Ma to być odwet za działalność przeciwko telewizji Russia Today w USA.

Posłowie Dumy wezwali komisję ds. informacji i telekomunikacji do rozpoczęcia własnego dochodzenia w sprawie amerykańskich mediów działających w Rosji. Niższa izba parlamentu rosyjskiego chce zbadania, czy CNN, Głos Ameryki i Radio Wolna Europa oraz inne amerykańskie podmioty „działają zgodnie z rosyjskim prawem”.

Konstanin Zatulin z partii Jedna Rosja powiedział, że rosyjska kontrola jest odpowiedzią na apele polityków amerykańskich o zbadanie finansowanej przez Kreml telewizji „Russia Today” (RT).

W ubiegłym tygodniu senator Jeanne Shaheen przedstawiła w Kongresie projekt ustawy, który upoważniłby Departament Sprawiedliwośći do zbadania RT pod kątem naruszenia ustawy o rejestracji rzeczników zagranicznego mocodawcy.

RT jest oskarżana o bycie jednym z głównym wehikułów rosyjskiej propagandy w Ameryce i Europie.

Zatulin nazwał amerykański ruch „represyjnym”. – Powróciły czasy w USA, gdy Kaczor Donald i Myszka Mickey są przedstawiani jako agenci Kremla– powiedział.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Przewodniczący komisju wywiadu Izby Reprezententów: Nie ma dowodów na zmowę między Trumpem i Rosjanami

Jak pisze portal abcnews: – Rzeczywisty wpływ RT w USA jest dyskusyjny. Rzecznik RT twierdził w wywiadzie z „Washington Post” w styczniu, że kanał ma 8 milionów widzów co tydzień w Ameryce. Lecz dokumenty, które wyciekły z rosyjskiego państwowego holdingu medialnego, RIA Novosti, stwierdzają, że programy RT w 2015 roku były oglądane przez nie więcej niż 30 tys. widzów. RT nie znajduje się wśród 100 czołowych telewizji kablowych.

kresy.pl / abcnews.go.com0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz