Zdaniem dyrektora generalnego Deutsche Banku obecnie wielu pracowników już wykonuje pracę mechaniczną, przez co będzie można ich zastąpić robotami.

Financial Times donosi, że dyrektor generalny Deutsche Banku John Cyran w trakcie konferencji dotyczącej bankowości we Frankfurcie nad Menem zapowiedział, że bliski jest koniec ery księgowych i bankierów pracujących jak liczydła, których można zastąpić robotami.Nie potrzebujemy tak wielu ludzi. W naszych bankach zatrudniamy osoby, którzy zachowują się jak roboty, wykonując mechanicznie polecenia. Jutro będziemy mieli roboty, które będą zachowywać się jak ludzie. Musimy znaleźć nowe sposoby zatrudniania ludzi, a być może to ludzie muszą znaleźć nowe sposoby spędzania swojego czasu – oświadczył Cryan.

ZOBACZ TAKŻE: Chińczycy największym udziałowcem Deutsche Banku

Podczas wystąpienia dyrektor generalny największego niemieckiego banku nie podał jednak żadnych konkretne informacje, wskazujących na liczbę pracowników zagrożonych wypowiedzeniem. Aktualnie Deutsche Bank daje zatrudnienie dla około 100 tysięcy osób na całym świecie. W trakcie swojego wystąpienia Cryan tłumaczył, że kierowana przez niego instytucja finansowa potrzebuje rewolucyjnego ducha, a rozwiązania, które obecnie się sprawdzają, jednak mogą okazać się nieskuteczne w przyszłości.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dyrektor generalny Deutsche Banku dodał także, że Frankfurt, musi zainwestować w infrastrukturę, jeżeli ma chce przejąć centrum finansowe Londynu po Brexicie.

kresy.pl / bankier.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz