Wśród studentów kijowskich uczelni, którzy w piątek świętowali rocznicę wybuchu rewolucji, objawili się miłośnicy Oskara Dirlewangera – dowódcy znanych z barbarzyństwa oddziałów niemieckich kryminalistów mordujących mieszkańców Warszawy w czasie Powstania Warszawskiego.

21 listopada na ulice Kijowa wyległa znaczna liczba ukraińskich studentów. Wśród nich uwagę zwracała specyficzna grupa, trzymająca flagi z symbolem „Czarnego Słońca” – stanowi ono także integralny element herbu batalionu „Azow” do którego zaciągnęło się wielu ukraińskich neonazistów. Około 2:30 minuty nagrania widać jak grupa ta dumnie prezentuje flagę z napisem „Dirlewanger Skinheads” i wizerunkiem niemieckiego zbrodniarza, odpowiedzialnego za nieopisane okrucieństwa wobec mieszkańców Warszawy w lecie 1944 r.

Flaga z tą grafiką powiewała na kijowskim Majdanie:

Kresy.pl/hromadske.tv11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir :

    Jeżeli na Ukrainie gloryfikuje się zbrodnicze OUN-UPA,Ochotniczą dywizję SS „Galizien”/ukr. „Hołyczyna”/,to nie może dziwić faworyzowanie przez majdaństwo Oskara Dirlewanger’a,SS-mana, i zbrodniarza,sadysty,kryminalisty,pedofila,gwałciciela”podludzi” odpowiedzialnego za mord conajmniej 60000cywili,których znaczną część spalono żywcem.Przecież spalenie przez bander ok 50-ciu osób w Odesie to tylko skromna namiastka wzorców szkopa O.D.Rocznica wybuchu majdańskiej rebelii to doskonała okazja do zademonstrowania niby proeuropejskich,prohumanitarnych i prodemokratycznych wartości.Ale,nie ulegajmy złudzeniom,to nazifaszystowska Ukraina,której prawo zezwala i honoruje postawy,również młodych debili wyciągających ręce w geście „Heil…”,oraz pokazujących obłed zachwytu O.Dirlewanger’em.A Marszałek Sejmu RP nie może doczekać się ratyfikacji przez Sejm umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE i pieje peony o bezwarunkowości,pilności,konieczności-zwykły skandal i kpina z Polaków.

  2. sylwia :

    W Warszawie na cmentarzu przy ul. Wolskiej 174 są pochowane ofiary oprawców Dirlewangera. Są adresy tych zamęczonych ludzi i ich adresy na warszawskiej Woli. Podany jest wiek wielu ofiar: to były całe rodziny z małymi dziećmi. W skład dywizji SS Dirlewangera weszli Ukraińcy z rozbitej przez Rosjan pod Brodami dywizji SS Galizien oraz grupa Czeczeńców. Przed bestialkimi mordami w Warszawie, Sonderkommando Dirlewangera wymordowało ludność około 200 białoruskich wsi, w tym słynnego Chatynia. W tych zbrodniach współpracowali z Dirlewangerem Ukraińcy z 118-go batalionu Schutzmannschaft ukraińskiej policji. Teraz Ukraińcy czczą jego pamięć, tak jak święte dla nich są postacie krwawych oprawców Bandery, Szuchewicza i Łebedia. Ci sami Ukraińcy rozdawali na pl. Zamkowym w Warszawie 23 listopada 2014 r. ulotki nazywające Polaków ’przyjaciółmi’ i ‘braćmi’. Fałsz. Obłuda. Hipokryzja. Nasi najwięksi wrogowie chcą nas omamić słodkimi słowami według ósmego Przykazania Dekalogu OUN: ‘Nienawiścią i podstępem będziesz przyjmować wroga twej nacji.’ A jacy są historyczni wrogowie Polski? 1. Niemcy. Przykłady: rozbiór Polski, prześladowania patriotów, zakaz polskiego w szkołach, napaść w 1939 r., rozstrzeliwanie cywilów i jeńców, wymordowanie profesorów krakowskich, łapanki na ulicach do egzekucji i wywozu ma roboty przymusowe, katownia na Pawiaku, obozy zagłady, zniszczenie kraju. Stan obecny: dehitleryzacja Niemiec, zakaz hitlerowskich symboli i haseł, przeprosiny, brak żądań terytorialnych, spokojne stosunki; 2. Rosja. Przykłady: rozbiór Polski, rzeź Pragi, zakaz polskiego w szkołach, prześladowania patriotów, napaść w 1939 r., rozstrzeliwanie cywilów i jeńców, wymordowanie profesorów lwowskich, masowe wywózki na zesłanie, katownie NKWD, łagry, wyzysk ekonomiczny aż do 1991 r., wprowadzenie terroru UB. Stan obecny: dekomunizacja Rosji, przeprosiny ze strony parlamentu rosyjskiego (Dumy), brak żądań terytorialnych, propozycja zwrotu Polsce ziemi wołyńskiej, stanisławowskiej i tarnopolskiej, spokojne stosunki. 3. Ukraina. Przykłady: morderstwa polskich funkcjonariuszy i działaczy, wywłaszczenie Polaków i ich instytucji, masowe rzezie Polaków wołyńskiem, stanisławowskiem, tarnopolskiem i na Podlasiu z ok. 400 000 ofiar, brak uznania winy i przeprosin ze strony prezydenta i parlamentu Ukrainy, kult oprawców Polaków Bandery, Szuchewicza, Łebedia i innych, rozbudzenie hitleryzmu z jego symboliką i hasłami, daleko posunięte żądania terytorialne wobec Polski, dążenie do rozpadu Polski przez skrytą akcję polityczną i propagandową wewnątrz kraju. Wniosek: spośród trzech historycznych wrogów Polski, Ukraina jest najgorszym.