Węgierska organizacja dziękowała przywódcy nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej za to, że jeńców z szeregów ukraińskiej armii, którzy byli węgierskiej narodowości, potraktował inaczej niż etnicznych Ukraińców.

Lider Donieckiej Republiki Ludowa Aleksandr Zacharczenko na jednej z konferencji prasowych oświadczył, że etnicznych Węgrów z Zakarpacia, których pojmano jako żołnierzy ukraińskiej armii, nakazał uwolnić i odprawić do domu. Jak twierdził separatyści nie chcą walczyć z zakarpackimi Węgrami. Zacharczenko twierdził, że oddział składający się z etnicznych Węgrów został przez ukraińskie dowództwo odprawiony na front 9 dni temu, a jego żołnierze byli kompletnie nieprzeszkoleni.

Wywołało to echo w samych Węgrzech Wczoraj wieczorem Béla Incze wiceprezes węgierskiej organizacji Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM – Młodzieżowy Ruch 64 Komitatów), szef budapesztańskiego oddziału tej organizacji Tamás Lipták i jeden z działaczy wywiesili na stołecznym Placu Bohatera z następującym napisem: „Thank You Zaharcsenko! God save the Hungarian Nation, and warriors of Donbass” („Zacharczenko dziękujemy! Boże chroń Naród Węgierski i wojowników Donbasu”).

deres.tv/kresy.pl5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz