Stalin zamiast Baczyńskiego na Helu [+FOTO]

Na plakacie informującym o wydarzeniu patriotycznym przygotowanym przez miasto Hel pojawił się Józef Stalin podpisany jako K. K. Baczyński.

Plakat przygotowany przez Miasto Hel, miał zachęcać mieszkańców miasta i turystów do udziału w wydarzeniu „Gloria Victis”, na które składała się Msza Św. i czuwanie przy mogile żołnierza Powstania Warszawskiego pochowanego w mieście.Do projektu plakatu wkradł się poważny błąd. W jego prawym górnym rogu, zamiast zdjęcia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, młodego poety, który poległ w Powstaniu Warszawskim umieszczono zdjęcie młodego Józefa Stalina z roku 1902.

Internauta o nicku „ZaczarowanyCzarodziej” zamieścił zdjęcie plakatu w serwisie wykop:

Józef Stalin zamiast Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Miasto Hel wrzucając poprawiony plakat w wersji elektronicznej w serwisie Facebook zapewniło, że była to jedynie naprawdę głupia pomyłka. Zapewniło też, że plakaty na których widniał młody Józef Stalin zostały zdjęte następnego dnia:

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Plakaty ze Stalinem w Dzień Zwycięstwa

kresy.pl / wykop.pl / facebook.com

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz