Poseł Robert Winnicki i Ruch Narodowy wystąpili z inicjatywą odwołania ze sprawowanej funkcji Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich. Zbierane są podpisy posłów pod wnioskiem w tej sprawie do Marszałka Sejmu.

Inicjatywę ws. odwołania Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara ze sprawowanej przez niego funkcji zgłosił poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego.– Zgodnie z zapowiedziami dziś rozpocząłem zbiórkę podpisów pod wnioskiem ws. odwołania Adama Bodnara – napisał we wtorek na Twitterze Robert Winnicki.

Wniosek ws. odwołania Bodnara został przygotowany przez Ruch Narodowy. W treści uzasadnienia wskazano, że zgodnie z Ustawą o Rzeczniku Praw Obywatelskich, „Sejm odwołuje Rzecznika przed upływem okresu, na jaki został powołany, również jeżeli Rzecznik sprzeniewierzył się złożonemu ślubowaniu”.

– Adam Bodnar, od roku sprawujący funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich, podważał konstytucyjnie gwarantowaną wolność gospodarczą i swobodę umów, kwestionował konstytucyjną tożsamość małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, w sposób arbitralny próbował ograniczyć wolność sumienia i wyznania, a także interweniował w postępowaniach sądowych pomiędzy prywatnymi podmiotami, mimo że nie pozwalają mu na to obowiązujące przepisy – czytamy w uzasadnieniu, którego treść zamieszczono na stronie Ruchu Narodowego.

– Podejmowane przez niego interwencje w wielu przypadkach noszą piętno głębokiej ideologizacji uprawianej w duchu marksizmu kulturowego. Tym samym Rzecznik Praw Obywatelskich wielokrotnie, w sposób rażący, przemyślany i konsekwentny sprzeniewierzył się złożonemu ślubowaniu, tak w zakresie wierności Konstytucji, jak i, w sposób manifestacyjny, zasadzie bezstronności – podkreślono w dokumencie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ruch Narodowy podkreśla, że Bodnar swoimi działania wielokrotnie wspierał środowiska LGBT, jednocześnie dyskryminując osoby o poglądach narodowych czy konserwatywnych. Przypomniano, że występował przeciwko konstytucyjnej definicji małżeństwa i wspierał sądownie faworyzowane przez siebie środowiska.

Czytaj także:

Rzecznik Praw Obywatelskich: operacja „Wisła” była zbrodnią przeciwko ludzkości

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich: naród polski współuczestniczył w Holokauście

W uzasadnieniu podkreślono również, że Bodnar wykorzystuje sprawowany urząd „nie tylko poprzez bezpośrednie interwencje, ale również m.in. udzielając patronatów imprezom i konferencjom organizowanym przez przedstawicieli skrajnej lewicy, dążącym do zmiany porządku konstytucyjnego Rzeczypospolitej”.

– Ze względu na wielokrotne złamanie roty ślubowania, tak w obszarze wierności Konstytucji, jak i w związku z obowiązkiem zachowania zasady bezstronności, jak najszybsze odwołanie Adama Bodnara z funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich jest nie tylko prawem, ale i obowiązkiem Sejmu RP – podsumowano.

Jak na razie, pod wnioskiem podpisali się posłowie Robert Winnicki i Jan Klawiter. Lider Ruchu Narodowego podkreśla, że jeśli wniosek poprą posłowie PiS i Kukiz’15, Bodnara będzie można odwołać ze stanowiska.

Twitter.com / ruchnarodowy.net / Kresy.pl

Reklama

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz