Święty Władimir Putin?

Prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow twierdzi, że wiele zawdzięcza premierowi Rosji Władimirowi Putinowi. W wywiadzie dla rządowej „Rossijskoj Gaziety” czeczeński polityk powiedział, że Putin jest dla niego „najbardziej świętym człowiekiem, gdzie by on nie był i kim by nie był – ślusarzem, kombajnistą”. Kadyrow twierdzi, że bez Putina nie istniałaby dzisiejsza Czeczenia.

Prezydent Ramzan Kadyrow zasugerował, że Borys Bieriezowski, przebywający na emigracji rosyjski oligarcha, sponsorował w przeszłości czeczeńskich separatystów i chlubił się tym. Bieriezowski miał proponować dowódcom polowym – Basajewowi i Radujewowi, aby porywali ludzi, których miał później wykupić.
Prezydent Czeczenii opowiedział się za wprowadzeniem wielożeństwa. Twierdzi, że w jego republice jest więcej kobiet niż mężczyzn i „wszystkie one powinny mieć ułożone życie”. W wywiadzie dla „Rossijskoj Gaziety” Kadyrow przyznał, że rosyjskie prawo nie zezwala na wielożeństwo, ale nie zezwala też na prostytucję, a ona istnieje. Zaznaczył, że w samej Czeczenii prostytucji nie ma. Zaś na wielożeństwo zezwala Czeczenom ich religia i obyczaje.
Ramzan Kadyrow jest prezydentem Czeczenii od 2007 roku. Wcześniej był premierem tej republiki, skonfliktowanej z Moskwą od upadku Związku Radzieckiego. W pierwszej wojnie czeczeńskiej, w połowie lat 90-tych, Kadyrow walczył po stronie czeczeńskich partyzantów. Z czasem jednak stworzył własną, podporządkowaną władzom rosyjskim armię i przejął władzę w republice.

IAR/mb0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz