Stosowny kontrakt z ukraińskim koproducentem  filmu podpisała państwowa agencja Derżkino.

Wczoraj ukraińska państwowa agencja ds. kina (Derżkino) podpisała z ukraińską kompanią „Kinostudija Interfilm” kontrakt na dofinansowanie filmu „Efir” (Eter) kwotą 16 mln 650 tys. hrywien (około 2,5 mln zł). Cały budżet filmu wyniesie 61 mln hrywien (9 mln zł).Reżyserem tego międzynarodowego projektu jest Krzysztof Zanussi. Film powstaje w koprodukcji polsko-ukraińsko-włosko-litewsko-węgierskiej.

Jak powiedział reżyser filmu, scenariusz jest oparty na „Fauście” Goethego. Akcja filmu będzie toczyć się na początku I wojny światowej na granicy Austro-Węgier i Rosji. W związku z tym wiele scen zostanie nakręconych na Ukrainie. Główny bohater będzie grany przez ukraińskiego aktora.

Zanussi chciałby, by zagrał w nim także dwukrotny zdobywca Oscara Christoph Waltz, który dwukrotnie występował w jego filmach.

Biorąc pod uwagę historyczny kontekst i kostiumy, film będzie wyrazisty i emocjonalny, czasem szokujący, ale jednocześnie ascetyczny i bez zbędnych obciążeń – powiedział Krzysztof Zanussi ukraińskim mediom.

CZYTAJ TAKŻE: Kijów: odwołano projekcję filmu „Wołyń” i dyskusję z udziałem Smarzowskiego

Kresy.pl / Galinfo / Youtube

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz