał on przekazanie 17,5 mld dolarów w ciągu 4 lat.

Pierwsza transza w wysokości 5 mld dolarów została przekazanie Ukrainie 13 marca 2015, kolejne 1,7 miliarda dolarów – 4 sierpnia 2015 r.

kresy.pl / epravda.com.ua4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. pro_patria :

    Rozmawiałem ostatnio z upaińcem, który nie mógł pojąć tego wspierania na siłę jego kraiku-bankruta. Nie ufam mu jak wszystkim upaińcom, lecz jednemu jego stwierdzeniu wierzę (bo logicznie ma sens): oni śmieją się do rozpuku ze usilnego wsparcia polsko-europejsko-amerykańskiego. Szczególnie z polskiego, gdyż wymordowali naszych Rodaków, a my ich frajersko wspieramy. Ponadto: „Jak wyobrażamy sobie zwrot długu ?? W słodyczach porocha ?? (dosłowny cytat upaińca)”.