Viktor Orban oświadczył, że Węgry będą gotowe zatrzymać każdą falę migracyjną wyruszającą z Turcji.

Orban zapowiedział: Budujemy teraz drugi mur ochronny, drugie ogrodzenie ochronne, które będzie gotowe do końca maja. Będzie ono w stanie powstrzymać nawet największe tłumy ściągające od strony Turcji. Ludzie w Austrii i Niemczech mogą spać spokojnie, bo Węgry ochronią zewnętrzne granice Europy.

CZYTAJ TAKŻE:
Węgry wybudują drugi płot na granicy z Serbią

Węgierski premier nazwał również błędem opiernie polityki ochrony granic Unii wyłącznie na porozumieniu z Turcją. Oświadczył: a już szczególnie nie jest mądrą polityką składanie naszego bezpieczeństwa na ręce Turków, a jednocześnie ciągłe ich szkalowanie, atakowanie, potępianie, że są nie dość demokratyczni, mają złą fryzurę i niedobry system polityczny– stałe wywoływanie konfliktów w Turkami.Nie twierdzę, że są niewinni w tym sporze, ale nasze nastawienie do Turcji, w sytuacji, gdy od niej oczekujemy bezpieczeństwa, nie wydaje się spójne.

Zdaniem Orbana umowa z Turkami jest na rękę Unii, jednak nie powinna ona zaniedbywać innych działań i pełną parą budować ogrodzenia i zatroszczyć się o fizyczne bezpieczeństwo swoich granic.

kresy.pl / onet.pl / interia.pl0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz