Dmitrij Pieskow zapowiedział, że Rosja będzie nadal przedstawiać argumenty w tej sprawie swoim partnerom.

Pieskow stwierdził w oświadczeniu: Jeśli chodzi o zwrot Krymu, to temat ten nie będzie omawiany, ponieważ sprawa ta nie może być przedmiotem dyskusji. Rosja nie dyskutuje z partnerami zagranicznymi o kwestiach związanych z jej terytorium.Pieskow zaznaczył również, że temat statusu Krymu nie pojawił się podczas rozmowy telefonicznej odbytej przez prezydentów Władimira Putina i Trumpa pod koniec stycznia.

CZYTAJ TAKŻE:
Rzeczniczka rosyjskiego MSZ: Krym to nasza ziemia, nie oddamy jej
Prof. Gordon Hahn dla Kresy.pl: Putin nie zwróci Krymu, to nierealistyczne oczekiwanie
Biały Dom: Trump oczekuje, że Rosja zwróci Krym Ukrainie

Rzecznik stwierdził również, że prezydent Rosji cierpliwie i konsekwentnie mówi o historii przewrotu na Ukrainie, który w znacznym stopniu sponsorowany był z zagranicy. […] Putin wyjaśnia partnerom Rosji powody, które doprowadziły do tego, że mieszkańcy Krymu podjęli decyzję o szukaniu ochrony u Rosji i o tym, by stać się jej częścią.Pieskow oświadczył, że Rosja będzie na najróżniejszych szczeblach nadal w sposób konsekwentny i wyczerpujący prezentować swoje stanowisko również partnerom w Waszyngtonie.

Pieskow dodał również, że Rosja będzie dokładać maksymalnych wysiłków w celu deeskalacji konfliktu na Ukrainie i znalezienia rozwiązania politycznego.

kresy.pl / wp.pl3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz