Nikt nie przyznał się do zamachu, jednak podejrzewa się, że zamachu dokonało Państwo Islamskie.

Jak podaje Reuters powołując się na lokalne źródła, wybuch samochodu-pułapki nastąpił w zatłoczonej handlowej ulicy w dzielnicy Amil. Według doniesień zginęło co najmniej 23 Irakijczyków a ponad 45 zostało rannych. Nikt nie przyznał się do zamachu, jednak agencja wiąże ten akt terroru z działalnością ISIS.

Atak w Bagdadzie nastąpił w czasie gdy iracka armia przy wsparciu Amerykanów zacieśnia pierścień oblężenia wokół Mosulu, gdzie szacunkowo broni się około 2 tys. bojowników ISIS. Walki koncentrują się obecnie w okolicach Starego Miasta i meczetu al-Nuri. Bojownicy bronią swoich pozycji ogniem z karabinów i moździerzy a także wysyłając zamachowców-samobójców. Szacuje się, że walki o Mosul mogą potrwać jeszcze kilka tygodni. Reuters podaje, że z miasta w obawie przed walkami uciekają kolejni mieszkańcy. Od początku oblężenia miasto opuściło 355 tys. osób.

Według anonimowego źródła Reutersa w irackim ministerstwie spraw wewnętrznych, 9 irackich policjantów zostało dzisiaj wziętych do niewoli przez bojowników ISIS podczas walk w Mosulu. Rzecznik ministerstwa zaprzeczył tym doniesieniom.

CZYTAJ TAKŻE: Mosul: Broniący się islamiści używają cywilów jako żywych tarcz

Reuters / kresy.pl0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz