Wieluńska spółka zawarła dwie umowy dotyczące nabycia całości udziałów w niemieckiej spółce Langendorf.

Grupa Langendorf jest wiodącym producentem naczep i przyczep oraz pojazdów specjalistycznych. Swoje centra serwisowe posiada w całej Europie. Przychody ze sprzedaży grupy w roku obrotowym 2015/2016 osiągnęły wartość około 48 mln euro, a zysk EBITDA za rok obrotowy 2015/2016 wyniósł około 2,3 mln euro. Spółka Langendorf jest spółką dominującą w całej grupie, na którą składa się 5 jednostek zależnych.

Czytaj również: Polski Wielton podbija zachodnie rynki

Pierwsza z umów zawarta z trzema dotychczasowymi udziałowcami Langendorf, dotyczy nabycia łącznie 80 proc. udziałów w tej spółce. Wstępna łączna cena nabycia wynosi 5,3 mln euro, a ostateczna cena może ulec obniżeniu w zależności od wyników finansowych Langendorf osiągniętych za rok obrotowy 2016/2017. Cena nabycia pokrywa również wkłady dotychczasowych udziałowców w wysokości około 3 mln euro dokonane w 2013 roku w ramach tzw. spółki cichej.

Druga zawarta z jednym ze sprzedających, dotyczy nabycia pozostałych 20 proc. udziałów w Langendorf. Przeniesienie własności tych udziałów ma nastąpić w czterech transzach po 5 proc. udziałów co rok w okresie od 2019 do 2022 roku. Cena nabycia tych udziałów uzależniona jest od wyników finansowych Langendorf za poszczególne lata i może mieścić się w przedziale 1,9-4,7 mln euro łącznie za wszystkie transze. Umowa ta przyznaje opcję put sprzedającemu oraz opcję call Wieltonowi, których wykonanie jest możliwe przy zajściu określonych okoliczności i na określonych warunkach finansowych.

Czytaj również: Polski Wielton oficjalnym właścicielem trzech włoskich marek

Wieluńska spółka spodziewa się, że nabycie udziałów pozwoli na poszerzenie oferty asortymentowej spółki, jak również na zwiększenie udziału grupy kapitałowej emitenta na rynku niemieckim.

Wielton jest największym polskim producentem naczep, przyczep i zabudów samochodów ciężarowych. Spółka została założona w 1996 roku. Od 2006 roku jest notowana na warszawskiej giełdzie.

Czytaj również: Polski Wielton przejmuje francuską spółkę

kresy.pl/ wielton.com.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply